Je dobojováno! Ve druhém půli se zápas už spíše dohrával, domácí v poklidu kontrolovali své pohodlné vedení a nikam se zbytečně nehrnuli. Za svou pasivitu byli čtvrthodinku před koncem potrestáni, Carrassa totiž o čisté konto připravil přesnou hlavičkou Beauvue. Z mé strany je to pro tentokrát vše, příště na počtenou!
90+3
90+2
Henri Saivet drží míč ve středu hřiště, ale nemá komu přihrát. I nabíhající si Thelin byl obsazený, a tak přihrávka na něj nebyla ideální volbou.
90+1
Hlavní arbitr Millot nakonec s porcí nastaveného času nešetřil, přidal totiž další tři minuty!
90
Ještě je však před námi celá minuta základní hrací doby, na levém křídle kouzlí s míčem na kopačce Rachid Ghezzal.
89
Už se v podstatě pouze čeká na závěrečný hvizd, nadcházející nastavení pravděpodobně příliš dlouhé nebude.
87
Ghezzalův další centr od rohového praporku už nenadělal tolik neplechy jako ten z osmasedmdesáté minuty, Carrasso tentokrát mohl zůstat úplně v klidu.
86
V historicky stoprvním vzájemném kláním má ke třem bodům jednoznačně blíže Bordeaux, svěřence Willyho Sagnola dělí zhruba pět minut od vítězství.
85
Hra je pro útočný faul jednoho z Lyonských přerušena, rozehrávky se ujme Cédric Carrasso.
83
To platí i o minutu později, ani jednomu týmu se po Beauvueově gólu nedaří založit kloudnou akci.
82
Zápas se už dohrává spíše z povinnosti, hostující zadáci kombinují poblíž středové čáry, ale nikam se už neženou.
80
Vzápětí ke své poslední změně sáhli i hosté, Corneta nahradil Kalulu.
79
Jaroslav Plašil má dnes odpracováno, na jeho místo nastupuje brazilský útočník Jussiê.
78
Lyon právě vstřelil branku!
Olympique udeřil jako blesk z čistého nebe a zmírnil náskok domácích! Na bližší tyči si na Ghezzalův centr naskočil CLAUDIO BEAUVUE a z bezprostřední blízkosti nedal Carrassovi šanci!
77
Mladému lyonskému útočníkovi musel na nohy pomoci až přiběhnuvší arbitr Millot, hra bude pokračovat rohovým kopem ve prospěch Olympique.
76
Z tribun se ozývá pískot – možná i proto, že se na trávníku válí Maxwel Cornet a vůbec se mu z něj nechce.
75
Inu, hostům se čas již krátí, což si hráči Lyonu dobře uvědomují a na nějakou větší ofenzivní aktivitu už Olympique začíná rezignovat.
73
Rolán mohl jít sám na Lopese, v rozhodující moment však podklouzl a míč se stal snadnou kořistí hostujícího gólmana.
72
Do konce už zbývá jen nějakých dvacet minut, hra je pro nedovolený zákrok střídajícího Malbranquea na Pabla přerušena.
71
Hráči Bordeaux už se nikam neženou, iniciativu v posledních minutách převzal Lyon, do stoprocentních šancí se ale hosté nedostávají.
69
Do hry jde Steed Malbranque, opačným směrem pak Corentin Tolisso.
68
Exekuce se ujal Claudio Beauvue. Lyonský středopolař sice mířil mezi tři tyče, ale Carrasso bez větších problémů zakročil.
67
Modrofialovým se nepodařilo rozehrát, výsledkem byl faul na Ghezzala. Hosté tak budou zahrávat přímý kop z nějakých dvaceti metrů.
66
Příznivci Girondins už hlasitými chorály oslavují vítězství, míč však na svých kopačkách drží hosté.
65
Hosté mají na vstřelení tří gólů zhruba pětadvacet minut a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo skóre v nejbližší době měnit. Hráči Bordeaux suverénně hlídají svůj komfortní náskok.
64
Wahbi Khazri za vřelého potlesku opouští hrací plochu, na jeho místo nastupuje švédský forvard Thelin.
62
Hra je pro útočný faul jednoho z hostujících borců přerušena, rozehrávky se ujme bordeauxský gólman Carrasso.
61
Na druhé straně nebezpečně pálil střídající Ghezzal, jehož přízemní bombu Carrasso vytěsnil na roh!
60
Lyonská defenzíva se zcela rozpadla, čehož využil Diego Rolán, jenže jeho ránu pohotovým zákrokem eliminoval připravený Lopes!
59
...Na konci zmiňované protiakce stál střídající Rachid Ghezzal, ale ocitl se v ofsajdovém postavení.
58
Wahbi Khazri byl tentokrát precizně pokryt Rosem, hosté zakládají rychlý protiútok.
57
Plašilovo přenesení hry na Chantômea se nesetkalo s úspěchem, přetažený míč z kopačky člena širšího kádru české reprezentace doskotačil až do zámezí.
55
Hosté v posledních minutách nenalézají recept na soustředěnou defenzívu Bordeaux, Samuel Umtiti nemá komu přihrát už na polovině hřiště.
54
Za hlasitého pískotu na otevřené scéně opouští bojistě Mathieu Valbuena, místo nějž si zahraje Ghezzal.
54
Gabonský reprezentant Biyogo Poko na pravé straně ztratil míč, domácí budou tedy čelit další akci Lyonu.
52
Nyní vstoupil Cornetovi do cesty Henri Saivet, přesto – do druhé půle vstoupili jednoznačně aktivněji Lyonští.
51
Z dalšího rychlého protiútoku zahrozil Cornet, ale o hlavu vyšší Pallois jej čistě, leč nevybíravě odstavil od míče.
50
Wahbi Khazri je stále při chuti, ale jeho snaha byla tentokrát zbytečná, protože Rolán ledabyle zpracoval jeho pas do šestnáctky a domácí o míč přišli.
49
Maxwel Cornet našel na hranici pokutového území volného Ferriho, jehož tvrdý projektil Carrasso konečky prstů vyrazil nad!
48
Z něj žádné nebezpečí pro Lopese a spol. nepramenilo. Fekir však následně fauloval Chantômea, jenže i s další standardkou domácí naložili prachbídně.
47
Biyogo Poko z pravé strany posílal míč do ohně, ze všech nejrychleji se však rorientoval Samuel Umtiti a odvrátil ho alespoň na rohový kop.
46
Strhující první poločas je za námi. Zatím sledujeme poměrně vyrovnanou partii, nicméně domácí udělují Lyonu lekci z produktivity. V 17. minutě otevřel skóre Wahbi Khazri, jenž měl prsty i v dalších dvou gólech: z jeho centrů totiž těžili krátce před přestávkou jak Plašil, tak Pablo. Oklepe se Olympique ve druhé půli? Počkejme si na to do 21:02.
45+2
45+2
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Vážení diváci, musím se omluvit za to, že jsem za gól do šatny označil už Plašilův gól. Na samém konci nastaveného času totiž další centr Wahbiho Khazriho proměnil v gól i s trochou štěstí PABLO!
45+1
Lindsay Rose hokejovým bodyčkem poslal k zemi Poundjého, domácí budou mít šanci založit ještě jednu akci.
45
Ke konci se pomalu chýlí poslední minuta základního časového rámce úvodní pětačtyřicetiminutovky, sudí Millot nastavil ještě jednu minutku navíc.
44
Ulička v podání Nicolase Maurice-Belaye zamýšleného adresáta nenašla, míč končí v moci Anthonyho Lopese.
42
Gól do šatny, to je pro hosty studená sprcha. Nechme se překvapit, jak se s tím svěřenci Huberta Fourniera po změně stran vypořádají.
41
Domácí stále tlačí na pilu, pokus Diega Rolána z uctivé vzdálenosti se však mezi tři tyče nevešel.
40
Girondins ještě před přestávkou zvyšují své vedení! Khazriho centr od rohového praporku přesně našel hlavu JAROSLAVA PLAŠILA, který i díky nešťastné teči jednoho z hostujících zadáků dopravil míč do sítě.
38
Umtiti se v závaru před Cédricem Carrassem k míči neprobil, domácí otáčí hru.
37
Hráči Olympique v posledních minutách více a více vystrkují růžky, hosté si vynutili další rohový kop.
36
Stadionem to jen zahučelo, Valbuenův centr od rohového praporku tečoval Tolisso těsně, opravdu velmi těsně, vedle pravé tyče!
35
Maurice-Belay to zkusil střelou zpoza pokutového území, ale o pár metrů přestřelil svatyni Anthonyho Lopese, jenž tak zasahovat nemusel.
33
Jaroslav Plašil hledal dlouhým nákopem Nicolase Maurice-Belaye, ale onen nákop byl přeci jen dlouhý až příliš.
32
Christophe Jallet přiťukl míč lépe postavenému Valbuenovi, jenž ho z první napálil až do ochranné sítě nad Carrassovou svatyní.
31
Ze záhadných důvodů (zřejmě zranění či křeče) musel vystřídat Milan Gajić, mladého srbského zadáka nahradil André Biyogo Poko.
31
Probudit Olympique z letargie se pokusil štírek Mathieu Valbuena, ale jeho průnikové přihrávce na Corneta chyběla větší přesnost.
30
Tolissův centrovaný míč byl z kategorie těch méně povedených, kulatý nesmysl se v pokutovém území dlouho neohřál.
29
Jérémy Morel měl co dělat, aby na svých zádech udržel rychlíka Rolána, s jazykem na vestě však celou situaci ustál.
27
Lyonští se snaží tvořit hru, zatím se jim to však příliš nedaří. Domácí v poklidu brání svůj hubený náskok a stále hrozí z rychlých protiútoků.
26
Clément Chantôme nepěkně zajel přímo do Valbueny, za což vidí naprosto zaslouženou žlutou kartu.
26
Maxwel Cornet na Pabla nevyzrál, a tak jen tak propagačně napálil míč do ohně. Před Carrassem se nejrychleji zorientoval Nicolas Pallois a odvrátil kulatý nesmysl do bezpečí.
25
Valbuena si šel pro faul a po jednom ze soubojů skutečně upadl na zem, to ale sudího Millota nechalo ledově klidným.
24
Souhra Corneta s Valbuenou nic převratného nepřinesla, svěřenci Huberta Fourniera byli vytlačeni až před vlastního gólmana.
23
Jaroslav Plašil na pravé straně vybojoval autové vhazování, domácí se však poté sami vyhnali až k půlící čáře, kam pro míč spěchá Poundjé.
22
Po Jalletově přihrávce centroval míč do vápna Jordan Ferri, ale míč trefil jen jednoho z domácích zadáků.
21
Domácí kombinují na vlastní polovině, nyní si dokonce vypomohli zpětnou přihrávkou až na Carrassa.
20
Pallois chyboval v rozehrávce a k míči se dostal do skvělé pozice Claudio Beauvue, nicméně z voleje trefil právě vracejícího se stopera Girondins.
18
Khazri to znovu zkoušel, tentokrát ve vzduchu, ale k míči se nakonec neprobil. Bordeaux je na koni, hosté se v podstatě pouze brání.
17
Domácí se ujímají vedení! Ze standardky po faulu Mvuemby sice nic nevytěžili, Tolisso ale následně na polovině míče ztratil míč. Toho využil Diego Rolán, jenž posunul míč na nabíhajícího si WAHBIHO KHAZRIHO, který přesnou střelou ke vzdálenější tyči nedal Lopesovi šanci!
16
Po poradě s pomezním arbitrem nakonec rozhodčí odpískal přímý kop ve prospěch Bordeaux, k exekuci se staví Maurice-Belay.
15
Mvuemba povalil Khazriho a sám poté zůstal ležet na trávníku, ale sudí Millot nechal ve hře pokračovat.
14
Jérémy Morel musel mít oči na šťopkách, aby odvrátil centr z levého křídla alespoň do autu, domácí postupně přebírají iniciativu.
13
Saivetovu ránu obětavě zblokoval Samuel Umtiti, následná dorážka Jaroslava Plašila byla opravdu jedna z těch méně povedených.
12
Z následného přímého kopu ale žádné nebezpečí nepramenilo, Carrasso si skákavý míč bez problémů pohlídal.
11
Mathieu Valbuena byl faulován Saivetem, hosté budou mít k dispozici přímý kop z poměrně nadějné pozice.
10
Jordan Ferri nyní u pravé postranní čár ztratil míč v souboji s Poundjém, domácí mohou založit protiútok.
9
Cédric Carrasso si poprvé sáhl na míč, ale proti přízemnímu centru Jalleta neměl příliš obtížnou úlohu.
8
Míč je v zámezí, následovat bude odkop od Lopesovy svatyně.
6
Plašil byl obsazený, a tak zadovkou našel Wahbiho Khazriho, jenž zkusil štěstí z uctivé vzdálenosti, ale nemířil vůbec přesně.
5
Na první šanci stále čekáme, zatím sledujeme poměrně opatrný vstup do zápasu – a to platí pro oba týmy.
3
Ofsajd a v něm Jaroslav Plašil, míč si k rozehrávce staví portugalský legionář v hostující svatyni Lopes.
2
Domácí se rychlou narážečkou dostali k prvnímu zajímavému centru, míč z pravé strany ale přeletěl pokutové území Lyonu, aniž by ho někdo tečoval.
2
Výkopu se ujali hosté hrající v bílých dresech, hráči Girondins nastoupili v tradiční modrofialové kombinaci.
1

Girondins Bordeaux: Carrasso – Gajić, Pablo, Pallois, Poundjé – Saivet, Plašil, Chantôme – Khazri – Maurice-Belay, Rolán.
Náhradníci: Prior – Contento, A. Traoré, Kiese Thelin, Biyogo Poko, Jussiê, Yambéré.

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Rose, Umtiti, Morel – Ferri, Tolisso, Mvuemba – Beauvue, Valbuena, Cornet.
Náhradníci: Gorgelin – Biševac, Ghezzal, Darder, Malbranque, Gonalons, Kalulu.

Rozhodčí: Millot – Luzi, Pacelli.
Lyonské sráží až neuvěřitelná marodka, přesto patří Olympique slušná čtvrtá příčka s pětibodovým mankem na vedoucí Paris Saint-Germain. Mimo hru jsou i mnohé opory včetně Valbueny, Koného, Greniera, Ghezzala, Fekira či Fofany. V posledním kole Lyon doma porazil Bastii 2:0, nechme se překvapit, jak si v okleštěné sestavě povede na hřišti Bordeaux.
Girondins se v poslední době neskonale trápí, domácí už čtyři zápasy čekají na výhru a až šestnáctá příčka v tabulce jim vůbec nesluší. Remíza z pařížského Parc des Princes proti tamnímu PSG se rozhodně počítá jako úspěch, stejně jako domácí plichta s Liverpoolem v rámci Evropské ligy, výsledek 1:1 proti Toulouse už nikoliv. V minulém kole Bordeaux navzdory gólu Jaroslava Plašila dokonce schytalo debakl 1:6 v Nice.
Krásný sobotní večer přeji všem fanynkám a fanouškům francouzské Ligue 1. V souboji dvou slavných a tradičních klubů dnes od 20 hodin přivítá Girondins Bordeaux výrazně posílený Olympique Lyon. Přejeme příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.