Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Lorient - 3. května 2024   21:00

Lens
57' Wahi (N. Mendy) • 81' da Costa (Thomasson)
2:0
(0:0)
Lens
Samba (C) – Gradit, Danso (46. Haïdara), Medina – Frankowski, N. Mendy, da Costa (87. Samed), Machado (82. Aguilar) – Sotoca, Fulgini (78. Thomasson) – Wahi (78. Saïd).
Leca – A. Diouf, Guilavogui, Sishuba.
Pignard – Drouet, Coniglio
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Lorient
Mvogo – Adjei, Tálbí, Laporte – Katseris (79. Kalulu), Abergel (C), Bakayoko (79. Bouanani), Lúzá, B. Mendy – Ponceau – M. Bamba (79. Kroupi).
A. Gomis – Le Bris, Makengo, I. Touré, Aiyegun, Yongwa.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:14.
Šestá prohra v řadě zanechala Lorient na sestupovém 17. místě. Racing si naopak upevnil šesté místo a pomalu se může těšit na další start v mezinárodních soutěžích.
Zatímco v první půli hráči Lorientu papírového favorita pustili jen ke dvěma nepřesně zakončeným šancím, tak po změně stran jim individuálními chybami vydláždili cestu do proměněných gólovek. Rozhodující gól padl v 57. minutě po chybě Bakayoka, kterou osmým zásahem v sezóně potrestal Wahi. V 81. minutě pro změnu Lúzá nechtěně odstartoval rychlý brejk a na jeho konci byl da Costův gól na 2:0. Přitom jen o pár sekund dříve hosté mohli vyrovnat, když Abergelem vysunutý Bamba nechal vyniknout Sambu.
90+6'
90+5'
Z pořádné dálky nasměroval Saïd krapet naivní střelu nad břevno Mvogovy branky. Švýcarský gólman rychle rozjíždí jednu z posledních akcí.
90+4'
Wesley Saïd obdržel moc vysoký nákop z půlící čáry. Zády bráně ho hlavou pouze prodloužil do rukou Mvoga.
90+3'
Fanoušci Lens už pějí vítězné chorály. Domácí tým se touto výhrou markantně přiblíží postupu do evropských pohárů. Na šestém místě bude mít pět bodů k dobru na Marseille s Lyonem.
90+2'
Benjamin Mendy nedokázal narazit míč Ponceauovi a ještě navíc spáchal nedovolený zákrok, v jehož důsledku skončil na trávníku Gradit.
90+1'
Kalulu si na křídle zasekl balon na levačku. Centr se mu moc nepovedl, což pak platilo i v případě Lúzy. Ve vzduchu kraloval Medina.
89'
Ponceau prostrkával balon směrem k Bouananimu, který neškodnou střelou z delší vzdálenosti nepatrně polehtal Sambovy rukavice.
88'
Málem to bylo o tři góly. Przemysław Frankowski se přesunul na levou stranu a v konfrontaci s Kaluluem si navedl míč na střelu, kterou orazítkoval bližší tyč.
87'
Střídání v týmu Racing Lens:
ze hřiště odchází David da Costa, přichází Salis Abdul Samed.
86'
Mimořádně nepřesná střela z dálky Sambu neznervózněla. Jejím autorem byl Ímrán Lúzá, kterému tento duel vůbec nevychází.
84'
Značně vykolejený Lorient je teď vzadu velmi snadno prostupný. Wesley Saïd si navedl míč na levačku a tou poslal střelu vysoko nad bránu.
83'
Nathaniel Adjei překážel Saïdovi v koncovce zpřed malého vápna. Přihrávkou z pravé strany tuto šanci vytvořil Sotoca.
82'
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Ruben Aguilar.
81'
Lens právě vstřelilo branku!
Lúzá si nerozuměl s Abergelem a nešikovně odstartoval brilantně sehraný domácí čtyři na tři, ze kterého resultoval gól na 2:0! DAVID DA COSTA vytáhl míč středem hřiště a po rychlé výměně přihrávek s Thomassonem ho osobně uklidil z malého vápna za Mvoga.
80'
Pokračuje menší bohorovnost v domácí obraně. Ponceau vybídl Benjamina Mendyho k centru bez přípravy, jenž byl vychýlen na rohový kop.
79'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Mohamed Bamba, přichází Eli Junior Kroupi.
79'
ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Badredine Bouanani.
79'
ze hřiště odchází Panos Katseris, přichází Gédéon Kalulu.
78'
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Wesley Saïd.
78'
ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Adrien Thomasson.
77'
Díky kolmici Abergela se Mohamed Bamna nečekaně snadno vynořil za domácí obranou. Zbývalo mu překonat poslední překážku, jenže Samba jeho střelu vystrčenou nohou vyrazil.
77'
Už delší dobu nebyla hra přerušena, takže se mezi střídačkami začínají kupit povolaní náhradníci. Hra samotná se mezitím dost otevřela, Lens rozhodně nemá situaci pod kontrolou.
76'
Mohamed Bamba k sobě neměl žádné spoluhráče. Sám šel proti dvěma obráncům a ve finále jednoho z nich trefil. Konkrétně to byl střídající Haïdara.
75'
Opět to domácí vzadu malinko podcenili a nechali Ímrána Lúzu proniknout do pozice, ze které vzešla ryze neškodná střela na Brice Sambu.
74'
Domácí nechali Ponceauvi spoustu času na provedení centru, jenž jim vzápětí nenadělal v obraně žádné škody. Míč odletěl směrem do Sambových rukavic.
73'
Bakayoko si narazil s Ponceauem, ale pak nedal dostatek energie do přízemního centru na nedostupného Bambu.
72'
Fulginiho centr na úrovni přední tyče zlikvidoval Benjamin Mendy, který se dnes v podobných situacích vyžívá.
71'
Panos Katseris povalil na zem Machada v důsledku toho, že si dal balon daleko od nohy. Je to žlutá karta a standardka ve prospěch Lens.
70'
Teprve v sedmdesáté minutě se u domácí střídačky chystá první plánovaná změna Franck Haise. Dosud jediný odchod Dansa byl způsoben zraněním.
67'
Stejně jako v minulém případě byla standardka rozehrána na zadní tyč. Bakayokovo sklepnutí se tentokráte stalo kořistí Samby.
66'
Převaha domácího týmu po Wahiho gólu trochu vyprchala. V tento okamžik k tomu přispěl nedovolený zákrok Mediny.
65'
Jean-Louis Leca dostal pokyn, aby se připravil na případný vstup do hry, avšak Samba je zatím schopen pokračovat.
64'
Gólman Racingu Lens si vyžádal ošetření. Hosté si musí na aut z křídelní destinace chvíli počkat.
63'
Panos Katseris sladil náběh s přihrávkou z vlastní poloviny a střelou z pravé části vápna protáhl Sambu, jenž si při zákroku poranil pravou ruku.
61'
Držení míče: 62 % – 38 %.
60'
Ímrán Lúzá vymyslel citlivý oblouček do náběhu svých spoluhráčů. Balon byl Bakayokem dobře sklepnut a Laporteho hlavou dopraven do sítě, nicméně už předtím byl pískán nepatrný útočný faul.
59'
Graditův nedovolený zákrok u osy hřiště má za následek standardní situaci Lorientu. Vyloučit se nedá ani přímá střela na Sambu.
58'
Kromě gólu si Elye Wahi připíše i žlutou kartu za svlečený dres při oslavě svého osmého zásahu v sezóně.
57'
Tiemoué Bakayoko dostal těžkou přihrávku od Adjeie. Před vlastním vápnem mu Nampalys Mendy vypíchl míč směrem k ELYE WAHIMU a ten se rázem ocitl sám u Mvoga, kterého neměl problém zblízka prostřelit.
57'
Florian Sotoca skákal úplně sám na centr Fulginiho. Míč nemohl dostat přesněji, ovšem umístění hlavičky bylo velmi nedostatečné. Mvogo byl víceméně trefen uprostřed branky.
56'
Zase byl Sotoca přikrytý Mendym, když se k němu blížil dlouhý pas od Mediny. Následně byl Frankowského centr nebezpečně tečován a Mvogo improvizovaně vyrazil míč na roh.
55'
Julien Laporte skvěle skočil do střely Wahiho, kterého uvolnil nákop ze středového kruhu. Po skončení akce se navíc ukázalo, že domácí útočník vybíhal z ofsajdu.
54'
Naopak v ofenzivě jsou hosté bezzubí. Tiemoué Bakayoko teď na levé straně přihrál mimo dosah Benjamina Mendyho.
53'
Sotoca se nedostal k centru Mediny. I po změně stran platí, že si obrana Lorientu vede více než dobře.
52'
Fulginiho technický obstřel proletěl minimálně metr vedle zadní tyče. Možná se původně mělo jednat o centr.
51'
Graditův pohotový volej z otočky se pod břevno nevešel, takže z rohového kopu pramení odkop od branky Lorientu.
50'
Machado utancoval Adjeie a nečekaným nástřelem z levého okraje pokutového území prozkoušel pozornost Mvoga, jenž u bližší tyče raději vyrážel balon na roh.
49'
Da Costovu přihrávku do náběhu Fulginiho přečetl Laporte. Z následného autu hráči Lens míč rychle pozbyli.
48'
Benjamin Mendy napodobil Frankowského neadresné centry. Laporte si poté pomohl faulem na Wahiho. Lens rozehrává z půlky.
46'
ze hřiště odchází Kevin Danso, přichází Massadio Haïdara.
46'
První půle probíhala podle papírových předpokladů. Favorizovaní hráči Lens většinu času dobývali dobře organizovanou obranu a ta jim nedovolila žádnou nebezpečnou střelu na Yvona Mvoga. V jediných dvou šancích Lens pálili Medina a Wahi nepřesně.
45+2'
45+2'
Zablokovanou přihrávkou na Fulginiho se Racing zmocnil rohového kopu. Z toho vypadl míč před nehlídaného Machada, ovšem jeho rána z patnácti metrů se vytočila do prostoru vedle levé tyče.
45'
Mohamed Bamba individuálně protancoval do pokutového území. K sobě ale neměl žádného kumpána a proti čtyřem obráncům Lens nic zázračného nepředvedl.
44'
Další dva neúspěšné pokusy o centr. První z nich zlikvidoval Laporte, druhý byl přetažen mimo dosah útočníka Wahiho.
43'
Ani teď si Lorient balonu dlouho neužil. Kvůli faulu Ponceaua na Nampalyse Mendyho se musí vrátit do defenzivního bloku.
42'
Z ťukesu do křídla měl profitovat Frankowski. Polák chtěl hrát pod sebe, ale da Costu si hráči v tmavých dresech dobře pokryli.
41'
Frankowského centr byl odmítnut Laportem. O pár sekund později podobně nabízel balon Sotoca, ale Machado v daný okamžik potřeboval žirafí krk, aby měl šanci hlavičkovat.
40'
Medinovy nepřesnosti hodlal využít Ponceau, ale proti přesile neprošel ani přes půlící čáru.
39'
Domácí se nenechali dlouho pobízet a už zase hledají způsoby, jak dostat míč do gólové šance. Lorient naopak začíná vyhlížet přestávku.
38'
Fulgini z jedničky posunul Sotocovu přihrávku do náběhu Wahiho. Sedmigólový útočník se vyhnul z ofsajdu, ale ve finále umístil střelu placírkou za pravou tyč.
37'
Elye Wahi si na křídle troufal na Adjeie, jenže přízemní centr nebyl tak dlouhý, aby o něj ofenzivní hráči Lens mohli usilovat.
36'
Fulgini byl krátký na Sotocovu přihrávku před malé vápno. Hosté nejprve zažehnali nebezpečí jen částečně, ale pak už Lens k centru nepustili.
35'
Bamba na vlastní pěst přenesl míč na hranici vápna. Tam se ho zbavil přihrávkou na Ponceaua, jehož nesmělý nástřel z levé strany byl zablokován.
34'
Vedle středového kruhu se vleže drží za hlavu Sotoca. Je to důsledek srážky s tuniským stoperem Montassarem Tálbím.
33'
První náznak domácí šance. Medina si po přihrávce od Gradita perfektně narazil s Wahim, aby z dobré pozice katapultoval balon vysoko nad břevno.
32'
Ponceau si v souboji s Fulginim pomáhal rukama. Domácí skvadra měla další standardku, ovšem i ta byla rozehrána jen na Benjamina Mendyho.
32'
Laporte nastavil tělo před Wahiho. Dle mínění hlavního rozhodčího fauloval, jenže Fulgini ze standardní situace z levé strany vůbec nic nevymyslel.
31'
Držení míče: 54 % – 46 %.
30'
Ímrán Lúzá měl u zadní tyče hned několik nehlídaných spoluhráčů, nicméně Adjeimu se hlavička bez výskoku nepovedla umístit na branku.
29'
Panos Katseris byl na pravém křídle proti dvěma hráčům Lens a zablokovaným centrem vytěžil asi maximum možného, tedy rohový kop.
28'
Na levé straně aktivní Deiver Machado si zasekl míč v levé části vápna, jenže přihrávka do druhé vlny k Nampalysu Mendymu neprošla.
27'
Fulgini nerozvinul akci v netypicky otevřeném středu hřiště. V situaci tři na tři nedokázal předat balon Wahimu.
26'
Nedomluva na křídle mezi Lúzou a Katserisem má za následek aut pro Lens.
25'
Mužstvo z Bretaně vybojovalo míč na půlce a pak zacouvalo k Mvogovi, který díky neaktivnímu napadání může střádat plány tak dlouho, jak se mu zachce.
24'
Medina dobře čechral balon na zadní tyč. Za Fulginim si balon ve vzduchu našel Sotoca, ale hlavičku do protipohybu gólmana poslal vedle brankové konstrukce.
23'
V půlce prvního dějství stále čekáme na první moment, který by hrozil otevřením skóre. Obrany obou celků stojí na pevných základech.
22'
Nampalys Mendy to přehnal s délkou horizontálního přenesení na Frankowského. Na programu bude odkop od branky Lorientu.
21'
Fulginiho centr ze standardní situace nekorespondoval s pohybem jeho spoluhráčů. Benjamin Mendy odklidil volný míč mimo šestnáctku.
20'
Tiemoué Bakayoko se stal prvním žlutým hříšníkem za zákrok na da Costu. Hostující záložník tam byl o chloupek později.
20'
Samba chytil centr Benjamina Menydho a dlouhým výhozem se pokusil rozjet rychlý brejk. Ten se ve skutečnosti nekonal, neboť Lorient ukázal dobrý návrat do obrany.
19'
Ponceau dal z levé části hřiště míč za domácí obranu. Benjamin Mendy si na něj dobře naběhl a Samba jeho střelu letící do boční sítě raději vytáhl na roh.
18'
Panos Katseris se s příchozím centrem od Lúzy nepotkal. Defenzivě domácího týmu příkladně vypomohl sedmigólový Florian Sotoca.
17'
Jednoduchý nákop z hloubi pole byl přetaven v roh pro Lorient. Míč do autu nasměroval Jonathan Gradit.
16'
Ze standardní situace u Mvoga moc rušno nebylo. Ještě před příletem balonu byl odhalen faul Kevina Dansa.
15'
Po průnikovce od Fulginiho se Wahi pokoušel najít Sotocu. Tomu na poslední chvíli skočil pod nohy Tálbí a odklonil balon na roh.
14'
Machado dostal dárek od jednoho ze soupeřů, ale Sotoca na jeho centr nedosáhl. Z druhé strany servíroval balon do ohně Nampalys Mendy, ovšem defenziva Lorientu byla opět dostatečně pevná.
13'
Panos Katseris potřeboval obejít Machada, aby mohl poslat centr před Sambu. Kolumbijský fotbalista ho čistě ubránil a na tahu jsou hráči ve žlutočerveném.
12'
Machadův centr byl odvrácen před vápno. Domácí tam aktivně napadali, ale jejich zisk míče byl znegován odpískaným faulem na Bambu.
10'
Benjamin Mendy ostře vletěl pod nohy Frankowského. Pignard si ho pozval na kobereček, ale nakonec si vystačil se slovním pokáráním.
9'
Hosté uzmuli míč v zahuštěném středu a přemístili se s ním na levý kraj. Ponceau dribloval tak dlouho, až se ocitl vevnitř vápna, kde střílenou přihrávkou trefil jen jednoho ze soupeřů.
8'
Oba týmy si laskavě vyměnily balón nepřesnými nákopy, k nimž to měli nejblíže oba muži v gólmanských rukavicích.
7'
Za Dansovým nákopem do prostoru pospíchal Wahi, ale křížnou střelou z pravé části vápna gólmana Mvoga nijak neprověřil.
6'
Lúzův centr byl jednou z hlav přizvednut do rukavic domácího gólmana, kterým je Brice Samba.
5'
Katseris obdržel přihrávku do souboje s Machadem. Tomu byl přísně písknut faul a hosté disponují standardní situací.
4'
Trpělivou kombinací se Lorient vrátil z ofenzivního autu na vlastní polovinu. Obrana Lens se vytáhla skoro ke středovému kruhu.
2'
Hráči Lens hosty zmáčkli u Mvoga. Re-presinkem na křídle získali míč zpět a pak si prostřednictvím Fulginiho připsali první propagační koncovku.
1'

Racing Lens: Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, N. Mendy, da Costa, Machado – Sotoca, Fulgini – Wahi.
Náhradníci: Leca – Samed, Aguilar, A. Diouf, Guilavogui, Haïdara, Saïd, Thomasson, Sishuba.
Trenér: Franck Haise

FC Lorient: Mvogo – Adjei, Tálbí, Laporte – Katseris, Abergel (C), Bakayoko, Lúzá, F. Mendy – Ponceau – M. Bamba.
Náhradníci: A. Gomis – Bouanani, Kalulu, Kroupi, Le Bris, Makengo, I. Touré, Aiyegun, Yongwa.
Trenér: Régis Le Bris

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio.
1. vzájemný zápas

04.11.2023 (11. kolo)
Lorient – Lens 0:0.
FC Lorient

Bretaňskému klubu zbývají závěrečná tři kola k tomu, aby se pokusil dostat pryč ze sestupového pásma. S bilancí šesti výher, osmi remíz a sedmnácti porážek je předposlední, přičemž ho dělí tři body od barážové šestnácté příčky, kterou nyní okupují Méty. Na hřišti Lens dnes Lorient může jen překvapit. Z posledních sedmi kol uhrál jediný bod na půdě Monaka, od té doby prohrál s Brestem, Montpellierem, Nice, PSG i Toulouse. Na gólové produkci mají největší podíl Mohamed Bamba (7+0) a Eli Junior Kroupi (5+3).
Racing Lens

Domácí tým se částečně otřepal z hrůzného startu sezóny a po opuštění Ligy mistrů se opět vrhl do boje o evropské poháry. Navzdory tomu, že z 31 kol fotbalisté Lens vyhráli jen 13, tak jim patří šesté místo, a to s náskokem dvou bodů na 7. Marseille a 8. Lyon. Z posledních šesti zápasů Racing naplno bodoval jen s posledním Clermontem. Během uplynulého víkendu padl se zmiňovanou Marseille 1:2, když rozhodující branku inkasoval v 85. minutě. Se sedmi góly se o post nejlepšího střelce dělí Sotoca, Wahi a Saïd.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvaatřicátého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Racingem Lens a Lorientem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.