1. česká hokejová liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Litoměřice - 7. října 2017   17:00

Litoměřice

Litoměřice to zvládly a dokázaly dnes zvítězit na stadionu Přerova. Domácí sice tlačili, snažili se urvat nějaký bod, ale dnes jim prostě nebylo přáno. Hosté se tedy mohou radovat ze tří bodů a Přerov se musí připravit na další zápasy. Bude totiž určitě chtít dohnat ztrátu a získat další body.
59:55'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Fořt – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
59:55'
Král drží kotouč, na ledě se nám ale ještě strhla bitka.
59:28'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., držení protihráče + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
59:16'
Domácí ještě bojují, ale Král znova zasahuje a připisuje si další úspěšný zákrok.
58:51'
Litoměřice právě vstřelily branku!
RADEK PILAŘ se dostal do úniku, v poslední chvíli byl seknut přes hokejku a nemohl tak zakončit do prázdné branky. Jeho střela trefila pouze tyč, ale rozhodčí nakonec rozhodl pro technický gól. Je rozhodnuto. Bez asistence.
58:28'
Šlahař promáchl, stále je to tedy bez střely.
58:10'
Až nyní se Přerov usadil ve třetině a hledá místečko kudy by dostal puk za Krále.
57:36'
Zubři hrají v šesti, Litoměřice ale vyhodily.
Dnešní utkání sleduje 1909 diváků.
57:12'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Jirásek – 2 min., nedovolené bránění).
57:07'
Domácí přišli o pásmo, soupeř se ale do útoku nedostal a musí se tak znova rychle vracet před svého brankáře.
56:39'
Hosté se dostali k puku, který ihned vyhodili na zakázané uvolnění. Nebudou tak moci střídat a jejich pobyt na ledě se ještě prodlouží.
56:13'
Přerov se usadil ve třetině soupeře, je to ale zatím beze střel.
55:44'
Zubři jsou již v plném počtu a čekají na prostřídání formací. Závěrečný tlak může začít.
55:12'
Dostali se dokonce i do zajímavé šance před Králem, ovšem ani nyní se nedokázali prosadit.
55:03'
Zubři na dvakrát vyhazují a šetří tak cenný čas.
54:19'
Veselý dostal namazáno na další gól, ale odkrytou branku netrefil. Puk byl příliš prudký a hráč hostů jej nedokázal usměrnit za záda povyjetého Klimeše.
54:11'
Zubři ihned vybojovali kotouč, vyhodili a nastřádali cenné vteřinky napadáním rozehrávky soupeře.
53:42'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., sekání).
53:28'
Zubři už jsou možná i nervózní a nedaří se jim rozehrávka. Hosté tak stále častěji vyhazují kotouč.
53:09'
Stejně jako pokus hostů na druhé straně hřiště. Klimeš byl pozorný, pokryl kotouč a po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.
52:49'
Hostům se v posledních minutách daří držet kotouč v obranné třetině Přerova. Teď ale špatně rozehráli a mohl z toho těžit Chmelíč, jeho pokus byl ale jak jinak, než sražen obráncem.
52:13'
Až nyní se Zubři dostali k puku, ale špatně rozehráli a jsou tak znova tam, kde byli před tím.
51:43'
Hostí tak opět střádají čas v rohu kluziště, kde svádějí tvrdé bitvy o kotouč. Rozhodčí zatím nechává hru plynout..
51:09'
Novotný se dostal k pumelici od pravého mantinelu, ale jeho dělová brána minul branku a vyrazila navíc ven z pásma.
50:38'
Hosté vybojovali kotouč v obranném pásmu soupeře, kde o něj ale pokračuje boj u mantinelu. To však Litoměřicím naprosto vyhovuje.
50:08'
Ne však na dlouho, Zubři se znova usadili v pásmu, ale střela Koblara byla opět zblokována. Hosté hrají velmi obětavě.
49:41'
Berger se hnal za pukem, ale sprinterský souboj prohrál a Litoměřice znova posílají puk do bezpečí.
49:11'
Zakázané uvolnění Přerova po špatném pasu na útočníky.
48:33'
Ten se po rychlém průniku dostal k zakončení před Králem, ale litoměřický brankář zůstává stoprocentní.
48:08'
Hosté ale ukousli kousek času. Podařilo se jim chvíli zůstat v útoku a nyní narušují rozehrávku soupeře.
47:31'
Bílek se hnal do protiútoku, naznačil střelu, pokusil se objet branku, ale to se mu nepovedlo a ani ke střele se nakonec nedostal.
46:58'
Střela od modré byla sražena za branku, kde kotouč vybojovali domácí a aktivně se snaží znova se prokousat do zakončení. Jejich tlak je opravdu obrovský.
46:39'
Zakázané uvolnění Litoměřic, které se z tlaku dostávají pouze za tuto cenu.
46:03'
Král spolu s branou vše vyřešili a střely Přerova zůstaly nevyužity. Kotouč navíc skončil na střídačce.
45:37'
Po delší době se i hosté objevili v útoku, ale ani ke střele se nedostali a soupeř znova pospíchá do útoku.
44:57'
Král pokryl nahození. Pude se vhazovat po jeho levici. Hra má teď velký spád a domácí hodně tlačí.
44:28'
Zubři jsou hodně aktivní, tlačí soupeře, ale obrana Litoměřic funguje opravdu na jedničku. Znova vyhazuje kotouč.
44:08'
Zubři přišli o pásmo a musí začínat od svého brankáře, to už je ale soupeř v pěti.
43:28'
Střela od modré znova napálila jen obránce a hra se tak přesunula až ke Klimešovi.
42:59'
Tentokrát už střela k brankáři propadla, domácí se ve skrumáži před brankou dostali i k zakončení, ale to nakonec zamířilo těsně vedle! Velká šance Přerova!
42:37'
Rána od modré opět trefila pouze obránce a puk skončil ve středním pásmu.
42:12'
Zubrům dnes přesilovky moc nejdou. Litoměřice vyhazují přes všechny čáry.
41:47'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Miškář – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
41:29'
Litoměřice se hnaly do protiútoku, ale nedostaly se ani ke střele. Přerov znova míří k obléhání branky soupeře.
40:58'
Zubři se do toho obuli. Zatím jejich střely ale létají kolem branky, stejně jako v předešlých částech zápasu.
40:29'
Poslední třetina nám začala jasnou aktivitou domácího týmu. Tomu nepříjemně ubývá čas a musí něco vymyslet. S první střelou si však Král poradil.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu, která nám konečně nabídla branku. Tu daly Litoměřice po jejich precizně sehrané přesilové hře a zaslouženě se tak ujaly vedení. Přerov byl poté daleko lepší, tlačil se do zakončení, ale ne a ne najít recept na parádní obranu soupeře. Ta blokuje střely a nenechává nejmenší prostor ke kombinaci. Třetí třetina tak bude jistě ještě hodně zajímavá. Začne zhruba v 18:38.
40:00'
39:52'
Zdá se, že ne, Litoměřice vyhazují.
39:24'
O puk se bojuje v obranné třetině hostujícího týmu. Dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace?
39:04'
Zubři špatně rozehráli a museli se hodně rychle vracet aby se dostali ke ztracenému puku dříve než protihráči.
38:36'
Další zakázané uvolnění.
38:26'
Teď se jim však nepovedla kombinace a po nepřesném pasu se musí stáhnout před svého brankáře.
37:52'
Ke konci třetiny již tlak Zubrů definitivně opadl. Litoměřice dobře napadají a znemožňují rozehrávku.
37:19'
A když náhodou nějaká střela ke Královi projde, litoměřický brankář si s ní bez větších obtíží poradí.
36:58'
Sýkora se dostal ke zblokovanému kotouči, ale i jeho pokus byl zblokován. Obrana soupeře dnes funguje na jedničku.
36:29'
Hra se nyní poněkud vyrovnala. Tlak Zubrů je pryč a vědět o sobě dává už i jejich soupeř. Jeho zblokovanou střelu ale přidržuje Klimeš.
36:03'
Hosté z ojedinělé šance málem navýšili své skóre. Jediný obránce soupeře ale zbrzdil protiútok dva na jednoho a skrumáž před brankou následně pro domácí dopadla dobře.
35:43'
Král drží nahození soupeře. Následuje komerční přestávka.
35:27'
Velmi nebezpečná střela Jebavého z kruhu pro vhazování. Klimeš ale jeho dělovku dokázal srazit k mantinelu.
35:00'
Pět minut do konce druhé třetiny kombinují s pukem Zubři, kterým se ale nepovedl přechod přes modrou čáru a rozhodčí situaci navíc posoudil jako úmyslný ofsajd.
34:36'
Hostující tým se dobře brání a to mu zatím zaručuje úspěch. Tlak se ale zvyšuje a Litoměřice vyhazují jen na zakázané uvolnění. Nebudou tak moci střídat.
33:58'
Zatím to však nevede k zajímavější situaci před Králem. Buď jdou střely mimo nebo si s nimi ví brankář rady.
33:30'
Hosté se po delší době ukázali v útoku, ale nedostali se ani ke střele a musí zase rychle do své obranné třetiny. Přerov je nyní jednoznačně lepší.
32:57'
Rozhodčí přerušuje hru a posílá hráče na vhazování do středového kruhu.
32:28'
Nakonec jej vybojoval Přerov, který se dostal i k zakončení, ale střelou z bodu pro vhazování znova neuspěl. Litoměřický brankář je dnes naprosto výborný.
31:57'
Hraje se ve středním pásmu, kde se ani jeden tým nemůže dostat ke kotouči.
31:02'
Hosté jsou již v pěti a soupeř se navíc provinil ofsajdovým postavením.
30:42'
Nahození už propadl až ke Královi, ovšem tam byli opět pozorní obránci, kteří vyhodili puk do bezpečí.
30:12'
Malina se odhodlal ke střele, která prosvištěla těsně kolem tyče. Stejně jako následná rána od modré.
29:47'
Litoměřice opět vyhodily. Zubrům se opravdu hodně nedaří v přesilových hrách.
29:32'
Přerov špatně zakombinoval a již nestihl puk na modré čáře. Píská se tedy ofsajd.
29:13'
Střela od modré trefila znova pouze dobře postavené obránce a puk navíc vypadl ze třetiny.
28:51'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Jandus – 2 min., sekání).
28:42'
Zubři vybruslili zpoza brány, hnali se za vyrovnáním, ale Král byl opět na svém místě.
27:37'
Krásně sehraná přesilová hra hostů.Ti si mezi sebou prohodily několik přesných přihrávek, kdy na konci akce stál VÍTĚZSLAV BÍLEK a po skvělé kolmici otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Filip Hanták, Ondřej Smetana.
27:16'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., nedovolené bránění).
26:59'
Hostující tým kombinuje s pukem a čeká na vhodný okamžik k útočnému výpadu.
26:33'
26:24'
Před brankou Krále vznikla po střele z vrcholu kruhů nepřehledná skrumáž, ale brankář hostů vše vyřešil dobře a zalehl kotouč.
26:01'
A je znova vyhozeno, hosté mohou vystřídat.
25:34'
Zubři jsou zpět, zatím je to však bez přímé střely a branku. Litoměřice bravurně brání.
25:01'
Zubři hrají velmi aktivně tuto přesilovku, jejich první střela ale trefila pouze brankáře a kotouč ihned míří až ke Klimešovi.
24:37'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Helt – 2 min., sekání).
24:23'
Litoměřice se dostaly z tlaku jen díky vyhození na zakázané uvolnění.
23:58'
Velká šance i na druhé straně, kdy se Sýkora zjevil před Králem. Neměl však moc času a hostující brankář bravurně vytěsnil všechny místečka.
23:30'
Smetana dostal namazáno přímo před Klimeše, ale trestuhodně nezamířil mezi tři tyče. To byla ale obrovská šance pro hosty.
22:58'
Zubři se usadili v útoku, kde u mantinelu bojují o kotouč. Soupeř jim ale nedal ani kousek místa a dokázal se dostat do protiútoku.
22:29'
Král vyrazil střelu kousek od modré koncem betonu do rohu a Litoměřice vybojovaly puk. Ten však poslaly pouze na zakázané uvolnění a hra se tak znova přesune do jejich třetiny.
21:58'
Kvasnička se proháčkoval až do zakončení v prostoru mezikruží, ale na výborného Klimeše si nepřišel. Bude se vhazovat po levici přerovského brankáře.
21:18'
Zakázané uvolnění Zubrů.
20:58'
Fořt neviděl volného spoluhráče, který čekal na přihrávku a zakončoval by do prázdné brány. Jeho střela Krále nepřekvapila a dostal pořádně vyčiněno.
20:29'
Do druhé třetiny vstoupili opět úspěšným vhazováním Zubři, ke střele se ale nedostali a pásmo neudrželi.
20:01'
Máme za sebou opravdu rychlou první třetinu, která nabídla hokej nahoru dolů. Ani jeden tým nemá extra navrch, ovšem možná o něco nebezpečnější byly Litoměřice, které svého soupeře několikrát velmi zajímavě ohrozily. Klimeš však zatím odolává a drží svůj tým nad vodou. Své šance měli i Zubři, ale ne tak nebezpečné jako jejich soupeře. Druhá třetina začne zhruba v 17:47.
20:00'
19:58'
Pilař utekl na pravé straně a tísněný časem zkusil střelu příklepem z bodu pro vhazování v útočné třetině. Klimeš jej vychytal a v první třetině se tak branky nedočkáme.
19:45'
Ještě jedno přerušení před koncem třetiny. Rozhodčí přesunuje hru vhazováním do střední třetiny.
19:17'
Litoměřice se snažily prodrat se do protiútoku, ovšem obrana soupeře zapracovala na jedničku a další pozdvižení neumožnila.
18:49'
Zubrům na druhé straně nevyšla střela od modré a Král udržel kotouč. Bude se vhazovat v obranné třetině hostů.
18:28'
Veselý dostal namazáno před Klimeše, kde se zjevil úplně sám, zamíchal s pukem, ale trestuhodně minul branku. Mohli jsme mít krátce před koncem první třetinu otevřené skóre!
17:59'
Klimeš si poradil se střelou od levého mantinelu a Zubři se dostali k puku. Budou tak moci postupovat do útoku.
17:28'
Hraje se opravdu hodně vyrovnaný hokej. Zdá se, že první gól dnes bude opravdu velká výhoda.
16:53'
Komárek zprava trefil Klimeše do masky a i následné doklepnutá přerovský brankář za svá záda nepustil. Skóre se stále nemění. Pokračovat se bude po menší úpravě výstroje Klimeše.
16:27'
Střelu od modré vyrazil pozorný domácí brankář a snaha o dorážku soupeře přišla vniveč. Zubři se ubránili.
15:59'
Domácí přišli o pásmo, jejich soupeř tak má šanci na útočný výpad.
15:37'
Král ukryl kotouč ve výstroji po lehké střele od pravého mantinelu. Litoměřice mohou vystřídat a navíc nás čeká komerční přestávka.
15:09'
Domácí se po delší době ocitli v útoku, ale jejich střela minula cíl a soupeř poté po špatné rozehrávce vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění.
14:26'
V ještě lepší pozici se ocitl Jirásek, ale ani on na Klimeše nevyzrál. Přerov může děkovat svému brankáři. Poslední okamžiky se obraně úplně nedaří.
13:57'
Hraje se nahoru dolů. Zajan dostal puk před Klimeše, ale zády brance nedokázal zasunout puk.
13:29'
Špatná rozehrávka domácích zůstala nepotrestána, pokus o rychlou kombinaci soupeři nevyšel.
12:58'
Pilař se pokusil najít někoho ze spoluhráčů před brankou, ale jeho přihrávka zpoza brány nikoho nenašla.
12:26'
Zubři uklidňují hru za vlastní brankou a čekají na prostřídání formací.
11:54'
Střelu od modré Král nebezpečně vyrazil, ovšem k následné dorážce se útočící hokejisté nedostali a Litoměřice se v poklidu osvobodily.
11:17'
Bílek si sjel s kotoučem od modré skoro až do prostoru v mezikruží, ovšem jeho jedovatá rána taháčkem prosvištěla pouze kolem tyče domácí brány.
10:52'
Nahození Král v klidu pokryl a co víc, dokázal i rychle rozehrát a Zubři si tak vhazování v útočném pásmu nevybojovali.
10:18'
Rychlejší pasáž hry přerušuje pokus o pas Litoměřic, který končí pouze na zakázaném uvolnění.
09:23'
Až teď se k němu dostali domácí hokejisté, kteří vyjeli do rychlého protiútoku, ovšem jejich přihrávku přes šíři hřiště zachytila obrana.
08:49'
Hosté se usadili v útočné třetině, jejich první pokus zamířil vedle, ale i poté vybojovali kotouč pro sebe.
08:02'
Krásná akce domácích, kdy naprosto vyšachovali obranu Litoměřic. Následná zpětná přihrávka do prostoru před bránou ale Procházkovi úplně nesedla a střela skončila těsně vedle!
07:44'
Bílek zkusil střelu od mantinelu, ale Klimeš si s jeho lehkým pokusem bez obtíží poradil.
07:31'
Domácí jsou stále aktivnější, ovšem přes houževnatou obranu soupeře se jim nedaří se probojovat.
06:57'
06:07'
Šlahař zavezl kotouč do útočného pásma. Zubrům se ale nedaří dostat se ke střele, která by mohla ohrozit Krále.
05:39'
A znova. Domácím se jejich přesilovka zrovna dvakrát nedaří. Alespoň prozatím.
05:20'
Střela od modré byla sražena do rohu kluziště, kde se k puku dostaly Litoměřice a ihned vyhodily kotouč do bezpečí.
04:57'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Jandus – 2 min., hákování).
04:46'
Zubři se rychle vrátili do pásma, kde nahodili kotouč na Krále a vybojovali alespoň vhazování v útočné třetině po jeho pravé ruce.
04:07'
Procházka neposlal ideální přihrávku na Novotného a vyhnal jej až zpět za vlastního brankáře.
03:35'
Z pravé strany se po úniku dostal ke střele Veselý, ovšem jeho tvrdý pokus příklepem Klimeš bez větších obtíží zpacifikoval. Vhazování po jeho pravici.
02:58'
Domácí vypadají o něco aktivněji. Čáp střílel od modré čáry, ale trefil stínujícího hráče, hosté rychle vyhazují.
02:24'
Střela z toho ale nebyla, naopak se k puku dostaly Litoměřice a potrápily obranu soupeře. Klimeš si ale střelu z bodu pro vhazování pohlídal a zákrokem lapačkou nezklamal.
01:58'
Hosté se ubránili, vyvezli kotouč a dokázali se tak ubránit. Domácí už ale znova v útočném pásmu.
01:25'
Přerov se udržel v pásmu, poslal dvě střely od modré čáry, ovšem ani jednou neuspěl. Litoměřice ale pod tlakem vyhazují pouze přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
00:53'
Zubři následně vybojovali puk a vyrazili do protiútoku. Jejich střela z vrcholu kruhů již byla přesnější, ale na Krále si nepřišla. Ten podržel kotouč.
00:29'
Úvodní buly vyznělo lépe pro domácí, ale ti o míč rychle přišli a v útoku se tak prezentoval jejich soupeř, ovšem první střela šla mimo.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Plášek (A), T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Jandus, Pavlas (C), Smetana (A), Kvasnička, Jebavý, Strejček – Jirásek, J. Veselý, Bílek (A) – Stříbrný, J. Šimeček, Helt – R. Pilař, Miškář, Kantner – Zajan, Hanták, Komárek.

Rozhodčí: Fiala, Přikryl – Krátký, Zmeškal.

HC ZUBR Přerov

Zubrům se možná až nečekaně daří a po sedmi výhrách a pouhých dvou prohrách jsou o skóre na druhém místě s devatenácti body před Českými Budějovicemi. Na první Kladno jim navíc chybí pouhý bodík. Zubři za sebou mají šňůru čtyř vítězství v řadě, kterou nastartovali výhrou nad Ústí, poté porazili i Vary, Kladno a v posledním utkání i Benátky. Není tedy divu, že se přerovský klub pohybuje tak vysoko.

Jedním z důvodů dobré pozice v tabulce jsou individuální statistiky hráčů. Těm vládne Roman Pšurný s deseti body, který je zároveň nejlepším asistentem týmu (šest přihrávek), hned dva krátí mají o bod méně – Tomáš Fořt a Milan Procházka.
HC Stadion Litoměřice

Hosté okupují šesté místo poté, co si připsali pět výher a čtyři prohry při naprosto vyrovnaném skóre 26:26. Se čtrnácti body jsou tedy v té lepší polovině tabulky a na pátý Frýdek Místek jim chybí tři body. Litoměřicím se ale poslední zápasy trochu přestalo bavit a tak spadly z lepší pozici, na které byli v sedmém kole.

Přišla totiž prohra s Karlovými Vary a poté po samostatných nájezdech i s Kladnem. Nutno však podotknout, že Litoměřice měly opravdu velmi složitý los v posledních kolech. Hosté tak pojedou do Přerova s jediným cílem a to prolomit smůlu z posledních dnů.

Pomoci by k tomu měl nejlépe bodovaný hráč Litoměřic – Aleš Pavlas s osmi body či nejlepší střelci Matěj Chalupa a Vítězslav Bílek se čtyřmi zásahy.
Dobrý den u desátého kola WSM ligy, ve které se představí aktuálně druhý Přerov proti šestým Litoměřicím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.