Máme za sebou další zápas ruské KHL, kde hostující Nižněkamsk uštědřil vysokou porážku domácímu Soči. Hostující tým porazil domácí Soči 5:0 a lví podíl na tomto výsledku měl Dan Sexton, který se podílel na 4 gólech. Skvělý výkon podal také hostující golman Kolpannen, který za sebe nepustil ani jeden puk.
59:11
Zápas už se jen dohrává a oba týmy čekají na konečnou sirénu.
58:40
V posledních chvílích má puk v držení domácí tým.
57:40
Barulin se po delší době dostal k zákroku. Puk z hole Makarova chytá lapačkou.
56:12
Kolppanen drží nahození Glazkova.
55:12
Ke střele se konečně odhodlal Maxvell, jeho střela mířila vedle pravé tyče.
54:12
Domácí znovu kombinují, ale nikdo se neodváží vystřelit.
53:33
Domácí si zahrají přesilovku.
Sexton (NIZ) (2 minuty, hákování).
51:34
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
DAN SEXTON dostal nahrávku zpoza branky od Jegora Milovzorova. SEXTON dojel s pukem až ke druhé tyči a nedal Barulinovi šanci. Asistence: Jegor Milovzorov.
50:11
Skačkovovu střelu zápěstím si Kolppanen pohlídal.
48:20
Domácí byli znovu aktivnějším týmem a Nižněkamsk dal prakticky z ničeho gól. Musí to být opravdu frustrující zápas pro Soči.
48:11
RICHARD GYNGE si sjel pro nahrávku mezi kruhy a vypálil zápěstím na druhou tyč. Barulin se natahoval lapačkou marně. Asistence: Dan Sexton, Gilbert Brule.
47:01
Přečíslění 3 na 2 zakončil Skačov, Kolppanem puk raději drží.
46:30
Kolppanen si připsal další zákrok lapačkou.
46:01
Další střela Pettersona míjí branku soupeře.
45:50
Domácí pálí ze všech pozic, ale Kolppanen zůstává stále nepřekonaný.
44:12
Sřela Ogurcova mířila těsně vedle!
42:30
Domácí sice dobře kombinovali v přesilovce, ale nikdo z domácích hráčů se nedovážil zakončit. To se nelíbí fanouškům a pískají na domácí tým.
41:50
Hosté se nemohou osvobodit, Soči pokračuje v kombinaci u soupeře.
41:13
Sergejev (NIZ) (2 minuty, zdržování hry).
41:11
Tlak domácích zakončil střelou Petersson, Kolppanen lapačkou chytá.
40:39
Hosté se osvobozují pouze vyhozením přes všechny čáry.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli pouze jeden gól o který se postaral Gynge po samostatném úniku. Domácí byli aktivnějším týmem, ale zatím nenašli recept na hostujícího golmana.
40:00
39:12
Mamaševova střela minula branku hostujícího týmu.
38:20
Do šance na druhé straně dostal Sexton, jeho střelu zblokoval obránce nad branku.
37:50
Maxvell se dostal ke střele z mezikruží, ale nezamířil přesně.
37:12
Domácí jsou znovu mnohem aktivnějším týmem, Kolppanen zůstává stále nepřekonaný.
36:12
Domácí vrhli vše do útoku a otevřeli svou obranu. Mohli jsme vidět přečíslení hostů 3 na 1. Přečíslení zakončil svou střelou Jakimov pouze do náruče Barulina.
33:50
Domácí jsou zaskočeni průběhem zápasu, ve druhé třetině byli mnohem lepším a aktivnějším týmem.
32:28
RICHARD GYNGE dostal krásnou nahrávku od jízdy od Gilberta Bruleho. Prvně jmenovaný se tak dostal do samostatného úniku. Svou střelou do šibenice nedal Barulinovi šanci! Asistence: Gilbert Brule.
32:12
Přečíslení 3 na 2 vyřešil Pettersson střelou od mantinelu, Kolppanem předvedl dobrý zákrok lapačkou.
31:27
Po komerční přestávce bude hra pokračovat před Kolppanenem.
30:29
Po delší době si připsal zákrok i domácí gólman.
29:12
Soči drží Nižněkamsk pod obrovským tlakem a vidíme pouze střely na hostujícího gólmana.
28:12
Kolppanen raději drží nahození ze středního pásma a uklidňuje svůj tým.
26:37
Do samostatného úniku se dostal Maxwell, jeho backhandový pokus Kolppanen zneškodnil.
25:40
Soči už delší chvíli drží puk ve třetině soupeře, ale nedokáže se dostat do střelecké příležitosti.
24:50
Krásná akce domácího týmu, ránu Peterssona Kolppanen chytá.
24:10
Ljamin vypálil dělovkou od modréé čáry, Kolppanen stále bezchybný.
23:14
Kuzmin se sám objevil s pukem před Barulinem, domácí gólman vytěsnil puk vyrážečkou.
22:30
Skačov se snažil zakončit zpoza brány, Kolppanen pozorný.
22:12
Soči má obrovské problémy s přechodem středního pásma, hosté výborně brání.
21:19
Barulin předvedl skvělý zákrok proti střele Polygalova!
20:30
Domácí se konečně osvobodili a obranná čtveřice může vystřídat.
20:01
Úvodní buly vyhrál hostující tým.
20:01
Máme za sebou první třetinu ve které se měnilo skóre hned dvakrát. Oba dva góly padly z přesilovek nejprve po střele Sextona poté se prosadil Sergejev. Do druhé třetiny si tak hosté odnesou 2 brankový náskok a ještě minutu trvající přesilovou hru.
20:00
19:30
Hosté hrají další skvělou přesilovku, tentokrát byl Barulin u své druhé tyče včas!
18:59
Padakin (SOC) (2 minuty, faul kolenem).
18:20
V další šanci se ocitl Milovzorov, Barulin betonem vyráží!
16:54
Hosté využívají i další přesilovku! Dan Sexton si znovu povyjel od mantinelu na střed, tentokrát nestřílel a křižnou nahrávkou našel na zadní tyči osamoceného ANDREIE SERGEJEVA, který uklidil puk do prázdné branky. Asistence: Dan Sexton.
15:34
Uvidíme další přesilovku hostů.
Kostisyn (SOC) (2 minuty, vysoká hůl).
15:01
Soči se snaží rychle odpovědět, Kolppanen předvedl skvělý zákrok proti střele Tomilina!
13:50
Hosté využívají přesilovku! Od pravého mantinelu si až mezi kruhy povyjel DAN SEXTON a propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Gilbert Brule, Andrei Sergeyev.
12:56
Uvidíme první přesilovku hostujícího týmu. Skačov (SOC) (2 minuty, podražení).
12:25
Střela Skačova se otřela o levou tyč za Kolppanenem.
11:23
Soči je nyní mnohem aktivnějším týmem.
10:40
Do další velké šance se dostal Petersson, Kolppanen si proti jeho střele povyjel a dokázal puk vyrazit!
10:01
Milovrzorov vypálil tvrdou ráno od mantinelu. Barulin chytá puk lapačkou.
09:21
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit větší šanci.
08:30
Maxvell dostal skvělou nahrávku do jízdy od Skačova a ujížděl sám na branku. Kolppanen betonem vyráží!
07:01
Nižněkamsk se dostal do prvního souvislejšího tlaku. Barulin si se střelou od modré i následnými dorážkami poradil.
06:12
Kolppanen skvělým zákrokem podržel hostující tým!
05:10
Tomilin dostal dobrou nahrávku na střed od Levickijho, ale zamířil těsně nad!
04:17
Barulin si připisuje první zákrok po střele Polygalova.
03:21
Puk za brankou domácích, hosté toto oslabená zvládli.
02:39
Hosté se konečně osvobozují vyhozením kotouče a obranná čtveřice může jít konečně střídat.
02:00
Domácí pálí z každé pozice v přesilovce. Kolppanen je zatím bezchybný.
01:24
Ljamin (NIZ) (2minuty, zdržování hry)
00:30
Kolppanen si připisuje první zákrok po střele Maxwella.
00:01
00:01

HK Soči: Barulin (Šikin) – Alexandrov, Fantenberg, Glazkov, Mamašev, Mamkin, S. Kuzněcov – Krikunov, O'Dell, A. Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Tomilin, Levickij, Morozov – Padakin, Mereskin, Tolpeko.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Chakimov) – An. Sergejev, Ljamin, Lekomcev, Berezin, Ogurcov, Bryncev, Kuzmin – Brulé, Gynge, Sexton – Milovzorov, Stoljarov, Polygalov – Porjadin, Jakimov, N. Kvartalnov – K. Makarov, Šiksatdarov..
Neftěchimik Nižněkamsk
Hosté mají ještě o kousek horší formu, z posledních 5-ti zápasů
dokázal získat pouze 5 bodů. Nižněkamsk prohrál poslední zápas na ledě Moskvy 3:1. V tabulce Východní konferecne patří hostům 9. místo se ziskem 52 bodů
Nejproduktivnější hráči
Sexton – 10 + 24
Brule – 16 + 14
Gynge – 11 + 10
HK Soči
Doomácí tým nezažívá nejlepší období. Z posledních 5ti zápasů získal pouze 6 bodů, za 2 výhry. V posledním zápase Soči podlehlo Kazani 1:2. V tabulce Západní konference se Soči drží na 8. místě se ziskem 60-ti bodů.