Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Hlavní rozhodčí Clattenburg ukončil dnešní utkání, ve kterém BATE Borisov porazil AS Řím 3:2. První poločas byl velmi vyrovnaný, ale i přesto v něm domácí hráči zvítězili 3:0, a to díky tomu, že trestali chyby soupeře. Na listinu střelců se nejprve v 8. minutě zapsal Stasevič a poté ve 12. a 30. minutě i Mladenović. Hosté si vytvářeli šance, ale žádnou z nich neproměnili, protože Černik byl vždy proti. Druhý poločas už patřil více hostům, kteří i přesto, že prohrávali 3:0 se dokázali zvednout a na soupeře vyvíjeli tlak. Nicméně kontaktní gól na 3:1 se hostům podařilo vstřelit až v 66. minutě, kdy se prosadil Gervinho. AS Řím si i dál vytvářel šance, ale další gól přišel až v 82. minutě, to se trefil Torosidis. O minutu později mohl vyrovnat na 3:3 Florenzi, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Do konce utkání už se nic nestalo, a tak se domácí BATE Borisov raduje z tříbodového zisku.
90+4
90+2
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Edoardo Soleri.
90+1
Nový muž na hřišti, A. Volodko, se prodral ke střele, ale branku minul.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90
Dubra byl potrestán žlutou kartou.
90
Gervinho se řítil do další útočné akce, ale tentokrát mu byl odpískán ofsajd.
90
Gervinho obdržel přihrávku do velkého vápna, kde si dal míč na pravačku a poté vypálil, ale gólman Černik byl připraven a v těžké chvíli svůj tým podržel.
88
Dubra zahrával volný přímý kop, kdy centrem našel Hleba, ale jeho rána byla zablokována. V 88. minutě se stav skóre nemění.
87
Manolas zahrál rukou a od sudího vyfasoval žlutý kartonek.
87
Zahraje si A. Volodko, kterému přenechal místo na hřišti Nikolić.
85
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Maxim Volodko, přichází Alexej Ryas.
83
Florenzi si vzal na starost rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči ze standardní situace nic nevytěžili.
83
Torosidis se dostal k odraženému míči a napálil ho na bránu, avšak dubra tuto střelu zablokoval a následuje roh pro hosty.
83
Florenzi byl velmi blízko vyrovnání, ale jeho prudká rána orazítkovala pouze brankovou konstrukci!
82
AS Řím právě vstřelil branku!
Hostům vyšlo střídání, protože se právě trefil VASILIS TOROSIDIS. Digne na levém křídle vybojoval balon a poté ho odcentroval před bránu, kde byl osamocený TOROSIDIS, jenž se nemýlil a snížil na 3:2.
79
Hosté zahrávali hned tři rohové kopy v řadě za sebou, ale ani z jedné standardní situace gól nevytěžili.
78
AS Řím bude zahrávat rohový kop, protože střela Nainggolana byla zablokována. Obranný zákrok si připsal zkušený Nikolić.
77
Při zpracování míče si rukou pomohl M. Volodko a rozhodčí mu tento prohřešek odpískal.
76
Gervinho si řekl o přihrávku, ale nepohlídal si ofsajd, takže ve hře pokračovat nemohl. Rozehrávat bude gólman Černik.
75
Do zakončení se dostal i Pjanić, ale Mladenović mu ránu zablokoval.
73
Salah se prodral do zakončení, ale prezentoval se pouze nepřesnou střelou, kterou si za rámeček rozhodně nedá.
72
Aktivní Gordejčuk dohrál a na trávníku ho nahradil Hleb.
70
Hosté u míče příliš dlouho nevydrželi a čelili protiútoku, ale ten skončil odpískaným ofsajdem, ve kterém se zapomněl Gordejčuk.
69
Faulovaný byl Salah, proti kterému se provinil Jablonski, ale jeho provinění se obešlo bez karetního trestu.
66
Po ose Salah – Falque – GERVINHO se hosté dočkali kontaktního gólu na 3:1! GERVINHO obdržel finální přihrávku za obranu, kde si počínal zkušeně a přízemní střelou překonal bezmocného Černika.
64
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili, ale zůstávají u míče.
63
Hosté si po delší době vypracovali dobrou šanci, ve které se ocitl Falqué, ale proti Černikovi neuspěl. Pochvalu zaslouží Gervinho, který se prezentoval přesnou přihrávkou do velkého vápna, kde Falque udělal svému protihráči kličku a poté ze své kopačky vyslal prudkou ránu, kterou Černik skvěle vyrazil na roh.
60
Nikolić vystřelil z 20 metrů, ale pozorný Manolas se do střely vložil a zablokoval ji. V 60. minutě se stav skóre nemění. Domácí BATE stále vede nad Římem 3:0.
58
Obrana domácího týmu teď mírně zazmatkovala a těžit z toho mohl De Rossi, nicméně pozorný Nikolić chybu svých spoluhráčů napravil a střelu úspěšně zablokoval.
56
Domácí hráči u pravé postranní čáry vybojovali balon a okamžitě založili protiútok. Přihrávku obdržel Gordejčuk, který na nic nečekal a vyzkoušel pozornost gólmana. Nicméně Szczęsny žádné větší potíže neměl.
53
Hosté se snaži na svého soupeře vyvinout tlak a vstřelit kontaktní gól, avšak defenzivní činnost jde domácím fotbalistům dnes na jedničku.
50
Digne se dostal k centrovanému balonu od Pjaniće, ale prezentoval se pouze nepřesnou střelou, proti které Černik zasahovat nemusel.
49
Florenzi se prodral ke střele, ale obětavý Dubra ji zablokoval. Následuje roh pro AS Řím.
48
Gordejčuk byl při chuti a prezentoval se dobrou střelou k tyči. Nicméně pozorný Szczęsny svůj tým podržel.
46
Hned na úvod druhého poločasu se faulem provinil De Rossi a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
46
AS Řím udělal do druhého poločasu změnu: na hřiště už se nedostal Iturbe, kterého vystřídal Torosidis.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Hlavní sudí Clattenburg ukončil první poločas za stavu 3:0 ve prospěch domácího týmu. BATE Borisov se dostal do vedení už v 8. minutě, když se přesně trefil Stasevič, o 4 minuty později vedli domácí borci 2:0, to se na listinu střelců zapsal Mladenović a stejný hráč skóroval i ve 30. minutě. AS Řím si takový průběh určitě nepředstavoval a už vůbec ne to, že v poločase bude prohrávat o 3 branky. Hosté nehráli nijak špatně, hra byla celkem vyrovnaná, ale domácí tým byl lepší v tom, že chyby soupeře dokázal potrestat. Doufejme, že i druhý poločas bude pohledný a bude bavit i nezaujaté diváky.
45+2
45
První poločas je nastaven o 2 minuty.
44
Nepřesný pokus ze své kopačky vyslal také Nainggolan, kterému už došly nervy, a tak vystřelil. Nicméně tato střela gólové parametry rozhodně neměla.
43
Salah se v pokutovém území dostal k balonu a pod tlakem protihráče dokázal i vystřelit, avšak tato rána trefila pouze boční síť.
40
Gervinho v ofsajdu, a tak útočná akce hostů končí.
39
Hosté reagují na nepřesný vývoj utkání. Hrací plochu opouští Vainqueur, místo kterého přichází Falqué.
38
Rohový kop si vzal na starost Stasevič, který přihrávkou našel Signeviče, ale ten se prezentoval pouze nepřesnou střelou.
38
Signevič obdržel přihrávku od spoluhráče a poté z velkého vápna vyslal dobrou střelu k tyči, avšak gólman Szczęsny svůj tým podržel a jedovatou ránu vyrazil na roh.
37
Mezi hlouček protihráčů obdržel přihrávku Gervinho, který se i tak dostal do zakončení, nicméně střela na bližší tyč byla spíše střelou pozdravnou a Černik s ní neměl žádné větší potíže.
36
Vainqueur vyslal ze své kopačky nadýchaný centr do vápna, ale brankář Černik si pro míč vyskočil a nikoho z protihráčů ke střele nepustil.
35
Jablonski chtěl navýšit vedení domácího celku na 4:0, ale tentokrát byl brankář Szczęsny proti, navíc to neměl ani nějak složité, protože Jablonski mířil přesně do těch míst, kde se Szczęsny vyskytoval.
34
Hosté získali balon pro sebe a okamžitě vyrazili do útoku. Nicméně Iturbe si nepohlídal ofsajd a rozhodčí musel hru přerušit.
30
BATE Borisov právě vstřelil branku!
FILIP MLADENOVIĆ navyšuje vedení domácích už na 3:0! Maxim Volodko poslal do velkého vápna přesný míč, který si MLADENOVIĆ připravil na levačku a poté ze své kopačky vyslal nechytatelnou ránu, proti které byl brankář Szczęsny absolutně bez šance. Nebojím se říct, že tento gól bude kralovat na branku 2. kola.
29
Gordejčuk si nepohlídal ofsajd a útočná akce domácích skončila.
28
Volný přímý kop si vzal na starost Nainggolan, který centrem našel Pjaniće, ale ten svůj pokus mezi tři tyče neusměrnil.
27
Faulovaný byl Pjanić, proti kterému se provinil Milunović a vyfasoval od sudího žlutou kartu.
25
Pjanić rozehrál další rohový kop, ale tentokrát už hosté svého soupeře neohrozili.
24
Gólman Černik podržel svůj tým, a stále tak drží čisté konto. Pjanić rozehrál rohový kop, přihrávku pak obdržel Nainggolan, jenž si navedl míč na střelu a vyzkoušel pozornost Černika. Brankář domácího celku se však skvěle natáhl a jedovatou střelu zneškodnil. Následuje další roh pro AS Řím.
24
Salah se napřáhl ke střele, ale pozorný Dubra ji zablokoval. Následuje roh pro hosty.
24
AS Řím si určitě nepředstavoval, že ve 24. minutě bude prohrávat 2:0. Domácí tým začal aktivně a ze dvou velkých šancí vytěžil 2 góly.
20
Gordejčuk si při zpracování míče pomohl rukou, a tak budou rozehrávat hosté.
19
Iturbe obdržel přihrávku od spoluhráče, na nic nečekal a pohotově vystřelil. Nicméně brankář Černik byl připraven a připsal si úspěšný zákrok.
18
Zaskočení hráči Říma jsou u balonu a hledají si cestičku k soupeřově brance.
16
Faulovaný byl Iturbe, a tak bude rozehrávat AS Řím.
14
Signevič dvakrát v řadě fauloval a rozhodčí mu už domlouvá, že si musí dát pozor.
12
První žlutou kartu zápasu vyfasoval Digne.
12
FILIP MLADENOVIĆ obdržel přihrávku od Nikoliće a dále už postupoval s míčem sám. MLADENOVIĆ si všiml, že gólman Szczęsny nemá úplně nejlepší postavení, a tak se prezentoval střelou z 30 metrů k levé tyči, která skončila parádním gólem. Brankář Szczęsny se natahoval úplně marně.
10
Standardní situaci si vzal na starost Milunović, který rozehrál nakrátko a domácí hráči dále kombinují.
10
Pjanić se provinil faulem a rozehrávat bude domácí tým.
8
Domácí tým se parádní kombinační hrou dostal do vápna soupeře, kde si vytvořil šanci a následně ji IHAR STASEVIČ proměnil. Nejprve Gordejčuk trefil břevno, ale k odraženému míči se dostal zmiňovaný STASEVIČ, jenž přesnou hlavičkou poslal balon za brankovou čáru.
6
K centrovanému míči se dostal M. Volodko, jenž okamžitě vystřelil, ale pozorný Nainggolan střelu zablokoval.
6
Vainquer fauloval D. Poljakova, a tak následuje volný přímý kop pro BATE.
3
Manolas rozehrál volný přímý kop nakrátko a poté se k míči dostal Iturbe, jenž neváhal a z 20 metrů vystřelil. Nicméně do této střely se vložil obránce Dubra, který ji úspěšně zablokoval.
2
Faulovaný byl Manolas, kterého poslal k zemi Gordejčuk. Všechno se obešlo bez karetního trestu. Následuje volný přímý kop pro hosty.
1
První šanci zápasu měl na kopačce Gervinho, jenž se prezentoval parádní střelou z dálky, ale gólman Černik si připsal úspěšný zákrok a svůj tým podržel. Černik měl co dělat, protože Gervinho ze své kopačky vyslal nepříjemnou jedovatou ránu.
1
Domácí tým se oblékl do modrých kompletů.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří k dnešnímu utkání nastoupili v šedých kompletech.
1
-2
Hlavní sudí Clattenburg přivedl dnešní aktéry na zelený pažit. Stadionem zní hymna Ligy mistrů.
-3
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.
-11
Po rozcvičce se oba týmy přesouvají do svých šaten.
-27
Do sestavy AS Řím se vrací brankář Szczęsny, jenž doléčil zranění, které si přivodil v utkání s Barcelonou.
-28
Na stadionu probíhá rozcvička obou týmů.

BATE Borisov: Černik – D. Poljakov, Dubra, N. Milunović, Mladenović – Nikolić, Jablonski – Stasevič (C), Gordejčuk, M. Volodko – Signevič.
Náhradníci: Soroko – Karnicki, A. Volodko, Alexijevič, Ryas, Hleb, Jevtić.

AS Řím: Szczęsny – Florenzi, Manolas, De Rossi (C), Digne – Pjanić, Nainggolan, Vainqueur – Iturbe, Gervinho, Salah.
Náhradníci: De Sanctis – Castán, Maicon, Torosidis, Falqué, Uçan, Soleri.

Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin.
AS Řím svedl v 1. kole těžký boj s Barcelonou, se kterou remizoval 1:1. Barcelonu poslal do vedení ve 21. minutě raubíř Suárez, ale o 10 minut později vyrovnal na 1:1 Florenzi. Barcelona měla po celou dobu zápasu převahu, byla lepší v držení míče i ve střelbě, avšak defenzíva Říma fungovala spolehlivě a vydržela bod za remízu. AS Řím je v tabulce na 2. příčce a na svém kontě má 1 bod. Dosavadní stav skóre je 1:1.
BATE Borisov narazil v úvodu na Bayer Leverkusen, kterému podlehl vysoko 4:1. Německý tým šel do vedení hned ve 4. minutě, když se přesně trefil Mehmedi, ale ve 13. minutě vyrovnal na 1:1 aktivní Milunović. Fotbalisté Leverkusenu měli po celou dobu zápasu převahu a ve druhém poločase přidali další 3 branky, na listinu střelců se zapsal Hernández a dvakrát Calhanoglu. BATE je tak v tabulce na poslední 4. místě a na svém kontě má 9 bodů. Dosavadní stav skóre je 1:4.
V dnešním duelu je domácí BATE Borisov spíše outsiderem, ale k dispozici bude mít své fanoušky, kteří na domácím stadionu umí vytvořit skvělou atmosféru, což Borisovu může pomoct k lepšímu výkonu. Nicméně AS Řím je velmi zkušený tým, který nebude chtít odjet s prázdnou a hlavně bude chtít potvrdit roli favorita.
BATE Borisov a AS Řím jsou nasazeni ve skupině E, kde je s nimi také FC Barcelona a Bayer Leverkusen.
Dnešní zápas bude řídit hlavní sudí Mark Clattenburg, na čarách mu bude asistovat Simob Beck a Jake Collin. Vypomáhat bude čtvrtý rozhodčí Peter Kirkup. Máme tu také brankové rozhodčí, kterými jsou Andre Marriner a Jonathan Moss. Všichni pánové jsou z Anglie.
Hezký večer všem příznivcům Ligy mistrů! Dnes máme na programu 2. kolo skupinové fáze, ve kterém na sebe mimo jiné narazí také BATE Borisov a AS Řím. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu, který nese název Borisov-Arena. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.