1. česká hokejová liga - 49. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třebíč : Kolín - 22. února 2024   17:30

Kolín

Pro Kolín jde o hodně důležité body, neboť ještě bojuje o předkolo play off. Zatímco Třebíč tolik ztráta bodů nemusí mrzet, neboť by si již měla pohlídat pozice v první šestce zaručující čtvrtfinále play off.
Dlouhá nájezdová loterie nakonec skončila lépe pro Kolín, kdy se dvakrát prosadil v nájezdech Matěj Chalupa.
Velká zásluha jde taky za brankářem Soukupem, který dnes perfektními zákroky výrazně pomohl Kolínu k dnešním dvěma bodům do tabulky.
V samostatných nájezdech zvítězil tým SC Marimex Kolín.
Autorem vítězné branky je MATĚJ CHALUPA.
Matěj Svoboda nevyrovnává a plusový bod míří za Kolínem!
Chalupa a jeho třetí nájezd a jeho druhý gól!
Michalčuk střelou trefil jen Soukupa.
Ouřada neprostrčil puk mezi betony Mičána.
Psota kličkou dostal puk jen na betony brankáře.
Kolman nyní bekhendem neuspěl.
Matyáš Svoboda se nechal vybruslit a z úhlu už si to Soukup pohlídal.
Chalupa si natáhl brankáře až k tyči, ale Mičán opět zaúřadoval lapačkou.
Mičán lapil střelu Štohanzla lapačkou!
Matyáš Svoboda musel dát a od lapačky Soukupa puk skončil v brance.
Chalupa překonal Mičána bekhendovou kličkou!
Ani Dočekal nevyzrál na Soukupa.
Kloz střílel do horní části branky, ale přestřelil.
Kříž střelou minul branku.
Ouřada zkusil střelu, ale netrefil potřebné místo.
Matěj Svoboda taky neuspěl.
Mucha kličkou neuspěl a Mičán měl připravený beton.
Bittner nedokázal dát branku, puk mu na poslední chvíli sjel z čepele.
Samostatné nájezdy začínají.
Teď už to vypadá nadějně a po neplánované delší pauze se za moment dočkáme nájezdů.
Rolba za povzbuzování diváků jde potřetí v krátké době do akce a doufejme, že tentokrát se to podaří vše uklidit na výbornou.
Problémy s rolbou přetrvávají. Rolba po svém druhém výjezdu opět zanechala vrstvu sněhu na ledové ploše.
Na nájezdy si ještě musíme chvíli počkat. Rolba zanechala vrstvu sněhu na ledové ploše a vypadá to, že bude muset technika ještě jednou vyjet na ledovou plochu.
Prodloužení přineslo šance na obou stranách. Více byla aktivní Třebíč. O plusovém bodu tak rozhodne nájezdová loterie.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:24'
Kučera se dobře uvolnil, poté hledal ještě Ondráčka, ale bez úspěchu.
63:49'
Ferda zkusil střelu, ale zamířil mimo tři tyče.
63:12'
Štohanzl byl zcela volný v útočném pásmu, ale přihrávka na něj díky dobrému zákroku obránce neprošla.
62:29'
Psota upadl před brankou Kolína a do protiakce mířili hosté, kteří však nedokázali zakončit.
61:51'
Michal Vodný raději vycouval z útočného pásma a se svými spoluhráči bude hledat novou cestu přes modrou čáru.
61:21'
Už to vypadalo, že Bořuta neuspěje, ale nakonec se dostal do takové pološance.
60:43'
Mucha si chystal puk na forhend, ale nakonec se k němu nedostal.
60:39'
Mičán nejprve kotouč krátce přikryl a poté chtěl ihned rozehrát, ale to už rozhodčí přerušili hru.
60:22'
Třebíč je na puku a hledá cestu ke svému prvnímu zakončení v prodloužení.
60:01'
Začalo prodloužení.
Až třetí perioda přinesla branky. Třebíč měla také v této třetině výrazně navrch.
Ovšem jako první se do vedení dostal soupeř, který dokázal využít dvojnásobnou přesilovku a to díky pohotové dorážce Jana Kloze. Třebíč se hnal za vyrovnáním a nakonec díky využité sedmé přesilové hře dokázal překonat dnes výborně chytajícího Soukupa, kdy jej dokázal prostřelit Radim Ferda.
Třebíč se ještě snažila otočit průběh utkání, ale veškeré šance ztroskotaly na brankáři Kolína. Zejména poslední šance Bitnera volala po brance.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:43'
Puk od zadního mantinelu nepříjemně skončil v brankovišti a Bitner se pokoušel puk o Soukupa dostat za brankovou čáru a Soukup nyní perfektním zákrokem podržel svůj tým!
59:32'
Bekhend Psoty mohl být rozhodujícím, ale Soukup drží!
59:02'
Michálkova rána byla hodně nebezpečná, v pádu se ještě pokoušel dorážet Ondráček, ale mimo branku Soukupa.
58:26'
Dočekal to zkusil z levé strany, ale Soukup si pohlídal prostor u své pravé tyče.
57:21'
Třebíč pokračuje ve svém tlaku a chtějí ještě zápas urvat v základní hrací době.
56:48'
Diváci se dožadují ještě další branky a ženou svůj celek za otočení ve skóre.
55:51'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Až sedmá přesilová hra je využita! Autorem branky je RADIM FERDA, který vystřelil ze střední vzdálenosti a pravděpodobně o ruku bránícího kolínského hráče byl puk tečován za záda Soukupa. Asistence: Miha Štebih a Jiří Ondráček.
55:09'
Dočekal střílel jen do bloku. Tlak Třebíče pokračuje a vypadá to, že už sami neví, jak překvapit dobře bránící celek Kolína.
54:37'
Přihrávka na Psotu nebyla ideální, navíc měl obsazenou hůl a k zakončení nedošlo.
54:28'
Kučera se dostal do perfektní šance, ale neuspěl. Ovšem byl faulován Pieglem a bude tu další přesilovka pro Třebíč. Po následně trmě vrmě se Třebíči nepodařilo dorazit puk za ležícího Soukupa.
54:09'
Ani nahození Matěje Svobody na teč před branku se neujalo.
53:28'
Kolínu se daří další vyhození a Třebíči pomalu a jistě dochází čas k případnému vyrovnání v přesilové hře.
52:58'
Štohanzl vyhodil puk a všichni kolínští hráči mohli jít střídat.
52:34'
Dočekal byl blízko k vyrovnání, ale Dočekal ani nadvakrát nedokázal uklidit puk do sítě! Soukup dnes začaroval branku.
52:16'
Dokáže Třebíč využít dnes, již šestou přesilovou hru?
52:04'
Hampl se v rohu kluziště dostal do souboje s Michálkem, kterého nakonec podrazil a oslabuje svůj celek.
51:31'
Podle statistik je to momentálně 36:13 na střely na branku!
51:25'
Soukup neměl problémy se zakončením z levé strany a brankář Kolína se dnes zdá skutečně neprůstřelný.
50:31'
Třebíč dokázala ubránit zbývající čas svého oslabení a nyní se hráči budou moci soustředit na potenciální vyrovnání stavu utkání.
49:33'
Ještě 45 sekund bude hrát Kolín klasickou početní převahu.
49:30'
Ferda se dostal do úniku a v tísni se pokoušel dojet i s pukem až do branky. Nakonec srazil samotného Soukupa a oba skončili na ledové ploše v brankovišti.
48:53'
Kozlové právě vstřelili branku!
Kolín velkou šanci využil. Mucha dostal dobrou přihrávku na střed a jeho pokus vyrazil Mičán, ovšem na dorážku JANA KLOZE už neměl šanci zasáhnout. Asistence: Miroslav Mucha a Kryštof Lang.
48:21'
Budeme svědky rozhodujícího momentu zápasu? To zjistíme v následujících minutách hry.
48:21'
Oddechový čas pro tým SC Marimex Kolín.
48:21'
Komplikace pro Třebíč. Sekáním se provinil Michálek, kdy vysekl hůl Štohanzlovi.
47:46'
Ondráček je vyloučen za sekání na brankáře Soukupa. Kolín si po delší době zkusí přesilovou hru.
47:25'
Dočekal přihrával před branku na Ondráčka, ale ani tohle neskončilo první brankou zápasu.
45:22'
Hamplova střela se nepodařila, když se mu puk svezl po čepeli.
45:07'
David Michalčuk si objel branku a snažil se nabrat puk na čepel a překvapit Soukupa. Úmysl se mu zcela nepodařil a Soukup uzmul puk do své lapačky.
44:37'
Nahození od Poizla nebylo přesné, navíc trefil brusle hostujícího hráče a Kolín dostává hru ze svého pásma.
43:53'
Ofsajd Kolína, kdy Ouřada neměl puk pod svou kontrolou při snaze přejít modrou čáru.
43:28'
Brankář Kolína až na podruhé musel krotit neposedný kotouč.
42:49'
Třebíč začala i třetí část velmi aktivně a Kolínu vůbec nic nedovoluje směrem k jejich brance.
42:08'
Soukup raději přikryl puk, který se od zadního mantinelu odrážel do jeho brankoviště.
40:30'
Vodného střela od modré čáry nadělala problémy brankáři Kolína, ale opět se puk příhodně pro hosty odrazil mimo brankoviště.
40:12'
Vodný se dostal do šance ze středu. Michael Gaspar zablokoval jeho pokus do ochranné sítě.
40:01'
Bezbrankové skóre trvá i po čtyřiceti minutách hry.
Třebíč měla jasně navrch a měla dostatek příležitostí, ovšem Soukup dnes díky dobrým zákrokům drží ambice Kolína na nějaké ty dnešní body.
Za zmínku stojí kupříkladu šance z 25. minuty, kdy Dočekal z pravého úhlu minul branku a poslal puk jen do boční sítě. Ve 31. minutě měl zase dobrou šanci Matěj Svoboda, který dostal prostor ke střele, ale Soukup dobrým vyjetím od brankové čáry jeho pokus dokázal zlikvidovat.
40:00'
39:14'
Kolín si poradil i s dalším oslabením a vypadá to, že na potenciální branku si budeme muset počkat do závěrečné třetiny.
38:28'
Ferda oslovil Štebiha, který se rozhodl pro střelu od modré z první. Soukup opět bezchybný a díky jeho zákrokům se nám zatím skóre ani jednou neměnilo.
37:59'
Nedorozumění v kombinaci a další úspěšné vyhození Kolína.
37:33'
Vodný hledal pasem Psotu, ke kterému se nakonec puk nedostal. Kolín dostává puk ven z pásma.
37:11'
A je tu další trest pro Kolín! Ten má dnes problémy s disciplínou. Dvě minuty dostává Síla za držení.
35:47'
Ani tato přesilovka Třebíče neznamená změnu skóre. Soukup si poradil s dalším lehčím zakončením od modré čáry.
35:30'
Zatím je to spíše bez nějakého nápadu a tak Michálek zkoušel střelu, se kterou neměl Soukup větší problémy.
34:56'
Domácí kombinují v pásmu a hledají nejlepší pozici k zakončení.
33:56'
Kolínu se ihned na úvod oslabení podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
33:47'
Lang se dopustil podrážení v útočném pásmu a je tu další šance pro Třebíč.
33:44'
Šedivého střela sestřelila Kučeru.
32:18'
Další dobrá pasáž Třebíče v útočném pásmu, Soukup opět díky dobrým zákrokům dokázal uhájit svou branku!
32:08'
Petr Kolmann si hledal prostor k zakončení, ale nakonec obránce stačil zastavit jeho snahu.
30:52'
Matěj Svoboda se najednou ocitl sám a jeho tvrdou střelu Soukup dokázal eliminovat. Klíčové bylo vyjetí Soukupa od brankové čáry.
30:27'
Po tvrdé střele se před brankou zjevil Kučera, jehož dorážka nebyla přesná.
30:05'
Vzápětí po vyhraném vhazování přišel zablokovaný pokus Langa.
30:00'
Snad poprvé v této třetině se Kolínu podařilo zakombinovat v pásmu soupeře a přišlo také zakončení. Mičán se včas přesunul ke své tyči a zachytil puk.
28:38'
Dočekal se proháčkoval až do zakončení a přesně trefil připraveného brankáře. Dočekal je i dnes hodně na ledě vidět.
28:07'
Soukup zasáhl betonem a odrazil přízemní ránu od modré čáry. Třebíč měla další dobrý pohyb v pásmu soupeře a Kolín si ve druhé třetině zatím moc šancí směrem dopředu nedokáže vytvořit.
27:01'
Michael Gaspar dostal dobrou přihrávku, ale puk se mu následně zašmodrchal pod brusle a přišel o dobrou příležitost k zakončení.
26:25'
Mičán zachytil padající puk do své lapačky a ihned rozehrál na svého spoluhráče.
25:32'
Soukup betony odrazil puk za svou branku. Třebíč s dalším útokem neuspěla, ale stále se drží v útočném pásmu.
24:30'
Dobrá rána, kterou Soukup jen vyrazil a Dočekal se dostal k dorážce z pravé strany, ale minul branku a trefil jen boční síť! Další dobrá šance pro kanonýra soutěže.
24:08'
Třebíč je stále aktivnějším celkem a hledá cestu k první brance zápasu. Nyní bojuje o puk u mantinelu.
23:00'
Matěj Svoboda byl v souboji o puk potažen na ledovou plochu. Rozhodčí byl poměrně blízko události, ale vylučovat se tentokrát nebude.
22:27'
Mičán odrazil střelu z levé strany. Třebíč se pokouší rychle otočit hru na druhou stranu.
21:37'
Dočekal se zjevil v šanci a Soukup dobrým zákrokem zabránil radost hráči, který vede bodování celé Chance ligy.
20:20'
Od příštího ročníku bude Třebíč hrát v azylu v Moravských Budějovicích. Aréna bude od dubna v rekonstrukci, která by měla trvat dva roky.
20:01'
První třetina patřila domácímu celku. K vidění byly celkem čtyři přesilové hry, avšak skóre se ani v jedné nezměnilo.
Na velké šance vede Třebíč 2:1. První se zrodila v 10. minutě, kdy Dočekal šikovně poslal puk před branku, ale Soukup zareagoval včas a odrazil puk z nebezpečného prostoru. V 13. minutě v rámci přesilové hry Kolína měl tutovou šanci Chalupa, který tváří tvář brankáři neproměnil. V 17. minutě byla zase Třebíč blízko k vedoucí brance, ale Michálek z pravé strany nastřelil tyč!
20:00'
19:28'
Pokus od Matyáše Svobody byl ztečován do ochranné sítě.
19:10'
Mičán zachytil puk do své lapačky po zakončení Skořepy.
18:44'
S blížícím se koncem první třetiny sledujeme urputný souboj o puk.
16:08'
Třebíč byla nyní blízko k vedoucí brance. Michálek měl před sebou odkrytou branku, ale poslal puk na vnější stranu tyče!
15:37'
Vyhození Kolína. Třebíč dlouho kombinovala v útočném pásmu, ale bez kýženého efektu. Kolín zvládá i další oslabení bez úhony.
14:49'
Bořuta nezachytil puk a moc nechybělo, aby puk opustil útočné pásmo. Nakonec i za pomoci Vodného Třebíč udržela útočné pásmo a může pokračovat v kombinaci.
14:05'
Vodný ztratil puk a Kolín vyhazuje puk z vlastní třetiny. Ovšem soupeř se velmi rychle dokázal dostat zpět.
13:46'
Třetí vyloučení pro Kozly. Tentokrát na trestnou lavici usedl Piegl za hákování ve středním pásmu.
13:11'
Ferda dravě nyní vytáhl puk z vlastní třetiny a ani Kolín nevyužil svou šanci v přesilové hře.
12:25'
Vrhel dobře viděl Chalupu, který už měl před sebou jen Mičána a ten předvedl důležitý zákrok a drží bezbrankový stav utkání!
11:55'
Kolín se snaží usadit v pásmu soupeře, řeší to nahozeným pukem na zadní mantinel.
11:26'
Krátkodobý tlak Kolína nakonec přinesl i faul ze strany Štebiha a je tu první přesilovka i pro hosty.
11:12'
Bekhend Ouřady se zastavil na některém z hráčů před Mičánem. Dobrá pasáž hry pro Kolín.
10:32'
Mucha se pokoušel uvolnit od zadního mantinelu, ale nakonec nedokázal předložit puk před branku Mičána.
09:44'
Ferda se před brankou marně natahoval po kotouči a Kolín se osvobozuje a ubrání i své druhé oslabení v řadě za sebou.
09:12'
Nyní už o poznání větší šance domácích. Dočekal předvedl pěknou žabičku před branku a Soukup nakonec dokázal eliminovat toto nebezpečí!
08:43'
Vodného nahození vypadalo nebezpečně. Poté ještě Dočekal chtěl prostřeli hráče před brankou, ale jeho pokus byl zablokován.
08:20'
Tentokrát ofsajd zmařil přechod Slavie Třebíč do útočného pásma.
08:05'
Třebíč svou druhou přesilovku nezačala nejlépe a nyní se provinila zakázaným uvolněním.
07:49'
Vrhel to nejspíše přehnal v souboji před brankou a zbytečně nyní provedl krosček na soupeře.
07:48'
Jan Mičán si bezpečně pohlídal nahození od modré čáry.
06:46'
Matyáš Svoboda si nakonec našel prostor ke střele, se kterou však Soukup neměl vážnější problémy.
05:31'
Hosté nyní s pukem za svou brankou a uklidňují hru před dalším potenciálním útokem.
04:36'
Němec střílel jen do boční sítě. Hosté ještě chvíli operovali v pásmu, ale k další střele už se nedokázali dostat.
03:57'
Marimex Kolín zvládl své první oslabení a nemusel řešit žádnou větší svízelnou situaci.
03:32'
Miha Štebih hledal Ondráčkovu hůl před brankou, ale puk nakonec obrana Kolína odrazila k mantinelu.
02:58'
Martin Dočekal neprostřelil provoz před brankářem Kolína a po menším tlaku se hosté dokázali osvobodit.
02:22'
Horácká Slavia se poprvé v přesilovce usadila v pásmu a donutila Soukupa k zákroku.
01:53'
Kolman si vyšlápl na Ondráčka, ale jeho pokus byl klasifikován jako krosček a Třebíč má k dispozici první přesilovku.
01:23'
Malý se pokoušel dostat do útočné třetiny, což se mu podařilo, ale Piegl mu nedovolil žádné zakončení.
00:11'
Ondřej Baláž se jako první pokoušel o střelu na branku Kolína. Jeho pokus byl zablokován a puk se nedostal až na branku Kolína.
00:01'

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Štebih, Baláž, Vodička, Furch, Poizl, Kříž, Bořuta – Vodný, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Malý, Ferda (A) – Maty. Svoboda, Matě. Svoboda, Michálek – Ondráček, Kučera, Michalčuk.
Trenér: K. Pokorný

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Kolmann (C), Piegl, Š. Němec, Naar – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, J. Kloz (A), Ouřada – Síla, Morong, K. Lang – D. Šedivý, Skořepa (A), Gajda.
Trenér: J. Šťastný

Rozhodčí: F. Vrba, L. Květoň – D. Otáhal, R. Komínek.
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba týmy utkaly třikrát, dnes to tedy bude naposledy, alespoň co se základní části sezóny týče. A lépe na tom ze vzájemných soubojů jsou Kolínští, kteří vyhráli všechny tři duely. Třebíč aspoň jednou vybojovala bod.
SC Marimex Kolín

Hokejisté Kolína jsou na tom hůře. V současné době je najdeme na desátém místě, které je posledním flekem pro účast v předkole play-off. Na této příčce nemají dostatečný náskok, takže se klidně může stát, že se do vyřazovacích bojů letos nedostanou, což určitě nechtějí. Pomýšlejí-li na prodloužení sezóny, musí ještě posbírat dost důležitých bodů, aby si svou pozici uhájili či ještě postoupili o nějaký ten stupínek výše v případě, že klopýtnou i soupeři. Po čtyřech výhrách po sobě naposledy kolínští kozlové padli na prostějovském ledě těsně 2:3. Odčiní prohru v Třebíči?
SK Horácká Slavia Třebíč

Základní část Chance ligy spěje do svého konce a pomalu se začínají rýsovat postupová místa buď do předkola play-off nebo jeho čtvrtfinále. Třebíčští hokejisté se nacházejí na čtvrtém místě se ziskem osmasedmdesáti bodů a s největší pravděpodobností se udrží v pásmu, které znamená přímý postup do čtvrtfinále. V posledních dvou kolech nasbíraly Hvězdy pět bodů, když 2:1 po prodloužení vyhrály nad Zlínem 2:1. Naposledy pak hráči Třebíče plně bodovali ve Frýdku-Místku, kde zvítězili 5:1.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je dnes dohrávka devětačtyřicátého kola Chance ligy mezi týmy SK Horácká Slavia Třebíč a SC Marimex Kolín.