Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Toulouse - 31. března 2024   15:00

0:3
(0:1)
Toulouse
8' Sierro   • 73' Dallinga  (Magri) • 79' Sierro  (Gboho)
Clermont Foot
M. Ndiaye – Zifán (77. M'Bahia), Matsima, Pelmard, Armougom – Magnin (C), Caufriez (77. Bela) – Allevinah (61. H. Keita), Cham, Boutobba (62. Nicholson) – Virginius (90+3. Kyei).
Borne – Baallal, Jacquet, Ogier.
Gaillouste – Evrard, Torregrossa
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Toulouse
Restes – Costa, Nicolaisen, Mawissa – Desler (46. M. Diarra), Cásseres, Sierro (C), Suazo – Magri (74. Abúchlál), Gboho (83. Schmidt) – Dallinga (87. Babicka).
Domínguez – Cissoko, Genreau, Kamanzi, Keben.

Zápas je u konce, hosté dokázali ve druhém poločase přidat ještě dvě branky a dokráčeli k pohodlnému vítězství. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+4'
90+3'
Přihrávka směrem k pokutovému území na Babicku byla příliš dlouhá.
90+3'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Alan Virginius, přichází Grejonh Kyei.
90+3'
Sierro byl také faulovaný.
90+2'
Ještě jeden střelecký pokus si zapsal jeden z hostů, brankář Ndiaye byl připraven.
90+1'
Domácí kapitán byl faulovaný na polovině hřiště.
90+1'
Přízemní centr z pravé strany zachytil brankář Ndiaye.
89'
Utkání se už pomalu pouze dohrává, ani jeden z týmů už dopředu nespěchá.
88'
Nepřesná přihrávka teď odehnala hosty od míče.
87'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Shavy Babicka.
86'
Obrovská šance hostů, k Dallingovi propadla před prázdnou branku přihrávka z pravé strany pokutového území a hostující hráč trefil pouze svou vlastní nohu, a ta mu zabránila ve vstřelení jeho druhé branky!
85'
Domácí si teď na levé straně hřiště nerozuměli a Toulouse bude odkopávat od své vlastní branky.
84'
Clermont to ještě zkouší centry z levé strany, ty ale odvrací obrana Toulouse.
83'
ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Niklas Schmidt.
82'
Dlouhý nákop za obranu domácí ubránili, následná přihrávka Keity ale skončila v autu.
81'
Odraz v pokutovém území hostů se dostal až k Virginiusovi, který g tutovce trefil jen břevno Restesovy svatyně!
79'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Hosté nejspíše rozhodují dnešní utkání! Gboho našel přihrávkou na penaltě volného VINCENTA SIERRA, který svou druhou brankou v zápase uklízí míč k pravé tyči Ndiayeovy svatyně – 0:3! Asistence: Yann Gboho.
78'
Nově příchozí Ivan M'Bahia hned došlápl jednoho z protihráčů a dostává žlutou kartu.
77'
ze hřiště odchází Mahdí Zifán, přichází Ivan M'Bahia,
ze hřiště odchází Maximiliano Caufriez, přichází Jérémie Bela.
76'
Obrovská šance na snížení! Přihrávku po levé straně pokutového území dostal Habib Keita, jeho následná střela levou prolétla těsně vedle levé tyče hostující branky!
75'
Hosté vybojovali další rohový kop.
74'
ze hřiště odchází Frank Magri, přichází Zakarjá Abúchlál.
73'
Rohový kop brankou neskončil, hned po odhlavičkování běžel Magri dopředu a zatáhl míč až k pravému rohovému praporku u domácí branky a parádní přihrávkou na penaltě našel THIJSE DALLINGU, který přízemní střelou k levé tyči navyšuje vedení Toulouse – 0:2! Asistence: Frank Magri.
72'
Virginius udělal kličku na pravou nohu a vypálil k bližší tyči, brankář Restes míč vyráží na roh.
71'
Hosté byli při napadání příliš důrazní a píská se faul na hráče Clermontu.
70'
Sierro chtěl udělat kličku před vápnem, ta se mu ale nepodařila a do útoku běželi ihned hráči domácího týmu, protiútok ale potrestaný nebyl.
69'
Ten byl rozehraný na malé pokutové území, a tam si ho dokázal sebrat Ndiaye.
69'
Střela z dobrých třiceti metrů byla zblokována a následně se do rychlého útoku dostali dva útočníci hostů a v situaci dva na dva dokázali i zakončit, ránu srazil obránce na roh.
68'
Cham byl za polovinou hřiště faulovaný svým soupeřem, standardní situace pro domácí.
67'
Suazo prostrčil míč na Casserese v pokutovém území Clermontu, přihrávka pod sebe byla poté zablokovaná.
66'
Útočného faulu se na druhé straně dopustil Diarra, na míči budou hráči Clermontu.
65'
Na půlce hřiště došlo k faulu na Sierra.
64'
Skvělý obranný zákrok teď nedovolil Nicholsonovi postupovat dopředu.
63'
Zeffane dojel skluzem svého protihráče a i v nelibosti domácích fanoušků píská hlavní rozhodčí faul.
62'
Rohový kop v poklidu odvrátila obrana hostů.
62'
ze hřiště odchází Bilal Boutobba, přichází Shamar Nicholson.
61'
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Habib Keita.
60'
Centrovaný míč z pravé strany do pokutového území přizvedla na roh noha bránícího hostujícího hráče.
59'
Domácí byli faulovaní na vlastní polovině hřiště a zůstanou na balonu.
58'
Při něm nejspíše došlo k faulu Nicolaisena.
57'
Dlouhý míč za obranu Toulouse pohlídal hostující obránce přejít za brankovou čáru, ale hlavní rozhodčí ukazuje na rohový kop.
56'
Při pokusu přejít polovinu hřiště byl faulovaný Caufriez.
55'
Přihrávku na vápno dostal Muhammed Cham, který se následně odhodlal ke střele, která byla zblokována a hosté poté odklidili míč do bezpečí.
54'
Na přední tyči ho dokázal prodloužit jeden z hostů, ale následně se Clermont zmocnil míče a pokusil se o rychlý útok, ten ale skončil nepřesnou přihrávkou.
54'
Rohový kop pro hostující celek rozehraje kapitán Sierro.
53'
Magri se k centru přes Caufrieze nedostal a Clermont má rozehru od branky.
52'
Dallinga přihrával směrem k pokutovému území od rohového praporku, domácí si přihrávku ale pohlídali.
51'
Domácí teď odevzdali zadarmo míč svému soupeři.
50'
Domácím další útočné snažení nevyšlo a na míči jsou znovu hráči Toulouse.
49'
Protiútok skončil pouze autem pro domácí a rozhodčí přerušuje hru, na trávníku zůstal ležet Cásseres.
48'
Hosté znovu vybojovali míč, následně ho ale znovu ztratili a do protiútoku jdou domácí.
47'
Suazo se dostal k centru z levé strany pokutového území, ten ale přeletěl všechny aktéry a skončil až v autu.
46'
První centr do pokutového území Toulouse skončil odřezáním míče do bezpečí.
46'
ze hřiště odchází Mikkel Desler, přichází Moussa Diarra.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
První poločas utkání mezi Clermontem a Toulouse je za námi! Hosté byli ze začátku aktivnější a zaslouženě vstřelili úvodní branku utkání zásluhou Sierra z penalty. Od té doby ale domácí ožili a měli několik šancí na vyrovnání, ty ale nevyužili a Toulouse po prvním poločase vede 0:1.
45+6'
45+4'
Yoel Armougom obdržel žlutou kartu, protože fauloval svého soupeře a následně ho ještě kopnul do citlivých míst.
45+4'
Ta letěla od poloviny hřiště přímo do vápna, kde jí brankář a obrana Toulouse nechala proletět až za brankovou čáru, následuje odkop od branky.
45+4'
Muhammed Cham byl faulovaný u postranní čáry a domácí mají k dispozici jednu z posledních standardek v prvním poločase.
45+3'
Z něho už šanci domácí nevyprodukovali a Restes bude odkopávat od brány.
45+2'
První roh skončil tečovaný na tyči branky Toulouse, následoval druhý, který byl odražen obranou hostí na další roh.
45+1'
Boutobba dostal přihrávku před pokutové území, udělal kličku na levou nohu a parádně vystřelil, jeho střelu jen konečky prstů vyrazil Restes na rohový kop!
44'
Centr z pravé strany od Zeffaneho si našly rukavice Restese.
43'
Po střetu v pokutovém území Clermontu zůstal na hřišti ležet Magri s Pelmardem, druhý jmenovaný už je na nohách, Magri zatím zůstává ošetřovaný ležet na trávě.
42'
Dlouhý odkop na Allevinaha a domácí hráč byl následně faulován.
41'
Toulouse ztratilo míč, ale následný útočný faul domácího hráče opět dává prostor hostům.
40'
Zakončení Allevinaha nemělo razanci a Toulouse tak bude rozehrávat od branky.
40'
Centr z pravé strany odvrátil na roh jeden z obránců Toulouse.
39'
Pokyn k provedení autu teď dostal jeden z domácích hráčů, pokračujeme ve hře.
38'
Desler si vyžádal ošetření a hra je přerušená.
37'
Balon teď ochránil znovu Pelmard a Ndiaye má k dispozici odkop od branky.
36'
Hosté z něho nedokázali udeřit a na druhou stranu se řítil velký protiútok domácích, který zbrzdil jeden z útočníků a přišel o míč.
35'
Magriho teď došlápl kapitán Magnin. Standardka také pro Toulouse.
35'
Ten byl tentokrát už zakončený hlavou, ale neúspěšně.
34'
Centr na přední tyč se odrazil k Boutobbovi na velké vápno, jeho první rána byla zablokována a druhá byla sražená na další rohový kop.
33'
Standardní situaci rozehráli domácí nakrátko, následná střela byla sražená na roh.
32'
Zeffane skvěle vypíchl míč jednomu ze svých soupeřů, ale na hřišti ho už nestihl.
32'
Další dalekonosná přihrávka na domácího rychlého útočníka skončila až v rukavicích Restese, který rozehrává na svého spoluhráče.
31'
Přihrávka vzduchem našla Virginiuse, který poté z levé strany vápna hledal někoho před brankou, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
30'
Toulouse se už teď delší dobu ohřívají na útočné polovině Clermontu, dlouhý míč teď dokázal ochránit Pelmard za brankovou čáru před dotírajícím útočníkem.
29'
Domácí hráči si teď nerozuměli a míč skončil za autovou čarou.
28'
Dlouhá přihrávka do útoku Clermontu skončila až v rukavicích Restese.
27'
Cham se teď dostal na útočnou polovinu, ale neměl nabídku spoluhráčů a vrací míč na svého obránce.
26'
Přihrávku do souboje jeden na jednoho nedokázal Virginius zpracovat.
25'
Dobrá střelecká pozice se ukázala před Costou, kterému střela ale nesedla a skončila vysoko nad brankou Clermontu.
24'
Dlouhý míč na Virginiuse zpacifikovali hráči Toulouse.
23'
Míč mají na kopačkách domácí obránci.
22'
Přihrávka vzduchem od brankáře Ndiayeho nevyšla a k míči se málem dostali hráči Toulouse, domácí vše nakonec uhasili.
21'
Po ztrátě míče hostujícího celku se do útoku opět řítil protiútok domácích hráčů. Obrana Toulouse se zkoncentrovala a dokázala se ubránit.
20'
Domácí po obdrženém gólů ožili a hodně drží míč, teď ho má brankář Ndiaye.
17'
Muhammed Cham se dostal kličkou před Vincenta Sierra, který ho sestřelil k zemi a vysloužil si zaslouženou žlutou kartu.
17'
Dlouhý nákop brankáře Clermontu skončil až u brankáře Restese.
16'
Obránci Clermontu vybojovali míč u svého rohového praporku, ale na půlce hřiště ho zase ztratili a do útoku se řítili Toulouse. Přihrávka do vápna nakonec skončila až u Ndiayeho.
15'
Po krátkém ošetření pokračujeme v zápase, domácí mají aut.
14'
Ošetření si vyžádal Caufriez.
13'
Při dalším rohovém kopu došlo k odrazech míče ve vápně a domácí fanoušci se zlobí a chtějí penaltu, rozhodčí Gaillouste je ale v klidu.
12'
Ztráta Toulouse a další rychlý protiútok, Virginius se dral do pokutového území a vybojoval další roh.
11'
Při druhém rohu se nakonec píská útočný faul.
11'
A šance na vyrovnání to opravdu byla! Z malého vápna hlavičkoval jeden z útočníků a jeho hlavička byla zablokována, další roh.
10'
Dlouhý míč za obranu Toulouse nakonec chtěl odkopnout hostující obránce, ale odkop se mu nepovedl a nabízí Clermontu rohový kop a šanci na vyrovnání.
9'
Míč mají v držení opět hráči Toulouse.
8'
K pokutovému kopu se postavil kapitán VINCENT SIERRO a ránou k pravé tyči otevírá skóre dnešního utkání! Brankář Ndiaye si vybral špatnou stranu – 0:1!
5'
Maximiliano Caufriez za svůj faul obdržel žlutou kartu.
5'
A pozor! Dallinga dostal průnikovku do vápna a levačkou vystřelil. Následně ho dohrál Maximiliano Caufriez a rozhodčí Gaillouste píská pokutový kop! Velká šance Toulouse otevřít skóre!
5'
Domácí se teď skvěle uvolnil před půlkou hřiště a přišel faul, Clermont zůstane na míči.
4'
Následný centr z levé strany nikoho z hráčů Toulouse v pokutovém území nenašel.
4'
Dlouhý aut do domácího vápna odehnala obrana Clermontu daleko od své branky.
3'
Kapitán Clermontu Magnin nechtěně zahrál rukou, pokračovat na balonu bude Toulouse.
2'
První centr do vápna zakončoval Dallinga, jeho celkem nepovedený pokus si v klidu sebral Ndiaye.
1'
Utkání rozehráli hráči Toulouse, s prvním nákopem si poradila domácí obrana.
1'
Oba celky už nastupují na hrací plochu, za pár vteřinek začínáme!

Clermont Foot: M. Ndiaye – Zifán, Matsima, Pelmard, Armougom – Magnin (C), Caufriez – Allevinah, Cham, Boutobba – Virginius.
Náhradníci: Borne – Baallal, Bela, Jacquet, H. Keita, Kyei, M'Bahia, Nicholson, Ogier.
Trenér: Pascal Gastien

Toulouse FC: Restes – Costa, Nicolaisen, Mawissa – Desler, Cásseres (C), Sierro, Suazo – Magri, Gboho – Dallinga.
Náhradníci: Domínguez – Abúchlál, Babicka, Cissoko, M. Diarra, Genreau, Kamanzi, Keben, Schmidt.
Trenér: Carles Martinez

Rozhodčí: Gaillouste – Evrard, Torregrossa.
Posledních pět vzájemných utkání:

Toulouse 2:2 Clermont (3.9.2023)
Toulouse 0:1 Clermont (5.3.2023)
Clermont 2:0 Toulouse (4.9.2022)
Toulouse 0:1 Clermont (30.7.2022)
Toulouse 3:2 Clermont (30.1.2021)
Fotbalisté Clermontu se nachází na poslední příčce francouzské Ligue 1 a jejich sestup do druhé ligy se výrazně blíží. Nicméně se budou hráči snažit do posledního kola a každá výhra by jim mohla pomoct! V posledním ligovém kole dokázali zvítězit 2:1 s Le Havre, když se dvakrát prosadil Muhammed Cham a budou chtít na toto vítězství navázat v nedělním zápase. Nejproduktivnějším hráčem domácích je právě Muhammed Cham, který má na kontě 5 gólů a 5 asistencí.

Toulouse FC
Fotbalisté Toulouse se drží na jedenáctém místě tabulky. V posledním kole ztratili vedení 2:1 s Lyonem a po brankách Cherkiho a O'Briena v závěrečné patnáctiminutovce prohráli 2:3 a v zápase s Clermontem si budou chtít určitě spravit chuť. Nejproduktivnějším hráčem Toulouse je Thijs Dallinga, který na svém kontě má 10 branek a dvě asistence.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.