Je to tak, Jerjomenko si připíše nulu a jeho celek vyhrává 3:0. Viděli jsme hodně vyrovnané utkání, které bylo až do třetí třetiny bez vstřelené branky. Pak se ale ukázali domácí, jenž se třikrát prosadili a svůj výborný výkon v poslední třetině korunovali ziskem všech bodů. Astana se sice snažila konkurovat, ale jejich soupeř je v závěrečných minutách dokázal přehrávat.

59:21
Nevypadá to tak, ránu Starčenka ukryl v lapačce Jerjomenko, jenž je blízko nule.
59:09
Asi poslední útok zápasu obstarají hosté, podaří se jim vstřelit čestný gól?
58:45
Zápas už se spíše pouze dohrává, Dinamo bojuje o přidání dalšího gólu, ale to už se nejspíše nestane.
57:59
Astana se stále nemůže dostat k puku, z poměrně vyrovnaného utkání tak nakonec máme jasný výsledek. Nutno ale podotknout, že domácí si góly za svůj výkon zasloužili.
56:49
Dinamo právě vstřelilo branku!
Tak to bylo rychlé, tady je hotovo! Domácí celek se totiž trefil ve třetí třetině již po třetí. Zpoza brány dostal nabito ARŤOM FJEDOROV, který tváří v tvář Poulinovi nezaváhal! Asistence: Alexei Cvetkov.
56:17
Moskva je stále usazena v útočné třetině, dočkáme se ještě jednoho gólu?
55:36
Poulin sice obdržel ve třetí třetině již dva góly, ale za svůj dnešní výkon si rozhodně vyslouží nejednu pochvalu. Nyní opět lapil nebezpečnou střelu od modré.
55:28
Host jsou poněkud zaskočení, místo drtivého tlaku se musí sami bránit.
54:12
JUUSO HIETANEN potěšil ochozy a fanoušci se radují již po druhé! Dinamo bylo sice posledních pět minut horším týmem, ale ubránilo několik oslabení a odměnou mu za to je další gól, který dost možná rozhodne dnešní utkání.
53:17
Po delší době se v útoku ukázali i domácí, ale jejich snažení hodně rychle skončilo po špatné rozehrávce.
52:48
Barys poněkud srovnal hru, ale stále se mu nedaří dostat se do nějaké vyloženější šance. Proti skvěle bránícímu soupeři to bude mít hodně těžké.
52:13
52:02
Hosté v plném počtu. Ještě několik sekund budou tak hrát přesilovku 5 na 4.
50:57
Hraje se již ve čtyřech na obou stranách. V útoku jsou však nastěhování hosté.
50:37
Astana nesehrála přesilovku 4 na 3 špatně, ale ani skrumáž před brankou se jí nepodařilo využít!
50:11
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., hákování).
50:02
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., sekání).
48:46
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., hákování + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Puškarjov – 2 min., hrubost).
48:46
48:15
A jsou za to odměněni! MARTINS KARSUMS to vzal na sebe, sjel do útočného pásma, povodil si hned tři obránce a ještě dokázal z velké blízkosti překonat brankáře. Dinamo se tak po této parádní akci dostává do vedení. Asistence: Ilja Nikulin
47:48
Nyní jsou to opět hokejisté Dinama, kdo se snaží o vstřelení první branky.
46:39
46:26
Hosté dlouho hledali vhodnou souhru, ta nakonec skončila Starčenkovým pokusem od modré, který byl ale pokryt domácím brankářem.
45:37
A opět, Astaně se zatím tato přesilovka vůbec nedaří.
45:07
Domácím se daří vyhodit kotouč.
44:40
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Alexandr Jerjomenko – 2 min., podražení). Trest odpyká Maxim Solovjov.
44:17
Astana si zavařila špatnou rozehrávku, ale Moskvě se nakonec nepodařilo vymyslet nějakou kloudnou akci, vše končí ofsajdem.
43:37
Nakonec to však byli oni, kdo se dostal ke střele. Ta ale byla spíše propagačního charakteru a domácího brankáře tak neohrozila.
43:09
Moskva je usazena v útoku, hráči Barysu se musejí opravdu hodně ohánět.
42:02
Až nyní se Barys dostal do útočného pásma. V něm ale dlouho nepobyl a puk je opět na hokejkách soupeře.
41:17
Dinamo začalo poslední periodu hodně aktivně, Poulin si připsal již třetí zákrok. Ani jeden z nich však nebyl nikterak nebezpečný.
40:47
Do prvního útoku se hnali domácí, ale hostující obrana si s jejich výpadem dokázala poradit.
40:01
Je to tak, i druhá třetina skončila bez gólů a nás tak čeká o to zajímavější perioda třetí. Utkání je hodně vyrovnané, opticky jsou sice o něco lepší domácí, ale ne nějak výrazněji. Na střely je to 24-18 pro domácí celek, jenž dokonce nastřelil i tyč! Bude zajímavé sledovat, co nám přinese poslední třetina, která začne zhruba v 19:10.
40:00
39:11
Astana je opět v útoku, ale vypadá to, že i druhá třetina skončí bez gólů.
38:47
O puk se bojuje v rohu obranného pásma hostujícího týmu.
38:09
Po delší době je v útoku i Barys, ale jeho snažení zatím není dostatečně efektivní.
37:23
Dinamo je opět na konci třetiny lepším týmem, ale obrana soupeře zatím všechny útočné výpady soupeře zvládá. Teď ovšem Poulinovi pomohla i tyč! Domácí se pak k dorážce nedostali a utkání je tak stále bez branek.
36:48
36:47
Před koncem vyloučení přišla ještě jedna střela od modré, ale i tentokrát je hostující brankář úspěšnější než střelec.
36:29
Střela Dinama byla sražena do ochranné sítě.
36:19
Zatím to tak nevypaddá, gólman Astany teď předvedl náramný semafor!
35:52
Moskva začíná svou přesilovku v útočném pásmu. Podaří se domácímu celku prolomit kouzlo Poulina?
35:39
35:29
Puk je za brankou Poulina, Astana se nikam nežene.
34:48
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
34:25
U levého kruhu se hosté dostali k zakončení, ale Jerjomenko měl dost času a stihl se přesunout.
34:00
Moskvě se opět daří zblokovat střelu a následně vyhodit kotouč.
33:39
Před Poulinem vznikla skrumáž, ve které se špatně zorientoval Galimov a podrazil svého soupeře, čekají ho tak dvě minuty na trestné lavici.
33:19
Hosté se opět usadili v útočném pásmu, ale následná zblokovaná střela se odrazila pouze na hokejky soupeře.
32:30
Astana je při chuti, ale ani Lapin se nedokázal probojovat ke gólovému zakončení.
32:09
32:07
Dvě sekundy před koncem přesilovky přišla první střela, kterou od modré vyslal Barker, ale před brankářem nebyl nikdo, kdo by stínil. Jerjomenko si tak připisuje lehký zákrok.
31:39
Nebude, domácí se opět ubránili a poslali puk za Poulina.
31:20
Astana už je ale zpátky. Bude to teď o něco lepší?
30:59
Ta nakonec ani nepřišla, kombinaci překazil vypíchnutím Galimov.
30:43
Astana je usazena v útočné třetině. Stále však čekáme alespoň na střelu.
30:09
Kuzněcov se provinil sekáním a i on si tak na dvě minuty odpočine.
29:37
Po několika minutách se do útoku dostali i hosté, ale střela St.Pierrea skončila v ochranné síti.
28:51
Puk je za bránou Jerjomenka. Vypadá to, že se nám hra poněkud uklidní.
28:03
28:02
Těreščenko trestuhodně zahodil svou šanci. Objevil se zhruba dva metry před Poulinem, ale ten je dnes naprosto perfektní.
27:52
Karsums zkusil štěstí z pravé strany, ale trefil pouze Poulina do masky, který byl hodně otřesený. Nic příjemného to určitě nebylo.
27:30
Karsums se dostal od odraženému puku, ale Poulina neprostřelil!
27:07
Domácí se konečně usadili v pásmu, podaří se jim vymyslet nějakou akci, která by přinesla první změnu skóre?
26:47
A další vyhození, Dinamu se nedaří dostat přes modrou čáru.
26:17
Hosté začínají oslabení na jedničku, daří se jim vyhodit.
26:03
První přesilovku si zahraje Dinamo Moskva. Za hákování je vyloučen Trivino.
25:39
Ofsajdové postavení hostujícího celku.
24:59
Pak ale přišla špatná rozehrávka a následná šance Astany, která ale končí taktéž nepřesnou kombinací.
24:23
Astana je opět pod tlakem. Dinamo se usadilo v pásmu.
23:48
Její rozehrávka však byla hodně nepřesná a málem za to zaplatila, Brjukvin však z pravé strany o kousek přestřelil!
23:37
Astana vybojovala puk, se kterým je za svou bránou a čeká na prostřídání útoků.
23:09
Moskva je opět o něco aktivnějším týmem, ale na první gól stále čekáme.
22:31
Těreščenko zkusil prostřelit Poulina od modré, ale na gólmana Barysu si nepřišel.
21:57
Na druhé straně skončilo útočné snažení hostů na vlas stejně. Střela minula bránu a dostali se k ní obránci.
21:16
Nakonec to na sebe vzal Fedorov, který si sjel do prostoru mezi kruhy, ale nakonec minul branku.
21:03
První pokusy o útok jak Dinama, tak Astany máme za sebou, ale ani jeden nebyl úspěšný.
20:23
Úvodní vhazování druhého poločasu vyhrál domácí celek, který se bude snažit navázat na aktivní konec první třetiny.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
Máme za sebou první třetinu, která nám nenabídla nikterak záživný hokej. Oba dva celky si připsaly po jedné větší příležitosti, ale vzhledem k tomu, že ani jedna nebyla využita, tak se do šaten odešlo za stavu 0:0. Ze začátku byli o něco aktivnější hosté, ale postupem času se zvedlo Dinamo, které si ke konci třetiny vytvořilo i tlak.

Střely: 14-9
20:00
19:37
Hra je ve středu ledové plochy, v první třetině se tak skóre pravděpodobně nezmění.
19:08
Višněvskij se prosmýkl kolem mantinelu, ale jeho střelu z pravé strany hostující brankář opět zlikvidoval.
18:46
Rychlý protiútok Dinama skončil velkou skrumáží a pošťuchováním před bránou. Poulin ovšem udržel puk a nepustil jej za svá záda.
18:07
Po následném špatném pasu skončil puk v zakázaném uvolnění. Hra se přesune před Jerjomenka.
17:39
Astana však zatím brání výborně. Dinamu se nedaří najít recept na pozorný obranný val.
17:07
Dinamo je za svou bránou a čeká na prostřídání útoků. Poté můžeme očekávat další pokus o kloudnou akci.
16:27
Hosté se konečně dostali na delší chvíli k puku, ale jejich útok nakonec úspěšný nebyl.
15:29
Astaně se sice podařilo vyhodit, ale jejich soupeř má stále puk na svých hokejkách. Můžeme tak očekávat další útočný výlet.
14:57
Domácí vycítili šanci a snaží se na konci první třetiny vsítit úvodní gól utkání.
14:20
Nikulin vystřelil od modré, svou střelou sice minul, ale Galimov ještě vracel puk zpoza brány do prostoru před Poulina. Ten se ovšem i v leže dokázal dostat k puku a schovat jej pod svou lapačkou.
13:39
I s další střelou si domácí brankář poradil. Do útoku tak tentokrát bude moci postupovat jeho tým.
13:13
Další pokus nebyl o moc úspěšnější. Po zblokované střele se dostal k puku Dawes, ale jeho pozdrav z oblasti pravých kruhů přijal Jerjomenko s úsměvem a poděkováním.
12:32
Ani domácím se však nepodařilo v útoku udržet. Jejich zblokovaná střela je vyhnala až za svého brankáře.
12:07
Hráči Astany se pokusili o rychlý útok po pravé straně, ale rychle o puk přišli a budou se muset bránit.
11:24
Hra se nám trochu rozjela, ale stále čekáme na první gól. Nyní jsou na puku hosté, kterým se ale nedaří dostat se do pásma.
10:45
na druhé straně se v prostoru mezikruží objevil Karpov, ale v rozhodujícím okamžiku ani netrefil branku.
10:19
V přesilové hře se nepovedlo, ale po střele Bochenskiho vznikla skrumáž, kterou ale domácí obrana vyřešila dobře.
10:06
09:51
Astana již kombinuje v útoku, podaří se jí ještě prosadit se?
09:37
A opět, hostům se rychle krátí čas.
09:13
Moskvě se daří vyhodit a ušetřit cenné vteřinky.
08:35
Savčenkova bomba od modré trefila do masky Jerjomenka, který je hodně otřesený. Rozhodčí přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.
08:06
(Dmitrij Višněvskij se však provinil podražením a odpyká si tak dvě minuty.
07:53
Astana se ocitla ve velké šanci! Z levé strany přišla střela, kterou Jerjomenko pouze vyrazil před Dawese, ale ten netrefil odkrytou branku!
07:07
To už ale neplatí. Střela od modré byla zblokována a Astana se tak ubránila.
06:39
Dinamo se drží v útočném pásmu, ale zatím se mu nedaří vytvořit si větší šanci. Astana je ovšem trochu pod tlakem.
05:48
Puk opět končí mimo ledovou plochu. Tečovaná přihrávka totiž skončila na střídačce hostujícího celku.
05:17
Těreščenko se pokusil po rychlém protiútoku prosadit, ale jeho sražená střela se třepotá pouze v ochranné síti nad brankou.
04:49
Nedočkáme, alespoň ne prozatím. Moskvě se totiž zatím daří bránit.
04:13
Hosté vybojovali puk a už jsou opět usazeni v útočném pásmu. Dočkáme se nějaké vážnější akce?
03:45
To se dokázalo ubránit, ale nepřesná přihrávka končí až o Poulina, který pro jistotu po delší době přerušuje hru.
03:05
Ten byl ale hodně nepovedený. Astana ihned získala puk a vydala se do protiútoku. Nyní se o něj bojuje v rohu obranné pásma Dinama.
02:29
Moskva po delší době vybojovala puk a po prostřídání pětek se tak bude moci vrhnout do útoku.
01:57
Ten nakonec nenašla, ale stále je na puku. Dinamo hraje hodně pasivně.
01:32
Na je nyní za Poulinem a čeká na vhodný čas k založení dalšího útoku.
00:57
Puk se velmi zvláštně odrazil od mantinelu a skončil kousek před Jerjomenka, kde ale nikdo z Astany nebyl.
00:39
Následný pokus o vysunutí Galimova však končí zakázaným uvolněním.
00:24
Úvodní buly dnešního zápasu vyhráli domácí hokejisté, kteří s pukem nyní operují za svou bránou.
00:01
Hráči už jsou na hrací ploše. Utkání za chvíli začne.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, J. Zajcev, Hietanen, Solovjov, D. Višněvskij – Cvetkov, Karsums, A. Galimov – A. Těreščenko, Tarasov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – A. Kuzněcov, Igumnov, Brjukvin – Karpov.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – R. Starčenko, Rymarev, St. Pierre – Chudjakov, Markelov, Kučin – Grenc, Puškarjov, Trivino – N. Ivanov..
Vzájemné zápasy

Celková statistika vzájemných duelů je mírně nakloněna na stranu Astany. Ta ze dvanácti utkání vyhrála sedm. Navíc má za sebou šňůru tří výher za sebou nad Dinamem. (2:1, 2:1, 1:0).
Barys Astana

Astana je celkově na 18. místě KHL. Na svém kontě má dohromady třináct výher a patnáct proher při skóre 85:96.

Jasně nejlepším hráčem Astany je Nigel Dawe (34 bodů), o pět bodů méně má Brandon Bochenski.
Dinamo Moskva

Domácí Dinamo je momentálně na celkově 13. pozici. Na svém kontě má 19 výher (z toho 8 po základní hrací době) a 16 proher (4 po základní hrací době) při skóre 78:71.

Nejlepším hráčem domácích je Mat Robinson (16 bodů), o druhé místo se dělí Aleksej Cvjetkov a Martins Karsuns (13 bodů).
Dobrý den u dalšího zápasu ruské KHL. V dnešním utkání se nám představí Dinamo Moskva a Barys Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.