Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Bayern - 9. dubna 2024   21:00

Arsenal
12' Saka (White) • 76' Trossard (G. Jesus)
2:2
(1:2)
Bayern
18' Gnabry  (Goretzka) • 32' Kane
Arsenal
Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior (46. Zinčenko) – Ødegaard (C), Jorginho (66. G. Jesus), Rice – Saka, Havertz (86. Partey), Martinelli (66. Trossard).
Ramsdale, Hein – Smith Rowe, Tomijasu, Nketiah, Vieira, Alnaní, Nelson.
Nyberg – Beigi, Söderqvist (SWE)
Emirates Stadium, Londýn
Bayern
Neuer (C) – Kimmich, Dier, de Ligt, Davies – Goretzka, Laimer – Sané (66. Coman), Musiala, Gnabry (70. Guerreiro) – Kane.
Peretz, Ulreich – Kim Min-čä, Upamecano, Zaragoza, Choupo-Moting, Müller, Tel, Mazráwí, A. Pavlović.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:13.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali jediné branky. Po velké územní převaze se o ni postaral až střídající Leandro Trossard po přihrávce dalšího střídajícího hráče Gabriela Jesuse. Arsenal byl sice o něco lepším celkem, nicméně Bayern dokázal vstřelit stejný počet branek a odveta v Mnichově ještě bude velmi zajímavá. Domácí i přes velice dobrý vstup do utkání měli velký problém, aby přes všechna očekávání neodcházeli poraženi. Těšme se tedy na to, co nám nabídne odveta čtvrtfinále mezi londýnským Arsenalem a mnichovským Bayernem, která je na programu příští středu. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+6'
90+5'
Bukayo Saka se dostal do pokutového území a upadl v souboji s Neuerem. Švédský rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
90+4'
Závěr zápasu se mílovými kroky přibližuje a již to příliš nevypadá na nějakou změnu ve skóre.
90+3'
Leandro Trossard předvedl určitou technickou nedokonalost, když si nechal utéct míč do autu.
90+2'
I nadále je v držení míče Arsenal, nicméně chybí nějaký větší moment překvapení.
90+1'
Domácí se ještě snaží rozhodnout utkání, protože by se přeci jen jelo do odvety lépe s výhrou.
90'
Hosté se dostali do zakončení a za brankářem Rayou po Comanově střele zazvonila tyčka!
89'
Trossardova přihrávka z levé strany byla hodně nepovedená, načež Partey přerušil hrozící brejk žlutým faulem na Musialu.
87'
Guerreiro se snažil najít ve vápně nabíhající spoluhráče, což se mu ale nepovedlo.
86'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Thomas Partey.
85'
Domácí se sice dostali do útoku, jenže Sakova akce se nesetkala s pochopením spoluhráčů.
83'
Hosté mají míč pod kontrolou, na útočné polovině samozřejmě nikam příliš nepospíchají.
82'
Domácí se sice hlásili o autové vhazování, ale podle švédských rozhodčí udržel Bayern míč ještě na hřišti.
81'
Coman z pravé strany seběhl více do středu, odkud se rozhodl vypálit, ale Raya v pohodě zasáhl.
80'
Po delší době se k souvislejší kombinaci dostali také hosté, kteří si přihrávají hlavně na vlastní obranné polovině.
79'
Fotbalisté Arsenalu jsou i nadále aktivnějším celkem a snaží se rozhodnout duel ve svůj prospěch.
78'
Harry Kane se dopustil nedovoleného zákroku, jehož terčem se stal Martin Ødegaard.
76'
Arsenal právě vstřelil branku! Tak tenhle tah domácímu trenérovi vyšel na jedničku! Gabriel Jesus se v pokutovém území neukvapil a místo vlastní střely poslal míč na nabíhajícího LEANDRA TROSSARDA, který střelu umístil mimo dosah brankáře.
75'
Domácí stále drží míč na kopačkách, ale nedostávají se do žádných větších šancí.
73'
Na hrací ploše zůstává ležet Eric Dier, který se nepříjemně srazil s vlastním spoluhráčem.
72'
Gabriel Jesus na pravé straně našel Saku, jehož centr do vápna odvrátil de Ligt.
71'
Kingsley Coman si nepohlídal ofsajdovou pozici a po jeho kontaktu s míčem je přerušena hra.
71'
V pokutovém území Arsenalu došlo k velmi těsnému souboji mezi Kanem a Ødegaardem, který nebyl vyhodnocen jako nedovolený.
70'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Raphaël Guerreiro.
69'
Serge Gnabry potřebuje lékařskou asistenci, momentálně zůstává sedět na hrací ploše.
68'
Manuel Neuer se ocitl pod velkým tlakem napadajícího Ødegaarda, ale zvládl zavčasu odehrát míč.
67'
Gabriel Jesus se hned dostal do akce, z vápna nahrál na hranu pokutového území Riceovi, jehož střelu zblokovala obrana.
66'
Dvojité střídání v dresu Arsenalu, kdy místo Martinelliho s Jorginhem nastupují Trossard s Jesusem.
66'
Leroy Sané má pro dnešek odpracováno, Thomas Tuchel se rozhodl ho nahradit Kingsleym Comanem.
65'
Gabriel Martinelli nepřešel přes velmi důrazného Matthijse de Ligta, který odvrátil do autu.
64'
Kai Havertz se skácel v pokutovém území, ovšem sudí Nyberg hned ukazuje, že o faul nešlo.
62'
Zmatky na hranici vápna Bayernu, ovšem Saka se nedokázal probít až do pokutového území.
61'
Konrad Laimer napřáhl ze střední vzdálenosti, leč branku se mu zaměřit nepodařilo.
60'
Rozehrání volného přímého kopu trvalo trochu déle, načež přišel nepochopený signál Ødegaarda na Havertze.
58'
Bukayo Saka na pravé straně nezvládl utéct Daviesovi. Laimer následně v další akci fauloval Saku.
57'
Leon Goretzka vypustil střelecký pokus zpoza vápna, který zamířil kousek vedle branky.
57'
Ben White se dostal ke střele ve vápně, jenže rána mu vůbec nesedla, takže Neuer mohl zůstat v klidu.
56'
Otřesený Brazilec se po chvíli zvedl a ještě vyčetl rozhodčímu, že neudělil vyšší trest.
55'
Zinčenkův centr na Havertze se vůbec nepovedl, načež letěl míč na polovinu hřiště, kde Kane loktem sestřelil Gabriela Magalhãesa a vidí žlutou kartu.
54'
Domácí drží míč na svých kopačkách, ale mají problém se dostat přes pozornou obranu Bayernu.
53'
Sanému se vůbec nepovedla přihrávka, takže jeho pas velmi snadno zachytila obrana Arsenalu.
52'
Ani další útočné snažení Arsenalu k ničemu nevedlo a míč do hry uvedou hosté.
51'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Declan Rice. Jeho centr do pokutového území letěl směrem na branku a skončil nad břevnem.
50'
Leroy Sané lehce postrčil soupeře, takže uvidíme standardní situaci Arsenalu z levé strany.
49'
Arsenal se chopil míče a znovu hledá cestu, kudy se dostat k soupeřově brance.
48'
Přihrávka Bayernu na útočnou polovinu přesná nebyla, načež domácí o Daviese odpravili míč do autu, takže budou vhazovat.
47'
Gabriel Martinelli se procpal k hlavičce, jenže akci předcházelo ofsajdové postavení na pravé straně Arsenalu.
46'
Ve druhé půli již neuvidíme Jakuba Kiwiora, kterého nahrazuje ukrajinský reprezentant Olexandr Zinčenko.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme se dočkali poměrně zajímavé podívané a hned tří branek, takže nesledujeme žádné opatrné čtvrtfinále. Vzhledem k formě obou celků asi trochu překvapivě vede po první půli mnichovský Bayern. Do vedení se přitom dostali poměrně brzy domácí, když se přesnou ranou na zadní tyč prosadil Bukayo Saka. Ovšem hosté se nevzdali a již za šest minut vyrovnal po chybě v defenzivě Arsenalu Serge Gnabry. Arsenal byl sice lepším týmem, jenže po další zajímavé akci Bayernu došlo k faulu v pokutovém území a nařízenou penaltu zkušeně proměnil Harry Kane. Uvidíme, co si na nás oba celky připravily do druhé půle, která začne přibližně v 22:03.
45+1'
45+1'
Kai Havertz si nepohlídal ofsajdovou linii, takže po jeho zpětné přihrávce se přerušuje hra.
45'
Harry Kane absolvoval další osobní souboj se Salibou a rozhodčí viděl faul na bývalého hráče Tottenhamu.
44'
Arsenal znovu tlačí na svého soupeře a kombinuje s míčem u kopaček na útočné polovině. Zatím se však drží poměrně daleko od Neuerovy branky.
43'
Matthijs de Ligt fauloval ve středu hrací plochy, čímž se domácí vrátili k držení míče. Následně však Saka na pravé straně s míčem vyběhl mimo hrací plochu.
42'
Rohový kop rozehrál Bukayo Saka, ovšem rozhodčí odpískal útočný faul domácích.
41'
Martin Ødegaard na pravé straně vybojoval nejprve autové vhazování, posléze získal pro svůj tým také rohový kop.
40'
Bukayo Saka neprošel přes dvojici soupeřů. Následně se od Saliby odrazil míč do autu.
39'
Goretzka se dobře vrátil k pokutovému území a odstavil od míče Gabriela Martinelliho.
38'
Kai Havertz si počínal nedovoleně na útočné polovině, když při dělání si místa srazil de Ligta.
37'
Na centrovaný míč z volného přímého kopu si naběhl Gabriel Magalhães, leč hlavička z větší dálky neohrozila Neuerovu branku.
36'
Leroy Sané dostal výbornou přihrávku, načež postupoval na branku. Martin Ødegaard si rozmyslel faul, protože by jinak přišlo vyloučení. Ovšem situaci z hlediska Arsenalu zachránil navrátivší se Ben White, který ukopl míč Sanému.
35'
Konrad Laimer fauloval, Jorginho následně chtěl rychle rozehrát, což zatrhl švédský sudí a posléze probíhá vzrušená diskuze mezi Jorginhem a rozhodčím Nybergem.
33'
Arsenal kombinuje s míčem na kopačkách a hledá, kudy se dostat k soupeřově brance. Podobný vývoj si jistě domácí vůbec nepředstavovali.
32'
Bayern právě vstřelil branku! HARRY KANE za ohlušujícího pískotu domácích příznivců proměňuje nařízenou penaltu, když si počkal na pohyb španělského brankáře Arsenalu a poslal míč na druhou stranu.
30'
Leroy Sané pronikl do pokutového území, kde došlo k nedovolenému zákroku Saliby a bude tu penalta pro Bayern Mnichov!
29'
Wílliam Saliba si vyrazil na výlet k soupeřově pokutovému území, kde nakonec akce Arsenalu skončila.
28'
Harry Kane rýsoval přihrávku na rozběhnutého spoluhráče, ovšem obrana Arsenalu situaci vyřešila.
27'
Po rohovém kopu poskakoval míč v malém vápně, aby ho nakonec skryl ve své moci Manuel Neuer.
26'
Bukayo Saka se hnal do pokutového území, kde mu míč odpravil na roh Serge Gnabry.
25'
Hosté se osmělují a kombinují na polovině soupeře. Přihrávka na Musialu byla o kousek delší, než by stuttgartský rodák potřeboval.
23'
Opět v akci Harry Kane, jenž se však tentokrát stal terčem nedovoleného zákroku soupeře.
22'
Harry Kane povalil na zem Gabriela Magalhãese, což švédský rozhodčí dobře viděl a píská prohřešek anglického kanonýra.
21'
Bukayo Saka se stal terčem nedovoleného zákroku, jehož autorem byl Jamal Musiala.
20'
Arsenal se okamžitě snaží přispěchat s odpovědí, zatím sledujeme velice zajímavé čtvrtfinálové utkání.
18'
Bayern právě vstřelil branku! Zaváhání domácího brankáře, který nesmyslně vyrazil z branky, což ve výsledku ovlivnilo celou akci. Napadání Bayernu slavilo úspěch, rychlá akce se dostala ke Goretzkovi, jenž posunul míč před branku, kde SERGE GNABRY protlačil míč přes brankáře až do sítě.
17'
Jorginho se stal terčem nedovoleného zákroku na útočné polovině, po němž dal rozhodčí výhodu, takže snažení Arsenalu může pokračovat.
16'
Ben White dostal dobrou přihrávku, doběhl si do střelecké pozice, ovšem svou střelou pouze napálil Manuela Neuera, který míč udržel.
15'
Nepovedený nákop hostujících fotbalistů znamená pouze snadno získaný míč pro Arsenal.
14'
Míče se ujali fotbalisté Bayernu, kteří zatím směrem dopředu působí poměrně bezradně.
12'
Arsenal právě vstřelil branku! BUKAYO SAKA otevírá skóre čtvrtfinále povedenou střelou na zadní tyč, na kterou neměl Manuel Neuer nejmenší nárok dosáhnout. Trojice hráčů Arsenalu vykombinovala situaci až do Whiteovy přihrávky na Saku a ten mířil velmi dobře.
11'
Arsenal je v úvodu utkání aktivnější a snaží se najít recept na zatím pozornou obranu Bayernu.
10'
Gabriel Martinelli i s míčem vyběhl mimo hrací plochu, takže rozehrávat bude Manuel Neuer.
9'
Alphonso Davies zezadu nepříjemně dohrál soupeře a vidí velmi brzkou žlutou kartu, což může být komplikace pro mladého Kanaďana.
8'
Náběh Bena Whitea si pohlídal Serge Gnabry. Přihrávka na pravou stranu byla hlavně příliš dlouhá.
7'
První střelecký pokus vypustil Gabriel Martinelli, ovšem o kousek branku minul.
7'
Declan Rice se na hranici vápna pokusil protlačit míč na Saku, nicméně mává se ofsajd.
6'
Arsenal se nachází na útočné polovině, Ben White dlouho rozvažoval, komu hodit aut.
5'
Domácí diváci pochopitelně nevítají v dresu soupeře bývalé hráče odvěkého rivala z Tottenhamu, takže pískot si už vyslechl Harry Kane i Eric Dier.
4'
Alphonso Davies z levé strany nenašel odvahu projít do pokutového území a vrátil dozadu.
3'
Domácí obránci v poklidu kombinují na vlastní obranné polovině a nikam se neženou.
2'
Leroy Sané z pravé strany hledal spoluhráče ve vápně, ale našel pouze hlavu bránícího Gabriela Magalhãese.
1'
Nepříliš vydařený nákop hostujícího celku končí mimo hrací plochu, takže míč do hry uvede David Raya.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté nastupující v černých dresech. Domácí nastupují v tradiční kombinaci červené a bílé barvy.
1'
Na Emirates Stadium dozněla znělka Ligy mistrů a za několik okamžiků odstartuje utkání.

Arsenal FC: Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard (C), Jorginho, Rice – Saka, Havertz, Martinelli.
Náhradníci: Ramsdale, Hein – Partey, G. Jesus, Smith Rowe, Tomijasu, Nketiah, Trossard, Vieira, Alnaní, Nelson, Zinčenko.
Trenér: Mikel Arteta

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Dier, de Ligt, Davies – Goretzka, Laimer – Sané, Musiala, Gnabry – Kane.
Náhradníci: Peretz, Ulreich – Kim Min-čä, Upamecano, Zaragoza, Coman, Choupo-Moting, Müller, Tel, Guerreiro, Mazráwí, A. Pavlović.
Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist (SWE).
Bayern Mnichov

Skupinu A ovládl Bayern bez větších potíží, když ztratil pouhé dva body za domácí bezbrankovou remízu s Kodaní, která nakonec postoupila ze skupiny ze druhého místa. V osmifinále Ligy mistrů se Bayernu postavilo do cesty římské Lazio, které v prvním utkání na své půdě dokráčelo k těsnému vítězství 1:0. Ovšem v odvetě si bavorský celek pohlídal postup a zvítězil jasně 3:0. Ovšem titul v Bundeslize se Bayernu vzdálil do roviny teorie. Na vedoucí Leverkusen ztrácí šest kol před koncem ligy propastných 16 bodů. Ostatně po dalším nezdaru na půdě Heidenheimu se na slavný klub dotáhl Stuttgart, který má stejně bodů. Nejlepším střelcem Bayernu je v Bundeslize i Lize mistrů anglický kanonýr Harry Kane.
Arsenal FC

Ve skupinové fázi Ligy mistrů se Arsenal utkal se Sevillou, Racingem Lens a PSV Eindhoven. Skupinu Londýňané ovládli se ziskem 13 bodů s velmi pozitivním skóre 16:4 a čtyřbodovým náskokem před druhým PSV. V osmifinále Ligy mistrů přidělil los Arsenalu FC Porto. Po úvodní porážce na hřišti soupeře 0:1 se v domácí odvetě Arsenalu podařilo v základní hrací době protivníka porazit stejným výsledkem, tudíž následovalo prodloužení, v němž však branka nepadla, takže musely rozhodnout až pokutové kopy. Hráči Arsenalu proměnili čtyři penalty ze čtyř pokusů, zatímco hráči Porta dvakrát zaváhali. Arsenal si vede skvěle také v Premier League, kde se momentálně nachází na čele tabulky se stejným bodovým ziskem jako druhý Liverpool a výhodou lepšího skóre. Třetí Manchester City pak ztrácí jediný bod, takže v Anglii nás čeká ještě velmi zajímavý závěr soutěže.
V prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů se spolu utkají Arsenal FC a Bayern Mnichov. Zatímco Arsenal velmi reálně bojuje o anglický titul, německý celek velmi pravděpodobně po dlouhé době zůstane bez titulu v Bundeslize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.