Jaromír Jágr (NJD) 3+0, 5 střel, čas na ledě 16:50
Patrik Eliáš (NJD) 1+0, 2 střely, čas na ledě 16:39
Martin Havlát (NJD) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:41
Marek Židlický (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:41
Jakub Voráček (PHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:41
1. Jaromír Jágr (NJD) 3+0
2. Scott Gomez (NJD) 1+2
3. Adam Henrique (NJD) 0+2
Dnešní utkání vidělo 15066 diváků.
Je konec! Dnešní zápas má jednoznačného hrdinu, kterým je Jaromír Jágr. Ten zaznamenal svůj první hattrick v NHL od března roku 2006 a stal se navíc nejstarším hokejistou v historii soutěže, kterému se podařilo tři góly v jednom utkání vstřelit.

I díky trefám Jágra tak bylo o osudu zápasu prakticky rozhodnuto již krátce po jeho polovině, kdy Devils vedli 5:0. Letci pak už dokázali pouze korigovat, ještě ve druhé třetině se trefil MacDonald a ve 46. minutě se prosadil v přesilovce Vincent Lecavalier. Třetí část už byla velice chudá na střely, oba týmy jich dohromady vyprodukovaly pouze pět.

Střely na branku ve 3. třetině – 1:4, celkem – 18:20
60:00
59:48
Domácí hráči si užívají standing ovation od svých fanoušků.
59:40
Domácí vyhození mířilo až k brankáři Masonovi, který okamžitě rozehrál.
58:50
Z dobré pozice pálil MacDonald, Schneider se roztáhl a puk vyrazil.
58:26
Střela Voráčka byla sražena do plexiskla za brankou.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.
57:29
Samozřejmě následují pětiminutové tresty.
57:29
Další bitka, už čtvrtá v zápase! Domácí Tim Sestito se pustil do Braydena Schenna. Na body však vyhrál hostující hráč.
56:27
Vypadá to, že Devils si již vítězství pohlídají. Letci se nemohou dostat k nějakému tlaku.
55:32
Henrique dostal od Jágra puk mezi kruhy, střelu domácího forvarda však zblokoval jeden z obránců.
54:41
Ofsajd Letců. Ještě jedna reklamní přestávka.
53:54
Voráček objel domácí branku a poslal kotouč do ohně. Černá pryž jen projela kolem Schneiderova brankoviště.
53:48
53:13
Devils rozjíždějí akci ze středního pásma.
53:01
Vyhození Grossmanna skončilo v obličeji R.J. Umbergera! To muselo být velmi nepříjemné, ale hostující útočník se po chvíli zvedl a odjel na střídačku.
52:39
Domácí dlouho kombinovali bez nějakého zakončení. Nakonec Jágr z nulového úhlu nahodil puk do brankoviště, kde ho přiklekl Mason.
51:47
Andrew MacDonald jde na trestnou lavici a Ďáblové budou hrát přesilovku.
51:28
Na branku Devils dotíral Lecavalier, ale v rozhodující chvíli mu puk sebral Larsson.
51:10
Střela VandeVeldeho byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před brankou Schneidera, ale až po reklamní přestávce.
50:28
Ďáblové tohle oslabení ustáli a hodně se tak přiblížili vítězství!
49:52
Zubrus vyhazuje.
49:35
Nyní domácí dostali puk až před branku soupeře.
49:13
Couturier z levého kruhu těsně minul domácí klec!
48:27
Další přesilovka pro Letce! Michael Ryder vyloučen za vysokou hůl.
48:07
S ranou Raffla si poradil Schneider. Následuje reklamní přestávka. Do konce utkání zbývá ještě necelých dvanáct minut. Pokud by se hostům podařilo vstřelit v brzké době ještě jeden gól, mohlo by to být najednou zajímavé.
47:34
Zdá se, že Devils po inkasovaném gólu zvýšili tempo a nyní mačkají soupeře v jeho obranné třetině.
47:00
Po přihrávce Jágra pálil mimo Henrique.
45:59
Philadelphia právě vstřelila branku!
Flyers přesilovku využívají a snižují tak na rozdíl tří gólů! MacDonald nahrál na pravou stranu VINCENTOVI LECAVALIEROVI, který si s pukem popojel ještě více dopředu a zamířil pod víko. Schneider neměl šanci – 5:2. Asistence: Andrew MacDonald a Michael Del Zotto.
44:58
Voráček hledal před brankou najíždějícího spoluhráče, který ale netrefil kotouč.
44:36
Adam Larsson je vyloučen za držení a hosté si zahrají přesilovku.
44:17
Puk se po nahození Larssona odrazil zpět před Masona. Zubrus ho však nestačil dorazit za brankářova záda.
43:38
Hosté se usadili v útočném pásmu. Ani střela Del Zotta ovšem neprošla až na branku.
43:00
Postavení mimo hru bylo odpískáno hráčům Flyers.
42:32
Domácí opět poslali kotouč přes všechny čáry, ale tentokrát se o zakázané uvolnění nejednalo.
41:50
Icing domácích.
41:18
Voráček nahrál B. Schennovi, jehož střela z mezikruží skončila pouze na vyrážečce Coryho Schneidera.
40:54
Hosté se vystavili do ofsajdu.
40:01
Jaromír Jágr se dnes také stal nejstarším hokejistou, který zaznamenal hattrick v nejlepší soutěži světa!
Třetí třetina začne přibližně ve 2:57.
Devils mají dnešní zápas skvěle rozjetý a po čtyřiceti minutách vedou nad Letci z Philadelphie už 5:1. Ve 30. minutě se nejprve trefil Scott Gomez a poté dovršil svůj hattrick Jaromír Jágr, který hraje fantastickou partii. Až ve 37. minutě se konečně prosadili i hosté, na konci pěkné akce stál obránce Andrew MacDonald, jenž snížil na rozdíl čtyř branek. Asistenci si připsal i lídr kanadského bodování ligy, Jakub Voráček.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:11, celkem – 17:16
40:00
39:51
Couturier dojel až mezi kruhy, jeho střelu však srazil Merrill.
39:37
Nyní vyhodili na icing Letci.
39:21
Zakázané uvolnění domácích, kteří teď byli pod velkým tlakem. Střídačka Devils si raději bere time-out.
38:48
Velký závar před Schneiderem. Ani Lecavalier však nedostal puk za brankovou čáru!
38:25
Hosté v závěru třetiny přidali. Brayden Schenn ovšem nepropálil Schneidera.
36:42
Tresty na pět minut pro oba hráče.
36:42
Hostující Wayne Simmonds se popral s domácím obráncem Markem Fraserem!
36:38
Hosté se poprvé v zápase prosazují! Voráček vrátil kotouč do rohu kluziště na Braydena Schenna, který našel krásnou přihrávkou sjíždějícího obránce ANDREWA MACDONALDA, proti jehož střele z levého kruhu se Schneider již nestačil včas přesunout. Asistence: Brayden Schenn a Jakub Voráček.
36:21
Po střele VandeVeldeho Schneider přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
35:57
Mason vyrazil před sebe střelu Jágra a následně si poradil i s dorážkou Scotta Gomeze!
35:21
Z pravé strany pálil příklepem Zajac, branku minul.
34:02
Sestito s Tuutuuem šli ve dvou proti jednomu. Prvně jmenovaný řešil situaci střelou, kterou vyrazil Mason.
33:44
Domácí fanoušci asi nepamatují, kdy naposledy jejich mužstvo vedlo takovýmto rozdílem. Každopádně si to užívají.
32:44
Jakub Voráček zblízka nedotlačil puk za Schneidera. Domácí gólman navíc ztratil masku a rozhodčí museli hru přerušit.
32:32
Devils právě vstřelili branku!
Kšiltovky na led! JAROMÍR JÁGR právě dovršil hattrick! Scott Gomez poslal kotouč od zadního mantinelu před brankoviště, kde Jágr přetlačil obránce Grossmanna a z bezprostřední blízkosti zamířil skrze betony klečícího Masona. Asistence: Scott Gomez a Seth Helgeson.
32:07
Icing hostí.
30:59
Domácí mají tento zápas skvěle rozjetý. Vedou 4:0 a hru mají pod kontrolou.
29:35
Domácí udeřili počtvrté! Předcházel tomu výborný zákrok brankáře Schneidera, který zlikvidoval šanci Braydena Schena. Domácí okamžitě přešli do přečíslení 4 na 2, které vyřešil Henrique přihrávkou na SCOTTA GOMEZE a ten golfákem z levého kruhu doslova propálil Masona – 4:0. Asistence: Adam Henrique a Adam Larsson.
29:09
Střelu Larssona Mason viděl a snadno ji tak vyrazil do rohu.
28:51
Další icing domácích.
28:02
Coburn vypálil od modré, Schneider puk vyrazil svou holí.
27:44
Domácí Merrill zahrál na icing, hra se stěhuje před branku Devils.
27:13
Del Zotto domácí klec netrefil.
25:45
Hra se ve druhé třetině přelévá z jedné strany na druhou. Diváci mohou být spokojeni s tím, co vidí.
25:01
Střelu Greena ukryl v lapačce Mason. To bylo pro hosty dobře, protože na případný odražený puk už u tyčky číhal s chutí hrající Jágr.
24:19
Dva zákroky Schneidera během několika sekund. Ani Lecavalier recept na domácího gólmana nenašel.
23:27
Na druhé straně hostující obranu zazlobili Tootoo s Ryderem, ovšem Mason zasahovat nemusel.
22:33
Voráček vysunul krásným pasem rozjetého Schenna. Schneider svůj tým podržel a puk vytěsnil mimo svou klec!
22:13
Brayden Schenn zatáhl kotouč před branku Devils, Schneider však hrací předmět ukryl pod sebou.
20:59
Od modré to zkoušel Larsson, Mason zatím zůstává nepřekonán.
20:01
Flyers vystřídali brankáře! Emeryho nahradil Steve Mason.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:04.
V první třetině utkání mezi New Jersey a Philadelphií se trefovali pouze čeští hráči v dresu Devils! Domácí tak vedou 3:0, přestože první gól zaznamenali až v čase 13:20. O tuto branku se postaral Jaromír Jágr, který potrestal špatnou rozehrávku brankáře Emeryho. Na 2:0 pak zvýšil v přesilovce Patrik Eliáš a jen 3,8 sekundy před přestávkou se podruhé v zápase prosadil Jaromír Jágr.

Střely na branku v 1. třetině – 10:5
20:00
19:56
Tohle je zatím zápas českých hokejistů a především JAROMÍRA JÁGRA! Legendární útočník vybojoval kotouč na útočné modré, dojel s ním na pravý kruh a střelou zápěstím propálil Emeryho. Gól padl 3,8 sekundy před koncem třetiny. Asistence: Scott Gomez a Andy Greene
19:45
Havlátovi puk odskočil až mimo hrací plochu.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:43
Hosté se tentokrát ubránili a jsou v plném počtu.
18:13
Nyní se hostům podařilo vyhodit.
17:17
Také s ranou Zajace si Emery poradil.
17:04
Židlický vyslal od modré ostrý projektil, který na poslední chvíli vytěsnil Emery.
16:42
Další vyloučení na straně Flyers. Potrestán je tentokrát Zac Rinaldo za faul loktem.
15:41
Domácí přesilovku rychle využívají a vedou už 2:0! Zajacovu střelu vyrazil Emery, ale Martin Havlát stačil puk vrátit zpět před branku a úplně volný PATRIK ELIÁŠ zakončoval do odkryté klece. Asistence: Martin Havlát a Travis Zajac.
15:16
Vyloučeným hráčem je hostující R.J. Umberger, který zasáhl holí do tváře Židlického.
15:16
Střelu Schultze vyrazil Schneider. Rozhodčí ale signalizují vyloučení...
14:21
Jeden z domácích beků pořádně zatopil vlastnímu brankáři, když puk odrazem o mantinel zahrál přímo do brankoviště. Překvapený Schneider ho nestačil přikrýt a nechybělo mnoho, aby Bellemare vyrovnal.
14:04
Máme tu další komerční pauzu.
13:20
Obrovská chyba hostujícího brankáře Raye Emeryho! Strážce svatyně Flyers se vydal rozehrát za svou branku, ale tam ho obral o kotouč Henrique. Ten puk následně předal JAROMÍRU JÁGROVI, který dokázal i z velmi ostrého úhlu bekhendem zamířit do odkryté klece. Emery se mezi tyče vrátil pozdě. Asistence: Adam Henrique.
13:05
Hra přerušena pro vysokou hůl jednoho z hostujících hráčů. Flyers jsou vykázáni do středního pásma.
12:56
Couturier nahodil puk za branku a hosté tam nyní bojují o kotouč.
12:06
Na Emeryho si nepřišli Ruutu ani Henrique. Po pokusu druhého jmenovaného brankář Letců přikryl kotouč. Reklamní přestávka.
11:08
Se střelou Umbergera měl Schneider nečekané problémy. Kotouč vyrazil jen nad sebe a ten spadl zpět před jeho brankoviště. Naštěstí pro domácí vše vyřešil vyhozením Gomez.
10:36
Devils jsou aktivnějším týmem, do vyložených šancí se ale také moc nedostávají.
10:05
Nahození Helgesona vyrazil Emery.
08:56
Luke Schenn vypustil na Schneidera nepříjemnou jedovku, domácí gólman však stačil vyrazit.
07:58
Larsson schoval svou střelu za brusle protihráčů, Emery ale nakonec nemusel zasahovat.
07:23
Zajac v útočném pásmu přiťukl Eliášovi, jeho střela skončila ve výstroji Emeryho. Následuje první reklamní přestávka.
06:37
Jágr se natlačil až mezi kruhy, ovšem jeho střela k Emerymu neprošla.
05:48
Pozornost Emeryho vyzkoušel Martin Havlát. Hostující gólman puk přikryl lapačkou.
05:19
Ofsajd domácích.
04:35
Cammalleri vypálil z pravé strany, Emery vyráží.
04:22
Rána Frasera trefila jen blokujícího Simmondse.
03:47
Zajac nabil Havlátovi, který zanechal otisk jen na zadním mantinelu.
02:58
To je pořádně tvrdý úvod zápasu. Opět pětiminutové tresty pro oba kohouty.
02:58
Další bitka! Domácí Tim Sestito se pustil do Michaela Raffla...
02:36
Oba borci vyloučeni na pět minut.
02:36
Bitka mezi Rinaldem a Tuutuuem!
02:15
Výborné střídání Ďáblů! Největší šanci měl Henrique, který minul poloodkrytou klec!
01:57
Do domácí kombinace se zapojil i Jaromír Jágr, který puk přiťukl Henriquovi, jenž našel Larssona. Zakončení švédského beka pokryl Emery.
01:20
Hosté zahráli na icing.
01:01
Zatím jsme neviděli žádnou střelu na branku, hráči bojují především ve středním pásmu.
00:01

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Greene (A), Židlický, Helgeson, Larsson, Fraser – Jágr, Gomez, Zubrus – Havlát, Zajac (A), Eliáš (A) – Ryder, Henrique, Cammalleri – Tootoo, Sestito, Ruutu. Trenéři: Adam Oates a Scott Stevens

Philadelphia Flyers: Emery (Mason) – Streit (A), Grossmann, Coburn, Schultz, Del Zotto, MacDonald, L. Schenn – Voráček, B. Schenn, Raffl – Simmonds (A), Couturier, Rinaldo – Umberger, Bellemare, Read – Lecavalier, VandeVelde. Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Walsh, Meier – Henderson, MacPherson.
V sestavě Philadelphie chybí Claude Giroux! Kapitán Flyers dostal ve včerejším utkání sekeru do levé nohy, dnes vyzkoušel předzápasové rozbruslení a po něm se rozhodl, že nebude moci nastoupit.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
10.10. 14: Flyers – Devils 4:6
12.12. 14: Flyers – Devils 4:1
New Jersey Devils:
Devils jsou na tom podobně jako jejich dnešní soupeř. Se 33 body se na Východě nacházejí jen těsně za Letci, tedy na čtrnácté pozici. Aktuální výkonnost Ďáblů je navíc žalostná, vždyť z posledních pěti zápasů tým zvítězil jedinkrát – dokázal to paradoxně na ledě silného Pittsburghu – a v posledních dvanácti případech si připsal výhry pouze dvě. New Jersey sráží chabá koncovka – jen 85 nastřílených gólů, i propustná defenziva – brankáři mužstva inkasovali už 115x. Tým postrádá výraznějšího ofenzivního tahouna, vždyť nejproduktivnějším hráčem je stále 42letý veterán Jaromír Jágr, navíc věkový průměr kádru je zřejmě až příliš vysoký – kromě zmíněného Jágra v něm najdeme i další veterány jako Ryder, Eliáš, Židlický nebo Zubrus. Také Devils hráli i minulou noc, doma podhehli Montrealu 2:4.