Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Apoel - 23. srpna 2017   20:45

Slavia
Kovář – Altintop, Sýkora, Zmrhal, Hromada, Mešanović, Švento.
Mazić – Ristić, Drujrdević (všichni Srbsko)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Apoel
Pardo – Artymatas, Poté, Bertoglio, Farias, Merkis, Vander

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a na počtenou se budu těšit v pátek u malého pražského derby mezi Duklou a Bohemians.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:0.
Střely mimo: 15:1.
Rohy: 9:3.
Sešívaní byli kromě prvních deseti minut dvojzápasu opticky lepším celkem, ani jednu z vypracovaných příležitostí však nedokázali přetavit v branku, a tak díky povedenému vstupu do zápasu na Kypru do nejprestižnější evropské pohárové soutěže postupuje kyperský mistr Apoel Nikósie. Los Ligy mistrů je na programu zítra, Evropská liga se losuje v pátek.
Zápas je u konce. Apoel Nikósie postupuje přes Slavii do Ligy mistrů. Slávisté se tak letos budou muset spokojit s účastí v Evropské lize.
90+4'
90+4'
Zmrhal se individuálně protáhl na levém křídle ke střílené přihrávce do šestnáctky soupeře, na zem šel ale včas gólman Waterman, který míč lapil.
90+3'
Vinicius mohl definitivně rozhodnout, svůj úprk po levém křídle si ale nakonec rozmyslel a raději pro svůj tým ušetřil čas držením míče.
90+2'
Roh byl sražen na velké vápno k Hušbauerovi, kterému se střela z první příliš nepovedla, chytře se ji ale snažil hlavou usměrnit mezi tři tyče van Buren, ovšem minul.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Po několika odrazech skončil balon na levé straně u Zmrhala, který se rozhodl z úhlu vypálit, pozorný Waterman ale jeho ránu dokázal vyrazit na roh.
89'
Tak přece jen ještě slávisté míč vybojovali a rozjíždějí jeden z posledních útoků.
88'
Hosté kontrolují hru. Poslední okamžiky sledujeme kombinaci Kypřanů před pokutovým územím Slavie.
87'
Zmar a bída. Sešívaní si sice dnes i před týdnem vypracovali řadu příležitostí, jejich využívání je ale naprosto nulové. Nyní nejprve po van Burenově sklepnutí pálil Souček jen do protihráče, o chvilku později se v šanci ocitl také prvně jmenovaný, který ale poslal skákavý míč jen doprostřed brány příhodně pro brankáře Watermana.
86'
Zmrhal hledal naslepo z otočky stříleným pasem na hranici šestnáctky své spoluhráče, úspěšný ovšem nebyl. Hrají Kypřané.
85'
Dnešní utkání sleduje 18 884 diváků.
84'
Hušbauerovi vůbec nevyšel centr z levé strany, míč poslal totiž rovnou do zámezí.
83'
Až nyní červenobílí vybojovali balon, zatím s ním ale hrají pouze před vlastní svatyní.
82'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Ebecilio, přichází Merkis.
81'
Hráči u hlavního kyperského města opět uklidňují hru a kombinují dokonce kolem vápna Slavie.
80'
Centr na přední tyč Kypřané bez potíží odvrátili. Následně si při napadání počínal nedovoleně Souček, kterému udělil rozhodčí žlutou.
79'
S dalším míčem přispěchal Zmrhal, Sýkora na vzdálenější tyči ale nehlavičkoval tak, jak by si představoval a následně hosté odvrátili balon na roh.
78'
Navíc akce sešívaných jsou většinou podle stejného vzorce. Nyní si obrana hostí dokázala poradit s Bořilovým centrem z levého křídla.
77'
Naděje Slavie pomalu, ale jistě uhasíná. Hosté drží míč na svých kopačkách a bez potíží kombinují nakrátko.
76'
Farias se ihned prezentoval velmi ostrým zákrokem na Sýkoru, který neunikl pozornosti rozhodčího. Pražané rozehráli nakrátko, právě Sýkora ale záhy o míč po souboji jeden na jednoho přišel.
75'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Aloneftis, přichází Farias.
74'
A další centr, nyní z druhé strany, končí v rukavicích Watermana.
73'
Sýkora neprošel přes Laga, následně ale míč ještě vybojoval Jugas a ihned přišel další balon do šestnáctky. Nejvýše ale vyskočili hosté, kteří nebezpečí odvrátili.
72'
Hušbauer si to namířil středem hřiště mezi přesilu hráčů v tmavých dresech, ti ho trochu šťastně, ale čistě obrali o míč.
71'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Danny, přichází Sýkora.
70'
Do vápna Apoelu přiletěl další centr, Jugas ještě hledal spoluhráče, jeho myšlenku ale nikdo nepochopil, a tak míč proskákal až do zámezí.
69'
Bořil prohrál u vlastní šestnáctky souboj s Bertogliem, tomu ale následně utekl míč naštěstí pro Pražany do autu.
68'
Zmrhal opět vedl akci svého celku, tentokrát se pokoušel prostrčit balon na van Burena, tomuto úmyslu ale dokázali fotbalisté hostí zabránit.
67'
Zmrhal pěknou přihrávkou hledal na hranici ofsajdu připraveného Mešanoviće, ten ale ve snaze zpracovat balon podklouzl.
66'
Bořil se na levé straně prosmýkl k ostré ráně zpoza vápna, nasměroval ji ale pouze doprostřed brány, a tak Waterman dokázal míč ztlumit na své hrudi.
65'
Jugas se trochu unáhlil s pasem na křídlo, poslal ho totiž hodně nepřesně, záhy se ale stačil včas vrátit, aby zastavil unikajícího Aloneftise.
64'
Aloneftis se procpal k centru z levé strany, pro ten si ale došel pozorný Laštůvka.
64'
Hušbauer s Mešanovićem dobře napadali rozehrávku hostů, nakonec se ale první jmenovaný trochu zalekl šance na brejk a v podstatě míč soupeři pouze vrátil.
63'
Slávisté se rohu v pohodě ubránili, i nadále ale musejí být ve střehu, s balonem totiž hrají fotbalisté Apoelu.
62'
Bertoglio dostal hodně prostoru na levé straně, rozhodl se pro střílený centr do šestnáctky, ten byl ale sražen na rohový kop.
61'
Mešanović krátce po svém příchodu ostře zajel při napadání do protihráče a vidí žlutou kartu.
60'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Rotaň, přichází Mešanović.
59'
Hušbauer byl odzbrojen zhruba metr před velkým vápnem, sešívaní ale budou moci vhazovat.
58'
Na druhé straně se pokoušel ze levého křídla projít do šestnáctky Ebecilio, Ngadeu se ale obehrát nenechal.
57'
Hušbauer přetaženým pasem našel Zmrhala, který se pokusil odcentrovat z první, obtížná přihrávka mu ale nevyšla, jak si představoval, balon totiž skončil v zámezí.
56'
Hušbauer předložil míč na levé křídlo Frydrychovi, ten se rozhodl místo centru probít se do vápna individuálně, proti dvěma obráncům ale míč nedokázal udržet.
55'
Van Buren zpracovával na levém křídle dlouhý míč a nakonec přes Ruedu přejít nedokázal.
54'
De Camargo nakonec odchází po svých a na hrací plochu létá o to více kelímků od piv.
54'
Je tu další ošetřování a svou nevoli dávají najevo už i hráči Slavie.
53'
Centrovaný míč byl protečován na zadní tyč, kde byl připraven Danny, jenž však obtížný volej nezvládl ideálně a z bezprostřední blízkosti poslal míč nad.
52'
Zmrhal tentokrát hledal nabíhajícího spoluhráče na levém křídle, před ním ale jeden z hráčů kyperského celku odklidil míč na roh.
51'
Hušbauer dlouhým nákopem hledal za obranou číhajícího Zmrhala, balon k němu ale nedolétl.
50'
Kypřané připravovali další nebezpečí, tentokrát před na poslední chvíli odpálil balon do bezpečí na hranici vápna Frydrych.
49'
Hušbauer ale pokazil snadnou přihrávkou ve středu hřiště a po levém křídle sprintoval s balonem Aloneftis, jeho centr byl však nepřesný a skončil v Laštůvkových rukavicích.
48'
Nyní už se Pražanům podařilo vybojovat balon a chystá se tak nejspíš další nápor.
47'
Balon mají na svých kopačkách hráči hostí, kteří ale kombinují na vlastní polovině a jsou pod tlakem napadajících slávistů.
46'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Efrem, přichází Bertoglio.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stoch, přichází Zmrhal.
46'
První poločas je minulostí. Sešívaní mají navrch, stejně jako na Kypru tomu ale chybí branka. Příležitostí si domácí vypracovali hned několik, zatím je ale nedokázali proměnit, a tak je stav stále bezbrankový. Nechme se překvapit, zda se dočkáme prolomení střelecké smůly Slavie ve druhé půli. Zůstaňte s námi, druhá pětačtyřicetiminutovka by měla začít zhruba ve 21:49.
45+4'
45+3'
I tentokrát se hráči Apoelu ubránili a mohli postupovat do rychlého brejku, naštěstí pro slávisty byla dlouhá křižná přihrávka nepřesná.
45+2'
Domácí budou zahrávat ještě jeden rohový kop.
45+1'
Do akce musí také záchranáři s nosítky, tak doufejme, že nepůjde o nic vážného. Pomalu utichá i pískot domácích fanoušků.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Opět sledujeme ošetřování, na hrací ploše i tentokrát zůstává ležet jeden z hráčů hostujícího celku.
43'
Z centru na přední tyč žádné nebezpečí nevzniklo. Záhy po vzájemném souboji Stocha s Ebeciliem skončili na zemi oba jeho aktéři, rozhodčí odpískal faul slávistického křídelníka.
42'
Za obranu si na dlouhý nákop nabíhal van Buren, který také obdržel míč, po jeho souboji s Ruedou skončil balon na rohovém kopu, Pražané ještě neúspěšně signalizovali ruku stopera Apoelu.
41'
Hráči Slavie měli k dispozici volný přímý kop, Rotaňův centr na přední tyč ale přečetl brankář Waterman, jenž balon vyboxoval.
40'
Pražané opět tlačí a po delší době se dostali také k nebezpečnému zakončení. Stochův pas do šestnáctky přizvedl patičkou Souček tak, že balon přistál u vzdálenější tyče příhodně pro Dannyho, ten se rozhodl pálit z první, svou dělovku ale umístil nad.
39'
De Camargo si ve vzdušném souboji pomohl loktem a dostává žlutou kartu.
38'
Na pravém křídle operoval s balonem Aloneftis, který ho ale proti přesile nedokázal udržet, a tak mohou hrát slávisté.
37'
Balon si do vápna na střelu navedl Souček, jednalo se o dobrou možnost, sešívaný středopolař ale v rozhodujícím momentu ztratil rovnováhu a vypálil tak nedůrazně a nepřesně.
36'
Míč je na kopačkách fotbalistů z Edenu, ti ale další akci zahajují na vlastní polovině hřiště.
35'
Přihrávka vzduchem přilétla do vápna i na druhé straně, a po nepřesvědčivém zákroku jednoho z obránců musel jít do vzduchu také Laštůvka, jenž míč vyboxoval do autu.
34'
Sešívaní jsou ale nadále aktivní. Dalšího centru se ujal Bořil a mezi třemi beky se nejvýše vznesl van Buren, také jeho pokus hlavou ale skončil vedle levé Watermanovy tyče.
33'
Po dalším centrovaném míči balon vyplaval před vápnem příhodně pro Hušbauera, který zkusil vypálit z první, po teči jednoho ze slávistů ovšem i nyní doputoval míč mimo.
32'
Hušbauer měl dost prostoru ve středu hřiště a centrem dokázal najít Součka, jeho hlavičce ale chyběla razance i přesnost a míč proskákal do zámezí.
31'
Dlouhá kombinace fotbalistů z Nikósie k ohrožení Laštůvky nevedla. Naopak dopředu mohl následně postupovat Stoch, jeho pas z levého křídla byl však zablokovaný.
30'
Jenže příliš dlouho si červenobílí balonu neužili a už se opět musí bránit. Hosté si házenkářsky přihrávají kolem šestnáctky Slavie.
29'
Z rohu se Kypřané do zakončení nedostali, a tak hrají s míčem zase domácí.
28'
Teď navíc přišla také ztráta na vlastní půli a hosté postupovali čtyři na tři. Vše ale nakonec dopadlo bez pohromy pro sešívané, neboť centrovaný míč srazil na rohový kop Ngadeu.
27'
S míčem hrají Pražané, kteří ale kombinují jen na vlastní polovině a před sebou mají kompaktní tmavě modrý obranný val.
26'
Hostům se podařilo i vzhledem ke kouskování hry a jejich zdržování otupit tlak Slavie. Zhruba od dvacáté minuty sledujeme vyrovnaný fotbal.
25'
Na druhé straně poslal přihrávku vzduchem do šestnáctky také Danny, který sice našel van Burena, ten byl ale hodně tísněn, a tak nedokázal zacílit mezi tři tyče.
24'
Lago se protáhl k centru z levého křídla, jeho pas do vápna ale našel jen hráče v červenobílém.
23'
Dalším hráčem, který leží na trávníku, je Rueda a teď už kromě pískotu létají na trávník i nějaké drobné předměty.
22'
Žlutou kartu dostává Ebecilio (APOEL FC).
21'
Bořil při napadání zajel do Milanova a sudí opět přerušuje hru. Sešívaní fanoušci jsou opět nespokojení, ani ne tak s verdiktem sudího, ale spíše s očividným zdržováním hostů.
20'
Ebecilio poslal balon na přední tyč, sešívaná defenziva ale zapracovala výborně a nebezpečí odvrátila.
19'
Tentokrát už ale ne. Hušbauer zastavil skluzem na pravém křídle prchajícího Efrema a po právu vidí žlutou kartu.
18'
Tentokrát Bořil padá po souboji s Viniciusem, domácím příznivcům se to sice nelíbí, sudí ale nechává pokračovat ve hře.
17'
Bořil poslal do vápna dlouhý aut, který hosté odvrátili jen na hranici šestnáctky, kde se do balonu pokusil opřít Rotaň, střela mu ale vůbec nesedla a míč skončil hodně mimo.
16'
Slávisté opět nešetřili čas a ihned se vydali kupředu. Stoch vybídl ke střele ze střední vzdálenosti Součka, jeho pokus byl ale zablokovaný.
15'
Aloneftis poslal z pravého křídla do vápna velmi nebezpečný centr, naštěstí pro Slavii se ale píská ofsajd.
14'
Píská se faul na druhé straně a uvidíme první standardku před Laštůvkovou svatyní.
13'
Van Buren mohl potrestat obrovskou chybu obrany Apoelu. Vystihl totiž nepovedenou malou domů, u balonu byl dříve než Waterman, nedokázal ovšem obehrát gólmana hostů rychlou kličkou. Brankář Kypřanů byl na zemi včas a stačil sešívanému forvardovi míč vypíchnout.
12'
Van Buren bojoval o dlouhý balon, snaha byla ale zbytečná, neboť sudí odpískal nizozemskému útočníkovi ofsajd.
11'
Sešívaní si jsou vědomi, že potřebují co nejrychleji skórovat. Tentokrát se před šestnáctkou nerozpakoval Stoch, který si navedl míč na svou pravou nohu a obstřelem jen těsně minul levou Watermanovu tyč.
10'
Na druhé straně našel Ebecilio ve vápně de Camarga, jenž se v zajímavé pozici rozhodl vypálit z první, ani jemu ale rána nesedla a míč skončil pouze na tribuně.
9'
Tentokrát Pražané rozehráli nakrátko a po několika delších i kratších pasech skončil centrovaný míč na hlavě van Burena, jenž ale poslal míč v záklonu pouze nad.
8'
Hušbauer zpracovával balon na hranici šestnáctky, nakonec o něj ale přišel. Uvidíme další roh.
7'
Po hektickém úvodu se hra trochu uklidňuje, červenobílí rozehrávají na vlastní půli.
6'
Hosté zatím zlobí jen po ztrátách sešívaných a z rychlých protiútoků. De Camargo se tentokrát pokoušel do vápna prosmýknout individuálně, stopku mu ale vystavil pozorný Jugas.
5'
Slávisté ale tlačí a Tribuna Sever je ve varu. Hodně prostoru před šestnáctkou soupeře dostal Hušbauer, svou střelu ale poslal jen do blokujícího Ruedy.
4'
Na druhé straně bojoval o skákavý míč ve vápně de Camargo, Ngadeu byl ale pozorný a nadvakrát si poradil.
3'
Brankář Apoelu musel znovu zasahovat, tentokrát měl ale úlohu o poznání snazší a centrovaný míč bez potíží vyboxoval do bezpečí.
2'
První roh větší nebezpečí nepřinesl, domácí si ale tuto standardní situaci záhy zopakovali a centrovaný míč našel přesně hlavu Frydrycha, jehož pokus mířící pod břevno vytáhl prsty nad gólman Waterman.
1'
Zápas začal. Rozehrávky se ujali slávisté, kteří v prvním poločase útočí proti Tribuně Sever. Pražané velmi rychle vybojovali rohový kop.
1'
Oba celky nastoupí ve stejných dresech jako před týdnem v prvním vzájemném duelu. Slavia klasicky v červenobílém, hráči Apoelu v tmavé modrém.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer (C), Rotaň, Danny – van Buren.
Náhradníci: Kovář – Altintop, Sýkora, Zmrhal, Hromada, Mešanović, Švento.

APOEL FC: Waterman – Milanov, Rueda, Carlao, Lago – Morais (C), Vinicius – Ebecilio, Efrem, Aloneftis – de Camargo.
Náhradníci: Pardo – Artymatas, Poté, Bertoglio, Farias, Merkis, Vander

Rozhodčí: Mazić – Ristić, Drujrdević (všichni Srbsko).
Apoel Nikósie
Hostům domácí soutěž ještě stále nezačala. Hráči z kyperského hlavního města tak měli celý týden, aby se na Slavii patřičně připravili a jejich myšlenky se zatím mohou upínat jen a pouze k předkolu Ligy mistrů. Po domácí výhře 2:0 mají Kypřané k postupu jednoznačně blíže, ovšem víte co se říká o poločasovém vedení o dvě branky? Dokáží hráči Slavie přetavit tuto kontroverzní teorii v praxi? Zůstaňte s námi, začínáme ve 20:45!
SK Slavia Praha
Pražany po pohárovém duelu na Kypru čekalo malé pražské derby s Bohemians. V Ďolíčku platili hosté za favorita, žádný ohromný tlak si ale po celých devadesát minut vytvořit nedokázali a nakonec se oba celky po bezbrankové remíze rozešly smírně. I toto střetnutí tak poukázalo na zřejmě největší problém Slavie, kterým je střelecká impotence. Nechme se tedy překvapit, jak si povedou Šilhavého svěřenci v jednom z nejdůležitějších zápasů roku. Pomoci by jim mohl i navrátilec po zranění Danny, naopak Deli ještě nejspíše k dispozici nebude.
První zápas

Apoel Nikósie – Slavia Praha 2:0 (2:0)
Branky: 3. de Camargo, 10. Aloneftis.

Sešívaní vyrukovali do úvodního střetnutí s Kypřany bez zraněného Dannyho nebo Deliho a zejména v úvodu to bylo znát. Slávisté prvních deset minut zkrátka nezvládli. Dvakrát inkasovali a v podstatě až do konce utkání se marně pokoušeli alespoň zkorigovat stav. Nejblíže ke gólu měl Frydrych, který z ostrého úhlu trefil jen připraveného gólmana, a Hušbauer, jenž nedokázal potrestat hrubou chybu při rozehrávce a na vynikajícím Watermanovi ztroskotal hned dvakrát. Gólmana Kypřanů sice překonal Mešanović, jeho pokus z nevýhodné pozice ale zastavila tyč, a tak Pražané odešli i přes převahu jako poražení po výsledku 0:2.
Dobrý den, vítejte u odvetného duelu čtvrtého předkola Ligy mistrů mezi posledním českým zástupcem, Slavií, a kyperským mistrem Apoelem Nikósií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.