Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Československá stopa v utkání

Lukáš Kašpar (DMS) do utkání nezasáhl
Jan Kolář (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:47
Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:49
Právě skončilo utkání mezi Dinamem Moskva a Amurem Chabarovsk. Po dvou třetinách sice hosté vedli 1:2, ale Dinamo dokázalo skóre zvrátit ve svůj prospěch. Nejprve ve 47. minutě srovnal svým lehkým nahozením Maxim Solovjov a čase 58:23 poslal svůj tým do vedení Martinš Karsums. Amuru nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Dinamo tak dokázalo zápas dovést do vítězného konce.
59:48
Do konce už nezbývá moc času a vypadá to, že domácí svůj náskok uhájí.
59:23
Metsola zůstává na střídačce a hosté to zkouší v šesti lidech v poli.
59:23
Oddechový čas pro hosty.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí dvacetiminutovky.
58:23
Dinamo právě vstřelilo branku!
Moskva dokonává obrat v utkání a v závěru duelu se poprvé ujímá vedení! Alxexej Cvetkov se snažil umotat svého soupeře u modré čáry a poté vyslal střelu na bránu Amuru. Tu dokázal šikovně tečovat MARTINŠ KARSUMS, který zdvihl ze sedaček své příznivce. Asistence: Maxim Solovjov a Alexej Cvetkov.
57:39
Do konce zbývá něco málo přes dvě minuty. Podaří se někomu z týmů strhnout vedení na svou stranu?
55:45
Ani Andrej Mironov tvrdou ranou skóre nezměnil. Na kostce nad ledem tak stále svítí stav 2:2.
54:28
Rána Jegora Dugina gólem neskončila. Prozatím to vypadá, že duel doputuje do prodloužení.
53:38
Vladimir Malevič svou třetí střelou v poslední periodě sice Lazušina prověřil, avšak překonat jej nedokázal.
52:49
Arťom Podšendjalov, jenž měl v zápasech před reprezentační pauzou poměrně slušnou střeleckou formu, nyní svůj další gól nepřidal. Mestola si připsal úspěšný zásah.
51:36
Následovat bude další reklamní přestávka.
50:12
Na druhé straně o sobě dal vědět i Tomáš Zohorna, avšak Lazušin jeho pokus zlikvidoval.
48:29
Domácí vyrovnávací branka povzbudila a střelecky jsou nyní aktivnější. Kokarev s Mironovem opět na Metsolu nevyzráli.
46:42
A je vyrovnáno! Tento gól si Metsoly za rámeček rozhodně nedá. Slabé nahození od modré čáry od MAXIMA SOLOVJOVA proklouzlo hostujícímu brankáři mezi betony. Druhá branka domácích jde jednoznačně za gólmanem Amuru. Asistence: Martinš Karsums a Arťom Podšendjalov.
45:47
44:53
Hosté se zatím ke střele nedostali. Naopak Metsolu prověřili hráči Dinama, avšak ten uhájil jednobrankové vedení Chabarovsku.
43:47
Jakov Rylov vyhodil kotouč mimo kluziště a putuje za katr na dvě minuty za zdržování hry.
43:12
Litovčenko poprvé ve třetí třetině ohrozil Lazušina, ale ten nyní jeho střele odolal.
42:01
Bjukvin svou ranou bránu Amuru netrefil a Metsola tak nemusel předvést další zákrok.
41:42
Skoro dvě minuty z poslední periody uplynuly a stále čekáme na úvodní střelu tohoto dějství.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:18.
I prostřední dějství je minulostí. V jeho úvodu se domácí ze své přesilovky neprosadili a následoval trest. Svou početní výhodu totiž využil Amur. Tvrdou ranou od modré čáry se prosadil Ilja Gorochov. Ve 29. minutě potrestal vyloučení Chabarovsku svým gólem Juuso Hietanen, který snížil na 1:2. A protože další branka již nepadla, odnáší si hosté do kabin vedení 1:2.
40:00
39:00
Byla ohlášena poslední minuta druhé periody.
37:25
Nyní se ani jeden z celků nedostává do zakončení a gólmani tak příliš práce nemají.
34:56
Po dalších pokusech hostů zůstává stav skóre nezměněn. Skórovat se nepodařilo Janu Kolářovi, Kirillu Kapustinovi ani Vladimiru Malevičovi.
32:45
Následovat bude reklamní přestávka.
32:25
Dinamo sice podruhé dostalo kotouč za záda Metsoly, ale jeden z domácích hráčů jej tam dopravil vysokou holí a hlavní sudí po konzultací s videem branku neuznávají.
30:25
Tarasov s Hietanenem opět dobývali bránu Amuru, avšak druhou branku prozatím nepřidali.
28:34
Také domácí využívají početní výhodu a snižují na 1:2 ze svého pohledu! Ilja Nikulin nabil na levou stranu JUUSO HIETANENOVI, který vypálil od modré čáry. Jeho dělovka prošla Metsolovi mezi betony a kotouč skončil až za brankovou čárou. Asistence: Ilja Nikulin a Martinš Karsums.
26:52
Dinamo bude mít k dispozici další početní výhodu. Amur hrál totiž v šesti a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů.
24:33
Andrej Mironov Metsolu nezaskočil. Hostující brankář si prozatím počíná velmi zdatně.
23:49
Litovčenko ani Byvalcev své fanoušky potřetí nerozradostnili. Lazušin si připisuje další dva úspěšné zásahy.
22:36
Vladimiru Brjukvinovi se nepodařilo snížit a hosté tedy stále vedou 2:0.
21:32
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Amur bleskově využívá svou přesilovou hru a odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou gólů! Ihned po vyhraném buly přiťuknul puk Litovčenko ILJU GOROCHOVOVI, jenž tvrdou střelou nad beton Lazušina rozvlnil síť za Dinama podruhé. Asistence: Vjačeslav Litovčenko a Alexej Byvalcev.
21:27
Vyrovnaný počet na ledě netrval dlouho. Menší trest za podražení dostává Konstantin Gorovikov.
21:18
Vyloučený Gorochov naskočil na led z trestné lavice a hraje se znovu v pěti proti pěti.
21:10
Amuru se podařilo vyhodit a jeho oslabení pomalu končí.
20:46
Nikulin ani Hietanen neuspěli se svými přesilovkovými pokusy. Dinamo ovšem pokračuje v tlaku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:23.
Právě skončila první třetina duelu. Po opatrném začátku z obou stran jsme se úvodní branky dočkali až v 15. minutě. To se po přihrávkách Nazarova a Dědunova radoval z gólu Vitalij Popov. V závěru dvacetiminutovky byl ještě vyloučen hostující Ilja Gorochov, což znamená, že na začátku druhého dějství bude mít Dinamo k dispozici zkrácenou početní výhodu.
20:00
19:42
Amuru se podařilo vyhodit a čas vyměřený pro první dějství se pomalu nachýlil.
19:18
První přesilovku zápasu si zahrají domácí hráči. Ilja Gorochov totiž dostává dvě minuty za podražení.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:02
Višněvskijho rána minula bránu Chabarovsku. Metsola tak nemusel vůbec zasahovat.
16:46
Igor Ruděnkov svým pokusem donutil k zákroku Lazušina. Na druhý přesný zásah si hosté musí počkat.
15:23
Je zde další komerční přestávka, díky které mají hokejisté chvíli oddechu navíc.
14:14
Máme tady úvodní gól utkání a hosté z Chabarovsku se ujímají vedení! Jurij Nazarov našel s trochou štěstí svou přihrávkou zpoza domácí klece v ideální pozici před bránou VITALIJE POPOVA, jenž svou ranou překonává Lazušina v bráně Moskvy. Asistence: Jurij Nazarov, Pavel Dědunov.
12:56
Gorovikovova střela Metsolu nezaskočila a hostující brankář stále drží čisté konto svého týmu.
11:35
Juuso Hietanen nahazoval na bránu Chabarovsku, ale jeho pokus minul domácí klec.
10:26
Aťušov a ani Rylov nic neudělali s bezbrankovým stavem. Brankáři obou celků jsou prozatím bezchybní.
09:10
Další pokus Ilji Nikulina. Proti němu se opět vyznamenal Metsola v bráně Amuru.
08:36
Ilja Nikulin nepřekonal Metsolu, jenž si připisuje další úspěšný zásah do statistik utkání.
07:26
Hra je nyní přerušena a ve VTB Ice Palace následuje komerční přestávka.
06:13
Denis Kokarev nevyzrál na Metsolu a zatím tedy stále čekáme na úvodní branku zápasu.
05:15
Vjačeslav Ušenin prověřil svou ranou Lazušina. Strážce moskevské svatyně však i nyní odolal.
04:05
Nikulinovi se nepodařil přechod do útočného pásma a atak Moskvy tak ztroskotal.
03:36
Úvod utkání se hraje prozatím v poklidném tempu. Oba brankáři sice museli zasahovat, ale žádný z jejich zákroků nebyl nikterak složitý.
02:34
Lazušin musel znovu zasahovat. Tentokrát na něj pálil Oleg Li, avšak ani ten nepřekonal domácího brankáře.
01:29
I Jegor Dugin se svým prvním střeleckým pokusem Dinama neuspěl. Metsola si rovněž připisuje úspěšný zákrok.
00:35
Tomáš Zohorna vyzkoušel své štěstí, ale svou první ranou Lazušina nepřekonal.

Tomáš Zohorna

Přestože Amur vyhrál svá poslední čtyři utkání, nemá naději jakkoliv nahlédnout do vyřazovacích bojů. S jednasedmdesáti body po 57 zápasech mu náleží 12. místo ve Východní konferenci a na aktuálně osmou Ufu ztrácí již 11 bodů.
I Chabarovsk si počíná v defenzívě poměrně zdatně. V dosavadním průběhu inkasoval jen 122 gólů a patří mezi nejlépe bránící mužstva ligy. Naopak v útoku to již tak slavní není. Pouhých 100 vstřelených branek dělá z Amuru druhý nejhorší tým KHL.
Mizerně si rovněž vede na ledech soupeřů. Po sedmadvaceti střetnutích drží 13.místo v tabulce venkovních týmů v rámci jejich konference.

Vladislav Ušenin 22 (12+10)

Dinamo momentálně okupuje čtvrtou pozici v Západní konferenci s celkovým počtem 104 bodů a účast v play off tak již má jistou.
Moskva si navíc vede velmi zdatně jak v obraně, tak i v útoku. Sto padesát sedm vstřelených branek a sto sedm obdržených ji řadí v těchto směrech na přední příčky celé soutěže.
Před vlastními fanoušky také nehraje vůbec špatně. Ze sedmadvaceti duelů vytěžila 53 bodů, které stačí na prozatimní sedmé místo v tabulce domácích týmů Západní konference.

2.2.2017 Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 1:2
31.1.2017 Záhřeb – Dinamo Moskva 3:6
27.1.2017 Dinamo Moskva – Magnitogorsk 1:2
25.1.2017 Dinamo Moskva – Ufa 6:2
23.1.2017 Dinamo Moskva – Čeljabinsk 6:2