Díky závěrečné třetině dokonal Lokomotiv Jaroslavl obrat a na svém ledě udolal druhý tým Západní konference CSKA Moskva 3:1. Na toto utkání bude mít obzvlášť dobré vzpomínky Petri Kontiola, finskému forwardovi totiž byla připsána jak vlastní branka Naumenkova, tak technický gól.
59:53
Kugryšev poslední střelou utkání nechal vyniknout Murygina, jenž hbitě máchl lapačkou.
59:42
Time-out si vyžádal také realizačný tým Lokomotivu.
59:00
Jaroslavl právě vstřelila branku!
PETRI KONTIOLA vyhodil kotouč z obranného pásma a pospíchal za ním Kozun, jenž byl faulován. Sudí proto přerušili hru a ve prospěch Lokomotivu uznali technický gól. Bez asistence.
58:33
Sorokin zůstává na střídačce. Domácí jsou v šesti!
58:33
Trenér CSKA Moskva si vyžádal oddechový čas. Podaří se jeho svěřencům vyrovnat?
57:55
Kraskovskij se s bolestivou grimasou ve tváři ocitl na ledě. Stalo se tak po jednou z urputných soubojů za Sorokinovou svatyní. Vylučovat se ale nebude a hra byla vykázána do středního pásma.
56:44
Rozhodnout utkání se pokusil Kraskovskij, jeho nepříjemný pokus Sorokin vytěsnil s notnou dávkou štěstí.
55:57
Galimov projel do střední zónu, odkud jen tak nahodil puk do útočného pásma. On i jeho spoluhráči posléze odešli střídat.
55:28
Čas neúprosně kvapí vpřed a Moskanům ho už moc nezbývá.
53:12
Tentokrát zakončoval Kugryšev bekhendem, ale puk přes změť těl neprocpal.
52:52
Kugryšev vyprášil Muryginův beton.
52:19
CSKA teď zabral a zle zatápí jaroslavlské defenzivě.
51:31
Hosté rozvážně kombinují na vlastním území.
49:46
Další využítá přesilová hra a domácí tým se deset minut před koncem základní hrací doby poprvé v utkání ujímá vedení! Apalkov oslovil v předbrankovém prostoru číhajícího Kadějkina, jeho ránu zblízka Sorokin vyrazil pouze na čepel hole DENISE MOSALJOVA a jeho pohotová dorážka k obrovské radosti příznivců Lokomotivu napnula síť. Asistence: Daniil Apalkov a Alexandr Kadějkin.
48:52
Ljubuškin se stal adresátem přihrávky z pravé strany, ale při zakončení promáchl.
48:31
I přes oslabení si hosté vypracovali šanci, přečíslení tři na dva zakončil Děnisov.
47:54
A domácí hokejisté navíc budou hrát přesilovku. Do vrátek trestné lavice vchází Petrov. Důvod? Vysoká hůl.
47:40
Aktivita je v posledních minutách na straně domácího klubu, zatímco Moskvané ve třetí části ještě nevyslali jediný pokus na bránu.
46:16
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Polunin vzal zodpovědnost na sebe, ale neudělal dobře, protože vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
45:26
Petrov vymyslel zadovku před bránu, kotouč ale nenašel správného adresáta.
44:16
Těleginova kolmice na Kugryševa, jenž si najížděl do ideální palebné pozice, nepatřila mezi přesné.
43:26
Klub z hlavního města je kompletní.
43:10
Pokus o přenesení hry z levé strany na pravou nevyšel, přihrávku zachytil jeden z obránců.
42:27
Minuta přesilové hry Lokomotivu je pryč a domácí tým se zatím ještě nedostal do zakončení.
41:26
Vysoká hůl Mamina (CSKA Moskva) byla potrestána dvěma minutama.
40:01
Další část utkání začne přibližně v 19:17.
Ve druhé tercii diváci gól neviděli, přestože oba týmy pokračovaly v nastoleném tempu hry z úvodního dějství. Asi největší příležitost ke skórování měl přibližně v polovině základní hrací doby Korškov, ani on ale se skóre nepohl. A proto družstva nastoupí do třetí periody za vyrovnaného stavu 1:1.
40:00
39:46
Tečkou za druhým dějstvím byla střela Světlakova, se kterou Murygin neměl potíže.
39:00
V době, kdy byla ohlášena poslední minuta prostřední dvacetiminutovky, se puk nachází na holích hráčů klubu z hlavního města.
37:29
Hráčům Jaroslavle se tato hra v početní výhodě nevydařila podle představ, právě skončila.
36:27
Hostujícím hokejistům se podařilo vyhodit kus černé pryže z rizikové zóny a Lokomotiv to bude muset zkusit odznova.
35:29
Naumenkov (CSKA Moskva) si v souboji pomohl proti pravidlům a za podražení se bude zpovídat na lavici hříšníků.
35:01
Do předbrankového prostoru chtěl proniknout Talbot, ale to mu ze strany jeho protivníků nebylo umožněno.
34:23
Sorokin měl problémy s pokusem Koledova, po nepřesvědčivém zákroku se dokonce podíval za svá záda.
32:58
O puk teď probíhají souboje v rohu kluziště v obranném pásmu jaroslavlského Lokomotivu.
32:07
Murygin s povděkem přijal pozdrav od modré čáry, schoval si ho do lapačky.
31:35
V této fázi utkání se hra přelévá ze strany na stranu.
29:51
Korškov se zprava skvěle protáhl kolem obránce a dostal se až před Sorokina. Pokusil se zamést puk za jeho beton, ale zakončení měl na dlouhou hůl.
29:06
Obě mužstva už hrají v plném počtu.
28:22
Mosaljov odhodlaně zavezl touš do útočného pásma, kde jeho spoluhráči po několika výměnách kotouče a hrací předmět přišli.
27:55
Domácí odeslali puk na zakázané uvolnění.
27:06
Potyčka mezi Čerepanovem a Světlakovem nezůstala bez trestů. Oba aktéři si půjdou zchladit hlavy za hrubost a hrát se bude ve čtyřech bruslařích na obou stranách.
27:06
26:47
Hosté krouží kolem brány Jaroslavle a hledají střelecké pozice, z nichž by případně ohrozili Murygina.
24:34
S útočnou akcí přispěchali také hosté, Kugryšev se ve skrumáži v předbrankovém prostoru neprosadil.
23:33
Proti ráně od levého mantinelu gólman CSKA zasahovat nemusel, stačilo mu kontrolovat puk letící mimo.
22:15
Moskvané oslabení přečkali běz úhony a nyní hrají v plném počtu.
22:12
Nepřesnou a navíc prudkou přihrávkou se Jaroslavlští sami vyhnali z pásma.
21:32
CSKA Moskva už je ve čtyřech.
21:19
Do pravého kruhu si s pukem najel Kozun a Sorokina se snažil pokořit klasickým teploměrem, to mu ale nevyšlo.
20:28
Přihrávku proti čepeli hole obdržel Kontiola a snažil se trefit mezírku mezi Sorokinovými betony, ty však sklaply velmi rychle k sobě.
20:15
Puk vylétl do hlediště, ze svého obranného pásma ho tam poslal Žarkov. Domácí tým tak bude hrát dvojnásobnou přesilovku.
20:01
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na ledovou plochu. Zápas bude pokračovat druhou třetinou.
Druhá část začne přibližně v 18:24.
První třetina nabídla atraktivní hokejovou podívanou. Obě mužstva podala nadstandardní výkon a jejich pojetí hry patřilo mezi ofenzivní. Góly padly z přesilových her. První z nich ve 13. minutě využil Ožiganov a moskevský CSKA šel díky němu do vedení. Vyrovnávací branka byla připsána Kontiolovi, za něhož usměrnil kotouč do vlastní sítě Naumenkov.
20:00
19:59
V poslední vteřině úvodní části vypálil z úhlu Koledov, ale Sorokin všechny skuliny u své pravé tyče rychle ucpal.
19:32
Je to tak, Michail Naumenkov si odpyká dvě minuty za vražení na hrazení.
19:32
A další velká strkanice, tentokrát se do ní zapojili už všichni hráči na ledě. Naumenkov u mantinelu podrazil jednoho ze soupeřů, kterého přijel pomstít Gavrikov. Rozhodčí zřejmě vyloučení pouze první prohřešek.
18:41
Děnisov se srazil s Mosaljovem a mezi oběma hráči poté probíhalo krátké vyřizování účtů. Strkanici sudí rychle uklidnili a vše se obejde bez vyloučení.
17:06
Od modré čáry vypustil tvrdou ránu Kontiola a Sorokin musel předvést zákrok pravým betonem.
16:42
Po pravé straně se rozjel Tělegin a svou samostatnou akci zakončil pokusem do těla Murygina.
14:36
Přesilovku využívá také domácí tým a to díky opravdu kurióznímu vlastnímu gólu. PETRI KONTIOLA nahodil kotouč na bránu, tam ho zachytil obránce Naumenkov a ve snaze odpálit touš o zadní mantinel nešťastně zamířil pod horní tyčku. Překvapený Sorokin se po nečekané ráně stačil pouze nevěřícně ohlédnout. Bez asistence.
13:35
K razantní střele napřáhl v levé straně kluziště Koledov a svou pumelicí pořádně provětral Sorokinovo lapací zařízení.
13:10
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bud Holloway.
12:30
CSKA právě vstřelilo branku!
Jedenáct vteřin před vypršením přesilové hry hosté vymysleli rychlou kombinační souhru, kterou zakončil pohotovou střelou k levé brankové konstrukci nikým nehlídaný IGOR OŽIGANOV. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Valerij Ničuškin.
12:06
Domácí jsou ve čtyřech.
11:50
Děnisov vzal zodpovědnost znovu na sebe, tentokrát ovšem cílené zařízení netrefil.
11:19
Z vrcholu pravého kruhu zplodil jedovatý pokus Děnisov a puk trefil Murygina do výstroje.
10:41
Komplikace pro Jaroslavl! Kontiola se provinil krosčekem a půjde si sednout vedle Kadějkina.
Lokomotivu se povedlo vyhodit kotouč z obranného pásma.
10:06
Akce domácího týmu ale záhy skončila, protože Kadějnik se dopustil podražení a odsedí si dvouminutový trest.
09:56
Mosaljov se u mantinelu zbavil svého strážce a díky tomu mohl postupovat dále do pásma, kde má podporu svých spoluhráčů.
08:52
Po vítězném buly se obraně CSKA utrhl Polunin, ale v samostatném úniku neuspěl. Sorokin se totiž roztáhl na brankové čáře a skvělým zákrokem odmítl otevření góloého účtu utkání.
08:43
Domácí ekipa vyhodila kotouč přes veškeré čáry a hra se proto vrátí před Myrygina.
07:59
Puku se zmocnil Sergejev a zavezl ho až za bránu Lokomotivu, kde právě probíhají četné souboje.
03:10
Současně s vypršením Pašninova trestu vyslal Loktionov pozdrav směrem na Sorokina.
02:48
Na Murygina letěla střela z pravého kruhu pro vhazování a brankář domácího týmu si s ní poměrně snadno poradil.
01:40
Hosté se usadili v útočném pásmu, kde nyní kombinují.
01:10
Prvním vyloučeným hráčem je za faul kolenem Pašnin (Lokomotiv Jaroslavl).
00:44
Křižná rána Mosaljova z levé strany prosvištěla kousek vedle horního rohu brány.
00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Koledov, Ljubuškin, Manuchov, Kronwall, Pašnin, Rafikov, Gavrikov, Čerepanov – Kozun, Talbot, Kontiola – Apalkov, Mosaljov, Kadějkin – E. Galimov, Loktionov, Kartajev – Kraskovskij, Korškov, Polunin.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Filoněnko) – Ožiganov, Děnisov, Pivcakin, Kutuzov, Ar. Sergejev, Panin, Naumenkov – Kugryšev, Tělegin, Scott – K. Petrov, Al. Popov, Holloway – V. Žarkov, Andronov, Enlund – Osnovin, Ničuškin, Světlakov – Mamin.

Rozhodčí: Konstantin Olenin, Sergej Kulakov – Dmitrij Sivov, Roman Šichanov.