Slovan dnes předvedl dobrý výkon, určitě se nemá za co stydět. Soupeře především ve druhé půli přehrával. Zmohl se ale pouze na jedinou branku, kterou ve druhé půli vsítil Šural. Hosté dali obě branky v závěru poločasů. Z města pod Ještědem přeji příjemný zbytek večera.
90+4
Kluž právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto, Liberec již hrál v obraně na maximální riziko. MOUDOU SOUGOU si naběhl na centr k přední tyči a střelou po zemi nedal Bičíkovi šanci – 1:2.
90+2
Další zákrok Quintase Felgueirase! Vylámal si na něm zuby také Breznaník, jenž se po sérii přihrávek dostal ke střele z těsné blízkosti.
90+1
Kombinace Morozenka s Liulkou kýžený úspěch nepřinesla. Finální střela skončila vysoko nad hostující brankou.
90
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
88
Nebezpečná střela Hadaščoka z úhlu! Felgueiras se musel pořádně natáhnout, aby balon vytěsnil na rohový kop. Hostující gólman dnes už několikrát podržel svůj tým.
87
Nezmar se v hlavičkovém souboji pověsil na Radu, sudí označil jeho počin za útočný faul.
85
Pět minut do konce základní hrací doby. Tlak Liberce ustál, Kluž je s míčem na polovině soupeře a šetří čas.
83
Střídání rumunského týmu. Nicoara nahradil Edimara
81
K odraženému balonu se po rohovém kopu dostal Liulka. Střílel z voleje, ale nepřesně. Felgueiras jen pohledem kontroloval situaci.
79
Žlutou kartu obdržel domácí Vácha a hostující Rada.
79
79
Další šance Slovanu, Felgueiras zázračně zasáhl. Hlavičku Hadaščoka z bezprostřední blízkosti vyškrábl na brankové čáře.
78
Kluž vystřídala. Zahraje si Ronny, nahradil Vasse.
77
Domácí v náporu. Morozenko pálil zpoza šestnáctky, jeho rána byla tečovaná a škrtla o levou tyč Felgueirasovy branky.
76
Liberec potřetí střídá. Odchází Karišik, za bouřlivého potlesku tribun nastupuje Nezmar.
74
Hraje se dál, hostující strážce svatyně pokračuje v zápase. Liberec útočí, Liulka kličkuje u postranní čáry.
73
Felgueiras odkopával balon a zřejmě nešťastně podklouzl. Povoláni jsou lékaři.
72
Zápas sleduje 5 537 diváků. Hlavní a protější tribuna je takřka úplně zaplněná, sektory za brankami jsou poloprázdné.
71
Slovan už hraje na riziko. Sougou mohl podruhé v dnešním klání rozjásat zhruba dvě desítky hostujících příznivců. Zprava mířil na vzdálenější tyč, těsně minul.
69
Z přímého kopu o sobě dali po delší době vědět také hráči Kluže. Rada pálil přímo na branku, ostrou ranou minul levou tyč Bičíkovy svatyně.
67
Šural znovu nabíhal ze strany sám na branku. Tentokrát viděl na středu hřiště ještě lépe postaveného Hadaščoka, jemuž ale adresoval příliš prudký pas. Ovšem i kdyby se balon podruhé zatřepal v síti, branka by neplatila. Sudí signalizoval ofsajd.
66
Ze hřiště jde Jan Blažek, v zápase byl hodně vidět. Místo něj si zahraje Hadaščok.
63
K hlavičce se probil Fleišman. Svému pokusu ovšem nedal razanci ani přesnost, Felgueiras si balon mířící doprostřed branky pohlídal.
62
Blažek dostává žlutou kartu za simulování. Domácí se zlobí, ale belgický sudí je nekompromisní.
61
Fotbalisté Kluže jsou ve druhé půli hodně pasivní, domácí mají navrch. Častěji drží míč, hostující obrana má co dělat.
60
Kluž střídá. Bastose nahradil Muresan.
58
Liberec právě vstřelil branku!
Zasloužené vyrovnání. Vácha viděl na pravé straně rozběhnutého JOSEFA ŠURALA. Ten rozkmitoval své rychlé nohy, vřítil se do vápna a prostřelil vyběhnutého Felgueirase – 1:1.
57
Bosančič podklouzl, Blažkovi nahrál nepřesně. Slovan masíruje svého soka na jeho polovině.
56
Čiperný Šural zaměstnal pravou stranu obrany rumunského týmu. Ale proti třem hráčům už neměl šanci, přesto získali Liberečtí zanedlouho balon do své moci zpět.
54
Domácí střídají. Odešel Janů, na trávník míří Morozenko.
53
Na rozdíl od Bičíka je Felgueiras pod palbou. Český tým střílí z každé pozice, část diváků již nyní slavila. Bosančičův projektil se ovšem otřel jen o boční síť.
52
Na opačné straně hřiště se Sougou ke střele nedostal. Včas a čistě jej odzbrojil Karišik.
50
Hra se hodně kouskuje. Liberec potřebuje brzy vstřelit kontaktní branku, ale v ofenzivně si znovu pomohl nedovoleně.
49
Duo Vácha – Blažek si několikrát vyměnilo míč. Z hranice vápna posléze pálil druhý jmenovaný, ale míč k Felgueirasovi vůbec neprošel.
47
Blažkovi střela vůbec nesedla. Ze strany pálil mimo branku. Vzápětí vybojovali domácí rohový kop, po faulu ve vápně bude však rozehrávat Kluž.
46
Josef Šural vidí brzy po startu druhé části zápasu žlutou kartu. Fauloval na středovém kruhu.
46
Po většinu úvodní půle měl Slovan více ze hry. Častěji kontroloval míč a několikrát také ohrozil branku Felgueirase. V samém závěru však inkasoval, hlavičkou se prosadil Kapetanos. K postupu by nyní Šilhavého svěřenci museli vstřelit tři branky a žádnou neinkasovat.
45
Gól do šatny. Slovan neubránil poslední útok soupeře v prvním poločase. Bastos se dostal nadvakrát k centru, míč doplachtil na hlavu PANTELISE KAPETANOSE, jenž zacílil přesně k pravé tyči. Bičík neměl šanci – 0:1.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Kluž měla k dispozici přímý kop z nadějné pozice. Na pravé straně, těsně před vápnem. Fraga pálil přímo, míč zblokovala dvoučlenná zeď na roh.
44
Josef Šural byl ústřední postavou také další situace. U rohového praporku si pomohl faulem, míč pošle do boje hostující gólman.
42
Balon se snášel na hlavu Šurala. Ten byl v sevření protihráče, míč se od jeho čela určitě neodrazil tím směrem, jakým by dvaadvacetiletý útočník předpokládal.
41
Fleišmanův centr odvrátil Sougou na rohový kop. Zleva jej rozehraje Bosančič.
39
Domácí zahrávali standardku. Po sérii odrazů se na penaltovém puntíku pokusil vystřihnout nůžky Blažek, ale parádička se mu vůbec nevydařila.
38
Blažek si nabíhal za obranu na prudký pas. Ovšem dříve u míče byl gólman Felgueiras, celá situace byla navíc posouzena jako ofsajdová.
37
Kelič chybně rozehrál. Jeho úmysl vystihl Sougou, příliš daleko se však nedostal.
35
Hra dostala tempo. Po neúspěšném útoku domácích se vydal kupředu také soupeř, ani jeden z brankářů ovšem nemusel zasahovat.
34
Janů před malým okamžikem dokonce dopravil kulatý nesmysl so sítě. Ale vše až dávno po odpískání, dle výroku hlavního sudího si liberecký kapitán v předchozím souboji pomohl faulem.
32
Útočný faul Blažka, jehož počin odnesl Bakary Sare. Hosté však balon rychle ztratili, na tahu je opět Slovan.
31
Domácí jsou častěji u míče. Bojuje se ale daleko od obou branek.
29
Protiútok Kluže táhl Pinto, jemuž na středu sklepl Sougou. Celou situaci nakonec vyřešil Bičík, lehký centr ze strany stáhl do rukavic.
28
Další střela na branku. Znovu v podání Breznaníka, hostující brankář tentokrát zasáhl v poklidu. Liberec teď protivníka zatlačil, poprvé začali výrazněji burácet také tribuny.
26
Další slibná příležitost Slovanu v krátkém časovém sledu. Z podobného místa jako Bosančič zkoušel štěstí Šural. Mířil do dolní poloviny branky, Felgueiras měl plné ruce práce.
25
Michal Breznaník nic nevymýšlel. V šestnáctce se dostal k míči a zleva jej napálil na soupeřovu tvrz. Felgueiras vyškrábl střelu nad břevno.
24
Karišik nepustil protivníka k míči. U postranní čáry vyhrál důrazný souboj a získal balon pro své barvy.
22
Domácí si zatím s obranou soupeře příliš nevědí rady. Kluž v blízkosti vlastní šestnáctky bleskurychle přistupuje k hráčům s balonem. Individuálně neuspěl Bosančič.
20
O chvilku později už mohlo být v rumunském táboře veselo. Kapetanos uháněl takřka sám na brankáře, ale celou akci nakonec pro ofsajd zastavil čárový sudí.
19
Pinto se prohnal po pravé straně hřiště a již z poměrně velkého úhlu centroval do šestnáctky, kde hlídkovalo několik jeho spoluhráčů. Balon z jeho kopačky se jako padající list snesl na břevno Bičíkovy brány.
18
Liberečtí si při založení útoku nerozuměli. Vácha centroval na Šurala, ten ale zůstal stát. Kulatý nesmysl se dokutálel až k brankáři Felgueirasovi.
16
Sougou provětral obranný val soupeře. Balon mu od nohy důrazně odkopl zadák Karišik.
15
První nebezpečnější šance Liberce. Šural na levé straně posunul balon do středu Blažkovi, ten si seběhl až na hranici malého vápna a zakončil. Jeho střela skončila mimo, domácí útočník byl důrazně tísněn.
13
Hosté vyhráli několik hlavičkových soubojů na polovině soupeře. Vše zakončil střelou z dálky Bastos, míč letěl doprostřed branky a Bičík jej lapil.
11
Bastos se ve vápně výborně uvolnil. Přeloboval Keliče, zpět k míči už se však nedostal. Situaci dobře přečetl gólman Bičík, jenž na malém vápně po balonu skočil.
10
Vass přidržel rozběhnutého Blažka. Hlavní sudí přerušil hru a hostujícímu záložníkovi domluvil. Slovan rozehrával, ovšem k brance soupeře se nedostal.
8
Vácha napřáhl z dálky, ale trefil jen před sebou stojícího hráče. Modrobílí na okamžik okupovali pokutové území soupeře, ale bezvýsledně.
7
Pantelis Kapetanos dnes zřejmě bude libereckou obranu hodně zlobit. Znovu se zjevil s míčem v šestnáctce, nebezpečí odvrátil Fleišman.
5
Domácí vybojovali první rohový kop. Z něj ale branku rumunského celku příliš neohrozili, vzápětí utekl Bosančičovi balon do zámezí.
4
Na druhé straně se dostal do úniku Kapetanos. Sprintoval středem hřiště a stíhalo jej hned několik soupeřů. Nakonec vnikl do vápna, o střelu se posléze postaral z dvaceti metrů Fraga. Přestřelil.
3
Severočeši začínají aktivněji. Trošku kostrbatou kombinaci však nyní pokazili, Vácha našel svoji přihrávkou pouze protihráče.
2
Felgueiras si poprvé sáhl na míč. Breznaník centroval z pravé strany, hostující brankář stáhl balon ze vzduchu.
1
Úvodní výkop obstaral Slovan. Domácí zatím drží balon na svých kopačkách a kombinují na polovině hřiště.
1
Hráči vstupují na trávník. Liberec v bílém, Kluž se oblékla do vínových dresů.
Necelých dvacet minut do začátku odvetného střetnutí. Týmy se po rozcvičení pomalu odebírají zpět do kabin.

FC Slovan Liberec: Bičík – Liulka, Karišik, Kelič, Fleišman – Breznaník, Vácha, Janů "K", Bosančič, Šural – Blažek.

CFR Kluž: Felgueiras – Pinto, Cadú "K", Rada, Camora – Sougou, Vass, Sare, Edimar – Kapetanos, Bastos.

Rozhodčí: Gumienny – Bleyen, Meers (všichni Belgie).
Pokud domácí zvítězí 1:0, bude následovat prodloužení a případné penalty. K přímému postupu musí Slovan vyhrát o dvě a více branek, všechny ostatní výsledky posouvají do dalších bojů rumunský celek.
Liberec značně zužuje marodka klíčových borců. Vyloučena je účast Štajnera, jenž prodělal plicní embolii. Otazník visí nad startem Nezmara, úplně fit není ani Kušnír, Bosančič nebo Rabušic.
Český mistr bude muset dotahovat ztrátu z předchozího souboje. Na trávníku soupeře prohrál před týdnem 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil ve druhém poločase z penalty Cadú.
Příjemný podvečer ze severu Čech! Liberecký Slovan dnes čeká odvetný zápas třetího předkola Ligy mistrů proti Kluži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.