1. česká hokejová liga - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Pardubice B - 3. února 2024   15:00

Slavia
Slavia
24:39' J. Brož (Strnad, Klikorka)
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
Pardubice B
07:03' Herčík  (Žálčík, Rákos) • 19:38' Zdráhal  (Kaut, Kaplan) • 30:23' Pochobradský  (Zdráhal, Urban) • 47:30' Kaplan  (Urban, Kaštánek)
Slavia
Hölsä (31. Volevecký) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (C), Kajínek, Křepelka, Stejskal – Matě. Beran, Kulda, J. Brož – Průžek, V. Polák II, Strnad – Všetečka, Slavík, Guman – Havrda, Kucharčík, Šmerha.
Barek, Hucl – Maštalíř, Roischel
Zimní stadion Eden, Praha
1512 diváků
Pardubice B

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou!
Hokejisté Pardubic B v důležitém utkání v boji o záchranu i předkolo play-off porážejí Slavii na jejím ledě 4:1. Dynamo si tak o něco více upevňuje desátou pozici, sešívaní naopak klesají z deváté příčky minimálně o místo níže. Hosty dnes podržel výborný výkon Davida Honzíka, sešívaní také dostali lekci z efektivity. Vítězný gól dal na konci první třetiny Jan Zdráhal, ve třetí třetině upravil na konečné skóre Robin Kaplan.
59:57'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Matěj Beran – 2 min., krosček.
59:45'
Šmerhovu tvrdou ránu odvážným blokem ztečoval Herčík, následnou dorážku Havrdy už Honzík bez problému chytil.
59:24'
Slávisté se ještě snaží o poslední útok, vzhledem ke skóre už je ale jasné, že Dynamo získá důležitou výhru.
58:56'
Klikorkovi po nahrávce Kuldy střela nesedla, Dynamo pak dostává puk do středního pásma.
58:20'
Jan Zdráhal to hned po buly zkusil do prázdné branky, místo pátého gólu Dynama je z toho ale další icing.
58:11'
Beran rychle centroval před bránu, kde střelu domácích zablokoval jeden z hostujících obránců.
57:28'
Nejdříve Všetečkovi sjel puk při střele z čepele, potom už sice střílel, ale mimo, a následně Kulda z dorážky tvrdě pálí nad Honzíkovu klec.
56:54'
Pardubičtí se sice osvobodili, rozhodčí ale píská icing. Slavia pokračuje ve hře 6 proti 5 bez brankáře.
56:34'
Sešívaným chybí pohyb a nápady v útočném pásmu, Šmerhova střela teď navíc letěla nad bránu.
56:16'
Klikorka nahodil puk na Honzíka, který i přes citelnou prezenci Brože před ním letící gumu viděl a lapačkou si pro ni šáhl.
55:57'
Dynamo dostalo puk do středního pásma a za bránu Slavie, ta znovu rozehrává.
55:25'
Po icingu znovu vhazování před Honzíkem, slávisté hrají dál v šesti, teď už proti pěti.
55:21'
Gumanovo nahození od modré čáry bylo nebezpečně tečované těsně před Honzíkem, ten si nakonec s pukem poradil.
55:20'
54:50'
Tomáš Volevecký je na střídačce, Slavia jde do risku pět minut před koncem třetí třetiny.
54:23'
Holý napřáhl k tvrdému pokusu z vrcholu kruhů, trefil ovšem před brankou stojícího Gumana.
54:14'
Teď už Všetečka zakončoval, Honzík ale situaci dobře přečetl a střelu zastavil.
53:51'
Všetečka dostal nahrávku na svoji obvyklou dělovku z pravé strany, trefil ale prvního blokujícího hráče Zdráhala.
53:20'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
Tomáš Kaut – 2 min., sevření puku rukou.
51:25'
Šmerha se svým typickým způsobem snažil natlačit před branku, narazil však na pardubickou hráz.
51:15'
51:07'
Současné vyloučení:
Robin Všetečka – 2 min., hrubost.

Daniel Rákos – 2 min., hrubost.
50:53'
Klikorkovo nahození nemířilo mimo tři tyče, Pardubice pak opět dostávají puk až k Voleveckému.
50:03'
Přesilovka slávistů je úplně bez pohybu, není tak divu, že po Holého vyraženého střele Dynamo vyhazuje.
49:15'
Slavia dostává k dispozici třetí přesilovku, za hákování proti Slavíkovi míří na trestnou lavici Karel Nedbal (PCB).
48:50'
Brožovo nahození od modré před brankou bekhendem dorážel Všetečka, Honzík je pozorný.
47:30'
Pardubice B právě vstřelily branku!
Pardubičtí opět odpovídají na tlak slávistů a míří za důležitým vítězstvím. Akci Urbana, který projel středem kluziště do útočného pásma, sice slávisté zastavili, k odraženému puku se ale jako první dostal ROBIN KAPLAN a přesnou střelou překonal Voleveckého. Asistence: Tomáš Urban a Vít Kaštánek.
47:03'
Křepelka po Šmerhově nahrávce nejdříve napřáhl k tvrdé střele, pak si ale svůj záměr rozmyslel, otočil se a z levé strany bekhendem nahodil puk na Honzíka. Ten hezkou akci mladého slávisty zákrokem ukončil.
Dnešní utkání sleduje 1512 diváků.
45:47'
Všetečka hned po vyhraném buly vyrazil do útoku, Brožovi ani Slavíkovi se ale nepodařilo zpracovat puk a vystřelit.
44:29'
A na všechno ostatní – abychom parafrázovali jednu televizní reklamu – je tu David Honzík, který vyrazil střelu Strnada.
44:09'
Dynamo velmi dobře brání ve středním pásmu a už jen tím ztěžuje jakékoliv slávistické akce.
42:31'
Kajínkovo nahození od modré přesné nebylo, puk pak po Křepelkově nahrávce po mantinelu končí v ochranné síti.
41:28'
V tom jim teď Pardubičtí zabránili a vyhodili do středního pásma. Sešívaní začínají další akci až od Voleveckého.
41:15'
Slávisté operují v útočném pásmu, potřebovali by se ale dostat k brance a ke střele.
40:01'
Třetí třetina začíná přibližně v 16:49.
I po druhé třetiny odcházejí Pardubice do kabiny s dvoubrankovým náskokem. Slávisté sice ve 25. minutě zásluhou přesilovkové trefy Jaroslava Brože snížili a i v dalších minutách a druhé početní výhodě měli několik zajímavých šancí, pak ale Dynamo odpovědělo. V čase 30:23 vrátil hostům vícebrankové vedení Michal Pochobradský, jenž tak vyhnal na střídačku brankáře Slavie Paava Hölsä. Závěrečné minuty prostřední části patřily opět sešívaným, kteří však stále nemůžou vyzrát na výborně chytajícího Honzíka.
40:00'
39:01'
Jako teď Kuldovi, který sice bránu trefil, ani on ale nenašel recept na Davida Honzíka.
38:30'
Pražanům se nedá upřít aktivita, poslední minuty je hra výhradně v jejich útočném pásmu. Chybí jim ale větší přesnost při zakončení.
38:03'
Kajínkovu druhou střelu v krátkém sledu dorážel z úrovně branky Vojtěch Polák, znovu narazil na připraveného gólmana.
37:25'
Další kombinace červenobílých v útočném pásmu. Střelu nakonec vyslal Žovinec, těsně před bránou ale tečovala zřejmě helmu Robina Všetečky a skončila v ochranné síti.
36:36'
Slávisté uzamkli Dynamo v jeho obranném pásmu. Největší šanci měl na holi Klikorka, ostražitý musel být Honzík i proti nahození Gumana, které se před ním snažili tečovat Kulda s Beranem.
35:12'
Po chybě slávistů v rozehrávce střílel z pravého kruhu Robin Kaplan, branku ale minul.
34:50'
Po Všetečkově nahrávce střílel z levé strany Kajínek, Honzík měl ale na jeho pokus dobrý výhled.
34:10'
Volevecký dalším zákrokem zastavil střelu z pravého křídla, následuje komerční pauza.
33:25'
O chvíli později ale slávistický brankář musel čelit dorážkám Rákose, který byl zaparkovaný přímo na brankovišti.
33:20'
Další Zdráhalovo nahození od modré čáry, které bylo nebezpečně tečováno před bránou, Volevecký ale zasahovat nemusel.
33:06'
Kombinace Beranovi s Gumanem sice nevyšla, Pardubice ale možná zbytečně vyhodily na icing. Na led se mezitím vrátila čtveřice vyloučená při mele z 30. minuty.
31:52'
V útočném pásmu pak operoval Tomáš Šmerha, který nejprve hledal skulinku u pravé tyče, následně chtěl nahodit puk do mlýnice před Honzíkem.
31:27'
Průžek se probíjel na pravém křídle, odzbrojil ho ale pardubický bek.
30:23'
Střídání v týmu HC Slavia Praha:
ze hřiště odchází Paavo Hölsä, přichází Tomáš Volevecký.
30:23'
Pardubičtí odpovídají na tlak sešívaných tím nejlepším možným způsobem a vracejí se do dvoubrankového vedení. Zdráhalovo nahození od modré čáry někde mezi kruhy přizvedl MICHAL POCHOBRADSKÝ a puk zaplul za Paava Hölsä. Ten po brance dostává pokyn k střídání, nahradí ho Tomáš Volevecký. Asistence: Jan Zdráhal a Tomáš Urban.

29:18'
Obrovský závar před Honzíkem, který několika zákroky zachránil Dynamo. Všetečka ještě vylepšil pozici pro Klikorku, jehož vyražený pokus následně doráželi Kulda se Strnadem. Před brankou se pak strhla mela, za kterou rozhodčí pošle na trestné lavici z každého týmu dva hráče.
28:20'
A další úspěšné osvobození hráčů v červených dresech, sešívaní už mají jen asi minutu početní výhody.
27:54'
Holého nabídka od modré byla na cestě několik tečovaná, Honzík ale zasahovat nemusel a Dynamo vyhazuje.
27:19'
A právě najíždějícího slávistu zahákoval Tomáš Kaut (PCB), domácí proto dostávají k dispozici další přesilovku.
27:18'
První střelu Žovinec poslal do blokujícího hráče hostů, druhou nahrávkou centroval na najíždějícího Strnada.
26:03'
Beran prudkým centrem před bránu našel Edgarse Kuldu, který přizvedl kotouč nad Honzíka.
25:37'
Slávisté pokračují v tlaku. Tomáš Šmerha si krásně prokličkoval pardubického obránce a zakončoval bekhendem do protipohybu jen těsně mimo.
24:39'
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní potvrzují dobrou formu v přesilovkách a na začátku druhé třetiny snižují na rozdíl jednoho gólu. Klikorkovo nahození od modré čáry před brankou dorazil za Honzíka nikým nehlídaný JAROSLAV BROŽ. Asistence: Lukáš Strnad a Karel Klikorka.
24:21'
Jenže podle rozhodčích byl Beran zastaven v rozporu s pravidly, Ondřej Chabada (PCB) si tak odpykává trest za držení.
24:15'
Beran se snažil prokličkovat k pardubické obraně, byl ale zastaven.
22:35'
Dynamo šlo v nevhodnou chvíli střídat, čehož chtěl využít Robin Všetečka. Jeho tvrdá rána z levé strany ale proletěla mimo.
20:40'
Pardubice aktivně napadají, takže slávisté nemají moc času na rozehrávku. Žovinec tak teď puk jen dostla do středního pásma.
20:01'
Hráči obou týmů už jsou na ledě, čeká se ale ještě na menší úpravu ledu u pardubické branky.
Druhá třetina začne přibližně v 15:56.
Béčko Pardubic odchází po první třetině do šatny jak s gólem v zádech, tak především s jasným vedením 2:0. Slávisté přitom v úvodní periodě rozhodně nezaostávali a dá se říct, že po její většinu měli herně mírně navrch. Jenže brankář hostů Honzík vystavěl v bráně zeď, kterou zatím slávističtí střelci nepřekonali. Na druhé straně naopak přesně mířili v osmé minutě z brejku Daniel Herčík a v poslední minutě v přesilovce Jan Zdráhal.
20:00'
19:38'
Pardubice dvacet dva vteřin před první sirénou navyšují náskok! Po kombinaci za bránou Kaut vyzval ke střele od modré čáry si sjíždějícího JANA ZDRÁHALA, jenž dělovkou vymetl horní růžek branky Paava Hölsä. Asistence: Tomáš Kaut a Robin Kaplan.
19:23'
Zdráhal napřáhl k tvrdé ráně od modré čáry, puka ale skončil na zadním mantinelu.
19:03'
Ještě dvě minuty budou slávisté hrát v oslabení, tedy pokud Dynamo nestihne vstřelit branku.
18:24'
Dynamo ještě chvíli kombinovalo, střela z pravé strany ale mířila mimo a Slavia se může osvobodit.
17:56'
Herčík se trochu náhodou dostal ke střele z levé strany, bránu ale minul.
17:03'
Pardubice budou mít po zbytek třetiny přesilovku – Robin Všetečka (SLA) trefil do obličeje Josefa Mikysku, za krvavé zranění navíc dostává celkem čtyřminutový trest.
16:20'
O chvíli později Všetečka v roli nahrávajícího vyzval Gumana, který zakončoval z mezikruží úplně sám. Honzík stihl proti jeho pokusu povyjet a předvedl důležitý zákrok.
15:59'
Všetečka hned po buly prudce pálil, Honzík znovu ve střehu.
15:54'
Strnad připravil šanci pro Křepelku, který z pravé strany hned prudce střílel na Honzíka. Ten zatím drží čisté konto.
13:48'
Kajínek vybojoval příležitost pro Šmerhu, který se snažil z pravé strany procpat kotouč pod hokejkou obránce najíždějícím spoluhráčům. U puku byl ale první Honzík.
13:37'
Rohlík se zjevil na pravém kruhu, z dobré pozice ale minul.
12:40'
Další útok sešívaných pak zastavil ofsajd. Hra se v posledních minutách zpomalila, mírný tlak domácích opadl.
11:33'
Slávistická první trojka si teď vůbec nerozuměla při přechodu do útočného pásma, Kulda s Beranem a Brožem tak jdou raději střídat.
09:45'
Hrníčko aktivně napadal a málem přinutil Hrdinku k chybě. Sešívaní nakonec dostávají puk do středního pásma.
08:55'
Šmerha ubránil puk a s Klikorkou připravil šanci pro z pravého kruhu zakončujícího Kuldu. Následně stříleli Žovinec a Klikorka, další zákroky Honzíka.
08:13'
Puku se po vyhraném vhazování chopil Tomáš Šmerha a od mantinelu se dostal přímo do střelecké pozice mezi kruhy. Honzík si proti jeho pokusu povyjel a zmenšil tak slávistickému útočníkovi střelecký úhel.
08:02'
Po Holého nahození poskakoval puk nebezpečně kolem pardubického brankoviště, Dynamo následně znovu vyhazuje na icing.
07:56'
Po Slavíkově možná překvapivé nahrávce zakončoval z levého kruhu Hrdinka, Honzík má puk v lapačce.
07:48'
Rohlík teď při bruslařském souboji s Holým držel slávistického obránce viditelně rukou za dres, rozhodčí ale píská pouze zakázané uvolnění hostů.
07:30'
Hölsä zaváhal při rozehrávce a Pardubice si vytvořily další střelecké příležitosti. Při nich už ale finský gólman obstál.
07:03'
Slavia se možná až příliš nechala uchvátit do útoku a Dynamo trestá chybu domácích v defenzivě. Za obránci zůstal DANIEL HERČÍK, který v úniku proti Hölsä zvolil úspěšný bekhendový blafák. Asistence: Lukáš Žálčík a Daniel Rákos.
06:21'
Čtvrtá lajna sešívaných zamkla pardubickou pětku. Dnešní oslavenec Kucharčík nejdříve nahrál na střelu Holému, později tvrdě střílel Havrda.
05:35'
Stejskalovo nahození na bránu Pardubic málem nedoletělo, Honzík radši i přesto hru přerušil.
04:20'
Lukáš Strnad se chvíli rozhlížel, kam by mohl nahrát, všichni jeho spoluhráči ovšem byli obsazeni. Slávistická dvacítka proto zvolila střelu, kterou Honzík podržel ve výstroji.
03:38'
Honzík opět v permanenci, rychlou střelu v podání Brože vyrazil do levého rohu. Na druhé straně operoval Rohlík, byl ale ozdbrojen.
02:58'
Šmerha si vyměnil puk s Klikorkou a tvrdě pálil od levého mantinelu. Honzík jeho střelu vyrazil přímo před sebe, kde byl jako první jeden z jeho spoluhráčů.
02:30'
Všetečka měl v podobné pozici o chvíli později více prostoru, první zákrok pro Davida Honzíka.
01:57'
Dynamo pokračovalo v aktivitě v útočném pásmu, kotouč ale nakonec u mantinelu sebrali slávisté. Strnad ale v akci na pravé straně neuspěl.
00:54'
Na druhé straně už se ke střele dostal obránce Nedbal, první zákrok pro Hölsä.
00:23'
Kulda vybojoval puk pro Klikorku, jehož nahození od modré ale na Honzíka nedoletělo, kotouč zblokoval pardubický bek.
00:01'

HC Slavia Praha: Hölsä (Volevecký) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (C), Kajínek, Křepelka, Stejskal – Matě. Beran, Kulda, J. Brož – Průžek, V. Polák II, Strnad – Všetečka, Slavík, Guman – Havrda, Kucharčík, Šmerha.
Trenér: Aleš Totter

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Tvrdík, Chabada, Nedbal, Kaštánek, Hrádek, M. Kubíček – Rohlík, Kaut (C), Hrníčko – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Herčík, Rákos (A), Žálčík (A) – Kaplan, Zeman, Rouha.
Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Barek, Hucl – Maštalíř, Roischel.

HC DYNAMO PARDUBICE B

Dynamo prožívalo stejný začátek roku jako Slavia. V součtu s dvěma prohrami z konce minulého roku Pardubičtí prohráli dokonce sedmkrát v řadě a v tabulce klesli do nebezpečných vod. Od poloviny měsíce sice vyhráli tři ze šesti zápasů (a v dalších dvou bodovali), i tak ale budou muset až do závěru bojovat nejen o play-off (desátá příčka, na které jsou, jako poslední zajišťuje předkolo), ale nejspíše i o záchranu. Spodek tabulky je totiž extrémně vyrovnaný a Pardubice mají na poslední Znojmo jen tříbodový náskok (to i další dva týmy navíc mají utkání k dobru). Zvládnou důležitý duel se Slavií, která je ve všech třech letošních duelech porazila?

HC SLAVIA PRAHA

Slávisté mohou být se svými lednovými výkony nakonec spokojení. Do nového roku sice vstoupili čtyřmi prohrami v řadě (včetně dvou s tabulkovými soupeři) a klesli tak na dno Chance ligy, od té doby ale chytili druhý dech. Vyhráli šest ze sedmi utkání, porazili mimo jiné pět týmů z první šestky soutěže a vynulovali první Porubu i druhý Vsetín. Naposledy si ve středu poradili se Sokolovem, kde sice po první třetině prohrávali 0:2, dokázali ale otočit skóre na konečných 4:3. Teď je čeká béčko Pardubic jako přímý tabulkový soused – potvrdí sešívaní dobrou formu?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 45. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Dynamo Pardubice B. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.