To je z tohoto utkání vše. Děkuji vám za pozornost a u Ligue 1 zase někdy na počtenou.
STATISTIKY UTKÁNÍ

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:10.
Duel mezi Lorientem a Lille je ukončen! Domácí mužstvo se dočkalo prvních získaných bodů a díky penaltě Benjamina Moukandja ze 75. minuty zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 1:0. Hosté se dnes do vyložených příležitostí nedostali a zaslouženě prohráli.
90+2
90+2
Hráči Lorientu si v nastavení počínají jako zkušení mazáci a drží míč na polovině Lille.
90+1
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 2 minuty! Podaří se Lille vyrovnat nebo si Lorient připíše první body v této sezoně?
90
Po postupném útoku na levém křídle a následném centru se do zakončení tlačil Amalfitano, ale při hlavičce byl vyveden z míry jedním z obránců a svůj pokus namířil mimo tři tyče.
89
Chvílemi to vypadá, jakoby Lille vyrovnat ani nechtělo. Hostům chybí potřebný "drajv" a chuť něco vymyslet na polovině soupeře.
88
Lille drží míč na svých kopačkách a dlouhými nákopy se snaží přiblížit domácí šestnáctce. Hostům k vyrovnání nezbývá moc času.
86
Tak to se opravdu nepovedl. Přímý kop rozehrál Nicolas de Preville, jenž trefil možná 15. řadu místního stadionu.
85
Mendes dobře zavezl míč až téměř k velkému vápnu domácích, načež byl faulován. Lille rozehraje přímý kop.
84
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Moukandjo, přichází Jimmy Cabot.
83
Hosté byli blízko vyrovnání. Po výborném centru Corchii hlavičkoval osamocený de Preville, ale v záklonu mířil nad.
80
Držení míče i nadále vyznívá ve prospěch hostujícího celku – 40%:60%.
79
Lorient v druhém poločase rozhodně nemá herní převahu, v ofenzivní fázi je přesto nebezpečnější, dá se tedy říci, že se do vedení dostal zaslouženě.
77
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Stoppila Sunzu, přichází Ryan Mendes.
76
Lorient právě vstřelil branku!
Oranžoví využívají nařízenou penaltu a dostávají se do vedení! Zodpovědnost vzal na svá bedra útočník BENJAMIN MOUKANDJO, jenž překonal Enyeamu a otevírá gólový účet zápasu – 1:0.
74
Penalta! Velká šance domácího mužstva brankou neskončila díky fantastickému zákroku Enyeamy, po následném odkopu však nešťastně zahrál rukou Sunzu a domácí zahrají pokutový kop.
73
Obrovská šance Lille brankou nekončí! Lopesův přímý kop byl několikrát ztečován a nakonec jen o fous minul levou tyč Lecomteho branky.
72
Tak to byl velice tvrdý a zbytečný zákrok Toureho, jenž místo míče doslova odkopl svého protivníka a zaslouženě vidí žlutý kartonek.
71
Na druhé straně se hned nadvakrát procpal ke střele Lopes, ale ani jedním pokusem neuspěl.
70
Domácí útočnou akci opět táhl agilní Mesloub, jenž viděl v ulici nabíhajícího Moukandja, hrotový útočník ale na dlouhý míč nedosáhl.
68
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Majeed Waris.
65
Lille dalo v posledních minutách hráčům Lorientu více prostoru u své branky, z čehož pramenily dva rohové kopy a menší závary, ale i hosté se dokázali přece jen ubránit.
64
Lorient opět zahrozil, tentokrát si to středem hřiště namířil Mara, ale v nejlepším momentu střelu prováhal a o balon přišel.
63
Držení míče zatím jasně vyznívá ve prospěch hostujícího mužstva – 39%:61%.
61
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Éder, přichází Nicolas de Préville.
60
Po rychlém protiútoku se ke střele z dálky odhodlal Walid Mesloub a jen těsně minul Enyeamovu branku!
59
Dnešnímu zápasu zatím chybí jak góly, tak šance, ale také lepší atmosféra. Dle poloprázdných a tichých tribun by si nejeden divák mohl myslet, že se nejedná o utkání nejvyšší francouzské ligy.
57
Lille je teď aktivnější a i díky nebezpečným centrům zavřelo svého soupeře uvnitř velkého vápna, domácí obrana v čele s brankářem Lecomtem však závary před brankou zvládla na jedničku.
55
Lille se poprvé v druhém dějství dostalo k zakončení, zpoza velkého vápna se ke střele odvážil Lopes, ale jeho zakončení levačkou nemířilo přesně.
52
Obraz hry odpovídá formě obou celků. Lorient je zatím po čtyřech kolech na posledním místě s nula body, zatímco Lille okupuje pouze 15. pozici se čtyřmi získanými body.
50
Druhý poločas odstartoval ve stejném duchu, jako skončil ten první. Zápas se odehrává spíše uprostřed hřiště, chvíli kombinuje jedno mužstvo, poté to druhé, nikdo se nikam příliš nežene.
48
Po faulu uprostřed hřiště si na své konto připsal žlutou kartu také hostující stoper Renato Civelli.
46
První poločas mezi Lorientem a Lille je za námi. Nutno podotknout, že jsme až na pár rychlých protiútoků a málo razantních střel z dálky neviděli vůbec nic. Ani jedno mužstvo toho zatím moc nepředvedlo, a tak se do šaten odešlo za bezbrankového stavu.
45+2
45+2
Lille se těsně před koncem poločasu odhodlalo k rychlé akci, kterou vedl kapitán Mavuba, na jeho finální přihrávku z dobré pozice ale Éder nedosáhl. Velká škoda pro hosty.
45
První poločas byl nastaven o dvě minuty.
42
Zápas má v posledních minutách opravdu více hluchých míst, na hřišti se neděje nic zajímavého, oba celky hrají hodně takticky a dopředu se příliš neženou.
40
Lille je po delší odmlce na polovině svého soupeře, kde se snaží vymyslet nějakou účinnou kombinaci. Domácí ale zatím poctivě brání a hosty do ničeho nepouštějí.
38
Lorient vyrazil do dalšího rychlého kontru a opět si jej vzal na starosti útočník Benjamin Moukandjo, jenž si tentokrát položil na zem dva své protivníky, ale střelu přesto přes další obránce na branku neprotlačil.
36
Zodpovědnost na sebe vzal Arnold Mvuemba, ale jeho pokusu scházela razance, Enyeama tak pouze nastavil rukavice.
34
Hostující střeďák Younousse Sankharé je druhým hráčem v pořadí, který vidí v utkání žlutou kartu. Domácí rozehrají přímý kop z dobré pozice.
33
Lorient má v uplynulých minutách více ze hry, do vážnějších příležitostí se ale prozatím nedostává.
31
Opět se útočná trojice Lorientu řítila do dobré šance, ale i tentokrát byla akce přerušena kvůli ofsajdovému postavení.
29
A znovu domácí útočník Moukandjo. Kamerunec ve službách Lorientu tentokrát hledal v lepší pozici Maru, ale hostující obrana zapracovala na jedničku a míč odehrála do zámezí.
27
Hostům přímý, ani rohový kop vůbec nevyšel, a tak se domácí nadechli k rychlému protiútoku. Moukandjo to vzal na sebe, obešel dva protihráče a i přes pád dokázal vystřelit, jenže mířil pouze doprostřed do rukavic připraveného Enyeamy.
26
Následný přímý kop byl sražen na roh. K míči se staví dvojice Lopes, Amalfitano.
25
Máme zde první žlutou kartu tohoto klání. Za faul zezadu na Amalfitana ji zaslouženě obdržel domácí středopolař François Bellugou.
23
Lille má v posledních minutách míč více na svých kopačkách, dopředu se ovšem vůbec nehrne. Hosté vyčkávají a vyčkávají...
21
Éder se po přímém kopu opět dokázal uvolnit a dokonce i zakončit, jeho střela se ale do statistik nezapočítá kvůli hvizdu hlavního rozhodčího, jenž těsně před tím odpískal ruku.
19
Po tvrdém souboji uprostřed hřiště se domácí hráči i fanoušci hlasitě dožadovali odpískání přímého kopu, hlavní sudí Abed však situaci posoudil jinak a nechává hru plynout dále.
17
Éder se po centru za obranu ocitl v dobré pozici, tu však prováhal a následnou zpětnou přihrávku na jednoho z nabíhajících spoluhráčů pokazil. U míče opět Lorient.
15
Tempo zápasu se konečně trochu pohnulo, domácí vybojovali rohový kop, ale po zahrání Mvuemby hlavičkoval Ciani mimo tři tyče.
14
Hráči Lorientu dobře zakombinovali uprostřed trávníku, po jedné z přihrávek však o míč přišli a šanci k rozehrávce tak dostanou hosté.
13
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná a kromě střídání na obou stranách toho k vidění opravdu není mnoho.
12
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Stoppila Sunzu.
11
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Cafú, přichází Walid Mesloub.
10
A v zápase nebude pokračovat ani hostující Amadou, jenž si ze stejného souboje také odnesl zranění!
9
Zdá se, že Lorient bude muset střídat. V jednom ze soubojů se zřejmě zranil záložník Cafu, jenž nebude pokračovat ve hře.
8
Ani jedno mužstvo se dopředu příliš nežene, hra momentálně nemá příliš rychlý spád.
6
Domácí křídelník Mara se řítil na hostující branku, jeho akci však přerušila zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
5
Hra se po aktivním úvodu poněkud uklidnila, míč má v držení Lille, které kombinuje zejména na vlastní polovině.
3
Po postupném útoku se pravý bek Lorientu Moreira pokusil odcentrovat do vápna hostí, svůj pokus však namířil pouze na horní síť branky.
3
Dnešní střetnutí do ochozů nepřilákalo mnoho diváků, na vině je zřejmě špatná forma Lorientu z úvodu nového ročníku Ligue 1.
2
Lorient nastoupil do utkání aktivně a hned ve druhé minutě byl blízko zakončení, centr z levé strany však těsně před útočníkem Moukandjem odehrála obrana do bezpečí.
1
Zápas odstartoval! Domácí nastoupili v oranžovo-černé kombinaci, zatímco hosté navlékli venkovní bílou soupravu.
1
Obě mužstva již vcházejí na hrací plochu stadionu Stade du Moustoir. Utkání mezi Lorientem a Lille začne za malou chvíli.

FC Lorient: Lecomte (C) – Moreira, Z. Touré, Ciani, Le Goff – Mvuemba, Cafú – Bellugou, Philippoteaux, Mara – Moukandjo.
Náhradníci: Delecroix – Koffi, Cabot, Mesloub, Barthelme, Waris, Maurice.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Civelli, Baša, Béria – Sankharé, Mavuba (C), Amadou – Amalfitano, Éder, Lopes.
Náhradníci: Maignan – Bauthéac, Sunzu, de Préville, J. Palmieri, Mendes, Soumaoro.

Rozhodčí: K. Abed – S. Luzi, C. Mugnier (J. Brisard).
Vzájemná utkání

Vzájemnou bilanci má mnohonásobně lepší Lille. Z posledních 13 střetnutí dokázalo s Lorientem prohrát pouze dvakrát.
Lille OSC

"Les Dogues" prožili veleúspěšný loňský ročník Ligue 1, když se umístili na 5. příčce ligové tabulky. Úvod té letošní jim však vůbec nevychází. Z úvodních čtyř kol nasbírali pouze 4 body za těsnou výhru s Dijonem a remízu s Nice. Navrch Lille nezvládlo 3. předkolo Evropské ligy a vypadlo s ázerbájdžánským celkem FK Qäbälä.

Lille se potřebuje odrazit k lepším výkonům a právě trápící se poslední Lorient by mohl být ten správný odrazový můstek. Hlavní trenér klubu Fréderic Antonetti nebude mít k dispozici Obaddiho a Talla, kteří jsou zraněni.
FC Lorient

Lorient se po ne příliš povedené minulé sezoně trápí i od úvodu té nové. V úvodních čtyřech kolech nezvládl ubojovat ani bod a s hrozivým skóre 2:10 se krčí na poslední příčce tabulky. Reputaci si bude moci napravit s Lille, kterému se také vůbec nedaří.

Manažer domácího celku Sylvain Ripoll nebude moci do utkání počítat se čtveřicí hráčů, kvůli zranění do zápasu nezasáhne Conté, Paye, Rose a z důvodu disciplinárního trestu bude klání sledovat pouze z tribuny Bejnamin Jeannot, jenž s Bastií atakoval rozhodčího a následně mu byl udělen trest na 10 zápasů!

Hlavním arbitrem tohoto klání bude Karim Abed, jemuž budou na čarách vypomáhat Stephan Luzi a Cyril Mugnier. Pozici čtvrtého sudího zaujme Jérôme Brisard.
Vážení fotbaloví příznivci, vítejte u online přenosu z 5. kola francouzské Ligue 1, ve kterém na sebe narazí FC Lorient a Lille OSC. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.