1. česká hokejová liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Litoměřice - 28. března 2024   17:30

Zlín
Zlín
20:28' Holík (Salonen, Šlahař) • 36:14' Salmio (Holík, Riedl)
Litoměřice

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Střely na branku: 21 – 13
Je dobojováno. Zlínští utekli hrobníkovi z lopaty a po výsledku 2:0 srovnávají stav sérii na 3:3 a vynutili si tak rozhodující sedmý duel, který se odehraje v sobotu v litoměřické Kalich aréně. Oba celky tak k postupu do finále mají stejně blízko, jako i daleko.
59:53'
Zakázané uvolnění Zlína stěhuje hru před Daniela Hufa, kde e bude vhazovat po jeho pravé ruce.
59:24'
A další výhoz kotouče a domácí už to zřejmě zvládnou. Ještě se rodí akce na hostující straně, tu po chvilce zastavují beci Zlína a znovu posílají puk ven.
58:38'
Hosté se usadili v pásmu Zlína, ale soupeř bleskově vyhodil kotouč ven tak, aby z toho nebyl icing.
58:06'
Bedřich Köhler střílel na prázdnou branku soupeře a mohl definitivně rozhodnout, ale trefil pouze tyč!
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:56'
Oddechový čas pro tým HC Stadion Litoměřice.
57:25'
Hosté jsou v šesti hráčích a bez brankáře a drží útočnou třetinu.
56:41'
Domácí vyhazují puky šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a nyní jdou ještě rychle střídat.
55:45'
Domácí drží puk daleko od Hufovy branky a sám se snaží před Cichoněm navýšit náskok. Ovšem obrana Litoměřic byla pozorná a nic takového nedovolila.
54:44'
Denis Kindl, ač byl tísněn soupeřem, dojel k bližší tyči, ale nedokázal překonat hostujícího brankáře. Cichoň tak mohl být v klidu.
54:21'
Další zákrok Daniela Hufa, který zlikvidoval pokus soupeře a kryje puk. Hra je přerušena a následuje poslední komerční přestávka základní hrací doby.
53:21'
Petr Holík se natlačil do prostoru mezi kruhy a hned na to střílel, ale svůj druhý gól v utkání nepřidal i díky dalšímu zákroku Oldřicha Cichoně.
52:25'
Necelých osm minut do konce třetí třetiny a domácí stále vedou rozdílem dvou branek. Hosté buší na zlínská vrata, ale zatím se jim nedaří dostat se na kontaktní gól.
51:16'
Další menší zlínský tlak, hosté ho ustáli, nicméně se nedokázali osvobodit vyhozením touše do středního pásma a pokračuje tak akce Beranů.
50:23'
Mikko Salmio z otočky u brankoviště hostů vystřelil, ale Oldřich Cichoň vše dobře viděl a zakročil. Následně pak znovu otáčejí hru před zlínskou branku kališníci.
49:37'
Od modré čáry střílel Pavel Sedláček a jeho rána končí u Cichoně, ten nechává hru plynout a hned kotouč rozehrává svým spoluhráčům, aby mohli vyrazit do útoku.
48:55'
Zdeněk Sedlák napadal rozehrávku hostů v pásmu Litoměřic, nakonec ale obrana kališníků sebrala touš a zajela s ním až před klec Daniela Hufa.
48:42'
Mikuláš Zbořil odzbrojil soupeře a puk dostal do středního pásma. Následně pak ale před Cichoněm nezakončil přesně Aleksi Salonen.
47:43'
Zlín vyhodil obloučkem puk ven z pásma a znovu tak nedovolil hostům, aby ohrozili klec Daniela Hufa.
46:49'
Bedřich Köhler se hnal do blízkosti hostujícího brankáře, dobře mu ale sekundoval obránce hostů a znemožnil mu zakončit před Oldřichem Cichoněm.
46:18'
Michael Krutil pálil z hrany pravého kruhu a jeho dělovka končí na obraně Zlína. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.
45:19'
Zdeněk Sedlák protečoval kotouč do útočné třetiny, ale protože mu spoluhráči střídali, neměl tam nikoho, kdo by před Oldřichem Cichoněm mohl vystřelit.
44:45'
Zlínští se dopustili zakázaného uvolnění a vše se stěhuje před Daniela Hufa. Vhazovat se bude na levém kruhu a kališníci dostali zadarmo útočné pásmo.
44:05'
Další zákrok hostujícího brankáře, ten tak znovu hosty podržel a kotouč nepouští z betonů. Hra je znovu zastavena a vhazování tentokráte bude po jeho levé ruce.
43:53'
Martin Novák se nyní dostal do zakončení před Cichoněm, ale ten jeho přízemní pokus kryje pod lapačku a raději hru zastavuje. Buly po jeho pravé ruce.
43:08'
Berani se až nyní dostávají do akce a pořádně zahrozili před Oldřichem Cichoněm, ale nakonec jejich střela šla vedle jeho pravé tyče.
42:07'
Hosté znovu zatlačili domácí celek v jeho pásmu a snaží se o kontaktní branku. Zatím se ale Berani drží a tlaku soupeře dobře čelí.
41:39'
Přemysl Svoboda se natlačil až před Daniela Hufa, v pádu zakončil a ve velké šanci nakonec jeho pokus kryje domácí brankář a hra je přerušena.
40:30'
Pokus Pavla Korduleho z pravého kruhu mířil mezi tři tyče, kde byl ale připraven Daniel Huf s dalším zákrokem a svůj tým podržel.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:21.
Střely na branku: 18 – 7
Také druhá třetina je u konce. V ní padly dvě branky a obě do sítě Litoměřic. Domácí tak v boji o setrvání v sérii mají náskok a pokusí se ho udržet. Hosté na to, aby se zápasem ještě něco udělali, mají dalších dvacet minut. Uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
40:00'
39:50'
Kotouč je v pásmu hostů a vypadá to, že se v této části hry už nic nestane.
39:28'
Jakub Kroupa se dostal ke střele na pravém kruhu a tu kryje Daniel Huf. Nicméně stále hosté pokračovali v akci a ani Pavel Kordule se netrefuje.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:12'
Vhazovalo se před Cichoněm, ten poté hlídal brankoviště, ale kotouč se před jeho branku nedostal. Nicméně domácí stále operují před jeho klecí.
37:42'
Domácí jsou při chuti a znovu se dostali do pásma soupeře, tentokráte ale netrefili zařízení a čelí rychlé protiakci litoměřických kališníků.
36:14'
Zlín právě vstřelil branku!
A je to 2:0. Právě Petr Holík čekal v rohu pásma, až se mu uvolní spoluhráč. Nakonec pak nasměroval přihrávku pro MIKKA SALMIA, který poté švihem tváří v tvář hostujícímu brankáři rozvlnil síť za jeho zády – 2:0. Asistence: Petr Holík a Vojtěch Riedl.
35:52'
Zlínští se už dostali do kombinace a Petr Holík se snaží něco vymyslet.
34:55'
Za brankou hostů vznikl souboj o puk a nakonec ho vydolovali hosté a pokusí se ho vyhodit ven. Jenže po chvilce se znovu bojuje o kousek vedle a puk už dostávají k sobě Zlínští.
34:09'
Jakub Šlahař byl mezi kruhy v dobré palebné pozici, ale jeho pokus klec soupeře minul. Další šance domácích končí zmarem a do akce jdou Severočeši.
33:57'
Další komerční přestávka.
33:29'
Od své branky zakládají po vystřídání další akci Berani a už se dostávají do útočné třetiny. Hosté ale dobře pokrývají už střední pásmo a soupeři to tak ztěžují.
32:44'
Dorážka hostů před Hufem končí na brankáři domácích a domácí celek se poté osvobozuje výhozem tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
31:58'
Nakonec ale akce Beranů byla bez vážnější střely a kotouč tak znovu míří opačným směrem.
31:24'
Kotouč se opět ocitl ve střední třetině, kde si ho sebrali Zlínští a otáčejí hru před klec Oldřicha Cichoně, který se tak bude muset mít na pozoru.
30:51'
Zlín je v plném počtu.
30:13'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a Zlín nyní vyhazuje kotouč až před Oldřicha Cichoně a šetří další cenné vteřiny z početní nevýhody.
29:25'
Markus Korkiakoski na pravém kruhu naznačil střelu, ale poslal puk na k modré čáře a odtud pak jeho spoluhráč trefuje pouze brankáře Hufa a ten rychle hru zastavuje.
29:12'
Nepovedená rozehrávka hostů a domácí se dostali na puk, ale nepovedlo se jim ho vyhodit. Hra tedy zůstává v pásmu Zlína a hosté se snaží o další kombinaci před Danielem Hufem.
28:51'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Denis Kindl – 2 min., podrážení.
28:44'
Litoměřice jsou v plném počtu.
28:20'
Další zákrok Oldřicha Cichoně a ten svůj tým opět podržel. Hra je pozastavena a vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.
27:27'
Hosté mají to nejhorší za sebou a už jsou ve čtyřech hráčích.
27:19'
Jakub Šlahař to zkusil střelou z první, ale Oldřich Cichoň zakročil. Následně pak se hosté osvobozují.
26:50'
Domácí mají dvojnásobnou přesilovou hru a už se derou před branku Oldřicha Cichoně, kde se pokusí navýšit svůj těsný náskok.
26:44'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
Petr Ton – 2 min., držení.
26:28'
Berani jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
25:38'
Síly na ledě se srovnaly a vidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Do akce šli domácí, ale Zdeněk Sedlák se nedostal do přesnějšího zakončení.
25:27'
Filip Kuťák – 2 min., sekání.
24:41'
Ve vlastním oslabení se do akce dostával Pavel Sedláček, ale ten byl zastaven obráncem hostů a ti se poté vydávají znovu před klec Daniela Hufa.
24:28'
Aleksi Salonen – 2 min., krosček.
22:59'
Obrana Zlína vyhodila puk z pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Následně pak se icingu dopustili hosté a jde se před Cichoně.
22:20'
Zakázané uvolnění Zlína a hra se stěhuje před Daniela Hufa. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
21:15'
Domácí ožili a hned se znovu dostali do teritoria Litoměřic, ale pokus Zdeňka Sedláka končí mimo tři tyče.
20:28'
A přesilovka je využita, Zlín tedy otevírá účet zápasu a jde do vedení. Do pravého kruhu si sjížděl PETR HOLÍK, chvíli to vypadalo, že bude nahrávat spoluhráči, nakonec ale zvolil utaženou střelu a ta následně pak končí za zády Oldřicha Cichoně – 1:0. Asistence: Aleksi Salonen a Jakub Šlahař.
20:08'
Zlínští dohrávají přesilovou hru a už se usadili před brankou hostů a kombinují tam.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:25.
Střely na branku: 10 – 2
První třetina šestého duelu mezi Zlínem a Litoměřicemi je minulostí. Žádná branka v něm nepadla, ale šancemi na obou stranách se to občas jen hemžilo. Oba brankáři jsou ale zatím pozorní a drží čistá konta. Uvidíme, co nám nabídne druhá dvacetiminutovka a zda už nabídne i nějaký ten gól.
20:00'
19:34'
Menší závar před Cichoněm, ten vystihl střelu z pravého kruhu a znovu svůj tým podržel. Hosté se následně pak znovu osvobozují.
19:26'
Domácí jsou v plném počtu, hosté ve čtyřech hráčích.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:47'
Hned po buly v pásmu Litoměřic se hosté dostali na kotouč a hned ho poslali až před Daniela Hufa.
18:37'
Jiří Jebavý – 2 min., hákování.
17:54'
Hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách, nyní zblízka vystřelil Kale Costa, ale Daniel Huf v rozkleku kryje puk a nechává hru zastavit. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
17:26'
Jesse Paukku – 2 min., nesportovní chování.
17:26'
Petr Ton – 2 min., vysoká hůl.
17:05'
16:54'
Ševci oslabení zvládají velmi dobře, nyní znovu vyhodili až před Cichoně a vypadá to, že i domácí zvládnou první početní nevýhody bez ztráty kytičky.
15:49'
Berani získali puk na svou stranu a odpálili ho až před klec Litoměřic, šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
15:15'
Martin Novák se dostal ve vlastním oslabení před Oldřicha Cichoně, ale hostující brankář jeho pokus zastavil a zabránil tak velkému nebezpečí.
15:05'
Na řadě je další komerční přestávka a po ní si svou první přesilovou hru zahrají také Litoměřice.
15:05'
Bedřich Köhler – 2 min., držení.
14:15'
Tlak Zlína narůstal a domácí se opět dostali do zakončení před litoměřickou brankou, ale Oldřich Cichoň si v brankovišti znovu dobře poradil.
13:20'
A opět Oldřich Cichoň, který čelil další domácí akci, ale i ta nekončí za jeho zády, nicméně stále se hraje před jeho svatyní.
12:23'
Petr Holík udržel útočnou třetinu a nahodil puk před branku Litoměřic, ale Mikko Salmio ho nedokázal tečovat před Oldřichem Cichoněm, který kotouč nakonec jistí pod lapačku.
11:59'
Pro přihrávku rukou je hra vykázána zpět do středního pásma, vhazovat se bude v neutrální zóně blíže brance Oldřicha Cichoně.
10:59'
Bedřich Köhler nahodil puk před branku, ten zůstal na pravé straně před odkrytou klecí, ale dříve u něho byl obránce Stadionu a dostává ho rychle pryč a do bezpečí. Oldřich Cichoň tak nemusel zasahovat.
10:37'
Ve středním pásmu si hosté pohlídali zlínské hokejisty a nepustil je před Cichoně. Místo toho zamířili do útočné třetiny a tam ohrozili Daniela Hufa, který lapil pokus z pravé strany a hra je přerušena.
10:10'
Z levé strany střílel Filip Kuťák a jeho prudší nahození nakonec končí jen na betonu Daniela Hufa a poté si kotouč bere obrana Zlína.
09:42'
Další uvolnění na straně Litoměřic a hra jde znovu před Oldřicha Cichoně. Domácí tak zadarmo získali útočnou třetinu a pokusí se hostujícího brankáře ohrozit.
09:15'
Slibně se rodící zlínskou akci zastavilo postavení mimo hru a ta se stěhuje zpět do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.
08:28'
Kale Costa se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale pouze promáchl. Puk získali na svou stranu ševci a hned mířili před Cichoně, i oni ale před jeho klecí nevymysleli žádnou nebezpečnou akci.
08:06'
Nicolas Werbik operoval před Oldřichem Cichoněm, jeho pokus pak končí na dalším jeho zákroku a hra je přerušena. Na řadě je tak první komerční přestávka.
07:44'
Hosté se opět dostali s lehkostí do pásma zlínských Beranů, ale nakonec se nedostali do zakončení před Danielem Hufem.
06:48'
06:30'
Denis Kindl objel zadní mantinel, poté se dostal k levému hrazení, ale byl tísněn soupeřem a ten už své oslabení zvládne bez úhony, blíží se jeho konec.
05:44'
Domácí už po další střele zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč brankovou čáru nepřešel a hra tedy pokračuje dále. Hostující celek se osvobozuje výhozem puku až před Daniela Hufa.
05:11'
Domácí rozjeli první přesilovkovou akci a přihrávku dostal Petr Holík, ten ale puk vrátil Šlahařovi, který znovu připravuje kombinaci před Oldřichem Cichoněm.
04:48'
Jakub Žmola – 2 min., vysoká hůl.
04:23'
Oba týmy vystřídaly a na ledě jsou čerstvé síly. Puk je v teritoriu Litoměřic a zblízka střílel Bedřich Köhler, ale neúspěšně. Navíc je signalizováno vyloučení hostujícího hráče a domácí mají výhodu. Pokud neskórují, zahrají si jako první přesilovou hru.
03:42'
Kališníci vybojovali ve středním pásmu kotouč a dostali se dovnitř, Lukáš Plos ale od levého mantinelu nahodil puk jen na domácího hráči a Berani pak hned otáčejí hru opačným směrem.
03:21'
Zlínští Berani se opět dostali do pásma soupeře, kde se snažili rozjet další akci, ale v rozletu je zastavil znovu pozorný Oldřich Cichoň a nechává zase hru zastavit.
02:15'
Zakázané uvolnění Litoměřic a hra se opět stěhuje před Oldřicha Cichoně, buly po jeho pravé ruce.
01:39'
Oldřich Cichoň nyní lapil pokus z hole Zdeňka Sedláka, který spíše jen nahazoval puk na branku a hostující brankář raději hru přerušuje.
01:06'
Stefan Mikael Warg napřáhl ke střele od modré čáry, ale domácí byli v brankovišti a hra je vykázána mimo ohrožení Oldřicha Cichoně.
00:15'
Po úvodním vhazování se do útočného pásma dostali Severočeši, ale před Hufem nevymysleli nic. Pavel Kordule poslal přízemní pokus jen vedle jeho klece.
00:01'

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada – Paukku, Holík, Salmio – Süss, Werbik, Šlahař – Z. Sedlák, Kindl, Novák – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).
Trenér: Jan Srdínko

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Benda, Krutil, Husák (A), Tomek, Kroupa – Kordule, Jícha (A), Costa – M. Vitouch, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Žmola, Ton.
Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Kokrment, Polák.
6. zápas série – vyrovnání nebo mečbol?

Dnes tak ve Zlíně bude k vidění obrovská bitva, která nikoho nenechá v klidu. Hosté totiž budou chtít využít mečbol a zajistit si historický postup do finále Chance ligy, naopak zlínští Berani budou odvracet hrozbu konce sezóny. Podaří se jim před svými diváky vyrovnat na 2:2 a vynutit si tak rozhodující sedmý duel v Litoměřicích? Nebo budou už dnes kališníci slavit postup do vytouženého finále? Nechme se překvapit.
5. zápas série – Litoměřice – Zlín 3:2 na zápasy

Vše se poté vracelo zase na sever Čech, kde jeden z týmů mohl strhnout vedení na svou stranu a vypracovat si tak mečbol. Blíže k němu měli hráči Litoměřic, kteří si po čtyřiceti minutách hry vypracovali tříbrankový náskok a vedli tak v sedmadvacáté minutě už 3:0. Na začátku třetího dějství ale ještě hosté vykřesali jiskru naděje, když snížili z jejich pohledu na 1:3. Poté usilovali o kontaktní branku, ale to se jim i přes nějaké šance nedařilo. Nakonec pak měli poslední slovo Litoměřičtí, kteří v šestapadesáté minutě odskočili do náskoku 4:1 a už nedopustili nějaké drama. V sérii se tak ujali vedení 3:2 na zápasy a do Zlína si tak odvezli mečbol.
4. zápas série – Zlín – Litoměřice 2:2 na zápasy

Čtvrtý duel na zlínském stadionu začal lépe pro Berany. Ti se totiž ve čtvrté minutě hry ujali vedení a otevřeli účet zápasu. O necelé tři minuty později to bylo už 2:0 a fanoušci Zlína byli ve varu. Stejný stav setrval i po konci druhého dějství a vypadalo to, že si to ševci pohlídají. Ovšem kališníci hned na začátku třetí třetiny udeřili a snížili na rozdíl jediného gólu. Poté se už skóre neměnilo a i když byl v čase 59:51 vyloučen zlínský hráč, každý si říkal, tohle Berani už ubrání. Jenže chyba lávky, pouhé tři vteřiny před koncem hosté přesilovou hru využili i díky odvolání brankáře, takže si ji umocnili o jednoho hráče navíc a bylo vyrovnáno! Litoměřice si tak vynutily prodloužení. To ale ve dvaasedmdesáté minutě rozhodli Zlínští a v sérii bylo vyrovnáno na 2:2.
3. zápas série – Zlín – Litoměřice 1:2 na zápasy

Domácí chtěli strhnout vedení v sérii na svou stranu a doma před svými diváky uspět. Ovšem hosté byli úspěšnější. Po dvou odehraných třetinách vedli 2:0. Domácí ale vsítili kontaktní branku a byli zpět ve hře. Ovšem kališníci pak přidali další tři góly a po výhře 5:1 to byli oni, kdo šel v sérii do vedení 2:1.
2. zápas série – Litoměřice – Zlín 1:1 na zápasy

I druhý zápas se hrál v Litoměřicích. Tentokráte ale Zlín zabral a zápas byl v jeho režii. Po dvou třetinách vedli Berani 6:0 a nakonec vyhráli 8:1. V sérii tak bylo srovnáno 1:1 na zápasy a vše se mohlo přesunout na dva zápasy do Zlína.
1. zápas série – Litoměřice – Zlín 1:0 na zápasy

První zápas se odehrál na půdě Litoměřic. V něm byl stav až do třetí třetiny bezbrankový. Skóre se měnilo až v devětačtyřicáté minutě, kdy se prosadily Litoměřice. Ty chvilku poté vsítily druhý gól a nakonec zvítězily 2:0. V sérii se tak ujaly vedení 1:0 na zápasy.
Hezký čtvrteční podvečer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je dnes šesté semifinále play-off mezi týmy Berani Zlín a HC Stadion Litoměřice. Sledovat tak budeme poslední semifinálovou sérii a její vítěz se v té finálové utká se Vsetínem, který si zajistil postup přes Jihlavu poměrem 4:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.