To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Nantes potvrzuje zlepšenou formu a dnes v Lorientu vítězí 2:1. Pro domácí je to nepříjemná porážka, protože doma Lorient neprohrává. O výsledku rozhodla nemohoucnost základní jedenáctky Lorientu, která ztrácela velké množství míčů a až střídání v sestavě dokázalo navést tým ke zlepšení. Nakonec to ale nestačilo na víc, než na snížení náskoku Nantes, které si odváží po zásluze tři body!
90+4
90+4
Žlutou kartu dostává Mickaël Ciani (FC Lorient).
90+2
Nastaveny jsou čtyři minuty, nějaký čas tak domácím na vyrovnání zbývá.
90+1
Žlutou kartu dostává Enock Kwateng (FC Nantes) po zákroku na Warise, ostrý skluz.
90
Žlutou kartu dostává Adrien Thomasson (FC Nantes) a Steven Moreira (FC Lorient) za vzájemnou strkanici u postranní čáry, na polovině Nantes.
90
87
Další centr domácích z pravé strany, tentokrát hlavičkoval Majeed Waris, který ale branku netrefuje.
86
Nantes na polovině soupeře, ale vše končí útočným faulem.
85
Matteo Guendouzi zkouší pozornost Rioua, který jeho střelu zpoza vápna chytá.
83
Domácí na útočné polovině, po pravé straně to ale tentokrát nejde.
82
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Yacine Bammou, přichází Nicolaj Thomsen.
80
Lorient právě vstřelil branku!
Tak přece jenom se domácí dokázali prosadit, na centr Moreiry z pravé strany si ve vápně naskočil PIERRE-YVES HAMEL, který povedenou „rybičkou“ překonal Rémy Rioua.
80
Centr z pravé strany, z ostrého úhlu, míč míří někam do míst pokutového kopu, kde si ho ze vzduchu stahuje Rémy Riou.
79
Znovu sledujeme kombinaci domácího týmu na útočné polovině.
78
Lorientu se nedá upřít snaha, ale hru domácího týmu sráží velké množství individuálních chyb.
76
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Walid Mesloub, přichází Matteo Guendouzi.
74
Nantes právě vstřelili branku!
Stále se opakující chyby sráží hru Lorientu. Nyní chyboval obránce v rozehrávce na vlastní polovině, míče se zmocnil soupeř, na hranici ofsajdu dostal přihrávku od Saly GUILLAUME GILLET, který z levé strany prostřelil padajícího gólmana Lecomteho.
72
Vincent Le Goff odcentroval z levé strany, pro míč si ale došel Rémy Riou.
70
Čeká nás posledních dvacet minut tohoto utkání a domácí mají již patrnou převahu, dokáží alespoň vyrovnat?
69
Mvuemba nakonec rozehrál ještě jeden rohový kop, Ciani se dostal do zakončení, ale branku netrefil.
67
Domácí vybojovali rohový kop, rozehrávat bude Mvuemba.
66
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Maxime Barthelme, přichází Pierre-Yves Hamel.
65
Adrien Thomasson se dostal ke střele, ale branku netrefil.
62
Žlutou kartu dostává Zargo Touré (FC Lorient).
62
Statistika držení míče – 52% : 48%.
61
Hraje se převážně ve středu hřiště, kvalita hry odpovídá spíše podprůměru.
60
Je za námi hodina hry, hosté zatím překvapivě i nadále vedou a na kopačky domácích borců se snáší nervozita.
59
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Adrien Thomasson.
58
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází François Bellugou, přichází Moryké Fofana.
57
K tomu by však bylo zapotřebí alespoň přesnějších přihrávek, čehož domácí tak úplně nejsou schopni.
56
Za potlesku tribun se nyní domácí snaží něco vymyslet na polovině Nantes.
55
Hosté dostávají míč na polovinu soupeře a nechávají ho být, to Nantes v tuto chvíli stačí.
54
Pro Diega Carlose tak zápas, po zákroku Mary, končí předčasně, to je špatná zpráva pro doposud pevnou defenzivu Nantes.
54
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Diego Carlos, přichází Enock Kwateng.
53
Zbytečným útočným faulem se nyní prezentoval Mohamed Mara, který přišlápl nárt bránícího hráče Nantes.
51
Lorient nezachytil úvod druhé půle, rozhodně to není ze strany domácího týmu nějaký úchvatný fotbal.
49
Žlutou kartu dostává Emiliano Sala (FC Nantes).
48
Autové vhazování hostů, z levé strany, na útočné polovině.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
První poločas patřil domácím, kteří byli aktivnější a častěji drželi míč. To ale bylo všechno, finální fáze se zatím Lorientu tolik nedaří. Nantes se trpělivě bránilo a po dobrém úvodu trochu ze hřiště vytratilo. Až v závěru poločase se hosté dostali více do zápasu a nakonec z toho dokázali vytěžit i gól, když se prosadil ve 42. minutě Yacine Bammou.
45
45
Poslední minuta prvního poločasu, respektive řádné hrací doby, hosté hájí těsné vedení.
43
Lorient nyní s míčem u půlící čáry, ale to je málo.
42
Domácí si tak trochu o gól koledovali, v posledních zhruba pěti minutách nechali soupeři až příliš prostoru a ten toho nyní využívá, když na pas z pravé strany naběhl na zadní tyči YACINE BAMMOU, který doufal, že se k němu míč dostane, to se také stalo, tak ho napálil křížně do branky.
42
Míč se dokutálel do náruče Benjamina Lecomteho, který tak bude moci rozehrávat od své branky.
41
Razantní odkop domácího Françoise Bellugoua před dvěma útočícími hráči ve žlutém.
39
Žlutou kartu dostává Léo Dubois (FC Nantes).
40
Mickaël Ciani sjel kopačkou po holenní kosti Bammouvoi, proto se útočník Nantes tak těžce zvedal z trávníku.
39
Diváci pískají, je to proto, že jeden z útočících hráčů Nantes zůstal ležet na trávníku, je to Yacine Bammou.
38
Odkop od branky Nantes, míč končí v autu, bylo to ale s přičiněním bránícího hráče Lorientu.
37
Lorient má ale opět míč ve své moci a bude útočit.
36
Mvuemba rozehrává, zkouší to přímo na branku, ale tu netrefuje, Rémy Riou si to celé pohlídal.
35
Mvuemba bude moci rozehrát přímý kop z levé strany, ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů od branky Nantes.
34
Rémy Riou se nenechal zaskočit střelou Mohameda Mary z pravé strany.
33
Z rohového kopu se domácí nedokázali prosadit, přesto jsou znovu u pokutového území Nantes.
32
Skvělá reakce bránícího Diega Carlose zachránila nyní Nantes od inkasovaného gólu!
30
Je za námi první půl hodina hry, v níž vidíme dobrý výkon hlavně domácích. Nantes se po úvodu trochu vytrácí z hřiště.
29
Domácí postupují po pravé straně, nakonec ale Steven Moreira zastavil svůj postup a vrací míč zpět do obrany.
27
Žlutou kartu dostává Arnold Mvuemba (FC Lorient).
24
Lorient má převahu, nyní se hosté těžko dostávají k míči.
23
Vše přerušil hvizd rozhodčího pro útočný faul.
22
Lorient získává volný kop, který bude na útočné polovině rozehrávat Arnold Mvuemba.
21
Lucas Lima posílá míč raději brankáři, hlavně neudělat chybu v rozehrávce.
20
Je za námi prvních dvacet minut, které přineslo docela pohledný fotbal, oba týmy se snaží něco vymyslet, k vidění byly i zajímavé střelecké pokusy.
18
17
Hosté čelili dalšímu rohovému kopu Lorientu, dobrý zákrok předvedl gólman Rémy Riou.
15
Míč směřuje z levé strany před branku Nantes, ale vše přerušuje hvizd sudího – útočný faul.
14
Lorient vybojoval rohový kop z levé strany.
13
Brankář Benjamin Lecomte si došel pro míč a bere hostům naděje.
12
Je tu volný kop Nantes, na útočné polovině, z pravé strany, ale poměrně z dálky.
10
Hosté vybojovali rohový kop, ten rozehráli z pravé strany, míč ale posléze končí vedle branky, Benjamin Lecomte nemusel zasahovat.
9
Druhá povedená střela hostů zpoza vápna, tentokrát pálil Guillaume Gillet, míč znovu končí nad brankou.
8
Hosté nyní zahrozili, domácí se dostávají pod tlak.
6
Z vlastní poloviny se snaží dostat hráči Nantes, kterým se to v úvodu zápasu tolik nedaří.
4
Hosté se celkem s přehledem ubránili, domácí nakonec kopali dva rohové kopy z levé strany.
3
Je tu ale další akce Lorientu, po levé straně, hosté se ubránili pouze za cenu rohového kopu.
3
Míč nakonec končí u Rioua, který rozehrává na levou stranu.
2
Domácí postupují středem hřiště, dostávají se na polovinu soupeře.
1

FC Lorient: Lecomte (C) – Moreira, Z. Touré, Ciani, Le Goff – Mvuemba, Bellugou, Mesloub – Mara, Waris, Barthelme.
Náhradníci: Lamonge – Lautoa, Guendouzi, Cafú, Fofana, Hamel, Philippoteaux.

FC Nantes: Riou – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Harit, Rongier, G. Gillet, Bammou – Sala, Stępiński.
Náhradníci: Dupé – Kwateng, Thomasson, Kačaniklić, Thomsen, Aristeguieta, Alegue Elandi.

Rozhodčí: Rainville – Zitouni, Mugnier.
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Nicolas Rainville. Na čarách mu budou pomáhat Djemel Zitouni a Cyril Mugnier. Čtvrtým rozhodčím je Jerome Brisard.
Vzájemné zápasy
Lorient uspěl v souboji s Nantes naposledy před více, jak třemi lety, kdy doma zvítězil 2:1. V následujících šesti vzájemných duelech čtyřikrát prohrál a pouze dva zápasy dokázal alespoň zremizovat. Poslední měření sil v minulém ročníku skončilo vítězstvím domácího Nantes 2:1, předtím se na podzim rozešly oba týmy smírně po remíze 0:0.
FC NANTES

Nantes na tom není o moc lépe, než jeho dnešní hostitel. V tabulce Ligue 1 má pouze o dva body více, když také pouze dvakrát vyhrálo, navíc má však Nantes dvě remízy. Ty vybojovalo v 5. a 6. kole v Nancy a doma se Saint-Étienne. Do nového ročníku vstoupilo Nantes výhrou v Dijonu, pak ale třirkrát prohrálo a po již zmíněných dvou remízách přišla další porážka, tentokrát v Marseille. Až v posledním kole se příznivci Nantes mohli radovat teprve z druhého ligového vítězství – nad Bastií vyhrálo Nantes doma těsně 1:0.
FC LORIENT

Lorient prožil katastrofální vstup do nové sezóny a hned ve čtyřech zápasech prohrál. První body získal v pátém kole s Lorientem (1:0), stejným výsledkem pak prohrál v Guingampu, ale veledůležité a nesmírně cenné tři body pak Lorient doma vyválčil s Lyonem, který určitě do trápícího se Lorientu nepřijel prohrát, ovšem ani jemu úvod nového ligového ročníku nevyšel. V posledním kole bojoval na hřišti favorizovaného Nice, kde ale nakonec padl 1:2.
Vítejte u onlajn přenosu utkání devátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí FC LORIENT přivítá na stadionu Armanda Césariho ve Furiani FC NANTES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.