Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arnhem : Lazio - 14. září 2017   21:05

Arnhem
Arnhem
33' Matavž (Rašica) • 57' Linssen (Rašica)
2:3
(1:0)
Lazio
Lazio
51' Parolo   • 67' Immobile  (F. Caicedo) • 75' Murgia
Arnhem
Pasveer – Dabo (83. Colkett), Kašia (C), Miazga, Büttner – Bruns (88. Mount), van der Werff, Foor – Rašica, Matavž (79. Castaignos), Linssen.
Houwen – Faye, Lelieveld, Mount, van Bergen, Castaignos, Colkett.
Liany – Biton, Šimon (vš. ISR)
Gelredome, Arnhem, Nizozemsko
Lazio
Strakoša – Bastos, de Vrij, Luiz Felipe (46. Immobile), Marušić – Murgia, Di Gennaro (62. S. Milinković-Savić), Parolo (C), J. Lukaku (65. Lulić) – Alberto, F. Caicedo.
Vargić – Patric, Lucas Leiva, Immobile, Lulić, S. Milinković-Savić, Radu.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec! Lazio dnes vydřelo vítězství na hřišti Vitesse v zápase, v němž dvakrát prohrávalo. Domácí hráli dobře, nepouštěli Lazio do šancí, ale v trochu divočejší druhé půli se dokázali hosté třikrát prosadit, což dnešní zápas rozhodlo.
90+3'
90+3'
Zákroky brankáře Lazia Strakoši – 1.
90+3'
Zákroky brankáře Vitesse Pasveera – 4.
90+3'
Do konce zápasu již zbývá již posledních pár desítek vteřiny, Strakoša v brance Lazia ještě natahuje rozehrávku od branky.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
Poslední minuta řádné hrací doby, odkop od branky Lazia.
88'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Thomas Bruns, přichází Mason Mount.
87'
Bryan Linssen (Arnhem) fauluje na útočné polovině, nakonec byl ale odpískán ještě faul Büttnerovi, který všemu předcházel.
85'
Luc Castaignos (Arnhem) se dostal k hlavičce, ale branku netrefuje, nyní si hosté určitě oddechli.
83'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Fankaty Dabo, přichází Charlie Colkett.
83'
Žlutou kartu dostává Senad Lulić (S. S. Lazio).
83'
Trochu se štěstím se fotbalisté Lazia dostali k míči a mohou tak zaútočit.
82'
Nakonec domácí vybojovali rohový kop z levé strany.
81'
Probíhá zhruba posledních deset minut tohoto utkání, Vitesse se nyní snaží něco vymyslet na polovině soupeře.
80'
Ciro Immobile (Lazio). hrdina víkendového ligového šlágru s AC Milán, v ofsajdu, míč pro Vitesse.
79'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Tim Matavž, přichází Luc Castaignos.
77'
Na lavičce Vitesse se již převléká jeden z borců, domácí tak chystají střídání.
75'
Lazio právě vstřelilo branku!
Pozor, hosté jdou dokonce do vedení ALESSANDRO MURGIA se neohroženě dostal do zakončení a přesně trefenou střelou skóruje.
74'
Thomas Bruns (Arnhem) zachytil pas na pravém křídle, pak celou akci Vitesse ale přerušil hodně nepřesný kop z hranice vápna.
73'
Felipe Caicedo (Lazio) se nyní dokázal obtočit kolem obránce soupeře a vypálit, míč končí v náruči Pasveera.
72'
Hosté to nyní zkusí středem, ale nepovedlo se, akce hostů končí nepřesnou přihrávkou.
71'
Žlutou kartu dostává Stefan de Vrij (S. S. Lazio).
70'
Posledních dvacet minut před námi, akce Lazia nyní končí odpískaným faulem.
69'
Tim Matavž (Arnhem) si říkal svým pohybem o míč, Bastos ho k němu nepustil.
67'
CIRO IMMOBILE dostal přihrávku od Felipe Caiceda a spíše technickou střelou k tyči nedal Pasveeremu žádnou šanci..
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Jordan Lukaku, přichází Senad Lulić.
65'
Adam Marušić (Lazio) padá na útočné polovině, ale faul se připisuje jemu, hosté získávají míč.
64'
Následuje druhý roh v krátké době po sobě v podání Lazia, míč nakonec končí nad brankou.
63'
Lazio má k dispozici roh, který bude rozehrávat z pravé strany.
62'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází David Di Gennaro, přichází Sergej Milinković-Savić.
60'
Je za námi hodina hry a hosté již opět prohrávají, Lazio ale nemá od vyrovnání daleko!
57'
Arnhem právě vstřelil branku!
Vitesse si bere vedení zpět! Po parádním centru z pravé strany se dokázal prosadit BRYAN LINSSEN.
56'
Hosté vybojovali míč, ale dlouho se sním nepotěšili, nyní míří do autu.
54'
Domácí se dostávají s míčem na svou polovinu, nyní to tedy zkusí středem
53'
Vyrovnání Lazia je spravedlivé, hosté si to za svou aktivitu zaslouží.
51'
Závar ve vápně Vitesse potrestal po vedenou střelou z první, z hranice šestnáctky, MARCO PAROLO.
50'
Luis Alberto (Lazio) hledá ve vápně Vitesse, na pravé straně, nabíhajícího Marca Parola, který ale na míč nakonec nedosáhl.
49'
Hosté rozehráli z levé strany, domácí se ubránili a dostávají míč na polovinu soupeře.
48'
Povedená střela Luise Alberta, který vypálil zpoza vápna, Remko Pasveer (Arnhem) musel vyrážet nad břevno.
47'
Jordan Lukaku (Lazio) odstavil od míče Rašicu, vše v souladu s pravidly a hosté mohou dál kombinovat.
46'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Ciro Immobile.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
První poločas je minulostí a hráči Lazia odchází do kabin se svěšenými hlavami... v první půli sice měli hosté mírnou převahu, ale v koncovce to zatím není ono. Jako by jim zvlhl střelný prach, po střelecké kanonádě v ligovém šlágru s AC Milán (4:1)! Vitesse tak stačila v podstatě jediná povedenější akce ke vstřelení gólu.
45+2'
45'
Poslední minuta první půle, resp. normální hrací doby, Lazio nyní pozorné v defenzivě.
44'
Lazio to nyní zkusí středem... tak nikoliv, následuje pas na levou stranu, jenže nepřesný, domácí odkopávají .
42'
Dlouhý odkop od branky Vitesse, domácí se ale vzápětí s míčem vrací na svou polovinu.
41'
Těžko říci, co nyní zamýšlel Bryan Linssen (Vitesse), který poslal míč do území nikoho... rozehrávka od branky Lazia.
40'
Hosté rozehráli, Adam Marušić (Lazio) si šel do vápna pro penaltu, ale sudí jeho pád neobměkčil, penalta se nepíská.
39'
David Di Gennaro (Lazio) faulován a Vitesse se ani v tuto chvíli nedostane z vlastní poloviny.
37'
Jordan Lukaku (Lazio) udělal kličku obránci, poté ve vápně soupeře upadl, to nebyl faul, nakonec mají hosté roh.
36'
Lazio nyní nepouští svého soupeře k půlící čáře, domácí jsou v pevném a hlubokém defenzivním blokům.
35'
Akci hostů ukončil střelou z nějakých třiceti metrů Luis Alberto, ale s tímto pokusem si Remko Pasveer dokázal poradit.
34'
Lazio se po rozehrání dostává na útočnou polovinu.
33'
Co je Laziu platná aktivita, když nyní z kopačky TIMA MATAVŽE inkasuje?! Milot Rašica poslal parádní pas před branku Lazia a Matavž dokázal prudký míč nasměrovat do branky.
32'
Žlutou kartu dostává Luiz Felipe (S. S. Lazio).
31'
Po levé straně postupuje nyní Jordan Lukaku, bránící Fankaty Dabo mu ale míč ukopl do autu.
30'
První půl hodina hry za námi, zatím sledujeme zajímavé utkání, v němž jsou více aktivnější hosté.
29'
Zajímavá akce Vitesse, kdy ale ve vápně netrefil Tim Matavž míč, po přihrávce Foora z levé strany.
27'
Vitesse se pomalu, ale jistě, dostává pod tlak, Maikel van der Werff (Arnhem) fauluje na své polovině.
26'
Domácí se s přehledem ubránili a sami nyní mohou zaútočit.
25'
Rohový kop pro Lazio, hosté budou rozehrávat z levé strany.
24'
Autové vhazování hostů, z levé strany, na útočné polovině.
23'
A nakonec to končí úplně stejně, jako u domácích, Luis Felipe netrefuje branku soupeře.
22'
Nyní za se získávají volný kop hosté, v podstatě ve stejné pozici, jako mělo před okamžikem Vitesse.
21'
Guram Kašia (Arnhem) hlavičkuje ve vápně Lazia, ale branku netrefuje.
20'
Luis Alberto (Lazio) zahrál na vlastní polovině rukou, není to tak úplně beznadějná pozice pro Vitesse, které tak může ohrozit branku Strakoši.
19'
Po pravé straně se hosté dostávají na polovinu soupeře, pak ale dobře zapracoval bránící Alexander Büttner.
18'
Defenziva Lazia se nyní dostala pod tlak, domácí dobře napadali rozehrávku.
16'
Navarone Foor (Arnhem) nyní poslal míč do autu, takže míč získávají hosté. Ti se ale s ním vrací až na svou polovinu, odkud začnou další akci.
15'
První zajímavější akce zápasu, kdy po centru z pravé strany hlavičkuje vedle branky Vitesse Luis Alberto (Lazio).
14'
Thomas Bruns (Arnhem) rozehrál z levé strany, ale míč vyboxovává Tomas Strakoša.
13'
Od bránícího Marca Parola se míč odrazil na roh, ten budou domácí rozehrávat z levé strany.
12'
Až nyní mohou domácí předvést, co s míčem umí... začínají přihrávkou na Pasveera.
11'
Hosté s míčem u půlící čáry, domácí se ho snaží vybojovat, aktuálně ale marně.
10'
Úvodní desetiminutovka naznačila, že to dnes bude právě Lazio, které bude udávat tempo hry.
9'
Luis Alberto (Lazio) rozehrál, míč ale domácí dokázali dostat mimo vlastní vápno, přesněji do autu.
8'
Po faulu Büttnera získávají hosté výhodu volného kopu z pravé strany.
7'
Felipe Caicedo (Lazio) se nenechal odstavit od míče a prodral se do zakončení, ale z úhlu, z levé strany, branku Vitesse netrefil.
6'
Lazio ztrácí další míč na útočné polovině, pro domácí to znamená autové vhazování z pravé strany.
5'
Zatím hodně nepřesností ve hře obou týmů, nyní nepřesně přihrává na levou stranu Luiz Felipe (Lazio).
3'
Arnhem zkouší zaútočit po levé straně, velmi dobře ale zasáhl ve skluzu Stefan de Vrij (Lazio).
1'

SBV Vitesse Arnhem: Pasveer – Dabo, Kašia (C), Miazga, Büttner – Bruns, van der Werff, Foor – Rašica, Matavž, Linssen.
Náhradníci: Houwen – Faye, Lelieveld, Mount, van Bergen, Castaignos, Colkett.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, de Vrij, Luiz Felipe, Marušić – Murgia, Di Gennaro, Parolo (C), J. Lukaku – Alberto, F. Caicedo.
Náhradníci: Vargić – Patric, Lucas Leiva, Immobile, Lulić, S. Milinković-Savić, Radu.

Rozhodčí: Liany – Biton, Šimon (vš. ISR).
LAZIO ŘÍM
Římské Lazio je v pozici nenápadného týmu, od kterého se zase tolik nečeká. Nicméně že by ta letošní sezóna mohla být výtečná, dokazuje Lazio hned v jejím úvodu. V polovině srpna si Lazio vyšláplo v Superpoháru na ligového suveréna Juventus (vítězství 3:2) a byť v první kole ztratilo body doma s nováčkem SPAL 2013 za bezbrankovou remízu, následovala dvojice ligových duelů, které Laziu vyšly náramně! Po výhře 2:1 na hřišti Chieva Verona totiž doma v neděli smetlo AC Milán 4:1! Navíc v utkání, v němž bylo Lazio lepší a jen potvrdilo, že úvod sezóny ho zastihl ve velmi dobré pohodě a formě!
VITESSE ARNHEM
Pro nizozemský tým je souboj s Laziem historickým předělem v klubové historii. Vitesse totiž ještě nikdy skupinovou fázi evropských poháru nehrálo! Naposledy se Vitesse pokoušelo o postup v sezóně 2015/2016, kdy ale nestačilo na anglický Southampton. Neúspěchem dopadly i předkola v roce 2002, 2012 i 2013. Letos se Vitesse předkolům vyhnulo a bylo nasazeno rovnou do skupinové fáze. V ligové soutěži má Vitesse výtečnou bilanci – tři výhry a jedinou prohru.
Utkání, které se odehraje na stadionu Gelredome v Arnhemu, povedou izraelští rozhodčí, jako hlavní Liran Liany, na čarách pak s asistenty Davidem Eliasem Bitonem a Dvirem Šimonem, Čtvrtým rozhodčím je Idan Jarkoni.
Vítejte u dnešního online přenosu fotbalového utkání základní skupiny Evropské ligy, v němž VITESSE ARNHEM přivítá na svém stadionu římské LAZIO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.