Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek posledního čtvrtečního dne v tomto měsíci.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:13.
Toto není dobré. Českým týmům se ve třetím předkole nedaří. Doma nevyhrála Plzeň, Sparta ani Slavia. Mladá Boleslav se vydala ven, kde se jí nepovedlo vstřelit branku, ale dvakrát inkasovat. Skóre otevřel na v devětašedesáté minutě Stenio Junior, kterého pár minutek na to napodobil Feran Hasani.

Odveta, která se hraje přesně za týden ve Středních Čechách, bude pro tým odcházejícího trenéra Jarolíma opravdu těžká.
90+5
90+4
Poslední nastavená minutka probíhá. Mladá Boleslav hrála s brankářem Divišem a jen málo chybělo tomu, že by byla přihrávka zachycena napadajícím hráčem Škendiji.
90+3
Ještě tu byla jedna šance pro domácí, kteří zahrávali rohový kop. Škendija ale byla moc opatrná a místo centru do vápna vše rozehrála nakrátko.
90+1
V první nastavené minutě z celkových čtyř se zkoušel po levé straně až do vápna prodrat Laco Takács. Ten byl ovšem nepodporován, a tak míč jen odevzal.
90
Domácí fotbalisté jen kombinují na polovině travnaté plochy. Nikam se neženou. Makedonský celek nic neriskuje a zaslouženě si dojde pro výhru.
88
Nepříjemnost řeší nyní lékaři Mladé Boleslavi, kteří ošetřují raněného Jiřího Fleišmana, který se dřží za stehno a nevypadá to, že to bude dobré hned.
87
Utkání se už jen dohrává. Mladá Boleslav se už vidí v kabině, možná i někde dále. Toto utkání se jí hrubě nepovedlo, Makedonci hrají mnohem lépe.
85
Škendija se pochopitelně nemusí nikam hnát. Má luxusní vedení do odvety, hraje v přesile a nechce dostat zbytečnou branku, která by mohla v odvetě hrát velkou roli.
84
Kapitán Hasani, jenž dnes hraje opravdu dobře, unikal po pravé straně. Jeho rychlý útok dokázal zastavit až pozorný obránce, jenž jeho centr zablokoval.
83
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Magera, přichází Laco Takács.
81
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Besart Ibraimi, přichází Demir Imeri.
79
Mladá Boleslav neví, jak směrem dopředu hrát. Naopak domácí jsou hodně aktivní, kombinují a chodí si pro fauly. Navíc hrají domácí v přesile.
77
Už to vypadalo na další velkou šanci, ale nyní byl kapitán Hasani v těsném ofsajdu. Centrem za obranu jej hledal jeden z domácích.
75
Shkëndija právě vstřelila branku! Pro český tým to nevypadá vůbec dobře, dostává druhou branku a šance se vzdalují! Míč do vápna dostal Ibraimi, jenž přesnou přihrávkou na malé vápno našel FERANA HASANIHO, jemuž nedělalo problém trefit odkrytou branku!
73
Na levé straně se pokoušel něco vymyslet Miroslav Keresteš, jenž měl ale nulovou podporu svých spoluhráčů. Svým centrem ale ohrozil brankáře Zahova, který musel míč boxovat.
71
Z pravé strany letěl míč do vápna Diviše, který si celou situaci pohlídal. Na druhé straně padal ve vápně Keresteš, ale penalta se nepískala.
69
Shkëndija právě vstřelila branku! Tak toto není dobré. Domácí fotbalisté si naprosto rozebrali obranu českého celku a jdou do jednobrankového vedení! Nově příchozí Victor Juffo dostal míč za obranu a řítil se sám na brankáře. Chytře stačil posunout míč na STENIA JÚNIORA, který se do prázdné branky trefit musel!
68
Stále čekáme na branku a v posledních minutách i nějakou šanci. Oba celky se nedostávají do nějakých vyložených šancí...
66
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Armend Alimi, přichází Victor Juffo.
64
Po standardní situaci zůstal na hřišti Taipi, jenž se v hlavičkovém souboji nějak střetl jedním z boleslavských hráčů. Probíhá krátké ošetřování.
63
Miroslav Keresteš si pokoušel narazit s Magerou a dostat se tak po levé straně do zakončení. Magera sice nepřihrál přesně, ale těsně předtím byl faulován.
61
Hodina hry je za námi a stále čekáme na první branku utkání, která by byla nejspíše tím posledním, co se ještě dnes nestalo.
59
To není dobrý den pro Jana Chramostu, který na hřišti pobyl jen třináct minut a hned musí střídat. Nejspíše taktické střídání od Karla Jarolíma, na plac jde Miroslav Keresteš.
58
Rychlý útok domácích byl zakončen střelou Sebarta Ibraimiho, jenž se dostal do střelecké příležitosti. Z hranice vápna ale branku přestřelil.
57
Mladá Boleslav je nyní lehce zaskočena. Navíc se jí na horké makedonské půdě v deseti nebude hrát úplně nejlépe. No, to budou perné chvilky.
55
Po dalším faulu, nyní těsně před vápnem následoval přímý kop Hasaniho, který přestřelil zeď, ale na pozorného brankáře již nevyzrál! Skvělý zákrok.
53
Následoval přímý kop, který byl zablokován. Domácí celek ovšem stále u míče a fanoušci na hlavní tribuně dokonce stojí a sledují toto utkání.
52
Následoval hodně nebezpečný protiútok, který sice nebyl zakončen střelou, ale byl zakončen něčím horším. Lukáš Hůlka neuhlídal postupujícího Hasaniho a zezadu do něj zajel. Rozhodčí neměl na výběr, červená karta.
51
Dlouhý aut propadl na penaltu jednomu z mladoboleslavských hráčů, kterému se ale nepovedlo ideálně zakončit! To je ale škoda...
50
Adam Jánoš se prodíral do vápna, kde byl ale zastaven pozorným obráncem. Mladá Boleslav vstoupila do druhého poločasu aktivně, což je moc dobře.
49
Mladá Boleslav kombinovala na pravé straně, kde se jí ale nepovedlo vymyslet nic, co by stálo za zmínku. Aut byl nakonec přisouzen domácímu celku.
48
Naprosto totožná situace i na druhé straně. Vybojovaný rohový kop, který nebyl žádný způsobem zakončen. Počkáme si, co bude následovat nyní.
46
Jan Chramosta se hned po levé straně prodral až k rohovému praporku, kde se mu povedlo vybojovat roh. Ten ale následně využit nebyl.
46
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Golgol Mebrahtu, přichází Jan Chramosta.
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Marjan Radeski, přichází Ščiprim Taipi.
46
46
Oba celky jsou zpátky na místě činu a druhý poločas bude moci začít výkopem českého celku. Respektive Lukášem Magerou.
První půlka je za námi. Lépe začali domácí, jenž se dostali do nějakých šancí, které se jim ale nepovedlo zakončit gólově. Poté začali hrát také hosté, ale ani oni si nevytvořili gólovou šanci.

Na branky si tedy musíme počkat do druhého poločasu. Dočkáme se?
45+2
45+1
A další faul, který je nyní potrestán žlutou kartou. Blagoja Todorovski dostal kartu za nějaký dohraný souboj s Adamem Jánošem.
45
Probíhají poslední sekundy základní hrací doby v prvním poločase. Jakub Rada se těžce zvedá z trávníků poté, co byl atakován ve středu hřiště.
43
Konec prvního poločasu, stejně jako jeho začátek, patří domácím. Ti se nyní po své aktivitě ve vápně dopracovali ke střele z jeho hranice. Střelu po zemi ale Diviš viděl a pohotově jí zneškodnil.
42
Následoval další centr do vápna českého brankáře. Bránící Pauschek přehlavičkoval útočníka a malou domů oslovil právě Diviše, jenž míč ukryl v rukavicích.
41
Velká šance pro domácí celek! Kapitán Hasani prošel po levé straně až do vápna, kde měl na kopačce první branku utkání. Střelou na přední tyč se mu ovšem nepovedlo překonat pozorného brankáře!
40
Do akce se po delší době dostávali domácí, ale jejich snažení bylo ukončeno již před vápnem, kde zakročila pozorná obrana.
39
Následná kombinace brankou neskončila. Jakub Rada rozehrál nakrátko a míč se k němu brzy vrátil. Následně se mu ale odcentrovat nepovedlo.
38
Mladá Boleslav vybojovala po dalším průniku do vápna rohový kop. Z pravé strany jej bude zahrávat Jakub Rada.
36
Zajímavá, téměř gólová situace se rýsovala před brankou domácího celku. Jan Kalabiška dostával míč před branku po elegantním průniku po pravé straně od Vukadinoviće. Hostující hráč na malém vápně míč ovšem trestuhodně netrefil.
35
Následně si faulem na polovině hřiště pomohl Jakub Rada. Následovala rozehra Makedonců, která ale neskončila ničím jiným, než ztrátou balonu.
34
Celá akce byla zakončena hodně zajímavou střelou. Z levé strany, někde z hranice vápna to zkoušel Jan Kalabiška. Jeho bomba ale skončila jen těsně vedle pravé tyčky.
33
Mladá Boleslav kombinuje na útočné polovině, kde se pokusí vymyslet něco, co by mohlo skončit první brankou.
32
Do rychlého útoku se hnal Miljan Vukadinović, jenž se dostal do vápna. Místo střely ale volil kličku, což proti dvěma urputně bránícím hráčům nebyla dobrá volba.
30
Půl hodinka je minulostí. Lépe začali domácí, jenž se ale nedostali do přímého ohrožení branky. V posledních minutách je ale aktivnější Mladá Boleslav.
28
Mladá Boleslav začíná hrát pohledně. Miljan Vukadinović skvělým centrem z pravé strany hledal Jana Kalabišku, který míč hlavičkou minul jen o pár vlasů!
27
Australský hráč ve službách českého celku byl v další nadějné pozici, odkud se mu ale nyní nepovedlo zakončit. Na pravé straně jej zastavil pozorný obránce.
26
Utkání začíná mít spád, a tak doufáme, že to bude vyhovovat více českému zástupci a že se mu povede co nejdříve přelstít obranu domácího celku.
24
Největší šance prvního poločasu je na světě! Mladá Boleslav byla blízko vstřelení hodně důležité venkovní brance. Golgol Mebrahtu dostal míč na penaltu, odkud ale střelou doprostřed nepřekonal připraveného Zahova!
23
Svlečení fanoušci, jenž si zápas náramně užívají, pískají na hráče českého celku, kteří kombinují na vlastní polovině a moc to nevypadá na to, že by se směrem dopředu měli posunout.
21
Náznak šance se zjevil na straně domácího celku. Blagoja Todorovski dostával míč za obranu Mladé Boleslavi. Makedonského hráče ale dokázal skvělým obranným zákrokem pohlídat jeden z bránících hráčů, který následně míč odkopl do autu.
20
Hra je z obou stran svázaná taktikou a nikdo nechce za žádnou cenu chybovat. Jiří Fleišman nyní zkoušel oslovit někoho na levé straně, ale to se mu nakonec nepovedlo.
18
Po hlavičkované ve středu travnaté plochy se nepěkným faulem prezentoval kapitán hostujícího celku, Lukáš Magera. I on ale vyvázl jen s napomenutím.
16
Mladé Boleslavi se po faulu na pravé straně povedlo vybojovat rohový kop. Celou situaci rozehrál Jakub Rada, jehož přímý centr vyboxoval brankář Zahov na roh.
15
O parádní atmosféru na stadioně se stará početná skupinka domácích fanoušků, která od první minutky podporuje svůj tým v boji o čtvrté předkolo.
14
Na pravé straně zkoušeli kombinovat opět čeští zástupci ve třetím předkole. Nakonec se ale nepovedlo nic vymyslet a Jan Kalabiška musel faulovat ve středu plochy.
12
K prvnímu střeleckému pokusu se konečně dostali také hosté. Jan Kalabiška dostal míč na nohu od agresivně pronikajícího Adama Jánoše. Kalabiška vyslal jedovatou střelu, která ale skončila jen vysoko nad brankou.
11
Fotbalisté domácí Škendije, jenž nastupují v černočervených dresech, kombinují na vlastní polovině a snaží se vymyslet něco, co by zvedlo fanoušky ze sedadel.
10
Deset minut je za námi a k vidění byl již třetí faul mladoboleslavských fotbalistů. Nyní ve středu fauloval útočník Mebrahtu.
8
Ani svěřencům Karla Jarolíma se ale nepovedlo projít do kloudného zakončení. Fotbalisté v bílém si tak museli pomoct dalším faulem ve středu hřiště.
7
Po odkulhání makedonského hráče za travnatou plochu následovala standardka domácího celku, která se ovšem nevydařila, a tak jdou do útoku hosté.
6
Nebezpečně dohrál souboj ve středu hřiště obránce Hůlka. Mladoboleslavský hráč zajel do Radeskiho zezadu a přivodil mu menší poranění.
5
A opět byla propustná obrana Mladé Boleslavi. Stênio Júnior byl nalezen skvělou přihrávkou. Domácí útočník mohl zakončovat, ale zklamal jej první dotek.
3
Mladá Boleslav nevstoupila do utkání úplně skvěle a sama to nejspíše ví. Bránící hráči českého celku, který nastupuje v bílých dresech, kombinuje na vlastní polovině.
2
A další šance, nyní o něco větší! Míč za obranu dostal domácí Marjan Radeski, který se řítil sám na brankáře. Diviš ovšem skvěle přečetl situaci a centrovaný balon na hranici vápna odhlavičkoval!
1
O úvodní výkop utkání se postarali domácí, kteří se hned dostali do zajímavé šance. Stênio Júnior utekl po levé straně a do vápna posílal nebezepčný pas. Na poslední chvíli ale zaúřadovala obrana středočeského celku.
1
Oba celky jsou již nastoupeny na travnaté ploše a první utkání třetího předkola Evropské ligy za pár momentů začne. Snad se nám čtvrtý tým minulého ročníku ligy představí v tom nejlepším světle!
Krásný čtvrteční večer všem fanouškům českého fotbalu. O postup bude mimo Slavie a Liberce usilovat také Mladá Boleslav, která za pár minutek nastoupí v Skopje proti domácí Škendiji. Uvidíme, jaký výsledek si český tým vypracuje do odvety.

FK Škendija Tetovo: Zahov – Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Demiri – Alimi, Vujčić – Hasani (C) – Radeski, Ibraimi, Stênio Júnior.
Náhradníci: Jovanovski – Totre, Imeri, Bojku, Victor Juffo, Taipi, Polozani.

FK Mladá Boleslav: Diviš – Pauschek, Kúdela, Hůlka, Fleišman – Rada, Janoš – Vukadinovič, Magera (C), Kalabiška – Mebrahtu.
Náhradníci: Šeda – Douglas, Valenta, Chramosta, Takács, Keresteš, Klobása..
V přípravném období se Mladé Boleslavi poměrně dařilo. Tým překvapivě vyhrál také duel s celkem silné turecké ligy Bursasporem 3:2, upoutaly také výhry nad Heidenheimem 3:1 nebo Trenčínem 2:1.
Otázkou zůstává mimo jiné i působení trenéra Karla Jarolíma ve funkci. Zkušeného kouče lanaří do české reprezentace šéf FAČR Miroslav Pelta, Jarolím by v Mladé Boleslavi neměl vydržet dlouho.
Mladoboleslavští vstupují do sezony prvním ostrým duelem teprve ve čtvrtek. Během letní přestávky je opustili někteří hráči. Za zmínku stojí přesun bývalého reprezentačního útočníka Milana Baroše do Liberce, nebo konec působení Jasmina Ščuka či záložníka Aleše Čermáka. Kromě toho však ve městě Škodovek přivítali také jiná zvučná jména. Zamířili sem Miljan Vukadinovič, Jan Štohanzl nebo Jan Šísler. Tým doplnili také Valenta (Slovácko) nebo Keresteš (Brno).
Makedonská nejvyšší soutěž však podobně jako ta česká ještě neodstartovala. Začíná dokonce o týden později, a tak rozehranost Škendiji plyne opravdu pouze z duelů v Evropské lize. Makedonský tým s bilancí tří výher, jedné remízy a pouze jediného inkasovaného gólu určitě nebude snadným oříškem k rozlousknutí.
Tým domácích je složený výhradně z fotbalistů Makedonie. Jeden z nich, Besart Ibraimi, se v loňském ročníku s obrovským přehledem stal nejlepším střelcem soutěže. Třetí místo v tabulce střelců pak obsadil další hráč tohoto týmu Ferhan Hasani. Oba dva se dohromady postarali celkem o 32 branek.
Škendija navíc může těžit z rozehranosti, neboť v letošním ročníku Evropské ligy už přešla přes dva nepříjemné soupeře. Nejprv po výsledcích 2:0 a 2:1 zdolala polskou Cracovii Krakov, následně si poradila také s Něftči Baku z Ázerbájdžánu, když po bezgólové remíze venku doma zvítězila 1:0.
Na fotbalisty Mladé Boleslavi nečeká v utkání 3. předkola Evropské ligy rozhodně jednoduchá záležitost. Soupeřem Středočechů totiž bude makedonský tým Škendija Tetovo, který obsadil v loňském ročníku nejvyšší makedonské soutěže druhé místo jen dva body za mistrem ligy – celkem Vardaru Skopje. Naději na titul přitom ztratil až v posledním kole ligy, a to právě na hřišti Vardaru, kde remizoval 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.