KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : OMSK - 30. září 2017   16:00

Jaroslavl
Jaroslavl
10:45' Alexejev (Mosaljov, Kadějkin) • 58:57' Talbot (Kraskovskij, Rafikov)
2:3
(1:0, 0:2, 1:1)
OMSK
OMSK
24:53' K. Semjonov  (A. Petersson, Martynov) • 33:46' Pěrežogin  (Fisenko, Meňšikov) • 52:03' Martynov  (Kugryšev, Gustafsson)
Jaroslavl
Sergei Kulakov, Yury Tsyplakov – Pavel Badyl, Ivan Dedyulya
Arena 2000
OMSK

To je pro dnešek vše a u dalších přenosů z KHL na shledanou.
Třetí třetina byla dost opatrná a když se hosté prosadili už potřetí tak to vypadalo na poklidný závěr zápasu. Jenže domácím se minutu před koncem povedlo snížit na rozdíl jediné branky a viděli jsme tak napínavý závěr, ve kterém to domácí zkoušeli v šesti, ale ani tak neuspěli a z dnešního zápasu neberou ani jeden bod. Naopak Omsk prodlužuje svou vítěznou sérii na venkovních kluzištích a bere si tři body.
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv se pokusil o hru v šesti a snažiju stav zápasu na rozdíl jediné branky! MAXIME TALBOT dostal nahrávku na spodní část pravého kruhu a přesnou střelou překonal Dominika Furcha ! Asistence: Kraskovskij a Rafikov.
58:40'
Až nyní se Lokomotiv dostal do útočného pásma.
58:20'
Domácí jsou ve svém pásmu a Omsk dobře brání střední pásmo.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:10'
Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.
56:26'
Zakázané uvolnění hostů zastavuje časomíru.
56:05'
Ilja Michejev ujel domácím obráncům a pěknou střelou z kruhu prověřil Murygina.
55:32'
Domácí jsou v útočném pásmu, ale ještě nevyslali žádnou střelu na Furcha. Takhle branku opravdu nedají.
55:00'
Čas se domácím krátí. Posledních pět minut zbývá do konce třetiny.
54:37'
Hosté brání stav zápasu. lokomotiv sice kombinuje, ale branku Furcha neohrožuje.
53:13'
Domácí se tlačí dopředu, ale střílejí buď od mantinelů a nebo od modré čáry a s těmito pokusy nemá Furch žádný velký problém.
52:03'
Avangard právě vstřelil branku!
JEGOR MARTYNOV vystřelil od modré čáry a prostřelil Murygina, který měl zakrytý výhled. Hosté využili přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení. Asistence: Kugryšev a Erik Gustafsson.
51:35'
Hosté stále v útočném pásmu.
51:00'
Erik Gustafsson z pravého kruhu trefil pouze betony přesouvajícího se brankáře.
50:15'
Domácí jdou do tří !
49:46'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., sekání).
49:42'
Vzápětí se hnal sám na branku jeden z hostujících hráčů, ale ani on nepřekonal strážce branky.
49:35'
Daniil Apalkov vytáhl puk zpoza branky a chtěl nachytat Furcha, ale ten byl pozorný a jeho dobrou šanci zlikvidoval !
49:05'
Domácí hráči mají často puk na svých hokejkách, ale nemůžou se dostat do pásma a nebo do nějaké lepší střelecké pozice. Omsk dobře brání vedení.
48:20'
Střelu od modré kryje v poklidu Alexej Murygin a hned rozehrává na své obránce.
47:40'
Omsk získal kotouč a pokouší se prověřit hostujícího brankáře, který vetřetí třetině nemá moc práce.
47:25'
Hosté se nemohou dostat ze svého pásma.
46:35'
46:30'
Denis Alexejev a Jegor Averin. Oba dva zmiňovaní spálili obrovské šance na vyrovnání !
46:00'
45:35'
Minuta z domácí přesilovky je pryč a Furch ještě neměl žádnou práci.
45:02'
Nakládal trefil tyčku Dominika Furcha, ale vzrušení bylo naprosto zbytečné, protože hlavní rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
44:35'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Michejev – 2 min., hákování).
44:11'
Další zásah Furcha. Od modré tentokrát pálil Denis Mosaljov.
44:00'
Domácí se hnali dopředu, ale střelu Ljubuškina nadzvedl nad plexisklo jeden z hostujících obránců.
43:30'
Další individuální akce domácích a další dobrý zákrok Dominika Furcha.
42:55'
Daniil Apalkov se dostal před Furcha a pokusil se vystřelit do horní poloviny branky, ale český brankář tuhle dobrou šanci pokryl.
42:23'
Ofsajd zastavil útok hostů.
42:10'
Omsk dobře brání a nepouští Lokomotiv do svého pásma.
41:20'
Domácí jsou v hloubi svého obranného pásma napadáni a to jim dělá veliké problémy !
40:46'
40:22'
Omsk stejně jako ve druhé třetině tak i do té třetí vstoupil velmi aktivně.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli skvělý nástup Omsku, který Lokomotiv mačkal a z toho vyplynulo vyloučení domácího celku, které dokázali hosté potrestat. konkrétně se prosadil Semjonov. Hosté zlepšili svou disciplínu a vytvářeli si dost šancí. jenže v polovině třetiny se domácí opět ujali tempa a snažili se strhnout vedení na svou stranu. Ovšem ve 33 minutě se dostal do útoku Perežogin a z ojedinělé akce dokázal obrátit stav utkání ve prospěch Omsku. Od této branky byli hosté jednoznačně lepším celkem a lokomotiv může být rád, že se jde do kabin pouze za stavu 1:2.
Střely 16:21.
40:00'
39:33'
Hosté rozjíždí poslední akci druhé třetiny.
39:14'
Postup Omsku zastavuje ofsajd.
38:46'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., sevření puku rukou).
37:36'
Jakub Nakládal vystřelil na Dominka Furcha, který jeho střelu skryl do lapačky.
37:23'
Omsk od druhé branky ožil a nedává domácím ani kousek ledu zdarma. Hosté jsou velmi aktivní!
37:06'
Andrej Stas střílel z mezikruží, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
36:52'
Lokomotiv je pod obrovským tlakem soupeře.
36:25'
Hosté opět kombinují v útočné třetině.
35:40'
Omsk je nabuzený po další brance a po ledě doslova létá. Lokomotiv bude muset ubránit zbytek třetiny bez inkasované branky a ve třetí třetině se pokusit se zápasem něco udělat.
35:05'
Domácí jsou v útočném pásmu a pokoušejí se dorovnat stav utkání.
33:46'
Ojedinělá šance hostů v posledních minutách končí brankou ! ALEXANDR PĚREŽOGIN dostal dobrou nahrávku ve středním pásmu a jel vstříc brance soupeře. Nejprve pálil od modré a tuto střelu vyrazil domácí brankář pouze před sebe kam dojížděl právě Perežogin a z dorážky zavěsil puk do branky! Asistence: Fisenko, Menšikov.
32:45'
Domácí vyhráli vhazování a dostali se ke střele, kterou musel pokrýt Furch.
32:15'
Omsk se neusadil v útočném pásmu a musí svou další akci rozjet od své vlastní branky.
32:00'
Jegor Martynov nahodil od modré čáry na domácího brankáře, který kotouč pokryl. Následuje komerční přestávka.
31:33'
Domácí stále na kotouči, ale už za svou vlastní brankou.
30:54'
Domácí hráči stále kombinují v útočném pásmu a nyní to je Omsk, který nestíhá.
30:00'
Hra se vyrovnala a oba týmy si vytváří dobré střelecké pozice !
29:20'
Jegor Korškov se nechal zbytečně obrat o kotouč a hosté zakládají útočnou akci od vlastní branky.
28:45'
Až nyní se hosté osvobozují a spěchají vystřídat.
28:02'
Domácí se usadili v útočné třetině a pokouší se si vzít vedení zpět na svou stranu.
27:20'
Omsk hraje velmi aktivně ve druhé třetině a hlavně disciplinovaně! Lokomotiv má veliké problémy.
26:51'
Dmitrij Kugryšev stál před prázdnou brankou, ale neodhodlal se vystřelit z první a prováhal tak velikou šanci ! Následnou střelu už stihl zlikvidovat domácí brankář.
26:35'
Omsk se tlačí opět dopředu a pokouší se strhnout vedení na svou stranu.
24:53'
Hosté přece jen využívají přesilovou hru! Jedna vteřina chyběla do návratu domácího hráče a ke střele od modré se dostal Petersson, který trefil svého spoluhráče KIRILLA SEMJONOVA a ten se pohotově zorientoval a poslal puk za záda Murygina. Asistence: Petersson, Martynov.
24:10'
Další přečíslení dva na jednoho v podání domácí, které musel řešit dobrým zásahem Dominik Furch !
23:30'
Domácí se řítili dva na jednoho, ale tentokrát si na hostující obranu nepřišli.
23:13'
Omsk se nemůže dostat do útočné třetiny.
22:54'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Dmitrij Lugin – 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
22:54'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Dmitrij Lugin – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
22:10'
Lokomotiv je hnán svými fanoušky za další brankou, ale hosté hrají ve druhé třetině o poznání lépe než v té první.
21:46'
Dennis Everberg tečoval střelu před Muryginem, ale ne nijak nebezpečně.
21:28'
Jonas Ahnelöv nahodil puk na zadní mantinel a ten poté zakryl právě před Anhelovem domácí brankář. Omsk tak získal útočné pásmo.
21:14'
Rušan Rafikov vypálil od modré čáry a Furch jeho střelu bez problému kryje.
21:00'
Hosté vstoupili hodně aktivně do druhé třetiny a pokoušejí se srovnat stav zápasu.
20:30'
Jevgenij Medveděv se zjevil v dobré pozici na vrcholku kruhu, ale domácího brankáře nepřekonal !
20:15'
Michail Fisenko se pokusil ohrozit branku domácích, ale jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
20:02'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál hostující celek.
20:01'
V první třetině jsme viděli krásný hokej, který nabídl spousty útočných akcí a pár šancí a také jednu branku, kterou vstřelil po dobrém vyřešení situace 3 na 2 Denis Alexejev. Omsk byl ze začátku aktivnější, ale zbytečnými vyloučeními předal aktivitu domácím, kteří od vstřelení branky diktovali tempo hry.
Střely 11:6.
20:00'
19:33'
Petri Kontiola střílel z mezikruží, ale jeho pokus minul branku.
18:59'
Hraje se nahoru dolů a v obrovském tempu!
18:07'
Po delší době si na kotouč sáhl i Alexej Murygin. Omsk je v útočném pásmu a snaží se vyrovnat.
17:30'
Domácí i ve hře pět na pět zamkli Omsk v obraném pásmu a s lehkostí kombinují.
17:03'
Omsk je po dlouhé době v pěti a ihned se pokouší rozjet útočnou akci.
16:43'
16:30'
Tak tohle není příliš povedená přesilovka Lokomotivu. Domácí se nemohou dostat do pásma a když už se do něj dostanou, tak brzy ztratí kotouč a Omsk bez problémů vyhazuje.
16:12'
Hosté znovu vyhazují.
15:50'
Lokomotiv je zpět v pásmu a kombinuje po mantinelech.
15:30'
Omsk se osvobozuje.
15:10'
Furch má plné ruce práce, aby udržel Omsk na dostřel. Domácí přesilovky jsou hodně nebezpečné!
14:43'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jegor Martynov – 2 min., krosček).
14:40'
Domácí mačkají Omsk, ale chybí jim střelba na branku.
14:05'
13:45'
Domácí ztratili kotouč na modré čáře a hostě se hnali do protiútoku, jenže jejich snahu zastavuje ofsajd.
13:31'
Lokomotiv je v pásmu a kombinuje.
13:07'
12:41'
Počet hráčů na ledě se opět vyrovná, protože na trestnou lavici odchází hráč Omsku – Meňšikov.
12:30'
Dennis Everberg vymyslel krásnou akci, po které střílel jeden z jeho parťáků v útoku, ale skvělý zákrok vytáhl Alexej Murygin!
12:02'
První minuta přesilové hry Omsku nabídla dvě střely na domácí branku, ale bez úspěchu.
11:07'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 2 min., hákování).
10:45'
Nádherná branka domácího celku a skvěle vyřešené přečíslení tři na dva! Kadějkin zavezl kotouč do pásma, kde nahrál Mosaljovovi, který puk lehkou žabkou naservíroval před prázdnou branku DENISU ALEXEJEVOVI, který kotouč zametl do branky. Asistence: Mosaljov, Kadějkin.
09:50'
Situaci dva na jednoho nevyřešil ideálním způsobem Alexandr Kadějkin, a tak je skóre stále nerozhodné.
09:20'
Petri Kontiola nahodil na Furcha a ten rychle rozehrává.
08:53'
Lokomotiv se stále hrne dopředu a hosté mají problémy se dostat z pásma.
07:54'
Maxime Talbot stál před naprosto odkrytou klecí, jenže jeden z hostujících obránců mu střelu přizvedl nad branku ! Veliká šance Lokomotivu !
07:47'
Hráči Omsku opět vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
07:13'
Lokomotiv je zpět v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet.
06:52'
Omsk se osvobozuje a celá pětice jde vystřídat.
06:47'
Další zakázané uvolnění hostujícího celku.
06:28'
Hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hraje se 5 na 5.
06:11'
06:00'
Až nyní se Lokomotiv usazuje ve třetině.
05:23'
Domácí začínají svou přesilovou hru, ale nemohou se dostat do pásma.
04:56'
04:37'
Omsk se při hře 4 na 4 tlačí dopředu a snaží se vstřelit úvodní branku utkání.
04:11'
Počet hráčů na ledě se nám srovná a poté začne kratší přesilovka Lokomotivu.
04:04'
Erik Gustafsson vystřelil nebezpečně od modré čáry, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil !
03:40'
Hosté jsou už v pásmu a kombinují !
03:20'
Ihned po buly domácí vyhazují.
03:18'
Alexej Murygin zastavuje hru svým zákrokem.
02:56'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., vražení na hrazení).
02:38'
Petri Kontiola střílel ze středu hřiště velmi nebezpečně a Furch měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil !
02:10'
Lokomotiv zamkl na chvíli Omsk v obraném pásmu, ale domácí z tohoto tlaku vytěžili pouze nahození na branku.
01:51'
Denis Mosaljov se pokusil Furcha ohrozit střelou tahem, ale český brankář v poklidu chytil puk do lapačky.
01:27'
Alexandr Polunin pálil tvrdě z levého kruhu a Furch si připisuje první zásah.
01:06'
Domácí se osvobozují a hosté střídají.
00:50'
Omsk se usadil v útočném pásmu a kombinuje.
00:25'
Domácí vyhazují přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, D. Osipov, Rafikov, Manuchov, Koledov – Kozun, Talbot, Kontiola – Apalkov, Averin, Lugin – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Kajumov, Mosaljov, Kadějkin – Alexejev.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Meňšikov, Berezin, Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, Minejev – Pěrežogin, Kugryšev, Fisenko – Pjanov, I. Michejev, Košelev – A. Petersson, Everberg, K. Semjonov – Manukjan, Stas, A. Galimov – Chochrjakov.

Rozhodčí: Sergei Kulakov, Yury Tsyplakov – Pavel Badyl, Ivan Dedyulya.
Vzájemné zápasy
Omsk 6:1 Lokomotiv
Omsk 3:2 Lokomotiv
Lokomotiv 3:2pp Omsk
Lokomotiv 3:2 Omsk
Avangard Omsk
Hostující celek má stejně jako domácí 26 bodů, jenže hosté hrají východní konferenci a tam jim tenhle zisk bodů stačí na druhé místo za první Kazaní. Skóre Omsku je 39:23, což ukazuje velkou ofenzivní sílu a zároveň i jednu z nejlepších obran v KHL. Omsku se venku daří a vyhrál tři poslední venkovní zápasy za sebou. Jenže Omsk dlouho nehrál venku, protože až nyní ukončuje svou sérii domácích zápasů, ve kterých na střídačku vyhrával a prohrával. Podaří se Omsku protáhnout sérii vítězných zápasů na ledě soupeře ?
Kanadské bodování
Andre Petersson 5+5
Dmitrij Kugryšev 5+3
Yegor Martynov 3+5
Lokomotiv Jaroslavl
Domácí tým se nachází na čtvrtém místě nabité západní konference. Před domácím týmem se nachází týmy jako Petrohrad, Dynamo Moskva a milé překvapení letošní sezóny finský Jokerit ! Jaroslavl má na svém kontě 26 bodů po patnácti zápasech a skóre 35:39. V posledních pěti zápasech na domácí půdě Lokomotiv nepadl a ztratil pouze jeden bod s Magnitogorskem. Jenže Lokomotiv absolvoval třízápasový trip, ve kterém všechny tři utkání prohrál a získal pouze jeden bod. (6:1,4:3pp,6:1) Domácí aktuálně nemají příliš dobrou formu, ale na domácím ledě se jim daří. Podaří se jim dnes zastavit série porážek?
Staffan Kronwall 3+13
Brandon Kozun 4+7
Petri Kontiola 4+5
Jakub Nakládal 3+6
Ještě jednou Vítám u přenosu všechny hokejové fanoušky! V dnešním přenosu se společně podíváme na KHL, ve které se střetnou celky z předních pozic, tedy domácí Lokomotiv Jaroslavl a hosté z Omsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.