Hokejová Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bolzano : Stavanger - 18. října 2023   19:45

Stavanger

Stavanger zakončil tento ročník Ligy mistrů vítězstvím 1:0 na ledě Bolzana. Hosté od začátku herně ztráceli, v polovině zápasu dokonce měli jen tři střely na branku, ale ve 33. minutě se prosadili v přesilovce a své vedení uhájili až do konce. Nutno ale doplnit, že ve třetí třetině Norové svůj výkon zlepšili. Jediným střelcem utkání se tedy stal hostující útočník Kissel, který v závěru mohl přidat druhou branku. Stavanger tedy v letošní CHL končí na 21. místě se ziskem čtyř bodů, Bolzano je o příčku pod ním, ale Italové získali pouze jediný bod. Hůře na tom byly už jen celky Aalborgu a Košic.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
59:58'
Ještě jedno buly v obranném pásmu Oilers bude vhozeno. Bolzano už ale vůbec nemá čas na vyrovnání.
59:40'
Henriksen ze středního pásma minul odkrytou klec, trefil pouze její boční stranu.
59:15'
Domácí už hrají bez brankáře a kombinují v útočné zóně.
58:47'
Kissel pádil úplně sám na domácí branku, aby přidal svůj druhý gól v zápase. Rána hostujícího útočníka se od horní tyče odrazila do ochranné sítě.
58:14'
Oddechový čas pro tým HC Bolzano.
58:14'
Bolzano už nechává v defenzívě trochu více místa. Toho mohl využít Gran, který svou střelu ale namířil na hruď gólmana.
57:36'
Teď si hostující brankář nebyl situací moc jistý, ale s přispěním obránců to nakonec zvládl.
57:02'
Langan nabral na pravém křídle obrovskou rychlost, ale gólman proti němu vyjel a ránu vyrazil do rohu kluziště.
56:02'
Hoekstra zastavil nebezpečnou střelu od modré čáry. Na brankovišti se posléze snažil dorážet Mantenuto.
55:24'
Na zakázané uvolnění vyhazují kotouč domácí. Bude se vhazovat po levici gólmana Valliniho.
54:40'
Valentine nahazoval černou gumu od modré čáry. Poté se domácí provinili ofsajdem.
54:06'
Hoekstra předvedl další jistý zákrok, po kterém se norský celek ubránil vyhozením. Icing se ale nepískal.
53:42'
Thomas dostal do tandemu šikovnou přihrávku, jenže bránu netrefil. Domácí ale pokračují v aktivitě.
52:50'
Bolzano má před sebou už jen sedm minut, aby tento duel minimálně srovnalo. Určitě nechce končit letošní LM s pouze jedním získaným bodem.
51:56'
Na druhé straně musel dávat pozor Vallini, jenž si dokázal pokrýt ránu od modré čáry.
51:34'
Lessio po přechodu do útočného pásma hledal spoluhráče u modré čáry, jenže přihrávka to přesná nebyla.
50:32'
Domácí mužstvo tentokrát při útočném snažení zastavil ofsajd.
49:53'
Přečíslení dvou na jednoho! Ford našel u zadní tyče Thomase, kterého ale výtečně vychytal Hoekstra. Brankář norského týmu chytá výborný duel.
49:19'
McClure dostal na hokejku přihrávku spoluhráče a rázem se objevil v tutové šanci. Zamířil ale jen a pouze do boční sítě.
49:00'
Miglioranzi napřáhl přesně po devíti odehraných minutách ve třetí periodě od modré čáry. Jeho dělovku vyrazil Hoekstra nad sebe.
48:07'
Pietroniro nerozehrál z vlastní třetiny úplně ideálně, ale to stejné lze napsat o hostech. S rozehrávkou svému týmu vypomohl Vallini.
47:36'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, tentokrát mají kotouč na hokejkách domácí.
47:07'
Gazley si najel na levý kruh, odkud kotouč tlačil k přední tyči, ovšem vyrážečka Hoekstry byla pozorná.
46:16'
Oilers se snažili dostat do útočného pásma, avšak kotouč jim utekl. Přece jen ale pak vznikly problémy před brankářem Vallinim.
45:25'
Frank se uvolnil u zadní tyče, jenže střílenou pobídku promáchl. To byla slušná šance domácích hokejistů.
44:46'
Hosté už měli za sebou poměrně dlouhé střídání, a proto kotouč jen nahodili do útočného pásma.
44:09'
Husebø se snažil protlačit vpřed po pravém křídle, ale když už se po kotouči natahoval, upadl na zem.
43:12'
Stavanger se oproti první a začátku druhé třetiny rozhodně zlepšil. Daleko častěji jezdívá do útočné třetiny.
41:11'
Dineen se už po skončení dvouminutového trestu dostal dopředu a nevypálil vůbec špatně. Vallini ale zakročil.
40:26'
Vandane byl úplně volný u modré čáry. Jeho velmi tvrdá rána zaduněla o zadní mantinel.
40:01'
Skončila druhá třetina, po které jde do kabin spokojenější Stavanger. Ačkoliv domácí měli převahu, ve 33. minutě inkasovali, když početní výhodu využil Kissel. Překoná Bolzano ve třetí periodě skvěle chytajícího Hoekstru?
40:00'
39:42'
Teď už hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry, už za okamžik zazní druhá siréna.
39:13'
Halmo zůstal úplně sám před brankou Oilers, nicméně kotouč neposlal nad rameno připraveného brankáře.
38:40'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers:
Nicolai Bryhnisveen – 2 min., sekání.
38:28'
Hoekstra zastavil kotouč před dotírajícím Thomasem, který se tlačil před bránu.
38:04'
Stavanger vyhazuje kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění. Dvě minuty před koncem třetiny se bude vhazovat před Hoekstrou.
37:27'
Jeden z domácích hráčů získal respekt před vlastním brankovištěm, puk pak obloučkem vyhodil do neutrální zóny.
36:46'
O puk se nyní bojuje v rohu kluziště v útočném pásmu Oilers. Nutno doplnit, že po první brance Stavanger zlepšil svou hru.
36:15'
Na útočné modré čáře čekal na spoluhráče Halmo, přesnou přihrávku ale McClureovi nepředal.
35:33'
Gazley si najel na přihrávku k mantinelu, jenže o kotouč přišel. Dopředu pádili hosté a Vallini se tedy musel činit.
34:50'
Hned po návratu domácího hráče na ledovou plochu zatlačili Italové. Hoekstra měl u brankoviště plné ruce práce.
34:22'
33:32'
Přesilovka samozřejmě pokračuje a Norové znovu měli velký tlak před brankovištěm Bolzana.
32:48'
Stavanger právě vstřelil branku!
První přesilovku hosté využívají! Mezi kruhy se ocitl volný Langan, jehož ránu sice gólman ještě vyrazil, dorážející DAN KISSEL ale ze vzduchu doklepl černou gumu do sítě. 0:1. Asistence: Tristin Langan a Nick Dineen.
32:22'
Vyloučení v týmu HC Bolzano:
Davis Vandane – 2 min., podrážení.
31:43'
Stavanger za celý průběh tohoto zápasu vyprodukoval pouhé tři střely mezi tři tyče. To značí, že Vallini zatím mnoho práce opravdu neměl.
31:14'
Bolzano opět na svého soupeře zatlačilo, jenže prostor před bránou mají hokejisté v bílých dresech pokrytý velice dobře.
30:20'
Hoekstra zastavil ránu od modré čáry ve své lapačce. Na řadu přichází první reklamní pauza v této třetině.
29:48'
Při nahození Parletta toho hostující brankář mnoho neviděl, nakonec měl štěstí, že zasahovat nemusel.
29:03'
Pomalu ale jistě se ocitáme v polovině řádné hrací doby. Bolzano je lepším mužstvem, ale branky se zatím nedočkalo. Nicméně pozitivním faktem je, že se příliš nepřerušuje.
28:34'
Watson pálil z velkého úhlu, avšak Vallini měl prostor u přední tyče pokrytý na jedničku.
27:56'
Hoff teď výtečně zapracoval ve vlastním obranném pásmu, poté si přihrávkou pomohl se spoluhráčem.
27:24'
Stavanger se ocitl pod mírným tlakem, tudíž kotouč vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
27:13'
25:47'
Thomas měl před sebou na levém kruhu poloprázdnou bránu, avšak zamířil jen do břevna. Někteří si už mysleli, že je to gól.
25:30'
Domácí ale sami sebe vyhnali z útočného pásma. Budou se do něj muset dostávat opětovně.
25:25'
Lessio zůstal volný na pravém kruhu. Rychle mířil na bránu, ale tu o kousek přestřelil.
25:14'
Sondre Bjerke – 2 min., držení.
24:46'
Domácí mají ponechanou výhodu, za okamžik na ně čeká druhá přesilovka v tomto utkání.
23:46'
Z ničeho nic se hosté dostali před bránu, kde bylo pořádně rušno. Vallini ale udržel beton na ledě a neinkasoval.
23:06'
Norové nyní museli opustit útočnou třetinu, neboť byl signalizovaný ofsajd. Na druhou stranu vyrážel do úniku jeden z domácích, na poslední chvíli ale přišel o kotouč.
22:25'
Na druhé straně ale nepříjemně z první pálil Bourque, Vallini zasahoval po delší době.
21:56'
Bolzano také start druhé třetiny zvládá lépe. Už asi minutu kombinuje v pásmu Oilers.
21:15'
Di Perna okamžitě pálil po přihrávce na modrou čáru. Hoekstra zakročil betonem bez větších potíží.
20:29'
Domácí zamířili do rychlého kontru, bylo z toho přečíslení tři na dva, ale přihrávka před brankoviště přesná nebyla.
20:01'
Je za námi první třetina, která nenabídla moc kvalitní hokej. Lepší bylo jednoznačně Bolzano, které mělo k dispozici také přesilovku, ale z branky se zatím neradovalo. Hoekstra předvádí jistý výkon, navíc v jednom případě mu pomohla i tyč.
20:00'
18:59'
Hoekstra sice zastavil za svou klecí domácí nahození, ale Stavanger stejně o kotouč záhy přišel.
18:13'
17:57'
Vandane dostal nabito na modrou čáru, ale branku netrefil. Následně hosté opět vyhodili přes všechny čáry.
17:12'
Teď už hosté vyhazují kotouč přes celé kluziště a mohou na led poslat čerstvé síly.
16:45'
Teves zkusil štěstí střelou od modré čáry, jenže neuspěl. Záhy byl jeden z domácích hráčů zasažen hokejkou do obličeje, na ledě je krvavá stopa, ale asi se vylučovat nebude.
16:13'
Simon Bourque – 2 min., hákování.
15:52'
Vandane zůstal volný mezi kruhy, odkud střílel. Několik těl před sebou ale nepropálil.
15:08'
Kissel měl za sebou už poměrně dlouhé střídání, a proto jen přejel červenou čáru a kotouč nahodil směrem dopředu.
14:34'
Nepřesná rozehrávka Stavangeru znamená zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levé ruce gólmana Oilers.
13:49'
Záhy ale znovu zahrozili domácí hokejisté. Hoekstra dokázal lapačkou zastavit ránu Albergy.
13:22'
Elvsveen na druhé straně kluziště jen tak plácl do kotouče, rána se mu ale příliš nevyvedla.
12:35'
Italové opět zmáčkli svého soka ve třetině. Znovu z toho byla rána od modré čáry, ale norský brankář zatím chytá velice jistě.
12:12'
Di Perna vypálil od modré čáry pouze do hrudi připraveného Hoekstry.
11:35'
Krásná předávka puku, po které na řadu přišla tvrdá střela z mezikruží. Hoekstra pravděpodobně zasáhl, moc dobře vidět to nebylo.
11:06'
Halmo si se spoluhráčem rychle předával kotouč, ale na střelu to posléze neměl.
09:42'
Bolzano se teď dostalo psychicky nahoru a znovu kombinuje v útočném pásmu. V posledních pár minutách je lepší.
08:48'
Velká šance domácího celku! Vandane dostal pobídku na pravý kruh, odkud rychle střílel. Trefil tyč hostující svatyně, k dorážce se hráči v červeném nepropracovali.
08:39'
Valentine dostal pěknou přihrávku na modrou čáru. Kotouč si zpracoval a následně tvrdě pálil, jenže lapačka Hoekstry byla připravená.
07:46'
Vypadalo to, že by se domácí mohli dostat do přečíslení, ale černou gumu si nepředali ideálně.
06:43'
Alberga se kousek před brankovištěm dostal k volnějšímu kotouči, avšak svatyni hostů netrefil o pár čísel.
05:46'
O kotouč se nyní bojuje v rohu kluziště v útočném pásmu Oilers.
04:51'
Hoekstra měl velké problémy se střelou domácích z otočky. Rána mířila po ledě, ale gólman hostů zasáhl pravým betonem.
04:26'
Ford si kotouč zastavil rukavicí a poté si jej hodil na zem. Až ke střele se ovšem nedostal.
03:31'
Zatím stále čekáme na první vážnější šanci na jedné či druhé straně. V útočné třetině se tentokrát neudrželi Norové, kteří nastupují v bílých dresech. Sluší se doplnit, že Bolzano hraje v červeném.
01:39'
Úvod utkání je z obou stran poměrně opatrný, více je na kotouči italský celek.
00:36'
Domácí začali tlakem v útočném pásmu, ale do lepší střelecké pozice se nedostali.
00:01'

HC Bolzano: Vallini (Svedberg) – Miglioranzi, Parlett, Teves, Di Perna, Valentine, Vandane, Pietroniro – Halmo, McClure, Gazley – Thomas, Sikura, Ford – Lessio, Mantenuto, Miceli – Brunner, Alberga, Frank – Felicetti
Trenér: Glen Hanlon

Stavanger Oilers: Hoekstra (Holm) – Watson, Klavestad, Bourque, Østby, Bjerke, Ulriksen, Bryhnisveen – Kissel, Dineen, Gran – Hoff, Strandborg, Karlsen – Elvsveen, Langan, Henriksen – Calik, Husebø
Trenér: Anders Gjøse

Rozhodčí: Nikolić, Zrnić – Zgonc, Pardatscher.
Bolzano je po pěti odehraných kolech CHL na předposlední pozici, v pěti zápasech získalo jediný bod a hůře jsou už na tom pouze slovenské Košice. Nejprve Italové prohráli 2:4 v Mannheimu, pak podlehli doma Ilves 1:7. Následoval nezdar 1:6 se Ženevou, po kterém následovala porážka 0:4 v Belfastu. V minulém utkání Bolzano poprvé bodovalo, když v prodloužení nestačilo na Pelicans. V ICE Hockey League je Bolzano momentálně na desáté pozici, v jedenácti zápasech nasbíralo devět bodů.

Ani Stavanger už nemůže postoupit do play-off Ligy mistrů, rovněž má na kontě pouze jeden bod. Nejprve podlehl 2:4 švédskému Färjestadu, načež 6:7 po nájezdech nestačil na Växjö. Posléze Norové padli 1:5 v Pardubicích a 2:5 v Salzburgu. Minulé utkání sehrál Stavanger doma s Třincem, kterému podlehl 2:4. V domácí soutěži je tento celek zatím druhý s tříbodovou ztrátou na Storhamar.
Hezký středeční večer při sledování textového přenosu z hokejové CHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Bolzanem a Stavangerem. Úvodní buly padne v 19:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.