KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Dynamo Moskva - 2. září 2017   16:00

Riga
Riga
55:29' Indrašis (Bičevskis)
1:5
(0:2, 0:3, 1:0)
Dynamo Moskva
09:30' Tarasov  (Karsums) • 13:39' Brjukvin  (N. Komarov, Alexejev) • 32:36' Arťuchin   • 33:13' I. Nikulin  (Boyd) • 36:36' Tarasov  (Karsums, I. Nikulin)
Riga
Peters (34. Kalninš) – Stollery, Ališauskas, Wrenn, Balinskis, K. Redlihs, Jerofejevs, Zile – Indrašis, McMillan, Kristo – Skvorcovs, Jevpalovs, Meija – Lessio, Galiardi, Lipsbergs – Jelisejevs, Gegeris, Pavlovs – Bičevskis.
Olenin, Gašilov – Ivanov, Strelcov.
Arēna Rīga, Riga

Dohráno! Moskva dnes využila obrovských děr v obraně rižského Dinama a zaslouženě si z Lotyšska odváží tři body po přesvědčivé výhře 5:1. To je ode mne z tohoto zápasu vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Na počtenou!
Československá stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
59:20'
Čtyřicet sekund do konce, Kutějkin rozehrává akci Dinama Moskva zpoza vlastní branky. Pochybuji, že uvidíme další branku, ale možné to je.
58:30'
Brjukvin si udělal krátký výlet do útoku, v mezikruží byl ale od kotouče odstaven připravenou rižskou obrannou dvojicí.
56:54'
Věci se po brance Rigy vrací do zajetých kolejí – ani jedno družstvo nehraje naplno, většina hry se odehrává v pásmu Moskvy.
55:29'
Riga právě vstřelila branku!
Domácí se po krásné souhře prosazují a okrádají Jerjomenka o čistý štít! Bičevskis našel z kruhu před bránou nikým nehlídaného MIKSE INDRAŠISE, kterého zakončení z hranice brankoviště posouvá do čela kanadského bodování celé KHL. Asistence: Maris Bičevskis.
53:52'
Gegeris nabil na modrou Zilemu, ten z velké vzdálenosti míjí branku Moskvy. Utkání se více méně dohrává, oba týmy hrají na půl plynu.
52:24'
Minuta z přesilovky pryč, Moskva se nějak vážněji zahrozit ani nesnaží. Pětibrankový náskok je pro ně zřejmě dostatečný.
51:37'
Z kruhu chtěl nadvakrát překonat Kalninše Nikulin, mladý Lotyš si ale s oběma pokusy poradil. Zatím tedy inkasoval jen jedinou branku.
51:24'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lucas Lessio – 2 min., sekání).
50:22'
Jeden z hráčů modrobílého celku napálil kotouč až za branku Kalninše, odpískán icing. Hra po pauze vrátí před Jerjomenka.
49:13'
Zpoza branky si před brankoviště vyjel Zile, ani on ale za brankáře Moskvy kotouč neuklidil. Hosté se v posledních minutách střetnutí plně soustředí na obranu.
47:43'
Domácí zamkli Dinamo v jeho pásmu a kombinují, Jerjomenko zatím zasahovat nemusel. Vše momentálně nasvědčuje tomu, že si ze zápasu odnese čisté konto.
46:53'
Boyd zavezl kotouč do pásma soupeře a ukrojil tak cenné vteřinky z oslabení svého celku. Riga se k puku nakonec dostala a rozjíždí další akci.
46:34'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Nikita Komarov – 2 min., nedovolené bránění).
46:05'
Kristovu střelu se snažil za Jerjomenka z bezprostřední blízkosti brankoviště doklepnout Jevpavlovs, jenže jeho pokus vykryl připravený strážce svatyně ramenem.
45:36'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., vysoká hůl).
45:27'
Většina hry se ve třetí části odehrává hlavně v pásmu hostů, pevná obrana Dinama ale nenechává domácí se propracovat do kvalitních šancí.
44:24'
Střelu Krista z kruhu zblokoval jeden z bránících Moskvanů, od nějž se kotouč odráží do rohu kluziště.
43:52'
Atak domácích brzdí ofsajd. Třetí část je zatím nemastná, neslaná, oba celky jsou zřejmě s výsledkem už smířeny.
43:29'
U kotouče je opět Stollery, tentokrát rozehrává útočnou akci svého celku zpoza vlastní branky. Uvidíme, co Riga vymyslí.
42:16'
Stollery krouží s kotoučem na holi ve vlastním pásmu, cestu vpřed mu komplikuje neodbytný Podšendjalov. Bek lotyšského týmu se snaží najít způsob, jak jej obehrát.
41:19'
Riga se usadila v pásmu soupeře, do dráhy střely Balinskise z kruhu postavil Jerjomenko vyrážečku. Začátek poslední periody základní hrací doby je poněkud ospalý.
40:45'
Redhils pohřbil kotouč za branku soupeře, krátce poté je odpískán ofsajd. A jen o několik sekund později další.
40:23'
Hosté se pokusili rychlým výpadem překvapit Kalninše, mladý lotyšský gólman ale zachoval chladnou hlavu a se situací si poradil.
40:01'
Borci obou klubů už krouží po ledě, od začátku třetí části nás dělí několik málo chvil.
Abychom mohli co nejlépe shrnout druhou dvacetiminutovku, musíme jí rozdělit na dvě poloviny. V prvních přibližně deseti minutách jsme sledovali rychlou a vyrovnanou partii, ve které měla místy mírnou převahu Riga. Pak ale přišel naprostý zkrat domácí obrany, který vedl ke třem inkasovaným brankám. Moskevské Dinamo tak poměrně zaslouženě vede po čtyřiceti minutách 5:0.
39:51'
Alexejev vyhazuje kotouč ven z vlastního pásma, ve druhé třetině se toho už moc zajímavého asi nestane.
39:10'
Kristo si nezvládl zpracovat skákavý kotouč a na kruhu jen promáchl, nyní se do útoku znovu přesouvají Moskevští.
38:00'
Před brankou Moskvy zavládl naprostý chaos, ve kterém se gólman hostí se štěstím zorientoval. Hráči Rigy jsou zoufalí a snaží se Jerjomenka překonat všemi možnými způsoby.
36:36'
Dinamo právě vstřelilo branku!
Ani Kalninš neopustí utkání s čistým kontem, Dinamo využívá další přesilovku! Dlouhá kombinace našla svůj konec na holi DANIILA TARASOVA, který z pravého kruhu přidává svou druhou trefu v zápase. Asistence: Martins Karsums, Ilja Nikulin.
35:16'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Nikita Komarov – 2 min. + 2 min., hrubost).
35:16'
Atmosféra na ledě houstne, v kruhu pro vhazování před bránou Rigy se do sebe po stylu NHL pustili Kristaps Zile a Nikita Komarov! Bitku vyhrál domácí borec, v ochozech to znovu žije!
34:12'
V Areně Riga je hrobové ticho, není divu. Domácí se snaží skóre aspoň nějak zkorigovat, Moskva je ale po dvou rychlých gólech zpátky v sedadle řidiče a nenechává lotyšskému celku ani centimetr své třetiny ledu zadarmo.
33:13'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Justin Peters, přichází Janis Kalninš.
33:13'
Studená sprcha pro rižské Dinamo, Moskevským stačilo z přesilovky jen několik sekund! Dustin Boyd vyhrál vhazování a nahrál za sebe ILJU NIKULINOVI, který od modré zvýšil náskok hostů na čtyři branky. Justin Peters v dnešním zápase pravděpodobně končí. Asistence: Dustin Boyd.
33:09'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Danny Kristo.
32:36'
Tak tohle si domácí obrana za rámeček rozhodně nedá. Moskva vyhrála vhazování před vlastním brankářem, kotouč si vzal na hůl JEVGENIJ ARŤUCHIN. Zkušený ruský forvard pak nikým nehlídaný projel přes celé hřiště až před Peterse a rychlým zakončením uklidil kotouč do lotyšské svatyně. Bez asistence.
31:49'
Jerjomenko pokryl Indrašisovu střelu i Kristovu následnou dorážku, strážce moskevské klece dnes podává naprosto špičkový výkon.
31:08'
Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlou a vyrovnanou partii. Takový hokej se musí divákům líbit.
30:15'
Peters kryje před najíždějícím Komarovem černý nesmysl pod rukavici a přerušuje hru. Lotyši se v posledních minutách tak soustředí na útok, že zapomínají bránit.
29:24'
Jerofejevs sbírá puk za vlastní brankou, domácí Dinamo může opět zamířit před Jerjomenka. Přes relativně pevnou obranu hostů to ale budou mít těžké.
28:49'
Ališauskas balancuje s pukem na hranici útočného pásma, dotěrný Karsums mu vůbec nenechává prostor pro pohyb vpřed a seč může se jej snaží od pryže odstavit.
28:00'
Brjukvin poslal z kruhu lehkou střelu přímo do lapačky Justina Peterse, hra je přerušena. Po krátké pauze se bude vhazovat po pravici gólmana Rigy.
27:43'
Lotyši mají momentálně navrch, Dinamo jen krotí jejich útočné akce. Zatím se jim to daří, byť s menšími nedostatky.
26:35'
Střelu Lessia takřka z rohu kluziště se pokusil za Jerjomenka dorazit ještě Galiardi, gólman moskevského Dinama se ale po dvou zákrocích stále může chlubit čistým štítem.
25:53'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončující Kristo z bezprostřední blízkosti brankoviště jen orazítkoval beton připraveného brankáře Moskvy! Lotyši se postarali o zatím největší šanci prostřední periody.
25:01'
U mantinelu ve středním pásmu probíhá agresivní bitva o puk. Těžko říct, kdo si jej nakonec odveze.
23:53'
Jeden z hráčů Moskvy přejel modrou čáru na nahodil kotouč za branku, kde si jej měl převzít Alexejev. Rychleji se k němu ale dostal borec Rigy, akce Dinama tak končí ještě dřív, než pořádně začala.
23:00'
V prvních třech minutách hry jsme viděli snad více přerušení než v celé úvodní dvacetiminutovce, hra je teď hodně rozkouskovaná.
22:43'
Domácí si vypěstovali první větší šanci utkání, rychlý výpad zakončil z kruhu Lipsbergs. Kotouč následně mizí v lapačce hbitého Alexandra Jerjomenka.
22:07'
Další pokus o útok lotyšského týmu brzdí ofsajd, McMillan se při přejezdu modré čáry unáhlil. Kanadský forvard se na čárové hodně zlobí.
21:28'
První dvě minuty z trestu Jevgeniho Arťuchina jsou u konce, domácímu Dinamu se zatím vůbec nedaří v přesilovce nějak vážněji Moskvanům zavařit.
20:42'
Riga se usadila před Jerjomenkem a kombinuje, ovšem ohrozit moskevského gólmana jí zatím pečlivá obrana soupeře nedovolila.
20:05'
První vhazování druhé třetiny pro domácí, kteří si kotouč zaváží do svého pásma.
20:01'
Hráči se už přesouvají z kabin ven na led, druhá část začne co nevidět.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi, hosté vedou o dvě branky. Jejich náskok je poměrně zasloužený, krom několika světlých chvilek totiž Riga nestíhala se svým soupeřem držet krok a Moskva tak většinu třetiny kontrolovala hru. Nutno ale dodat, že hosté začnou druhou část v dlouhé početní výhodě a mají tak ideální šanci průběh utkání zvrátit.
19:38'
Lucas Lessio je v čele dalšího výpadu před bránu Dinama Moskva. Uvidíme, zda-li se domácím povede v závěru třetiny obranu hostů nějak zaskočit.
19:09'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jevgenij Arťuchin – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
18:50'
Střela Krista z vysokého úhlu se neujala, připravený strážce moskevské branky jí nastavil do cesty vyrážečku.
18:08'
Do konce první části zbývají přibližně dvě minuty, Moskva kontroluje hru a nenechává domácí hokejisty se přesouvat blízko k Jerjomenkovi, který má v posledních minutách dost málo práce.
16:28'
Pevná obrana hostů stále ne a ne povolit, hráči Rigy v ní zatím bezúspěšně hledají skulinky. Veškeré pokusy o delší kombinace nakonec končí úspěšným zásahem defenzívy Moskvy.
15:23'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., vysoká hůl).
15:18'
Dva inkasované góly domácím úplně sebrali vítr z plachet, moskevští jejich ofenzivní výpady ničí už na modré čáře. Když se jim náhodou podaří prorazit do útoku, moc dlouho se tam neohřejí.
14:32'
Dinamo se pokusilo na druhou inkasovanou brankou odpovědět rychlým výpadem, Indrašis si vyjel za bránu soupeře a nahrál kotouč najíždějícímu McMillanovi. Ten jej okamžitě poslal do náručí připravného Jerjomenka.
13:39'
Hosté nakonec přesilovku využívají po defenzivní chybě domácího celku! Komarov vjel do pásma a nabídl kotouč na kruh připravenému VLADIMIRU BRJUKVINOVI, který z první vystřelil tak silně, že div neprotrhl síť rižské klece. Asistence: Nikita Komarov, Andrej Alexejev.
13:19'
Teď to dokonce vypadalo, že se Riga pokusí zaútočit, jenže Meija se nakonec rozhodl kotouč na modré čáře nahodit za bránu hostů.
12:25'
Ani druhá přesilovka Dinama Moskva nezačíná pro zvýhodněný celek nijak slavně, Lotyši jejich pokusy o ofenzívu likvidují s přehledem.
11:48'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., podražení).
11:17'
Ke střele se nyní v mezikruží dostal Podšendjalov, který ale kvůli dotěrnému bránícímu hráči Rigy neměl dostatek času pořádně zamířit a jeho pokus tak jen zaduněl o mantinel za domácí brankou.
10:54'
Hraje se nahoru dolu, sledujeme poměrně vyrovnanou partii. Tempo hry je velmi rychlé.
09:30'
Riga se sice v posledních minutách výkonnostně zvedala, první gól utkání ale padá do její sítě! Po rychlém výpadu Moskvanů zavládl před Petersovou svatyní naprostý chaos, ve kterém se nejlépe zorientoval DANIIL TARASOV. Ten jen z hranice brankoviště doklepl kotouč za položeného brankáře domácích. Asistence: Martins Karsums.
08:04'
Oslabení domácího celku se chýlí ke konci, Skvorcovs si udělal menší výlet do pásma soupeře. Obrana hostů ho sice zvládla zastavit, rozhodně však ne bez problémů.
07:05'
Lotyši vyhazují už potřetí, ani moskevské Dinamo nepředvádí v přesilovce zrovna světoborný výkon.
06:18'
Rižští se okamžitě osvobozují, Jerjomenko vyjíždí rozehrát kotouč za vlastní svatyni. Úvodní sekundy početní výhody Moskvě nevychází dle plánu.
06:10'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Miks Indrašis.
05:43'
Domácí se poprvé usadili před Jerjomenkem a kombinují, gólman Moskvy zatím zasahovat nemusel. Pevná defenzíva Dinama Lotyše nepouští do střeleckých příležitostí.
04:45'
Hosté zatím své první oslabení přežívají naprosto bez problémů, jeho většina se doposud odehrála v pásmu Rigy.
04:00'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Dmitrij Višněvskij – 2 min., nedovolené bránění).
03:59'
Do krásné šance se dostal Lessio, který ale z hranice brankoviště na gólmana moskevského Dinama nevyzrál. Forvard Rigy měl na holi zatím největší šanci utkání.
03:10'
Poprvé nyní své útočné schopnosti ukázali i domácí, zakončení McMillana z bezprostřední blízkosti Jerojemnko kryje betonem. Následně pryž schovává pod rukavici.
02:41'
Gólman Rigy má po prudké střele Nikulina z kruhu ve statistikách další zákrok, hra je přerušena. Vhazovat se bude napravo od svatyně domácích.
02:07'
Peters má v úvodu více práce než jeho protějšek na druhé straně ledu, Moskvané jsou momentálně dravějším týmem. Kanadský gólman ve službách lotyšského celku je ale ve střehu.
01:40'
Arťuchin nabídl kotouč na kruh připravém Kazionovi, který z první mijí branku Rigy. Jeho střela šla moc vysoko.
00:34'
Stollery vyhodil kotouč do pásma Moskvy, kde si jej hosté berou na hůl. Další útočnou akci tak budou hosté začínat až zpoza vlastní svatyně.
00:10'
Úvodní buly vyhráli hosté, jejichž první výpad před branku soupeře zastavuje ofsajd.
00:01'
Sudí už svolává hráče k úvodnímu vhazování, začínáme!
Hráči obou týmů jsou seřazeni na modrých čarách, úvodní buly proběhne po přehrání ruských a lotyšských hymen.
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, v Areně Riga už je vše připraveno. Kluziště zatím zeje prázdnotou, oba celky jsou ještě v kabinách.

Dinamo Riga: Peters (Kalninš) – Stollery, Ališauskas, Wrenn, Balinskis, K. Redlihs, Jerofejevs, Zile – Indrašis, McMillan, Kristo – Skvorcovs, Jevpalovs, Meija – Lessio, Galiardi, Lipsbergs – Jelisejevs, Gegeris, Pavlovs – Bičevskis.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, D. Višněvskij, I. Nikulin, Solovjov, Kutějkin, Korjagin, J. Zajcev – Karsums, Boyd, Tarasov – Arťuchin, Dm. Kazionov, Zlobin – Alexejev, N. Komarov, Brjukvin – Markovin, Petunin, Podšendjalov – Jefremov.

Rozhodčí: Olenin, Gašilov – Ivanov, Strelcov.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ

26. 10. 2016: Din. Moskva – Riga 2:1sn.
3. 10. 2016: Riga – Din. Moskva 2:4
DINAMO MOSKVA
5. místo v Západní konferenci
4 Z, 1-2-0-1, 7 bodů (skóre 11:12)

Tradiční moskevský klub se před začátkem sezóny potýkal se závažnými existenčními problémy a ještě na konci července nebylo vůbec jasné, zda-li do jubilejního desátého ročníku KHL nastoupí. Dluhy Dinama dokonce přinutili vedení ligy zrušit smlouvy několika desítkám hráčů, které s nimi klub podepsal.

Nicméně Moskvanům se povedlo aspoň částečně vzpamatovat a sezónu zahájit dle plánu, přičemž zatím se svěřencům Vladimira Vorobjova relativně daří – ze čtyř utkání prohráli jen jednou, a to proti rivalům z CSKA. V ostatní domácích utkáních, proti Podolsku, Bratislavě a Jokeritu, už Dinamo nezaváhalo a nyní se může chlubit sedmi body.