Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Besiktas Istanbul : Monaco  - 1. listopadu 2017   18:00

Besiktas Istanbul
54' Tosun
1:1
(0:1)
Monaco
45+1' Rony Lopes  (Moutinho)
Fabri – Gönül, Pepe, D. Tošić (69. Medel), Adriano – Hutchinson (83. Talisca), Arslan (75. Mitrović) – Quaresma, Özyakup (C), Babel – Tosun.
Zengin – Mitrović, Negredo, Medel, Lens, Uysal, Talisca.
Tagliavento – Giallatini, Meli
BJK İnönü Stadium (kapacita 32.086 diváků)
Monaco
Subašić – Raggi (C), Jemerson, Glik, Jorge – Moutinho, Fabinho, Tielemans (74. Carrillo) – Lemar (26. Jovetić), Baldé Diao, Rony Lopes (85. Diakhaby).
Benaglio – Jovetić, Carrillo, Diakhaby, Boschilia, N'Doram, A. Touré.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního večera.
Divoké utkání hrané v Istanbulu je u svého konce. Monako ve druhém poločase nedokázalo udržet své jednobrankové vedení, když se z pokutového kopu v čtyřiapadesáté minutě prosadil Tosun. Hosté byli poté v závěru zápasu jasně lepším týmem a pokoušeli se přetáhnout vedení zpátky na svoji stranu, nicméně žádnou ze svých šancí proměnit již nedokázali.
90+6'
90+5'
Fabinho se po centru z pravé strany dopustil na hranici velkého vápna faulu a rozhodčí přerušuje hru. Tohle byla zřejmě jedna z posledních šancí v tomto duelu.
90+4'
Diakhaby na středu hřiště zastavil za hranici pravidel protiútok soupeře a i on vidí žlutou kartu. S těmi se v posledních minutách roztrhl pytel.
90+3'
Baldé Diao odmítl po přihrávce Jovetiće rozhodnutí, když z levé strany pokutového území trefil pouze Fabriho. Z této střely mohl klidně padnout i gól, kdyby byla lépe umístěna.
90+2'
Monako nedokázalo využít další velkou šanci po standardní situaci, když se Jemerson dostal do ofsajdu. Tohle hraje domácímu celku do karet.
90+1'
Po nevydařeném rohovém kopu musel faulem řešit protiútok Monaka Medel. Fotbalista Besiktase uviděl žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec utkání bude nastaveno pět minut!
90'
Besiktas podnikl rychlý protiútok, po kterém se dokázal do zakončení dostat Quaresma. Portugalský tvůrce hry ale vystřelil těsně vedle, o což se postarala teč bránícího hráče. Rohový kop!
89'
Hosté měli k dispozici další rozehrávku volného kopu, ale po centru Moutinha nikdo z hráčů Monaka branku neohrozil.
88'
Quaresma tvrdým skluzem při napadání dohrál Raggiho, který se skácel na trávník. Fotbalista Besiktase byl potrestán žlutou kartou.
88'
Po volném kopu se dokázal k hlavičce dostat Jemerson, míč ale poslal do středu branky, kde byl připravený Fabri.
88'
Ve hře tureckého celku je v posledních minutách hodně nepřesností. Besiktas se převážně brání a spoléhá na rychlé protiútoky.
86'
Fotbalisté Monaka si přihrávají míč na středu hřiště a pokouší se postupným útokem dostat k brance Fabriho.
85'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Marcos Rony Lopes, přichází Adama Diakhaby.
84'
Besiktas měl rohový kop, který se pokusil Quaresma vyřešit trošku neobvykle. Portugalský fotbalista si všiml, že nikdo nehlídá bližší tyč a tak se pokusil nacentrovat míč přímo do branky. Tento záměr mu ale nevyšel, míč branku netrefil.
83'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Atiba Hutchinson, přichází Talisca.
81'
Jovetić se pokusil dlouhým pasem oslovit na pravém křídlě rozběhnutého Raggiho, obránce Monaka ale na míč nedokázal s vypětím všech sil dosáhnout.
80'
Zajímavé přečíslení Besiktase k ničemu nevedlo. Babel se zachoval jako sobec a po několika zbytečných kličkách o míč přišel. Kdyby přihrál na pravou stranu, byl by z toho možná i gól.
79'
Rony Lopes se na pravém křídle nedokázal výrazněji prosadit a místo centru do vápna o míč přišel.
78'
Besiktas začal hrát více ze zabezpečené obrany. Turecký celek moc dobře ví, že i remízový výsledek by mu v konečném součtu mohl stačit k postupu.
76'
Monako si po rohovém kopu vytvořilo dvě slibné šance. Hlavičku Raggiho vykopl z brankové čáry jeden z obránců, následná dorážka Glika skončila vysoko nad brankou.
75'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Matej Mitrović.
74'
Na trávníku zůstává sedět Arslan a pravděpodobně bude i on vystřídán.
74'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Guido Carrillo.
74'
Baldé Diao se na levém křídle dokázal prosadit a po proběhnutí do vápna vybojoval rohový kop.
73'
Moutinho poslal před branku z volného kopu zajímavý centr, který se nakonec zatočil přímo do rukavic Fabriho, který může uklidnit hru.
71'
Rychlý protiútok hostí žádné výrazné ohrožení branky nepřinesl. Po nepřesné kombinaci na středu se míč dostal na pravé křídlo k Raggimu, který celou akci zakončil hodně nepřesnou střelou.
70'
Podobně jako v prvním poločase se Monaku podařilo vyrovnat s tlakem soupeře a vrací se do utkání. Závěrečné minuty duelu budou hodně zajímavé, protože Monaku by se hodně hodilo, kdyby dokázalo naplno bodovat.
69'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Duško Tošić, přichází Gary Medel.
68'
V posledních minutách se hraje kolem půlící čáry, kde se oba celky střídají v držení míče.
66'
Raggi vyběhl do vápna příliš brzy a byl mu odpískán ofsajd. Akce francouzského týmu skončila hodně předčasně.
65'
Tošić znovu nepředvedl jistý obranný zákrok, když fauloval a obdržel žlutou kartu. Monako bude zahrávat volný kop.
64'
Obrana tureckého celku zaspala a po chybě Tošiće se mohl do zajímavé šance dostat Baldé Diao. Útočník Monaka si ale míč špatně předkopl a Fabri se k němu bez námahy dostal.
62'
Pepe byl před vlastním pokutovým územím hodně aktivní a připsal si na své konto úspěšný obranný zákrok. Monako se nemůže prosadit.
60'
Tentokrát si Quaresma před přihrávkou na Tosuna pomohl faulem a útok Besiktase byl předčasně ukončen.
59'
Obrana Monaka zaspala, nicméně domácí z toho nic nevytěžili. Babel vytvořil ideální pozici pro Quaresmu, který ale z pravé strany přestřelil odkrytou branku.
57'
Monako je nadále pod ohromným tlakem a pokud nezačne hrát aktivněji, bude to mít velmi těžké, aby si odvezlo domů nějaký bod.
56'
Na tribunách se dějí neskutečné věci. Fanoušci Besiktase vstřelený gól slaví způsobem, jakoby jejich tým vyhrál celou soutěž.
54'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
V Turecku je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil CENK TOSUN, který tvrdou střelou do pravé šibenice překonal Šubašiće. Brankář Monaka si na míč dokázal sáhnout, nicméně ho nevyrazil mimo tři tyče.
53'
Jorge v pokutovém území podrazil Quaresmu, který udělal šikovnou kličku a obránce Monaka vidí žlutou kartu.
53'
Besiktas bude zahrávat pokutový kop!
51'
K centrovanému míči se jako první dostal Jovetić, který jej odklidil do bezpečí.
51'
Na trávníku zůstal ležet Pepe, který byl zasažen loktem Jovetiće do obličeje. Hra je přerušena a domácí budou zahrávat volný kop.
50'
Besiktas vstoupil i do druhého poločasu hodně aktivně a pokouší se o rychle srovnání. Monako ale hraje v obraně hodně soustředěně.
48'
Po rohovém kopu se o akrobatické zakončení pokusil Tosun, kterému ale byl ještě před střelou odpískán ofsajd.
47'
Quaresma se z pravé strany dostal k centru do vápna, míč si ale našel před brankou Jemerson a odkopl ho do zámezí.
46'
Monako rozehrávkou zahájilo druhý poločas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas nabídl zajímavou podívanou. Besiktas vstoupil do utkání velmi aktivně, ze svého tlaku ale nic vytěžit nedokázal. Monako tudíž vycítilo šanci, začalo hrát aktivněji a nakonec se v nastaveném čase dokázalo prosadit. Rony Lopes se opřel do míče zpoza velkého vápna a poslal francouzský celek do vedení. Druhý poločas tak bude hodně zajímavý.
45+3'
45+1'
Monaco právě vstřelilo branku!
Monako se dostává na horké turecké půdě do vedení! Moutinho zachytil nepřesnou rozehrávku Tošiće, okamžitě oslovil přesným pasem MARCOSE RONYHO LOPESE, který se prosadil technickou střelou zpoza velkého vápna.
45'
Nad rámec prvního poločasu budou nastaveny dvě minuty!
44'
Na tribunách to jen zahučelo! Gönül si seběhl z pravé strany před velké vápno a tvrdou střelou poslal míč těsně vedle vzdálenější tyče.
43'
Ani po rohovém kopu se skóre neměnilo. Domácí nerozehráli tuhle situaci nejlépe a posléze se dostali do ofsajdu.
42'
Krásná ofenzivní akce Özyakupa úvodní branku utkání nepřinesla. Kapitán Besiktase se z pravé strany prokličkoval do vápna, kde se pokusil uvolnit na malém vápně Tosuna. Tento pas byl ale sražen na rohový kop.
41'
Besiktas začal znovu hrát ofenzivněji a dostává se do slibných příležitostí. Z pravé strany prudce centroval Babel, Subašić si ale dokázal dojít pro míč.
40'
Ze střední vzdálenosti se do zakončení na pravé straně dostal Quaresma, jeho pokus ale letěl přímo do míst, kde byl postavený Subačić.
38'
Moutinho poslal od rohového praporku do vápna nadějný centr, který těsně minul po zásahu jednoho z obránců nohu Raggiho. Monako má silný tlak.
37'
Monako se málem dostalo do vedení! Jovetić z levé strany našel před malým vápnem Ronyho Lopese, který z velké blízkosti nedokázal nasměrovat míč za Fabriho.
36'
V nefotbalové pozici skončil na trávníku Gönül, který bude potřebovat lékařské ošetření.
34'
Fabinho tvrdě dohrál u půlící čáry Quaresmu, a rozhodčí přerušil hru. Brazilská fotbalista ale skončil bez žluté karty, což se nelíbí domácím fanouškům, kteří to dávají hlasitě najevo.
33'
Střelou z dálky se pokusil překvapit Fabriho Rony Lopes, míč ale proletěl vysoko nad brankou.
32'
Turecký celek se v posledních minutách musí soustředit především na obranu, Monako velmi často vystrkuje růžky a pokouší se dostat do vedení.
30'
Moutinho získal na útočné polovině míč a okamžitě chtěl poslat do šance Jovetiće. Útočník Monaka si ale nedokázal míč ideálně zpracovat a připravil se o šanci, která mohla vést ke gólu.
28'
Po standardní situaci nebyla branka Subašiće ohrožena, protože si Pepe nedokázal pohlídat ofsajdovou linii a hra byla kvůli tomuto prohřešku přerušena.
27'
Rony Lopes se vrátil na vlastní polovinu pomoci obraně a dopustil se faulu, za který vidí žlutou kartu. Besiktas bude zahrávat volný kop.
27'
Fabinho se šikovným pasem středem hřiště snažil oslovit někoho z útočící trojice, přihrávku ale zablokoval Pepe.
26'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Stevan Jovetić.
25'
Arslan se na středu hřiště dopustil faulu a vykoledoval si žlutou kartu.
25'
Quaresma z pravého křídla dokázal najít před pokutovým územím Tosuna, kterému se ale nepovedlo pohotově zakončit. Z této akce se dalo vytěžit víc.
24'
Většina útoků francouzského celku je vedena po pravé straně, domácí si tento prostor tedy pozorně hlídají.
23'
Na straně Monaka se podle všeho připravuje střídání. Lemar pravděpodobně není úplně v pořádku.
22'
Hraje se ve vysokém tempu a ani jeden z týmů nemá příliš prostoru na to, aby se dostal do nějaké velké šance. Obrany zatím vládnou.
21'
Raggi si podél pravé lajny naběhl až k pokutovému území a pokusil se oslovit někoho ze svých spoluhráčů. Jeho pas před branku se ale s úspěchem nesetkal.
19'
Na pozoru se nyní musel mít Subašić. K centrovanému míči se před jeho brankou dostával Tosun, jenž míč dokázal i hlavou tečovat. Nasměroval ho však mimo branku.
17'
Tielemans to přehnal při napadání a dopustil se faulu. Besiktas bude rozehrávat.
16'
Hosté se po opatrném začátku začínají dostávat do zápasu a častěji kombinují na útočné polovině. Utkání se vyrovnalo a hraje se na obě strany.
15'
Monako bylo po rohovém kopu blízko úvodní brance duelu. Cestu k hlavičce si dokázal najít Tielemans, který ale zamířil přímo do místa, kde byl postavený Fabri.
14'
Pravděpodobně to nebylo nic vážného a hra může pokračovat.
13'
Na trávníku zůstal po tvrdém střetu ležet Lemar, kvůli kterému je nyní hra přerušena.
12'
Fotbalisté Monaka vypadají v úvodních minutách zastrašeně a směrem dopředu neukázali téměř nic. Hrát v této atmosféře nebude nic snadného.
10'
Arslan se na středu hřiště zbavil bránícího hráče a pokusil se vyslat do vápna Tosuna. Útočník Besiktase si na míč sáhl, jenomže ho nedokázal zpracovat. Tohle mohla být velká šance.
9'
Babel a Tosun se pustili do zajímavé kombinace, která málem vedla k velké šanci. Poslední pas nizozemského fotbalisty ale nebyl optimální a Tosun na míč nedosáhl.
8'
Besiktas zahrával volný kop z pravé strany. Quaresma poslal před malé vápno prudký centr, který byl však jedním z obránců odvrácen do bezpečí.
7'
Fanoušci Istanbulu jsou velmi hluční a na stadiónu vytváří naprosto bouřlivou atmosféru.
6'
Baldé Diao obdržel míč k pokutovému území, kde se pokusil po kličce do středu hřiště dostat do zakončení. Adriano ale jeho záměr vystihl a vybojoval míč.
5'
Raggi si na vlastní polovině velmi dobře pokryl míč a vynutil si faul od aktivního Tosuna, který to přehnal při napadání.
4'
Monako se pokouší zklidnit hru a kombinuje na vlastní polovině. Přechod k brance Fabriho ale nebude jednoduchý.
3'
Turecký celek začal velmi aktivně a pokouší se dostat do brzkého vedení. Monako vypadá zaskočeně.
2'
Domácí se po rohovém kopu dostali hned ke dvěma centrů do vápna, ani jeden ale gólem neskončil. Nebezpečná hlavička Tošiće byla sražena na další rohový kop.
1'
Babel se na levém křídle prosadil a pokusil se odcentrovat na malé vápno. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.
1'
Fotbalisté Besiktase se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.
1'
Stadionem zní hymna Ligy mistrů. Utkání bude za malý okamžik zahájeno.

Besiktas Istanbul: Fabri – Gönül, Pepe, D. Tošić, Adriano – Hutchinson, Arslan – Quaresma, Özyakup (C), Babel – Tosun.
Náhradníci: Zengin – Mitrović, Negredo, Medel, Lens, Uysal, Talisca.

AS Monaco FC: Subašić – Raggi (C), Jemerson, Glik, Jorge – Moutinho, Fabinho, Tielemans – Lemar, Baldé Diao, Rony Lopes.
Náhradníci: Benaglio – Jovetić, Carrillo, Diakhaby, Boschilia, N'Doram, A. Touré.

Rozhodčí: Tagliavento – Giallatini, Meli.
AS Monaco FC

Loňský semifinalista Ligy mistrů je po třech zápasech v základní skupině na posledním místě a na svém kontě má pouhý bod za remízu s Lipskem. Monako by se mělo herně zvednout, chce-li si zahrát tuhle soutěž i v jarní části sezóny.

Francouzský celek ale sužují zdravotní problémy, dneska například nebude k dispozici útočník Radamel Falcao, jehož góly by mohly Monaku hodně chybět. O víkendu Monako uspělo na hřišti Bordeaux, odkud si odvezlo vítězství v poměru 2:0.

Výkony tureckého celku v Lize mistrů jsou jedním velkým překvapením. Besiktas ještě neztratil ani bod a s devíti body se hřeje na prvním místě skupiny G. V případě dnešního vítězství, by si Istanbul se největší pravděpodobností již zajistil postup do vyřazovací fáze.

Besiktas o víkendu uspěl na hřišti Alanyaspor, když vyhrál 2:1 a tak je před tímto zápasem v dobrém rozpoložení. Dokáže udělat poslední krok k postupu?
Přeji krásný večer u sledování textového přenosu z Ligy mistrů! Dnešní program milionářské soutěže začne utkáním v Turecku, kde se Besiktas Istanbul utká s francouzským Monakem! Tímto zajímavým duelem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.