1. česká hokejová liga - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Vsetín - 16. února 2024   17:30

Zlín
Zlín
04:53' Werbik (Čáp) • 36:30' M. Lang (Holík, Salonen) • 42:05' Gago (Köhler, P. Sedláček) • 56:56' M. Lang (Holík, Salonen)
4:3
(1:1, 1:0, 2:2)
Vsetín
Vsetín
01:44' Machala  (Zabusovs, Kern) • 44:27' Klhůfek  (Jonák, Rob) • 47:35' Rob  (Klhůfek)
Zlín
Horák, Svoboda – Belko, Malý
Zlín, Trinity Bank Arena Luďka Čajky
5827 diváků
Vsetín

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Střely na branku: 24 – 26
Je dobojováno. Už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, ovšem domácí dostali k dispozici přesilovou hru, kterou využili a strhli vedení na svou stranu. Hosté ještě také měli šanci na vyrovnání z přesilovky, Berani ji ale ubránili a těsný náskok udrželi až do konce. Ve valašském derby si tak Zlín připisuje tři body, Vsetín dnes zůstane s prázdnou.
59:53'
Domácí si berou oddechový čas.
59:53'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Robin Staněk – 2 min., hákování.
59:53'
Zlínští zachytili puk a poslali ho do prostoru mezi kruhy. Následně pak chtěl zakončit do prázdné Jesse Paukku, ale byl faulován, takže je tu ještě přesilovka pro Zlín.
59:18'
Jesse Paukku zablokoval nebezpečné zakončení Robina Staňka a sklidil za to potlesk místního publika.
59:00'
Zlín je v plném počtu.
58:45'
Hosté hrají v šesti a bez brankáře!
58:10'
Domácí se zatím dobře brání a vyhazují puky daleko od branky Daniela Hufa.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29'
I domácí zbytečně faulovali a pykají za to přesilovkou Vsetína, který se bude snažit o vyrovnání a dá se očekávat hostující tlak.
57:00'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Pavel Sedláček – 2 min., hákování.
56:56'
Zlín právě vstřelil branku!
Početní výhodu Berani využívají a strhávají vedení na svou stranu. Petr Holí našel odražený kotouč a našel přihrávkou na levé straně MARTINA LANGA, který pak trefil částečně odkrytou hostující bránu – 4:3. Asistence: Petr Holík a Aleksi Salonen.
56:27'
Aleksi Salonen z pravé strany vyslal tvrdou ránu, ovšem v brankovišti Vsetína byl připraven Patrik Romančík.
55:41'
Po první akci Zlína se hosté dostali na kotouč a vyhodili ho až před Daniela Hufa. Od něho pak Berani zakládají další akci.
55:32'
Zbytečný faul hostů, když Hryciow podrazil soupeře a nabízí tak přesilovku Zlínu.
55:32'
Michal Hryciow – 2 min., podrážení.
54:37'
Současné vyloučení:
Bedřich Köhler – 2 min., nesportovní chování.

Roman Půček – 2 min., krosček.
53:56'
Zakázané uvolnění stěhuje hru znovu před branku Daniela Hufa a vhazovat se bude před jeho brankou, konkrétně po pravé ruce.
53:13'
Pozor si museli dávat Zlínští znovu na hosty, Pavel Klhůfek se zjevil před Patrikem Romančíkem, jeho svižné zakončení ale domácí brankář kryje. Hra je zastavena a následuje komerční přestávka.
51:13'
Vsetínští se natlačili před Daniela Hufa, tentokráte na něho nenašli recept. Stále tak na ukazateli skóre svítí nerozhodný stav.
50:01'
Jsme ve druhé polovině třetí třetiny, zakázaného uvolnění se dopustili domácí a vše se stěhuje před Daniela Hufa. Buly bude vhozeno na levém kruhu.
47:35'
Vsetín právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Vsetínští definitivně mažou ztrátu a vrací se do hry o body. Pavel Klhůfek vyslal do samostatného úniku LUBOŠE ROBA, který si najel do těsné blízkosti Daniela Hufa, kterého s ledovým klidem prostřelil mezi jeho betony – 3:3. Asistence: Pavel Klhůfek.
47:19'
Šimon Jenáček za brankou Vsetína chtěl rozehrát puk spoluhráčům a podklouzl. I přesto ale hosté míří do akce.
46:36'
Vsetínští ožili a znovu se natlačili před domácí klec, vypracovali si další šanci, ze které ale není vyrovnáno. Nicméně k tomu rozhodně neměli daleko.
44:27'
Bleskově využitá přesilová hra a hosté jsou tak zpět ve hře. Od zadního mantinelu našel mezi kruhu volného PAVLA KLHŮFKA Vít Jonák a prvně jmenovaný pak prostřelil Daniela Hufa, který byl bez šance na reakci – 3:2. Asistence: Vít Jonák a Luboš Rob.
44:02'
Hosté mají šanci na kontaktní branku, když mají k dispozici další přesilovou hru. V jejím začátku se ale dopustili postavení mimo hru a vhazuje se tak ve středním pásmu.
43:42'
Jan Süss – 2 min., podrážení.
42:05'
Hezky sehraná akce domácích a ti jdou do dvoubrankového náskoku. Bedřich Köhler nabil na pravou stranu MICHALU GAGOVI, který střelou z první pověsil kotouč do Romančíkovy sítě – 3:1. Asistence: Bedřich Köhler a Pavel Sedláček.
41:24'
Vsetín se ubránil a už je v plném počtu.
40:56'
Jan Süss poslal kotouč Denisi Kindlovi, který se poté dostal ke střele, ale ta končí jen vedle Romančíkovy klece.
40:24'
Hned v úvodu třetí třetiny to zkusil z pravého kruhu Petr Holík, jeho pokus šel nad branku Romančíka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:24.
Střely na branku: 19 – 18
Také druhá třetina je minulostí a opět přinesla celkem svižný hokej, plný soubojů a šancí. Tuhle část hry ovlivnilo vyloučení hostujícího Markuse Koji, který ostře trefil Zdeňka Sedláka a vyfasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání. Dlouho pětiminutovou přesilovou hru pak využil Zlín v sedmatřicáté minutě, kdy ž se na pravé straně prosadil Martin Lang. Skóre se pak už neměnilo a do poslední dvacetiminutovky tak půjdou s vedením v zádech domácí hráči. Ti navíc ještě budou dohrávat přesilovou hru, takže mají šanci své vedení navýšit.
40:00'
39:45'
Hosté se po zisku kotouče osvobozují a posílají puk až před branku Daniela Hufa. A vypadá to, že v této části hry se už nic nestane a jen se dohrává.
39:24'
Patriks Zabusovs – 2 min., podrážení.
39:24'
Jan Süss se už dostával do akce před branku soupeře, v momentě, kdy chtěl přihrávat byl faulován soupeřem a Berani si zahrají další přesilovou hru.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:49'
Bedřich Köhler – 2 min., podrážení.

Luboš Rob – 2 min., nesportovní chování.
38:33'
Vsetín je v plném počtu.
38:20'
Další jedovka z pravého kruhu, kdy z první pálil Petr Holík, jeho pumelice ale končí jen vedle protější tyče.
37:29'
Hosté poslali puk před branku Zlína a okamžitě mířili střídat. Domácí tak jdou do další akce od svého brankáře.
36:30'
Nyní se to už domácím povedlo a využívají přesilovku. K odraženému puku se na pravé straně dostal MARTIN LANG a švihem ho poté pověsil do hostující branky – 2:1. Navíc přesilovka pro domácí pochopitelně pokračuje dále. Asistence: Petr Holík a Aleksi Salonen
35:42'
Zlín se v přesilové hře zatím trápí a nedaří se mu překonat hostujícího brankáře. Nyní je hra přerušena a vhazuje se po levé ruce Patrika Romančíka.
35:23'
Z levého kruhu natáhl ke střele Nicolas Werbik, ale trefil jen hruď hostujícího brankáře Patrika Romančíka a ten zastavuje hru.
34:43'
A další výhoz puku daleko od Patrika Romančíka a Vsetínští se opět osvobozují. A hned na to střídají.
34:10'
Vsetín se hned po buly u sebe v pásmu dostal na kotouč a odpálil ho až před branku Daniela Hufa. Na začátku dlouhého oslabení tak šetří cenné vteřinky.
33:33'
Markus Kojo – 5 min. + OK, napadení, odpyká Erik Hrňa.
33:33'
Štěpán Bláha od pravého hrazení chtěl přihrát do ohně, ale kotouč sebrali domácí a namířili si to směrem před klec Patrika Romančíka. Tam následoval ostrý faul na Zdeňka Sedláka a vypadá to, že to bude trest na pět minut a do konce utkání.
32:44'
Na řadě je další komerční přestávka.
31:44'
Petr Holík se vysunul u levého kruhu a čekal na přihrávku, ale nedočkal se jí. Stále ale Zlínští drží útočné pásmo a mají snahu o zakončení.
30:39'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a na ukazateli stále svítí nerozhodný stav 1:1. Oba týmy se snaží strhnout vedení na svou stranu, brankáři jsou však zatím proti.
29:49'
Na druhé straně se snažil dostat k zakončení Mikko Salmio, ale ten na puk nedosáhl a rázem tak skončila možnost pro zlínské Berany.
29:03'
Matouš Kratochvil už napřahoval na pravé straně ke střele, když viděl, že mu spoluhráč posílá kotouč, ale tuhle akci zastavil pozorný zákrok jednoho z domácích obránců.
28:11'
Zakázané uvolnění Zlína stěhuje hru před Daniela Hufa a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
27:00'
Opět Zlínští svého soupeře zatlačili před jejich klecí, ale obrana Vsetína pak akci zastavila a dostala touš do neutrální zóny šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
26:35'
Zlínští se opět dostali před branku Patrika Romančíka a ten musel dalším zákrokem hasit nebezpečí před svou svatyní. Hru poté přerušil a bude se vhazovat před jeho brankou. Ještě ale následuje komerční přestávka.
24:56'
Šimon Jenáček dostal nabito na pravý kruh a jeho následná střela pak mířila mezi tři tyče, kde byl však se zákrokem lapačkou připraven Daniel Huf.
24:39'
24:19'
Denis Kindl mezi kruhy napřáhl k pořádné střele a tu kryje opět pozorný Patrik Romančík. Znovu se přerušuje, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
23:39'
Nyní se hosté osvobozují vyhozením puku až před klec Daniela Hufa. Šetří tak další vteřiny ze své početní nevýhody, kterou zatím hrají velmi dobře.
23:13'
Zlínští roztáčí další kolotoč před Romančíkem, ale obrana Vsetína mu pomohla. Následně pak puk dostala do rohu obranného pásma.
22:58'
Jesse Paukku na pravé straně vybruslil do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus v pokleku ukryl mezi betony Patrik Romančík a nechává raději hru přerušit.
22:39'
Michal Hryciow – 2 min., hákování.
21:49'
Po nepřesném zakončení hostů mířili do akce na druhé straně zlínští Berani, kteří zakombinovali před Romančíkem, ale nakonec před ním nevystřelili. Nicméně stále ale drží útočnou třetinu.
21:23'
I Zlín je už kompletní.
20:44'
Zlínští získali puk na svou stranu a hned ho poslali až před klec Vsetína. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
20:30'
Vsetín je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:26.
Střely na branku: 8 – 14
První třetina valašského derby je minulostí. Už ve druhé minutě hry se měnilo skóre, když se mezi kruhy jedovkou prosadil Ondřej Machala a Vsetín měl jednobrankový náskok. O ten ale přišel na konci páté minuty, kdy z dorážky skóroval domácí Nicolas Werbik, když nadvakrát tečoval střelu od modré čáry, a ta skončila v síti. Uvidíme, co nám přinese prostřední dějství, ve kterém se oba týmy budou opět hnát za vedoucím gólem.
20:00'
19:55'
Erik Hrňa to ještě zkusil před Hufem, jeho švih ale končí mimo tři tyče.
19:36'
A znovu je tu hra ve čtyřech na obou stranách, když byl vyloučen Martin Lang za nedovolené bránění.
19:23'
Martin Lang – 2 min., nedovolené bránění.
19:12'
Střela Langa končí na Patriku Romančíkovi a ten posílá kotouč do bezpečí.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:35'
Další možnost pro Zlín, který hraje přesilovou hru a dere se už před soupeřovu klec.
18:30'
Matouš Kratochvil – 2 min., vysoká hůl.
17:14'
Ondračka nahodil puk před Hufa, který neměl problém ho dostat k sobě a poté nechal hru plynout a posílá spoluhráče do akce.
16:34'
Aleksi Salonen se dostal do zakončení z hrany pravého kruhu a orazítkoval tyč vsetínské branky! Velká šance na zvrat pro Zlín skončila zmarem.
15:26'
Hosté se protlačili do další akce před klec Daniela Hufa, Werbik ale před převzetím přihrávky podklouzl a rázem bylo po slibné akci vsetínského celku.
14:46'
Zlín se ubránil další přesile soupeře a už je v plném počtu.
14:03'
Zlínští se vymanili z tlaku Vsetína a puk dostali daleko od branky Daniela Hufa.
13:22'
Od modré čáry střílel Šimon Jenáček, jeho táhlý pokus ale kryje Daniel Huf a raději nechává hru zastavit. Buly po jeho levé ruce.
12:46'
Nyní je na řadě komerční přestávka a po ní si přesilovou hru zahrají hráči Vsetína, když na trestnou lavici putoval Aleksi Salonen za nedovolené bránění.
12:46'
Aleksi Salonen – 2 min., nedovolené bránění.
12:20'
Ondřej Machala na pravém kruhu zakončil švihem, Daniel Huf ale pokus dobře viděl a zapsal poté další svůj zákrok.
11:20'
Zlínští se stále drží v teritoriu Vsetína a vymýšlejí další kombinaci, ze které by mohli udeřit.
10:46'
Bedřich Köhler se zjevil před hostující klecí, tam poté mířila přihrávka, ale znovu se tváří v tvář Patriku Romančíkovi neprosadil.
09:56'
Nyní zase byli pod tlakem zlínští hráči, ale získali puk na svou stranu a od svého brankáře pak zakládají další útočnou akci.
08:54'
V další akci se nyní ocitli Berani, ovšem z levé strany se neprosadil Martin Novák, jemuž střela nesedla a končí jen vedle bližší tyčky.
08:12'
Zlín je v plném počtu a následuje první komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat po levé ruce domácího brankáře Daniela Hufa.
07:58'
Nepřesná střela Matouše Kratochvila a puk má domácí brankář a hra je zastavena.
07:36'
06:50'
Domácí jen nahodili puk do útočného pásma a tam si ho sebrali hosté, kteří se rychle dostali před branku Daniela Hufa, ale zatím se před ním nedokázali prosadit.
06:12'
Síly na ledě se ale brzy srovnaly, za nedovolené bránění putoval na trestnou lavici Jesse Paukku a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
06:12'
Jesse Paukku – 2 min., nedovolené bránění.
05:49'
Jako první mají k dispozici přesilovou hru domácí hráči a už se tlačí před Patrika Romančíka. Ten se musí mít na pozoru.
05:36'
Patriks Zabusovs – 2 min., vysoká hůl.
04:53'
A je vyrovnáno. Čáp pálil od modré čáry a Romančík vyrazil puk před sebe, kde se poté k dorážce dostal NICOLAS WERBIK, napoprvé se sice neprosadil, napodruhé už mu to ale vyšlo a kotouč je ve vsetínské síti – 1:1. Asistence: Zdeněk Čáp.
03:50'
Vsetínští sebrali puk ve vlastním obranném pásmu a hned si to namířili směrem před Daniela Hufa, ten ale nemusel zasahovat, protože na něho nakonec nešel žádný střelecký pokus.
03:28'
A další závar před brankou Romančíka, Bedřich Köhler zblízka tečoval nebezpečně nahození od pravého hrazení, ovšem Patrik Romančík si opět poradil a má další důležitý zákrok na svém kontě.
03:14'
Nyní musel do akce hostující brankář Romančík, který čelil pokusu Zlína. Ale v pokleku dostal puk k sobě a poté také nechává hru zastavit.
01:44'
A je z toho úvodní branka zápasu. Zabusovs si najel na levou stranu a poté viděl mezi kruhy volného ONDŘEJE MACHALU, který jedovkou z první propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Asistence: Patriks Zabusovs a Jan Kern.
01:35'
Po ztrátě kotouče mohli jí to protiútoku hosté, ale ti získali puk zpět a otáčí rychle hru.
01:02'
Hosté se hned vrhli do útočení, zakombinovali před Hufem a z levé strany pak střílel Jakub Teper. Obránce Vsetína ale trefil jen jeho připravený beton a raději pak hru zastavil.
00:01'

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Husa, Zbořil – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, Novák – Salmio, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Süss, Kindl.
Trenér: Jan Srdínko

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Žukov) – Staněk, Š. Jenáček, Hryciow, Teper, Kojo, Ďurkáč, Ondračka – Jonák (A), Klhůfek, Rob (A) – R. Půček, Dědek, Hrňa (C) – Machala, Kern, Zabusovs – Š. Bláha, Kratochvil, Vaňo.
Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Horák, Svoboda – Belko, Malý.
Vzájemná utkání

V derby v probíhající sezóně mají zatím navrch Zlínští, kteří ze tří odehraných duelů hned dvakrát vyhráli. Budou Vsetínští na jejich půdě oplácet a vyrovnají stav na výhry?
VHK ROBE Vsetín

To hosté ze Vsetína už mohou být, dá se říci, v klidu. Jsou na druhém místě tabulky se ziskem devadesáti bodů a přímý postup do čtvrtfinále jim nikdo nevezme, mají ho už totiž s předstihem jisté. Nicméně stále prahnou po bodech, aby jich po základní části získali co nejvíce a aby si druhé místo udrželi. V posledních třech odehraných duelech Valaši dvakrát vyhráli a jednou pak odešli z ledu jako poražený tým. Po výhře 5:1 nad Přerovem pak padli s pardubickým béčkem 2:3 po samostatných nájezdech. Naposledy už ale zase vyhráli, a sice 6:2 proti Sokolovu a na velké derby se tak vítězně naladili. Budou slavit výhru na půdě svého soupeře?

Nejproduktivnější hráči

Luboš Rob 17+31
Vít Jonák 16+21
Erik Hrňa 15+19
Berani Zlín

Zlínští Berani jsou na šestém místě tabulky v Chance lize a dosud nasbírali devětašedesát bodů. Jsou tak na pozici, která by v tuto chvíli znamenala přímý postup do čtvrtfinále play-off. Ale za nimi se na toto umístění tlačí další týmy, které mají minimální ztrátu. Jistého tak zlínští hokejisté nemají nic a musí dále sbírat důležité body, aby si svou pozici udrželi. Zlínští měli třízápasovou šňůru proher, kterou napravili v duelu proti pražské Slavii, kterou porazili 2:0. Naposledy ale nestačili na Třebíč, která vyhrála 2:1 po prodloužení. Budou dnes doma úspěšní? Proti Vsetínu je nečeká nic lehkého. Ale jak se říká, derby nezná favorita a vyhrát může kdokoli.

Martin Novák 11+14
Jan Süss 12+8
Denis Kindl 8+12
Hezký páteční podvečer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je dnes jediný zápas Chance ligy, a to třaskavé valašské derby. V něm si to rozdají rivalové Berani Zlín a VHK ROBE Vsetín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.