Ode mě je to pro dnešek vše, užijte si zbytek sobotního večera.
Hosté ve třetí třetině ještě navýšili svůj náskok z druhé části a pak už bez větších problémů kontrolovali stav zápasu. Domácí sice dokázali ještě snížit na dvoubrankový rozdíl, ale povedlo se jim to až v poslední minutě, kdy už bylo pozdě. Hokejisté Jekatěrinburgu tak po čtvrteční, patrně nejcennější výhře sezony, kdy ukončili sérii neporazitelnosti Petrohradu, připisují do tabulky další tři cenné body. Dnes rozhodla především vyšší efektivita Avtomobilistu a také lepší výkon brankáře.
59:32
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak alespoň kosmetická úprava skóre od domácího celku. Kagarlickij si za bránou vyměnil puk s Polákem a vzápětí našel před bránou NIKOLAJE KAZAKOVCEVA, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Sochatského. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Vojtěch Polák.
59:05
Za pískotu fanoušků, kteří si dnes našli cestu do arény v Čerepovci se hostům znovu povedlo poslat puk přes všechny čáry.
58:35
Hosté se osvobozují a zdá se, že aktéři duelu už taky chápu, že tato přesilovka nic neřeší. Trenér domácích si nevzal oddechový čas ani nedovolal gólmana.
58:14
Ještě jedna přesilová hra pro domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Pavel Turbin.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí části.
56:55
Ježov vyslal od modré čáry dělovku, ale ta byla dosti nepřesná.
56:11
Střelu od modré čáry Sochatskij pokryl bez větších problémů.
55:57
Jenomže při další snaze o rychlý protiútok je zastavil ofsajd.
55:32
Následně znovu úřadoval brankář Jekatěrinburgu, tentokrát vytáhl zákrok lapačkou proti střele Monse z mezikruží. Domácí se snaží ještě alespoň zkorigovat stav utkání.
55:11
Wilson ve středním pásmu předvedl šikovnou kličku a nahrál Kazakovcovovi, jehož střelecký pokus pozorný Sochatskij vytěsnil.
54:09
Prudká střela od modré čáry v podání jednoho z hráčů Čerepovce zamířila hodně mimo bránu.
54:03
Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu.
52:18
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
A zdá se, že rozhodnuto! Hosté se dostávají do trháku poté, co Torčeňuk přihrál na pravý kruh Timašovovi, jehož dělovku protečoval za Smirjagina JEVGENIJ ČESALIN. Asistence: Nikolaj Timašov, Alexander Torčeňuk.
51:48
Kagarlickij nahodil puk z rohu do ohně před Sochatského, ten se ovšem i s pomocí obětavých obránců dokázal ubránit.
51:36
Ofsajd Jekatěrinburgu.
50:30
Hosté už nikam nespěchají a čekají na brejky. Domácím se hodně těžce dostává přes dobře organizovanou obranu, na které si v minulém zápase vylámali zuby i slovutní forvardi Petrohradu.
50:06
Sizov pálil přes hradbu těl, jeho dobře mířenou střelu ale Sochatskij dokázal vyrazit.
49:02
Domácí otevřeli hru a rázem je k vidění zajímavý hokej, při němž akce střídá akci.
47:58
To snad není pravda, co teď spálil Simakov! Při přečíslení dva na jednoho mu stačilo doklepnout puk bekhendem do poloprázdné brány. To se mu ale nepovedlo. Už mohlo být prakticky rozhodnuto.
47:31
Tičar uvolnil přesným pasem na protější stranu pásma Kivistöho, který měl před sebou volnou dálnici. Nakonec si najel na levý kruh a odtud prudce vypálil, Smirjagin zakročil.
46:01
Na druhé straně pálil ihned po přejezdu modré čáry Koukal. Smirjagin si poradil, kapitán Jekatěrinburgu ovšem dosáhl svého – získal pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
44:35
Polák nabil zpoza brány do mezikruží Kagarlickému, který stoprocentní šanci neproměnil!
43:51
Další zakázané uvolnění. Hra se velmi kouskuje.
43:30
A další icing. Tak tento zápas není zrovna ukázkou hokejové krásy.
43:22
Zakázané uvolnění Avtomobilistu.
43:00
I hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale Smirjagina přímo neohrozili.
41:56
Zakázané uvolnění domácího týmu.
41:35
Ofsajd Severstalu.
41:10
Domácí chvíli obléhali útočné pásmo, ale k přímému ohrožení Sochatského se nepropracovali.
40:49
Sochatskij si připsal první zákrok třetí třetiny proti střele jednoho z hráčů Čerepovce od modré čáry.
40:01
Ve druhé třetině hosté dokonale otočili stav zápasu a do kabin odcházejí za přesvědčivého náskoku 3:1. Hokejisté Jekatěrinburgu na rozdíl od soupeře dokázali využít své dobré šance a zatím se také mohou spolehnout na gólmana, Sochatskij má zatím v minisouboji se svým vrstevníkem Smirjaginem jasně navrch. Třetí třetina začne v 16:54.
40:00
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:45
Michnov se šikovně proháčkoval před Smirjagina, jehož tváří v tvář nepřekonal.
37:53
Obě mužstva hrají v plném počtu.
37:18
Tak to jsem zakřikl! Hosté výhodnou přesilovou hru čtyři na tři využili. Simakov nabil na levý kruh NIKITU ŠČITOVOVI, který propálil všechny před sebou včetně gólmana Smirjagina. Asistence: Alexej Simakov.
37:09
Znovu se domácí dokázali osvobodit. Ani jednomu celku dnes vůbec nevychází hra v početní převaze.
36:34
Wilson vybojoval puk, vyvezl ho do středního pásma a pak pohodlně poslal za bránu hostí.
35:55
Domácí vyhráli vhazování a vyhodili puk přes všechny čáry.
35:53
Z tresty se teď roztrhl pytel. Nikolaj Stasenko nepohlídal svou hokejku a putuje na trestnou lavici za hru vysokou holí.
35:47
Poměr sil na ledě se vyrovná. Dvě minuty za sekání totiž obdržel i další český hokejista hrající dnešní zápas Vojtěch Polák v dresu Čerepovce. Na trestných lavicích teď figurují oba čeští hráči, kteří dnes nastupují do duelu.
35:38
Další přesilová hra pro Severstal. Dvě minuty za krosček obdržel Petr Koukal.
35:14
Hosté hrají v plném počtu.
35:04
Polák se nepohodl při kombinaci s Kagarlickým, a domácí ztratili pásmo.
34:28
Hosté vyhazují do třetice puk až k Smirjaginovi.
33:43
A znovu hokejisté Jekatěrinburgu dostali puk pryč z pásma.
33:19
Hosté byli na úvodním buly při oslabení úspěšnější a dostávají puk pryč od brány.
33:14
Šance pro Čerepovec srovnat stav duelu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Valerij Vasiljev.
33:00
Smirjagin si připsal zákrok proti střele od modré čáry.
32:06
Přesilová hra hostům vůbec nevyšla, nedlouho po jejím skončení se ale prosazují a otáčejí stav utkání! NIKOLAJ TIMAŠOV si vyměnil puk s Volkovem a z bezprostřední blízkosti našel skulinu mezi vyrážečkou a tělem Smirjagina, kam poslal svou bekhendovou střelu. Asistence: Konstantin Volkov.
30:43
Domácí hrají v plném počtu. Smirjagin nemusel zasahovat proti jediné střele.
30:32
Kagarlickij se dokonce při vlastním oslabení dostal do zajímavé šance z pravého kruhu, jeho střelecký pokus zaplachtil těsně mimo bránu.
29:44
A do třetice se povedlo domácímu celku odpravit puk pryč.
29:16
Koukalovu nepřesnou přihrávku vystihl jeden z hráčů Čerepovce, který vzápětí opět osvobodil své mužstvo.
28:54
Domácím se povedlo na úvod oslabení dostat kotouč přes všechny čáry.
28:43
Přesilová hra pro Jekatěrinburg. Dvě minuty za hákování obdržel Trubačjov.
28:26
A do třetice icing Čerepovce. Domácí pětici se snad nechce střídat.
28:14
A další zakázané uvolnění domácího týmu.
28:00
Sérii nepřesností korunoval icing Čerepovce, vhazování před Smirjaginem.
27:20
Obě mužstva mají v těchto problém dostat se do nějakého kloudného zakončení, i atmosféra v hledišti je teď dosti vlažná.
25:59
Zakázané uvolnění pro změnu ze strany Jekatěrinburgu. V těchto chvílích se hra často kouskuje.
25:39
Zakázané uvolnění Čerepovce. Vhazovat se bude před Smirjaginem.
24:40
V těchto chvílích se hostům povedlo uklidnit hru.
23:55
Trubačjov se dostal do rychlého brejku, ale jelikož byl tísněný obráncem, musel pálit z nepříliš pohodlné pozice a Sochatskij si poradil.
23:35
Domácí si chtějí vzít ztracené vedení zpět. Truňova ale vychytal pozorný Sochatskij.
21:50
Jinak ovšem zkraje třetiny útočili hosté, kteří se i dočkali vyrovnávací branky! Smirjagina prostřelil expardubický forvard DMITRIJ MONJA. Asistence: Jevgenij Česalin.
20:21
Kagarlickij se dostal zkraje druhé části do dobré příležitosti. Na levém křídle měl spoustu času i prostoru, nabruslil před Sochatského, jehož ovšem zblízka nepřekonal.
20:01
Úvodní třetina by se dala rozdělit do dvou zcela rozdílných částí. Zatímco v té první měli až drtivou převahu domácí, díky čemuž vstřelili otevírací branku, v té druhé měli více ze hry hosté. Na rozdíl od Čerepovce se ale hokejisté Jekatěrinburgu nedokázali v první části prosadit, a tak odcházejí do kabin za nepříznivého stavu. Druhá část začne přibližně v 15:55.
20:00
19:15
Po dlouhé době musel zasahovat Sochatskij, který vychytal Magoginův pokus.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:34
Domácí se dokázali ubránit prvnímu oslabení a nyní již hrají v plném počtu.
18:11
Přece jen si hosté vytvořili velkou šanci. Gubin našel před bránou volného Garejeva, který nedokázal na dvakrát překonat Smirjagina.
17:36
Hostům se sice povedlo na chvíli usadit v útočném pásmu, ale byli příliš statičtí a už o tlak přišli.
16:45
Domácím se povedlo vyhrát buly a rychle odpravit puk přes všechny čáry.
16:34
Hosté si na závěr třetiny zahrají svou první přesilovku. Dvě minuty za hákování obdržel Kazakovcev.
16:15
Dlouhé nahození Jekatěrinburgu na Smirjagina, který přerušil hru.
15:58
Ofsajd domácího celku, který se v těchto pasážích hry prakticky jen brání.
15:07
Timašov se projel přes téměř celé kluziště, přejel modrou čáru a vyslal propagační střelu na Sochatského, který vytasil lapačku a zastavil hru.
14:05
Žuravljov vypálil od modré, Smirjagin jeho pokus zastavil betonem.
13:48
Truňov vypálil v útočném pásmu z osy hřiště nad bránu.
13:17
Tičarovu střelu z pravého kruhu srazil na ochrannou síť Sizov.
12:58
Jasná převaha domácího celku se zdá být minulostí. To dokumentoval i icing, jehož se v uplynulých chvílích dopustili hráči Severstalu.
12:17
Vasiljev vyzkoušel od pravého mantinelu pozornost Smirjagina, který si prostor u levé tyče pohlídal.
11:36
Hosté hrají v plném počtu. Prvnímu oslabení se ubránili bez větších problémů.
11:32
Těsně před koncem přesilové hry si naopak jeden z prvních zákroků v zápasu musel připsat Smirjagin proti nebezpečnému výpadu Torčeňjuka po levém křídle.
11:12
Domácí ostřelovali hodnou chvíli Sochatského z různých míst, ale jejich střelecké pokusy postrádaly přesnost.
09:36
Hosté budou hrát navíc oslabení. Dvě minuty za vražení obdržel Dmitrij Megalinskij.
09:18
Mons vjel do útočné třetiny, sjel si do mezikruží a odtud vypálil. Sochatskij ukryl puk v náruči, a zatím je jediným hráčem Jekatěrinburgu, který dnes snese přísnější měřítko.
08:55
Černov s Kagarlickým znovu zahrozili, Sochatskij byl tentokrát připraven a zakročil.
08:38
Po krátké odmlce domácí znovu zamkli soupeře do jejich obranného pásma.
08:07
Ofsajd jednoho z hráčů Jekatěrinburgu. Vhazování ve středním pásmu.
07:20
Hra se v těchto chvílích přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů na jedné či druhé straně.
05:59
Mons se ocitl v bezprostřední blízkosti Sochatského, ovšem ve stoprocentní šanci jej vychytal brankář Jekatěrinburgu.
05:15
Vše mohl změnit Simakov, v dobré střelecké pozici ale přestřelil bránu.
04:35
Domácí jsou nadále hodně nebezpečí. Zdá se, že hostům se zatím nedaří dostat do zápasu, Smirjagin ještě nemusel zasahovat.
03:35
Domácí sice spálili v rychlém sledu dvě vyložené šance, na potřetí už to ale domácím vyšlo. Kagarlickij nabil na pravý kruh Adamu Masuhrovi, jehož dělovka se s pomocí teče PAVLA ČERNOVA dostala za Sochatského záda. Asistence: Adam Masuhr, Dmitrij Kagarlickij.
02:53
Jeden z hráčů Jekatěrinburgu posunul vlastní bránu, a tak byla hra přerušena.
02:25
Rychlé přečíslení hostujícím hokejistům nevyšlo a Smirjagin v bráně Severstalu zasahovat nemusel.
01:58
Ježov napřáhl a vypálil od modré, Sochatskij bez problémů vytasil lapačku a přerušil hru.
01:25
Stasenkovy pokusy od modré čáry byly značně nepřesné a domácí přišli o pásmo.
00:35
První formace domácího celku byla i nadále nebezpečná, ale Sochatskij znovu podržel své mužstvo.
00:19
Kagarlickij bleskově vjel do útočného pásma, nahrál před bránu Monsovi, který zblízka vyzkoušel připravenost Sochackého.
00:01
Obě mužstva už jsou seřazena na modrých čarách, zazní hymna Ruské federace a můžeme začít.

Severstal Čerepovec: Smirjagin (Kononov) – Masuhr, Sizov, Stasenko, Jevsejenkov, Wilson, D. Ježov, Chochlov – Kagarlickij, Mons, P. Černov – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Avcin, Karlin, V. Polák – Kazakovcev, Magogin, A. Vorobjov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Ščitov, Kivistö, Alexej Vasilevskij, Megalinskij, Turbin, Žuravljov, Timašov, V. Vasiljev – Tičar, Gubin, A. Garejev – Golyšev, Michnov, Koukal – Česalin, Torčeňuk, Monja – K. Volkov, Simakov, Ivašov.

Rozhodčí: Bělov, Kulakov – Misjur, Jakov.
Československá stopa v utkání:

Petr Koukal (JEK)
Jakub Kovář (CER)
Vojtěch Polák (CER)
Oba týmy potřebují vzhledem ke svému postavení v tabulce nutně bojovat, jestli chtějí pomýšlet na postup do play off. Hokejisté Jekatěrinburgu vstupují do duelu posilnění o možná nejpřekvapivější výhru letošní sezony KHL, když z pozice spodního celku tabulky dokázali zastavit zdánlivě neporazitelný SKA Petrohrad. Hráčům od Uralu se to povedlo ve čtvrtek, kdy triumfovali na ledě giganta soutěže 2:1.
Hezké sobotní odpoledne všem hokejovým nadšencům při sledování online přenosu ze zápasu KHL, v němž poměří síly desátý celek Západní konference Severstal Čerepovec s třináctým týmem Východní konference Avtomobilistem Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.