Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Nantes - 14. března 2021   21:00

Paris SG
42' Draxler
1:2
(1:0)
Nantes
59' Kolo Muani   • 71' Simon  (Kolo Muani)
Paris SG
Navas – Dagba (74. Kehrer), Marquinhos (C), Kimpembe, A. Diallo – Verratti, Danilo Pereira, Rafinha Alcântara (56. Icardi) – Di María (62. Paredes), Mbappé, Draxler (74. Sarabia).
S. Rico – Bakker, Gueye, Icardi, Kehrer, Kurzawa, Paredes, Pembele, Sarabia.
K. Abed
Parc des Princes, Paříž
Nantes
Lafont – Pallois, Girotto (C), Castelletto, Ch. Traoré – Coco, A. Touré, Chirivella, Simon (84. Bamba) – Blas (84. Louza) – Kolo Muani (84. Emond).
Petrić – Bamba, K. Coulibaly, Emond, Limbombe, Louza, Mendy, Merlin, Sylla.

Dnes se na stadionu PSG zrodilo překvapení. Nantes si po dobře odehraném druhém poločase vyšláplo na favorita zápasu a uštědřilo mu čtvrtou domácí prohru!
PSG promarnilo šanci se bodově dotáhnout na vedoucí Lille, které dnes jen remizovalo s Monakem. Proto i nadále ztrácí na první tým Ligue 1 tři body! PSG začalo druhý poločas vlažně a po zásluze se jejich soupeř dostal k vyrovnání a následně i k překvapivému vedení, které si dokázal udržet až dokonce zápasu.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:15.
90+7'
90+7'
Marco Verratti vyslal vysoký centr z levé strany. Alban Lafont si vyskočil pro míč a bezpečně jej chytil do svých rukavic.
90+6'
Jean-Charles Castelletto na nic nečekal a ihned odkopl daleko míč do zázemí. Aut pro domácí. Těm už rychle utíká čas.
90+5'
Míč se nachází na polovině hřiště v blízkosti střídaček. Už to s domácím celkem vypadá velmi špatně.
90+4'
Ovšem Leandro Paredes přestřelil svůj centr a míč skončil v zázemí Odkop od branky Lafonteho. Ten pochopitelně nikam nepospíchá.
90+3'
Pablo Sarabia vybojoval faul na svou osobu a jeho tým bude zahrávat nebezpečnu standardní situaci.
90+2'
Abdoul-Kader Bamba získal míč a ihned jej po levé straně vyváží z vlastní poloviny.
90+1'
PSG u míče, které je s ním uprostřed hrací plochy a postupně se přibližuje k brance Nantes.
90'
Tak ještě sedm minut nastavil hlavní sudí. Do těch rozhodně promítl i nedávné ošetřování hráče Nantes.
89'
Toto delší ošetřování přišlo určitě vhod pro hosty, kteří nyní nepůjčují míč svému soupeři a drží jej daleko od Lafonteho branky.
88'
Charles Traoré je konečně ošetřen. Nantes bude rozehrávat míč a my se můžeme těšit na závěrečné minuty, kdy se bude PSG soustředit alespoň na vyrovnání.
86'
Thilo Kehrer po odehrání lobu nepříjemně došlápl na nohu soupeře a tohle muselo trochu zabolet. Stále probíhá ošetřování.
85'
Po faulu hostujícího hráče se udělalo velké kolečko z hráčů, kteří nyní mezi sebou diskutují o nastalé situaci.
84'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Abdoul-Kader Bamba.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Renaud Emond.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Imran Louza.
83'
Nantes zatím brání své jedno brankové vedení a s přibývajícími minutami se dá očekávat ještě větší tlak ze strany jejich soupeře, tak uvidíme...
82'
Sám hráč Nantes se rozhodl rozběhnout za míčem a hned dva hráči PSG byli nuceni se s ním vrátit a zamezit mu k zisku míče.
81'
PSG rázem vytvořilo tlak a Leandro Paredes střílel ze střední vzdálenosti. Přesná rána mezi tři tyče prověřila schopnosti Lafonteho!
79'
Marco Verratti mířil za vyrovnáním, ale skvělou defenzivní práci nyní odvedl Charles Traoré, který zablokoval míč.
78'
Mauro Icardi po centru od rohového kopu chtěl hlavičkovat, ale trochu podcenil výšku míče a nedostal se k zakončení.
77'
Nantes si dodalo svou druhou brankou další odvahy a Randal Kolo Muani nebezpečně táhl míč po levé straně a taky jej dokázal poslat před branku.
76'
Navíc Lille v dnešním zápase remizovalo 0:0 s Monakem a PSG má tedy velkou šanci se bodově dotáhnout na vedoucí celek. Ovšem to by muselo PSG ve zbytku zápasu vstřelit dvě branky a dovést zápas do vítězství.
75'
Rázem je PSG před nečekanou situací, kdy na svém hřišti prohrává s předposledním celkem Ligue 1!
74'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Pablo Sarabia.
74'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Thilo Kehrer.
73'
Po vedoucí brance se ještě hlavní sudí dlouho radil s videem, ale nakonec ukazuje na půlící čáru a potvrdil, že se nejednalo o ofsajd.
71'
Nantes právě vstřelili branku!
Tak to se podívejme! Alban Lafont vyslal dlouhý míč za půlku, kde si jej zpracoval jeden z hráčů Nantes a do dobrého úniku se dostal MOSES SIMON a Kolo Muanim, který táhl míč a následně jej ve vápně poslal na Simona. Asistence: Randal Kolo Muani.
70'
Ještě dvacet minut zbývá dokonce zápasu, což je hodně času k tomu, aby se ještě něco mohlo stát.
69'
Po delším ošetření může hra pokračovat a zatím je to z pohledu PSG taková mdlé a bez nějakého útočného nápadu.
67'
Vzápěti přišel útočný faul od Verrattiho a probíhá ošetřování Coca.
66'
Roh rozehrával Kylian Mbappé, ale jeho centr nepřinesl zakončení na branku.
66'
Leandro Paredes se rozběhl do vápna a hned chtěl poslat míč na střed pokutového území. Jeho přihrávka byla sražená na roh.
64'
Ludovic Blas se pohyboval s míčem v blízkosti branky soupeře, ten si nakonec uzmul Navas a rychle rozehrává na své spoluhráče.
63'
Domácí se rychle probudili a nyní vůbec nepůjčují soupeři míč. Ovšem jejich snaha zatím probíhá daleko od tří tyček branky Nantes.
62'
Ángel Di María ihned po vystřídání zamířil do útrob stadionu a při jeho odchodu ze hřiště to vypadalo, že má nějaké zranění na své noze. Tudíž šlo nyní o vynucené střídání ze strany PSG.
62'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Leandro Paredes.
60'
PSG hrálo tak trochu vlažně a je potrestáno vyrovnávací trefou Nantes.
59'
Kylian Mbappé udělal velkou chybu, když doslova namazal míč na RANDALA KOLO MUANIHO, který nepohrdl touto příležitostí. Ve vápně se kličkou zbavil kapitána Marquinhose a vystřelil nechytatelně do středu branky pod horní tyč!
57'
V začátku druhého poločasu zatím sledujeme klidnější hru, kdy čekáme na nějakou vyloženější šanci z jedné či druhé strany.
56'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Mauro Icardi.
55'
Nantes útočilo z pravé strany, ovšem nedokázali se dostat k centru do vápna, odkud by mohlo přijít nebezpečnější zakončení.
53'
Velká pohotovost pro obranu Nantes, kdy na hranici vápna číhal Kylian Mbappé a ten už nejednou ukázal, že dokáže být tuze nebezpečný.
51'
Domácí celek drží míč bezpečně na svých kopačkách. Nantes, vyjma dvou nepřesně zahraných standardních situací, zatím jen vyčkává.
50'
Žlutou kartu dostává Charles Traoré (FC Nantes).
49'
Ale ani blízkost jim nepřinesla ohrožení branky Navase.
48'
Rafinha Alcântara přišlápl Blase a Nantes bude v krátké době za sebou zahrávat další standardní pokus. Ovšem tentokrát to mají blíž k brance PSG.
48'
Střílený centr na hranici pokutového území byl odražen defenzívou soupeře.
48'
Nantes se pokoušelo reagovat protiútokem, při kterém došlo k faulu na jednoho z jejich hráčů.
47'
Kylian Mbappé se dokázal uvolnit na pravé straně a vyslal křižnou střelu, kterou nakonec nedokázal umístit ke vzdálenější levé tyčce.
46'
PSG bylo v první poločase lepším týmem a zvláště v závěrečných minutách prvního poločasu zesílilo svůj tlak, kdy branka visela ve vzduchu. Ta nakonec přišla a favorit zápasu se dostal do vedení. Ovšem i Nantes dokázalo párkrát zahrozit, dokonce se po jedné situaci krátce konzultovala možnost penalty, která nakonec nebyla odpískána.
45+1'
45'
Během ošetřování je nastavena jedna minuta.
45'
Simon je dokonce za tento zákrok potrestán žlutou kartou.
44'
Ángel Di María faulován v blízkosti pokutového území na vlastní polovině. Probíhá ošetřování.
42'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
A dle očekávání, se domácí prosazují jako první. Ángel Di María chtěl původně nahrávat na levou stranu pokutového území, ovšem přihrávku si obránce Nantes srazil na střed vápna, kde číhal JULIAN DRAXLER a ten uklidil míč k pravé tyčce.
41'
...domácí si roh rozehráli na krátko, centr před branku odrazil hráč Nantes.
40'
Rafinha Alcântara a jeho dobrá střela, kterou vyrazil brankář! Rohový kop pro PSG...
39'
Domácí tedy měli taky několik slibných střel, které mohly skončit úvodní brankou a dali tak odpověď svému soupeři, na jejich předchozí šance.
38'
Alban Lafont předvedl jeden z důležitějších zákroku, kdy v leže nohou vyrazil zakončení od Mbappého, který si perfektně narazil se spoluhráčem míč v pokutovém území!
38'
Domácí celek s blížícím se koncem prvního poločasu výrazně zabrali a nyní opět kombinují na polovině soupeře.
37'
Během chvilky přišel pokus od María, který jen sledoval, jak míč opustil hřiště jen kousek vedle levé tyčky branky Lafonteho.
36'
Kylian Mbappé táhl míč, se kterým se dostal až do pokutového území, rozhodl se o přihrávku na svého spoluhráče ve vápně, která však neprošla.
34'
Na centr si dokázal doběhnout Alban Lafont který nehleděl kolem sebe a přes hráče dokázal vyboxovat míč mimo pokutové území.
33'
Zahrozit budou moci po standardní situaci, kterou budou zahrávat z levé strany.
32'
Domácí dostali před několika okamžiky menší výstrahy od svého soka a uvidíme, zda taky zareagují nějakou větší šancí.
31'
Ludovic Blas byl dalším hráčem Nantes, který se postaral o zakončení a Keylor Navas dokázal vyrazit mír, který mířil k jeho pravé tyčce!
30'
Hostující celek se osmělil. Abdoulaye Touré napřáhl ke střele a poslal míč nad branku PSG.
29'
Hráč Nantes šel s míčem po pravé straně. Dokázal odcentrovat do malého vápna, kde jeho spoluhráč z první střílel doprostřed branky. Keylor Navas reflexivně dokázal vyrazit míč!
27'
A nakonec vše skutečně skončilo v pokutovém území Nantes, ale celá akce už byla překombinovaná a defenzíva Nantes dostává míč pod svou kontrolu.
26'
Kombinace PSG na druhé straně, která se nebezpečně přibližuje k šestnáctce soupeře.
25'
Nákop za obranu PSG neměl šanci na úspěch. Defenzíva domácího celku byla nyní ukázkově rozestavená a Nantes nedokázalo tento val překonat.
24'
Zpětná přihrávka na Lafonteho, který dlouhým odkopem poslal míč na polovinu PSG, ovšem bez kýženého úspěchu.
23'
Po delší době dali domácí více o sobě vědět. Nantes se dostalo s míčem k polovině hřiště, kde jej ztrácí.
22'
K dobrému zakončení se zničehonic dostal Rafinha Alcântara, který poslal přízemní střelu mimo pravou tyčku!
20'
Po dvaceti minutách hry se nám nezměnilo skóre. PSG bylo nebezpečné hned v úvodních minutách, od té doby jsme spíše svědky hry na polovině hřiště.
19'
A nakonec se Nantes dostává do slibného útoku, konkrétně Randal Kolo Muani, který byl ve vápně odzbrojen Kimpembem. Hlavní sudí ukazuje, že se o penaltu nejednalo a šlo o čistý zákrok!
18'
Domácí celek neustále drží míč daleko od branky Lafonteho, Nantes se snaží aktivně napadat jejich kombinaci.
17'
PSG opět poklidně kombinuje a po drobném faulu rozehrává míč poblíž půlící čáry.
16'
Hosté vybojovali míč na svou stranu, ovšem daleko s ním nedošli a míč končí v autu.
15'
Domácí celek má míč pod svou kontrolou a nyní tak trochu vyčkává na svůj další útočný úder a pohybuje se s míčem na vlastní polovině. Začátek utkání je ze strany domácích opatrný a nikam se neženou.
12'
A po něm přišel dobrý centr před branku, kde se k hlavičce dostal jeden z hráčů, který hlavičkoval kousek nad branku Nantes!
11'
Vzápětí hrozba na druhé straně a blokovaná střela končí mimo branku a je tu druhý roh pro Germain.
10'
Už i Nantes poprvé v zápase dokázalo provést rychlý útok, kdy se pokoušeli o centr z levé strany. Nakonec Navas nemusel zasahovat.
8'
Střela z dálky trochu vystrašila brankáře Nantes, který raději výskokem k břevnu jistil míč, který nakonec šel asi metr nad břevno.
7'
První roh v podání PSG nepřinesl zakončení na branku Lafonteho a centr jen proletěl pokutovým územím na druhou stranu hřiště.
6'
Colin Dagba nedokázal z pravé strany odcentrovat přes obránce, který skluzem zahrál míč na roh.
5'
Hostující celek se zatím ještě nedostal z vlastní poloviny. Maximálně došli s míčem k půlící čáře, kde jej vždy ztratili.
4'
Až nyní se domácí celek dostal k centru do vápna Nantes, který však nebyl dotažen do zdárného konce.
3'
Domácí celek se od úvodních minut pokouší aktivně kombinovat, ale Nantes je zatím do blízkosti své branky nepustilo.
1'
Ángel Di María byl tvrdě faulován u postranní čáry. Charles Traoré se provinil ostřejším zákrokem v úvodní minutě utkání.
1'
Paris Saint-Germain FC
Domácí celek ztrácí na první pozici dva body. Na prvním místě se zatím nachází celek z Lille, které však již skončilo svou pouť v rámci Evropské ligy a nyní se může soustředit plně na domácí soutěž.
PSG naopak stále bojuje v Lize mistrů, ve které se jí podařilo vyřadit Barcelonu!
Domácím i nadále chybí jejich klíčový hráč. Neymar už sice trénuje s týmem, ale do dnešního zápasu ještě nezasáhne a trenér nechce rozhodně jeho rekonvalescenci uspěchat. Do hry by naopak měl po delší době zasáhnout Angel di María, který se nedávno taky léčil ze zranění. Navíc tento argentinský šikula podepsal s týmem smlouvu až do roku 2022.
FC Nantes
Hosté naopak zažívají zcela jiné starosti a tím je záchrana v nejvyšší soutěži pro další ročník. Nantes drží sestupovou devatenáctou pozici s 24 body a tři body ztrácí na Lorient, který se nachází na nesestupové sedmnácté příčce. Nantes v posledních pěti zápasech dokázalo zvítězit jen jednou, dvakrát dokázali vybojovat bod za remízu a dvakrát odešli s prázdnou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.