Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lyon - 2. května 2021   21:00

Monaco
25' Volland (Ben Yedder) • 86' Ben Yedder
2:3
(1:0)
Lyon
57' Depay  (Toko Ekambi) • 78' Marcelo  (Aouar) • 89' Cherki  (De Sciglio)
Monaco
Lecomte – Sidibé, Maripán, Disasi (60. Badiashile) – Aguilar (80. Geubbels), Fofana (69. Ballo-Touré), Tchouaméni, Jorge (81. Pellegri) – Ben Yedder, Fàbregas (61. Matazo), Volland.
C. Turpin (Francie)
Stade Louis-II, Monaco
Lyon
A. Lopes – Denayer (29. Diomande), Marcelo, De Sciglio – Dubois (46. Kadewere), Mendes (88. Bruno), Caqueret, Cornet – Toko Ekambi (88. Cherki), Paquetá (75. Aouar), Depay.

Jestli někomu chyběly akce v prvním poločase, věřím, že se v tom druhém nabažil do sytosti. Čtyři branky a několik zvratů ve vývoji. Lyon dokázal srovnat v 57. minutě po parádním sólu Depaye. O třináct minut později ale hřiště opustil Caqueret a zamířil do sprch. za dalších pět minut Lyon i v deseti šel do vedení, protože Marcelo krásně naskočil na míč z volného kopu Aouara a usměrnil ho do branky. V 86. minutě však brankář Lopes praštil skoro až boxerským direktem do hlavy při zákroku jednoho z hráčů Monaka a kopala se penalta, kterou Ben Yedder proměnil. Nerozhodný stav však už o tři minuty později odmítl Cherki, který na hřišti nebyl ani celou minutu a zápas gólem v 89. minutě rozhodl.

Lyon tak už velice pravděpodobně připravil Monako o šanci na titul, protože na něj teď, tři kola před koncem, ztrácí pět bodů. Naopak se Lyon velmi přiblížil možnému postupu do Ligy mistrů, protože svého dnešního soupeře, který drží poslední postupovou příčku dotáhl na rozdíl jediného bodu.
Červenou kartu dostává Willem Geubbels (AS Monaco FC).
Červenou kartu dostává Pietro Pellegri (AS Monaco FC).
Červenou kartu dostává Mattia De Sciglio (Olympique Lyon).
Červenou kartu dostává Marcelo (Olympique Lyon).
Po zápase se na hřišti strhla obrovská rvačka a budou se udělovat červené karty! Sudí už odpískal.
90+5'
90+3'
Sidibé si vzal míč na značce pro volný přímý kop na starost. Nacentroval ho do vápna, ale tam už ho nedokázal získat nikdo z jeho spoluhráčů.
90+2'
Ben Yedder byl Aouarem sražen k zemi ve slibné šanci. Budeme tak svědky volného přímého kopu proti brance Lyonu. Není to ale ani z daleka tak dobrá pozice, z jaké skóroval před chvílí hostující týmy.
90+1'
Monako se ještě snaží utrhnout vedení na svou stranu, ovšem Lyon nyní brání, seč mu síly stačí. Všech jedenáct fotbalistů se zapojuje do defenzívy a plýtvá časem.
90'
Sudí k této půli nastaví ještě pět minut.
89'
Tak toto j opravu neskutečný závěr zápas! RAYAN CHERKI sotva přišel na hřiště, už dává svou branku, která opět přibližuje Lyon zpět k Lize mistru. Parádní kombinace a zakončení Cherkiho přilo ani ne minutu po jeho příchodu na plac. Lecomte byl zase bez šance. Asistence: Mattia De Sciglio.
88'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Bruno.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
86'
Máme opět srovnáno! WISSAM BEN YEDDER penaltu s ledovým klidem proměnil. Lopes skočil k levé tyči, zatímco Ben Yedder mu míč dloubáčkem álá Panenka nadělil do středu branky.
85'
Žlutou kartu dostává Anthony Lopes (Olympique Lyon). Ten vrazil pěstí při zákroku v pokutovém území do soupeřova obličeje a může být rád, že nebude vyloučen.
84'
Potvrzeno! Lopes úplně jasně trefil pěstí do hlavy soupeře a zavinil tak penaltu. Navíc by měl být potrestán i karetním trestem.
82'
Obrovská šance domácího celku! Ben Yedder hlavičkoval míč, který vyrazil gólman, až do branky. Na čáře ho ale vykopl jeden z domácích hráčů! Monako se dožaduje penalty po zákroku gólmana a VAR bude zkoumat tuto situaci.
81'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jorge, přichází Pietro Pellegri.
80'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Willem Geubbels.
78'
Hostující Lyon v deseti hráčích otáčí zápas! Aouar si vzal na starost avizovaný volný přímý kop. Míč nádherně zakroutil do vápna, kde si nad všechny dokázal vyskočil MARCELO a míč hlavičkovat do sítě ke vzdálenější tyčce. Brankář Lecomte neměl nárok. Asistence: Houssem Aouar.
77'
Aouar byl chvíli po příchodu na hřiště faulován. Teď bude kopat volný přímý kop. Lyon má velkou šanci, protože míč neleží daleko od branky.
76'
Velmi dlouhý centr mířil na Aguilara za obranu Lyonu. Sudí ale odpískal nedovolený zákrok útočníkovi, který se k brance cpal i za cenu porušení pravidel.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Houssem Aouar.
73'
Zatím se nehraje. Monacká dvanáctka, respektive Oliveira Silva je lékaři odnášen do zámezí. Na chvíli se tak bude hrát v deseti proti deseti, než se Silva dá do kupy, nebo bude vystřídán.
72'
Opět se žlutí! Tino Kadewere (Olympique Lyon) předvedl nehezkého "šlapáka" na soupeře, který nyní leží na zemi.
70'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Maxwel Cornet (Olympique Lyon). Ten se opět neuhlídal a zezadu podrazil svého soupeře. Jelikož už jednu žlutou kartu dnes získal, stěhuje se teď už do sprch.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Fodé Ballo-Touré.
67'
Monako dostalo k dispozici rohový kop po své předchozí útočné aktivitě. Ten ale vůbec nevyužilo. Ba naopak, Lyon okamžitě zamířil na druhou stranu.
66'
Sidibé se provinil kopnutím do nohy Corneta, který upadl k zemi. Sudí odpískal, ovšem neuděluje kartu, jenom volný přímý kop z poloviny hřště.
65'
Podobná akce i na druhé straně! Volland dostal parádní míč od spoluhráče na penaltě, ale nakonec si ho dříve, než Volland dokázal vypálit, sebral do náručí Anthony Lopes.
64'
Cornet dostal míč do úplně osamocené pozice před brankářem! Míč mu ale trochu odskočil a Lecomte se mu vrhl pod nohy. Cornet tak zahodil obrovskou šanci Lyonu.
63'
Žlutou kartu dostává Youssouf Fofana (AS Monaco FC). Ten hodně nehezky "zajel" do soupeře a bolestivě ho poslal k zemi. Zasloužená karta.
62'
Sidibé musel sprintovat až k vnější brankové čáře, protože po silném odrazu míč rychle mířil do zámezí a hosté by tak dostali úplně zdarma rohový kop.
61'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Eliot Matazo.
60'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Axel Disasi, přichází Benoît Badiashile.
57'
Nedáš = dostaneš. Velkou možnost neproměnili domácí hráči a po chviličce, prakticky z následujícího útoku inkasovali. Parádní individuální akci předvedl MEMPHIS DEPAY, jenž si s míčem prošel až k vápnu a vyslal zatočenou střelu, kterou ještě tečoval jeden z obránců Monaka, až do branky. Asistence: Karl Toko Ekambi.
56'
Velká šance Monaka! to se po rychlém brejku dostalo do šance tři na tři. Míč který šel do středu po pozemním centru Ben Yeddera na Fábregase ale Španěl nedokázal ve skluzu tečovat do branky.
55'
Ben Yedder vybojoval míč v dobré příležitosti na útočné polovině, ale jeho přihrávka do běhu na Vollanda byla hrozná. Hráči Olympique Lyonu jednoduše získali míč.
54'
De Sciglio nacentroval do vápna, kde míč našel Paquetá. Ten vypálil z první a to z otočky, takže jeho střela neměla moc dobrý směr a letěla hodně nad branku.
52'
Lyon odebral míč a drží ho už přes minutu na svých kopačkách. Sice kombinuje, ale směrem dopředu to není zrovna ideální a na ohrožení branky to moc nevypadá.
51'
Domácí získali míč po nepovedení střele Mendese a drží ho zatím u svého brankáře. Lecomte vyčkává a zatím se nesnaží rozehrát.
50'
pět minut z druhého poločasu je pryč a hra vypadá naopak, než na začátku poločasu číslo jedna. Na míči je v podstatě jen Monako, které je omnoho aktivnější.
48'
Sidibé ukázal parádní defenzivní práci při obraně volného přímého kopu. Vyhrál hlavičkový souboj a následně vybojoval i odražený míč, který poslal za polovinu.
47'
Druhá půle je v plném proudu. Lyon stáhl krajního obránce a místo něj poslal na hřiště útočníka. Je tedy jasné, že chce využít všechnu ofenzivní sílu. Protože v případě prohry končí jak naděje na titul, tak s obrovskou pravděpodobností i na Ligu mistrů.
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Tino Kadewere.
46'
První poločas je minulostí. Do 25. minuty byli hosté jasně lepší. Domácí tým se však v této minutě překvapivě ujal vedení, které obstarali střelec Volland a asistent Ben Yedder. Od té chvíle se Monako herně hodně zlepšilo. Jinak jsme v první půli moc nebezpečných šancí neviděli, a to i díky velmi kvalitní práci Monaka v obraně. Lyon musí okamžitě zabrat, protože za tohoto stavu je pro něj ztracen nejen titul, ale velmi pravděpodobně i právě postupové pozice do Ligy Mistrů.
45+1'
45'
K tomuto poločasu se bude nastavovat jen jediná minutka.
44'
Rohový kop Lyonu moc nevyšel. Jeden z hráčů míč od rohového praporku nasměroval na malé vápno, kde si však naskočil Lecomte a míč jednoduše vyboxoval.
43'
Maripán se po delší době opět prezentoval precizní obrannou prací, když předvedl parádní skluz kterým zablokoval finální přihrávku do vápna na Toko Ekambiho.
42'
Nyní už to tedy bylo mnohem zajímavější! Ben Yedder naservíroval míč do vápna Vollandovi, který vyslal krásnou volej, po které míč ale nakonec tay skončil příliš vysoko.
41'
Monako se dostalo do šance. Fábregas měl tři možnosti přihrávky, ale vybral si tu pravděpodobně nejhorší. Míč ani nedoputoval ke spoluhráči a už byl soupeřem vykopnut.
40'
I Lyon si vyzkoušel standardku v podobě rohu, a taky rovnou dvakrát za sebou. Jako exekutor se u obou objevil Memhis Depay, ale ani jeden se mu moc nevyvedl.
39'
I třetí roh v řadě, i když tentokrát z druhé strany, měl na svědomí Fábregas. Jeho míč skončil na hlavě Fofany, který následně prodloužil na Aguilara. Ten však mířil příliš vysoko.
38'
Francésc Fábregas rozehrál dva rohové kopy po sobě. První nebyl moc zdařilý, ale hosté si ho srazili za vnější brankovou čáru. Druhý už byl lepší, skončil střelou, který ale taktéž byla zablokována.
37'
Wissam Ben Yedder se octl ve velké šanci. Do vápna si naběhl v podstatě sám, ale byl stíhán Marcelem a tak se unáhlil a vypálil. Jeho rána tak šla asi dva metry mimo tyčku.
36'
Monako je dnes v defenzivní činnosti opravdu bezchybné a jeho defenzivní práce se odráží na tom, že i přes kvantum šancí Lyon pořádně branku neohrozil.
35'
Na pravé straně se snažil kolem Sidibého procpat Cornet. To se mu sice podařilo, ale pak se unáhlil s centrem a poslal ho na osamocené hráče Monaka.
34'
Lecomte dostal dlouhý míč těsně před tím, než ho zachytil Paquetá, a tak předešel nebezpečí, které mohlo pro domácí tým na Stade Louis-II v Monaku nastat.
33'
Karl Toko Ekambi si naběhl na milimetrový pas za obranu. Mohl by pokračovat úplně sám na Lecomteho, pokud by sudí neodpískal milimetrový ofsajd, nutno říct že oprávněně.
31'
Tak tohle Maxence Caqueret (Olympique Lyon) opravdu přehnal. Velmi nehezké podražení vyústí až ve žlutou kartu, a to může být Caqueret ještě rád.
30'
Máme za sebou půl hodinku hry. Domácí Monako v ní překvapivě šlo do vedení, Lyon inkasoval, nedokázal využít tlak a ještě vystřídal Denayera z nejasných důvodů.
29'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jason Denayer, přichází Sinaly Diomande.
28'
Menší faul spáchal jeden z hráčů Lyonu na domácího obránce. Jednalo se o faul útočný, který byl využit k lepšímu postavení do útoku, ovšem sudí ho odhalil a odpískal.
27'
Monako se viditelně rozehrálo. Pressuje, běhá po hřišti, jako kdyby hráčům byly vyměněny baterky. Totálně zlepšilo výkon. Lyon i po inkasovaném gólů neupadá do deprese a hraje jako předtím.
25'
Navzdory tomu, že byl pětadvacet minut lepším týmem hostující Lyon. do vedení jde Monako. Ben Yedder vyslal parádní přihrávku z první na levé straně unikajícímu KEVINU VOLLANDOVI. Ten se parádně natlačil před Denayera, který si své bránění musí vyčítat. Volland totiž už neměl těžkou práci se zakončením mimo dosah gólmana. Asistence: Wissam Ben Yedder.
24'
Dubois by si měl dávat pozor. Poté, co sestřelil Vollanda si ho sudí vzal k sobě. Žlutou kartu mu neudělí, ovšem dá mu jasné varování, že tohle tolerovat určitě nebude.
23'
Volland si narazil na pravé straně s Fofanou, ovšem ten mu míč vrátil dost nemotorně. Následný útok Monaka nebyl moc povedený a neskončil ani střelou.
22'
Volland viditelně zatáhl jednoho z protihráčů za dres. Hlavní arbitr tohoto zápasu Clement Turpin okamžitě odpískal, ale kartu udělovat nebude.
21'
Defenzíva Lyonu drží míč a kombinuje s ním před svou vlastní brankou. Hráči Monaka vůbec nenapadají. Hosté na to jdou pomalinku zezadu.
20'
Dvacet minut herního času je za námi. Lyon je zatím rozhodně lepším týmem. Ze strany Monaka jsme co se útoku týče neviděli absolutně nic. V obraně to celku z knížectví ale klape.
18'
Anthony Lopes si po delší době osahal míč, ovšem jen po nepovedeném dlouhém pasu do běhu v podání Monaka. Po jednoduchém zákroku, pokud se tomu tak vůbec dá říci, vykopl zpět na útočnou polovinu svého týmu.
17'
Rohový kop se Lyonu vůbec nepovedl. Míč od rohového praporku poslal jeden z hráčů na druhou stranu vápna, jenže tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by ho zachytil.
16'
Toko Ekambi na pravé straně lehce nacentroval na růžek vápna Paquétovi, který se s míčem dostal do malého vápna, ale nedokázal ho na domácí svatyni usměrnit.
15'
Dubois opět nasměroval míč k Ekambimu, který zkusil z hranice šestnáctky vypálit. Ovšem tentokrát byl mnohem méně přesný a neměl šanci na ohrožení branky.
14'
Toko Ekambi se prezentoval dalekonosným pokusem, ovšem brankář Lecomte měl hodně času na provedení zákroku, takže míč bez problémů vyrazil.
13'
Lecomte si koledoval. Byl vyběhnutý asi 15 metrů za koncem šestnáctky a držel míč až do té doby, než se k němu na půl metru dostal Paquerá. Stihl ho ale odehrát.
12'
Tchouameni zablokoval centr ve středovém kruhu, ale míč se mu od kopačky odrazil. Dopadl pak k Duboisovi, který mohl na pravé straně pokračovat v útoku.
11'
Fábregas parádně oklamal Denayera a dostal se až do velkého vápna, následně zakončil, ovšem jeho křivá střela šla hodně mimo branku a tak z toho nakonec nic nebylo.
10'
Tchouameni byl adresátem centru do středového kruhu. Tam následně chvíli kombinoval se Silvou, ale to nakonec k ničemu nevedlo.
9'
Tentokrát se Memphis Depay ukázal i v roli zakončujícího hráče. Jeho hlavička, na kterou si skvěle naběhl do vápna, ale skončila hodně vysoko nad brankou.
8'
Na levé straně je Lyon zatím opravdu dominantní. Všechny útoky jdou přes ni. Hlavně tedy přes Depaye. Monako se v podstatě do útoku ještě nedostalo.
7'
Sidibé se předvedl parádním skluzem, kterým totálně znemožnil Mendesovi další postup k brance. Mendes by jinak pokračoval na Leocomteho osamocen.
6'
Opět Depay! Jeden z obránců domácího celku totálně propadl v obraně a následně se tak utvořilo přečíslení dva na jednoho. Memphis parádně přenesl míč na Ekambiho, ale ten zakončil totálně mimo.
5'
Depay je pro obránce Monaka zatím hodně nepříjemný. Jeho sprinty po stranách jim totiž dávají extrémně zabrat. Zatím jsou ale defenzivní hráči domácích stoprocentní.
4'
Kevin Volland byl hodně nepříjemně faulován zezadu a sudí si k sobě okamžitě volá viníka. Tomu ale kartu neuděluje, pouze ho napomíná.
3'
Dlouhý nákop z obrany mířil až na naběhnutého Depaye. Před něho si ale na poslední chvíli skočil Maripán a míč vyhavičkoval do bezpečí.
2'
Utkání již začalo. Úvodní výkop si vzali na starosti hosté z Lyonu. Ti nastupují v tmavě modrých dresech, zatímco domácí Monako obléklo klasickou červenobílou variantu.
1'

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Disasi, Maripán, Sidibé – Fàbregas, Tchouaméni, Fofana, Jorge – Volland, Ben Yedder.
Náhradníci: Majecki – Badiashile, Ballo-Touré, F. Luís, Geubbels, Matazo, Matsima, Millot, Pellegri.

Olympique Lyon: A. Lopes – Denayer, Marcelo, De Sciglio – Dubois, Mendes, Caqueret, Cornet – Toko Ekambi, Paquetá, Depay.
Náhradníci: Pollersbeck – Aouar, Diomande, Bruno, Gusto, Cherki, Kadewere, Özkacar, Soumaré.

Rozhodčí: C. Turpin (Francie).
AS MONACO FC

Lyon pravděpodobně o titul již přišel. Pokud dnes vyhraje, tři kola do konce se se dostane na pětibodovou ztrátu na aktuálně první PSG. To nejsou moc dobré vyhlídky a proto Lyon hraje spíš o účast v Lize mistrů. Pokud dnes nevyhraje, nejspíš už si příští rok zahraje jen v lize Evropské. Už teď totiž ztrácí na poslední postupové místo, které drží právě Monako, čtyři body. V případě prohry by se propast prohloubila na sedm. Lyon v posledním kole prohrál v přestřelce s jedním z aspirantů na titul – Lille. Navíc v posledních pěti zápasech prohrál i s PSG a jen remizoval proti Lens. V utkání mu také bude chybět ostrostřelec Depay, jenž musí jedno utkání vynechat kvůli žlutým kartám.

Lyon – Angers 3.0

Monako si ještě stále dělá reálné choutky na titul. Nyní je na třetí příčce. Na první PSG ztrácí čtyři body, ovšem to už má odehrálo zápas 35. kola. V případě výhry by se tak Monako přiblížilo na jediný bod. Na druhé Lille se stejným počtem zápasů pak ztrácí dva body. tým v posledních pěti zápasech neprohrál a momentálně zažívá skvělou fazonu, protože už devět utkání v řadě neprohrálo. Lyon navíc vyřadilo na venkovní půdě v rámci poháru Coupe de France 21. dubna. Otázkou ale je, jak se hráči knížeckého klubu vypořádají s velkou marodkou.

Forma: V – V – V – V – V