To je z tohoto zápasu vše, program KHL je dnes ale teprve na začátku. Příjemný den přeje Petr Dejnožka.

přesilové hry: 1/6 – 1/2
Hokejisté Kazaně koncovku třetí třetiny vůbec nezvládli a nakonec si domů z Chabarovsku odvezou porážku v poměru 2:3! Domácí naopak mohou být spokojeni, hrdinou je zajisté Vladislav Ušenin, který zaznamenal dvě branky svého týmu v dnešním zápase.
59:27
Pokus od červené čáry končí na bočním oblouku, Kazaň je ale daleko od branky Metsoly.
59:10
Kazaň v útočném pásmu, Garipov míří na střídačku!
58:43
Tomáš Zohorna si po odpískání střihl rozmluvu s Azevedem, který ho následně krosčekem odstrčil. Rozhodčí se ale danému momentu pouze zasmáli.
58:36
Kazaň se stále nemůže dostat do útočného pásma, po prudkém nahození je navíc pískáno zakázané uvolnění.
58:19
První útočná akce v pěti proti pěti končí postavením mimo hru v podání Kazaně.
58:00
Početní výhoda Chabarovsku je u konce, Kazaň má dvě minuty na srovnání nepříznivého stavu.
57:16
Nyní však Kazaň vyhodila a poslala na led čerstvou čtveřici.
57:00
Minuta z početní převahy je pryč, Amur kombinuje v útočném pásmu a snaží se rozhodnout dnešní utkání.
56:00
Tak to je komplikace pro Kazaň! Tomáš Zohorna byl za brankou napaden Zacharčukem, který dostává 2 + 5 + OK! Obránce Kazaně míří do kabin, Chabarovsk bude hrát normální dvouminutovou přesilovku.
55:20
Hostům se směrem dopředu vůbec nedaří, nyní jsou spíše oni pod tlakem.
54:51
Vladislav Ušenin dobrou tečí vystrašil střídačku Kazaně, ne však Garipova. Vhazování v útočném pásmu je ale pro Chabarovsk za současného stavu dostačující.
54:08
Jiří Sekáč dnes svedl již několik soubojů s Metsolou, ani čtvrtý pokus mezi tři tyče radostí bývalého hráče NHL neskončil.
53:49
Domácí Kapustin předvedl ukázkovou samostatnou akci, od mantinelu se natlačil až před branku! Svůj průnik ale bekhendem zakončil těsně mimo hostující klec!
53:08
Puk znovu za brankou hostujícího gólmana Garipova, čas se Kazani výrazně krátí.
52:46
Zubova střela od modré čáry se až ke Garipovovi nedostala, rychlá protiakce soupeře skončila v náruči Metsoly.
52:00
Díky prudkému nahození od červené čáry nyní hostující hokejisté vybojovali alespoň buly v útočné třetině.
51:46
Tlak Barsu zatím není nijak velký, Chabarovsk se brání s velkým přehledem.
51:26
Čerepanovovo zakončení od modré čáry končí v náruči Metsoly, který raději přerušil hru. Vhazovat se bude po levé ruce finského gólmana ve službách Chabarovsku.
50:51
Až nyní se Zohornova formace nechala vytlačit z útočného pásma a odjela střídat. Na tahu je soupeř z Kazaně.
50:16
Kuusela nabil na kruhy na hokejku Tomáše Zohorny, jehož prudké zakončení musel Garipov vyrazit mimo tři tyče. Domácí ale pokračují s kotoučem v útočném pásmu.
49:14
Jiří Sekáč se dostal s kotoučem až k brance Metsoly, jeho bekhendové zakončení ale zamířilo nad břevno a zastavilo se až o plexisklo za brankou Chabarovsku.
49:02
Hra již znovu pokračuje, Bars se dokázal usadit v útočném pásmu.
48:08
Obuchov nedokázal opustit útočnou třetinu včas, odpískán ofsajd. Následovat bude komerční přestávka.
47:49
Hraje se bez jakéhokoliv přerušování a čas rychle plyne. To zatím hraje jasně do karet domácímu týmu.
47:25
Varnakov na jedné straně donutil Metsolu ke snadnému zákroku, na druhé straně neměl se zakončením Kuusely větší potíže Garipov.
46:22
Kazaň se ujala kotouče, akci však musí rozjet zpoza vlastní svatyně.
45:12
Kazaň se osvobodila pouze vyhozením, Metsola ale rozehrál, tudíž se nejednalo o zakázané uvolnění. Amur chce v těchto pasážích definitivně rozhodnout utkání.
44:23
Amur je při chuti, další útočnou akci zastavilo postavení mimo hru.
43:39
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Z ničeho nic ale může slavit Amur, který se znovu dostává do vedení! Rychlá protiakce domácích hokejistů skončila střelou Byvalceva do betonu brankáře hostí, na následnou dorážku VLADISLAVA UŠENINA již Garipov neměl šanci dosáhnout – 3:2! Asistence: Alexej Byvalcev a Vjačeslav Ušenin.
43:08
Kazaň je však i nadále při chuti, její kombinace ale narušují časté nepřesnosti.
42:34
Přesilová hra nepatřila mezi nejlepší, čtyřka Chabarovsku se dokázala ubránit. Zub je na ledě.
41:06
Úvodní ostřelování branky Chabarovsku nevyšla, kotouč pokaždé trefil pouze Jana Koláře. Domácí vyhazují, český obránce s bolestivou grimasou míří na hráčskou lavici.
40:34
Hned v úvodu třetí třetiny přijde přesilová hra pro Kazaň. Za držení protihráče si na trestné lavici posedí Arťom Zub (CHA).
40:01

střely: 33:13
vhazování: 17:13
hity: 10:6
trestné minuty: 2:8
přesilové hry: 1/4 – 1/1
Prostřední dějství nám přineslo hned tři branky, díky kterým se do třetí třetiny půjde za nerozhodného stavu. Domácí Chabarovsk konečně využil svojí velké střelecké převahy, dokázal otočit stav střetnutí, ale chvíli na to o své vedení zase přišel.
40:00
39:21
Brankář Metsola se v závěru druhé třetiny rozhodně nenudí, nyní musel do své náruče sebrat nepříjemnou střelu Glinkina těsně nad ledem.
38:53
Další útočný výpad Barsu končí odpískaným ofsajdem.
37:49
Narušení pravidel nedošlo, branka je uznána! Chabarovsk – Kazaň 2:2!
37:49
Nyní ještě přichází přezkoumání videorozhodčím, upřímně ale netuším, přesně z jakého důvodu. Zřejmě se jedná o souboj na brankovišti těsně před vstřeleným gólem.
37:49
Kazaň vstřelila branku!
Vedení domácím hokejistům příliš dlouho nevydrželo! Bars zavřel svého soupeře v obranné třetině, puk dostal na levý kruh DAMIR MUSIN a prudkou ranou pod víko vstřelil svůj premiérový gól v letošní sezóně KHL – 2:2! Asistence: Vladimir Tkačjov a Arťom Lukojanov.
36:44
Rázem Bars přeřadil na vyšší obrátky, Obuchovova střela z ostrého úhlu ale Metsolu neměla šanci zaskočit.
35:27
Domácí hokejisté potvrzují svoji převahu a ve druhé třetině dokonávají obrat skóre! VLADISLAV UŠENIN dostal přesnou přihrávku do jízdy, v samostatném úniku nic nevymýšlel a prudkou ranou pod břevno prostřelil brankáře Garipova – 2:1! Asistence: Arťom Zub a Vjačeslav Ušenin.
34:43
Kamalov uklidňuje hru za brankou Amuru a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.
33:36
Andrej Popov zakončil rychlý protiútok ranou od levého mantinelu nad břevno branky Amuru, Kazaň se následně sama vyhnala z útočné třetiny.
33:00
Aktivitu pro změnu přebrali hráči Chabarovsku, jejich útočná kombinace ale neměla dlouhého trvání.
32:40
Vzápětí aktivní Kuusela napálil kotouč pouze do náruče hostujícího brankáře a nabídl tím možnost pro komerční brejk.
32:26
Byvalcev dostal hodně prostoru mezi kruhy, prudkou ránu brankář Garipov odrazil vyrážečkou do rohu.
31:16
Tlak Kazaně je nyní velmi drtivý, domácí pětice raději posílá puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
30:50
Jan Kolář dobře padl do střely Varnakova z prostoru kruhů a srazil ho do rohu kluziště.
30:25
Od vyrovnávací branky se hraje bez přerušení, výrazně aktivnější jsou aktivnější hokejisté Barsu.
29:40
Nepřesná rozehrávka Jana Koláře znovu poslala kotouč na hokejky hráčů Kazaně, ti ho ale motají pouze v rozích útočného pásma.
28:34
Kazaň se snaží o rychlou odpověď, třetí formace hostí i se Sekáčem se usadila v útočném pásmu. Ohrozit branku Chabarovsku se jí ale nepodařilo.
28:00
A také na druhé straně přichází využitá přesilová hra! Bleskurychlá kombinace v početní výhodě přinesla puk na finského ostrostřelce KRISTIANA KUUSELU, který prudkou ranou z voleje srovnává stav dnešního utkání – 1:1! Asistence: Teemu Ramstedt a Maxim Kondratěv.
27:01
Chyba při střídání Kazaně je jako voda na mlýn domácím hokejistům. Amur bude hrát další přesilovou hru
23:33
Domácí Amur měl v první třetině neskutečnou střeleckou převahu, ve druhém dějství je ale zatím mírně aktivnější Kazaň. Skóre se ale stále nezměnilo.
20:01
V první třetině Kazaň využil přesilovou hru zásluhou Azeveda a může se radovat z těsného vedení 1:0.
20:00
14:26
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Damir Musin – 2 min., hákování).
11:59
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jiří Sekáč – 2 min., podražení).
08:18
Přesilovou hru hostující tým dokázal využít, produktivní Kanaďan JUSTIN AZEVEDO znovu udeřil a v deváté minutě posílá favorita do vedení – 0:1! Asistence: Michail Varnakov a Vasilij Tokranov.