Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Guingamp : Toulouse - 30. září 2017   20:00

Guingamp
Guingamp
3' Thuram (Deaux)
1:1
(1:1)
Toulouse
41' Somália  (Delort)
Guingamp
Johnsson – Kerbrat, Eboa Eboa, Sorbon, Rebocho – Deaux (68. Blas), Didot (81. Phiri), Diallo – Salibur, Thuram, Briand (C) (65. Benezet).
Petrić – Blas, Camara, Benezet, K. Achahbar, Phiri, Giresse.
Buquet – Cano, Debart
Stade de Roudourou, Guingamp
Toulouse
Lafont – Amian, Jullien, Sylla, Yago (C) – Somália (89. Michelin), Imbula, Blin, Jean (68. Sanogo) – Moubandje – Delort (87. Bodiger).
Goicoechea – Cahuzac, Sanogo, Toivonen, Sangaré, Michelin, Bodiger.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:8. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 17:18.
Dvě nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Guingamp i Toulouse si z dnešního utkání odnášejí po bodu. Již ve třetí minutě prvního poločasu otevřel skóre zápasu Marcus Thuram, který zužitkoval přízemní pas Lucase Deauxe z pravé strany. Po rychlém zásahu se mohlo zdát, že dnes bude v Guingampu kanonáda, ale opak byl pravdou. Ofenzivní hráči se nemohli dostávat do šancí. Zčistajasna však ještě před pauzou srovnal krok po odraženém míči Somália. Ve druhé půli už měli brankáři téměř zcela volno. Karl-Johan Johnsson i Alban Lafont již míč ze sítě nemuseli lovit a tak zápas skončil smírně 1:1.
90+2'
90+2'
Ve druhé minutě nastavení si hostující celek vypracoval rohový kop. Giannelli Imbula centroval do vápna, ale domácí obrana si poradila s vysokým míčem.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Thuram pokoušel vybojovat v devadesáté minutě pokutový kop, ale jeho pád byl vidět i z velké dálky a hlavní rozhodčí, který stál opodál se nenechal nachytat.
89'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Somália, přichází Clément Michelin.
89'
Ani další příležitost od rohového praporku ale domácím nevyšla. Naopak do rychlého protiútoku se hnal Blin s Imbulou. Ani tato dvojice ale neuspěla.
88'
Příliš času již týmům nezbývá. Z levé straně se pokoušel dostat míč do vápna Ludovic Blas. Míč zblokoval na rohový kop těsně před brankou Jullien.
87'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Yann Bodiger.
86'
A také hosté se ještě dostali do útoku. Pas z pravé straně se dostal se štěstím po odrazu k Delortovi, který ale pálil zpoza vápna jen do obránce před sebou.
85'
Další centr do hostujícího vápna předvedl Thuram. V šestnáctce se poroučel na zem Salibur, ale rozhodčí byl blízko celé situaci a nechává hru pokračovat.
84'
Rebocho vybojoval u středové lajny míč, následně ho předal Diallovi, který byl sestřelen skluzem Amiana. Domácí se drží na útočné polovině.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Jedna jediná branka stále může rozhodnout o vítězi. V posledních minutách se zdá, že více sil mají v závěru hráči Guingampu.
81'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Étienne Didot, přichází Lebogang Phiri.
81'
Po delší době se také hráči Toulouse dostali na útočnou polovinu. Sanogo spolupracoval s Blinem, ale také jednadvacetiletý záložník Toulouse nepředvedl přesný centr.
80'
Ludovic Blas zdatně nahradil Deauxe na pravé straně domácí zálohy. Jeho nebezpečný centr na hranici malého vápna však nedokázal Thuram zasáhnout.
79'
Standardní situace se dnes nedaří ani na jedné straně. Přetažený centr do vápna bez problémů pokryla hostující obrana.
78'
Guingamp pokračuje v mírném tlaku. Po nepřesném rohovém kopu přišel nepřesný centr, ale bude taky další rozehrávka od rohového čtvrtkruhu.
77'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Didot. Střílený pas na zadní tyč musel vyrážet až Lafont, který nenechal hlavičkovat Thurama.
76'
Bezent byl přistrčen v blízkosti pokutového území a domácí tak mají nadějnou pozici pro přesný pas do vápna.
75'
V posledních minutách začínají mít navrch domácí hráči. Toulouse se nedokáže držet u balonu, nyní musel faulovat již ve středu pole Imbula.
74'
Domácí napadají až téměř u vápna Toulouse. Hostující hráči ale lehce překonali napadající fotbalisty, ale Somáliův centr našel jen připraveného Johnssona.
73'
Ani další rohový kop se Guingampu nevydařil. Centr od rohového praporku byl přetažený a ani hráči na zadní tyči neměli šanci na něj dosáhnout.
71'
Míč se dostal do sítě! Sanogo na levé straně převzal balon, z druhého doteku ho napálil k zadní tyči. Johnsson byl bez šance, ale zachránil ho postranní rozhodčí, který signalizuje jasný ofsajd hostujícího hráče.
70'
Domácí získali míč ve středu pole, následně ale Diallo zazdil dobře rozjetou útočnou akci nepřesnou přihrávkou a nakonec musel faulovat.
69'
Po faulu na Imbulu měli hosté příležitost z volného přímého kopu. Míč se dostal velmi rychle do vápna, ale nejvýše se vyšplhal Johnsson, který balon vyboxoval mimo nebezpečí.
68'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Ludovic Blas.
68'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Yaya Sanogo.
67'
Étienne Didot už se nemohl dívat na nepřesnosti na obou stranách a rozhodl se k dalekonosné střele. Míč však končí z jeho kopačky jen na tribuně.
66'
Ani Toulouse se nedaří proklouznout s míčem do šestnáctky. Delort nebyl daleko, ale znovu ho zradil první kontakt s míčem.
65'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Nicolas Benezet.
64'
Rozhodčí začíná sčítat fauly hráčům. Deaux zatáhl zezadu unikajícího soupeře a vidí žlutou kartu.
63'
Už se zdálo, že by Briand mohl přejít přes Rebocha až do pokutového území, ale portugalský krajní bek se dokázal do souboje vrátit a ještě získat míč.
61'
A další vytrčený loket při hlavičkovém souboji předvedl Issiaga Sylla, který je tak první potrestaným hráčem druhého poločasu.
60'
Po hodině hry je stav zápasu stále vyrovnaný. Ani jeden z týmů se nemůže dostat více do ofenzivních příležitostí. Nyní pálil z nepřipravené pozice Delort jen vysoko nad.
59'
Další tvrdá srážka ve středu pole a znovu je na trávníku Diallo. Domácí mohou rozehrát útočnou akci z klidové pozice.
58'
Ten se domácím vůbec nevyvedl. Následně byl ale faulován při souboji o míč domácí Diallo. Ani další akce domácímu týmu vůbec nevyšla. Didot přetáhl přihrávku až za brankovou lajnu.
57'
Thuram perfektně zpracoval dlouhý pas až téměř k pokutovému území. Jullien se štěstím odrazil míč jen na rohový kop.
56'
Moubandje zkoušel nastavit hlavu do razantního centru, ale míč se odrazil jen vysoko nad břevno domácí branky.
55'
Ani jeden z týmů se nemůže na delší čas usadit na útočné polovině v blízkosti vápna. Nyní už byl před šestnáctkou Delort, ale rukou odstrčil Didota a je pískán faul.
53'
Rebocho byl tvrdě sražen k zemi, ale rozhodčí nedovolený zákrok neviděl. Pokračovalo se tak ve hře. Dlouhý výkop Johnssona našel jen ve středu pole pohybujícího se Blina.
52'
Rohový kop se Toulouse vůbec nevydařil. Míč se dostal jen k prvnímu bránícímu hráči Guingampu. Právě domácí šli do rychlého protiútoku, ale ke střele se také neprotlačili.
51'
Po zpracování Delorta pálil z prvního doteku Moubandje. Tvrdou ránou našel jen přikrčeného Sorbona, který míč odrazil na rohový kop.
49'
Nebezpečný zákrok předvedl domácí Diallo. Hosté rozehráli od postranní lajny jen do kombinace, centr do vápna přece jen přiletěl, ale Eboa Eboa skvěle odhlavičkoval míč do bezpečí.
48'
Hostující obrana měla co dělat, aby udržela v dostatečné vzdálenosti Brianda, který nebyl v prvním poločase tolik vidět. Sylla to však dokázal.
47'
Do druhého dějství vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Na pravém kraji ordinoval Somália. Následně ale skluzem zasáhl Sorbon a u balonu jsou také domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Guingamp začal parádně. Již ve třetí minutě zápasu dokázal Deauxův centr protlačit mezi nohama brankáře Lafonta do sítě Marcus Thuram. Následně se oba týmy soustředily mnohem více na obranu a šance nepřicházely. Až po odraženém míči se dostal do gólovky Somália, kterému stačilo jen přehodit vyběhnutého Johnssona a byla najednou vyrovnáno. V závěru poločasu ještě mohl z dobré pozice pálit Didot, ale Lafont byl připravený.
45+1'
45+1'
Již v nastaveném čase se opřel do míče z místa přestupku Didot, ale Lafont bez problémů míč lapil do rukavic.
45'
Ještě jedna velká šance pro domácí před poločasovou přestávkou. Thuram byl faulován těsně před vápnem a Lafont bude muset být ve střehu.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu na levém kraji opět Steeve Yago. Jérémy Sobron si poradil s vysokým centrem do pokutového území, nenechal Delorta hlavičkovat.
43'
Před koncem poločasu se hra rozhýbala. Po dlouhém autu Yaga měl míč u nohy Jean. Jeho přízemní centr už ale Delorta nenašel.
41'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Zničehonic je srovnáno! Po šťastném odrazu se dostal k balonu Delort, který jen špičkou kopačky přehodil obranou linii. Nejlepší start na balon měl SOMÁLIA, který přesprintoval Sorbona a lobem přes Johnssona dostal míč do sítě.
39'
Další nepřesnost na hostující straně. Somália vybojoval míč, poté ho předal na levou stranu, kde byl Jean, ale ani tentokrát nepřišel přesný pas do vápna.
38'
Ani jednomu z týmů se nedaří finální fáze útoku. Imbula se sice dostal s balonem před vápno, přesně přihrál Blinovi, který ale z první napálil míč jen na tribunu.
37'
Thuram si dělal prostor v pokutovém území po přihrávce Didota. Jullien byl však dříve u balonu, navíc byl právě Thuramem faulován.
36'
Po levém kraji to zkoušel Diallo. Senegalský záložník také skončil na zemi po zásahu Somálii. Domácí rozehráli standardní situaci jen do kombinace.
34'
Domácí kapitán byl až příliš aktivní při napadání. Nebezpečně zajel do rozehrávajícího Julliena. Míč se ale po rozehrávce rychle dostal na domácí kopačky.
33'
Už se zdálo, že by hostující celek mohl ohrozit Johnssona. Moubandje zpracoval míč na hranici pokutového území, poté si ale špatně přiťukl balon ke střele a Sorbon ho dokázal lehce zblokovat.
32'
Na dlouhý aut Yaga si měl naskočit Delort, ale byla z toho nakonec velká šance na druhé straně. Thuram vyplaval za obranou Toulouse, zcela nebráněn střílel v pádu jen do skvěle vyběhnutého Lafonta.
31'
Somália byl přistižen za posledním obráncem Guingampu a tak musí brazilský krajní záložník míč odevzdat. Rozhodčí byl přesný.
30'
Po půlhodině hry stále vedení domácí Guingamp o jednu branku již ze třetí minuty zápasu. Od té doby čekáme na slibnější příležitost u jedné z branek.
29'
Rabocho musel v nouzi odpravit míč jen na rohový kop. Hosté byli ve vápně jen ve čtyřech a s tím si domácí obrana bez problémů poradila.
27'
Ani jeden z týmů se do útoku příliš nežene, vše se odehrává od šestnáctky k šestnáctce. Didot se nyní provinil proti pravidlům u středového kruhu.
26'
Guingamp měl ještě rohový kop, ale ten si pohlídal vyražením míče z pokutového území mladý brankář Toulouse Alban Lafont.
25'
Také na druhé straně trávníku došlo k faulu. Deaux se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. V šestnáctce však úřadoval jen Moubandje.
24'
Hostující tým měl nadějnou pozici při rozehrávce volného přímého kopu. Imbula zkusil střílet rovnou z velké dálky, ale míč mu vůbec nesedl na kopačku a končí vysoko nad brankou.
23'
Znovu z pravé strany. Kerbrat centroval do vápna, ale míč se rychle dostal na kopačky hostujícího týmu. Moubandje pádil s balonem u nohy do útoku a Sorbon musel sáhnout k faulu.
22'
Deaux uvolnil patou Didota, ten se pokusil najít centrem střelce první branky, ale Marcus Thuram byl tentokrát bez větších problémů ubráněn.
21'
Nyní byl velmi aktivní na středu trávníku domácí Didot. Blin musel sáhnout k nedovolenému zákroku. Rychlá rozehrávka však domácím vůbec nevyšla.
19'
Dlouhý aut našel na půlící čáře Dialla, který ve vzdušném souboji fauloval Somáliu. Brazilský fotbalista Toulouse se jen těžce zvedá z trávníku.
18'
Hosté se snaží rozpohybovat obranu Guingampu, ale chybí přesnost. Imbula nenašel dlouhým pasem Delorta. Míč se však ještě vrátil na kopačky hostujících hráčů.
17'
Postupem času se oba týmy více a více zaměřují na defenzivu. Nyní to chtěl vyvrátit nabíhající Salibur, který si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
16'
Corentin Jean byl tvrdě atakován Diallem. Domácí záložník si koleduje o žlutý trest. Rozhodčí se rozhodl ještě hráče Guingampu ušetřit.
15'
Povedená akce hostujícího celku. Imbula si vyměnil míč s Blinem poté pálil z třiceti metrů jen vysoko nad branku švédského brankáře ve službách Guingampu.
14'
Individuální akce Marcuse Thurama končí jen nečistým zákrokem domácího Dialla. Jullien tak může z klidové pozice rozehrát útočnou akci.
13'
Další prudký pas do vápna obstaral Deaux. Asistent u první vstřelené branky tentokrát našel jen kopačku bránícího Julliena.
11'
Tvrdou střelou se nyní prezentoval hostující Alexis Blin. Karl-Johan Johnsson s obtížemi míč jen vyrazil před sebe, tam byl jen domácí Eboa Eboa.
10'
Andy Delort číhal na příležitost na zadní tyči. Míč k němu opravdu propadl, ale hostující útočník už byl ve velkém úhlu a míč do sítě už nedostal.
9'
Thuram nyní v rychlé náběhu na pravé straně. Jullien mu dokázal zkřížit cestu a míč odpravil do zámezí. U balonu zůstávají domácí fotbalisté.
8'
I domácí brankář musel být ve střehu. Po pomalé nahrávce Jérémy Sorbona musel Johnsson hodně přidat, aby alespoň odkopl balon před dotírajícím Delortem.
7'
Étienne Didot se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. Prudký pas do vápna našel Thurama, který balon jen lehce tečoval, ale Lafont mohl být tentokrát v klidu.
6'
Toulouse se snaží o vyrovnání, ale rohový kop hostujícímu týmu vůbec nevyšel. Do protiútoku se naopak hnal Diallo a domácí budou mít volný přímý kop z nadějné pozice.
5'
Také hosté se pokoušeli o rychlou odpověď. Na pravém kraji se dostal do dobré rychlosti Somália, ale přes Rebocha neodcentroval.
3'
Guingamp právě vstřelil branku!
Tak to je bleskový Guingampu! Lucas Deaux se na pravé straně ocitl zcela sám, přízemním centrem vybídl ke skórování MARCUSE THURAMA, který mezi nohama brankáře Lafonta procedil míč do sítě.
2'
Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu rozehrávkou ze středového kruhu. Dlouhý pas na Thurama však nebyl přesný a k balonu se rychle dostávají také hosté.
1'

EA Guingamp: Johnsson – Kerbrat, Eboa Eboa, Sorbon, Rebocho – Deaux, Didot, Diallo – Salibur, Thuram, Briand (C).
Náhradníci: Petrić – Blas, Camara, Benezet, K. Achahbar, Phiri, Giresse.

Toulouse FC: Lafont – Amian, Jullien, Sylla, Yago (C) – Somália, Imbula, Blin, Jean – Moubandje – Delort.
Náhradníci: Goicoechea – Cahuzac, Sanogo, Toivonen, Sangaré, Michelin, Bodiger.

EA Guingamp

Guingampu stačilo padesát bodů v minulém roce jen na konečné desáté místo, které nezaručilo pohárovou Evropu v nové sezoně. Tým ze západu Francie se tak může soustředit jen na domácí soutěž, ale v ní se mu daří střídavě. Po výhře 3:1 v prvním kole nad týmem Met přišli dva nepříjemní soupeři, PSG a Nice. Guingamp nevstřelil proti slavnějším týmům ani branku a v tabulce klesl. Až v poslední době se Guingamp radoval ze tří bodů ze zápasu s Lille, když jedinou branku utkání vstřelil ve druhé nastavené minutě druhého poločasu Etienne Didot. V minulém týdnu se však už musel Guingamp sklonit před týmem Jaroslava Plašila Bordeaux. Český záložník do zápasu z lavičky nezasáhl, ale jihofrancouzský celek dokázal i tak zvítězil 3:1.
Toulouse FC

Toulouse mělo extrémně špatný konec minulé sezony. Sedmkrát v řadě nevyhrálo a propadlo se tak až na čtrnáctou pozice v konečné tabulce. Ani úvod nové sezony nepřineslo výrazné zlepšení. Toulouse má po sedmi odehraných kolem sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. Na půdě našlapaného PSG však tým okolo mladého brankáře Albana Lafonta schytal debakl 2:6. Ani v posledním odehraném zápase se Toulouse nedařilo. Jedinou branku vstřelil záložník Bordeaux Malcom a rozhodl tak o tom, že tři body putovaly k týmu Jaroslava Plašila. Přesně na polovině vstřelených branek Toulouse se podílel švédský střelec ve službách francouzského týmu Jimmy Durmaz. Před týdnem se Toulouse muselo sklonit před Marseille, po brankách Thauvina a Ocampose prohrál tým z jihu Francie 0:2.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již osmým kolem a my se společně zaměříme na zápas Guingampu, který přivítá před domácím publikem Toulouse.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.