Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Rosenborg BK - 19. října 2017   19:00

Petrohrad
Petrohrad
1' Rigoni (Criscito) • 68' Rigoni (Paredes) • 75' Rigoni
3:1
(1:0)
Rosenborg BK
88' Helland  (Rasmussen)
Petrohrad
Lunev – Ivanović, Mammana, Criscito (C), M. Mevlja – Kuzjajev, Kranevitter, Paredes (83. Noboa) – Driussi (62. Jerochin), Rigoni, Kokorin (86. Poloz).
Lodygin – Poloz, Noboa, Žirkov, Smolnikov, Jerochin, Dzjuba.
Petrovskij, Petrohrad (RUS)
46211 diváků
André Hansen – Hedenstad (82. Gersbach), Reginiussen, Björdal, Rasmussen – Jensen (C), Trondsen (80. Lundemo), Konradsen – Adegbenro (80. Helland), Bendtner, Meling.
Östbö – Skjelvik, Levi, Gersbach, Helland, Lundemo, Jevtović.

Emiliano Rigoni odehrál fantastický zápas, když v dresu Zenitu vstřelil hattrick a pomohl ruskému celku proti Rosenborgu k dalšímu přesvědčivému vítězství, na kterém už nic nezměnil gól Påla Andrého Hellanda, který se prosadil dvě minuty před koncem. Zenit vládne základní skupině L a má na kontě po třech odehraných zápasech plný počet bodů se skóre 11:2. Konečný výsledek. Zenit Petrohrad 3 Rosenborg 0.
90+2'
90'
Čtvrtý rozhodčí nastavil nad rámec zápasu 2 minuty.
89'
Andrej Lunev sice podruhé v řadě čisté konto neudrží, domácí Zenit má ale stále velký náskok.
88'
Rosenborg právě vstřelil branku!
Jacob Ramussen z levé strany vlastní poloviny hřiště nakopl míč dopředu a poté, co jeho dlouhý pas propadl mezi dvěma protihráči Zenitu, si v šestnáctce zpracoval míč do pohybu PÅL ANDRÉ HELLAND a druhým dotykem ho poslal k pravé tyči! Asistence: Jacob Rasmussen.
88'
Branislav Ivanović se rozebíhal podél pravé postranní čáry a ostrým faulem ho poslal k zemi Anders Konradsen.
86'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alexandr Kokorin, přichází Dmitrij Poloz.
84'
Zenit Petrohrad střádal další útočné plány, jenže kolmý pas za obranu mířil do ofsajdu. Ruský celek nadále vládne a míří za dalším velkým vítězstvím.
83'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Leandro Daniel Paredes, přichází Christian Noboa.
83'
Daler Kuzjajev vybojoval rohový kop a po následném centru hlavičkoval vedle pravé tyče Domenico Criscito.
82'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Vegar Eggen Hedenstad, přichází Alex Gersbach.
80'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Samuel Adegbenro, přichází Pål André Helland.
80'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Anders Trondsen, přichází Marius Lundemo.
79'
Vegar Eggen Hedenstad rozehrál na pravé straně rohový kop a jeho centr uprostřed šestnáctky odvrátil pozorný Alexandr Jerochin. Marná sláva a snaha ze strany Rosenborgu.
78'
Rosenborg se na pravé straně dostal k přízemnímu centru, který na přední tyči srazil na rohový kop Daler Kuzjajev.
77'
Zenit po třetí brance trošku polevil a Rosenborg se snaží alespoň o vstřelení čestného úspěchu.
76'
Emiliano Rigoni byl doposud ze všech hráčů na hřišti vidět nejvíce, a teď nemáme na mysli gólové situace.
75'
Petrohrad právě vstřelil branku!
EMILIANO RIGONI využil katastrofální malé domů v podání Niklase Bendtnera, když si do šestnáctky naběhl na volný míč a přízemní střelou poslal míč mezi nohama vybíhajícího a padajícího brankáře Andrého Hansena do brány! Domácí útočník zkompletoval hattrick, kterým jen zdokumentoval to, že je na hřišti pánem.
72'
Zenit Petrohrad bez problému kontroluje vývoj zápasu a Rosenborg se těžko dostává přes půlící čáru.
70'
Do konce utkání zbývá odehrát 20 minut a Zenit Petrohrad zatím naplňuje roli velkého favorita. Rosenborg prohrává v Rusku o dvě branky a těžko počítat s tím, že vyrovnaná nebo duel otočí.
68'
Leonadro Daniel Parades našel v pokutovém území kolmým pasem rozeběhnutého EMILIANA RIGONIHO, který přehodil vybíhajícího brankáře Andrého Hansena a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 2:0! Brankář Rosenborgu nedokázal míč rukou vytáhnout mimo a na brankové čáře se ho poté marně snažil vykopnout. Asistence: Leandro Daniel Paredes.
67'
Zenit po rohu neudeřil a skóre se mohlo měnit na opačné straně, když Samuel Adegbenro po centru z pravé strany předvedl na vzdálenější levé tyči na hranici šestnáctky pěkné nůžky, míč ale nabral příliš velkou výšku a snesl se do náruče Andreje Luneva. Pěkný moment.
64'
Johan Björdal dobře zapracoval v obraně a Zenit Petrohrad vybojoval další rohový kop. Udeří po něm?
63'
Dnešní utkání sleduje 46211 diváků.
62'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Sebastián Driussi, přichází Alexandr Jerochin.
59'
Emiliano Rigoni je neúnavný a nyní pálil levačkou uprostřed šestnáctky, jenže daleko vedle levého horního rohu brány.
57'
Miha Mevlja si naběhl na centr z rohového kopu a na přední pravé tyči ve výskoku hlavičkoval pod břevno, André Hansen ale opět na poslední chvíli nataženou rukou míč vytáhl nad břevno!
56'
Zenit Petrohrad se ocital uprostřed šestnáctky v další šanci, jenže akci překombinoval. Následovat bude rohový kop.
55'
Emiliano Rigoni se na pravé straně šestnáctky pokoušel přidat druhý gól přízemní střelou z úhlu, kterou André Hansen pravou nohou vytáhl mimo. Vzrušení ale bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
54'
Emiliano Rigoni uprostřed šestnáctky krásně tečoval přízemní centr patičkou a míč těsně minul pravou tyč! Pěkné a nápadité zakončení.
53'
Po přetaženém centru z rohového kopu a nepřesné střele se uprostřed šestnáctky dostal k míči Sebastián Driussi, jeho slabý pokus ale našel pouze padajícího Andrého Hansena!
52'
Domenico Criscito krásnou kolmou přihrávkou našel na levé straně šestnáctky Sebastiána Driussiho, který z úhlu napřáhl levačkou k prudké střele mířící na přední tyč, André Hansen se ale vytasil se skvělým zákrokem a vytáhl míč na rohový kop! Zenit ani tentokrát nevede 2:0.
51'
Zenit Petrohrad zatím dominuje základní skupině L, když během úvodních dvou zápasů vstřelil 8 branek a jednu inkasoval. Dnes přidal devátou trefu a zatím drží čisté konto.
50'
Emiliano Rigoni měl na pravé straně spoustu prostoru a času na to, aby zvedl hlavu a do šestnáctky poslal dobrý centr, což se mu také podařilo, jenže jeden z jeho spoluhráčů na něj na přední tyči těsně nedosáhl a André Hansen stáhl míč ze vzduchu do rukavic.
49'
Fanoušci v hledišti vytváří fantastickou atmosféru, když zpívají hlasité chorály a tleskají jako jeden muž.
48'
Alexandr Kokorin skousl křečovitě zuby poté, co se na levé straně šestnáctky ocitl v ofsajdu a jeho přízemní střela do prázdné brány už přišla po odpískání.
47'
Zenit Petrohrad rozehrál rohový kop a po zásahu Nicklase Bendtnera bude následoval další. Fotbalisté ruského týmu se ale ani na druhý pokus do zakončení nedostali.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Emiliano Rigoni již ve druhé minutě utkání poslal Zenit do vedení a poté byl hodně vidět, zvednuté sebevědomí a velká aktivita mu ale ke druhé trefě nedopomohla. Na opačné straně mohl udeřit Samuel Adegbenro, jenže hlavičkoval pouze do rukavic Andreje Luneva, zatímco Nicklas Bendtner mířil prudkou střelou bez přípravy pod břevno, brankář Zenitu ale na poslední chvíli vyrazil míč nad břevno a vyrovnání skvělým zákrokem nepřipustil. Skóre po prvním poločase. Zenit Petrohrad 1 Rosenborg 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena čtvrtým rozhodčím 1 minuta. Zenit vede nad Rosenborgem 1:0.
45'
Na opačné straně se uvedl dobrou střelou zpoza šestnáctky Leandro Daniel Paredes, nebyla ovšem dostatečně nebezpečná na to, aby Andrého Hansena nějak výrazně vystrašila. Míč sice mířil pod břevno, zároveň ale doprostřed brány.
43'
Delší dobu se nic kloudného na zeleném pažitu neudálo, nyní ale napřáhl ke střele podruhé v zápase Nicklas Bendtner a opět z toho bylo nebezpečí. Andrej Lunev si ovšem tentokrát připsal snadnější zákrok a je to stále o gól.
39'
Místo šancí začínají být k vidění ostré osobní souboje, po jednom z nichž nyní viděl žlutou kartu Leandro Daniel Paredes.
38'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých deset minut a Zenit i přes velkou dominanci zatím své jednobrankové vedení, o které se postaral již ve druhé minutě Emiliano Rigoni, nenavýšil.
36'
Standardní situace Zenitu Petrohrad nic nepřinesla a vinu na tom nese útočný faul. Faulovaným fotbalistou byl Vegar Eggen Hedenstad, který si dobře pokryl míč tělem.
35'
Další žlutá karta pro hráče Rosenborgu, kterou viděl po ostrém zákroku Anders Trondsen.
33'
Rosenborg se vydal směrem vpřed, jenže diagonální přihrávku ze středu hřiště u postranní čáry odvrátil do bezpečí před jedním z hráčů hostujícího celku Emiliano Rigoni.
32'
Alexandr Kokorin z levé strany hřiště posílal do šestnáctky prudkou kolmou přihrávku, která byla příliš dlouhá, a André Hansen bez problému vzápětí rozehrál.
30'
Zenit Petrohrad se prezentuje velice rychlými akcemi a hráči Rosenborgu občas nevědí, kde jim hlava stojí.
29'
Alexandr Kokorin se na levé straně šestnáctky dostal k míči a z úhlu napřáhl ke střele, která se zřejmě od horní tyče odrazila zpět do hry! Zenit mohl vést o dvě branky, skóre se nezměnilo.
28'
Emiliano Rigoni na pravé straně hřiště předvedl podél čáry nádherný centr a byl zezadu držen Birgerem Melingem, domácí fotbalista se ale neodhodlal k pádu a dobře rozehrál.
27'
Zenit Petrohrad se po rohovém kopu k ničemu kloudnému nedostal a tlak domácího celku alespoň na chvíli utichl.
26'
A další pokus Emiliana Rigoniho, jehož přízemní střela z hranice šestnáctky byla sražena vedle pravé tyče. Následovat bude rohový kop Zenitu Petrohrad.
25'
Emiliano Rigoni napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, jenže ji neměl dobře připravenou a zamířila nad.
23'
Emiliano Rigoni si na pravé straně krásně hodil míč do pohybu a do šestnáctky poslal nebezpečný přízemní centr, na který si naběhl Alexandr Kokorin. Nejlepší střelec Zenitu Petrohrad ale v tísni pálil vysoko nad.
22'
Rohový kop Rosenborgu nic nepřinesl, stejně jako akce Zenitu Petrohrad na pravé straně hřiště. Emiliano Rigoni se snažil odcentrovat z brankové čáry, jenže míč nestihl na hrací ploše.
20'
Nicklas Bendtner si naběhl ze druhé vlny na zpětný přízemní centr z levé strany a z hranice šestnáctky napřáhl bez přípravy k jedovaté střele, kterou Andrej Lunev levou rukou dokázal vytáhnout na poslední chvíli nad břevno!
19'
A další centr z levé strany, který byl o poznání přesnější a nebezpečnější! Samuel Adegbenro ale hlavičkoval pouze do rukavic brankáře Andreje Luneva, který míč po volejbalovém zákroku nadvakrát zastavil. Slibná šance.
18'
Rosenborg tahá většinu akcí po levé straně, a přestože se dlouho k ničemu kloudnému nemohl dostat, nyní přilétl do šestnáctky zpětný přízemní centr, jenže na její hranici našel pouze hráče Zenitu.
16'
Fotbalisté Zenitu Petrohrad mají míč mnohem častěji na svých kopačkách, nyní se o něj ale zbytečně připravili, když se na pravé straně prezentovali kolmou přihrávkou do území nikoho.
14'
Vegar Eggen Hedenstad si před střídačkami pomohl v rychlostním souboji s Domenicem Criscitem rukama a viděl první žlutou kartu dnešního utkání.
13'
V hledišti zatím panuje skvělá atmosféra a není se potřeba příliš divit. Zenit Petrohrad vede už od 2. minuty 1:0.
11'
Sebastián Driussi si na pravé straně šestnáctky nabíhal na prudkou kolmou přihrávku, u míče byl ale jako první André Hansen, přes jehož ruce domácí útočník následně přepadl! O penaltě ale nemůže být řeč. Skvělé čtení hry brankáře.
10'
Fotbalisté Rosenborgu vybojovali na pravé straně hřiště tentokrát rohový kop, jenže centr byl příliš dlouhý a zamířil do území nikoho. Zenit Petrohrad zatím úspěšně hájí vedení.
9'
Vegar Eggen Hedenstad se ujal na pravé straně hřiště autového vhazování, následné přenesení hry ale nic nepřineslo.
8'
Mike Jensen se pokoušel po pěkné kombinační akci Rosenborgu poslat míč do šestnáctky z pravého křídla, jenže jeho centr byl odvrácen za postranní čáru. Autové vhazování pro hosty.
5'
Velice rád bych Vám popsal nějakou zajímavou situaci, jenže na obou stranách je k vidění hodně nepřesností.
3'
Fotbalisté Rosenborgu se vydali směrem vpřed po pravém křídle, jenže centr z ostrého úhlu byl odvrácen.
1'
Domenico Criscito poslal do šestnáctky nádherný centr, na který si naběhl EMILIANO RIGONI a nádhernou hlavičkou poslal míč do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Zenit Petrohrad doma vede po necelé minutě nad Rosenborgem 1:0! Asistence: Domenico Criscito.
1'
Fotbalisté obou týmů nastoupili na hrací plochu a do začátku utkání zbývá pár okamžiků.
Zenit Petrohrad a Rosenborg

Zenit se nachází po úvodních dvou zápasech na čele skupiny L, když nejprve zvítězil na hřišti Vardaru vysoko 5:0 a poté si doma poradil s Realem Sociedad, který porazil 3:1. Rosenborg má na svém kontě zatím jedno vítězství, když po prohře se španělským týmem (Real Sociedad) před svými fanoušky porazil poslední Vardar.

FK Zenit Petrohrad: Lunev – Ivanović, Mammana, Criscito (C), M. Mevlja – Kuzjajev, Kranevitter, Paredes – Driussi, Rigoni, Kokorin.
Náhradníci: Lodygin – Poloz, Noboa, Žirkov, Smolnikov, Jerochin, Dzjuba.

Rosenborg BK: André Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Björdal, Rasmussen – Jensen (C), Trondsen, Konradsen – Adegbenro, Bendtner, Meling.
Náhradníci: Östbö – Skjelvik, Levi, Gersbach, Helland, Lundemo, Jevtović.

Rozhodčí: Tobias Stieler. Asistenti: Mike Pickel, Jan Seidel. Čtvrtý rozhodčí: Christian Gittelmann. Brankoví rozhodčí: Benjamin Brand, Harm Osmers (všichni GER).
Zenit Petrohrad přivítá ve čtvrtek večer na svém hřišti Rosenborg v roli nejofenzivnějšího týmu základní části. Zenit vstřelil doposud osm gólů a hned o polovinu z nich se postaral Alexandr Kokorin. Rosenborg, který Zenit v sezóně 2005/06 vyřadil mezi nejlepšími 32 týmy, venku na evropské scéně v základní skupině ještě nevyhrál, když zaznamenal remízu a pět proher.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.