Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Montpellier - 9. května 2021   15:00

Štrasburk
69' Ajorque  • 90+5' Zohi (Prcić)
2:3
(0:1)
Montpellier
36' Laborde  (Sambia) • 46' Delort  (Hilton) • 50' Laborde
Štrasburk
Sels – S. Mitrović (C), Djiku, Caci (65. Carole) – Aholou (81. Prcić) – Guilbert, Bellegarde (55. Sahi), Thomasson, Liénard (55. Sissoko) – Diallo (82. Zohi), Ajorque.
Kawašima – L. Koné, Carole, Prcić, Siby, Zohi, Sissoko, Sahi, Lebeau.
Miguelgorry – Danizan, Mouysset.
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Montpellier
Bertaud – Souquet (70. Dolly), Hilton (C), Congré – Sambia, Ferri (61. Chotard), Le Tallec (76. Benchama), Ristić – Laborde (59. Škuletić), Mavididi – Delort (76. Wahi).
Carvalho – Vidal, Cozza, Chotard, Dolly, Yun, Benchama, Wahi, Škuletić.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště!
Ve Štrasburku je hotovo, Montpellier poprvé v květnu vítězí a z půdy svého soupeře si odváží hned tři body! Domácí dnes byli po většinu času aktivnějším celkem na hrací ploše, jenže oproti svému soupeři se hodně trápili v koncovce. Hosté si výhru zajistili kvalitním vstupem do druhé půle, když v rozmezí prvních pěti minut vstřelili hned dvě branky. Sok pak už jen marně dotahoval.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 11:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:16.
90+7'
90+6'
Domácí ještě tlačí a snaží se na poslední chvíli vyrovnat, tohle už ale Montpellier nejspíš zvládne.
90+5'
Žlutou kartu dostává Mihailo Ristić (Montpellier HSC).
90+5'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Kontaktní branka je na světě, v samotném závěru utkání skóre krásnou střelou kosmeticky upravuje KÉVIN ZOHI! Záložník Štrasburku si na hranici šestnáctky zpracoval krátkou přihrávku, popoběhl blíže ke středu pokutového území a následně uklidil míč do pravého vinglu – 2:3!
90+4'
Štrasburk se v koncovce hodně trápí, jeho postup před Bertrauda znovu zkazila nepovedená přihrávka.
90+3'
Vitorino Hilton nehodlal nic ponechat náhodě a při první příležitosti poslal balón do poloviny hrací plochy.
90+2'
Dost možná posledním příjemcem žluté karty v dnešním střetnutí se stává Alexander Djiku (SSG).
90+1'
Rychlý průnik domácích do útoku zhatil hodně ukvapený pas, míč se dostává do moci protihráče.
90'
Nastavovat se nakonec bude šest minut!
89'
Nakonec z toho bylo drama! Do brankového území pronikl Djiku, který ani nadvakrát nezvládl procedit balón za pohotového Bertauda! Gólman Montpellier měl velkou dávku štěstí!
89'
Závěrečné minuty ještě okořenil nepovedený roh Štrasburku, domácí ale i nadále operují vepředu.
88'
Carole se pokusil z levé strany po zemi centrovat míč před Bertauda, našel ale jen kopačku protihráče.
87'
Utkání se už více méně jen dohrává, ani jeden tým už ve Štrasburku nehraje na sto procent.
86'
Jeden z hráčů v oranžovém odhlavičkoval dlouhý centr do bezpečí, míč se ani nedostal do pokutového území.
85'
Montpellier rozjel sérii přihrávek, po hřišti se pohybuje s obrovskou lehkostí. Dvoubrankový náskok hostům nepochybně dodává na sebevědomí.
84'
Po dlouhé konzultaci rozhodčího s mužem u videa je definitivně jasné, že pokutový kop neuvidíme!
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Kévin Zohi.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Sanjin Prcić.
80'
Po standardce Štrasburku byl Djiku v šestnáctce zřejmě stáhnut k zemi protihráčem, možná uvidíme penaltu!
79'
Většina dění se momentálně odehrává u středového kruhu. Domácí stále zápolí se sehranou defenzívou Montpellieru.
78'
Djiku chtěl na pravé straně posunout balón dopředu na kopačku spoluhráče, místo toho ho ale omylem odevzdal sokovi. Akce Štrasburku předčasně končí.
77'
Štrasburku na vyrovnání zbývá ještě necelých třináct minut, nepočítaje ještě eventuální (a zřejmě krátké) nastavení. Zvládne bitvu zdramatizovat?
76'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Elye Wahi.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Damien Le Tallec, přichází Samy Benchama.
75'
Diallův nepovedený pokus se došoural až před Bertrauda, jenž míč obratem odkopl daleko od branky.
74'
Na druhém konci hřiště pálil zase Sahi, který ale z pozice těsně před šestnáctkou přestřelil klec.
73'
Roh Montpellieru přinesl slibnou šanci v podobě hlavičky Chotarda, která míč vystčila nad břevno.
72'
Hlavičkový souboj u půlící čáry vyhrál Ajorque, jenž míč obratem pro jistotu posunul na spoluhráče.
71'
Hosté po inkasované brance zklidňují hru, drží balón na svých kopačkách a nepouští k němu soupeře.
70'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Arnaud Souquet, přichází Keagan Dolly.
69'
Domácím se nakonec přeci jen daří najít recept na dosud neprůstřelného Bertauda! Na střeleckou listinu Štrasburku se jako první zapisuje LUDOVIC AJORQUE, který zachytil odraženou střelu Dialla a balón obratem usměrnil za padajícího brankáře Montpellieru – 1:3!
68'
Hraje se v poměrně klidném tempu. Aktivnějším celkem jsou stále domácí, gólman hostů je i nadále bez práce.
66'
Štrasburk operuje s míčem kolem středového kruhu. Po několika minutách dobývání šestnáctky se teď drží daleko od Bertauda, Montpellier zpevnil obranu.
65'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Lionel Carole.
64'
Caci centrem našel v šestnáctce Thomassona, který míč obratem posunul na volného Dialla! Jeho následné zakončení z voleje ale svatyni minulo!
63'
Dlouhý nákop jednoho z domácích končí za Bertaudem, Diallo k němu sprintoval naprosto zbytečně.
62'
Joris Chotard (MON) se na hřišti uvedl slušně, takřka okamžitě po vstupu do hry dostává žlutou kartu.
61'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Joris Chotard.
59'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Petar Škuletić.
58'
Djiku sbírá balón za středovou čárou a obratem ho rozehrává dopředu, Štrasburk se znovu snaží prolomit defenzívu výběru v oranžových dresech.
57'
Těsně před šestnáctkou se uvolnil Aholou, kterému ale následné zakončení vůbec nevyšlo. Míč hostující branku přeletěl o dobrých několik metrů.
56'
Domácí se ještě nehodlají vzdát a bojují, jejich akce ale obrana soupeře hravě likviduje.
55'
Bertaud míč poslal pozemi nejbližšímu obránci, Montpellier zahajuje další ofenzivní tažení.
55'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Moïse Dion Sahi.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Ibrahima Sissoko.
53'
Balón nyní velmi často mění svého pána, ani jednomu týmu se nedaří ho na delší dobu udržet ve své moci.
52'
Hosté odvrátili nebezpečí a poslali míč za svou vlastní klec, následný roh domácích větší šanci nepřinesl.
51'
Uvidíme přímý volný kop Štrasburku z hodně nebezpečné pozice, balón se nachází jen dejme tomu metr před hranicí šestnáctky!
50'
Montpellier právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro domácí začátek jako z hororu! GAËTAN LABORDE si krásnou akrobatickou střelou z prostředku pokutového území zadělal na hattrick, Sels opět reagoval moc pozdě – 0:3!
49'
Laborde bleskově vyráží do útoku po pravé straně. Uvidíme, do Montpellier vymyslí tentokrát.
48'
Štrasburští se snaží se vyhrabat ven ze své části hrací plochy, což se jim ale vůbec nedaří.
46'
Hosté hned zkraje pětačtyřicetiminutovky rozšiřují svůj náskok na dvě branky! Za hodně nedůsledně bránícího Djikua se protlačil ANDY DELORT, jenž následně z voleje nakopl míč přesně do vzdálenějšího rohu branky – 0:2!
46'
Máme tu začátek druhého poločasu, jako první si v něm míč osahají hráči Montpellieru.
46'
Prvních pětačtyřicet minut hry je minulostí. Aktivnější v nich byl domácí Štrasburk, který ale nezvládl za celý průběh úvodního poločasu Bertaudovu klec pořádně ohrozit. Naopak Montpellier naplno využil rohového kopu a v šestatřicáté minutě se dostal do vedení, které drží až doteď. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
45+4'
45+4'
Hosté zvládli další volný kop v podání Štrasburku, první poločas se pomalu chýlí ke konci.
45+3'
Jeden z domácích zkusil štěstí z hodně výrazné vzdálenosti, balón přistál v otevřené náruči Bertauda.
45+2'
Jordan Ferri znovu v zápalu boje fauloval, Adrien Thomasson má šanci posunout míč dopředu.
45+1'
Domácí pomalu postupují k pokutovému území soupeře, pevná obrana Montpellieru je ale drží na uzdě.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty!
45'
Štrasburk si tentokrát se situací poradil a rychle přesunul hru na druhou polovinu hrací plochy.
44'
Montpellier nadějnou akci nedotáhl do konce, vybojoval si pro sebe ale aspoň další roh. Přetaví ho i tentokrát v branku?
42'
Aholou znovu končí na zemi, počíhal si na něj Damien Le Tallec (MON). Tentokrát se zákrok už bez žluté karty neobejde.
41'
Hra je teď z obou stran taková nemastná neslaná, ani jednomu klubu se nedaří vymyslet něco kreativnějšího.
40'
Faulovanému záložníkovi domácích se chvíli věnovali zdravotníci, Aholou nakonec vstal a po svých dokulhal za postranní čáru.
39'
Aholou zůstává ležet na trávníku, hra ale pokračuje dál. Domácí obléhají pokutové území Montpellieru.
38'
Štrasburk se snaží na gól rychle odpovědět. Balón má ve svém držení, přechod do ofenzívy mu ale dělá problém.
37'
Sudí poprvé v zápase vytahuje z kapsy žlutou kartu, kterou vidí Jean-Eudes Aholou (SSG).
36'
Papírový favorit v šestatřicáté minutě hry otevírá skóre střentutí! Sambia roh zahrál do středu šestnáctky přímo na připraveného GAËTANA LABORDEHO, jenž míč povedenou hlavičkou poslal do levého dolního rohu branky – 0:1!
35'
Další roh pro Montpellier. Uvidíme, co hostující borci vymyslí tentokrát.
34'
Na pravé straně byl volný Ristić, který si bleskově zpracoval dlouhý nákop a pokusil se kolem postranní čáry proniknout dopředu. Bezúspěšně.
33'
Ošklivý zákrok z dílny Jordana Ferriho připravil volný kop pro domácí, k míči se staví Thomasson.
32'
Štrasburští mají v posledních minutách více ze hry, obraně hostů se ale daří soupeře stále držet na uzdě.
30'
Do velmi slušné palebné pozice se po převzetí krátké nabídky dostal Guilbert, který se však ukvapil a lehkou střelou mičudu umístil vedle levé tyče.
29'
Tentokrát si nedovoleně počínal zase Aholou, balón se tak ještě jednou vrací do držení Montpellieru.
28'
Sledujeme hodně kouskovanou podívanou, sudí do dění vstupuje každých několik sekund.
27'
Sambia ubránil míč před dotěrným sokem a poslal ho dozadu na jednoho z obránců.
26'
Bertaud odkopl míč pomalu až k šestnáctce štrasburského týmu, následný souboj o balón skončil faulem domácího borce. Standardka pro hosty.
24'
Guilbert pro jistotu zvolil přihrávku dozadu na Djikua, domácí se snaží najít nějakou skulinu v defenzívě Montpellieru.
23'
Junior Sambia se pokusil dění posunout před Selse skrz střed hrací plochy, do šestnáctky však přes obranný val Štrasburku neprorazil.
22'
Hosté to zkusili znovu, tentokrát z opačné strany. Tentokrát balón ze vzduchu lapil sám Sels.
21'
Na vzdušný centr jako první dosáhl domácí borec, který míč bez váhání poslal uklidil mimo nebezpečí.
20'
Hra se přelévá z jednoho konce trávníku na druhý, nyní uvidíme první roh v podání Montpellieru.
19'
Thomasson jen tak tak udržel míč před zadní čárou a pokusil se ho poslat na hlavičku Ajorquemu, který byl ale zaneprázdněn soubojem s protihráčem.
18'
Sels tentokrát zvolil rozehrávku na krátko, domácí tak musí začít z vlastní poloviny hrací plochy.
17'
Hostující celek operuje s míčem u středu hřiště, recept na pevnou obranu Štrasburku zatím nenašel.
16'
Strážce montpellierského brankoviště odkopl mičudu daleko od svého působiště, jako první se k němu ale následně dostal protihráč.
15'
Domácí překombinovali akci na pravé straně hrací plochy, Bertaud byl tentokrát bez práce.
14'
Jeden z hostů se v šestnáctce natahoval po nepřesném centru z levé strany, přes bránícího Caciho se ale k míči nedostal.
13'
Protiútok skončil solidní šancí Ludovice Ajorqueho, který si rychle zpracoval vzdušný pas a následnou střelou na zadní tyč těsně minul Bertaudovu klec!
12'
Nepřesná přihrávka zhatila postup Montpellieru dopředu, u míče je najednou Stefan Mitrović.
11'
Ristić otestoval pozornost Selse střelou takřka z poloviny hrací plochy, domácí brankář hravě zasáhl.
9'
Po souboji těsně před malým vápnem Montpellieru musí na trávník znovu vyrazit zdravotníci, oba aktéři jsou v znatelných bolestech.
8'
Mavididiho nevybíravě sestřelil právě Guilbert, centr z následného volného kopu moc škody neudělal.
7'
Guilbert ze zámezí nahodil míč do hostující šestnáctky, kde se k němu ale jako první dostal jeden ze soků.
6'
Montpellier si vybojoval standardní situaci z poměrně slibné pozice, Sambiův projektil ale zblokovala zeď.
6'
Centr hostů z pravé strany byl bránícím protihráčem odhlavičkován mimo pokutové území.
5'
Hra nyní stojí, po vesměs neškodně vypadajícím souboji zůstal na pažitu ležet Aholou. Snad bude v pořádku.
4'
O první střelu zápasu se postaral Diallo, který pronikl do šestnáctky a pozemní ranou odevzdal míč do náruče připraveného Bertauda.
3'
Balón po akci Mitroviče skončil za postranní čarou, zpět do hry ho tak vhodí jeden z hostů.
2'
Montpellier svou první akcí nezvládl ošálit připravenou obranu Štrasburku, která ho donutila se stáhnout zpět na půlící čáru.
1'
Začínáme! Úvodní výkop obstarali domáčí hráči, kteří nastoupili v modrých dresech. Hosté hrají v oranžových.
1'
Celky jsou na hřišti, pomalu půjdeme na věc!

RC Štrasburk: Sels – S. Mitrović (C), Djiku, Caci – Aholou – Guilbert, Bellegarde, Thomasson, Liénard – Diallo, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – L. Koné, Carole, Prcić, Siby, Zohi, Sissoko, Sahi, Lebeau.

Montpellier HSC: Bertaud – Souquet, Hilton (C), Congré – Sambia, Ferri, Le Tallec, Ristić – Laborde, Mavididi – Delort.
Náhradníci: Carvalho – Vidal, Cozza, Chotard, Dolly, Yun, Benchama, Wahi, Škuletić.

Rozhodčí: Miguelgorry – Danizan, Mouysset.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ

Dnešní soupeři na sebe v probíhajícím ročníku narazili rovnou dvakrát, jednou v rámci Ligue 1 a jednou v rámci francouzského poháru. Obě utkání vyhrál Montpellier – v listopadovém ligovém střetnutí 4:3 a z pavouka Štrasburk v únoru vyřadil 2:0. Budou se tentokrát radovat domácí, nebo opět uspějí hosté?

22. 11. 2020: Montpellier – Štrasburk 4:3 (liga)
Branky: 8. Mendes, 13. a 31. Delort, 68. Laborde – 22. Lala, 26. Djallo, 45. Ajorque.

10. 2. 2021: Štrasburk – Montpellier 0:2 (pohár)
Branky: 45. Delort, 88. Škuletić.
MONTPELLIER HSC (8. místo)
35 Z, 12-11-12, 55:59 (-4), 47 bodů
Aktuální forma: P–P–R–R–R

Hosté se na rozdíl od svého dnešního soupeře nachází v horní polovině tabulky, na pozice zajišťující postup do evropských soutěží však už nemá šanci dosáhnout. Sezónu se tak snaží už jen důstojně zakončit, což se mu vesměs daří – v posledních dvou kolech sice padl proti níže umístěným klubům z Nice a Saint-Étienne, předtím ale uhrál remízy v bitvách proti silným týmům Lille a Marseille. Zvítězí dnes proti Štrasburku?

Aktuální forma: R–P–R–P–V

Štrasburk dnes může udělat velký krok směrem k definitivnímu pojištění účasti v Ligue 1 pro následující ročník, oproti svým tabulkovým sousedům má totiž utkání k dobru. Pokud by dnes zvítězil, vyhoupl by se z šestnáctého místa potenciálně až na třinácté, a v posledních dvou kolech by se mu tak dýchalo podstatně lépe. Uvidíme, jak si proti Montpellieru povede.

18. 4.: Nimes – Štrasburk 1:1
25. 4.: Štrasburk – Nantes 1:2
30. 4.: Marseille – Štrasburk 1:1
Příjemnou neděli u sledování francouzského fotbalu! Jedním z duelů, které jsou obsahem dnešního programu Ligue 1, je bitva mezi Štrasburkem a Montpellierem, na kterou se v tomto přenose zaměříme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.