Je dobojováno. Slovensko zvládlo i svůj druhý zápas na turnaji a drží si i nadále stoprocentní bilanci. Opět se prosadil Andrej Sekera a s ním v první třetině také Dominik Graňák, Martin Bakoš a Libor Hudáček obstarali dvě rychlé branky ve druhé části a gólový účet pak podtrhl v samotné koncovce utkání Christian Jaroš. Jediný přesný zásah Francie obstaral už ve druhé minutě Jordann Perret.
59:18
Slováci už se nikam neženou a jen nahazují kotouče do útočného pásma.
58:57
Hardy si počínal e třetí třetině dobře, nakonec ale ani on neudržel čisté konto.
57:55
Slovensko právě vstřelilo branku!
Nádherná kombinace při protiútoku a zřejmě poslední hřebíček do francouzské pomyslné rakve s nadějí na zisk nějakých bodů z dnešního utkání. CHRISTIAN JAROŠ zakončoval skvělou souhru s Viedenským a Jurčem střelou do odkryté branky – 1:5! Asistence: Marek Viedenský a Tomáš Jurčo.
57:34
Slovensko v plném počtu.
57:21
Francii se tato přesilová hra vůbec nedaří. Další vyhození Slovenska.
57:02
Hudáček přispěchal z vlastní branky na pomoc s rozehrávkou skoro až do rohu ledové plochy, nakonec se ale bude vhazovat po jeho levé ruce.
56:24
Marinčin zachytil puk při pokusu soupeře o přechod do pásma a vyhazuje jej až za Hardyho.
55:58
Fleury v dobré pozici netrefil prudkou přihrávku a kotouč mu utekl do středního pásma.
55:34
Christian Jaroš (SVK) se v dnešním zápase už poněkolikáté vydává na trestnou lavici. Tentokráte vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
55:13
Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
54:49
Claireaux dobrým napadáním získal kotouč za Hudáčkovou brankou a naservíroval jej do jízdy Bertrandovi, tomu ale střela z první příliš nesedla.
54:06
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. Francii už pomalu ale jistě dochází čas pro zdramatizování koncovky utkání.
53:09
Bakoš a Réway teď společnou kombinací dokázali dostat Francouze pod tlak. Ti ale celou situaci nakonec přestáli bez nějaké větší šance pro soupeře.
51:45
Slováci nyní utkání naprosto kontrolují. Francouzům se nedaří přesunout hru na delší dobu k Hudáčkovi.
50:47
Do dalšího úniku se hnal po pravém křídle Dravecký, ten ale pro změnu nezakončil vůbec.
49:28
Réway teď geniální zadovkou ve středním pásmu uvolnil do samostatného úniku Martina Bakoše, tomu ale kotouč trošku popojel a z úhlu už liberecký střelec nedokázal Hardyho propálit.
48:15
Francouzi nevyužili dobrou příležitost a Slováci vyrazili do rychlého brejku. Finální přihrávku na Jaroše ale stihli vracející se obránci překazit.
47:00
Jurčo si teď z ostrého úhlu všiml povyjetého Hardyho, naznačil střelu a pokusil se zasunout kotouč za francouzským gólmanem. Tomu nakonec puk projel mezi nohami, ale jen do rohu kluziště.
46:34
Slováci si v posledních minutách vytvořili opět místy až drtivý tlak. Teď se po rychlém nahození pokoušel dorazit volný kotouč Bartánus, Hardy se po něm ale natáhl rychleji a včas jej přikryl.
46:28
Bakošovu ránu tentokráte přizvedl do ochranné sítě nad brankou Auvitu.
46:12
Andrej Štastný byl v dobré pozici pro střelu, po naznačení ale našel křižným pasem ještě lépe postaveného Patrika Lušňáka. Ten pálil bez přípravy, Hardy se ale včas přesunul ke své levé tyčce a jeho střelu výborným zákrokem zastavil.
45:38
Odražený kotouč si našel před vlastním brankářem da Costa a z pohledu Francie na chvíli uklidňuje situaci.
44:32
Zničehonic se dostal Libor Hudáček do další dobré šance. Snažil se rychle vypálit, trefil ale posledního francouzského obránce, který stál mezi ním a Hardym.
44:02
V souboji kapitánu zablokoval Meunierovu střelu Sekera.
43:29
Na druhém konci kluziště se pokoušel na brankovišti tečovat Bartánus, ani on ale neuspěl.
43:08
Fleruyho střela z první prolétla kolem pravé tyče Hudáčkovy branky.
42:23
Da Costa se pokusil využít střídání soupeře, před Hudáčka se ale s kotoučem natlačit nestihl.
41:27
Rozhodčí přerušují hru po zašlápnutí kotouče za brankou Hardyho.
40:54
Zatím hrají s pukem právě hráči ze země galského kohouta.
40:01
Francouzi vystřídali brankáře. Místo Hueta je nyní mezi tyčemi Florian Hardy.
40:01
Střely na branku po druhé třetině:

Francie – 19 (9, 10)
Slovensko – 17 (9, 8)
Ve druhé třetině dokázali Slováci díky dvěma slepeným brankám odskočit už do třígólového náskoku. Martin Bakoš nejprve zužitkoval přesilovou hru v 35. minutě, hned v té další pak skóroval také Libor Hudáček po krásném blafáku před Huetem.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:52.
40:00
39:57
Kotouč vylétl na střídačky. Ještě jednou se bude vhazovat před Hudáčkem.
39:28
Sekera odrazem o plexisklo vyhazuje na zakázané uvolnění.
38:38
Hudáček teď vypomohl obraně a rychlé nahození do pásma dokázal zachytit za vlastní brankou.
37:50
Desrosiers si teď ve středním pásmu zpracoval puk vysoko nad hlavou. Rozhodčí okamžitě přerušují a přesouvají hru k Huetovi.
36:46
Trabichet teď po delší době zaměstnal taky Júliuse Hudáčka. Ten po jeho střele přerušuje hru.
36:09
Další vhazování před Huetem. Francie je v závěru druhé třetiny pod tlakem.
35:40
Teď se dost možná toto utkání láme! Slováci přidávají rychle po předchozí trefě už čtvrtý gól. LIBOR HUDÁČEK se dostal sám před Hueta, toho zmátl naznačením a kličkou do forhendu, načež zasunul kotouč do odkryté části branky – 1:4. Asistence: Marek Viedenský a Tomáš Jurčo.
34:52
Slováci využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení! MARTIN BAKOŠ dostal podobně jako Graňák při druhé brance neuvěřitelně moc času a prostoru, aby se mezi kruhy s pukem otočil a ještě si vybral, kam kotouč pošle – 1:3. Asistence: Andrej Meszároš a Andrej Sersen.
34:17
Réwayův pokus se neujal, Slováci ale zůstávají u kotouče.
33:48
Další přesilová hra pro Slovensko. Teddy da Costa (FRA) dostává menší trest za vysokou hůl.
32:51
Tim Bozon dostal fantastickou přihrávku téměř přes celé hřiště až na útočnou modrou, dokázal si puk v těžké pozici i dobře zpracovat a připravit pro střelu, Hudáček ale podržel Slováky výborným zákrokem!
31:49
Mikuš to teď neprovedl moc dobře. V roli posledního obránce nastřelil prvního clonícího hráče a Francii pustil do brejku.
30:38
Desrosiers se teď výborně zorientoval, po ztrátě Slováků sice nebyl v dobrém postavení, ale zadovkou se mu podařilo najít před Hudáčkem dojíždějícího Damiena Rauxa. Ten měl výbornou šanci na vyrovnání, z bezprostřední blízkosti ale neuspěl.
30:09
Teď už se ale Francouzi ze slovenského sevření dokázali vymanit.
29:42
Slovensko se během své krátké hry v početní převaze nastěhovalo do útočné třetiny a stále drží Francii pod tlakem.
29:19
Francie v plném počtu.
28:49
28:35
Yorick Treille pálil od pravého mantinelu, Hudáček jeho pokus vyráží.
28:12
Bozon teď v útočné třetině ztratil rovnováhu a následně i kotouč.
27:17
Julien Desrosiers (FRA) byl v souboji s Meszárošem asi trochu přemotivovaný a zbytečným faulem připravuje svůj tým o výhodu. Dvě minuty za podražení.
26:49
Slováci se zatím potýkají s disciplínou. Další faul Christiana Jaroše (SVK) znamená další přesilovku pro Francii – nedovolené bránění.
26:05
Šťastný dostal na modré nabito na volej, při střele ale odlomil čepel své hole, která následně přelétla snad celou útočnou třetinu.
25:13
Tomáš Jurčo se dostal do dobré šance. Najížděl na Hueta z pravého křídla, ale už si nestihl přehodit kotouč na forhend. Bekhendem se neprosadil.
24:15
23:58
Bozon pálil z otočky z mezikruží, skrumáž hráčů na brankovišti Slovenska ale neprostřelil.
23:36
Chakiachviliho střela od modré končí v Hudáčkově rukavici.
23:09
Francie teď Slováky na nějakou chvíli zamkla, nakonec z toho ale byla jen střela z ostrého úhlu, kterou zastavil Hudáček maskou. U té mu ale praskla gumička, takže se hra přerušuje.
22:32
Fleruyho střelu srazil za vlastní branku Meszároš.
22:15
Slováci jdou ale zase rychle do čtyř. Dominik Graňák (SVK) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
22:00
Oba týmy hrají v plném počtu.
21:22
Perret z ostrého úhlu přestřeluje.
20:45
Huet přerušuje hru, bude se vhazovat ve slovenském útočném pásmu.
20:05
Hraje se opět ve čtyřech hráčích na obou stranách.
20:01
Střely na branku po první třetině:

Francie – 9
Slovensko – 9
V samotné koncovce první třetiny ještě Francouzi trochu zabrnkali na nervy slovenských fanoušků, Hudáček ale v nepřehledné situaci svoji branku uhájil, a Cígerův výběr si tak ponese do druhé dvacetiminutovky jednobrankové vedení. Oba týmy si vyměnily rychlé branky hned v úvodu utkání. Nejprve skóroval Jordann Perret, následně se trefil nejlepší hráč prvního utkání Slovenska na šampionátu Andrej Sekera. Současnou podobu pak dal výsledku obránce Dominik Graňák při hře 4 na 4.

Druhá třetina začne přibližně v 20:03.
20:00
20:00
Po vypršení první dvacetiminutovky ještě vyfasovali menší tresty za hrubost Valentin Claireaux (FRA) a Christian Jaroš (SVK).
20:00
19:43
Rozhodčí se upískli s icingem Slovenska. Vhazuje se ve středovém kruhu.
19:29
Chakiachvili teď čeká na dostřídání spoluhráčů.
18:51
Viedenský se nedokázal protáhnout kolem Chakiachviliho s kotoučem do útočného pásma.
18:07
Desrosiersova střela z pravého křídla Hudáčka nezaskočila.
17:26
Slovenský kotel teď s pomocí maskota Laiky rozjel v petrohradském paláci Jubilejnyj mexické vlny. Ty tu zdobí pravidelně zatím téměř každé utkání skupiny B.
17:02
Ritz teď nastřelil kotouč na Hudáčka až ze středního pásma. Slovenský gólman přerušuje hru.
16:31
Bartánus hledal spoluhráče mezi kruhy, jeho nahrávka z rohu kluziště ale přes obranu Francie neprošla.
16:07
Slovensko získává kotouč po buly ve střední třetině.
15:43
Od souboje za Huetovou brankou vyplaval kotouč až do brankoviště, kde jej francouzský gólman raději přikryl.
15:25
Teď už jsou kompletní i hráči Slovenska.
15:15
Meszároš vyhazuje a Slováci střídají.
14:27
Francie hraje v plném počtu.
13:55
Francie teď hru ve čtyřech vůbec nezvládla, po prohraném buly vyplaval kotouč k úplně volnému DOMINIKU GRAŇÁKOVI, před kterým se otevřela dálnice až k francouzskému brankáři. Slovenský bek si sjel mezi kruhy a nekompromisní dělovkou poslal Slováky do vedení – 1:2! Asistence: Vladimír Dravecký a Patrik Lušňák.
13:25
Poměr sil na ledě se vyrovná. Marko Daňo (SVK) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
12:58
Meszárošův pokus od modré se odrazil od brusle bránícího Bellemara do středního pásma.
12:45
Réwayova střela od mantinelu zaplula do nastavené rukavice francouzského veterána. Následně se na brankovišti strhla menší strkanice.
12:27
Laurent Meuiner (FRA) dostal menší trest za držení hole. Další přesilová hra pro tým Zdena Cígera.
12:11
Hrnka se krásnou kličkou zbavil svého obránce a z levé strany najížděl proti Huetovi, ten ale jeho následnou střelu dokázal díky dobrému postavení vyrazit.
11:01
Ofsajd přerušuje útočné snažení slovenského výběru.
10:45
Beron pod tlakem chytře vyhazuje. Zakázané uvolnění to nebude a Francouzi mohou vystřídat.
09:43
Hudáček vyrazil za branku, kde chtěl vypomoci s rozehrávkou, trošku ale podcenil odraz od mantinelu a může být nakonec rád, že z toho nebyla nějaká větší šance pro soupeře.
08:58
Po komerční pauze se bude vhazovat před Hudáčkem.
08:42
Bartánus teď hledal křižnou přihrávkou přes brankoviště Hueta volného spoluhráče na druhé tyči, přes změť hokejek ale kotouč na místo určení nedorazil.
07:44
07:36
Bellemare teď vyvezl kotouč až do útočného pásma.
07:00
Réwayovu střelu tečoval před Huetem Daňo, puk ale nezamířil mezi tři tyče.
06:10
Huet zasahuje proti střele od levého mantinelu a Francouzi vyhazují.
05:44
Máme tu první vyloučení. Teddy Trabichet (FRA) obdržel menší trest za vražení na hrazení. Slováci si zahrají přesilovku.
05:34
Švarného tvrdý projektil Hueta nezaskočil.
04:50
Na tribunách jsou zatím slyšet jen fanoušci Slovenska.
03:55
Je vyrovnáno! Slováci rychle odpovídají na úvodní gól Francie. Libor Hudáček nabil na modré ANDREJI SEKEROVI, který poslal kotouč tvrdou střelou bez přípravy až za Huetova záda – 1:1. Asistence: Libor Hudáček a Marek Viedenský.
03:41
Réway našel na brankovišti Daňa, ten stál ale zády k brance a pod tlakem obránce nedokázal pořádně zakončit.
03:25
Po icingu slovenského týmu se hra vrací k Hudáčkovi.
03:12
Huet si připisuje zákrok proti rychlé střele po vhazování.
02:59
Hrnka se pokoušel překvapit Hueta střelou zpoza Berona. Ten ale jeho pokus zablokoval.
02:01
Vhazování ve středním pásmu vyhráli Francouzi.
01:09
Francie právě vstřelila branku!
Libor Hudáček měl dobrou pozici pro střelu, z mezikruží ale netrefil a hned z protiútoku poprvé udeřili Francouzi. JORDANN PERRET se dostal do samostatného úniku a tvrdou střelou propálil Júliuse Hudáčka – 1:0. Asistence: Gregory Beron.
00:15
První pokus z hole Meszároše prolétl kolem Huetovy pravé tyčky.
00:01
Oba týmy už jsou zpět na ledě. Zápas začne za pár okamžiků.

Francie: Huet (Hardy) – Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Janil, Raux, Dieude Fauvel – Desrosiers, Bellemare (A), Fleury – Perret, Meunier (C), Y. Treille (A) – S. Treille, Bozon, Bertrand – Ritz, da Costa, Claireaux – Lamperier.

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Sersen (A), Meszároš, Sekera (C), Marinčin, Mikuš, Graňák, Švarný, Jaroš – Daňo, Réway (A), Bakoš – L. Hudáček, Viedenský, Jurčo – Bartánus, Marcinko, Dravecký – Hrnka, Šťastný, Lušňák.

Rozhodčí: Björk (SWE), Gebei (HUN) – Lazarev (RUS), Ritter.
Dobrý den, vážení čtenáři! Vítám vás u sledování našeho textového online přenosu, v němž se zaměříme na třetí utkání třetího hracího dne Mistrovství světa v Rusku. Přímo z Petrohradu budeme podrobně přenášet utkání mezi Francií a Slovenskem. Utkání odstartuje úvodním vhazováním v 19:15.

SLOVENSKO
Slováci hráli první utkání turnaje s Maďary a nebyli tak dominantní, jak se předpokládalo. Od začátku sice vedli, ale jasno nebylo hodně dlouho. Maďarsko totiž ve třetí třetině začalo kousat a Slováci dlouhou dobu drželi hubené dvoubrankové vedení. Až když se Maďaři pokusili o hru bez brankáře, Slováci přidali uklidňující čtvrtou trefu. I kouč Zdeno Cíger po zápase přiznal, že se nervoval. O to větší motivaci však budou mít Slováci nyní proti Francii.

FRANCIE
Francouzi sehráli včera naprosto vyrovnaný duel s Německem. V zápase dokonce od čtvrté minuty vedli, poté však nechali soupeře skóre otočit. Těsně před druhou přestávkou ale skórovali, a když ve třetí třetině branka nepadla, šlo se na prodloužení. V něm hráli přesilovou hru a měli velké šance na výhru, avšak vždy ke vstřelení gólu kousek chyběl. Nakonec se šlo na samostatné nájezdy, kde se jediným střelcem stal Damien Fleury, jenž se prosadil pěknou svižnou střelou pod horní tyč. Jestli Francie naváže na výkon z tohoto střetnutí, Slovensko může mít problémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.