Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Vardar - 23. listopadu 2017   19:00

Petrohrad
Petrohrad
16' Poloz (Dzjuba) • 43' Rigoni (Noboa)
2:1
(2:0)
Vardar
Vardar
90+3' Blaževski  (Juan Felipe)
Petrohrad
Lodygin (C) – Terentěv, M. Mevlja, Mammana (87. Karpov), Žirkov – Šatov (C) (46. Driussi), Noboa, Jerochin – Poloz, Dzjuba (73. Kranevitter), Rigoni.
M. Keržakov – Criscito, Paredes, Kranevitter, Driussi, Novoselcev, Karpov.
Saint Petersburg Stadium, Petrohrad (RUS)
38196 diváků
Vardar
Gačevski – Hambardzumjan, Grnčarov (C), Novak, Demiri – Marković, Nikolov – Barseghjan (85. Stojčevski), Juan Felipe, Džighauri (90+2. Petkovski) – Oliveira dos Santos (79. Blaževski).
Aleksovski – Musliu, Blaževski, Velkoski, Gligorov, Stojčevski, Petkovski.

Zenit potvrdil proti Vardaru roli favorita a upevnil si pozici na prvním místě základní skupiny. O osudu utkání rozhodl první poločas, když se po čtvrthodině hry prosadil po krásném voleji Dmitrij Poloz a krátce před přestávkou výstavní technickou střelou Emiliano Rigoni. Petrohrad mohl vyhrát výraznějším rozdílem, jenže mezi oběmi góly Arťom Dzjuba neproměnil penaltu a v nastavení zkorigoval skóre parádní střelou Dejan Blaževski. Konečný výsledek na Saint Petersburg Stadium. Zenit Petrohrad 2 Vardar 1.
90+4'
90+3'
Vardar Skopje právě vstřelilo branku!
Juan Felipe rozehrál na pravé straně rohový kop a do jeho centru se nádherně položil DEJAN BLAŽEVSKI, jehož pohotový volej z hranice šestnáctky zamířil k pravé tyči! Fantastický gól v samém závěru zápasu. Asistence: Juan Felipe.
90+2'
Střídání v týmu FK Vardar: ze hřiště odchází Džambul Džighauri, přichází Petar Petkovski.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90'
Běží poslední minuta utkání a vzhledem k ošetřování si myslím, že budou nastaveny 3 minuty.
89'
Dejan Blaževski přízemní střelou ze standardní situace chytře překonal zeď, která nadskočila, jenže zamířil pouze doprostřed brány, kde byl Jurij Lodygin.
88'
Fotbalisté Vardaru vybojovali standardní situaci nedaleko šestnáctky a může z toho být přímá střela.
87'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Emanuel Mammana, přichází Maxim Karpov.
85'
Střídání v týmu FK Vardar: ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Filip Stojčevski.
83'
Emiliano Rigoni napřáhl na hranici šestnáctky a pravé straně hřiště k prudké střele, která byla zablokována.
82'
Hostující záložník Vardaru je již za postranní čárou, kam odešel po svých, a hra pokračuje.
81'
Tigran Barseghjan zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován poté, co se mu na záda pověsil Miha Mevlja.
80'
Jeden z hráčů Zenitu si na pravém křídle nabíhal na diagonální pas, kvůli ofsajdu ale nemohl hrát.
79'
Střídání v týmu FK Vardar: ze hřiště odchází Ytalo José Oliveira dos Santos, přichází Dejan Blaževski.
78'
Střídající Sebastián Driussi dobře napadal rozehrávku Vardaru, hosté ale nakonec snadno rozehráli.
77'
Hovhannes Hambardzumjan tak dlouho vysvětloval rozhodčímu, že se od něj míč neodrazil do zámezí, až viděl za protesty žlutou kartu. Rohový kop Zenitu ale nic nepřinesl a Filip Gačevski stáhl míč ze vzduchu.
76'
Do konce zápasu zbývá odehrát necelých patnáct minut plus nastavení a Zenit stále vede 2:0.
74'
Arťom Dzjuba dnes odehrál dobrý zápas a mohl skórovat, kdyby v prvním poločase nezahodil penaltu, kterou kopl hodně laxně. Nyní už je ale místo něj na hřišti Matías Kranevitter.
73'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Arťom Dzjuba, přichází Matías Kranevitter.
73'
I po rohovém kopu domácí vypálili zpoza šestnáctky, Jurij Lodygin byl ale u své levé tyče včas.
72'
Džambul Džighauri napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné technické střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Jurij Lodygin ji ale fantastickým zákrokem vyrazil na rohový kop!
71'
Besir Demiri se řítil středem hřiště do rychlého protiútoku a Denis Terentěv ho levou rukou bok po boku přistrčil. Taktický faul a po něm žlutá karta.
70'
Tigran Barseghjan napřáhl zpoza šestnáctky levačkou k táhlé střele, která skončila nad bránou.
70'
Roberto Mancini ví, že to není z pohledu jeho týmu ideální v současné chvíli, a vstal z lavičky.
69'
Boban Nikolov rozehrál standardní situaci a jeho dlouhý centr na vzdálenější pravé tyči stáhl ze vzduchu připravený Jurij Lodygin.
68'
Pokud by se Vardaru náhodou podařilo skórovat, utkání by mohlo dostat nový náboj.
67'
Jeden z hráčů Vardaru poté napřáhl zpoza šestnáctky ke tvrdé střele, která byla zablokována.
66'
Juan Felipe se u pravé postranní čáry nádherně uvolnil mezi dvěma protihráči a po krásné stahovačce s otočkou si navedl míč do středu hřiště, kde napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele. Jeho pokus sice mířil k přední tyči, jenže byl příliš slabý a Jurij Lodygin si s ním poradil.
65'
Zenit Petrohrad se usadil na polovině svého soupeře, jenže narážečky na pravém křídle ztroskotaly.
64'
Džambul Džighauri si naběhl na pravé straně šestnáctky na krátkou kolmou přihrávku a z ostrého úhlu až se chystal zakončovat, Jurij Lodygin se mu ale po výběhu vrhl pod nohy.
61'
Jevgenij Novak tak dlouho zezadu napadal ve středu obranné poloviny Vardaru aktivního Arťoma Dzjubu, až mu byl odpískán faul. Oba hráči se divili, co bylo pískáno, přičemž fotbalista hostí musel na koberec k rozhodčímu.
60'
Arťom Dzjuba se snažil v šestnáctce doběhnout míč po kolmé přihrávce, první u něj byl ale Filip Gačevski.
59'
Tigran Barseghjan napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné technické střele, která těsně nad zemí minula levou tyč brány domácího Petrohradu!
58'
Arťom Dzjuba si nabíhal za obranu na dlouhý pas z vlastní poloviny hřiště Zenitu, jenže se ocitl v ofsajdu.
57'
Vardar před střídačkami obstaral autové vhazování a sportovně vrátil míč Zenitu, zatímco Miha Mevlja je u postranní čáry ošetřován.
56'
Miha Mevlja zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován. Zenit možná bude muset střídat.
54'
Besir Demiri před střídačkami ostrým skluzem sestřelil zezadu Emiliana Rigoniho a může být rád, že viděl od rozhodčího jen žlutou kartu!
53'
Lodivodem Zenitu Petrohrad je zkušený trenér Roberto Mancini, který největších úspěchů dosáhl v Interu Milán a Manchesteru City.
52'
Džambul Džighauri se krásně na levé straně hřiště na hranici pokutového území otočil s míčem a z otočky napřáhl pravačkou k přízemní střele, která mířila k přední tyči, jenže nebyla dostatečně prudká na to, aby si s ní Jurij Lodygin neporadil. Snadný zákrok brankáře.
51'
Zenit podnikl rychlý protiútok, jenže přetažený centr z pravé strany šestnáctky žádné nebezpečí nepřinesl, stejně jako přízemní pas z její opačné strany.
50'
Dmitrij Poloz si naběhl do šestnáctky na zpětnou přihrávku od Emiliana Rigoniho z pravé strany a bez přípravy napřáhl ke střele, která zamířila vysoko nad! Hodně špatné zakončení.
49'
Kapitánskou pásku po střídajícím Olegovi Šatovovi převzal brankář Jurij Lodygin.
48'
Emiliano Rigoni se snažil na levém křídle vybojovat míč a po postrčení protihráče mu byl odpískán faul.
47'
Zenit Petrohrad udělal během přestávky jednu změnu, když do druhého poločasu nenastoupil kapitán Oleg Šatov a nahradil ho Sebastián Driussi.
46'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Sebastián Driussi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Zenit Petrohrad od úvodních minut potvrzoval roli favorita a vedoucího celku základní skupiny, který již má zajištěný postup mezi nejlepších 32 týmů UEFA Europa League. Po čtvrthodině hry otevřel skóre nádherným volejem Dmitrij Poloz, na jehož gól mohl navázat z penalty sám faulovaný Arťom Dzjuba, jenže ji zahodil. Fanoušci z krásného ruského města to ale mrzet nemusí, protože krátce před přestávkou je nadchl výstavní technickou střelou Emiliano Rigoni. Skóre po poločase. Zenit Petrohrad 2 FK Vardar 0.
45+1'
45+1'
Dmitrij Poloz se dostal na levé straně šestnáctky k odraženému míči, jenže jeho následná přízemní střela zamířila pouze doprostřed brány. Filip Gačevski si připsal snadný zákrok.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Hovhannes Hambardzumjan na pravém křídle v blízkosti rohového praporku obstaral autové vhazování, které nic kloudného nepřineslo, a míč se dostal až k bráně hostů.
43'
Petrohrad právě vstřelil branku!
EMILIANO RIGONI si na pravé straně hřiště rychle narazil míč kolmou přihrávkou s Christianem Noboaou a po navedení míče na levačku napřáhl zpoza šestnáctky k výstavní technické střele, která vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Zenit Petrohrad vede nad Vardarem 2:0! Asistence: Christian Noboa.
42'
Vardar pořádně nepříjemně napadal rozehrávku Zenitu, domácí ale tlak ustáli a mohli vhazovat.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a Zenit Petrohrad vede nad Vardarem 1:0.
40'
Jen pro doplnění, Jevgenij Novak byl hráčem Vardaru, který způsobil po faulu pokutový kop.
39'
Oleg Šatov si na levé straně šestnáctky řekl gestem o kolmou přihrávku, kterou dostal, a poté posílal před bránu nebezpečný zpětný pas, jenže vzrušení bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
38'
Denis Terentěv byl na obranné polovině hřiště faulován, když ho jeden z hráčů Vardaru vysokou nohou málem zasáhl do obličeje. Jasný faul, který byl odpískán.
37'
Neproměněný pokutový kop se Zenitem pořádně zamával a domácí se nyní nejsou schopni dostat k šestnáctce.
36'
Jeden z hráčů Vardaru se na pravé straně šestnáctky dokázal prodrat mezi trojicí protihráčů k přízemnímu centru z nulového úhlu, který na přední tyči lapil Jurij Lodygin.
35'
Co rozhodně kouskované není, je poskakování a zpívání chorálů domácích fanoušků Zenitu.
34'
Omlouvám se za odmlčení, ale na hrací ploše se nyní nic kloudného neděje. Oba týmy se dopouštějí faulů v osobních soubojích a hra je kouskována.
31'
Tigran Barseghjan si zpracoval zpětný centr po rohovém kopu a ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele, která byla zablokována obranným valem.
30'
Oleg Šatov odvedl v obraně dobrou práci, když míč po útoku Vardaru odvrátil na rohový kop.
29'
Zenit Petrohrad před pár okamžiky odmítl pojistit své vedení a Vardar se toho snaží využít, jenže jeho útoky směrem vpřed jsou zatím bezzubé a končí před vápnem.
27'
Arťom Dzjuba neproměňuje pokutový kop, který kopl hodně špatně, a Filip Gačevski jeho přízemní střelu krásným zákrokem vyrazil!
26'
Penalta pro Zenit! Filip Gačevski dobře vyrazil ostrý centr z levé strany, jenže vzápětí se snažil dostat k dorážce Arťom Dzjuba a byl faulován!
26'
Hovhannes Hambardzumjan si naskočil do souboje s Olegem Šatovem, který zůstal stát a byl faulován.
25'
Arťom Dzjuba si na levé straně šestnáctky zpracoval míč po krátké kolmé přihrávce a jeho následná přízemní střela levačkou minula o pořádný kus vzdálenější pravou tyč.
23'
Hra se odehrává mezi oběma šestnáctkami a ani jeden z týmů se nyní není schopen dostat ke střele.
22'
Hráči Zenitu dlouho obléhali pokutové území hostů, jenže žádný z centrů ani následná kombinace nebezpečí nepřinesla. Vardar se úspěšně ubránil.
21'
Zenit Petrohrad zatím dominuje a jednobrankové vedení podtrhuje statistka držení míče. Držení míče: Zenit Petrohrad 60% – Vardar 40%.
20'
Fotbalisté Vardaru rozehráli na levé straně první rohový kop, který byl odvrácen. Zenit se ubránil.
19'
Vardar se na levém křídle dostal k pěknému centru, který byl na přední tyči odvrácen na rohový kop.
18'
Další útok Zenitu zastavila nepřesná kolmá přihrávka, po které Filip Gačevski v klidu rozehrál.
17'
Zenit po zisku míče vyrazil z obranné poloviny po pravé straně do rychlého protiútoku a pokusil se rychle vstřelit druhý gól, jenže těsně před šestnáctkou o míč přišel a z nadějně vyhlížející akce nakonec nic nebylo.
16'
DMITRIJ POLOZ si naběhl na pravé straně šestnáctky na krásnou patičku od Arťoma Dzjuby po autovém vhazování a parádním volejem napálil míč těsně nad zemí ke vzdálenější levé tyči brány – 1:0! Asistence: Arťom Dzjuba.
14'
Těžko říci, zda se hosté pokoušeli vypálit ze střední vzdálenosti nebo se jednalo o nepřesnou kolmou přihrávku, Jurij Lodygin každopádně nohou rozehrál.
13'
Jeden z hráčů Zenitu se dostal k míči na pravé straně šestnáctky a vracel ho pod sebe, na přední tyči byl ale připravený jeden z obránců Vardaru a v klidu rozehrál.
12'
Dnešní utkání sleduje v hledišti Branislav Ivanović, který letos přestoupil do Zenitu z Chelsea, v jejímž dresu působil od roku 2008.
11'
Oleg Šatov si nabíhal do šestnáctky na krásný centr z pravé strany, jenže na něj na vzdálenější levé tyči těsně nedoskočil a následoval odkop od brány.
10'
Vardar se pokusil vypálit na levé straně hřiště ze střední vzdálenosti a podle toho to dopadlo, když míč zamířil do horních pater stadionu v Petrohradu.
9'
Boban Nikolov byl zřejmě hráčem, který rozehrál standardní situaci, jeho centr byl každopádně odvrácen.
8'
Emanuel Mammana fauloval Bobana Nikolova a Vardar bude rozehrávat ve středu standardní situaci.
7'
Emiliano Rigoni si na pravé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávkou a posílal před bránu zpětný centr, jenže míč už překročil brankovou čáru.
6'
Zenit Petrohrad v rychlém sledu rozehrál dva rohové kopy. Centr z levé strany byl ale odvrácen, zatímco po centru z pravé strany byl odpískán faul Mihovi Mevljovi.
5'
Dmitrij Poloz si na vzdálenější levé tyči nabíhal na nebezpečný centr z pravého křídla, těsně před ním ale jeden z hostů odvrátil míč nad vlastní bránu.
4'
Dmitrij Poloz na pravé straně šestnáctky krásně sklepl míč prsy po jemném obloučku za obranu na ze druhé vlny nabíhajícího Emiliana Rigoniho, jehož pohotový volej přibližně o dva metry minul přední pravou tyč! První slibná příležitost.
3'
Hned na úvod je potřeba říci, že na soupisce Zenitu Petrohrad chybí jeho nejlepší střelec Aleksandr Kokorin.
2'
Zenit Petrohrad na pravé straně rozehrál první rohový kop, po kterém bylo ihned pískáno. Jeden z domácích fotbalistů Zenitu Petrohrad se nechal lapit do ofsajdové pasti.
1'
Vardar se ihned po první útočné akci dostal do zakončení, přízemní a slabá střela ze střední vzdálenosti se ale stala snadnou kořistí domácího brankáře Jurije Lodygina.
1'
Hráči hostujícího Vardaru obstarali výkop zápasu a Zenit Petrohrad jejich rozehrávku okamžitě dobře napadal. Hosté se ocitli na levé straně obranné poloviny pod tlakem a vhazovali.
1'
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a utkání v Petrohradě bude moci za okamžik začít!

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Terentěv, M. Mevlja, Mammana, Žirkov – Šatov (C), Noboa, Jerochin – Poloz, Dzjuba, Rigoni.
Náhradníci: M. Keržakov – Criscito, Paredes, Kranevitter, Driussi, Novoselcev, Karpov.

FK Vardar: Gačevski – Hambardzumjan, Grnčarov (C), Novak, Demiri – Marković, Nikolov – Barseghjan, Juan Felipe, Džighauri – Oliveira dos Santos.
Náhradníci: Aleksovski – Musliu, Blaževski, Velkoski, Gligorov, Stojčevski, Petkovski.

Rozhodčí: Bart Vertenten. Asistenti: Rien Vanyzere, Thibaud Nijssen. Čtvrtý rozhodčí: Yves De Neve. Brankoví rozhodčí: Lawrence Visser, Bram Van Driessche (všichni BEL).
Zenit Petrohrad bude mít po výhře 5:0 ve Skopje tentokrát proti Vardaru výhodu domácího prostředí. Ruský tým si již zajistil postup do další fáze UEFA Europa League, ve hře je ale ještě první místo ve skupině, na které si dělá zálusk s jednobodovou ztrátou Real Sociedad. Zenit bude spoléhat na nejlepšího střelce základní části, kterým je s pěti góly ruský kanonýr Aleksandr Koronin. Prosadí se znovu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.