1. česká hokejová liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřice : Zlín - 26. března 2024   17:30

Litoměřice
Litoměřice
06:31' Tůma (Korkiakoski) • 23:36' Costa (Kordule) • 26:42' Costa (Benda) • 55:08' Sihvonen (Jícha, Tůma)
Zlín

Odsud z Kalich Areny je to vše a u dalších přenosů na shledanou.
Je konec! Stadion vyhrává pátý zápas semifinálové série a má tak dvě šance na postup do finále! Kališníci za výhrou vykročili už v první polovině zápasu, kdy se trefil Tůma a dvakrát Costa. Berani sice v úvodu závěrečné dvacetiminutovky snížili, ale všechny jejich šance zhatil pět minut před koncem Sihvonen.
58:13'
Domácím už stačí pouze vyhazovat do středního pásma.
57:50'
Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se tak bude po levici Cichoně. Zlín to zatím ani nezkouší v šesti.
56:32'
Sedlákova střela se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku, ale domácí obránci puk rychle odklidili do bezpečí.
55:29'
Velká šance Zlína! Sedláček se dostal k dorážce na hranici brankoviště, ale Cichoň zapsal další skvělý zákrok.
55:08'
Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion dává čtvrtý gól a je velmi blízko k výhře! Jícha našel před brankou úplně volného RIKU SIHVONENA, který střelou pod horní tyč překonal Hufa. Asistence: Josef Jícha a Jakub Tůma.
54:51'
Šlahař tečoval nahození od modré a Cichoň měl velké štěstí, že ho puk trefil.
54:20'
Sihvonenovu střelu přes obránce vyrazil Huf.
53:38'
Vitouch se mohl dostat do úniku, ale přihrávka od Jíchy byla příliš dlouhá.
52:43'
Plosovi ve skvělé pozici mezi kruhy ujel puk.
52:16'
Cichoň skočil po odraženém puku od zadního mantinelu a přerušil hru.
51:04'
Kindl chtěl objet celé útočného pásmo, ale puk mu ujel do středního pásma. Následně vystřelil Sedlák, jehož pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.
50:48'
Ofsajd zastavuje akci Beranů.
Dnešní utkání sleduje vyprodaná Kalich Arena, tedy 1750 diváků.
48:43'
Po křižné nahrávce vystřelil z pravého kruhu Kindl a Cichoň předvedl skvělý zákrok betonem.
47:54'
Hned po vhazování vystřelil Sedlák, který těsně minul branku.
47:30'
Druhé zakázané uvolnění Stadionu v krátké době vrací hru před Cichoně.
46:04'
Krutil u mantinelu nedosáhl na puk a vstříc domácí brance vyrazil Sedláček, který byl v samostatném úniku stíhán a zakončit nedokázal.
45:47'
Gago u mantinelu podrazil Svobodu a jde si na dvě minuty odpočinout.
45:22'
Do dobré příležitosti se na pravém kruhu dostal Sedláček, jehož střelu vyrazil Cichoň ramenem.
43:56'
Sihvonen se probíjel do útočného pásma, ale rychle byl zastaven a zbaven puku.
42:13'
Zlín právě vstřelil branku! Berani snižují na rozdíl dvou branek! Po střele od modré vznikl na brankovišti obrovský závar a nikdo nevěděl, kde je puk. Nakonec se nejrychleji zorientoval STANISLAV SADOVIKOV, který puk poslal do prázdné branky. Bez asistence.
42:05'
Salonenovu střelu od pravého mantinelu udržel Cichoň ve výstroji.
41:08'
40:44'
Stadion má stále k dispozici přesilovku. Korkiakoski vystřelil z pravého kruhu a Huf puk vytěsnil.
40:01'
Po druhé třetině mohou být stále spokojenější domácí, kteří přidali dvě branky a vedou třígólovým rozdílem. Oba góly Stadionu ve druhé dvacetiminutovce vstřelil litoměřický klokan Kale Costa, který nejprve ve 24. minutě našel skulinku u bližší tyče a ve 27. minutě po krásné individuální akci zvýšil na 3:0.
40:00'
39:55'
Akci domácích zastavuje ofsajd.
39:08'
Paukku před brankou srazil k zemi protihráče a je vyloučen za krosček.
38:30'
Cichoň ukryl v lapačce nahození ze středního pásma a přerušil hru.
37:06'
Z vrcholu pravého kruhu to zkusil Čáp, ale střela byla zblokovaná.
36:39'
Další obětavý zákrok domácích. Svoboda vložil hokejku do přihrávky a vyhnal Berany až za vlastní branku.
35:56'
Jícha zblokoval střelu Salmia od modré a vyhazuje.
35:25'
Žmola u mantinelu podrazil protihráče a je vyloučen za podrážení.
35:08'
Korkiakoski sice vystihl rozehrávku Zlína, ale neměl dostatečnou rychlost a puk pouze odevzdal.
34:07'
Gago dostal pěknou přihrávku na levý kruh, ale střela se mu příliš nepovedla a sotva dojela k Cichoňovi, který přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
32:28'
Po střele Tůmy Huf dlouho nevěděl kde má puk, který se nacházel u jeho levé tyče, ale žádný z domácích hráčů se k němu nedostal.
30:57'
Od pravého mantinelu zkusil Hufa překvapit Benda, avšak neúspěšně.
29:02'
Kordule nabízel puk před branku na Costu, který letící puk nedokázal usměrnit do branky.
27:16'
Po krátké výměně názoru před domácí brankou jsou vyloučeni Kuťák a Sedlák za hrubost.
26:42'
Litoměřice právě vstřelily branku! Kališníci dávají třetí gól a Kalich Arena bouří! KALE COSTA si sjel mezi kruhy a krásnou střelou přes obránce k levé tyči překonal Daniela Hufa. Asistence: Vítek Benda.
26:13'
Salmiovu střelu z levého kruhu zblokoval Benda.
25:10'
Pavlák nepříjemně zblokoval střelu a ve velkých bolestech odjel střídat, domácí tak chvíli byli pouze ve čtyřech v obranném pásmu. Warg si povyjel na pravý kruh, ale Cichoň si puk našel a zasáhl lapačkou.
23:50'
Zlín mohl rychle snížit! Kindl vystřelil v přečíslení a Cichoň puk vyrazil betonem.
23:36'
Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion jde v úvodu druhé třetiny do vedení o dva góly! Kordule našel na hranici brankoviště KALEA COSTU, který z velkého úhlu našel skulinku na bližší tyči. Asistence: Pavel Kordule.
23:16'
Hra na ledě se přiostřila a jeden hit střídá druhý.
21:58'
Od modré vystřelil Benda a Huf v poklidu zakročil lapačkou.
21:29'
Plos v situaci dva na dva chtěl přihrát křižně, ale žádný z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.
20:01'
Po první třetině mohou být spokojenější domácí, kteří po premiérové brance Jakuba Tůmy v seniorském hokeji vedou 1:0. Celkově se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Domácí mohli ve 12. minutě odskočit na dvougólový rozdíl, ale Huf se vytáhl proti Costovi. Zlín kousal hlavně v závěru třetiny, když měl k dispozici přesilovou hru.
20:00'
19:24'
Litoměřická útočná trojka Jícha, Costa, Kordule si dlouho vyměňovala puk v útočném pásmu, ale žádná střela nepřišla.
17:42'
Černohorský udělal obrovskou chybu za vlastní brankou a k puku se dostal na modré Riedl, jehož tečovaná střela prolétla těsně vedle.
17:03'
Svoboda si vybruslil mezi kruhy a pěkně vystřelil přes obránce, avšak Huf zapsal další skvělý zákrok.
14:58'
Holík dostal skvěle nabito na pravý kruh a Cichoň puk vyrazil.
14:31'
Cichoň zastavil hostující nahození za brankou a Stadion se osvobozuje alespoň do středního pásma.
13:56'
Stadion vyhazuje a celá čtyřka odchází střídat. Následuje ofsajd Zlína.
13:16'
Ton před brankou zatáhl za záchrannou brzdu a je vyloučen za sekání.
12:29'
Stadion je nadále aktivní. Pavlákovu střelu od modré vyrazil hostující brankář do rohu.
12:03'
Černohorského nahození ukryl Huf ve své výstroji.
11:12'
Velká šance domácích! Kordule si dojel vlastní střelu a zpoza branky našel před brankou úplně volného Costu, jehož střelu fantasticky vyrazil Huf.
09:48'
Paukku se dostal do přečíslení ve kterém to vzal na sebe, ale skvělý blok předvedl Jebavý.
09:04'
Plos dostal pěknou přihrávku na vrchol pravého kruhu a jeho přízemní střela proletěla těsně vedle levé tyče.
08:09'
Navrátilec do hostující sestavy Šlahař vystřelil z levého kruhu, avšak Cichoň puk vyrazil.
06:31'
Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion jde do vedení! JAKUB TŮMA vystřelil z vrcholu pravého kruhu a puk díky dobré cloně před brankou skončil až v síti. Asistence: Markus Korkiakoski.
06:05'
Pokus Husáka od modré zblokovalo klubko hráčů před brankou.
05:19'
Jícha projel celé hřiště a vystřelil z levého kruhu, Huf puk udržel a přerušil hru.
05:05'
Salonen vystřelil od modré a jeden z jeho spoluhráčů se dostal k dorážce, ale puk prošel těsně vedle levé tyče.
02:53'
Costa se prodral k puku mezi kruhy a Huf měl co dělat, aby puk vyrazil.
02:24'
Pavlák poslal puk na zakázané uvolnění a hra se tak vrací do obranného pásma Stadionu.
01:35'
První střelu na branku vyslal od modré Zbořil a Cichoň puk viděl a ukryl v lapačce.
00:01'

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Benda, Krutil, Husák (A), Černohorský, Pavlák – Kordule, Jícha (A), Costa – M. Vitouch, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Žmola, Ton.
Trenér: Miroslav Přerost

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Gago, Süss – Novák, Kindl, Z. Sedlák – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C).
Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Zídek, Maňák.
SF3: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 40:15 Salmio (Paukku, Salonen) – 32:38 Kuťák (Svoboda) 37:40 Plos, 41:05 Plos (Sihvonen), 54:58 Kuťák (Svoboda), 56:45 Kuťák (Svoboda, Vitouch).

SF4: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 3:2pp (2:0, 0:0, 0:2–1:0)

Branky a nahrávky: 03:58 Gago (Lang), 06:46 Salmio (Novák, Sedlák), 71:23 Sadovikov (Köhler) – 41:13 Kuťák (Svoboda, Vitouch), 59:57 Kuťák (Sihvonen, Tůma)
Rozhodujícím faktorem v této sérii mohou být přesilovky a ani jednomu z týmů se v nich příliš nedaří. Stadion má využití početních výhod pouze 14,29 % a Zlín 18,52 %. Oba celky netráví na trestné lavici příliš času a v této statistice jsou na tom podobně.
Na straně Beranů zatím nejvíce boduje dvojice Mikko Salmio a Martin Novák, oba shodně zaznamenali osm bodů. Finský útočník už sedm gólů. Jedničkou Zlína je Daniel Huf, jehož úspěšnost činí 92,73 %.
Nejlepším brankářem play-off je nadále litoměřický Oldřich Cichoň, jehož úspěšnost je nad 94 % a průměr obdržených branek 1,88. Fantastickou formu chytl Filip Kuťák, který v posledních dvou zápasech nasázel pět branek a celkově v sérii se Zlínem už šest.
Úvod čtvrtého zápasu série se Stadionu příliš nevydařil a už po sedmi minutách prohrával 0:2. Litoměřičtí však nesložili zbraně a po bezbrankové druhé třetině se odhodlali ke zdramatizování zápasu. Nejprve se ve 42. minutě prosadil Filip Kuťák a pouhé tři vteřiny před sirénou se stejný hráč prosadil znovu a poslal utkání do prodloužení ve kterém byli úspěšnější domácí.
I po čtyřech zápasech semifinálové série je stav vyrovnaný. Stadion vyhrál první a třetí zápas, Berani druhý a čtvrtý. První zápas ve Zlíně kališníci opanovali, když po druhé třetině vedli o dvě branky. Zlín sice v úvodu třetí dvacetiminutovky snížil, ale kališníci rychle odpověděli, a nakonec si došli pro výhru 5:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.