S konstatováním, že utkání sledovalo 17204 diváků, se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů se opět těším napočtenou!
Tři hvězdy utkání:
1. Frederik Andersen (ANA) 27 zák., 0 gólů, 100%
2. Chris Stewart (ANA) 1+1
3. Filip Forsberg (NSH) 0+0
Hokejisté Anaheimu Ducks dnes odehráli hodně povedený zápas! Dobře bránili, proměnili své šance a navíc jim zachytal gólman. Kačeři tak po vítězství 0:3 snižují stav série na 2:1.

Hosté otevřeli skóre duelu v 11. minutě, kdy se po souhře se Stewartem a Horcoffem prosadil Jamie McGinn. Ve druhé části pak Kačeři udeřili dokonce dvakrát. Ve 32. minutě tečoval Vatanenovu střelu nohou Rickard Rakell a ještě do přestávky zvýšil na rozdíl tří branek Chris Stewart. V závěrečné části si už svěřenci Bruceho Boudreaua svůj náskok takticky pohlídali. Hostující kouč udělal velmi dobré rozhodnutí s nasazením gólmana Frederika Andersena, který svůj tým v klíčových chvílích zápasu podržel.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:3, celkem – 27:21.
59:54
Hosté odehráli puk ze svého obranného pásma a už mohou slavit!
59:13
Jeden z hostujících hráčů poslal kotouč do hlediště. Kotouč se ale zřejmě dotkl plexiskla, vylučovat se totiž nebude.
59:00
James Neal si vyjel před Andersena, ale bekhendem ho nepřekonal. Do konce třetí třetiny zbývá minuta.
58:37
Roman Josi z levého kruhu netrefil branku.
57:59
Preds to zkoušejí s prázdnou brankou!
57:48
V Bridgestone Areně už je k vidění hodně volných míst. Tohle si domácí od svých fanoušků asi nezasloužili.
57:41
Hosté si vzali oddechový čas.
57:35
Salomäki to zkoušel z ostrého úhlu. Na Andersena nevyzrál a dorážející Calle Järnkrok netrefil branku.
57:02
Dalekonosnou střelu Salomäkiho vyráží betonem Andersen. Ten bojuje o čisté konto.
56:36
Hostující kapitán Getzlaf sbírá cenné sekundy v rohu útočného pásma.
56:04
Od mantinelu napálil puk na branku Josi. Andersen zakročil jistě a nedovolil domácím žádné dorážky.
55:58
Nyní se již icing píská. Hra se stěhuje před Andersena.
55:39
Kesler nyní velmi chytře vyhodil. Puk nepřešel brankovou čáru a domácí tak museli hrát.
55:00
Pět minut do konce, domácí by už asi spasil jen zázrak.
54:24
Icing Anaheimu. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Predátorů.
54:17
Andersen raději přidržel v lapačce nahozený puk. Ještě jedna reklamní přestávka.
54:02
Ani snaha Colina Wilsona nevedla ke snížení.
53:55
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Andersenovu klec.
53:35
Domácí jsou kompletní.
53:03
Predátoři se opět osvobozují. Hostům to ale nemusí vadit. Stačí jim, že čas stále ubíhá.
52:47
Domácí vyhodili.
52:12
Perron šikovně tečoval střelu od modré čáry. Mnoho nechybělo a Rinne lovil puk ze sítě počtvrté.
51:34
Calle Järnkrok sekl McGinna a hosté mají k dispozici dvouminutovou přesilovku.
51:23
Hosté nahodili puk za branku soupeře, kde nyní šetří cenné sekundy.
50:51
Střelu Jamese Neala pokryl pozorný Frederik Andersen. Ukazuje se, že Bruce Boudreau udělal dobré rozhodnutí, když se dnes rozhodl dánského gólmana nasadit.
50:28
Preds bylo odpískáno zakázané uvolnění.
50:11
Do konce třetí třetiny zbývá necelých deset minut. Domácím se krátí čas.
49:37
Weber po buly přenesl hru na Romana Josiho, který vypálil. K dorážce se ještě tlačil Filip Forsberg, ale ani on puk nedostal za brankovou čáru.
49:29
Z pravé strany vystřelil Mike Fisher, Andersen má puk ve výstroji a přerušuje hru.
49:09
Lindholm vypálil ještě z vlastní poloviny, Rinne vyráží do rohu.
48:52
Ránu Jakoba Silfverberga zastavil Rinne efektním zákrokem lapačkou.
48:25
Také Filip Forsberg recept na výborně chytajícího Andersena nenalezl. Je tu reklamní přestávka.
47:58
Po střele Webera dorážel Colin Wilson. Ani nyní se domácí korekce skóre nedočkali!
47:37
Od modré střílel Jackman, hostující branku netrefil.
47:03
Hosté nemusejí nikam pospíchat. Perry přenechal puk Fowlerovi, který s ním zajel za branku a vyčkává.
46:26
Kačeři jsou v plném počtu a zase se o něco více přiblížili vítězství v utkání.
45:59
Hosté se osvobozují vyhozením.
45:23
Kotouč se odrazil k Sheovi Weberovi, který z vrcholu levého kruhu pálil jen do povyjetého Andersena.
44:48
Hosté vyhazují až za Rinneho branku.
44:26
Hosté dostávají trest za příliš mnoho hráčů. Na ledě jich bylo v jednu chvíli dokonce sedm!
44:14
Filip Forsberg číhal před odkrytou klecí Anaheimu. Shawn Horcoff mu však nedovolil zakončit!
44:14
42:48
Nate Thompson hosty na chvíli osvobodil, Rinne musel vyrážet jeho střelu.
42:38
Predátoři vrhají všechny síly do útoku. Potřebovali by co nejrychleji snížit.
41:45
Frederik Andersen odolává tlaku soupeře! Nyní dokázal pokrýt nepříjemnou teč Mika Fishera!
40:29
Přichází ale další trest na hostující straně. Jakob Silfverberg je vyloučen za sekání.
40:18
Hosté jsou v plném počtu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 5:38.
Po dvou třetinách to mají hokejisté Anaheimu skvěle rozehrané. Na ledě Nashvillu vedou už 0:3 a směřují za snížením stavu série. Ve druhé části hosté přidali další dva góly. Ve 32. minutě tečoval Vatanenovu střelu za Rinneho záda Rickard Rakell a ještě do přestávky se nadvakrát prosadil Chris Stewart. Ducks dnes hrají velmi dobrý zápas a mohou se spolehnout i na jistý výkon brankáře Andersena.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:10, celkem – 14:18.
40:00
39:57
Od modré vypálil Ellis, Andersen kotouč vyrazil za svou branku.
39:27
Josi přišel o kotouč a Stewart tak mohl vyhodit až za domácí branku.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42
Domácí přišli o útočné pásmo a musejí rozjíždět další akci.
38:17
Nyní však přišel zbytečný zákrok Cama Fowlera na Ribeira. Hostující zadák je vyloučen za nedovolené bránění.
37:51
Hosté jsou ve velké pohodě a opět útočí.
37:06
Anaheim právě vstřelil branku!
A hosté zvyšují už na 0:3! Ryan Getzlaf převzal ve středním pásmu kotouč a zavezl ho až do rohu kluziště, odkud nalezl před brankou CHRISE STEWARTA. Ten napoprvé Rinneho nepřekonal, ale jeho dorážka se už od pravého ramene finského brankáře odrazila přímo do horního růžku. Asistence: Ryan Getzlaf a Hampus Lindholm.
36:46
Domácí vzápětí zahráli na icing, hra se tak vrací před Rinneho.
36:40
Rickard Rakell objel domácí branku, ale více už mu Predátoři nedovolili. Puk mu vypíchl Colin Wilson.
36:01
Hosté vedou o dva góly a mohou hrát jednoduše. Po přejetí do pásma vystřelil Thompson a Rinne přerušil hru.
35:44
Predátoři stále nemohou vymyslet nic, čím by na obranu soupeře vyzráli.
35:21
Silfverberg přenechal kotouč Keslerovi, který opět donutil k akci Rinneho lapačku.
34:27
Jacob Silfverberg se na levém kruhu uvolnil a vystřelil. Pekka Rinne předvedl efektní semafor, kterým kotouč zastavil.
34:10
Andersen přidržel kotouč po střele Salomäkiho. Následuje reklamní přestávka.
33:29
Horcoff vystřelil na Rinneho a donutil ho přerušit hru.
33:09
Mike Fisher se natlačil až před branku, kde připravil velkou šanci Filipu Forsbergovi. Andersen ale zasáhl výborně!
32:57
Od modré střílel Kevin Bieksa. Rinne měl odkrytý výhled a schoval puk do lapačky.
32:15
Hráči Anaheimu dnes opravdu dělají vše proto, aby se vrátili zpět do série. Predátoři budou muset ještě zvýšit svou snahu.
31:33
Hosté vedou o dva góly! Sami Vatanen nahodil od modré kotouč na branku a ten se od nohy RICKARDA RAKELLA odrazil za záda bezmocného Rinneho – 0:2. Asistence: Sami Vatanen a Corey Perry.
30:51
David Perron připravil střeleckou pozici pro Coreyho Perryho. Hostující kanonýr pálil z levého kruhu do Rinneho lapačky. Reklamní přestávka.
29:57
Teď už jsou hosté v plném počtu.
29:44
James Neal nejprve minul branku a jeho další pokus vyrazil Andersen.
29:16
Ducks vyhazují a střídají bránící čtveřici.
28:50
Weber hledal na zadní tyči Forsberga, přihrávku zastavil jeden z hostujících obránců.
28:22
Hosté se osvobozují.
28:01
Shea Weber vypustil svou pověstnou bombu. Puk trefil Andersena do masky a doslova tak dánského gólmana sestřelil! Andersen se naštěstí oklepal a bude v utkání pokračovat.
27:56
Jamie McGinn podrazil Filipa Forsberga a domácí tak mají možnost hrát přesilovku.
27:20
Domácí jen nahodili kotouč za branku. Tam se vydal rozehrát Frederik Andersen.
26:38
Ryan Getzlaf ve středním pásmu získal kotouč. nedokázal však obejít Josiho a Pekka Rinne tak mohl zůstat v klidu.
26:22
Puk skončil mezi střídačkami. Buly ve středním pásmu.
26:06
Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
26:06
Puk vypadl z hrací plochy. Sudí tak přerušili hru a následovat bude reklamní přestávka.
25:48
Další ofsajd. Neal se trošku zdržel na útočné modré a do útočného pásma vpadl Ribeiro.
25:35
Ti ale následně vjeli do postavení mimo hru.
25:31
Hosté nedokázali založit útočnou akci, puk ve středním pásmu sbírají Predátoři.
24:56
Getzlaf nahodil kotouč na branku ze středního pásma. Rinne ho vyrazil do rohu.
24:28
Kačeři odpovídají vytaženým forčekingem, kterým domácím komplikují rozehrávku.
23:40
Preds už jsou střelecky aktivnějším týmem, do druhé části vstoupili aktivně.
22:23
Miikka Salomäki prověřil Andersena, který jeho jedovku vyráží.
22:10
Bass poslal puk před branku, kde se do obrovské šance dostal Gaustat. Kotouč však za zády Andersena nekončí!
21:53
Nate Thompson zavezl kotouč do útočného pásma Anaheimu a donutil Rinneho přerušit hru.
21:20
Ducks jsou v plném počtu.
20:34
Nebezpečnou střelou se prezentoval Ryan Johansen. Domácí se pak ještě snažili dorážet, ale kotouč skončil za brankou.
20:02
Domácí ještě dohrávají přesilovou hru při vyloučení Desprese.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 4:40.
V první třetině byl o něco lepším týmem hostující Anaheim, který jde také do šaten s vedením 0:1. O to se postaral v 11. minutě Jamie McGinn, který po spolupráci se Stewartem a Horcoffem potrestal Bitettovu chybu v rozehrávce. Predátoři si největší šanci vytvořili až v závěru periody, kdy před odkrytou klecí nedokázal zkrotit puk Mike Ribeiro.

Střely na branku v 1. třetině – 6:8.
20:00
19:59
V úplném závěru úvodní části pálil z pravé strany Shea Weber. Vyhlášený ostřelovač netrefil klec.
19:27
Josi rozehrál na Forsberga, jehož střelu vyrazil Andersen jen před sebe a Mike Ribeiro nedokázal, bohužel pro domácí, zkrotit kotouč před odkrytou brankou!
19:18
Domácí budou hrát přesilovku! Simon Despres se postavil do cesty Fisherovi a je potrestán za nedovolené bránění.
19:01
Ohlášena poslední minuta úvodní části.
18:04
První třetina se pomalu chýlí ke svému konci, zbývají dvě minuty.
17:26
Skryté nahození Ryana Ellise skončilo vedle hostující branky. Andersen asi mnoho neviděl.
17:06
Domácí se ocitli v postavení mimo hru. Máme tu reklamní přestávku.
16:24
Proti střele Desprese se bleskově přesunul Pekka Rinne, který tak hodně podržel svůj tým!
15:48
Arvidsson dobře zapracoval za brankou a k zakončení se dostal Forsberg. Andersen zasahovat nemusel.
15:19
Domácí fanoušci jsou hodně slyšet, nyní svůj tým opět ženou dopředu.
14:52
Hráči Nashvillu začínají více napadat rozehrávku Kačerů. Uvidíme, zda to bude slavit úspěch.
14:11
Střelu Desprese zblokoval James Neal a domácí mohou dokonce vyrazit dopředu.
14:02
Zakázané uvolnění domácích.
13:47
Domácí ještě na závěr oslabení vyhodili, teď už jsou kompletní.
13:27
Predators hrají dobré oslabení, soupeře do ničeho nepouštějí.
12:47
Domácí vyhodili a Filip Forsberg dokonce za brankou vybojoval kotouč. Po jejím objetí se snažil překvapit Andersena, ale ten si svou tyčku pohlídal.
11:58
David Perron se prezentoval šikovnou tečí. Rinne byl ale pozorný a schoval puk ve výstroji.
11:46
Je tu první vyloučení! Za vysokou hůl je potrestán James Neal, který zasáhl do obličeje Desprese. Přesilovka pro Ducks.
11:14
Hosté tak do utkání odstartovali dobře. Dali úvodní branku a nyní jsou ve výhodě.
10:05
Do vedení jdou ale hosté! Domácí obránce Anthony Bitetto namazal puk pouze Stewartovi, který ho předal Shawnu Horcoffovi. Zkušený útočník v situaci 2 na 1 nahrál JAMIEMU MCGINNOVI a ten zvedl kotouč mimo dosah přesouvajícího se Rinneho. Asistence: Shawn Horcoff a Chris Stewart.
09:56
Domácí se pomalu osmělují a začínají trávit stále více času v útočném pásmu.
09:20
Ribeiro přenechal v útočném pásmu puk Forsbergovi, který z pravé strany vystřelil zápěstím. Před brankou v té chvíli stínil Järnkrok, ovšem Andersen si puk našel a máchl si pro něj lapačkou.
08:30
Po buly se dostal odražený puk k Arvidssonovi, který z dobré pozice netrefil hostující branku.
08:23
Domácí se ale vymanili a Cody Bass se dokonce dostal ke střele. Andersen raději podržel puk.
08:02
Hosté vysunuli forčeking a nedávají Nashvillu ani chvilku klidu. Na Anaheimu je vidět velké odhodlání zlomit zatím nepříznivý průběh této série.
07:48
Rinne nyní vložil hůl do nahození ze středního pásma a odrazil kotouč až do ochranné sítě.
07:23
Jackman raději zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Rinneho.
07:00
Jakub Silfverberg prověřil pozornost Rinneho. Domácí gólman zatím v play-off působí velice jistě a svým zákrokem přerušil hru.
06:40
Hosté vedou na střely na branku 1:3. Predátoři zatím spíše vyčkávají a čekají na chyby soupeře.
06:17
Anaheim je zatím aktivnějším týmem. Po levém křídle se protáhl do zakončení Ryan Kesler a Pekka Rinne musel předvést dobrý zákrok. Následuje komerční přestávka.
05:48
Corey Perry v útočném pásmu získal puk, ale ke smůle hostí ho už nedokázal propasírovat na osamoceného Rakella.
05:22
Také Preds se dostali k ohrožení branky soupeře. Střelu Wilsona lapil Andersen a další pokus Ellise zblokovala obrana hostí.
04:57
Silfverberg si počkal, až ho podpoří z druhé vlny Kevin Bieksa a pak mu předložil puk. Obránce Anaheimu střílel bekhendem a Rinne musel rychle vytrčit pravý beton, aby kotouč vytěsnil do bezpečí.
04:29
Hosté opět drží puk a zakládají další útočnou akci.
04:11
Horcoff vybojoval kotouč pro Rakella, který střelou z dálky prověřil Rinneho. Ten zasáhl lapačkou a připsal si tak první ostrý zákrok v utkání.
03:22
Hraje se ve velkém tempu. Hra se přelévá mezi oběma brankami.
02:31
Teď hrozili zase Predátoři, ale obrana Ducks všechny pokusy soupeře zblokovala.
01:50
Ducks pokračují v dobrém nástupu. Střelu Simona Desprese zblokoval Fisher.
01:12
Kačeři si vytvořili velkou šanci! Silfverberg nametl kotouč do brankoviště, kde se ho snažil v leže uklidit za záda Rinneho Ryan Kesler. Výborně ale zapracoval Shea Weber, jenž ukázal velkou sílu a hostujícího forvarda přetlačil.
00:38
Na druhé straně nemířil přesně ani Rakell.
00:15
Domácí se hned nastěhovali do útočného pásma. Ellis od modré netrefil branku.
00:01
Tribuny, které jsou zbarveny do žluta, vytvářejí už teď vynikající atmosféru. Diváci jsou na zápas opravdu natěšeni.
Americká hymna je za námi. Teď už se můžeme soustředit na hokej!
V Bridgestone Areně se vše chystá k zahájení zápasu. Za malou chvíli zazní hymna Spojených států amerických.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Ellis, Ekholm, Bitetto, Jackman – Neal (A), Johansen, Järnkrok – Smith, Ribeiro, Forsberg – Arvidsson, Fisher (A), Wilson – Bass, Gaustad, Salomäki. Trenér: Peter Laviolette

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Despres, Fowler, Bieksa, Lindholm, Theodore, Vatanen – Stewart, Getzlaf (C), Perron – Perry (A), Rakell, McGinn – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Horcoff, Thompson, Garbutt. Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Brisebois, Racicot.
Kouč Anaheimu, Bruce Boudreau, do dnešního utkání nasadí do branky Frederika Andersena, který v play-off prozatím plnil roli dvojky. Boudreau tvrdí, že to není reakce na Gibsonovy výkony v prvních dvou zápasech a jen chce i tímto krokem vybudit své svěřence k o něco lepšímu výkonu.
Průběh série – 2:0 na zápasy:

Obě utkání na ledě Anaheimu vyhrál hostující Nashville shodným výsledkem 2:3. V prvním zápase se Preds ujali vedení už po 35 sekundách hry, kdy se prosadil James Neal. Kačeři na pomezí první a druhé periody otočili brankami Getzlafa a Keslera skóre, ovšem ve 28. minutě srovnal Wilson a v čase 50:25 rozhodl utkání Filip Forsberg, jehož přihrávku si srazil bruslí do vlastní sítě domácí obránce.

Ve druhém duelu sice domácí otevřeli zásluhou Cogliana skóre, ovšem Predátoři po zásazích Ekholma, Smithe a Webera otočili stav až na 1:3. Ducks se už dokázali prosadit pouze jednou, necelé tři minuty před koncem snížil na konečných 2: Nate Thompson.

1. zápas: Anaheim – Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Getzlaf (Fowler, Perry), 21. Kesler (Cogliano, Lindholm) – 1. Neal (Johansen), 28. Wilson (Ellis, Josi), 51. Forsberg

2. zápas: Anaheim – Nashville 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Cogliano, 58. Thompson (Silfverberg, Cogliano) – 20. Ekholm (Wilson, Smith), 30. Smith (Forsberg, Josi), 40. Weber (Josi, Forsberg)
Nashville Predators:
Celek z města country hudby nasbíral v základní části 96 bodů a do play-off se kvalifikoval ze sedmého místa tabulky Západní konference. Preds se většinu sezóny pohybovali na hraně postupové osmičky, ale závěr sezóny zvládli s přehledem a na další konkurenty si nahráli slušný náskok. Kouč Peter Laviolette spoléhá zejména na výborného finského gólmana Pekku Rinneho, švédského útočníka FIlipa Forsberga (33+31) či švýcarského obránce Romana Josiho (14+47).