Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hannover : Leverkusen - 17. prosince 2017   15:30

Hannover
12' Bebou (Korb) • 21' Füllkrug  • 45' Klaus (Füllkrug) • 83' Korb (Bebou)
4:4
(3:2)
Leverkusen
11' Brandt  (L. Bender) • 25' Mehmedi  (Bellarabi) • 47' Bailey  (Havertz) • 67' Bailey  (Mehmedi)
Hannover
Tschauner – Sorg (75. Benschop), Sané, Anton – Korb, Schwegler (85. Bakalorz), Fossum, Ostrzolek – Klaus (83. Sarenren-Bazee), Füllkrug, Bebou.
Esser – Albornoz, Bakalorz, Hübner, Karaman, Benschop, Sarenren-Bazee.
Storks – Thomsen, Waschitzki
HDI-Arena. Hannover
Leverkusen
Leno – Tah, S. Bender (46. Bailey), P. Retsos – Henrichs, L. Bender (46. Kohr), Havertz, Mehmedi – Bellarabi, Alario, Brandt (78. Ramalho).
Lomb – Ramalho, Bailey, Baumgartlinger, Pohjanpalo, Volland, Kohr.

SESTŘIH: Hannover - Leverkusen 4:4. Střelecká show! Krásné branky i kiksy obrany

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:10. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:16.
Naprosto jedinečné utkání je – bohužel – za námi. Viděli jsme osm gólů a minimálně stejný počet neproměněných gólových šancí! Hannover a Leverkusen se nakonec o bodový zisk podělí, což je vzhledem k průběhu utkání nejspíš férovým vyústěním. Ve druhém poločase se zásluhou dvou tref Leona Baileyho hosté poprvé v utkání dostali na delší dobu do vedení, o to ale nakonec přišli.
90+3'
90+2'
Baileyho centr z pravé strany byl příliš prudký a míč nikoho v bílém dresu nenašel. Zdá se, že je dobojováno!
90+1'
Havertzův centr z pravé strany našel v pokutovém území hlavu Lucase Alaria, jehož hlavička ale postrádala přesnost, a následovat tak bude jen odkop od Tschaunerovy svatyně.
90'
Karim Bellarabi měl před sebou volného Baileyho i Alaria, jeho kolmice ale v pokutovém území nenašla ani jednoho z nich!
90'
Exekuce rohového kopu se ujal právě Iver Fossum, jeho centr z levé strany si ale Bernd Leno pohlídal a okamžitě založil protiakci Bayeru.
89'
Bernd Leno zastavil Fossumovu zblokovanou střelu až za brankovou linií, Hannover tak bude zahrávat další rohový kop.
88'
Přihrávka Sarenrena-Bazeeho na nabíhajícího si Ihlase Beboua neprošla, farmaceutici tak budou mít k dispozici autové vhazování na vlastní polovině hřiště.
87'
Leon Bailey teď podržel míč na své kopačce příliš dlouho a čistým způsobem jej obral o míč Iver Fossum, následná protiakce Die Roten ale neměla dlouhého trvání.
86'
Diváci v HDI-Areně bouří. Do konce zápasu zbývá ještě pět minut a v takto divokém zápase se ještě může stát cokoliv!
85'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Marvin Bakalorz.
83'
Hannover právě vstřelil branku!
Leverkusenští měli několik šancí na to, aby definitivně pojistili své vítězství, žádnou z nich ale nedokázali proměnit a domácí to potrestali! Bebou si v šestnáctce na střelu netroufl, po jeho přihrávce se ale k míči dostal JULIAN KORB, jehož nepříliš prudká střela se došourala až do sítě!
83'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Felix Klaus, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
82'
Škoda, že tento zápas za nějakých deset minut skončí, šancí totiž ani v závěru neubývá. Z velké vzdálenosti teď tvrdě vypálil střídající Charlison Benschop, jehož jedovatice proletěla o pár centimetrů nad břevnem!
81'
Ta ale neměla dlouhého trvání a na opačnou stranu se okamžitě vydala čtveřice hráčů Bayeru. Nakonec z toho pramenila rána Kaie Havertze z nějakých třinácti metrů, kterou Philipp Tschauner dokázal vyrazit a následná hlavička Alaria proletěla těsně nad!
80'
Havertzův nákop na útočnou polovinu skončil jen u Waldemara Antona, Die Roten už po pravém křídle zakládají další útočnou akci.
79'
Julian Brandt se ze hřiště šoural dobrou půlminutu, leverkusenští fotbalisté už se v závěru utkání nikam neženou a postupně se zatahují do defenzívy.
78'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází André Ramalho.
77'
Lucas Alario se skácel k zemi po souboji s jedním z domácích obránců, sudí Storks ale nechává ve hře pokračovat.
75'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Oliver Sorg, přichází Charlison Benschop.
75'
Brandt nabil na hranici pokutového území Bellarabimu, jehož dělovku z hranice pokutového území však Philipp Tschauner dokázal vytěsnit!
74'
Leverkusen ovládl šest z posledních sedmi ligových duelů proti Hannoveru a po vstřelení vedoucího gólu jsou hosté jasně aktivnější, podaří se jim úspěšnou bilanci proti Die Roten ještě vylepšit?
74'
Po Havertzově akci se nakonec dostal ke střele z hranice pokutového území střídající Dominik Kohr, jehož tečovaná střela proletěla opravdu jen těsně nad břevnem.
73'
Saného dalekonosná kolmice na Juliana Korba nakonec neprošla a na opačnou stranu už se bleskově vydává Kai Havertz.
72'
Střídající Bailey mohl dokonat hattrick, tváří v tvář Tschaunerovi ale poslal míč o pár centimetrů vedle levé tyče!
71'
Leon Bailey uklidnil hru zadovkou na brankáře Lena, po jehož rychlé rozehrávce už se ale farmaceutici hrnou znovu do útoku.
70'
Pokud jste se k našemu textovému přenosu přihlásili až nyní, rozhodně neodcházejte. Tento zápas je totiž zcela jedinečný!
69'
Na opačné straně opět pálil Sané, po jehož zblokované střele Hannoverští zahrávali další roh, načež se k hlavičce dostal Niclas Füllkrug, který těsně minul Lenovu svatyni!
67'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Jedinečný zápas znovu získává nový náboj. Fotbalisté Bayeru ubránili rohový kop a o deset sekund později už na opačné straně hřiště zakončoval střídající LEON BAILEY, který bleskovou protiakci Leverkusenu zakončil chladnokrevně!
67'
Ihlas Bebou povedenou patičkou oslovil volného Fossuma, následná střela norského reprezentanta ale byla sražena do zámezí.
65'
Felix Klaus se vydal kupředu po ose hřiště a nakonec se odhodlal ke střele z uctivé vzdálenosti, projektil domácího středopolaře ale postrádal přesnost.
64'
Bailey prakticky z ničeho vybojoval rohový kop pro Bayer, z této standardky ale žádné nebezpečí pro Philippa Tschaunera a spol. nepramenila.
63'
I nadále sledumeme parádní podívanou ve vysokém tempu, nechme se překvapit, za jakého stavu tento duel nakonec skončí.
61'
Po Fossumově centru se k další nebezpečné hlavičce dostal Waldemar Anton, jeho pokus byl ale na poslední chvíli zblokován!
60'
Klaus šikovně vybojoval míč pro Niclase Füllkruga, který se nakonec dostal ke střele z hranice pokutového území, s jeho přízemním pokusem si ale Leno snadno poradil.
59'
Nákop Matthiase Ostrzolka na útočnou polovinu nikoho v červeném dresu nenašel a svěřenci Heika Herrlicha už zakládají další rychlou protiakci.
57'
Jeho exekuce se nakonec ujal Felix Klaus, jeho rána ale mířila příliš vysoko, a Bernd Leno tak mohl zůstat v klidu.
56'
Karim Bellarabi následně nedaleko hranice šestnáctky fauloval Beboua, a domácí tak budou mít k dispozici přímý kop z velmi nebezpečné pozice!
55'
Felix Klaus na hranici pokutového území nedokázal dostat pod kontrolu Korbovu přihrávku, domácí ale ještě pokračují v kombinaci.
54'
Na opačné straně hřiště to mladík Kai Havertz zkusil z uctivé vzdálenosti, Tschauner si ale jeho projektil zkušeně pohlídal.
53'
Salif Sané si uvnitř pokutového území naskočil na Fossumův centr z pravé strany, jeho hlavička ale zamířila přímo do míst, kde stál připravený Bernd Leno.
51'
Iver Fossum si ovšem nedokázal zpracovat Klausův centr od rohového praporku, následovat bude pouze další odkop od Lenovy svatyně.
50'
Po nesouhře Baileyho a Retsose v rozehrávce byl nařízen rohový kop pro Hannover.
49'
Po levém křídle se vydal kupředu Ihlas Bebou, který si ale posléze míč příliš předkopl, čehož dokázal využít bránící Tah.
47'
Neuvěřitelné, Leverkusenu na vyrovnání stačily necelé dvě minuty druhého poločasu a postaral se o to střídající LEON BAILEY! Bývalý hráč belgického Genku prchl po levém křídle, zpracoval si povedenou kolmici od Havertze a poté přesnou střelou překonal Tschaunera!
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Dominik Kohr.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Leon Bailey.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32, tak si to rozhodně nenechte ujít.
Takový průběh prvního poločasu asi čekal málokdo. Sledovali jsme parádní ofenzivní podívanou a aktuální stav je 3:2 pro Hannover! Na úvodní gól hostujícího Brandta okamžitě odpověděl Bebou a díky Füllkrugově penaltové trefě se domácí dokonce dostali do vedení, které sice záhy umazal Admir Mehmedi, v samotném závěru prvního poločasu ale dostal míč za Lenova záda i Felix Klaus.
45+2'
45+2'
V závěru dvouminutového nastavení se mohl o bleskové vyrovnání postarat Karim Bellarabi, jeho střela z pravého okraje pokutového území ale o pár centimetrů minula vzdálenější tyč!
45'
To jsou věci! Po minele v rozehrávce Bayeru se do bleskového protiútoku vydal Niclas Füllkrug, který náramnou patičkou vyzval ke střele FELIXE KLAUSE a ten přesnou ranou nedal Lenovi šanci!
45'
Bellarabiho střela byla zblokována Waldemarem Antonem a na opačnou stranu se okamžitě vydal Ihlas Bebou, který se ovšem daleko nedostal.
44'
Felix Klaus svou individuální akci zakončil značně nepřesnou střelou, proti které Bernd Leno vůbec nemusel zasahovat.
43'
Z nařízeného rohového kopu už další nebezpečí pro Die Roten nepramenilo a domácí se opět uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině.
42'
Bellarabi nabil na střelu zkušenému Larsi Benderovi, jehož dělovku z dobrých dvaceti metrů ale Philipp Tschauner bez potíží vyboxoval.
41'
Na konci další akce Leverkusenu stál opět Benjamin Henrichs, jeho následný centr byl ale značně nepřesný a míč skončil až v autu.
40'
Právě Henrichs se po Brandtově přesném pasu odhodlal k centru z pravé strany, míč ale v pokutovém území nenašel nikoho v bílém dresu.
39'
Po zbytečné chybě Matthiase Ostrzolka ale Hannoverští o balon přišli a nařízeno bylo autové vhazování pro Bayer, jehož se ujme Benjamin Henrichs.
37'
Hannoverští fotbalisté v poklidu kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.
36'
Brandtův nákop do pokutového území Philipp Tschauner vyboxoval poněkud nejistě, nakonec ale byl veškerý vzruch bezpředmětný, jelikož byl hostům odpískán ofsajd.
35'
Felix Klaus ale nyní naprosto zbytečně fauloval Larse Bendera, a Bayer tak bude zahrávat další standardku z nebezpečné pozice.
34'
Z následného rohového kopu další nebezpečí pro Hannover nepramenilo, Salif Sané odhlavičkoval míč až téměř k půlící čáře.
33'
Benjamin Henrichs našel povedenou kolmicí rozběhnutého Brandta, na jehož centr si naskočil Lucas Alario, který ale svou hlavičkou na Tschaunera nevyzrál.
32'
Po půlhodině se hra uklidnila a není se čemu divit. Oba týmy se snaží především zkonsolidovat defenzivní činnost, ve které jim to dosud výrazně skřípalo.
31'
Exekuce této standardky se ujal Julian Brandt, jeho centr ale defenzíva Die Roten zblokovala a domácí poté odkopli míč do bezpečí.
29'
Admir Mehmedi přepadl přes bránícího Ivera Fossuma, hosté tak budou zahrávat přímý kop nedaleko hranice pokutového území.
28'
Aktivně napadající hosté znovu obrali Hannover o míč, Benjamin Henrichs si však pomohl faulem, a hra je tak znovu přerušena.
27'
Niclas Füllkrug nabil na střelu zkušenému Schweglerovi, švýcarský středopolař ve službách Die Roten ale poté výrazně přestřelil hostující svatyni.
25'
Gólové hody pokračují! Domácí bídně rozehráli a míče se snadno ujal Karim Bellarabi, který následně uvolnil sprintujícího ADMIRA MEHMEDIHO, jehož střela z ostrého úhlu Tschaunerovi překvapivě propadla do sítě!
24'
Brandtův centr nakonec našel v pokutovém území hlavu Panagiotise Retsose, hlavička řeckého zadáka ale postrádala přesnost i razanci.
23'
Salif Sané zastavil další rodící se akci Bayeru za cenu rohového kopu, jehož exekuce se ujme Julian Brandt.
22'
Philipp Tschauner nedokázal rozehrát přesně a do rychlého protiútoku se poté vydal Karim Bellarabi, který si ale následně pomohl útočným faulem na Antona.
21'
K exekuci pokutového kopu se nakonec postavil NICLAS FÜLLKRUG, který přesnou střelou do Lenova protipohybu nedal leverkusenskému brankáři šanci!
19'
A Hannover bude zahrávat penaltu, zákrok Jonathana Taha na Felixe Klause byl nakonec posouzen jako nedovolený!
18'
Po sporné situaci v pokutovém území farmaceutiků si rozhodčí Storks vyžádal kontrolu celého incidentu u videa.
17'
Domácí fotbalisté jsou po vstřelení vyrovnávacího gólu jasně aktivnějším týmem a nyní se pokoušejí uklidnit hru kombinací ve středu hřiště.
16'
Další Bebouovu akci zastavil Benjamin Henrichs, jeho následnou kolmici na rozběhnutého Bellarabiho ovšem zastavil pozorný Pirmin Schwegler.
15'
Úvodní čtvrthodinka nabídla strhující podívanou a už jsme byli svědky dvou gólů, nechme se překvapit, zdali tato slibná přestřelka bude mít pokračování.
14'
Právě Bebou se nyní opět přihnal až do pokutového území, tentokrát se ale do zakončení neprokousal.
12'
Neskutečné, domácí už o minutu později vyrovnali! Korbův dalekonosný centr z pravé strany si uvnitř šestnáctky našel důrazný IHLAS BEBOU, jehož následná hlavička zapadla přesně k pravé tyči. Leno vůbec nestačil zareagovat!
11'
A tato série má pokračování, tak to bylo rychlé! Lars Bender z pravé strany nacentroval míč přesně na kopačku JULIANA BRANDTA, který z první napálil míč do Tschaunerova protipohybu!
9'
Nutno dodat, že hosté se gólově prosadili v posledních 21 bundesligových zápasech, což je nejdelší aktuální šňůra v soutěži.
8'
Zdá se, že Leverkusenští budou dnes nechávat domácí kombinovat a spoléhat se na rychlé protiútoky. Nechme se překvapit, zdali se jim tato taktika vyplatí.
7'
Die Roten založili další rychlou protiakci, na jejímž konci stál z hranice šestnáctky zakončující Felix Klaus, jehož ránu si ale Bernd Leno bez potíží pohlídal.
6'
Fossumův centr z pravé strany žádné nebezpečí před Lenem nezpůsobil, hráči v bílých dresech následně dostali míč do středu hřiště.
4'
Korb dostal u rohového praporku naloženo od vracejícího se Panagiotise Retsose, řecký zadák Leverkusenu se ale žluté kartě nakonec vyhnul.
3'
Lucas Alario nedosáhl na prudký pas od Juliana Brandta, následovat tak bude jen odkop od Tschaunerovy svatyně.
2'
Do utkání vstoupili aktivněji hannoverští fotbalisté, jejich první akce ale skončila u pozorného Henrichse.
1'

Hannover 96: Tschauner – Sorg, Sané, Anton – Korb, Schwegler, Fossum, Ostrzolek – Klaus, Füllkrug, Bebou.
Náhradníci: Esser – Albornoz, Bakalorz, Hübner, Karaman, Benschop, Sarenren-Bazee.

Bayer Leverkusen: Leno – Tah, S. Bender, P. Retsos – Henrichs, L. Bender, Havertz, Mehmedi – Bellarabi, Alario, Brandt.
Náhradníci: Lomb – Ramalho, Bailey, Baumgartlinger, Pohjanpalo, Volland, Kohr.

Rozhodčí: Storks – Thomsen, Waschitzki.
BAYER LEVERKUSEN

Bayeru se loňská sezóna příliš nevyvedla, letos ale farmaceutici opět válí a patří k tomu lepšímu, co Bundesliga momentálně nabízí. Aktuálně pátý Leverkusen se v případě vítězství bodově dotáhne na druhé Schalke a ve prospěch hostů hovoří i jejich aktuální forma. Bayer z posledních pěti zápasů neprohrál ani jednou a dnes v HDI-Areně zaútočí na třetí výhru v řadě.
HANNOVER 96

Nováček z Hannoveru může být s průběhem podzimu spokojen, Die 96er se zatím úspěšně vyhýbají bojům o záchranu a pohybují se v klidném středu tabulky. Momentálně desátý Hannover z posledních pěti zápasů tři prohrál, vždy se ale jednalo o utkání na stadionech soupeřů. V minulém domácím utkání středoněmecký celek udolal Hoffenheim 2:0, jak se mu bude dařit proti silnému Bayeru?
Vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu z předposledního bundesligového utkání před zimní přestávkou, v němž Hannover 96 přivítá Bayer Leverkusen. Tak si to od 15:30 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.