Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Toulouse - 20. srpna 2017   21:00

Paris SG
31' Neymar  • 36' Rabiot (Neymar) • 75' Cavani  • 82' Pastore (Di María) • 84' Kurzawa (Neymar) • 90+2' Neymar
6:2
(2:1)
Toulouse
19' Gradel  (Amian) • 78' Jullien  (Jean)
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Kimpembe, Silva, Kurzawa – Verratti, Motta (69. Pastore), Rabiot – Di María (86. Draxler), Cavani (85. Lo Celso), Neymar.
Trapp – Berchiche, Marquinhos, Lo Celso, Meunier, Pastore, Draxler.
Delerue – Cano, Jouannaud
Parc des Princes, Paříž
Toulouse
Lafont – Amian, Diop, Jullien, Moubandje – Somália, Blin – Gradel (62. Michelin), Toivonen (59. Machach), Durmaz (46. Jean) – Delort.
Goicoechea – Bodiger, Cahuzac, Machach, Jean, Sylla, Michelin.

Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 15:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 7:4. Fauly: 8:19.
Před týdnem dal při své premiéře v dresu PSG Neymar jednu branku. Dnes při svém druhém startu skóroval hned dvakrát, k tomu přidal i dvě asistence a po faulu na něj přidal další gól z pokutového kopu Edinson Cavani. Neskutečný večer pětadvacetiletého Brazilce.
PSG po zcela suverénním výkonu bere do tabulky Ligue 1 další tři body a dostává se po třetím kole na čelo.

Závěr prvního poločase přinesl strhující podívanou! Nejprve zmrazil všechny přítomné na stadionu brankou hostující Gradel. Ještě do poločasu ale otočilo PSG skóre díky brankám Neymara a Rabiota. To však nebylo nic oproti tomu co přinesl závěr zápasu. Vše nastartovalo vyloučení Marca Verattiho, italský záložník musel opustit trávník po druhé žluté kartě. O pět minut později byl ale faulován Neymar v pokutovém území a Edinson Cavani proměněnou penaltou dal domácím klid. Z ojedinělé šance Toulouse ale bylo za mžik snížení, po rohovém kopu se prosadil kapitán hostů Christopher Jullien. Závěr zápasu ale už patřil jen a jen pařížskému týmu. Nejprve vytáhl milimetrovou střelu zpoza vápna Javier Pastore. Za další dvě minuty udeřil z rohového kopu parádní střelou v pádu Layvin Kurzawa, ale to nejlepší ještě mělo přijít. Ve druhé minutě nastavení se rozhodl Neymar, že dopraví míč do sítě. Poradil si se čtyřmi obránci v pokutovém území a levačkou poslal balon k tyči!
90+3'
90+2'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
To je neskutečné co si nyní dovolil NEYMAR. Po přihrávce Rabiota se brazilský fotbalista dostal do pokutového území zády k brance. Sám potupil hned čtveřici obránců, před Diopem si udělal obrat na pravou nohu a střelou k tyči nedal Lafontovi žádnou šanci.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Také střídající Draxler se mohl zapsat mezi střelce. To se mu však po zákroku Diopa nepodařilo. V poslední minutě je ještě potrestán žlutou kartou Jean.
89'
Minutu před konce si pomohl faulem Alexis Blin. U rohového praporku zbytečně zajel do Rabiota. Domácí tak mohou v klidu dohrát zápas s míčem na kopačkách.
88'
O třech bodech je rozhodnuto. Hosté se snaží ale přidat alespoň ještě třetí branku. V pokutovém území se zjevil s míčem Delort, ale jeho dělovka míří jen do dvacáté řady za brankou.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Julian Draxler.
85'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Giovani Lo Celso.
84'
A kanonáda PSG pokračuje! Tentokrát se prosazuje po stříleném rohovém kopu Neymara parádní střelou v pádu LAYVIN KURZAWA. Pro nejdražšího hráče světa to je dnes již třetí branková asistence.
82'
Další geniální střelu v dnešním utkání předvedl JAVIER PASTORE. Neymar se u levé postranní lajny zbavil dvou obránců, poté předložil míč na osu trávníku Pastoremu. Domácí záložník si zpracoval balon a z kroku poslal nekompromisně míč do pravé šibenice.
81'
Střídající Michelin sestřelil u postranní lajny Neymara a dostává od rozhodčího žlutou kartu.
80'
Pařížský celek to nyní zkoušel po pravé straně. Na dlouhou přihrávku si nabíhal Alves, ale ani takový rychlík jako bek PSG míč na hrací ploše neudržel.
78'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Tak to je další šok pro PSG. Po tečované střele Delorta se kopal rohový kop. Střídající Corentin Jean našel od rohového praporku kapitána Toulouse CHROSTOPHERA JULLIENA, který přeskočil takového hlavičkáře jako je Thiago Silva s razantně poslal míč pod břevno.
77'
Po tvrdém zákroku ve středu pole se drží za kotník Dani Alves. Brazilec nebude však potřebovat ani ošetření a pokračuje ve hře.
75'
Míč si na pokutový bod postavil EDINSON CAVANI. Jihoameričan se opřel do míče, vsadil na razanci a to se mu vyplatilo. Jeho tvrdou ránu do levé části branky Lafont ani netečoval.
74'
Pokutový kop pro PSG po faulu na Neymara!
74'
Navíc nyní Cavani spálil další šanci. Z úhlu se Uruguayec hnal na hostující branku, ale gól nedal.
73'
Edinson Cavani si vůbec nepohlídal ofsajdovou pozici. Na přihrávku čekal deset metrů za posledním obráncem.
71'
Zápas se nám tak dramatizuje. PSG bude dohrávat posledních dvacet minut bez vyloučeného Itala. Neymar si ale s oslabením nic nedělal a hned pálil na hostující branku. Diop střelu blokuje.
70'
Po parádní přihrávce do pokutového území se pokusil získat míč přes protihráčem Marco Veratti, ale nebyl dostatečně rychlý a po druhé žluté kartě musí opustit trávník.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Javier Pastore.
69'
Alexis Blin přišlápl zezadu kopačku unikajícímu Rabiotovi a vidí za to žlutou kartu.
68'
PSG se dostává do tlaku. Alves z pravého kraje centroval na hranici pokutového území, ale hostující obrana byla pozorná.
67'
Neymar se pustil do nerovného souboje s dvěma protihráči. Brazilská superstar si to namířila do pokutového území, ale po prvotním přistrčení přišel ještě jeden souboj a ten už Neymar neustál. Publikum si přálo penaltu, ale tu rozhodčí nepíská.
66'
Druhému poločase zatím schází náboj, který mělo utkání v závěru první půle. Nyní se uvolnil Somália, ale poté už nedokázal přesně přihrát na téměř volného Delorta.
64'
Právě po faulu domácího kapitána měli hráči Toulouse parádní pozici pro volný přímý kop. Aréola si nechal postavil tříčlennou zeď. Střídající Corentin Jean se opřel do míče, přestřelil zeď, ale také branku.
63'
Pohledná kombinace domácích ofenzivních hráčů končí nepřesností z kopačky Rabiota. Na druhé straně se provinil faulem Silva.
62'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Clément Michelin.
62'
Tentokrát to nebyl Neymar, ale Edinson Cavani, který byl nachytán v ofsajdovém postavení.
61'
Di María uvolnil přihrávkou mezi obránci na pravé straně Alvese. Brazilský rychlík ale nebyl dostatečně přesný a akci již nedokázal prodloužit.
60'
Přesně po hodině hry mohl přijít třetí gól v hostující brance. Po skvělé přihrávce Neymara na rozběhnutého Kurzawu se dostal právě krajní bek PSG do vynikající pozice pro centr. Míč se sice nedostal až ke Cavanimu, ale Diop nebezpečně tečoval míč vedle pravé tyče.
59'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Ola Toivonen, přichází Zinédine Machach.
59'
Neymar si opět nepohlídal ofsajdovou pozici a musí svou rychlou akci na levé straně zastavit.
58'
Nyní už si Aréola pohlídal vysoký míč mířící do pokutového území a s lehkým výskokem ho sebral do rukavic.
57'
Žlutou kartu dostává Issa Diop (Toulouse FC).
57'
Naopak na druhé straně bylo pořádně horko. Alphonse Aréola zaváhal při vyběhnutí. Těsně před ním posunul míč Delort na naběhnutého Toivonena. Domácí obrana zareagovala včas a nenechala soupeře střílet.
57'
Úsilí domácího týmu na několik minut opadlo. O dlouhý pas se tentokrát pokusil Veratti, ale Neymar si pomohl faulem a navíc by u míče byl dříve Lafont.
55'
Zdá se, že Di María je zcela v pořádku. Nyní skvěle uvolnil Rabiota, který ale už nepřidal potřebný centr do pokutového území na Cavaniho.
54'
Dani Alves si pohrál na pravé straně s Amianem. Poté ale neměl komu nahrát a tak zvolil cestu zpět. Rabiot to nakonec vzal na sebe, ale jeho střela z velké dálky Lafonta neohrozila.
53'
Thiago Silva musel být ve vlastním pokutovém území ve střehu. Domácí kapitán odvracet jako poslední obránce povedený pas na Delorta.
52'
Neymar kouzlil s míčem u levé postranní lajny. Přišel mu na pomoc Kurzawa. Následně se balon dostal na druhý kraj trávníku. Alves svůj centr do vápna neadresoval přesně na spoluhráče.
51'
Ángel Di María se zvedá ze země, ale i tak poslal domácí trenér rozcvičovat Juliana Draxlera.
50'
Di Marína zůstává ležet na trávníku po dohrávce Alexise Blina. S argentinským fotbalistou to nevypadá vůbec dobře.
49'
Také druhá půle začíná tlakem PSG. Rabiot si dělal prostor tři metry před vápnem, Jullien ho stačil vytlačit z osy trávníku a domácí záložník již nedokázal přihrát.
48'
Neymar obešel před vápnem hned dva obránce, ale poté jeho přihrávku nepochopil nabíhající Cavani. Míč se tak dostal až k Lafontovi.
47'
Do druhého poločase vstoupili rozehrávkou hráči Toulouse. Balon se ale velmi rychle přesunul na kopačky domácích fotbalistů.
46'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Corentin Jean.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani sekundu navíc a první pětačtyřicetiminutovka končí. PSG bylo po celou první půli jednoznačně aktivnější. Do vedení šli ale hosté. V devatenácté minutě zmrazil fanoušky PSG i samotné hráče fantastickou střelou Max-Alain Gradel. Domácí poté ještě přidali v útočné fázi a po brankách Neymara a Rabiota ještě do poločasu stav zápasu otočili. Několika dalším šancím ještě zabránil v cestě do sítě skvěle chytající brankář Toulouse Alban Lafont.
45'
45'
V poslední minutě musel Lafont přidat ještě jeden parádní zákrok. Kurzawa z velké dálky hledal šibenici hostující branky. Alban Lafont předvedl skvělý skok a vyrazil míč mimo tři tyče.
44'
Minutu před pauzou se dostal míč k Verattimu. Italský záložník si pohlídal míč tělem a Blin ho musel faulovat.
43'
Hned pět hráčů Toulouse se snažilo útočit. Toivonen však ztratil míč při své akci a do útoku se dostali domácí. Neymar uvolnil Cavaniho, který byl na hraně ofsajdu. Následně rozvlnil síť parádní střelou na zadní tyč, ale rozhodčí píská ofsajd.
42'
Kimpembe se snad poprvé rozběhl po levém kraji. Neymar mu dokázal dostat míč do volného prostoru, ale domácí krajní bek už centr nezvládl.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. PSG by rádo přidalo ještě jednu branku před odchodem do šaten. Motta byl až příliš agresivní při snaze získat míč a pomohl si faulem.
39'
Di María nebyl daleko od další šance. Motta zkoušel přihrávat skrz hostující obranu na rozběhnutého Argentince. Lafont se sklouzl po trávníku a byl u balonu dříve.
38'
Nyní to jsou hosté, kteří se chtějí prodrat do zakončení. Střelec úvodní branky dnešního zápasu Gradel měl míč na kopačce na pravé straně trávníku. Přihrávku však už přesnou nepřidal.
37'
Žlutou kartu dostává Marco Verratti (Paris Saint-Germain F.C.).
36'
PSG velmi rychle otáčí stav dnešního zápasu. Celou akci založil na pravé straně Dani Alves. Následně si ve středu pole narazil ADRIEN RABIOT s Neymarem a právě francouzský ofenzivní záložník vypálil podobně jako při první brance na zadní tyč. Tentokrát už byl Lafont bez šance.
34'
Tak to byla parádní rána domácího kapitána! Thiaho Silva se napřáhl z dobrých třiceti metrů a pořádně protáhl hostujícího brankáře.
33'
A další šance na sebe nenechala dlouho čekat. Alves centroval do vápna z pravé strany, na zadní tyči byli dokonce dva hráči PSG. Cavani ukradl míč Neymarovi, který by měl lepší pozici k zakončení.
31'
Je srovnáno! Tlak PSG přinesl vytouženou branku. Domácí dlouho obléhali branku Toulouse. Rabiot pálil levou nohou na zadní tyč. Lafont se ještě natáhl, vyrazil míč do středu vápna, kde ale byl první NEYMAR, který už měl poté jednoduchou úlohu.
31'
Durmaz byl na malý moment nehlídám a hned se snažil dostat míč na domácí branku. Silva byl skvěle postaven a nedovolil ofenzivnímu hráči PSG vystřelit.
30'
Přesně po půlhodině hry se rozběhl za nakopnutým míče Cavani. Jeho snažení ale rychle utnul hlavní rozhodčí, který píská ofsajdové postavení.
29'
Na místě přestupku se sešel Neymar s Alvesem. Právě útočník PSG centroval do vápna, ale Alban Lafont byl ze všech hráčů nejvýše a sebral tak lehce míč ze vzduchu.
28'
Rabiot bojoval proti dvěma protihráčům na pravé straně od pokutového území. Nakonec si u hlavního rozhodčího vyprosil alespoň faul.
27'
Tlak PSG sílí. Hned šestice domácích se snažila o akci v pokutovém území, ale Lafont ještě zasahovat nemusel. Di María ukončil útočnou snahu nepřesnou přihrávkou.
26'
Domácím se nedaří rychle srovnat krok s Toulouse. Fotbalisté PSG mají sice výraznou převahu v držení míče, ale gól ne a ne přijít. Tentokrát hlavičkoval Neymar z místo pro pokutový kop, ale nedostal balon do sítě.
25'
Hosté se pokoušejí uklidnit hru. U půlící lajny byl faulován Blin a hráči Toulouse tak mohli rozehrát dlouhý pas do vápna. Míč ale končí až za brankovou lajnou.
24'
Zhruba z pětatřiceti metrů centroval právě faulovaný Neymar do pokutového území. Na zadní tyči se zjevil Kimpembe, hlavou napálil míč do tyče, ale ani kdyby se trefil do sítě, tak by branka neplatila pro útočný faul.
22'
Domácí publikum je hodně zaskočeno vedoucí brankou Toulouse. Neymar se dostal s míčem až na pravou stranu. V netradiční pozici si vykoledoval faul.
21'
PSG se snaží o rychlou odpověď. Di María to vzal na sebe a z třiceti metrů poslal míč na branku. Lafont byl připraven a s klidem ukryl míč do rukavic.
19'
Tak to je neuvěřitelné. Hosté jdou do vedení. Na pravé straně založil akci Ola Toivonen. Po jeho milimetrovém pasu zůstal zcela sám v pokutovém území MAX-ALAIN GRADEL, který parádním kopem z první nedal domácímu brankáři šanci, i když míč šel do středu brány.
18'
Od domácího kapitána se sice míč odrazil za brankovou lajnu, ale rohový kop se kopat nebude. Delort byl při náběhu v mírném ofsajdu.
17'
Toulouse se na delší čas usadilo na polovině domácího týmu. Po faulu Motty měli hosté dokonce k dispozici rozehrávku volného přímého kopu. Alexis Blin centroval přesně na zadní tyč, ale tam byl jen Silva.
16'
Nyní to ještě domácím nevyšlo. Di María skvěle patičkou uvolnil Alvese, ten přihrál svému spoluhráči z brazilské reprezentace. Neymar se jednoduše zbavil bránícího hráče, ale z ideální pozici ve středu vápna přestřelil.
15'
Veratti měl na středu trávníku dostatek času na přesnou přihrávku. Hosté jsou ale staženi v deseti před vlastním vápnem a čekají na to co domácí vymyslí směrem dopředu.
14'
Domácí se přibližují. Tentokrát vymyslel přesný centr do pokutového území Alves. Na zadní tyči byl opět hlavičkující Rabiot. Nyní už se dostal k míči, ale posunul ho jen vedle pravé tyče.
12'
Marco Verratti našel dlouhým pasem rozběhnutého Neymara, který se uvolnil zpětnou kličkou do středu trávníku. Jeho střela byla tečována. Na zadní tyči se ještě pokoušel doklepnout míč do sítě Rabiot, ale nakonec i před veškerou snahu balon nezasáhl.
11'
Neymar, Cavani a Di María se hnali na dva obránce. Jihoamerická souhra ale vůbec nevyšla. Neymar držel příliš dlouho míč na kopačce a nakonec ještě nepřesně přihrál.
10'
Po dlouhé době se dostali také hosté na útočnou polovinu. Gradel centroval z pravé straně před Aréolu. Ten se sice nedohodl na obranném zákroku se Silvou, ale míč nakonec končí v moci domácích hráčů.
9'
Thiago Motta znovu hledal rozběhnutého Neymara. Tentokrát ale pařížský středopolař zklamal a k míči se dostávají také hráči Toulouse.
8'
Převaha PSG je znát od úplného začátku zápasu. Neymar se opět hnal ve velké rychlosti do pokutového území. Měl na výběr několik spoluhráčů v mnohem lepší pozici. Nakonec si vybral Di Maríu, který ale u balonu byl později než vracející se Diop.
7'
Už to vypadalo, že by se Neymar společně s Cavanim hnali osamoceni na brankáře Toulouse. Brazilská superstar si ale nepohlídala ofsajdovou pozici a z akce tak nic není.
6'
Také hosté předvedli, že to s míčem umí. U pravé postranní lajny si položil na zem Durmaz Di Maríu. Následně ale už nepřidal přesnou přihrávku na Delorta.
5'
Neymar se pokoušel o téměř nemožné. Na zádech měl proti sobě hned tři protihráče. Stejně se chtěl dostat do pozice pro centr. To se mu nepodařilo a navíc se jako poslední dotkl míče, který poté zamířil za brankovou lajnu.
4'
Dani Alves se poprvé dostal k míči. Z pravé straně dokázal odcentrovat před bránícího hráče. V pokutovém území byl však jen Cavani, který se proti přesile neprosadil k míči.
3'
Toulouse po krátké chvíli u míče musí opět bránit. Veratti tvořil hru na pravé straně, poté se balon dostal k Neymarovi. Čerstvá posila pařížského týmu si vynutila faul.
2'
Edinson Cavani se jako první dotkl míče. Útočník PSG rozehrál úvodní poločase dnešního střetnutí. A ihned se domácí hnali do útoku. Di María se dokonce pokusil o překvapivou střelu. Lafont byl připraven.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třetího kola francouzské Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

Paris Saint-Germain F.C.: Aréola – Dani Alves, Kimpembe, Silva, Kurzawa – Verratti, Motta, Rabiot – Di María, Cavani, Neymar.
Náhradníci: Trapp – Berchiche, Marquinhos, Lo Celso, Meunier, Pastore, Draxler.

Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop, Jullien, Moubandje – Somália, Blin – Gradel, Toivonen, Durmaz – Delort.
Náhradníci: Goicoechea – Bodiger, Cahuzac, Machach, Jean, Sylla, Michelin.

Toulouse – PSG 0:1
Paris Saint-Germain F.C. vstoupilo do sezony tak, jak se očekávalo. Po dvou kolech má plný počet bodů, když nejprve doma porazilo 2:0 Amiens a následne vyhrálo také na hřšti Guingampu, a to 3:0. V tomto zápase už nastoupil i Neymar, který přišel z Barcelony. Brazilec se hned blýskl brankou a asistencí a ukázal, že bude obrovskou posilou.

Toulouse FC je na tom o trochu hůře. Hostující celek začal sezonu porážkou na hřišti Monaka, kde ale nepředvedl vůbec špatný výkon, ovšem na body to nestačilo a byla z toho prohra 2:3. Pak ale Toulouse zabralo a domácí porazilo 1:0 Montpellier. Dnes ho ale čeká velmi težký soupeř.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu poslední zápas 3. kola, ve kterém vyzve celek z Paříže Toulouse. Jasným favoritem je domácí mužstvo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.