Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Lyon - 11. února 2024   17:05

Montpellier
23' Nordin (I. Sylla)
1:2
(1:0)
Lyon
74' Lacazette  (Tagliafico) • 83' Caqueret
Montpellier
Lecomte – Omeragić, Kouyaté, Sagnan (88. Leroy) – Hefti (67. Tchato), Ferri, Savanier (C) (88. Chazrí), Chotard, I. Sylla – Adams, Nordin (64. Karamoh).
Dizdarević – Mincarelli Davin, Sacko, Delaye, T. Coulibaly.
Gaillouste – Auger, Aubé
Stade de la Mosson, Montpellier
Lyon
Lopes – Maitland-Niles (57. Mata), O'Brien, Ćaleta-Car, Tagliafico – Caqueret, Matić, Tolisso (45. Mangala) – Nuamah (57. M. Fofana), Lacazette (C) (89. Orban), Benrahma (57. Cherki).
Perri – Akouokou, Kumbedi, Adryelson.

Sedmdesát minut byl Montpellier lepším celkem a nic nenaznačovalo tomu, že by dnes neměl bodovat. Ovšem ve čtyřiasedmdesáté minutě dostal hodně prostoru Alexandre Lacazette, jenž s instinktem střeleckého zabijáka vyrovnal. Tento moment zlomil osud střetnutí i obrazu hry. Lyonští najednou více tlačili na pilu a obrat skóre jim zajistil Maxence Caqueret, jehož nechytatelný pokus zamířil do břevna a následně za čáru. Olympique tak zvládl těžké utkání a odskakuje svému dnešnímu soupeři na tři body.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera, jenž můžete strávit ještě u jednoho přenosu z Ligue 1 Uber Eats.
90+6'
90+5'
Na centr z volného kopu si na první tyči naskočil Léo Leroy, jehož hlavička jen proletěla kolem branky. Střídající hráč mohl být hrdinou, jelikož by znovu vyrovnal.
90+4'
VAR situaci velmi rychle přezkoumal, ovšem penaltu pro Lyon nenařídil. A tak sledujeme akci domácích, kteří u postranní lajny vybojovali standardní situaci.
90+3'
V šestnáctce se nacházel Rayan Cherki, kterého skluzem trefil Boubakar Kouyaté. Myslím si, že se k situaci vrátí VAR, protože šlo dost o drsný zákrok.
90+1'
K přímému kopu se postavil Rayan Cherki, jehož pokus mířil vysoko nad branku.
90'
Tvrdý zákrok vytáhl Jordan Ferri (Montpellier), po kterém vystartoval faulovaný Gift Orban (Lyon). Hlavní rozhodčí oba odměnil žlutou kartu.
90'
Orel Mangala přihrával do pokutového území, kde se rychle otočil Gift Orban, jenž zblízka trefil soupeře. Hostující útočník se vrátil k míči a za vápnem byl faulovaný.
89'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Gift Orban.
88'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Wahbí Chazrí,
ze hřiště odchází Modibo Sagnan, přichází Léo Leroy.
87'
Do rychlé protiakce vyrazil střídající Malick Fofana, jehož přihrávka byla obráncem sražená k brankáři. Domácímu mužstvu se čas už rychle krátí.
85'
Přihrávka mířila zprava před branku, odkud chtěl patičkou zakončit Akor Adams. Ovšem v dobré pozici míč munul, a tak míč odehrál Clinton Mata.
83'
Lyon právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se k balonu dostal Jake O'Brien, jehož pokus brankář ještě vyrazil. Obrana míč odvrátila za vápno, odkud výstavní střelu předvedl MAXENCE CAQUERET. Lyonský středopolař levou nohou nasměřoval balon do břevna, od něhož se odrazil za brankovou čáru – 1:2.
82'
Do šestnáctky vnikl Rayan Cherki, jenž už si rovnal míč ke střele. Ale trvalo mu to příliš dlouho, a tak jeho zakončení zablokoval ve skluzu Boubakar Kouyaté.
81'
Olympique může být rád, že znovu neinkasoval, protože se znovu nestíhal vrátit. Jordan Ferri odcentroval na pravou stranu vápna, odkud slabou hlavičku vyslal Enzo Tchato.
80'
Dlouhý centr prodloužil na hranici pokutového území Boubakar Kouyaté. Z branky se pro balon vydal Anthony Lopes, který navíc rychle výhozem rozehrál.
79'
Devět zápasů, devět gólů! To je bilance hostujícího kapitána. Pokud se Lyon může na něco spolehnout, je to na Alexandra Lacazetta.
78'
Zleva chtěl odcentrovat Maxence Caqueret, jenž trefil soupeře a vybojoval rohový kop. Ten byl rychle rozehraný, avšak Rayan Cherki z úhlu branku minul.
77'
Olympique znovu kombinuje kolem šestnáctky soupeře, ovšem marně hledá cestu do pokutového území. Obrana soupeře se skvěle přesouvá, což nezvládla před malou chvílí.
76'
Jedeme do koncovky zápasu, kde oba týmy budou usilovat o vítězství. Bude se hrát ještě patnáct minut a případné nastavení.
74'
Pokud nehraje hostujícího kapitána do těla, zaděláváte si na problém, což se potvrzuje znovu! ALEXANDRE LACAZETTE využil volného místa, protáhl se až k malému vápna, odkud z úhlu zamířil přesně mezi brankáře a tyčku – 1:1. Asistence: Nicolás Tagliafico.
72'
Hostující celek kombinoval za šestnáctkou, ovšem žádná z prohazovaček mu nevyšla. Lyonu schází větší kvalita v klíčových momentech.
70'
Mezi obránci se nacházel nabíhající Akor Adams, jemuž v rozhodujícím momentu podklouzla kopačka, a tak se balonu zmocnili Lyonští.
69'
Nedovoleným zákrokem se u postranní lajny provinil Orel Mangala. Do vápna Lyonu tak přiletí další centr, po kterém úplně sám skákal Boubakar Kouyaté. Jenomže jeho hlavička z malého vápna byla hodně nepřesná.
68'
Olympique se hnal za další útočnou akcí, ale nepohlídal si ofsajdové postavení. Po nákopu domácího celku se balonu znovu zmocnili hráči v bílých dresech.
67'
ze hřiště odchází Silvan Hefti, přichází Enzo Tchato.
64'
ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Yann Karamoh.
63'
Hostujícímu celku se nedaří ani kombinace. Lyon znovu nezvládl přechod do otevřené obrany a musel znovu bránit. Naštěstí pro něj byl Clinton Mata faulovaný.
61'
Střelecké pokusy přibývají, ale skóre zůstává stále stejné! Zpoza vápna se do míče opřel Arnaud Nordin, jehož pokus po zemi sebral Anthony Lopes.
60'
Anthony Lopes se pro centr vydal z branky, ale do cesty se mu postavil spoluhráč Nemanja Matić. A tak balon jen přizvedl, ovšem Boubakar Kouyaté zamířil nad bránu.
59'
Nepříjemný centr před branku poslal Arnaud Nordin, jehož snažení na roh přizvedl střídající Clinton Mata.
58'
Individuální akcí neuspěl Rayan Cherki, jenž se nechal odstavit soupeřem. Hlavní rozhodčí hru raději přerušil, protože delší dobu byl na trávníku někdo z domácích.
57'
ze hřiště odchází Ernest Nuamah, přichází Malick Fofana,
ze hřiště odchází Saíd Benrahma, přichází Rayan Cherki,
ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Clinton Mata.
54'
Montpellier rychle otočil hru a znovu hrozilo! Silvan Hefti přihrával na zadní tyč, odkud zakončoval Akor Adams. Ovšem skvěle se přesunul Anthony Lopes, jenž balon fantastickým zákrokem vyrazil. Vstřelený gól by pro ofsajd zřejmě neplatil!
54'
Na pravé straně se pohyboval Ainsley Maitland-Niles, který znovu centroval před branku. Ovšem místo spoluhráče našel pouze bránícího soupeře!
53'
Saíd Benrahma si navedl míč za vápna, odkud přes obránce vystřelil. Jeho technický pokus ale proletěl kousek vedle vzdálenější tyče.
52'
Do šestnáctky vnikl Jordan Ferri, který udělal kličku k brankové čáře. Poté se pokusil o překvapivé zakončení, které ale směřoval pouze nad branku Lyonu.
51'
Hostující celek v defenzivní části hodně tápe a má potíže s přenesením těžiště hry. Montpellier o tom zřejmě ví, a tak tuto variantu používá stále častěji.
49'
Domácí celek rychle kombinoval na levé straně, střelu zpoza vápna vyslal Téji Savanier. Pokus kapitána letěl asi metr vedle levé tyče, Anthony Lopes byl v roli diváka.
48'
Lyon vymyslel dva rychlé nákopy v krátkém sledu. První mířil na Alexandra Lacazetta, kterého přeskočil Boubakar Kouyaté. Druhý pak mířil do území nikoho.
47'
Vypadá to, že ani jeden z trenérů v poločase ke změně nesáhl. A tak pokračujeme sestavami jako na konci prvního poločasu.
46'
Hlavní rozhodčí zahájil druhý poločas, který rozehrál Montpellier. Domácímu mužstvu se nepovedla rozehrávka, a tak je na tahu Olympique.
46'
Po prvním poločase vede celkem zaslouženě Montpellier, jehož poslal do vedení Arnaud Nordin. Domácí mužstvo bylo nebezpečnější, více drželo míč, především po vstřelené brance. Naopak Lyon posílal centr před branku, ale prostor tří tyčí snad ani jednou netrefil. Nejblíže gólové radosti byl v nastaveném čase Saíd Benrahma, ovšem z přímého kopu těsně minul.
45+2'
45+2'
Přímý kop rozehrál Saíd Benrahma, který se snažil trefit horní roh branky. Jeho pokus ale mířil kousek vedle levé tyče, a tak Benjamin Lecomte nemusel zasahovat.
45+1'
Už v nastaveném čase došlo k faulu domácího hráče. Lyon bude rozehrávat standardní situaci z ideální pozice. Povede se mu vyrovnat ještě v prvním poločase?
45'
ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Orel Mangala.
44'
Corentin Tolisso zamířil do kabiny, ale Lyon zatím nestřídá. Možná jde o nějaký problém, který hostující celek vyřeší během poločasové přestávky.
43'
Na pravou stranu si seběhl Alexandre Lacazette, jehož centr si pohlídal Boubakar Kouyaté. Jejich souboj se po chvíli opakoval, ale znovu byl úspěšnější bránící hráč, jenž zastavil střelu.
42'
Arnaud Nordin přihrál pod sebe, kde se do míče opřel Joris Chotard. Jeho dělovka ve vzduchu zaplavala, a i když mířila doprostřed branky, tak Anthony Lopes měl plné ruce práce, aby balon vyboxoval.
41'
Nepřesná přihrávka mířila na pravou stranu, kde míč nemohl dostihnout Ernest Nuamah. Bude se tak odkopávat od domácí branky.
40'
Centrovaný míč si našel ve vzduchu před chvílí faulovaný Bećir Omeragić, jhož hlavička mířila doprostřed branky, kde byl připravený Anthony Lopes.
39'
Na hrací ploše zůstal ležet Bećir Omeragić, jemuž kopačku přišlápl Corentin Tolisso. Olympique se bude muset znovu bránit.
38'
Olympique vybojoval rohový kop, který rozehrál Saíd Benrahma. Centr na první tyči přizvedl až nad branku Corentin Tolisso.
37'
Téji Savanier poslal centr do zadní části šestnáctky, odkud míč vracel do ohně Issiaga Sylla. Ovšem obránci Lyonu si tentokrát situaci pohlídali.
35'
Skvěle hrající Ernest Nuamah předvedl koloběžku, ale nedostal se za soupeře. Jeho centr v pádu pak mířil přímo na brankáře.
34'
Těžko říct, zda Saíd Benrahma střílel nebo centroval. Je to jedno, protože balon moc podebral a poslal jej mimo hrací plochu.
33'
Ze střední vzdálenosti poslal technickou střelu na zadní tyč Saíd Benrahma. Pokusu chyběla větší razance, proto míč znovu schoval do rukavic brankář.
32'
Centr z levé strany mířil na hranici vápna, kde se volejem chtěl mezi střelce zapsat Ernest Nuamah. Ovšem zakončení mu vůbec nevyšlo, a tak si Benjamin Lecomte zapsal snadný zákrok.
31'
Domácí fanoušci se baví, prozpěvují chorály a jsou nadšení z vedení svého týmu proti gigantovi z Lyonu. Ten jen potvrzuje to, že se v letošní sezoně trápí.
29'
K přímému kopu se postavil Téji Savanier, jehož pokus trefil spoluhráče před brankou. Montpellier ještě kombinuje, zatímco jeden z některých jeho hráčů leží na trávníku.
28'
Prvním potrestaným hráčem je Nicolás Tagliafico (Lyon), který u pokutového území podrazil pronikajícího Arnauda Nordina. Pochopitelně přišla také žlutá karta.
28'
Parádní centr před branku poslal Silvan Hefti, jenž zvedl hlavu a viděl spoluhráče. Jenomže před branko promáchl v jasné pozici Akor Adams.
26'
Montpellier je nyní politý živou vodou a najednou je mnohem aktivnější. Další centr mířil před branku, kde se po míči marně natahoval Akor Adams.
25'
Další dlouhý pas mířil až do pokutového území, kde byl tísněný Akor Adams. Balon tak propadl k brankáři, jenž velmi rychle rozehrál.
23'
Montpellier právě vstřelil branku!
Přenesení hry si sebral na levé straně Issiaga Sylla, jenž rychle odcentroval k penaltovému puntíku, kde se nacházela dvojice jeho spoluhráčů. Zakončením hlavou poslal míč do sítě ARNAUD NORDIN, jenž mířil správně do pravého spodního rohu branky – 1:0. Asistence: Issiaga Sylla.
22'
Na hranici vápna byl Nicolás Tagliafico, který přihrál nepřesně na spoluhráče. Avšak byl dohrát, jenomže hlavní rozhodčí ho z trávníku zvedá – asi aby nenastydl...
21'
Téji Savanier chtěl zrychlit hru a poslal pas za obranu. Jenomže Akor Adams byl v hloubi pole, a tak měli obránci Lyonu snadnou úlohu.
20'
Ernest Nuamah zamotal na pravé straně dvojici soupeřů a přihrával před branku. Míč měl mířit na kapitána, ale trefil nohu Nicoláse Tagliafica, od něhož zamířil vedle branky.
19'
Olympique rozehrával rohový kop, který mířil na první tyčku. Hostující celek sice zakončil, ale míč putoval jen vysoko nad branku.
17'
Na pravé straně se nacházel Arnaud Nordin, jenž dal míč pod sebe, odkud zakončoval Téji Savanier, jehož pokus byl tečovaný, a tak mířil na zadní tyč. V tomto prostoru se nacházel zcela volný Akor Adams, jenž sice vsítil branku, ale nacházel se v ofsajdu. Tohle je první velké varování pro Lyon, který by měl být v tabulce mnohem výše.
16'
Zatím čekáme na zakončení, které by mířilo na branku. Aktuálně je u balonu Montpellier, který ale kombinuje kolem středového kruhu.
14'
za odraženým míčem se vydal Akor Adams, který byl zády k brance, a navíc byl vytlačený do strany. Montpellier bude alespoň vhazovat, čímž se udrží na polovině soupeře.
13'
Saíd Benrahma poslal centr od praporku na první tyčku, kde byl míč znovu přizvednutý a proletěl vápnem. Lyon se znovu k zakončení neprobojoval.
12'
Hráči v bílých dresech byli dlouhou dobu na vlastní polovině. Poté přišlo přenesení hry na levou stranu, kde Lyon vybojoval rohový kop.
11'
Ainsley Maitland-Niles měl na pravé straně hodně prostoru a centrem hledal svého kapitána. Ovšem balon zastavil znovu skvělý Boubakar Kouyaté.
10'
Na hranici vápna si Alexandre Lacazette a Maxence Caqueret několikrát vyměnili míč. Druhý jmenovaný jej ztratil a následně ještě fauloval.
9'
Před domácí branku sice létají centry, ovšem Olympique zatím nezakončil. Na druhou stranu se vydal Akor Adams, jehož obrana Lyonu uhlídala.
8'
Další centr měl mířit před branku, ovšem od soupeře mířil vysoko do vzduchu. Před brankou si pak situaci pohlídal obránce Boubakar Kouyaté.
7'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Corentin Tolisso, jenž netrefil zařízení. Slabá střela tak mířila vedle levé tyče.
5'
Kolmou přihrávku domácího celku si pohlídal Jake O'Brien, který si pomohl přihrávkou k brankáři. Lyon bude na vlastní polovině vhazovat.
4'
Téji Savanier napadal Nemanju Matiće, kterého poslal na trávník. Hráči v bílých dresech budou moci znovu kombinovat.
3'
Zprava šel před branku další centr, který si domácí obrana pohlídala. Následně jeden z hráčů Lyonu zahrál rukou, a tak bude rozehrávat Montpellier.
2'
na levé straně měl hodně prostoru Saíd Benrahma, jehož centr skončil v rukavicích brankáře. Domácím se rozehra nepovedla, ovšem nepřesná přihrávka Lyonu znovu skončila u Benjamina Lecomtea.
2'
Montpellier nastoupil do dnešního zápasu v tmavě modrých dresech, s oranžovými doplňky. Naopak hostující celek nese bílou sadu dresů.
1'
Jdeme na to, jelikož Alexandre Lacazette se jako první dotkl míče. Olympique zkoušel pas na levou stranu, ale balon putoval mimo hrací plochu.
1'

Montpellier HSC: Lecomte – Omeragić, Kouyaté, Sagnan – Hefti, Ferri, Savanier (C), Chotard, I. Sylla – Adams, Nordin.
Náhradníci: Dizdarević – Karamoh, Chazrí, Mincarelli Davin, Sacko, Delaye, Leroy, Tchato, T. Coulibaly.
Trenér: Der Zakarian

Olympique Lyon: Lopes – Maitland-Niles, O'Brien, Ćaleta-Car, Tagliafico – Caqueret, Matić, Tolisso – Nuamah, Lacazette (C), Benrahma.
Náhradníci: Perri – Akouokou, Kumbedi, Adryelson, Mata, Orban, Cherki, M. Fofana, Mangala.
Trenér: Sagé

Rozhodčí: Gaillouste – Auger, Aubé.
Oba celky jsou ve spodní části tabulky a jsou přímými účastníky o udržení se. Montpellier je v tabulce výše, ovšem pouze díky lepšímu skóre. Domácí celek se aktuálně nachází na třináctém místě a v posledních duelech se mu moc nedařilo. Vždyť v posledních čtyřech zápasech zaznamenal pouze dva body za remízy. Po zpackaném začátku se Lyon dere tabulkou, avšak je na patnáctém místě. Na barážovou pozici má ale pouze dvoubodový náskok. Olympique potřebuje zlepšit defenzivní část hry, jelikož už třiatřicetkrát inkasoval. V posledních pěti zápasech hned třikrát zvítězil.

Oba týmy se naposledy setkaly v srpnu, kdy se z venkovního vítězství 4:1 radovalo Montpellier.
Vítám vás u francouzské Ligue 1 Uber Eats, která má na programu už jednadvacáté kolo, v němž na sebe narazí Montpellier HSC a Olympique Lyon. Mělo by se jednat o zajímavý souboj a uvidíme, kdo se po něm bude radovat z vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.