Československá stopa v zápase
Dominik Furch (OMS) 65 minut, 24 střel, 22 zákroků;
Vladimír Sobotka (OMS) 0+1, 4 střely, čas na ledě 21:02.
Hostující celek vyslal na domácí branku celkem 54 střeleckých pokusů. Andrej Karejev si připsal dvaapadesát zákroků. V nájezdové loterii vyhráli hostující hokejisté, když proměnili všechny nájezdy.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je NIKOLAJ LEMŤUGOV.
Maxim PESTUŠKO proměňuje.
Jevgenij SOLOVJOV proměňuje.
Nikolaj LEMŤUGOV proměňuje. Tvrdá střela k tyčce.
Kirill SEMJONOV neproměňuje. Branku trefit nedokázal.
Vladimír SOBOTKA proměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:21
Domácí fanoušci velmi hlasitě podporují své oblíbence.
63:36
Dva domácí hokejisté mířili na jediného obránce. Přihrávka se však nepovedla podle představ.
63:20
Anton Burdasov vystřelil od modré, ale minul.
62:40
Vše napovídá tomu, že uvidíme nájezdy. Ani jeden celek si totiž šance nevytváří.
61:54
Avangard se nastěhoval do útočného pásma, ale zakončit se nepodařilo.
60:50
Omsk má v prodloužení více ze hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím marně, neboť Andrej Karejev kryje kotouč.
60:01
Začalo prodloužení.
21:52, tak vypadá statistika střel. Omsku dvaapadesát střel stačilo na dvě branky, a tak uvidíme prodloužení.
58:31
Více ze hry mají nyní hostující hokejisté, kteří se snaží vstřelit rozdílovou branku.
58:09
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.
57:34
Alexandr Osipov se dostal do útočného pásma, ale zakončit nedokázal.
56:44
Nikita Ljamkin se ve vlastním obranném pásmu, jeho chybu nedokázal protihráč využít.
56:00
Dostáváme se do finální části třetí třetiny, šancí na vstřelení branky je k vidění minimum.
55:16
Valentin Pjanov to zkoušel z velké dálky, s jeho pokusem neměl domácí brankář výraznější problémy.
53:09
Jevgenij Solovjov nikam nespěchal, čekal na dostřídání spoluhráčů. Následně mizí na střídačce o in.
52:26
Omsk je nyní lepším týmem, ale Andrej Karejev mnoho práce nemá. Domácí beci se snaží střely soupeře blokovat.
51:33
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidný hokej.
50:31
Alexandr Komaristyj se probojoval před branku soupeře, ale do zakončení se už nedostal. Velmi dobře zapracoval Erik Gustafsson.
49:51
Avangard Omsk má kotouč za svou brankou, nemůže se probojovat do útočného pásma. Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence.
49:23
Timur Fatkullin zahajoval akci od své branky, ale puk vybojovali hosté, a tak se směr hry otáčí.
49:01
Hraje se ve středním pásmu, pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.
48:30
Maxim Pestuško se probojoval k ráně od modré čáry, ale kotouč končí mimo branku.
47:36
Alexandr Titov se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.
47:04
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
46:43
Střelecké pozice k vidění nejsou, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.
44:20
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Domácí hokejisté mají zápas pod kontrolou, Omsku nedávají mnoho prostoru pro útočnou hru.
43:27
Domácí v plném počtu. Výborně oslabení odehrála bránící se čtveřice hráčů.
42:14
Metallurg velmi dobře brání, nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru. Omsku nelze odepřít snahu, ale zatím však marně.
41:40
Přesilovou hru mají k dispozici hokejisté Omsku. Ti se také dostali do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet. Ovšem do střelecké pozice se ne a ne probojovat.
41:27
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Razumov – 2 min., držení protihráče).
40:01
Hned čtyři branky přinesla druhá třetina. Na jejím konci je stav zápasu vyrovnaný. Dvakrát se prosadili domácí, dvakrát hosté. Sledujeme atraktivní hokejovou podívanou a jsem moc zvědavý, jak bude hra vypadat ve třetí třetině.
40:00
38:43
Avangard právě vstřelil branku!
Bleskově hosté odpovídají. Valentin Pjanov našel před brankou volného spoluhráče, tím byl ILJA MICHEJEV. Jeho rychlé zakončení nedokázal domácí brankář zastavit. Asistence: Valentin Pjanov.
38:30
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, nyní jsou hosté v útočném pásmu.
37:30
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Díky proměněné přesilové hře se domácí dostávají do vedení. IGNAT ZEMČENKO usměrnil za záda brankáře střelecký pokus Marka Skutara. Asistence: Mark Skutar.
36:45
Domácí hokejisté mají k dispozici početní výhodu, snaží se vstřelit rozdílovou branku, ale zatím si obrana Omsku počíná zodpovědně.
36:27
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Dominik Furch – 2 min., podražení).
36:15
Hostující celek si pomohl faulem, bude následovat přesilovka domácích.
Dnešní utkání sleduje 2 869 diváků.
35:01
Dostáváme se do finální části druhé třetiny, stav zápasu je nyní vyrovnaný a oba týmy mají stejně daleko či blízko k výhře.
34:50
Sledujeme rychlý hokej, momentálně mají více ze hry hosté, který se snaží vstřelit další branku. Proti je pochopitelně domácí defenziva.
32:58
Hostující celek je za svou aktivitu odměněný vyrovnávací brankou, po přihrávce Vladimíra Sobotky se do kotouče opřel MAXIM PESTUŠKO. Asistence: Vladimír Sobotka.
32:10
Valentin Pjanov se dostal do zakončení, brankář Metallrgu byl pozorný a nenechal se zaskočit.
31:40
Domácí mají kotouč za svou brankou a snaží se něco vymyslet, ale dlouhá přihrávka na útočnou modrou postrádala přesnost a i smysl.
31:18
Omsk nedokázal přesilovou hru proměnit, navíc si ani nevypracoval žádnou vyloženou střeleckou pozici.
30:11
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Nyní mají hosté přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma.
29:24
Domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře. Omsk se snaží vyrovnat, zatím ale marně.
29:18
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Andrej Karejev – 2 min., podražení).
28:50
Dominik Furch si připisuje úspěšný zákrok po střele domácího Alexeje Vasilčenka.
28:43
27:50
Metallurg Novokuzněck hraje dobře v přesilové hře, probojoval se do útočného pásma, ale do vyložené pozice se nemůže probojovat.
27:15
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek vyloženě nedominuje dění na ledové ploše.
27:00
Přesilovou hru mají nyní k dispozici domácí hokejisté, kteří se pokouší vstřelit další branku.
26:43
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Osipov – 2 min., sekání).
26:17
Omsk se snaží vyrovnat co nejrychleji.
25:05
Krásná akce znamená úvodní branku zápasu. K samostatné akce se odhodlal KIRILL SEMJONOV, který si vybruslil před branku a přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Dominik Furch neměl nárok.
24:47
24:14
Metallurg posílá kotouč znovu přes všechny čáry až za branku Dominika Furcha.
23:43
Avangard se znovu nastěhoval do útočného pásma, ke střele se dostal Alexandr Osipov. Andrej Karejev má kotouč v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou.
23:16
Anton Burdasov čekal před brankou na přihrávku, ta se k němu ale nedostala, neboť domácí vyhodili přes všechny čáry.
23:07
Sledujeme přesilovou hru hostujícího týmu a Omsk se hned dostal do útočného pásma. S pokusem Alexandra Pěrežogina si poradil domácí brankář.
22:47
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexandr Titov – 2 min., hrubost).
21:30
Anton Burdasov se probojoval do zakončení, s jeho ránou z pravé strany neměl domácí brankář Andrej Karejev problém.
20:59
Aktivní hra hostujícího celku pokračuje i na začátku druhé třetiny.
20:01
8:17 vedou střelecky hosté, nicméně na úvodní braku zápasu se stále čeká. Po dvaceti minutách platí bezbrankový stav.
20:00
19:45
Už se nic nestane.
19:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry.
18:30
K vidění není mnoho zajímavých momentů, třetina se v poklidném tempu dohrává.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:24
Domácí hokejisté se nyní musí znovu bránit tlaku soupeře. Sledujeme rychlý hokej.
16:45
Po dlouhé době se domácí dostali do útočného pásma, ale zakončit se Novokuzněcku nepodařilo.
16:25
Následovat bude reklamní přestávka.
16:24
Domácí se tak tak brání a momentálně jsou horším týmem. Andrej Karejev má mnoho práce. Avangard je nyní aktivnějším týmem.
15:58
Valentin Pjanov byl před brankou zcela volný, ale přihrávka na něho nebyla přesná.
14:30
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny, sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nepřináší.
13:40
Omsk se pokouší skórovat, ale domácí obranné formace hrají zodpovědně.
12:25
Andrej Karejev musel zasahovat po tvrdé střele od modré čáry.
12:10
Alexandr Pěrežogin se nedokázal probojovat přes střední do útočného pásma.
11:33
Sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Hraje se zejména ve středním pásmu.
09:49
Domácí v plném počtu. Ani jednou se nedostali hráči Omsku do střelecké pozice, velmi dobře fungovala obranná hra.
09:30
Hostující hokejisté se nemohou dostat do střelecké pozice. V útočném pásmu se zabydleli, ale k zakončení se ne a ne propracovat.
07:49
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Fjodor Poliščuk – 2 min., nedovolené bránění).
07:31
Avangard Omsk má ponechanou výhodu, kombinuje v útočném pásmu. Střelba zatím chybí.
06:55
Nikita Nikitin se propracoval do střelecké pozice. Jeho nahození na branku bylo tečované a domácí brankář měl plné ruce práce.
06:27
Pjotr Chochrjakov v útočném pásmu bojuje o puk, ale proti přesile domácích hráčů mnoho šancí neměl.
05:44
Dominik Furch kryje kotouč po střele Alexandra Titova od modré čáry.
05:21
Omsk znovu vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí od své branky, Kirill Zinovjev zakládá další pokud o získání útočného pásma.
04:52
Domácí hokejisté se nemohou stabilněji propracovat do útočného pásma, obrana Omsku působí velmi koncentrovaně.
04:04
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., krosček).
03:20
Omsk se snaží vstřelit první branku zápasu, ale domácí brankář je pozorný. Mnoho práce nemá, neboť mnoho střel zblokují obránci.
02:27
Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce chybovat.
01:48
Jegor Martynov jako správný obránce nahazoval na branku s myšlenkou možné teče. Jeho spoluhráči však byli obsazení. Domácí beci otáčejí směr hry.
01:22
Nikita Jazkov zakončoval rychlou akci domácích hokejistů, výborně zasáhl český brankář ve službách Avangardu.
01:02
Dominik Furch kryje střelu jednoho z domácích hráčů, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Novokuzněcku.
00:30
Vladimír Sobotka se probojoval do útočného pásma, jeho přihrávka na střed hrací plochy, kde byl volný jeho spoluhráč, nebyla přesná.
00:01
Vladimír Sobotka z Omsku vyhrává úvodní vhazování zápasu. Hosté do vrací do obranného pásma, odkud nahazují do útočného.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Skutar, Ljamkin, Fatkullin, Kuklev, Arbuzov, Vasilčenko, Titov, Akišin – Zemčenko, Solovjov, Komaristyj – K. Semjonov, R. Berdnikov, Taratuchin – Zinovjev, Jazkov, Poliščuk – Razumov, Jemec, A. Michejev.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Martynov, Nikitin, A. Osipov, Gustafsson, Ahnelöv, Nazarkin – Sobotka, Pestuško, Pěrežogin – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – I. Michejev, Pjanov, Fajzullin – Juňkov, Lemťugov, Fiščenko..
Z posledních pěti zápasů je domácím nejproduktivnějším hráčem Ignat Zemčenko se čtyřmi body (1+3) a na druhé straně je to Anton Burdasov s pěti body (2+3).
V tabulce Východní konference jsou hosté na druhém místě (22-4-3-10; 77 bodů) a domácí na patnáctém místě (7-3-2-27; 29 bodů).
Metallurg Novokuzněck z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Ladou 3:2, Záhřebem 3:2, na nájezdy s Bratislavou 5:4 a Novosibirskem 2:1. Nestačil pouze na Kazaň 1:2.
Avangard Omsk z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se Záhřebem 4:1, Bratislavou 5:3 a Novosibirskem 3:1. Nestačil na Nižněkamsk 1:3 a v prodloužení podlehl Kazani 2:3.
Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům hokeje co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Novokuzněck – Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.