Československá stopa v zápase:
Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:21
Martin Bakoš (KUN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:55
Domácí hokejisté vyhráli tento zápas 3:0, herně to tak jednoznačné rozhodně nebylo. Velkou zásluhu na výhře Kunlunu má brankář Andrej Makarov, který udržel čisté konto.
59:39
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
A je rozhodnuto. Domácí tento zápas zcela jistě vyhrají. Chad Rau našel zcela volného JAROSLAVA ALŠEVSKÉHO, který trefil prázdnou branku. Asistence: Chad Rau a Sean Collins.
59:32
Vyloučený hráč se vrací do hry.
59:08
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:50
Andrej Makarov kryje střelu od modré čáry, vhazovat se bude před brankou domácích
58:32
Oddechový čas pro hosty. Metallurg Novokuzněck odvolává brankáře, zkouší to v pěti. Hosté hrají přesilovku pět na čtyři.
58:01
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Jevgenij Solovjov – 2 min., nedovolené bránění).
57:31
Vyloučení v týmu Kunlun (Jaroslav Alševskij – 2 min., podražení).
57:31
Jaroslav Alševskij měl k dispozici trestné střílení, které proměnit nedokázal. Naopak šel na trestnou lavici, neboť po neúspěšném zakončení najel do brankáře soupeře.
57:31
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Michail Anisin – trestné střílení).
57:20
Metallurg Novokuzněck se nemůže dostat přes útočnou modrou.
56:40
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hrají zodpovědně z obrany, naopak hosté, kteří prohrávají dvě branky, nemohou najít cestu do útočného pásma.
56:08
Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku. Gólman Andrej Makarov musí být pozorný.
55:46
V početní výhodě se Kunlun nedokázal propracovat do zakončení, ale odehrál dvě minuty velmi dobře takticky. Byl v útočném pásmu, soupeře k ničemu nepustil.
54:00
Domácí mohou další dvě minuty dohrát v klidu, k dispozici mají početní výhodu. Naopak hosté se budou muset bránit.
53:46
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Arťom Michejev – 2 min., podražení).
53:10
Metallurg Novokuzněck se snaží, zatím se ale do výraznějších šancí nedokáže propracovat.
52:30
Domácí po vstřelené brance hrají dál aktivněji a snaží se znovu prosadit. Hosté se musí bránit tlaku Kunlunu.
51:54
Sean Collins začal akci v přesilové hře, puk dostal na Janneho Jalasvaaru, který našel zcela volného CHADA RAUA. Jeho zakončení znamená druhou branku domácích. Asistence: Janne Jalasvaara.
51:30
Domácí hrají v početní výhodě hodně aktivně.
50:57
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min., nedovolené bránění).
50:32
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Andreje Karejeva.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, šancí je k vidění velmi málo. Oba týmy se soustředí na obrannou hru.
49:30
Domácí odevzdali kotouč do útočného pásma a šel střídat.
48:52
Tobias Viklund to zkoušel od modré čáry, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný. Nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal kotouč tečovat.
48:03
Ani druhou přesilovou hru nedokázal hostující celek proměnit, domácí domácí ubránili další oslabení.
47:56
47:05
Domácí znovu vyhazují přes všechny čáry, Andrej Makarov mnoho práce při oslabení nemá. Novokuzněck se nedokáže dostat do výraznějších šancí.
46:30
Kunlun hraje zodpovědně v početní nevýhodě. Hosté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.
46:05
Další přesilová hra pro hosty. Domácí se musí znovu bránit tlaku soupeře.
45:56
Vyloučení v týmu Kunlun (Alexej Ponikarovskij – 2 min., hákování).
45:00
Pět minut ze třetí třetiny je už pryč. Sledujeme rychlý hokej, který nabízí šanci na straně hostů. Ti neproměnili přesilovou hru.
44:20
43:50
Andrej Makarov se rozhodně nenudí. Jeho spoluhráči nezvládají se soupeři bruslit, a tak jsou hosté v tlaku v útočném pásmu.
43:05
Dlouhou dobu trvalo hostům než se propracovali stabilně do útočného pásma. Nyní už Novokuzněck kombinuje před brankou Andreje Makarova.
42:20
Vyloučení v týmu Kunlun (Igor Veličkin – 2 min., držení protihráče).
41:40
Andrej Karejev kryje kotouč po střele Vadima Pereskokova. Buly v útočném pásmu domácích.
41:02
Obrázek hry, který jsme 40 minut viděli, pokračuje i ve třetí třetině. Ani jeden celek se nikam nežene. Šancí je opět minimum.
40:28
Linus Videll se dostal do postavení mimo hru, čehož si všiml rozhodčí. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
40:01
Úvodní buly ve třetí třetině vyhrávají hostující hokejisté, ale ke kotouči se dostávají domácí.
40:01
Druhá třetina žádnou branku nepřinesla, střel bylo k vidění velmi málo, a tak platí stav zápasu, který stanovili domácí v 9. minutě. Kunlun vede 1:0.
40:00
39:50
Martin Bakoš byl před brankářem hostujícího celku, ten tak nemohl rozehrát. Sudí přerušují hru. Buly před Andrejem Karejevem.
39:34
39:18
Až teď se hosté dostali do útočného pásma, ale Andrej Makarov zasahovat nemusel.
38:25
Kunlun vyhazuje přes všechny čáry, domácí se celkem v pohodě brání.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, hosté mají k dispozici početní výhodu.
37:34
Vyloučení v týmu Kunlun (Tobias Viklund – 2 min., hákování).
36:45
Vladislav Arbuzov se pokoušel probojovat do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná.
36:06
Tomáš Marcinko se jen těžko zvedal z ledové plochy, po hitu od soupeře je očividně otřesený. Snad bude v pořádku.
35:21
Andrej Karejev musel zasahovat po střele slovenského Tomáše Marcinka.
34:34
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí velkou taktickou bitvu. Kotouč vylétl z hrací plochy, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.
33:38
Hosté jsou aktivnější, ale nemohou se dostat do výraznějšího zakončení. Domácí brankář Andrej Makarov nemá mnoho práce.
32:33
Ilja Musin dostal přihrávku na modrou čáru, ale nedokázal vystřelit. Jeho rána trefila prvního protihráče, který stál před ním.
32:00
Mnoho šancí tento zápas nenabízí, a tak by se klidně mohlo stát, že gól domácích z první třetiny bude jediným.
31:41
Kirill Lebeděv se po dlouhé době dostal do zakončení. Jeho rána z levé strany jen o malý kousek minula pravý růžek domácí branky.
30:45
Tomáš Marcinko se uvolnil před brankou, dostal přihrávku. Jeho ránu kryje gólman Metallurgu. Buly před Andrejem Korejevem.
30:12
Rudi Jing se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, ale branku trefit nedokázal. Andrej Karejev zasahovat nemusel.
30:01
Oddechový čas pro domácí. Kunlun se musí dlouhou dobu bránit tlaku soupeře, a tak si vzal oddechový čas.
29:41
Mnoho šancí nevidíme, znovu čekáme na chybu. Týmy hrají hodně defenzivně, před brankami nemají útočníci mnoho prostoru.
29:15
Domácí Kunlun se nyní dostal pod tlak, a tak obránce Alexandr Mikulovič poslal puk přes všechny čáry. Píská se tedy icing, a tak se bude vhazovat před Andrejem Markovem.
28:35
Převahu nyní mají hostující hokejisté, kteří jsou sice v útočném pásmu, ale do zakončení se probojovat nemohou.
27:49
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho vyložených šancí. Ani jeden celek se nikam nežene.
27:01
Tomáš Marcinko se dostal do zakončení, hostující Andrej Karejev si dokázal poradit. Následuje komerční přestávka.
26:34
26:10
Kunlun znovu vysokým obloučkem vyhazuje přes všechny čáry.
25:44
Hosté se nyní dostali do útočného pásma, přechod modré čáry byl v pořádku. Zakončení je velmi nepřesné.
25:10
V oslabení hrají domácí velmi dobře, Janne Jalasvaara dostal puk do útočného pásma, kde šetřil cenné vteřinky spoluhráčova trestu.
24:50
Janne Jalasvaara se vrací do hry, hosté nedokázali krátkou přesilovku pět na tři proměnit. Nyní pokračuje už klasická početní výhoda.
24:36
Vyloučení v týmu Kunlun (Tomáš Marcinko – 2 min., držení hole).
24:05
Nikita Ljamkin to zkoušel tvrdou střelou od modré čáry, jeho pokus domácí brankář Andrej Makarov dokázal vyrazit. Pak už Kunlun dostal puk do středního pásma.
23:24
Metallurg Novokuzněck se nemůže stabilněji probojovat do zakončení. Domácí hráči velmi dobře brání. Nedávají soupeři mnoho prostoru.
22:55
Kunlun okamžitě vyhazuje kotouč přes všechny čáry, hosté tak musí od své branky zakládat další akci.
22:50
Vyloučení v týmu Kunlun (Janne Jalasvaara – 2 min., nedovolené bránění).
22:10
Kirill Semjonov to zkoušel od modré čáry, jeho střelecký pokus nebyl přesný. Následně domácí Stanislav Alševskij vyhodil kotouč přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění a bude se vhazovat před brankou Andreje Makarova.
21:45
Andrej Karejev vyrazil kotouč nahozený na jeho branku, hra pokračuje dál. Na druhé straně se pak do zakončení dostal Jevgenij Viksna. Branku minul.
21:18
Nyní se domácí Kunlun probojoval do útočného pásma, obránci však svou roli zvládli.
20:50
Linus Videll byl v souboji před brankou, následně vrazil do svého brankáře, který padl k zemi. Hra je přerušena.
20:12
V úvodu druhé třetiny hrají aktivněji hosté, kteří se s kotoučem na holi dostali do útočného pásma. Zakončit se jim ale nepodařilo.
20:01
Domácí hokejisté vstoupili do zápasu lépe, v deváté minutě se z nulového úhlu prosadil Oleg Jašin. Jeho trefa byla v první dvacetiminutovce jediná. Kunlun tak vede 1:0. Gólmani mnoho práce neměli, neboť na branky mířilo málo střeleckých pokusů.
20:00
19:55
Už se nic nestane.
19:24
Nyní se na malý moment dostali hosté do útočného pásma, ale zakončit se jim nepodařilo.
19:10
Alexej Ponikarovskij našel v dobré pozici ještě lépe postaveného Igora Veličkina, který vystřelil zápěstím. Brankář Andrej Karejev kryje tuto velkou šanci.
18:37
Novokuzněcký Nikita Ljamkin má kotouč za vlastní brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů.
17:50
Probíhají poslední dvě minuty hry v úvodní periodě. Domácí Chad Rau se po krásné samostatné akci přes celé kluziště dostal do zakončení, branku ale ohrozit nedokázal.
17:13
Sledujeme poklidný závěr první třetiny. Optickou převahu mají stále domácí. Ani jeden tým se však nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře a vytvořit si tlak.
16:40
Ruský tým se nemůže dostat do tempa, navíc má velké problémy s přechodem ze středního do útočného pásma.
16:10
Hra se znovu vrací před branku Metallurgu. Hostující brankář musí být pozorný. Domácí útočníci hrají hodně aktivně, to zakončení se pokoušel dostat Vadim Pereskokov. Neuspěl.
15:23
Kunlun pokračuje v aktivní hře, snaží se navýšit své vedení. Andrej Karejev je zatím pozorný. Nutno poznamenat, že jeho obránci zblokují velké množství střel.
15:00
Dostáváme se do finální části první třetiny, domácí celek stále vede o jednu branku.
14:52
Puk opustil hrací plochu, následuje komerční přestávka
14:22
Hosté neprošli přes střední pásmu, a tak uklidňují situaci, jeden z beků se vrací s kotoučem za svou branku, jeho spoluhráči střídají.
14:00
Domácí Oleg Jašin postupoval s kotoučem na holi do útočného pásma. Na poslední chvíli dokázal jeho zakončení zblokovat Mark Skutar.
13:23
Obrázek hry je stále stejný. Týmy se sice ke střelám dostávají. Kotouče ale létají velmi výrazně mimo branky.
12:44
Ani jeden tým nedokázal proměnit početní výhodu. Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
12:37
12:02
Přesilovku mají k dispozici hráči Kunlunu. Ti se snadno dostali do útočného pásma. Ovšem se střelbou mají velké problémy.
11:30
11:04
Hostující celek je nyní aktivnější, ale do zakončení se probojovat nedokázal. Na druhé straně pak zahrozil Tuukka Mäntylä. Andrej Karejev byl pozorný.
10:40
Sledujeme hru čtyři na čtyři, pak bude následovat zkrácená přesilovka Kunlunu.
10:37
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min., hákování).
10:30
Přesilovku hrají hostující hokejisté, kteří se sice dostali do útočného pásma, ale do zakončení zatím ne.
09:30
Vyloučení v týmu Kunlun (Janne Jalasvaara – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
09:05
Domácí hokejisté pokračují i po vstřelení branky v aktivní hře. Soupeř se musí bránit.
08:05
Domácí hokejisté se dostávají do vedení. Ujala se nenápadná rána OLEGA JAŠINA z velmi malého úhlu. Hostující brankář nechal mezeru ve svém postavení a domácí hráč ji dokázal trefit. Asistence: Tobias Viklund.
07:53
Oleg Jašin se dostal ke střele od modré čáry, ale trefil jen prvního stojícího hráče.
07:42
Novokuzněck zahrál jen na icing, vhazovat se tak bude před brankou hostů.
07:00
Tomáš Marcinko stál na začátku zajímavé kombinace, dvě přihrávky a hostující obrana byla vyšachovaná. Domácí však nebyli v zakončení přesní.
06:50
Hra je přerušena, kotouč vylétl z hrací plochy. Mnoho šancí jsme v úvodu zápasu neviděli. Sledujeme hodně takticky vedený a opatrný hokej.
06:36
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
06:10
Chad Rau z domácího týmu se dostal do zakončení, ale jeho rána byla snadnou prací pro brankáře soupeře.
05:35
Nyní jsou aktivnější hráči Novokuzněcku, nicméně se do zakončení dostat nemohou.
05:10
Nikita Jazkov to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma, ale jeho zakončení od mantinelu bylo nepřesné.
04:30
Vadim Pereskokov dostal kotouč do útočného pásma, hledal rychlým pasem spoluhráče v předbrankovém prostoru, ale přihrávka byla nepřesná.
04:01
Oba týmy přistoupily k úvodu zápasu jakoby se jednalo o rozbruslení. Minimum soubojů i šancí.
03:15
Chad Rau hraje ve svém obranném pásmu s kotoučem. Klidný hokej pokračuje dál. Optickou převahu mají domácí.
02:46
Ilja Musin se pokoušel narušit kombinaci domácích, což se mu podařilo. Do zakončení se ale neprobojoval.
02:10
Mnoho střeleckých pokusů k vidění není. Oba týmy hrají hodně takticky a defenzivně.
01:45
Hostující celek se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, kotouč do něho zavezl Jevgenij Solovjov. Spoluhráče před brankou ale nenašel.
00:30
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho šancí.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhrávají hokejisté domácího týmu. Kunlun se jako první dostal do střelecké pozice, ale Sean Collins nezamířil přesně.
00:01
Československá stopa v zápase
Tomáš Marcinko (Kunlun) 29 zápasů, 1+7, 8 bodů;
Martin Bakoš (Kunlun) 17 zápasů, 3+3, 6 bodů.
Nejproduktivnějšími domácími hráči v posledních pěti zápasech jsou Chad Rau (6+3) a Sean Collins (1+8), oba mají 9 bodů, na straně hostů je nejproduktivnějším hráčem Semjonov Kirill se třemi body.
Jedná se o souboj týmů, které jsou v Západní Konferenci. Domácí jsou na sedmé pozici (29 zápasů, 14-0-0-15) a hosté z Novokuzněcku jsou poslední, patnáctí (31 zápasů, 4-2-2-23).
Metallurg Novokuzněck z posledních pěti zápasů vyhrál jen jeden. Poradil si s týmem Soči 1:0 po nájezdech. Zbylé zápasy prohrál. Nestačil na Čeljabinsk 0:2, Spartak Moskva 0:3, Nižnij Novgorod 2:4 a Vladivostok 2:3 v prodloužení.
Kunlun z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Vladivostokem 3:2, Dinamem Riga 5:2 a Minskem 4:3. Naopak nestačil na Helsinky 2:3 a Omsk 3:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.