Je dobojováno, poklidný druhý poločas se v závěru změnil ve velké drama. Nakonec s vypětím všech sil Montpelllier výsledek udržel a připisuje si tři body. O výhře rozhodl v pětatřicáté minutě Herrera. Tolik tedy tento zápas, který mnoho kvalit nenabídl. Doufejme v lepší příští. Příště zase na počtenou.
90+4
A málem bylo vyrovnáno. Nejprve pálil z dvaceti metrů Ayasse a fantastickým zákrokem se prezentoval Jourdren, který jeho ránu vyrazil na roh. Po něm poté hlavičkoval Bakar a těsně vedle levé tyče. To byly veliké šance na vyrovnání, ale Nancy je zahazuje.
90+4
Už běží poslední vteřiny zápasu.
90+2
Ještě faul Manganiho je oceněn žlutým kartonkem.
90
Nastavují se čtyři minuty nad rámec druhého poločasu.
90
Taktické střídání. Mournier odpracoval tento duel na jedničku, poslední vteřinky si užije Martin.
90
Hostující strážce brány tak udržel ještě jakous takous šanci pro Nancy, ale už to příliš dobře nevypadá.
88
Mohlo být rozhodnuto. Do otevřené obrany udělali domácí ostrý výpad, na jehož konci bylo takřka gólové zakončení Charbonninera. Jenže ten trefil jen vyběhnuvšího Gregoriniho. Ještě to však nebyl konec, odraženého míče se chopil Utaka a z putníku přestřelil branku.
87
Poslední minuty se domácí musí bránit, už se soustředí pouze na obranu a držení těsného výsledku.
85
Poslední střídání. Alo'o Efoulou odešel a přišel Bassilekin.
84
Největší šance hostů přichází až v závěru utkání. Zvýšenou aktivitu mohl korunovat Mangani, jenž vypálil z voleje a Jourdren musel konečky prstů vytáhnou míč nad bránu.
82
Po opravdu dlouhé době jsme zaregistrovali solidní šanci. Na jejím konci byl Mournier, ale v koncovce selhal. Pochválit je třeba Belhandu, který pěknou přihrávkou vymyslel tuto akci.
80
Podruhé střídají hosté z Nancy. Místo Karabouého nastupuje Bakar.
78
Opět se hodně tvrdě dohrávají souboje a mnoho fotbalové krásy tak utkání nenabízí.
76
Ve středu hřiště faulova Belhanda a dostává a za tento přestupek žlutou kartu.
75
Změnu dělá také hostující lodivod. Dohrál Moukandjo, na poslední minuty nastupuje Louis.
73
Podruhé střídá kouč Girard. Ze hřiště stahuje Pitaua a na zelený pažit nastupuje Dabo.
71
Jenže ani tato činnost dnes nijak extra nepřináší své ovoce, výsledek se tak nezměnil.
70
Ještě dvacet minut do konce zápasu a Montpellier má další z mnoho trestných kopů.
69
Hosté jsou stále v útoku hodně neškodní, nemohou se v podstatě dostat do nějaké kloudné akce, případně přečíslení.
68
Na řadu přichází první střídání zápasu. Ze hřiště odešel Herrera, na jeho místo jde
66
Nepřesnost střídá nepřesnost, o čemž může hovořit Ayasse, jehož nepřesný pas končí až u Jourdrena.
64
Hra stále postrádá kvalitu, je to spíše boj. Průměrný zápas toho divákům příliš nenabídl.
63
Neměl to Gregorini lehké, protože musel řešit velice rychle malou domů. Nakonec si v tísni poradil.
61
Tentokrát Bedimo střílel z velké dálky a Gregorini nadvakrát kryje.
59
Druhou žlutou kartu dnešního zápasu vidí opět hosté, konkrétně Sané.
58
Belhanda možná trochu zbytečně útočil sám a nenahrál lépe postavenému Herrerovi, který se hlásil o přihrávku. Útočné rejdy mu tak zatrhl obránce Muratori a hlavičkou uklidil míč do bezpečí.
56
Munganiho centr likviduje ze vzduchu Jourdren.
55
Hra se poměrně často kouskuje, což může relativně vyhovovat týmu, jež vede 1:0.
54
Z velké dálky napřáhl Estrada a Gregorini celou situaci monitoroval s naprostou přesností. Vše viděl a míč má v rukavicích.
52
A nezahřála ho ani standardka Manganiho, k ohrožení brány tedy nedošlo.
50
Domácí Utaka fauloval těsně před pokutovým územím a hosté budou mít možnost ohrozit bránu Jourdrena, který je v posledních minutách docela studený.
49
Celou situaci si vzal na starost Mournier, také kdo dnes jiný, ale zeď Nancy nepropálil.
48
Domácí začínají svižně, hned v úvodu budou mít k dispozici velice slibnou standardku.
47
Jdeme do druhého poločasu, prvotní pohled na hřiště nám ukazuje, že ani jeden tým nestřídal.
46
A tak nám skončil první poločas, který ovládli domácí borci. Utkání to bylo do třicáté minuty nezajímavé, prakticky bez šancí, ale potom se prosadil Herrera a následně se domácí uklidnili. Tvořili si i šance, další však neproměnili. Hostům nešla upřít snaha, jenže v útoku to není optimální projev. Tolik tedy první poločas, ten druhý startuje v 21:02.
45+1
V nastavení ještě pálil z trestného kopu Utaka, sice dokázal obstřelit zeď, nicméně míč šel hodně vedle.
45
Nastavuje se jedna minuta.
44
Z něj resultovala hlavička Saného, leč míč skončil nad bránou.
43
Ještě v závěru je tady roh pro Nancy a tedy hrozící závar.
41
Obrovská šance a v ní opět Mournier. Toho nechala hostující obrana v poklidu projít do vápna a tam musel čarovat Gregoriny, jenž rychle vyběhl a celou situaci vyřešil zákrokem.
39
Dvě kličky a dost. Puygrenier vystavil zavčas stopku dotírajícímu Herrerovi.
37
A rázem jsou domácí borci při chuti, vedoucí branka je evidentně nakopla.
35
Montpellier právě vstřelil branku!
Rychlá a smrtící kombinace domácích končí úvodním gólem zápasu. Pitau v podstatě nakopl míč od své brány, ten propadl na Mourniera, jenž pádil po pravé straně hřiště a ihned hledal ve vápně EMANUELA HERRERU. Ten si naběhl do volného prostoru a rybičkou překonal Gregoriniho. Stejně jako míč, skončil i autor branky v síti.
33
Mournier vystaven do ofsajdu, velice těsného.
32
Ovšem pozitivní na hostech je fakt, že se v útoku daleko víc projevují na rozdíl od Montpellieru. Snaha se upřít rozhodně nedá.
31
Nedávno potrestaný Moukandjo vystihl špatnou přihrávku obránce Bedima, jenže jako by tato akce dokumentovala, proč je Nancy poslední. Dobrá pozice na zakončení a míč je v patnácté řadě západní tribuny.
30
Třicet minut hry za námi, je to stále průměrný fotbal s minimem vzrušivých momentů.
29
Pěkný pokus Utaky, který vystřelil z levé strany vápna a míč jen prosvištěl kolem Gregoriniho brány.
26
První žlutá karta zápasu je tedy, vyfasoval ji hostující Moukandjo.
24
Tohle nebylo vůbec špatné. Po rohu Muratoriho propadl míč na malé vápno, kde byl hostující Ayasse, ovšem ten trestuhodně napálil míč vysoko nad bránu. Pozici měl přímo luxusní, ale zakončení bylo hodně laxní. Každopádně právě přišla největší šance zápasu, jenž se dá prozatím označit jako průměrný.
22
Trestný kop domácích zahrával Estrada, ale nikoho v pokutovém území nenašel, pro míč si v klidu došel Gregorini.
20
Hraje se ve středu hřiště, kde malinko teď přibrousil Sané protihrářče Belhandu, faul se obešel bez žluté karty.
18
Aktivitou zatím hýří záložník domácích Mournier. Po centru z levé strany ho našel Pitau a francouzský fotbalista uspěl v hlavičkovém souboji. Jen ten pokus nebyl zcela přesný, míč zapadl metr vedle levé tyče.
16
Ze zmíněného rohu nezapršelo a nezapršelo také z pokusu Herrery, jenž napřáhl z pětadvaceti metrů hodně vedle.
15
Stadion není zcela zaplněn, ale i tak panuje poměrně slušná atmosféra na stadionu Stade de la Mosson.
13
Teď pro změnu Mournier si vytvořil docela dobrý prostor na zakončení, jenže klíčový moment prováhal. Do rány se mu vložil obránce Jebbour a je z toho alespoň roh.
12
HSC zatím nemůže najít cestu přes dobře pracující obranu hostů. Naopak na druhé straně musel vyběhnout proti Manganimu brankář Jourdren. U míče byl včas a odkopl míč do autu.
10
Poslední tým tabulky se snaží něco vymyslet, nehraje v útočné fázi vůbec špatně. Moukandjo nyní hlavičkoval z hranice velkého vápna a Jourdren má míč v rukavicích.
8
Hosté zahrávali standardku Jeanvierem, ale jeho exekuce nebyla příliš dobrá. Centr byl moc nízký a stopeři domácích si poradili.
6
Zatím sledujeme hodně opatrný úvod duelu. Oběma týmům chybí přesnější rozehrávka, tento důležitý prvek zatím vázne.
5
Od začátku hosté hodně přibrušují své protihráče, dohrávají souboje někdy i možná za hranicí pravidel.
4
Vypadá to, že bude pokračovat, i když se z promrzlého trávníku jen těžce sbírá.
3
Na hřišti leží Utaka, který utrpěl nějakou ujmu při strážce s protihráčem.
2
Domácí poprvé navštívili obranu Nancy, ale Gregorini nemusel po špatné kombinaci zasahovat. Je nyní u míče a může rozehrávat od své brány.
1
Hráči a trojice rozhodčích dnešního mače jsou již na hřišti, za pár chvil odstartuje tento zápas, kde je jasný favorit domácí celek z Montpellier.

Montpellier HSC: Jourdren - Congré, Hilton, Bedimo, El Kaoutari - Pitau, Estrada, Belhanda, Utaka, Mounier - Herrera. Trenér: René Girard.

AS Nancy-Lorraine: Gregorini - Puygrenier, Muratori, Jebbour, Jeanvier - Mangani, Karaboué, Ayasse, Sané, Alo'o Efoulou - Moukandjo. Trenér: Patrick Gabriel.

Rozhodčí: Thual - Saint-Cricq Lompre, Luzi.
Přesto 18 bodu a 34 bodů je poměrně rozdíl a favoritem zápasu je domácí celek, který by měl potvrdit svou současnou formu a kvalitu. Hostům už mnoho šancí na záchranu nezbývá, přesto tonoucí se stébla chytá a dnes může být vše jinak.
Hostům vůbec nevychazí letošní ročník soutěže a momentálně se krčí až na posledním místě tabulky. Montepellier je na desáté pozici a také zrovna nemůže být tento tým vyloženě spokojen.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vážení sportovní přátelé, vítejte u sledování nejvyšší fotbalové soutěže Francie. .Dnes večer budeme sledovat duel mezi desátým týmem tabulky Montpellier a posledním týmem tabulky AS Nancy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.