Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Korca : Kyjev - 23. listopadu 2017   21:05

Korca
Korca
18' Lilaj  • 52' Adeniyi (Sowe) • 56' Sowe (Gavazaj)
3:2
(1:1)
Kyjev
Kyjev
16' Cygankov  (Morozjuk) • 90+1' Rusyn  (Cygankov)
Korca
Šehi (C) – Vangjeli, Radaš, Aliti, Mici – Muzaka, Osmani (70. Nimaga), Lilaj – Gavazaj (72. Taku), Sowe (90. Dita), Adeniyi.
Teqja – Jašanica, Nimaga, Škodra, Sahiti, Dita, Taku.
Elbasan Arena, Elbasan (ALB)
Kyjev
Buščan – Kędziora (71. Rusyn), Chačeridi, Kádár, Pivarić – Cygankov, Korzun (60. Šaparenko), Šepeljev, Morozjuk (C) – Júnior Moraes, Besjedin.
Koval – Pantić, Husev, Šarapenko, Mykolenko, Rusyn, Smyrnij.

Skënderbeu navzdory překvapivé výhře nad Dynamem Kyjev v UEFA Europa League končí, jelikož muselo uhrát lepší výsledek než Partizan, a ten v souběžně hraném utkání porazil doma Young Boys. Albánský tým si ale zaslouží absolutní pochvalu, obzvlášť za to, že třemi góly v řadě otočil nepříznivý vývoj na svou stranu a Dynamu už se v závěru jen podařilo snížit. Konečný výsledek v Elbasanu. Skënderbeu 3 Dynamo Kyjev 2.
90+5'
90+5'
Júnior Moraes rozehrál na pravé straně rohový kop a na přední tyči se dostal k hlavičce Tamás Kádár, jehož pokus těsně minul vzdálenější levou tyč! Dynamo málem vyrovnalo na 3:3!
90+3'
Žlutou kartu viděl také brankář Georgij Buščan, který přiběhl Seguna Adeniyiho zvednout ze hřiště.
90+2'
Segun Adeniyi předvedl ostrý skluz, během něhož se sám poranil, žluté kartě ovšem neunikl.
90+2'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
90+1'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
NAZARLY RUSYN si na levé straně šestnáctky naběhl na krásnou patičku od Viktora Cygankova a přízemní střelou levačkou zatočil míč z úhlu ke vzdálenější levé tyči! Domácí po vystřídání vypnuli. Asistence: Viktor Cygankov.
90'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Ali Sowe, přichází Bruno Dita.
89'
Dynamo se po krásném sklepnutí míče dostalo ke střele zpoza šestnáctky, jenže byla zablokována a ze vzduchu se snesla do rukavic Orgese Šehiho.
87'
Albánský tým musí k zachování účasti v UEFA Europa League uhrát lepší výsledek než Partizan! Jenže Young Boys prohrávají 2:1.
86'
Zápas se chýlí ke konci, a pokud Partizan v souběžně hraném zápase prohraje nebo remizuje, Skënderbeu zachrání účast v UEFA Europa League.
85'
Viktor Cygankov napřáhl zpoza šestnáctky po navedení míče na silnější pravou nohu k přízemní střele, která mířila k levé tyči, jenže nebyla dostatečně prudká na to, aby Orgese Šehina překonala! Dynamo v závěru stupňuje tlak.
83'
Mykola Morozjuk na pravé straně rozehrál rohový kop a po jeho centru se míč od pravého ramene jednoho z fotbalistů Dynama odrazil těsně vedle pravé tyče! Mohlo to být o gól.
81'
Gjergj Muzaka rozehrál na levé straně rohový kop a na jeho přetažený centr nikdo nedosáhl.
80'
Mykola Morozjuk je platný směrem dopředu i dozadu, když nyní odvrátil centr domácích na rohový kop.
79'
Střídající Šaparenko se snažil napadat rozehrávku Dynama tak moc, až pravým kolenem sestřelil jednoho z domácích hráčů.
78'
Marko Radaš udeřil jednoho z protihráčů zezadu do obličeje a zcela správně viděl žlutou kartu.
76'
Ošetření je u konce a zápas může opět pokračovat. Skënderbeu vede nad Dynamem překvapivě 3:1.
74'
Jeden z hráčů Dynama zůstal sedět na hrací ploše a musí být ošetřován.
73'
Enis Gavazaj dnes odehrál velice dobrý zápas a svůj výkon korunoval krásnou kolmou přihrávkou, po které jako poslední skóroval Ali Sowe.
72'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Enis Gavazaj, přichází Afrim Taku.
71'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Tomasz Kędziora, přichází Nazarly Rusyn.
71'
Do konce utkání zbývá odehrát dvacet minut a vůbec to nevypadá na nějaký mocný finiš ze strany Dynama Kyjev. Hosté jsou směrem vpřed po přestávce neškodní, a když už se dostanou do šestnáctky, následuje nepřesná finální přihrávka nebo sražený centr.
70'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Tefik Osmani, přichází Bakary Nimaga.
67'
Dynamo ještě v základní skupině B nepoznalo chuť porážky, zatímco Skënderbeu nepoznalo chuť vítězství, dnes se to ale zřejmě změní!
66'
Šaparenko si na pravé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku a z ostrého úhlu posílal před bránou centr, který Orges Šehi stáhl ze vzduchu.
64'
Sabien Lilaj se přihlásil k návratu na hřišti a zatím kvůli zranění střídat nemusí. Otázkou je, zda se neozve.
62'
Sabien Lilaj zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován. Domácí zatím ani jednou nestřídali.
61'
Tamás Kádár se dostal po rohovém kopu do zakončení, jenže Orges Šehi si s jeho pokusem snadno poradil a stále platí, že domácí vedou po skvělém obratu 3:1.
60'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Nikita Korzun, přichází Mykola Šaparenko.
59'
A další centr z pravé strany v podání Dynama, který tentokrát Orges Šehi hravě stáhl ze vzduchu.
58'
Mykola Morozjuk posílal do šestnáctky z pravé strany hřiště centr, který domácí odvrátili do bezpečí.
56'
Skënderbeu právě vstřelilo branku!
ALI SOWE si naběhl za obranu a po krásné kolmé přihrávce Enise Gavazaje středem hřiště udělal vybíhajícímu Georgijovi Buščanovi klíčku doprava a poté na pravé straně šestnáctky z úhlu přízemní střelou skóroval do prázdné brány! 3:1 pro domácí. Asistence: Enis Gavazaj.
55'
Arťom Besjedin zkusil vyrovnat střelou zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale nepřesný. Odkop od brány.
52'
Marko Radaš na pravé straně rozehrál standardní situaci a Georgij Buščan na přední tyči míč vyboxoval, jenže k odraženému míči se na levé straně hřiště dostal Gledi Mici, který na vzdálenější pravé tyči našel krásným centrem Aliho Sowea, který míč hlavou sklepl před bránu, a SEGUN ADENIYI ho napálil z blízkosti do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Gólu možná předcházel ofsajd. Asistence: Ali Sowe.
51'
Nezbývá nic, než věřit, že se dnes na neutrálním hřišti v Elbasanu ještě nějakého gólu dočkáme. Po přestávce jsou ale oba týmy směrem vpřed až na jednu nepřesnou střelu Skënderbeu neškodné.
50'
Je s podivem někdy, jak čas plyne rychle. UEFA Europa League vždy přináší v základní části obrovskou porci zápasů a je se na co těšit, na druhou stranu je ale potřeba dodat, že to uteče jako voda. Na všech stadionech se hrají druhé poločasy a dnešní bohatý program za zhruba 40 minut skončí.
49'
Sabien Lilaj krásně zalepil míč po odvráceném centru z levé strany a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která minula levou tyč brány Dynama.
48'
Další faul hostů. Mykola Morozjuk si hodně zostra naskočil u postranní čáry do hlavičkového souboje a Gledi Mici pocítil jeho loket na svém těle.
47'
Marko Radaš byl ve středu hřiště nepříjemně faulován v souboji koleno na koleno a hra byla přerušena.
46'
Dynamo Kyjev rozehrálo druhý poločas, do kterého týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
Skënderbeu se prezentuje proti Dynamu velice sympatickým dojmem, a přestože po čtvrthodiny hry inkasovalo, když se prosadil po krásné kombinaci Viktor Cygankov, za dvě minuty bylo vyrovnáno, když ze střední vzdálenosti napřáhl k tečované střele, která nepříjemně zaplachtila ve vzduchu a zamířila pod břevno, Sabien Lilaj. Skóre po prvním poločase v Elbasan Areně. Skënderbeu 1 Dynamo Kyjev 1.
45'
45'
Júnior Moraes chtěl uštědřit domácím gól do šatny, jenže jeho pokus zablokoval Fidan Aliti.
45'
Arťom Besjedin to před pár okamžiky přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul na Tefika Osmaniho.
44'
Hned vzápětí zkoušel štěstí Ali Sowe, jeho pokus byl ale pro změnu nepřesný a skončil nad!
43'
Segun Adeniyi mohl otočit skóre na stranu Skënderbeu, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Georgij Buščan.
40'
Sabien Lilaj se dostal pět minut před přestávkou do zakončení, jenže bylo nepřesné a míč minul bránu.
40'
V závěru prvního poločasu opět přibývá osobních soubojů a společně s nimi i logicky faulů.
37'
Júnior Moraes byl zřejmě hráčem, který si to z levé strany drze namířil do šestnáctky, proti dvojici věží Skënderbeu se ale na přední tyči prosadit nedokázal.
35'
Viktor Cygankov rozehrál rohový kop a Arťom Besjedin se uprostřed šestnáctky dostal ke střele, která minula prostor mezi třemi tyčemi domácí brány.
34'
Mykola Morozjuk napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která byla tečována a minula bližší pravou tyč.
33'
Enis Gavazaj rozehrál na pravé straně rohový kop, Skënderbeu se ale po centru nedostalo vůbec k ničemu.
32'
Mykola Morozjuk rozehrál na levé straně rohový kop a po jeho přetaženém centru skóroval na vzdálenější pravé tyči z blízkosti přízemní střelou Júnior Moraes, jeho gól ale nebyl kvůli těsnému ofsajdu uznán! Skóre zůstává nerozhodné 1:1.
31'
Dynamo Kyjev bude mít šanci získat zpět ztracené vedení, na levém křídle totiž bude rozehrávat rohový kop.
30'
Omlouváme se za odmlčení, ale oba týmy nejsou schopny směrem vpřed nic vymyslet.
26'
Fanoušci Dynama Kyjev o sobě dali vědět, opravdu ale jen na pár sekund, poté zase utichli.
24'
Hra v současné chvíli uvízla na mrtvém bodě a hra se odehrává převážně ve středu hřiště kolem středového kruhu.
22'
Júnior Moraes se snažil na levém křídle prosadit mezi dvojicí protihráčů a jednoho z nich udeřil loktem. Jasný faul, po kterém byla hra správně přerušena.
20'
Jeden z hráčů domácího týmu zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.
19'
Dynamo Kyjev si chtělo vzít ztracené vedení zpět, jenže přímočará akce ztroskotala těsně před šestnáctkou, kde hráči Skënderbeu vystavěli pevný obranný val.
18'
SABIEN LILAJ napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné táhlé střele, která zaplavala ve vzduchu a zamířila pod horní tyč v pravém horním rohu brány! Skënderbeu bleskově vyrovnalo a začínáme v Elbasanu od znovu.
16'
VIKTOR CYGANKOV si na pravé straně šestnáctky nádherně narazil míč s Mykolou Morozjukem, po jehož krásné přihrávce z blízkosti skóroval po zemi do prázdné brány! Nádherná akce. Dynamo Kyjev vede 1:0! Asistence: Mykola Morozjuk.
15'
Mykola Morozjuk se snažil vybojovat míč na pravém křídle a byl mu odpískán útočný faul.
14'
Na obou stranách jsme svědky hodně nepřesností a ani jeden z týmů se delší dobu nemůže dostat ke střele.
13'
Dynamo na levém křídle založilo útok dlouhou kolmou přihrávkou za obranu a Orges Šehi míč odkopl za pravou postranní čáru. Byla tam ovšem teč, takže domácí vhazovali.
12'
Ze zápasu uplynulo úvodních jedenáct minut a zatím čekáme na úvodní gól. Oba týmy si vytvořily jednu šanci v podobě střely zpoza šestnáctky, oba brankáři jsou ale bezchybní.
11'
Hosté se dostali k odvrácenému míči a na levém křídle centrovali tentokrát do šestnáctky ze hry. Ani tentokrát ale žádné vzrušení nepřišlo a navíc se mával ofsajd.
10'
Mykola Morozjuk na levé straně rozehrál rohový kop Dynama a jeho centr byl na přední tyči hlavou jednoho z domácích hráčů odvrácen na další roh, který ale také nic nepřinesl.
9'
Domácí fotbalisté mají v úvodu zápasu překvapivě více ze hry a Marko Radaš rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci, jeho následný centr ale bez teče zamířil vedle vzdálenější levé tyče do zámezí.
6'
Skënderbeu v rychlém sledu rozehrálo dva rohové kopy, ani v jednom případě ale bránu Dynama neohrozilo.
5'
Gjergj Muzaka rozehrál rohový kop a po jeho centru z levé strany se domácí dostali na bližší tyči ke střele, která byla tečována a zamířila vysoko nad.
3'
Dynamo po sraženém přízemním centru vybojovalo první rohový kop a po odvráceném centru přišla prudká rána zpoza šestnáctky, kterou Orges Šehi dokázal vyrazit, a hodně mu pomohlo, že střela mířila pouze doprostřed!
2'
Volodymyr Šepeljev fauloval ve středu obranné poloviny Dynama a Marko Radaš napřáhl ze standardní situace k přímé střele na bránu, která zamířila pouze do míst, kde stál Georgij Buščan.
1'
Oliver Drachta z Rakouska dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali domácí hráči Skënderbeu.
1'
Fotbalisté obou týmů jsou připraveni na hrací ploše a do výkopu zápasu zbývá několik málo okamžiků.

KF Skënderbeu: Šehi (C) – Vangjeli, Radaš, Aliti, Mici – Muzaka, Osmani, Lilaj – Gavazaj, Sowe, Adeniyi.
Náhradníci: Teqja – Jašanica, Nimaga, Škodra, Sahiti, Dita, Taku.

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Chačeridi, Kádár, Pivarić – Cygankov, Korzun, Šepeljev, Morozjuk (C) – Júnior Moraes, Besjedin.
Náhradníci: Koval – Pantić, Husev, Šarapenko, Mykolenko, Rusyn, Smyrnij.

Rozhodčí: Oliver Drachta. Asistenti: Roland Brandner, Stefan Kuehr. Čtvrtý rozhodčí: Roland Riedel. Brankoví rozhodčí: Manuel Schuettengruber, Dieter Muckenhammer (všichni AUT).
Skënderbeu si z prvního zápasu proti Dynamu z Kyjeva odvezlo porážku 3:1, a aby odvrátilo vyřazení z letošního ročníku UEFA Europa League, potřebuje ve čtvrtek večer uhrát proti ukrajinskému týmu lepší výsledek než Partizan. Dynamo se stalo prvním týmem, který si zajistil postup a účast mezi nejlepšími 32 týmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.