Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Škendija : Kišiněv - 29. června 2017   18:00

Škendija
Škendija
7' Ibraimi  • 11' Radeski  • 75' Radeski
3:0
(2:0)
Kišiněv
Kišiněv
Škendija
Zahov – Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Celikovic (62. Murati) – Alimi, Vujcic – Radeski, Hasani (C) (78. Abdurahimi), Stênio Júnior (87. Totre) – Ibraimi.
Avdyli – Zejnulai, Juffo, Teqja. Trenér: Chatip Osmani.
Mladost, Strumica
Kišiněv
Railean – Seoane, Draskovic, Mamah, Fortes – Paşcenco (C), Jalbă (69. Andronic), Gavrylenko – Olisajev (54. Bejan), Punoševac, Diarra (59. Ilescu).
Avram – Marandici, Cojocaru, Costin. Trenér: Viorel Frunza.

Škendija ovládla úvodní utkání 1. předkola Europa League, když na neutrální půdě ve Strumicy porazila Daciu Kišiněv rozdílem třídy. Úvodní a rozhodující gól vstřelil již v sedmé minutě z penalty Besart Ibraimi, po kterém se dvakrát prosadil Marjan Radeski. Konečný výsledek: Škendija Tetovo 3 Dacia Kišiněv 0.
90+5'
90+5'
Alexandru Paşcenco viděl v závěru zápasu ještě žlutou kartu.
90+2'
Maksym Gavrylenko se pokusil vstřelit potřetí v zápase gól, jeho střela ale opět nezamířila na bránu.
90+1'
Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut.
90'
Běží poslední minuta utkání a všem už je dávno jasné, že úvodní utkání ovládne domácí Škendija.
88'
Besart Abdurahimi si na levém křídle naběhl na prudkou kolmou přihrávku a na levé straně šestnáctky předvedl zasekávačku, po které přišla pěkná přihrávka mířící na značku pokutového kopu, nově příchozí Ennur Totre ale nabídky nevyužil a míč promáchl.
87'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Stênio Júnior, přichází Ennur Totre.
87'
Do konce utkání zbývají odehrát tři minuty a za pár okamžiků se dozvíme, kolik se bude nastavovat.
84'
Bratislav Punoševac se mohl pokusit vytvořit nějakou slibnou šanci nebo sám skórovat, jeho postup však zastavil ofsajd.
83'
Armend Alimi načechral do šestnáctky z pravé strany dlouhý centr, Marjan Radeski na něj ale na vzdálenější tyči těsně nedosáhl a Dorian Railean mohl v klidu odkopávat od brány.
82'
Marjan Radeski napřáhl zpoza šestnáctky k prudké přízemní střele, která zasvištěla těsně vedle vzdálenější pravé tyče! V hledišti to poté jen hlasitě zahučelo.
81'
Střídající Besart Abdurahimi se na levé straně hřiště uvedl táhlou přízemní střelou zpoza šestnáctky, která byla sražena na rohový kop.
78'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Feran Hasani, přichází Besart Abdurahimi.
75'
Shkëndija právě vstřelila branku! Feran Hasani rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a po centru kapitána domácího týmu si uprostřed šestnáctky naskočil na míč MARJAN RADESKI a přesnou hlavičkou zamířil ke vzdálenější pravé tyči!
73'
Besart Ibraimi napřáhl uprostřed šestnáctky v blízkosti její hranice ke krásné technické střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči. Dorian Railean ovšem podržel svůj tým dalším parádním zákrokem a ve vzduchu míč vyrazil na rohový kop!
72'
Pokud bychom měli zhodnotit výkon Dacii, tak hosté byli nejnebezpečnější krátce před a po přestávce.
70'
Do konce prvního utkání prvního předkola UEFA Europa League mezi Škendijou a Daciou Kišiněv zbývá odehrát 20 minut a domácí stále drží pohodlné dvoubrankové vedení.
69'
Střídání v týmu FC Dacia Kišiněv: ze hřiště odchází Cristian Jalbă, přichází Oleg Andronic.
67'
Besart Ibraimi napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla zablokována. Po přestávce marně čekáme na gól.
65'
Marjan Radeski si naběhl do šestnáctky na krásný přízemní centr z pravé strany a na přední tyči málem skóroval, míč se ale od jeho kolene odrážel mimo a Dorian Railean navíc míč zachytil.
63'
Maksym Gavrylenko nedokázal na levé straně obranné poloviny svého týmy zachytit míč na hrací ploše a navíc se málem zranil. Nakonec se ale jednalo pouze o křeč. Střídání netřeba.
62'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Ivan Celikovic, přichází Mevlan Murati.
59'
Střídání v týmu FC Dacia Kišiněv: ze hřiště odchází Cheich-Alan Diarra, přichází Denis Ilescu.
55'
Blagoja Todorovski fauloval ve středu hřiště a hlavní rozhodčí mu udělil žlutou kartu. Vůbec první v celém zápase.
55'
Besart Ibraimi si navedl míč z pravé strany do středu hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké střele letící těsně nad zemí, která mířila k přední tyči, Dorian Railean ji ale skvělým zákrokem vyrazil!
54'
Střídání v týmu FC Dacia Kišiněv: ze hřiště odchází Zaurbek Olisajev, přichází Alexandru Bejan.
54'
Ještě je potřeba zmínit, že oba týmy nastoupily do druhého poločasu bez změny v základní sestavě.
52'
Amancio Fortes byl zřejmě hráčem, který se v blízkosti levé tyče po další kolmé přihrávce za obranu málem dostal do obrovské šance, včas k němu ale dokázal přispěchat jeden z obránců Škendiji, který míč srazil na rohový kop.
51'
Stefan Draskovic si nabíhal podél pravé postranní čáry na kolmou přihrávku a pomezní rozhodčí mu odmával ofsajd.
49'
Kostadin Zahov měl co dělat, aby míč po dalším rohovém kopu hostí vyboxoval do bezpečí. Nakonec ale svou úlohu splnil a střela, o kterou se postaral Abdoul-Gafar Mamah, zpoza šestnáctky minula levý horní roh brány.
47'
Dacia po přestávce dokonale navázala na tlak ze závěru prvního poločasu, když Cristian Jalbă napřáhl zpoza šestnáctky k dalekonosné střele, která mířila přesně do levého horního rohu brány, Kostadin Zahov ale předvedl úžasný zákrok a tygřím skokem míč vytáhl na rohový kop! V hledišti to jen zahučelo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Škendija vstoupila do utkání výtečně a již v sedmé minutě šla do vedení, když se z pokutového kopu prosadil agilní Besart Ibrahimi, na jehož branku za necelé čtyři minuty navázal z dorážky Marjan Radeski. Dacia, kterou zachránil od třetího inkasovaného gólu ofsajd a v dalším okamžiku po odrazu míče od břevna a zad brankáře Doriana Raileana jeden z obránců, se osmělila krátce před přestávkou, Maksym Gavrylenko ale pálil dvakrát zpoza šestnáctky mimo. Skóre po prvním poločase. Škendija 2 Dacia 0.
45+2'
45+1'
Čtvrtý rozhodčí nastavil nad rámec prvního poločasu dvě minuty a Maksym Gavrylenko napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné táhlé střele, která zamířila těsně nad!
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
43'
Dacia se mohla v závěru prvního poločasu dostat do zápasu a snížit, Maksym Gavrylenko ale střelou z volného přímého kopu minul zhruba o tři metry bližší levý horní roh brány.
42'
Cheich-Alan Diarra předvedl na levé straně hřiště drzí průnik mezi dvěma protihráči a vybojoval pro svůj tým volný přímý kop.
40'
Bratislav Punoševac pálil zpoza šestnáctky mimo, zatímco následný pokus kapitána Alexandrua Paşcenca byl uprostřed šestnáctky zablokován a Kostadin Zahov si doběhl pro míč.
39'
Cheich-Alan Diarra rozehrál na pravé straně hřiště snad první rohový kop Dacii v zápase, jeho následný centr byl ovšem na přední tyči odhlavičkován do bezpečí a nic nepřinesl.
37'
Hru krátce před koncem prvního poločasu začínají kouskovat fauly a utkání trochu ubralo na atraktivitě. Předchozí moment byl ale hodně vzrušující a málem skončil gólem.
33'
Škendija rozehrála volný přímý kop nakrátko a po dvojitém přiťuknutí míče napřáhl z voleje k nádherné ráně Besart Ibraimi, jehož nádherná střela zpoza šestnáctky se od břevna odrazila do zad Doriana Raileana, od kterých poté míč mířil na opačnou stranu a málem se dokutálel po zemi k levé tyči, jeden z hostujících obránců ale dokázal míč urvat do bezpečí!
32'
Po faulu jednoho z hostujících hráčů byla hra přerušena a oba týmy dané situace využily k občerstvení.
30'
Marjan Radeski napřáhl zpoza šestnáctky ke krásné přízemní střele a z pravé strany hřiště mířil přesně k bližší tyči, Dorian Railean ale předvedl další parádní reflexivní zákrok a míč vyrazil!
28'
Stênio Júnior měl na levé straně příliš prostoru a jeho přízemního centru mohl využít na vzdálenější tyči Stephan Vujcic, jenže jeho střela ve skluzu zamířila vedle pravého horního rohu brány!
27'
Dorian Railean míč rychle poslal do středového kruhu a hosté málem běželi sami na bránu, jenže nebezpečí zažehnal po dalekém výběhu a obětavém skluzu brankář Kostadin Zahov.
26'
Besart Ibraimi se rozhodl na levé straně při rozehrávaní standardní situace pro přímou střelu, která se stala snadnou kořistí brankáře Doriana Raileana.
24'
Alexandru Paşcenco rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a po jeho nízkém centru se málem dvojice jeho spoluhráčů dostala na vzdálenější tyči do zakončení. Nakonec ale z dané situace resultovat pouze rohový kop, který na vzdálenější tyči stáhl do svých rukavic připravený Kostadin Zahov.
23'
Tempo zápasu se během posledních okamžiků nezměnilo. Domácí Škendija drží míč v drtivé většině času na svých kopačkách, zatímco Dacia Kišiněv je stále bezzubá.
20'
Ze zápasu uběhlo téměř dvacet minut a Škendija má vývoj utkání zcela pod kontrolou. Dacia se není schopna dostat vpřed.
17'
Shkëndija vstřelila třetí branku, která ovšem kvůli ofsajdu neplatí! Domácí rozehráli standardní situaci a po zablokovaném centru z pravé strany napřáhl ke krásné přízemní střele zpoza šestnáctky Armend Alimi, jehož pokus zamířil přesně k levé tyči. Ještě předtím ovšem došlo na značce pokutového kopu k jemné teči, o kterou se postaral Marjan Radenski stojící v těsném ofsajdu.
16'
Hosté se dostávají na polovinu soupeře, který v současné chvíli vede pohodlně o dvě branky, jen sporadicky. Dacia se nyní snažila prosadit po pravém křídle, jenže ve své snaze neuspěla.
15'
Střelec druhého gólu dnešního zápasu Marjan Radeski se dostal na pravé straně šestnáctky k střílenému centru, který byl sražen na rohový kop. Následný centr ale nic nepřinesl.
11'
Shkëndija právě vstřelila branku! Feran Hasani z volného přímého kopu napřáhl k přízemní střele, která mířila přesně k levé tyči. Dorian Railean ji sice skvělým zákrokem vyrazil, jenže na levé straně šestnáctky míč doběhl Stênio Júnior a po jeho centru skóroval do prázdné MARJAN RADESKI!
9'
Feran Hasani chtěl ze středu hřiště načechrat směrem do šestnáctky jemný oblouček, po kterém jeden z hostujících hráčů zahrál nechtěně rukou. Následovat bude volný přímý kop.
7'
Shkëndija právě vstřelila branku! BESART IBRAIMI se pomalu rozeběhl a ze značky pokutového kopu zamířil přízemní střelou přesně k pravé tyči! Škendija vede 1:0.
6'
Škendija bude zahrávat pokutový kop! Marjan Radeski si naběhl do šestnáctky na přihrávku z pravého křídla a zezadu byl faulován dobíhajícím Cristianem Jalbou.
4'
Dacia se poprvé dostala až do šestnáctky domácího týmu, jenže akci jeho fotbalistů vzápětí zhatila nepřesná kolmá přihrávka, která neprošla mezi dvojicí středních obránců Škendiji.
3'
Sám Besart Ibraimi se ujal na pravé straně hřiště rohového kopu a po rozehrávce nakrátko se jeden z jeho spoluhráčů dostal ke střele, brankář Dorian Railean ji ale volejbalovým zákrokem vyrazil do vzduchu.
2'
Besart Ibraimi si naběhl na pravé straně šestnáctky na krásný kolmý pas za obranu, jenže byl tísněn a po otočce ke středu hřiště a zpět vybojoval alespoň rohový kop.
1'
Hlavní rozhodčí Krzysztof Jakubik z Polska dal právě pokyn k zahájení zápasu, který rozehráli fotbalisté týmu Škendija.
1'
Hráči obou týmů zamířili po rozcvičení do kabin, aby za pár okamžiků nastoupili na hrací plochu. Ještě před začátkem je třeba říci, že se hraje na neutrální půdě.

FK Škendija Tetovo: Zahov – Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Celikovic – Alimi, Vujcic – Radeski, Hasani (C), Stênio Júnior – Ibraimi.
Náhradníci: Avdyli – Totre, Murati, Zejnulai, Juffo, Teqja, Abdurahimi. Trenér: Chatip Osmani.

FC Dacia Kišiněv: Railean – Seoane, Draskovic, Mamah, Fortes – Paşcenco (C), Jalbă, Gavrylenko – Olisajev, Punoševac, Diarra.
Náhradníci: Avram – Marandici, Andronic, Bejan, Ilescu, Cojocaru, Costin. Trenér: Viorel Frunza.

Rozhodčí: Krzysztof Jakubik. Asistenti: Marcin Borkowski, Tomasz Niemirowski. Čtvrtý rozhodčí: Bartosz Frankowski (všichni POL).
Zatímco si kluby z předních evropských lig užívají po skončení náročné sezóny volna, menší týmy čeká již ve čtvrtek večer zahájení nového ročníku 2017/18, který odstartují předkolem UEFA Europa League. Domácí Škendija, jejíž fotbalisté skončili v makedonské nejvyšší soutěži druzí, vyzve na svém hřišti v úvodním utkání Daciu Kišiněv. Kišiněv je moldavský tým, který se kvalifikoval do předkola UEFA Europa League poté, co v sezóně 2015/16 skončil v první moldavské lize druhý.