To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno! Senzační výsledek, kdy ligový suverén prohrává na svém hřišti se zachraňujícím se Rennes 1:2! Hosté se na hřišti radují ze skvělého vítězství, které je tak nečekané, o to hřejivější v boji o záchranu v nejvyšší soutěži! Fotbalisté PSG rozhodně na hrací ploše nesmutní, stejně tak i diváci na tribunách Parc des Princes, neboť již před zápasem bylo jasno o ligovém titulu!
90+3
Poslední vteřiny dnešního utkání, které je doslova pohromou pro sázkaře, věřící v jasné vítězství PSG! To ale dnes marně dobývá obranný val soupeře, který vede senzačně 2:1.
90+3
Rohový kop PSG, z pravé strany rozehrává Lucas. Míč směřuje na Silvu, který se ale nedostává k hlavičce. Lucas nakonec znovu centruje z pravé strany, ale míč tentokrát sbírá Costil.
90+2
Tři minuty nastavil sudí Gautier nad rámec základní hrací doby.
90+1
Maxwellovi se z levé strany podařilo odcentrovat a ve vápně hlavičkuje Alex, Costil musí zasahovat, skvělá hlavička, další výtečný zákrok Costila!
90
Pastore nedokázal odcentrovat z levé strany, ale domácí stále zůstávají před vápnem Rennes.
90
A je tu poslední minuta řádné hrací doby. Domácí stále marně "buší" na defenzivu soupeře, hosté brání senzační výsledek, pro ně tak důležitý v boji o setrvání v Ligue 1!
89
Na pravé straně unikající Toivonen nakonec fauluje bránícího Silvu, rozhodčí pískají faul.
88
Další odkop od branky Rennes, po předchozím ofsajdu Cavaniho.
87
Navíc Lucas nepřesně centruje z levé strany a Costil tak bude moci vykopávat od vlastní branky.
87
PSG se drží před pokutovým územím soupeře, čas na vyrovnání se povážlivě krátí.
86
Maxwell vrací z levé strany Zlatanovi, který pálí z neskutečné dálky, téměř ze středového kruhu a Costil se musel opravdu při této dělovce, navíc přesné dělovce, v brance Rennes "vytáhnout"! Parádní střela švédského "snajpra", skvělý zákrok gólmana.
85
Cavani posílá z pravé strany centr před branku Rennes, Costil "sbírá" míč do své náruče.
84
Pastore spěchá s míčem po levé straně. Již je na polovině soupeře, ale vrací zpět na půlící čáru.
84
Sirigu rychle rozehrává, míč směřuje na polovinu Rennes, postupně se dostává za obranu hostů, kde si jedním dotykem dlouhý nákop zpracovává Ibrahimović, který je ale v ofsajdu.
83
Bakayoko faulován na polovině PSG, hosté získávají další čas, ani to ale nemůže zkazit náladu na lavičce PSG, kde si hráči užívají slastných pocitů při vědomí již jistého titulu.
83
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Paul-Georges N'Tep, přichází Romain Alessandrini.
82
Hostům se povedl rychlý protiútok do rozevřené obrany PSG, Toivonen je ve vyložené šanci, na pravé straně, sám před Siriguem, ale nepochopitelně přestřeluje!
81
Tam odkopává v pokutovém území Bakayoko, míč směřuje na střed hřiště.
81
Ale bylo to takové hodně nesmělé a již se musí hosté vracet před vlastní branku.
80
Poslední desetiminutovka, po dlouhé době sledujeme snahu hostů o kombinaci na polovině PSG.
79
Ale domácí zůstávají před vápnem Rennes. Již to neplatí, míč končí v autu, navíc budou vhazovat hosté, kteří tak mohou nastřádat další cenné vteřiny.
78
Zlatan přenechává Cabayeovi, který na okamžik ztratil míč před pokutovým územím soupeře.
78
Costil vykopává na polovinu PSG, domácí mají míč a sledujeme další marnou snahu o zteč branky Rennes.
77
Hosté pouze odkopávají míče z vlastní poloviny a to jim zatím stačí, od nesmírně cenného vítězství je dělí již zhruba pouze třináct minut!
75
Z hlediště se ozývá pískot, hosté kompletně seřazeni na své polovině, domácí se nemohou prosadit a stále překvapivě prohrávají.
74
Ani z dalšího rohového kopu se domácí prosadit nedokázali. Celá akce končí střelou Matuidiho zpoza vápna, míč letí zhruba dva metry vedle branky.
72
Pastore pálí z pravé strany, uvnitř pokutového území, Moreira se vrhl obětavě proti střele a dokázal míč odrazit mimo pokutové území.
72
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Nélson Oliveira, přichází Ola Toivonen.
71
Statistika držení míče: 71% : 29%.
70
Je před námi poslední dvacetiminutovka, hosté drží těsné vedení, byť jsou v posledních minutách pod velkým tlakem soupeře.
69
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Foued Kadir, přichází Romain Danzé.
67
Žlutou kartu dostává Blaise Matuidi (Paris Saint-Germain).
66
Zlatan trefuje pouze bránícího hráče ve zdi, útočná akce domácích pokračuje, po centru Cavaniho, z pravé strany, zakončuje ve vápně Pastore, který ale posílá míč pouze nad branku.
65
Volný kop pro PSG, ze vzdálenosti třiceti metrů. Ibrahimović čeká na signál od rozhodčího, aby mohl rozehrát.
63
Cavani hlavičkuje v pokutovém území, ale netrefuje branku. PSG se zatím v koncovce trápí.
62
Rohový kop z levé strany, ve vápně posléze padá Javier Pastore, ale není to faul, rozhodčí přerušuje hru.
61
Centr Maxwella z pravé strany před branku, Boye odhlavičkovává na roh.
60
Je za námi hodina hry, hosté stále drží velmi nadějné vedení 2:1!
59
Ani z něho se domácí neprosazují, co předvede Zlatan, který nyní bojuje u pokutového území?
58
Rozehrává Thiago Motta, míč tečuje bránící hráč Rennes, je to roh.
58
Po dvojím střídání domácích je tu volný kop PSG.
58
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Lucas.
57
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Ezequiel Lavezzi, přichází Zlatan Ibrahimović.
55
Ibrahimović se chystá na hrací plochu, diváci se na tento okamžik nesmírně těší!
54
Cabaye pálí z nějakých pětadvaceti metrů, ale trefuje pouze Costila, který rozehrává.
52
Pastore drží míč ve středu hřiště, kde si doslova "pohrává" s napadajícím protihráčem.
51
Mezitím se u postranní čáry rozcvičují domácí náhradníci a mezi nimi i "božský" Zlatan Ibrahimović, publikum bouří.
50
Alex posílá míč na Matuidiho, ale nepřesný, hrát tak mohou hosté.
48
Po hlavičce Pastoreho může v pokutovém území vystřelit Lavezzi, který byl ale v ofsajdu.
47
PSG rozehrává rohový kop z levé strany. Míč nakonec vybojoval skvělým obranným zákrokem bránící Doucouré, který vyzrál na Pastoreho.
47
Sirigu může vykopávat, po předchozí nepovedené útočné akci soupeře.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04 hodin.
V prvním poločase jsme zaznamenali celkem tři góly, když vedení se ujal, dle předpokladů, domácí favorit. Ve třetí minutě se trefil Lavezzi a s Rennes to vůbec nevypadalo dobře. Hosté se téměř nedostávali do hry, ovšem i tak se dokázali prosadit a vyrovnat. To bylo ve 23. minutě, kdy se střelou ve vápně prosadil Kadir. A když pak všechny ve 27. minutě, včetně gólmana Sirigua, zaskočil z volného kopu N'Tep, dostali se hosté dokonce do vedení! Tento stav trvá i nyní, to znamená, že hosté budou vstupovat do druhé části s jednobrankovým náskokem!
45+1
45
Poslední minuta prvního poločasu, pokud se nic zvláštního nestane, budou hosté odcházet do kabin s překvapivým vedením, tolik důležitým pro boj o záchranu!
44
Další dobrý obranný zákrok hostů, tentokrát odhlavičkovává do bezpečí Kadir.
44
Maxwell zkouší centrovat z levé strany, ale obránce Rennes střelu blokuje na roh.
43
Cabaye to přehnal s odhadem svého nákopu na pravou stranu, z hlediště jeho "kousek" oceňuje pískot.
42
Ale s rohovým kopem si hosté v pohodě poradili, míč směřuje až na polovinu soupeře.
41
PSG může vyrovnat z rohového kopu, který Motta rozehraje z pravé strany.
40
Poslední pětiminutovka prvního poločasu a hosté stále vedou, hodně překvapivě, na hřišti již jistého mistra, 2:1!
39
Hosté spěchali do rychlého brejku, Thiago Motta ale dobře zapracoval v defenzivě.
38
Nyní již Costil vykopává, ovšem nikam daleko, pouze na půlící čáru.
37
Thiago Motta volí daleký nákop, kdy míč ale končí u Costila, který rozehrává po zemi.
36
Pokus o centr do pokutového území Rennes končí úspěšnou hlavičkou bránícího hráče hostů, míč míří na střed hřiště.
35
Silva sprintuje s míčem po levé straně, přenechává Pastoremu, který kombinuje s Maxwellem u levého rohového praporku.
34
Maxwell centruje do pokutového území Rennes, z levé strany, míč ale končí v rukavicích Costila, který bude moci vykopávat.
33
Costil musí vyběhnout z branky před nabíhajícím Pastorem, je u míče dříve a stihl tak odehrát do autu.
32
Vše končí střelou Pastoreho z pravé strany, z míst, odkud dokázal na druhé straně Kadir skórovat. Domácí střelec ale vysoko přestřeluje.
31
Domácí vybojovali rohový kop.
30
Je za námi první půl hodina zápasu, v němž šli, dle očekávání do vedení domácí fotbalisté, kteří ale díky dvěma gólům hostů o vedení záhy přišli a i nyní drží překvapivé vedení 2:1.
28
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Christophe Jallet, přichází Marquinhos.
28
Hodně překvapivý vývoj zápasu, PSG, s jistotou titulu, prohrává s Rennes 1:2, byť od třetí minuty vedlo.
27
Rennes právě vstřelilo branku!
Z levé strany, ze střední vzdálenosti, rozehrál PAUL-GEORGES N'TEP volný kop a míč prošel až do branky, tento zákrok si gólman Sirigu za rámeček rozhodně nedá.
26
Volný kop pro Rennes, na polovině PSG, v blízkosti středového kruhu.
25
Thiago Motta nepřesně odkopává ve středu hřiště a málem z toho byla nepříjemnost pro domácí tým, hosté se ale do protiútoku nedostali.
24
Lavička PSG dává pokyn Marquinhosovi, který se již svléká a zřejmě naskočí do zápasu.
23
Hosté dokázali "vyšachovat" defenzivu PSG a po přesně přihrávce Doucourého z levé strany, FOUED KADIR, na pravé straně pokutového území, přesnou střelou překonává vše, co mu stojí v cestě, včetně gólmana Sirigu a vyrovnává na 1:1.
19
Sylvain Armand nenechal odcentrovat Pastoreho z levé strany. Domácí ale zůstávají u míče.
18
Žlutou kartu dostává Alex (Paris Saint-Germain).
17
Velká šance hostů, do zakončení se dostal Oliveira, ale vychytal ho Sirigu!
14
Míč letí z pravé strany do pokutového území, tam hlavičkuje Alex, ale ten posílá míč pouze nad branku Rennes.
13
Rohový kop pro PSG. Domácí rozehrají z pravé strany.
12
Lavezzi nedokázal odcentrovat z levé strany a hostující obrana si může na chvíli oddechnout.
10
Domácí nyní působí rozruch v šestnáctce soupeře, nakonec získává míč Costil, který bude vykopávat.
9
Nélson Oliveira se provinil faulem na polovině PSG, míč tak získávají domácí.
8
Pastore centruje do pokutového území z levé strany, v cestě ale stojí bránící Foued Kadir.
7
Jallet vhazuje z pravé strany, na polovině Rennes, Míč se však postupně dostává až na půlící čáru.
5
Domácím se povedl vstup do utkání, hned od úvodních minut vedou.
3
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Silva přiťukl míč EZEQUIEL LAVEZZIMU, který si naběhl do pokutového území Rennes a pohotovou přízemní střelou překonal vyběhnuvšího Costila.
2
Obrana Rennes dokázala ubránit i druhý rohový kop. Odkop od branky.
2
Rohový kop pro PSG, domácí rozehrají z pravé strany. A nakonec si rohový kop zopakují, míč opět mimo hrací plochu.
1
A právě nyní nastupují oba týmy na hrací plochu.
Oba týmy čekají v útrobách stadionu na vstup na hrací plochu.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Silva (C), Alex, Maxwell, Jallet – Cabaye, Motta, Matuidi – Pastore, Cavani, Lavezzi.
Náhradníci: Douchez – Marquinhos, Digne, Verratti, Rabiot, Lucas, Ibrahimović.

Stade Rennais FC: Costil – Hountondji, Moreira, Boye, Armand (C) – Pajot, Bakayoko, Doucouré, Kadir, N'Tep – Oliveira.
Náhradníci: N'Diaye – Kana-Biyik, Danzé, Grosicki, Alessandrini, Konradsen, Toivonen..
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Antony Gautier. Na čarách mu budou pomáhat Annonier a Jeanne. Čtvrtým rozhodčím je Lavis.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se střetly v této sezóně na podzim, kdy v rámci 18. kola domácí Stade Rennes nestačilo na PSG a podlehlo 1:3.
Paris Saint-Germain
Pařížský velkoklub má již, po dnešním zaváhání Monaka, jistý mistrovský titul, a tak si i mohl dovolit v posledních zápasech ztrácet body. Nejprve po porážce 0:1 an hřišti Lyonu, který bojuje o umístění na místech, zajišťujících pohárovou Evropu pro nadcházející sezónu, pak i na hřišti zachraňujícího se Sochaux, kde v posledním kole PSG pouze remizovalo 1:1.
FC Sochaux – Paris Saint-Germain 1:1

Nejlepším střelcem domácího celku je hvězdný Zlatan IBRAHIMOVIĆ, který se do sítě soupeře trefil pětadvacetkrát a s náskokem devíti gólů vede pořadí střelců Ligue 1.
STADE RENNES
Rennes se zatím v tabulce Ligue 1 drží na patnáctém místě, ovšem pouze s tříbodovým náskokem před zatím prvním sestupujícím, FC Sochaux, které je na osmnáctém místě. Stade po skvělých výsledcích na hřišti Marseille a doma s Bastií trochu výsledkově klopýtalo a další výhru již nepřidalo. Místo toho ve čtyřech zápasech "pouze" třikrát remizovalo, což jsou, v boji o udržení se v lize, zbytečně poztrácené body.
Olympique Marseille – Stade Rennes 0:1
Stade Rennes – SC Bastia 3:0
Girondins Bordeaux – Stade Rennes 2:2
Stade Rennes – AS Monaco 0:1
AS Saint-Étienne – Stade Rennes 0:0
Stade Rennes – FC Lorient 1:1

Nejlepším střelcem hostujícího celku je Portugalec Nélson OLIVEIRA, který se do sítě soupeře trefil osmkrát.
Vítejte u onlajn přenosu utkání šestatřicátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí PARIS SAINT-GERMAIN přivítá v Parc des Princes v Paříži STADE RENNES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.