Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : Manchester City - 6. prosince 2017   20:45

Šachtar
Šachtar
26' Bernard (Marlos) • 32' Ismaily (Marlos)
2:1
(2:0)
Manchester City
90+2' Agüero
Šachtar
Pjatov – Butko, Ordec, Rakyckyj, Ismaily (64. de Azevedo) – Fred, Stěpaněnko – Marlos (82. Kovalenko), Taison (C), Bernard – Ferreyra (89. Chočolava).
M. Ševčenko – Chočolava, Dentinho, Patrick, Petrjak, de Azevedo, Kovalenko.
OSK Metalist Stadion, Kharkiv (UKR)
Ederson – Danilo, Adarabioyo, Mangala, Foden – Gündoğan, Fernandinho (C) (70. Agüero (C)), Y. Touré – B. Silva, Jesus, Sané (62. Díaz).
Bravo – Walker, Sterling, Agüero (C), Otamendi, Duhaney, Díaz.

V Charkově je rozhodnuto! Šachtar Doněck v posledním zápase základní skupiny UEFA Champions League uštědřil Manchesteru City první porážku v letošní sezóně a zajistil si postup do vyřazovací části. Svěřenci Pepa Guardioly dobře vědí, že jednou prohra přijít musela, a přišla v momentě, kdy je to nemusí příliš mrzet. Navzdory porážce Manchester City postupuje dále z prvního místa. O osudu utkání rozhodli během prvního poločasu Bernard a Ismaily, na jejichž góly dokázal až v nastaveném čase z penalty odpovědět střídající Sergio Agüero. Konečný výsledek. Šachtar Doněck 2 Manchester City 1.
90+4'
90+2'
Manchester City právě vstřelil branku!
SERGIO AGÜERO ze značky pokutového kopu nekompromisně napálil míč do pravého horního rohu brány a Andrij Pjatov zůstal přikován k brankové čáře! Penalta byla nařízena poté, co si po zablokované střele Sergia Agüera u levé tyče Gabriel Jesus posunul míč patou přes nohu do pohybu a Bogdan Butko ho srazil k zemi.
90+1'
Brahim Díaz byl v blízkosti šestnáctky stažen k zemi a Bernardo Silva rozehrál standardní situaci, jeho následný centr byl ale na vzdálenější pravé tyči odvrácen.
90+1'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty.
90'
David Chočolava vyběhl na hřiště na závěrečné minuty zápasu, aby vyztužil obranu Šachtaru Doněck.
89'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází David Chočolava.
87'
Facundo Ferreyra měl na výběr ze dvou spoluhráčů, jeho přihrávka ale nenašla ani jednoho. Fred sice dokázal na pravém křídle u rohového praporku míč doběhnout, jenže vzápětí mu byl odpískán útočný faul.
86'
Útoky Manchesteru City jsou hodně kostrbaté a Šachtar Doněck míří za postupem do vyřazovací části UEFA Champions League ze druhého místa základní skupiny F.
86'
Sergio Agüero na pravé straně šestnáctky poslal míč po kolmé přihrávce Bernarda Silvy pod sebe a Gabriel Jesus na přední tyči zamířil bez přípravy vysoko nad.
85'
Fernandinho je zachumlaný na střídačce a sleduje počínání svého týmu, který je blízko první porážky.
84'
Danilo našel krásnou kolmou přihrávkou na pravé straně šestnáctky Gabriela Jesuse, který z úhlu přízemní střelou rozvlnil boční síť! Vzrušení ale bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
83'
Sergio Agüero se ocital v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jenže mu míč odskočil. City začíná nepříjemně tlačit.
82'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Viktor Kovalenko.
81'
Bernardo Silva našel v šestnáctce Gabriela Jesuse, jenže k útočníkovi Manchesteru City domácí rychle přistoupili.
78'
Brahim Díaz krásně odcentroval na pravé straně šestnáctky z nulového úhlu a Gabriel Jesus málem skóroval z blízkosti!
77'
Brahim Díaz a Sergio Agüero kombinovali v blízkosti šestnáctky, jenže první jmenovaný poté předvedl těžkou přihrávku, kterou argentinský útočník nedokázal zpracovat.
76'
Jaroslav Rakyckyj se postavil k rozehrání volného přímého kopu a dobře točil míč k levé tyči, jenže Ederson byl pozorný a bez problému ukryl míč v náručí.
75'
Šachtar vyrazil do protiútoku a Taison byl ve středu útočné poloviny faulován Gabrielem Jesusem.
75'
Citizens mohli na levé straně potrestat nepřesnou rozehrávku Šachtaru, jenže vzápětí o míč zbytečně přišli.
74'
Taison si na hranici šestnáctky zpracoval míč a po jeho hození doprava napřáhl k prudké střele pravačkou, která o pořádný kus minula vzdálenější pravou tyč.
74'
Manchester City se dnes vůbec nedaří a Pepe Guardiola od postranní čáry řve na své svěřence. City potřebuje nějaký impulz v podobě velké šance nebo třeba červené karty Šachtaru.
73'
Philip Foden je nejmladším anglickým hráčem, který se představil v zápase UEFA Champions League.
72'
Danilo fauloval na půlící čáře a musel si dávat na to, aby to nepřehnal s protesty, protože už má žlutou kartu.
71'
Fernandinho se objal s Pepem Guardiolou a místo něj vyběhl na hřišti Sergio Agüero, který od něj převzal kapitánskou pásku.
70'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Sergio Agüero.
69'
Manchester City sice drží míč dlouho na kopačkách, jenže mu to není nic platné. Jeho akce jsou hrozně pomalé.
68'
Taison se po sérii přihrávek ocitl na levé straně šestnáctky v šanci, jeho přízemní centr z úhlu ale trefil na přední tyči pouze prvního hráče Manchesteru City.
68'
Šachtar Doněck nyní předvádí hru ve stylu Barcelony, tedy hodně krátkých přihrávek, během kterých Manchester City sleduje míč pouze očima a nemůže se k němu dostat.
67'
Střídající Márcio de Azevedo se dostal na levém křídle k centru, který se mu ale vůbec nepovedl. Míč skončil v zámezí.
66'
Šachtar Doněck má nahráno a jeho taktika je evidentní. Domácí fotbalisté budou v závěru spoléhat na protiútoky.
65'
Fotbalisté Manchesteru City kombinovali v blízkosti šestnáctky, jenže jejich akci rychle uťal Bogdan Butko.
64'
Bernardo Silva na pravém křídle napálil míč po otočce ke středu hřiště do slabin Bernarda.
64'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Ismaily, přichází Márcio de Azevedo.
63'
Philip Foden se snažil prosadit po kolmé přihrávce v blízkosti levého rohového praporku, Bogdan Butko se mu ale čistým skluzem vrhl pod nohy a o míč ho připravil za cenu autového vhazování.
63'
Ilkay Gündoğan byl nedaleko šestnáctky faulován Marlosem a Manchester City rychle rozehrál.
63'
Pep Guardiola sáhl k prvnímu střídání a hned vzápětí se vrátil na hrací plochu ošetřovaný Ismaily.
62'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Brahim Díaz.
61'
Ismaily na levé straně šestnáctky dokázal z ostrého úhlu odcentrovat a jeho přízemní centr ukryl na zemi v náručí Ederson. Domácí fotbalista během centru nejspíš špatně došlápl, protože vzápětí musel být ošetřován.
60'
Bogdan Butko z pravé strany hřiště posílal do šestnáctky nebezpečný a prudký centr, který Ederson lapil do rukavic.
59'
Ilkay Gündoğan dělal co mohl, aby na levé straně hřiště doběhl míč po prudké narážečce s Bernardem Silvou, a jeho centr z brankové čáry zamířil nad bránu.
58'
Ismaily se středem hřiště vydal do rychlého protiútoku, ve kterém pokračoval, přestože ho Yaya Touré zatáhl za pravou ruku, vzápětí se ale rozbil o Fernandinha.
57'
Ilkay Gündoğan šel ostře do souboje během napadání soupeře, jenže ve správný čas se zastavil a nakonec nefauloval. Rozhodčí to ovšem viděl jinak a po protestech mu udělil žlutou kartu.
56'
Ze druhého poločasu uběhlo deset minut a Danilo na pravém křídle centroval z nulového úhlu, čehož Andrij Pjatov využil a jeho přízemní centr ukryl pod sebou.
55'
Ilkay Gündoğan rozehrál standardní situaci a po jeho odvráceném centru na vzdálenější pravé tyči vracel míč do ohně z pravé strany Bernardo Silva, který našel Fernandinha, kapitán Manchesteru City ale hlavičkoval vedle vzdálenější pravé tyče.
54'
Gabriel Jesus se snažil prosadit na levém křídle, kde ho fauloval ostrým skluzem Jaroslav Rakyckyj a viděl žlutou kartu.
53'
Manchester City rozehrál na levé straně rohový kop na krátko a Ilkay Gündoğan se snažil proniknout do pokutového území, jenže si ukousl příliš velké sousto.
52'
A nyní hráč, o kterém jsem před pár okamžiky hovořil. Taison se dostal ke střele zpoza šestnáctky, která byla zablokována, vzápětí se ale dostal k odraženému míči a pohotové ráně, která zamířila vysoko nad.
52'
Sedmnáctiletý Philip Foden se dostal na levém křídle k centru, který nebyl vyloženě špatný, jenže Andrij Pjatov se proti němu vydal a stáhl ho ze vzduchu.
51'
Yaya Touré dnes nastoupil v základní sestavě Manchesteru City a život na Ukrajině mu není cizí, když v období let 2003-2005 působil v dresu Metalurhu Doněck.
50'
Ukazuje se, že když se hraje UEFA Champions League, tak chce být každý hráč na hřišti za každou cenu. Taison si mohl říci o střídání, jenže to neudělal a krátce před přestávkou navíc mohl skórovat.
49'
Facundo Ferreyra na levém křídle rozkmital své rychlé nohy, jenže jeho přetažený centr zamířil do území nikoho. Jedna zajímavost. Taison měl během prvního poločasu zdravotní problémy, nakonec to ale rozběhal a zůstal na hřišti.
48'
Manchester City vstoupil do druhého poločasu mnohem lépe, zatím se mu ale vstřelit kontaktní gól nepodařilo.
47'
Philip Foden se krásně uvolnil na levém křídle a z ostrého úhlu poslal před bránu nebezpečnou přihrávku, po které se Leroy Sané ani na vzdálenější pravé tyči Bernardo Silva ke střele nedostali.
46'
Bernardo Silva krásně odcentroval z pravého křídla a uprostřed šestnáctky pálil pohotově bez přípravy Leroy Sané, jenže zamířil pouze do náruče Andrije Pjatova!
46'
Manchester City obstaral výkop druhého poločasu, do kterého vstupuje s dvoubrankovým mankem. Svěřenci Pepa Guardily se během prvního poločasu nedostali ke střele na bránu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Manchester City v letošní sezóně ještě neprohrál, jenže na stadionu Metalistu se ještě nedostal ke střele, zatímco na straně Šachtaru Doněck se prosadili nádhernou technickou střelou Bernard a šest minut na to Ismaily. Svěřenci Pepa Guardily budou mít co dělat, aby první porážku odvrátili. Skóre po prvním poločase. Šachtar Doněck 2 Manchester City 0.
45'
45'
Leroy Sané na pravém křídle odcentroval z brankové čáře a Andrij Pjatov v pohodě stáhl míč ze vzduchu.
44'
Facundo Ferreyra se dostal v pravém rohu šestnáctky blíže ke středu hřiště k přízemní střele, která mu ale vůbec nesedla, a Ederson si se slabým pokusem poradil.
43'
Taison se nádherně prosmýkl mezi dvěma protihráči k šestnáctce a zpoza ní napřáhl pravačkou k prudké technické střele, která skončila těsně nad vzdálenějším pravým horním rohem brány!
42'
Philip Foden nádhernou kolmou přihrávkou od levé postranní čáry našel na levé straně šestnáctky nabíhajícího Gabriela Jesuse a praporek zůstal dole, jenže hostující útočník se pokusil o kličku a vybíhající Andrij Pjatov mu za pět minut dvanáct vpadl pod nohy!
41'
Šachtar Doněck na pravé straně v rychlém sledu rozehrál dva rohové kopy, po druhém z nichž se dostal k odraženému míči Fred, jeho rána zpoza šestnáctky ale zamířila vysoko nad.
40'
Ismaily nádherně odcentroval na levé straně šestnáctky z ostrého úhlu a na vzdálenější pravé tyči se po jeho přetaženém centru dostal ke střele Fred, jeho pokus byl ale sražen na rohový kop.
38'
Ilkay Gündoğan na hranici šestnáctky napřáhl k jedovaté střele, která byla zablokována. Bývalý hráč Dortmundu to udělal nádherně, když si míč zpracoval na prsa a poté levačkou pohotově vypálil.
37'
Manchesteru City by nyní hodně pomohlo, kdyby do přestávky dokázal snížit, což si přejí jistě i fotbalisté Neapole, kteří potřebují k postupu vyhrát a navíc, aby Šachtar prohrál.
36'
Leroy Sané krásně pronikl na levé straně do šestnáctky a poté poslal pod sebe přihrávku, na kterou si naběhl Philip Foden, bránu ale střelou bez přípravy přestřelil.
35'
Manchester City dnes postavil do obrany dva hráče z akademie a jeho obranná řada je hodně náchylná.
32'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
ISMAILY si naběhl za obranu na nádherný diagonální pas, v rychlosti si ještě před šestnáctkou obhodil vybíhajícího brankáře Edersona a poté přízemní střelou pohodlně skóroval do prázdné brány! Nikdo nedokázal Manchester City letos porazit, Šachtar Doněck ale nyní vede 2:0! Asistence: Marlos.
31'
Svěřenci Pepa Guardioly rozehrály, pokud se nepletu, třetí rohový kop, ani tentokrát ale centr nic nepřinesl.
30'
Citizens na levém křídle po sraženém centru vybojovali rohový kop. Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Bogdan Butko.
29'
Ismaily na levé straně šestnáctky vracel míč z ostrého úhlu pod sebe, našel ale pouze hráče Manchesteru City.
28'
Manchester City neví, kde mu hlava stojí. Šachtar Doněck je po vstřelení úvodního gólu na koni.
28'
Taison po rychlém protiútoku přihrál do běhu Bernardovi, který mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase a navíc krátce po sobě, jenže Ederson jeho přízemní střelu z levé strany šestnáctky skvěle vyrazil!
26'
Už to vypadalo, že Marlos promeškal ideální okamžik pro střelu zpoza šestnáctky, jenže poté roztáhl hru doleva, kde si BERNARD na vedl míč na levé straně šestnáctky na pravačku a nádhernou technickou střelou míč zatočil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Asistence: Marlos.
25'
Marlos si chtěl na pravé straně šestnáctky obhodit míč kolem Eliaquima Mangaly a tvrdě do něj narazil. Penalta se nepískala.
24'
Pep Guardiola vstal ze střídačky, aby od postranní čáry povzbudil hlasitými pokyny své svěřence.
22'
Danilo fauloval na útočné polovině po ztrátě míče, aby zabránil dalšímu protiútoku, a viděl žlutou kartu.
21'
Po rychlém protiútoku ukrajinského celku se dostal k technické střele na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky Marlos, jenže našel pouze náruč Edersona.
20'
Leroy Sané se neprosadil na levém křídle během průniku do šestnáctky a Šachtar Doněck vyrazil do rychlého protiútoku.
19'
Anglický tým sice rychle rozehrál, jenže Šachtar Doněck skvěle vyplňuje volné prostory a vytlačil Manchester City na jeho vlastní polovinu. City se zatím nedostalo ke střele.
18'
Šachtar Doněck fauloval a Citizens vůbec na nic nečekali, když na pravé straně útočné poloviny rychle rozehráli.
17'
Gabriel Jesus chtěl po přihrávce Philipa Fodena od levé postranní čáry prostrčit míč bez přípravy na nabíhajícího Leroye Saného, jenže jeho přihrávka byla o chlub nepřesná.
16'
Ismaily se snažil na levé straně šestnáctky něco vymyslet, jenže po rychlých přešlapovačkách na levé hranici pokutového území nepřesně přihrál.
15'
Manchester City na levém křídle rozehrál další rohový kop a následný centr byl na přední tyči odvrácen.
14'
Bernardo Silva odcentroval krásně z pravého křídla a jeho přetažený centr na vzdálenější levé tyči odkopl na rohový kop Bogdan Butko, přestože kolem sebe neměl vůbec nikoho.
13'
Rohový kop Machesteru City žádné nebezpečí nenadělal a fotbalisté ukrajinského celku zatím velice dobře brání.
12'
Bernard se snažil prosadit podél levé postranní čáry, kde se mu do cesty postavil Danilo a tvrdě fauloval. Domácí se ale k ničemu nedostali a centr Gabriela Jesuse z pravého křídla byl sražen na rohový kop.
11'
Ze zápasu uplynulo úvodních deset minut a už jsme byli svědky jedné velké šance, kterou měl na svědomí Facundo Ferreyra, jeho střelu mířící do prázdné brány ale zablokoval Fernandinho.
10'
Philip Foden se snažil na levém křídle rozjet kloudnou akci, jenže jeho kolmá přihrávka byla příliš dlouhá a Andrij Pjatov mohl v klidu odkopávat od své brány.
9'
Taison má stále zdravotní problémy, zatím ovšem na straně ukrajinského celku k brzkému střídání nedošlo.
8'
Facundo Ferreyra mohl vstřelit úvodní gól zápasu, jenže se tak nestalo a utkání pokračuje za bezbrankového stavu.
7'
Taison rozjel nádhernou kombinační akci a po bleskurychlém protiútoku a kombinaci na levé straně šestnáctky se ocitl na přední tyči ve velké šanci Facundo Ferreyra, jeho střelu z blízkosti ale zablokoval Fernandinho a zabránil jistému gólu!
6'
Taison má problém s pravým stehenním svalem a na lavičce Šachtaru Doněck se připravuje první střídání.
5'
Marlos probudil domácí obecenstvo únikem po pravém křídle, jenže jeden z obránců Manchesteru City mu dokázal překřížit cestu a odvrátit míč za postranní čáru.
4'
Jesus Navas se v blízkosti hranice šestnáctky ocitl na pravém křídle v těžké pozici a z ostrého úhlu nedokázal nic kloudného vymyslet. Šachtar Doněck se znovu ubránil.
3'
Manchester City má velkou převahu, co se držení míče týče, a z hlediště se ozývá hlasitý pískot.
2'
Anglický celek je zatím aktivnější, i když vzhledem k postupové matematice a nadějím, bychom čekali opačný obrázek. Jsme ale teprve na začátku.
1'
Manchester City po zisku míče nakopl míč dopředu, tam ovšem nebylo nikdo. Další akci táhli Citizens po pravém křídle, kde na vlastní polovině hřiště obstarali autové vhazování.
1'
Všichni fanoušci usedli na svá místa a hlavní rozhodčí Benoît Bastien dal právě pokyn k výkopu zápasu, který obstarali domácí fotbalisté Šachtaru Doněck.
1'
Oba týmy nastoupily na hrací plochu a stadionem se rozezněla krásná znělka UEFA Champions League!
Za čtvrt hodiny začne utkání mezi Šachtarem Doněck a Manchesterem City, který už má postup zajištěný, zatímco dvojice týmů Šachtar a Neapol o něj musí bojovat až do posledního utkání základní skupiny. Horší výchozí pozici má italský tým v čele s Markem Hamšíkem, který potřebuje k postupu vyhrát a zároveň doufat, že Citizens zvítězí na Ukrajině.
Pep Guardiola dnes udělal několik změn v sestavě a vzhledem k tomu, že má jeho tým již s předstihem zajištěn postup, se v obranné řadě představí dva mladíci. Konkrétně Philip Foden a Tosin Adarabioyo. Na lavičce bude připravený obránce Demeaco Duhaney.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Ordec, Rakyckyj, Ismaily – Fred, Stěpaněnko – Marlos, Taison (C), Bernard – Ferreyra.
Náhradníci: M. Ševčenko – Chočolava, Dentinho, Patrick, Petrjak, de Azevedo, Kovalenko.

Manchester City: Ederson – Danilo, Adarabioyo, Mangala, Foden – Gündoğan, Fernandinho (C), Y. Touré – B. Silva, Jesus, Sané.
Náhradníci: Bravo – Walker, Sterling, Agüero, Otamendi, Duhaney, Díaz.

Rozhodčí: Benoît Bastien. Asistenti: Hicham Zakrani, Frédéric Haquette. Čtvrtý rozhodčí: Julien Pacelli. Brankoví rozhodčí: Benoît Millot, Jérôme Miguelgorry (všichni FRA).
Zajímavosti a souvislosti

V dubnu 2005 tehdy talentovaný jednadvacetiletý záložník Metalurhu Doněck Yaya Touré promluvil o adaptaci na život na Ukrajině. „Nečekal bych, že se budu cítit tak dobře. Lidé mě na ulicích stále častěji žádají o autogram nebo se jen usmějí, ačkoliv málokdy opouštím svůj domov, protože se snažím trávit více času se svou rodinou,“ prohlásila před dvanácti lety současná hvězda anglického týmu Manchesteru City.
Manchester City bez ohledu na výsledek proti Šachtaru Doněck postoupí do vyřazovací části UEFA Champions League z prvního místa základní skupiny F, když během pěti zápasů neztratil ani bod. Ukrajinský tým v prvním zápase na Etihad Stadium prohrál 2:0.
Šachtar Doněck ve středu večer vyzve na stadionu Metalistu v Charkově fotbalisty Manchesteru City a k postupu do vyřazovací části UEFA Champions League potřebuje předejít porážce nebo, aby Neapol v souběžně hraném utkání nevyhrála nad Feyenoordem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.