Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Toulouse - 13. dubna 2024   21:00

Rennais
20' D. Doué (Belocian)
1:2
(1:2)
Toulouse
22' Cásseres  (Spierings) • 32' M. Diarra
Rennais
Mandanda (C) – G. Doué, Omari, Theate, Belocian (71. Wooh) – Santamaría (71. Saláh), D. Doué – Bourigeaud (60. Blas), Le Fée (38. Rieder), Gújrí (71. Yıldırım) – Kalimuendo.
Gallon – Seidu, Matusiwa, Lambourde.
F. Batta – A. Auger, J. Aube
Roazhon Park, Rennes
Toulouse
Restes – Costa, Nicolaisen (C), Mawissa (55. Kamanzi) – M. Diarra, Spierings, Cásseres, Suazo – Abúchlál (54. Dönnum), Gboho (83. Schmidt) – Dallinga (84. Magri).
Domínguez – Keben, Gelabert, Cissoko, Babicka.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:18.
Toulouse to dokázalo, i díky častému zdržování a natahování hry se mu povedlo jednobrankový výsledek ubránit a připsat si cenné tři body. Duelu by remíza rozhodně slušela víc, avšak spravedlnost na tomto utkání přítomna nebyla.
90+7'
90+7'
Guillaume Restes si vyběhl pro balón, který uklidil do náruče a vzápětí je hra ukončena.
90+6'
Míč končí u Mandandy, který rychle rozehrává, avšak jeho tým už nemá moc času.
90+4'
Rennes rozehraje standardku na útočné polovině, možná jedna z jeho posledních šancí.
90+3'
Hosté ušetřili nějaký čas v útoku, ale už se musí hodně rychle vracet.
90+1'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Ibráhím Saláh).
90'
Dobrou útočnou hrou získali domácí rohový kop, za chvíli už začne nastavený čas, který bude muset trvat minimálně pět minut.
89'
Upřímně řečeno, čekal jsem žlutých karet trochu víc.
88'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Bertuğ Yıldırım).
88'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Guillaume Restes).
87'
Velké emoce planou na hrací ploše, hráči se do sebe pustili u levého rohového praporku poté, co Guillaume Restes opět hrál divadlo, což už domácí nevydrželi.
84'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Frank Magri.
83'
ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Niklas Schmidt.
81'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Stijn Spierings). Hráč Toulouse poslal k zemi Saláha.
79'
Hostující gólman předvádí až příliš teatrální představení, což se domácím fans pochopitelně nelíbí. Znovu po kontaktu s protihráčem padá k zemi a natahuje čas.
78'
Pěkný pokus z dálky v podání jednoho z domácích fotbalistů, Restes se musel pořádně natáhnout, aby míč vyrazil nad břevno.
76'
Útočná akce se hráčům Rennes vůbec nevyvedla, Guillaume Restes rozehrává od brány a pochopitelně se nikam nežene.
73'
Domácí reklamovali ruku ve vápně, které se měl dopustit Stijn Spierings, hráč trefil míč loktem.
71'
Střídání v týmu Stade Rennes:
ze hřiště odchází Jeanuel Belocian, přichází Christopher Wooh.
71'
ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Ibráhím Saláh.
71'
ze hřiště odchází Amín Gújrí, přichází Bertuğ Yıldırım.
68'
V posledních minutách se hra odbývá daleko od obou bran, což více vyhovuje jistě hostům.
65'
Hráči Toulouse odkopávají míč ze svého vápna daleko do bezpečí, domácím pomáhá s rozehrávkou brankář.
63'
Hosté mohli zvýšit svůj náskok, po rohovém kopu se k hlavičce dostal jeden z hráčů, míč ale adresoval pouze na vrchní část sítě.
62'
Steve Mandanda si teď při vyběhnutí nerozuměl se spoluhráčem, málem z toho bylo nebezpeční, nakonec však zažehnáno.
60'
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Ludovic Blas.
60'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Amín Gújrí). Kartu inkasuje za skluz proti Spieringsovi.
58'
Guillaume Restes si vyběhl pro míč, následně skončil po kontaktu s protihráčem na trávníku a zpět na nohy se mu moc nechce. Otázkou zůstává, nakolik se jedná o taktiku.
57'
Další faul, v tomto případě hostujícího mužstva. Cristian Cásseres si počínal hodně směle a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
55'
ze hřiště odchází Christian Mawissa, přichází Warren Kamanzi.
54'
ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Aron Dönnum.
52'
Domácí se provinili faulem na útočné půli, míč tak musí odevzdat.
49'
Baptiste Santamaría střílel pravačkou z dálky na vzdálenější tyč, Guillaume Restes však skočil a střelu dokázal vyrazit.
46'
Máme za sebou první půli, která přinesla tři góly. Domácí se prosadili sice jako první, ovšem hosté našli rychlou odpověď a za dalších deset minut dokonali obrat. Rennes poté přidalo na aktivitě, ovšem snaha jeho hráčů k vyrovnání nevedla. Dočkají se ve druhém dějství?
45+4'
45+3'
Na hřišti se nic mimořádného neděje, hosté dobře brání svůj náskok a vypadá to, že první půle už nic nepřinese.
44'
Amín Gújrí střílel pravačkou před hranicí vápna, mířil ale jenom nad břevno.
43'
Domácí hráči jsou v posledních minutách velmi aktivní, vybojovali další roh, ovšem vyrovnat se jim nedaří.
42'
O chvíli později se už domácí dočkali, budeme svědky dalšího rohu.
41'
Nechybělo moc a bylo srovnáno. Benjamin Bourigeaud střílel po zemi na vzdálenější tyč, kterou míč o kousek minul. Hráč Rennes poté reklamoval teč a dožadoval se rohového kopu, ovšem bude to odkop od brány.
38'
ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Fabian Rieder. Zranění se ukázalo vážnější, střídání je tak nutné ještě před koncem prvního poločasu.
37'
Během krátké chvíle zůstává na trávníku ležet podruhé domácí hráče, v tomto případě je to Enzo Le Fée.
34'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Christian Mawissa). Kartu vidí za faul na Douého.
32'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Domácí svou příležitost nevyužili, naopak sami poté chybovali v obraně a hosté trestají. MOUSSA DIARRA naběhl s míčem do vápna, kde si chtěl vyměnit přihrávku se spoluhráčem, to se mu úplně nepovedlo, ale balón se k němu odrazil zpět, čehož hráč Toulouse využil, naběhl k malému vápnu a levačkou zamířil po zemi ke vzdálenější tyči.
30'
Benjamin Bourigeaud mohl vrátit vedení na stranu svého mančaftu, po jeho střele se však míč odkutálel po zemi jen za bránu Toulouse.
28'
Další náznak příležitosti pro domácí, zblokovaný míč jim přináší rohový kop.
26'
Domácí se dostávali do šance, ovšem zblokovaná střela se snesla vzduchem do náruče gólmana hostů.
25'
Yann Gboho nebezpečně přihrával před bránu, žádného spoluhráče ale nenašel.
22'
Hosté bleskově srovnávají. Parádní střelu pravačkou vyslal na bližší tyč CRISTIAN CÁSSERES a proti tomuto přesně umístěnému pokusu byl domácí gólman naprosto bezmocný.
20'
Rennes právě vstřelilo branku!
Máme tu první gól zápasu. GUÉLA DOUÉ si udělal na levé straně pokutového území prostor ke střele a míč poslal do vzdálenějšího dolního rohu soupeřovy svatyně.
17'
Désiré Doué zkoušel střelu z úhlu, mířil však příliš mimo, míč doputoval až za vzdálenější postranní čáru.
15'
Špatná kombinace domácího mančaftu před velkým vápnem, Rennes přichází o balón.
13'
Dlouhý míč přišel i na druhé straně, doputoval až k Mandandovi, jenž jej schoval do rukou.
11'
Na dlouhý nákop se snažil naběhnout Amín Gújrí, jenž se ve snaze o zakončení srazil s gólmanem Toulouse a hlavní arbitr situaci vyhodnotil jako faul výše uvedeného fotbalisty.
9'
Jeanuel Belocian skončil na trávníku, když byl při snaze o rozehrávku faulován. Rozehrávat tak bude Rennes.
7'
Výborný zákrok předvedl Steve Mandanda, který pravačkou vyrazil nepříjemnou ránu Thijse Dallingy z pravé strany. Už mohli jít hosté do vedení.
6'
Yann Gboho si vynutil faul ve středovém kruhu, odtud bude jeho tým rozehrávat.
3'
Domácí měli první slušnou možnost, Guéla Doué střílel však pouze do boční sítě.
1'

Stade Rennes: Mandanda (C) – G. Doué, Omari, Theate, Belocian – Santamaría, D. Doué – Bourigeaud, Le Fée, Gújrí – Kalimuendo.
Náhradníci: Gallon – Wooh, Seidu, Matusiwa, Blas, Rieder, Saláh, Lambourde, Yıldırım.
Trenér: J. Stéphan.

Toulouse FC: Restes – Costa, Nicolaisen (C), Mawissa – M. Diarra, Spierings, Cásseres, Suazo – Abúchlál, Gboho – Dallinga.
Náhradníci: Domínguez – Kamanzi, Keben, Gelabert, Schmidt, Cissoko, Dönnum, Magri, Babicka.
Trenér: C. Martínez.

Rozhodčí: F. Batta – A. Auger, J. Aube.
Vzájemné zápasy

Rennes s proti Toulouse na svém trávníku daří, vyhrálo pět z posledních šesti ligových soubojů. Hostům se povedlo zvítězit naposledy 23. září 2014, kdy svého soka porazili 3:0.
Toulouse

Hosté jsou o šest bodů a dvě příčky horší než jejich dnešní soupeř. Mimo svůj stadion odehráli čtrnáct klání a přivezli si osmnáct bodů díky pěti vítězstvím a třem remízám, k tomu přidali čtrnáct vstřelených a osmnáct inkasovaných branek. Zajímavá je jejich poslední statistika venkovních mačů, i v tomto případě čtyři z pěti uzmuli pro sebe.
Nizozemec Thijs Dallinga je díky jedenácti zásahům v čele tabulky střelců mančaftu.
Rennes

Domácímu celku náleží devátá pozice, na poslední pohárové místo ztrácí čtyři body. Na svém hřišti si ze čtrnácti utkání odnesl čtyřiadvacet bodů za sedm výher a tři remízy, vstřelil osmadvacet branek a o deset méně inkasoval. Čtyři z posledních pěti mačů před svými fanoušky vyhráli.
Nejlepším střelcem je sedmigólový Francouz Benjamin Bourigeaud.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Nejvyšší francouzská fotbalová soutěž má na programu další dva zápasy 29. kola. Jako druhý v pořadí přijde na řadu souboj týmů ze střední části tabulky, jsou to Rennes a Toulouse. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.