Bayern tedy v usmoleném utkání nakonec přetlačil Valencii díky gólům Schweinsteigera a Kroose. Valencii se sice díky Valdezově hlavičce ze závěru utkání podařilo snížit, nicméně tento gól přišel pozdě. Domácí následně po Ramiho faulu na Robbena mohli napsat definitivní tečku za dnešním utkáním, Mandžukić ale nařízenou penaltu neproměnil. Já vám děkuji za pozornost a přeji pokud možno klidnou noc
90+4
90+4
Mandžukić ale podobně jako Mats Hummels ve včerejším utkání Borussie Dortmund poslal míč k tyči a nechal se vychytat brankářem soupeře! Valencii ale asi tento zákrok Diega Alvese nebude nic platný.
90+4
Penaltu zahraje Mandžukić.
90+3
Robben vběhl do šestnáctky, kde jej k zemi poslal Adil Rami. Ten zařídil penaltu a za druhou žlutou kartu se může v klidu osprchovat, dokud nedojde teplá voda v bojleru. Jeho spoluhráči totiž ještě chvíli na trávníku pobudou.
90+2
Bayern se snaží po rohovém kopu udržet míč co nejdéle od své branky.
90+1
Valencia právě vstřelila branku!
NELSON VALDEZ se zavěsil do vzduchu a překonal k levé tyči Neuera. Ještě to může být zajímavé.
90+1
Přidáváme tři minuty.
90
Barragánův centr na zadní tyč propadl až k Vierovi, jenž se neprosadil přes Lahma. Ten ale byl tak hodný, že Valencii daroval roh.
90
Probíhá poslední minuta řádné hrací doby.
88
Antonio Barragán nahradil Roberta Soldada.
88
Müllerův ofsajd a poslední střídání Valencie.
87
Ani tato standardní situace se Bayernu příliš nevyvedla, navíc pak u postranní čáry schytal tvrdý faul od Valdeze Schweinsteiger.
87
Robbenovi se sice střela moc nepovedla, trefil jen zeď, míč se ale odrazil k Mandžukićovi, jehož sražená rána skončila rohovým kopem.
86
Ještě musí být posunuta zeď Valencie. Z osmnácti metrů zřejmě bude pálit Robben.
85
Mandžukić si po bídné rozehrávce Cissokha došel těsně před šestnáctkou pro faul od Ricarda Costy.
85
Robbenův volný kop ze čtyřiatřiceti metrů vyhlavičkoval pryč jen sám faulující Costa.
84
Obávám se, že jediným pamětihodným momentem zbývajících minut bude jen poslední střídání Valencie. Pokud k němu dojde.
83
Bayern se dostal k dalšímu rohovému kopu.
82
Adil Rami skolil Robbena a vyfasoval za to poměrně zbytečnou žlutou kartu.
81
Bayern kontroluje hru. To mu samozřejmě stačí. I takové vítězství se bude počítat.
80
Gól měl na kopačce Badstuber, jenž si z levého kraje obrany přeběhl až k brance, kterou následně z mírného úhlu přestřelil.
79
Domácí obecenstvo si žádá dokonání popravy Netopýrů.
78
Úspěšnost přihrávek Valencie se pohybuje pod čtyřiceti procenty. To je opravdu velmi málo.
77
Vypadá to, že se jedná o předčasný konec utkání. Šance Valencie jsou soudě dle předchozího průběhu mizivé.
76
Bayern právě vstřelil branku!
Konečně mu to vyšlo. Valencia se dostala pod tlak, dlouho nemohla dostat míč pryč od šestnáctky až nakonec po Feghouliho chybě skončil u TONIHO KROOSE, jenž utaženou ránou k pravé tyči překonal marně se natahujícího Diega Alvese.
75
Robben mohl dostat výhodu, tu mu ale mírně necitlivě neposkytl sudí Aydinus, jenž za faul na Gustava udělil žlutou kartu Tinu Costovi.
74
Lidé, kteří viděli zápas Valencie v Leverkusenu před rokem, konkrétně jeho druhý poločas, si zřejmě myslí, že se vrátili v časoprostoru a sledují právě toto střetnutí. Valencie hraje skoro naprosto stejně.
73
Bayern nikam nechvátá, Valencia se nemůže dostat do tempa.
72
Robben měl sice obdivuhodnou myšlenku přihrávky na penaltu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Velká škoda pro Bayern, neboť tento prostor byl naprosto neobsazen.
71
Valencia podruhé vystřídala. Andrése Guardarda nahradil Jonathan Viera.
71
Valdez dojel Müllera a sklidil velkou domluvu od sudího Aydinuse. Ten stále řídí utkání bez žluté karty.
70
Společně s příchodem posledních dvaceti minut nepoučitelně očekávám zlepšení kvality hry.
69
Avizované střídání je tu: Javiho Martíneze nahradil Luiz Gustavo.
68
Costův rohový kop odvrátil Javi Martínez k Parejovi, jenž z obrovské dálky doslova šíleně překopl branku.
68
Feghouli si skvěle zaběhl za Danteho, dostal se velmi šikovně před něj a jen díky tomu, že mu cestu zkřížil Boateng, nepřekonal Neuera! Následuje rohový kop Los Che.
67
Hra je momentálně kouskována fauly, takže z fotbalu nadále nic nemáme.
66
U laviček se zřejmě peče také příchod Luize Gustava.
65
Valdez a Mandžukić na hřiště přišli se zcela jasným úkolem - skórovat a posílit naděje svého týmu.
64
Střídá také Bayern: Mario Mandžukić přišel místo Claudia Pizarra.
63
Nelson Valdez vystřídal Jonase.
63
Kroosův dlouhý centr na zadní tyč našel Robbena, jenž při snaze zakončit fauloval a dal možnost k provedení střídání.
62
Valencia poprvé vystřídá, na plac přijde Valdez.
61
Leckdo se možná na toto utkání velmi těšil, avšak teď i on musí uznat, že na trávníku příliš fotbalovosti nesledujeme.
60
Dnešní utkání sleduje 68000 diváků.
59
Kroosův centr nečekaně na přední tyči propadl k Javimu Martínezovi. Španělský záložník si ale nezešteloval mířidla a míč poslal jen do reklamních panelů vedle branky Diega Alvese.
58
Kroos se vymotal před obrannou vazbou Valencie a levou nohou parádně protáhl Diega Alvese, jenž se dokázal odlepit od země a míč konečky prstů posunout nad břevno!
58
Valencia následně mohla do protiútoku, ten ale naprosto pokazila, když místo zakončení kteréhokoliv hráče v šestnáctce přišla přihrávka k Ricardu Costovi a jeho ofsajd.
57
Müller se snažil o pohlednou kombinaci s Pizarrem, ten ale s velkou smůlou míč do šestnáctky neprotáhl.
56
To se ale po zpětné přihrávce Danteho k Neuerovi nepovedlo, neboť domácí brankář se ukopl a poslal míč do zámezí.
55
Bayern drží míč na útočné polovině a snaží se uklidnit hru.
54
Lahm výborně poslal přihrávku do prostoru pro Müllera, jenž míčem pod sebe našel Kroose, který v šestnáctce upadl a dožadoval se penalty. Ta však opět nepřišla.
53
Neuer si následně poradil také se střelou Costy.
52
Cissokhův nebezpečný táhlý centr na malé vápno Neuer pouze vyboxoval a měl štěstí, že nikdo z Valencie nedokázal dorazit.
52
Rami následně odvrátil i rohový kop.
51
Robben se pokoušel odcentrovat, Rami ale jeho úmysl zhatil na rohový kop Rami.
50
Bayern do druhé půle rozhodně nevstoupil suverénním dojmem a pokračuje tak ve výkonu z předchozího poločasu.
49
Kroos se pokusil zezadu obrat Ramiho o míč a málem se mu to podařilo. Kdyby se to ale podařilo skutečně, šel by jeden z nejvýraznějších mužů první půle sám na Diega Alvese.
48
Costův centr skončil v Neuerově rukavicích.
47
Badstuber kousek od postranní čáry pomohl Feghoulimu na zem a Valencia se tak dostala k zajímavé standardní situaci.
46
Robben měl dostatek prostoru na levé straně, přehodil si míč do středu hřiště a zpoza šestnáctky netrefil branku.
46
Bayern zřejmě ze zdravotních důvodů vystřídal. Francka Ribéryho nahradil Thomas Müller.
46
Bayern se nakonec k rozehrávce nedostal, neboť turecký sudí Aydinus ukončil první poločas. V něm jsme příliš poživatelného neviděli, Bayern se zásluhou Bastiana Schweinsteigera ze 38. minuty dostal do vedení, které udržel až do poločasové přestávky. Druhá půle by měla začít cca ve 21:47.
45+2
45+1
Navíc ještě Rami fauloval Kroose a Bayern má šanci na jeden nadějný nákop do šestnáctky Valencie.
45+1
Bayern ale první pětačtyřicetiminutovku dohraje v klidu.
45+1
Nakonec bude první půle prodloužena o jednu minutu.
45
Probíhá poslední minuta prvního poločasu. Přidávat vteřiny navíc snad ani nebude třeba.
44
Valencia měla možnost jít do protiútoku, Soldado s Feghoulim ale celou akci zadupali. První jmenovaný míč špatně rozdělil poté, co dostal míč od dlouho čekajícího spoluhráče.
43
Badstuber si obhodil Ramiho, následně před něj dostal tělo a při kontaktu v šestnáctce upadl. Sudí Aydinus ale do píšťalky zadul až po následném faulu Ribéryho.
42
Robbenovi se rozehrávka nakrátko nevyplatila.
42
Kroos se proběhl ke koncové čáře a tam na Ricardu Costovi vybojoval rohový kop.
41
Badstuber měl dostatek času na centr, jenomže jím nezachytil náběh Pizarra a dal tak Cissokhovi možnost odkopnout míč do daleka.
40
Lahm se pokusil odcentrovat z pravé strany, jenomže míč poslal jen po zemi a našel jím Costu. Škoda pro Bayern, který konečně začal v uctivém počtu lidí naplňovat šestnáctku Valencie.
39
Teď bude velmi zajímavé sledovat, jak se s tímto stavem popere Valencia, která zatím dopředu neukázala zhola nic.
38
Jonas ztratil míč ve středu pole, Ribéry potáhl míč po křídle, pak jej dal na šestnáctku, kde jej převzal Robben a předal BASTIANU SCHWEINSTEIGEROVI, jenž s přispěním teče Cissokha prostřelil Diega Alvese.
37
Kroosův centr do šestnáctky přeletěl všechny jeho spoluhráče. Tudy cesta nepovede. Bayernu citelně v šestnáctce, při vší úctě k Pizarrovi, schází Gómez.
36
Diegu Alvesovi se příliš vyběhnutí nepodařilo a mohl nakonec být rád, že nikdo z domácích se k dorážce nedostal.
35
Chybnou rozehrávku Valencie mohl potrestat Robben, jenž si po Kroosově chytré přihrávce přehodil míč na levou nohu a přes Cissokhovu teč vybojoval rohový kop.
34
Vše se pokoušel změnit Javi Martínez, jenomže si dal míč příliš daleko od nohy a nakonec fauloval.
33
Těžko něco napsat k tomuto ospalému zápasu. Bayern zatím velmi nápadně připomíná včerejší výkon Borussie Dortmund.
31
Costa zatím protihráče vůbec nešetří, teď ostře k zemi poslal Kroose. Je tak největším adeptem na žluté ocenění jeho práce.
30
Zajímavá snaha Bayernu po sklepnutí Pizarra skončila u Kroose, jenž místo střely hledal přihrávkou Ribéryho ve velmi obtížném postavení.
29
Na hřišti nadále sledujeme snahu Bayernu o útočení a bránící se Valencii. Nic, co by se týkalo ofenzivního festivalu.
27
Feghouli se dožadoval rohového kopu. Nebylo mu vyhověno.
26
Nepovedený centr Javiho Martíneze skoro nezkrotil Parejo a málem Kroosovi nabil do čisté šance. Záložník Valencie ale vše zvládnul.
25
Bavorský velkoklub z něj ale nic nevytěžil.
25
Centr Javiho Martíneze podle Diega Alvese proletěl za koncovou čárou, dle tureckých sudí tomu ale tak nebylo a po zásahu dezorientovaného Joaa Pereiry bude Bayern kopat rohový kop.
24
Guardadovu chybu se pokoušel potrestat Pizarro, místo rozvinutí akce ale vystřelil a trefil jen padajícího Ricarda Costu.
23
Ribéry ale nakonec bojovností získal míč zpět, po kombinaci s Robbenem se ale stejně ocitl v postavení mimo hru.
22
Postupný útok Bayernu tentokrát skončil u Ribéryho, jenž se s míčem zamotal u levé lajny.
21
Jonas poslal poměrně tvrdě k zemi Javiho Martíneze. Nejdražší hráč v historii Bundesligy to dnes nebude mít jednoduché.
20
Po dvaceti minutách hry je zatím naprosto jasné, že poslední vystoupení Valencie v Lize mistrů na hřišti německého celku se opakovat nebude. Posledně v Leverkusenu to bylo naprosto něco jiného - krvelačný výkon v první půli a hrůzostrašná sebevražda v polovině druhé.
19
Diego Alves nadále v permanenci. Teď jej nepřekvapila přízemní střela Robbena.
19
Kroos si pohrál se dvěma protihráči a ze skoro stejné pozice jako před chvílí Schweinsteiger provětral Diega Alvese, jenž i tentokrát uspěl.
18
Schweinsteiger si stáhl míč do středu hřiště a vypálil levou nohou. Diego Alves neměl žádné potíže.
17
Pizarro se naprosto zbytečně pokusil o průnik mezi třemi protihráči, jenž dle očekávání nevyšel. Sebevědomí peruánskému útočníkovi ale rozhodně nechybí.
16
Soldado byl na pokraji velké loupeže, nakonec si ale Dante míč před ním pohlídal a bezpečně jej poslal k Neuerovi. Kapitán hostů by jinak postupoval sám na domácí branku.
15
Robben byl i u další akce, tentokrát pár kroků chybělo Kroosovi. Valencia zatím vzadu působí poměrně nervózním dojmem.
15
Pak ale Robben zinscenoval skvělý pas před branku, kde ke vší smůle Bayernu nezpracoval Ribéry.
14
Robben se místo pokusu o hlavičku po Badstuberově centru od postranní lajny přikrčil a nemohl tak zakončit. Záhadné počínání nizozemského záložníka.
12
Costu ve středovém kruhu poslal k zemi Javi Martínez, jenž od záložníka Valencie schytal smršť nadávek.
11
Ten se příliš ideálně nepodařilo vyboxovat Diegu Alvesovi, Ribéry ale z voleje mířil velmi nepřesně.
11
Kroos po sklepnutí Pizarra mohl jít sám na branku, Ricardo Costa ale před ním tečoval míč a zařídil rohový kop.
9
Další postupná kombinace Bayernu, Valencia zatím velmi dobře vykrývá prostory.
8
Bayern se zatím s velkým klidem brání útokům Valencie, o níž se to příliš říct nedá.
7
Ribéry prostrčil míč na malé vápno k Pizarrovi, ten ale měl na zádech dva protihráče a nedokázal s míčem udělat nic jiného, než jej odehrát na odkop.
6
Míč se náhodně dostal k Joau Pereirovi, ten ale situaci vyřešil velmi špatně a po nadějné příležitosti pro Valencii skončil míč u Neuera.
6
Pizarro upadl v šestnáctce, penalta se ale nepískala.
5
Viděli jsme první hrubé zaváhání obrany Valencie. Los Che se v Münchenu zřejmě budou snažit hrát na brejky.
4
Ribéry se uvolnil na levé straně přes Joaa Pereiru, jeho přihrávka do šestnáctky našla Pizarra, jenž míč přistrčil Kroosovi, který ve vyložené příležitosti přestřelil branku!
3
Bayern se snaží od začátku utkání být aktivnější a zatím se mu to díky pasivitě Valencie daří.
2
Valencia zatím aplikuje zataženou obranu a je zkonsolidovaná na vlastní polovině.
1
Bayern po úvodním selhání Valencie drží míč na své polovině a v poklidu kombinuje.
1
Výkop provedou hosté.
Hráče již máme na trávníku.

Bayern München: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Badstuber - Javi Martínez, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry - Pizarro.

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Ricardo Costa, Rami, Cissokho - Parejo, Costa - Feghouli, Guardado - Jonas, Soldado.

Rozhodčí: Aydinus - Ok, Tascioglu (všichni TUR).
Valencia do Německa nepřijela ve vůbec dobrém rozpoložení. Za pět bodů ze čtyř utkání jí patří jedenácté místo v lize, navíc se bude muset obejít hned bez čtveřice záložníků Gago, Banega, Canales a Albelda. Jejich místa před obrannou čtveřicí tak zaujmou Costa s Parejem, jenž v letošní ročníku Primera Division dostal v průměru prostor jen na půl hodiny. Jednou z mnoha nadějí by pro Valencii ale mohli být kraje obrany - na tom pravém odpočinutý Pereira a na levém Cissokho, jenž o víkendu svým gólem rozhodl o vítězství Los Che nad Celtou Vigo.

Valencia po loňské sezoně nemá příliš dobré vzpomínky na německé kluby - díky senzační výhře Leverkusenu doma nad Chelsea a vyrovnanému bodovému zisku ze zápasů s porýnským týmem totiž nepostoupila ze skupiny a musela své tažení soustředit do Evropské ligy, kde nakonec došla až do semifinále. Odtud ji vyřadil pozdější vítěz Atlético Madrid.
Finalista loňského vydání Bayern München si bude chtít udržet svou ligovou formu. V Bundeslize totiž jako jediný zapsal do kolonky vstřelených branek dvojciferné číslo (12) a před Frankfurtem tak po třech kolech vévodí tabulce. Vypadá to, jako kdyby bavorskému velkoklubu vůbec nechyběly góly Maria Gómeze, na nějž třemi trefami dali zapomenout Thoams Müller a letní posila Mario Mandžukić. Kromě Gómeze se Jupp Heynckes bude muset obejít také bez Alaby a Contenta, nejisté jsou také starty Ribéryho a Robbena. Dle posledních zpráv by ale oba měli být k dispozici právě pro dnešek.

Od zdravotního stavu této dvojice se bude hodně odvíjet složení domácí záložní řady. S Bastianem Schweinsteigerem by na pozici defenzivních štítů měla nastoupit rekordní posila Javi Martínez, avšak pokud se Robben a Ribéry dají do pořádku, odsunou tím Toniho Kroose právě na Martínezovo místo. Levý kraj obrany pak letos tradičně čeká na Holgera Badstubera a roli osamoceného hrota by dnes měl plnit již zmiňovaný Mario Mandžukić.
Dobrý večer. První kolo zápasů základních skupin Ligy mistrů pokračuje i dnes a nahlédne také do Münchenu, kde se domácí Bayern postaví Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.