Eliod -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Pardubice - 25. ledna 2018   18:00

06:07' Furch  • 24:26' Žák  • 24:52' Fajmon  • 35:00' Rašovský  • 56:52' Malý
Pardubice
Pardubice
12:20' Marha   • 32:26' Herčík   • 36:44' Hledík
Brno
Vystavěl (Nešťák) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmim, Vyroubal, Masař.
Čuňočka –Brzobohatý, Procházka.
DRFG Arena, Brno
Pardubice
Ševčík (Batěk) – Vašíček, Kaštánek, Pavlík, Tvrdník, Odehnal, Hrdlička, Červenka – Hebek, Kubíček, Marha, Herčík, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík.

Utkání končí. Třetí třetina přinesla vyrovnanou bitvu, ve které se Pardubice marně snažily o vyrovnání. Kometa rozhodla o svém vítězství po chybě hostujícího Marhy v 57. minutě, kdy dvoubrankového vedení Brnu obstaral Malý. Pardubice to zkoušely ještě v závěru třetí třetiny při hře bez brankáře, ale Vystavěl předvedl spolehlivé zákroky a větší zdramatizování zápasu nepřipustil. Kometa si tak po dnešním utkání upevňuje vedoucí pozici v nadstavbové skupině D. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a z Brna přeji příjemný zbytek večera.
59:56'
Před Vystavělem se ke kotouči dostal ještě Marha, jenž se snažil bekhendem vyzrát na Vystavěla, branku však těsně minul.
59:38'
Další pokus v podání Kaštánka a opět spolehlivý zákrok brankáře Vystavěla.
59:31'
Oddechový čas pro hosty.
59:31'
Kaštánek vypálil z voleje, na jeho ránu však pohotovu lapačkou vyzrál připravený brankář Vystavěl.
59:26'
Zakázané uvolnění Komety.
59:05'
Pardubice hrají bez brankáře a pokusí se zdramatizovat závěr utkání.
59:01'
Odehnal se dostal ke střele od modré čáry, branku však minul.
58:25'
Kometa je při bránění pozorná a momentálně nepouští pardubické hráče k možnosti zaútočit.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:52'
Kometa právě vstřelila branku!
Nyní se však trestuhodné chyby dopustil pardubický Marha a toho dokázal dokonale využít JAKUB MALÝ, jenž si nabruslil před Ševčíka a dokázal zasunout kotouč za brankovou čáru. Bez asistence.
55:57'
Třetí třetina si drží stálý trend, jsme svědky hokeje nahoru dolů. Dá se očekávat, že Pardubice budou v závěru chtít dostat Kometu pod tlak a pokusit se vyrovnat, zatím se ale hraje vyrovnaný hokej.
55:00'
Masař vyzval ke střele Holotíka, jeho projektil Ševčík vyrazil, Kometa však pokračuje v útočné akci.
54:09'
Na druhé straně se úspěšným zákrokem znovu prezentuje brankář Vystavěl, jenž zastavil střelu pardubického obránce Tvrdníka.
53:29'
Na ledě se začíná přiostřovat, rozhodčí opět musel řešit potyčku u mantinelu, vylučovat se však nebude.
53:03'
Harmim nyní naservíroval puk Rašovskému, jenž okamžitě vystřelil, Ševčík opět bez problému vyrazil.
52:17'
Kometa v ofsajdu.
51:22'
Nyní ovšem mohl pardubický Herčík potrestat nepřesnou rozehrávku brněnských obránců, najel si s kotoučem mezi kruhy, Vystavěl však brněnské vedení zatím drží!
51:03'
Nepřesná rozehrávka Pardubic končí zakázaným uvolněním.
50:54'
Žák se s kotoučem dokázal vymotat přes skrumáž pardubických obránců a vystřelil, Ševčík udržel kotouč ve své výstroji a vhazuje se po jeho levici.
50:26'
Oba celky hrají v plném počtu.
49:53'
Masař nyní napřáhl a jeho přízemní střela mířila k tyči pardubické brány, betonem však zasáhl Ševčík a prudkou ránu brněnského útočníka zneškodnil.
48:26'
Nyní mimo hru se strhla bitka mezi pardubickým Hrdličkou a brněnským kapitánem Rašovským, oba borci jsou potrestání dvouminutovým trestem. V případě brněnského hráče jde o nedovolené bránění, Hrdlička pak pyká za hrubost.
47:39'
Marha nyní s kotoučem obkroužil brněnskou branku a snažil se najít skulinku ve výstroji brankáře Vystavěla, ten však nedopustil pardubické vyrovnání a hru přerušil.
47:01'
Hra je ve třetí třetině velmi vyrovnaná, útočné akce se střídají na obou stranách, hraje se navíc disciplinovaně.
46:16'
Zakázané uvolnění Pardubic.
45:21'
Šťastný se s kotoučem vydal po levém křídle do brněnské třetiny, zkusil Vystavěla nachytat střelou z nulového úhlu, ale brněnský brankář jeho snahu vyrazil ramenem.
44:35'
Na druhé straně se nyní snaží Kometa o pátou branku, ale naráží na pohotovou obranu pardubických hráčů.
43:15'
Pardubice se dostali ke kombinaci v útočném pásmu, od modré čáry nakonec vypálil Pavlík, Vystavěl měl však na jeho střelu pohodlný výhled a kotouč ukryl ve své lapačce.
42:11'
Pokus Rašovského od modré čáry nevyvedl Ševčíka nikterak z míry a pardubický brankář vyrazil kotouč do rohu obranného pásma.
41:09'
Protiútok Pardubic, který vedl Šťastný, poslal kotouč do jízdy Hrdličkovi, do jehož střely vložil hůl bránící hráč Komety a i díky tomu nemusel brankář Vystavěl zasahovat.
40:07'
Pardubice se ihned po vhazování snažily natlačit do útočného pásma, ale jejich snahu brzdí ofsajd.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli celkem pět branek a celkově i tempo hry bylo vyšší než v třetině první. Kometa v úvodu prostředního dějství ustála pardubický nápor a v přesilové hře se dostala do vedení, Hned po vstřelení vedoucí branky se Brňanům podařilo odskočit do dvoubrankového náskoku. Pardubice ovšem dokázaly držet krok a ve 33. minutě snížil Herčík. Kometa však šla opět do dvoubrankového vedení zásluhou Rašovského. Kontakt východočeského týmu pak obstaral Hledík a před třetí třetinou je tak skóre utkání i nadále otevřené. Šance se rodily na obou stranách a výborné zákroky si připsali i oba maskovaní muži, uvidíme, zda se Kometě podaří vedení udržet, případně Pardubicím srovnat či otočit stav utkání. Závěrečná třetina odstartuje v DRFG Areně v 19:42.
40:00'
39:40'
Doslova dobývání pardubické brány, Ševčík nedokázal udržet kotouč a po dorážce se natáhl Sedláček, jenž se snad na třikrát snažil procpat kotouč do pardubické branky, na pomoc přispěchal ještě Furch, ale Východočeši tuto situaci i s notnou dávkou štěstí ustáli.
38:50'
Pardubice hrají v plném počtu.
38:36'
Kometa dlouze svírala Pardubice v obranném pásmu a na svou slibnou příležitost si trpělivě počkala. Žák dokázal zpoza branky najít dobře najetého Masaře, jenž však z bezprostřední blízkosti trefil pouze připraveného Ševčíka, následný závar pardubická obrana dokázala ustát.
37:29'
Pardubicím se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
36:50'
Přesilová hra pro Kometu Brno, kterou soupeři zbytečně připravil hostující Hledík, dvě minuty za nesportovní chování.
36:44'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice se opět dotahují na rozdíl jediné branky! Kaštánek v útočném pásmu poslal kotouč na DANIELA HLEDÍKA, jenž dokázal prostřelit Vystavěla. Asistence: Vít Kaštánek.
36:09'
Holemý ihned po buly vypálil na pardubickou branku, Ševčík vyrazil puk před sebe a ve vyložené pozici se ocitl Žák, kotouč však promáchl a z tutové příležitosti nakonec nic nebylo.
35:47'
Kometa hraje v plném počtu.
35:00'
Kometa si bere zpět dvoubrankový náskok! Nepřesnou rozehrávku Pardubic zachytil VÁCLAV RAŠOVSKÝ a vydal se s pukem vstříc Ševčíkovi, zvolil kličku do bekhendu, která na pardubického brankáře platila. Bez asistence.
34:41'
Přesilová hra Pardubic končí. Menší trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Herčík. Hrát se bude 4 na 4.
34:20'
Kometa se osvobozuje.
33:47'
Trest pro Kometu Brno, menší trest fasuje Holotík a Pardubice si zahrají dnes již čtvrtou početní výhodu, ve které budou mít možnost vyrovnat.
32:26'
Pardubice jdou do kontaktu! Od modré čáry nahazoval kotouč do skrumáže před brankou Červenka, brankář Vystavěl měl zakrytý výhled a toho využil DANIEL HERČÍK, jenž dokázal puk usměrnit za záda brněnského brankáře. Asistence: Kryštof Červenka, Daniel Hledík.
31:02'
Po vhazování se kotouč dostal na osamoceného Zdeňka Pavlíka, jenž se řítil na Vystavěla, pardubický útočník zkoušel podobně jako jeho spoluhráč před chvíli kličku do bekhendu, ale Vystavěl se znovu dokázal prezentovat pohotovým zákrokem a podržel brněnský tým!
30:40'
Kometa nyní dlouze držela útočné pásmo, kde se však potkávala s aktivní obranou Východočechů, nakonec se ke kotouči dostal domácí Masař, jenž obkroužil branku a snažil se překonat Ševčíka, pardubický brankář se však stačil včas přesunout a prostor u bližší tyče ucpal.
29:27'
Pardubice po delší době získávají možnost vhazování v útočném pásmu, neboť Holemý poslal kotouč s pomocí plexiskla do ochranné sítě.
28:20'
Brňané se nyní hnali na pardubickou branku v přečíslení 3 na 1, akci vedl Rašovský, jenž nejprve přihrál do mezikruží Žákovi, ten se snažil vylepšit pozici pro Sedláčka, posledně jmenovaný však ještě chtěl akci vyšperkovat zpětnou přihrávkou na Rašovského, což se této kombinaci stalo osudným.
27:59'
Kometa Brno hraje v plném počtu.
27:24'
Kaštánek nyní vyslal do samostatného úniku Matěje Kloze, ten zkoušel Vystavěla překonat kličkou do bekhendu, ale brněnský brankář se roztáhl a kontaktní branku Pardubicím znemožnil!
26:53'
Pardubicím se však ani tato početní výhody příliš nedaří, nyní se dokonce mezi obránci prokličkoval k zakončení Kos, Ševčík vyrazil.
25:59'
Pardubice budou mít nyní příležitost ke vstřelení kontaktní branky. Vyloučen Sedláček na dvě minuty za podražení.
24:52'
Brňané se nyní prosazují i ve hře pět na pět! Individuální akcí se prezentoval PATRIK FAJMON, mohl si ještě vybrat komu ze svých spoluhráčů zvýhodní střeleckou pozici, ale nakonec vzal zakončení na sebe a udělal dobře, neboť jeho rána byla nechytatelná. Asistence: Petr Žák.
24:26'
Tlak do brány se Kometě vyplatil a využívá druhou početní výhodu v dnešním utkání! Furch dokázal kotouč dostat do předbrankového prostoru, kde se zrodil zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval PETR ŽÁK, jenž dokázal zasunout kotouč za bezmocného Ševčíka. Asistence: Dominik Furch, Jan Holemý.
24:19'
V úvodu početní výhody si na pravý kruh najel Malý a tvrdou střelou prověřil pozornost Ševčíka, ten dokázal jeho ránu ukrýt ve své výstroji.
24:08'
Nyní se však Pardubice budou muset bránit, dvě minuty za podražení pro Ondřeje Šťastného.
23:45'
Pardubice jsou momentálně na koni, Herčík z otočky trefil brankovou konstrukci!
23:29'
Kaštánek nahazoval kotouč na brněnskou branku, Vystavělovi clonil Kloz, brněnský brankář kotouč vyrazil, ale pak se musel natahovat, aby puk ukryl ve své moci před dotírajícím Klozem.
22:32'
Pardubice nyní přitlačily, Hebek to zkoušel prudkou střelou z úhlu, Vystavěl jeho pokus zneškodnil.
21:20'
Hledík si nyní všiml výborně postaveného Herčíka, přihrávka prvně jmenovaného však byla příliš prudká a od hokejky Herčíka se puk pouze odrazil mimo brněnskou branku.
20:47'
Pardubice znovu v ofsajdu.
20:30'
Úmyslný ofsajd na straně Pardubic.
20:17'
Kometa se ihned vrhla do útočného pásma, kde se snaží založit kombinaci.
20:01'
První třetina utkání mezi Kometou a Pardubicemi je za námi. Oba celky se v první periodě dokázaly jednou prosadit. Skóre zápasu otevřela Komety, když přesilovou hru využil Furch. Pardubice měly k dispozici dvě početní výhody, ale ani v jedné nedokázali dobře bránící Kometu příliš zatlačit. Vyrovnání se však pardubický celek dočkal při hře pět na pět, když se dokázal prosadit Marha. Kometa měl v první třetině více ze hry, ale Pardubice si dokázaly vytvořit zajímavé šance. Prostřední dějství vypukne v Brně v 18:50.
20:00'
19:39'
Holotík nyní vyslal do úniku po levém křídle Kose, ten si najel do slibné střelecké pozice, ale na připraveného Ševčíka vyzrát nedokázal.
19:21'
Snaha Komety o proniknutí do útočného pásma končí ofsajdem.
18:19'
Slibná kombinace pardubického týmu, Kaštánek zachytil kotouč na modré čáře, kde jej poslal na hůl Šťastného, ten si dobře všiml uvolněného Tvrdníka, jenž svou střelou protáhl brankáře Vystavěla!
17:36'
Pardubice nyní usazené v útočném pásmu, dvakrát zkoušel vystřelit Kubíček, ale obě jeho rány byly zablokovány brněnskými obránci.
16:45'
Kometa hraje v plném počtu, přesilové hry dnes zatím nejsou silnou zbraní hostujícího týmu.
16:31'
Marha nahazoval kotouč na branku, kde číhal Pavlík, ale nedokázal kotouč trefit a ten si našel cestu mimo brněnskou branku.
15:45'
Pardubicím se početní výhoda opět příliš nedaří, Fajmon odpálil kotouč až k Ševčíkovi.
15:06'
Rašovský však dokázal vyvést kotouč do obranného pásma Pardubic, kde Brňané ušetří vteřiny z oslabení.
14:45'
Nyní ovšem útočný pokus Pardubic zastavil Holemý jen za cenu faulu a půjde si odpykat dvě minuty za faul kolenem.
14:38'
Ani jednomu z týmu se teď moc nedaří prosadit do útoku a hra se tak odehrává ve středním pásmu.
13:22'
Pardubický Červenka nyní nerozehrál vůbec dobře a Ševčík byl nucen kotouč přikrýt pod svou rukavicí, vhazuje se před pardubickou brankou.
13:06'
Pokud Malého nyní nenadělal pohotové lapačce Ševčíka vážnější problémy, pardubický brankář se ještě snažil rychle rozehrát, ale píšťalka rozhodčího byla rychlejší.
12:20'
Pardubice se dokázali z brejkové situace prosadit a skóre je srovnáno! Pavlík si všiml rozjetého ŠIMONA MARHY, jenž upaloval s kotoučem na Vystavěla a dobře mířenou střelou zápěstím maže jednobrankový náskok Komety. Asistence: Zdeněk Pavlík.
12:01'
Hrdlička nyní vzal kotouč na sebe a vyvezl jej z obranného pásma Pardubic, dokonce připravoval i příležitost pro Odehnala, ale ten na dobře mířenou přihrávku již nestačil dosáhnout.
10:56'
Agilní obránce Komety Žák nyní dokázal kotouč dostat až do předbrankového prostoru, odkud vypálil příklepem, ale skulinku mezi Ševčíkovými betony nenašel, Pardubičtí však až příliš laxně nechali Žáka proniknout ke své brance.
10:28'
Holemý vypálil od modré čáry, jeho ránu ukryl Ševčík ve své lapačce a bude se vhazovat po pravici pardubického brankáře.
10:09'
Pozorná defenzíva Brňanů opět hostům nic moc nepovoluje a okamžitě otáčí hru.
09:09'
Kometa Brno hraje v plném počtu, Pardubicím se přesilová hra vůbec nepovedla.
08:52'
Kometa nyní dokonce i ve čtyrech operuje v útočném pásmu a sbírá cenné vteřinky.
08:06'
Až nyní se Pardubice dokázali usadit v útočném pásmu, ale zatím to je bez střelby, Vystavěl odražený kotouč od mantinelu ukryl ve své vyrážečce a domácí mohou v klidu vystřídat.
07:30'
Kometa se zásluhou Holcmana osvobozuje a navíc získává vhazování v útočném pásmu.
07:17'
Pardubice ovšem nedokázaly teď kotouč udržet v útočné třetině a při pokusu o rychlý návrat se dopouštějí postavení mimo hru.
07:09'
Přesilová hra tentokrát pro Pardubice. Vyloučen Rašovský na dvě minuty za hákování.
06:58'
Pardubický Hledík se řítil do útoku, ale byl včas zastaven bránícím Furchem.
06:07'
Domácí tým využívá přesilovou hru! Kometa od úvodu početní výhody dokázala Pardubice držet zamknuté v jejich obranné třetině a odměnou je jí úvodní branka dnešního utkání. Holemý nahodil kotouč na branku, který Ševčík stačil vyrazit, letící kotouč však za jeho záda dokázal sklepnout DOMINIK FURCH. Asistence: Jan Holemý, Václav Rašovský.
05:35'
První vyloučení v dnešním utkání. Přesilovou hru si zahraje Kometa Brno, hostující Hrdlička vyloučen na dvě minuty za podražení.
05:17'
Pardubičtí se po nepříliš výrazném úvodu osmělili a podnikají útočné výpady.
04:26'
Velká příležitost Pardubic, konkrétně Šimona Marhy, jenž se dokázal s kotoučem probít skrz brněnské obránce a dostal se až před Vystavěla. Koncovka mu však nevyšla podle jeho představ a brněnský brankář si tak připsal velmi důležitý zákrok!
04:11'
04:03'
Hostující Lichtag dokázal kotouč zavést do obranného pásma Komety a lehkou střelou bekhendem přinutil domácího brankáře Vystavěla k prvnímu zákroku v dnešním utkání.
03:48'
Východočeši brání opravdu zodpovědně, Kometa to má s prosazením se velmi těžké.
02:48'
Kometa je v úvodu více na puku, Pardubice však zatím nepovolily modrobílým výraznější brankovou příležitost.
02:11'
Holemý. zavezl kotouč hluboko do útočného pásma a z ostrého úhlu se už řítil na pardubickou branku, než však stačil zakončit byl odzbrojen a následný závar před brankou hosté ustáli bez úhony.
01:16'
Sedláček poslal kotouč na Kose, jenž z první vystřelil, ale jeho střelu brankář Ševčík krotit nemusel, neboť byla sražena do ochranné sítě.
00:24'
Na úvodním buly uspěli hráči Pardubic, ovšem daleko se s kotoučem nedostali a Kometa je nyní usazena v útočném pásmu.
00:01'

HC Kometa Brno: Nešťák (Vystavěl) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmim, Vyroubal, Masař.

HC Dynamo Pardubice: Batěk (Ševčík) – Vašíček, Kaštánek, Pavlík, Tvrdník, Odehnal, Hrdlička, Červenka – Hebek, Kubíček, Marha, Herčík, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík.

Rozhodčí: Čuňočka –Brzobohatý, Procházka..
HC Kometa Brno: Brňané se snaží v prolínací části napravit nepříliš povedený dojem z první poloviny sezony a deset kol před koncem nadstavbové části jsou ve vedení skupiny D. Největším pronásledovatelem Komety je s pětibodovou ztrátou druhý Havlíčkův Brod, sok z Vysočiny má navíc zápas k dobru, a tak dnes modrobílí zcela jistě nebudou chtít nechat nic náhodě a v dnešním utkání na domácím ledě proti Pardubicím se budou snažit potvrdit roli favorita.
HC Dynamo Pardubice: Východočeši se aktuálně nacházejí na třetí příčce extraligové skupiny D, ztráta na vedoucí Kometu čítá 15 bodů a zápas k dobru. Dnes se tedy budou Pardubičtí pokoušet o stáhnutí velkého brněnského náskoku a oživení nadějí na postup do vyřazovací části, kterou si zahraje pouze vítěz této skupiny.
Dobrý podvečer z Brna. Kometa se dnes v rámci ELIOD extraligy mladšího dorostu utká s celkem Pardubic. Domácí Brňané by rádi udělali další potřebný krok k jistotě postupu do vyřazovací části. Pro Kometu půjde o třetí z pětidílné domácí série.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.