David Pastrňák (BOS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:31
David Krejčí (BOS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:37
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:50
Richard Pánik (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:00
Marián Hossa (CHI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 12:45
Michal Kempný CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:03
Tři hvězdy utkání:

1. Marián Hossa (CHI) 1+0
2. Scott Darling (CHI) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Tuukka Rask (BOS) 21 zák., 1 gól, 95,5%
Statistiky: Střely na bránu: 30-22; Zablokované střely: 15-19; Vhazování: 59%-41%; Hity: 19-14; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.
Scott Darling odchytal v TD Garden fantastické utkání a svým druhým čistým kontem v letošní sezóně NHL, celkově čtvrtým v kariéře, přispěl k velké výhře Chicaga, o jehož výhře necelou minutu a půl před koncem rozhodl slovenský útočník Marián Hossa. Tuukka Rask odchytal také skvělé utkání, shutout ale na rozdíl od svého protějšku ve velice pohledném duelu Originální šestky nakonec nevychytal. Konečný výsledek: Boston Bruins 0 Chicago Blackhawks 1.
59:19
Krátce po odvolání brankáře přišla obrovská šance, střela Bruins z levého kruhu pro vhazování ale skončila zřejmě na tyči! Blackhawks přečkali infarktový moment!
59:15
Tuukka Rask vystartoval na střídačku a Bruins to samozřejmě zkouší při hře bez brankáře!
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:34
Chicago právě vstřelilo branku!
Vinnie Hinostroza dokázal zkrotit neposedný puk a přiťukl puk do jízdy Tannerovi Kerovi, který nádhernou bekhendovou přihrávkou z úhlu přenesl hru doleva na najíždějícího MARIÁNA HOSSU a slovenský útočník z úhlu zamířil do odkryté části brány! Chicago necelou minutu a půl před koncem prolomilo bezbrankové skóre a vede v TD Garden 1:0! Asistence: Tanner Kero a Vinnie Hinostroza.
58:18
Vinnie Hinostroza z pravého křídla a ostrého úhlu bekhendem dobře nahazoval puk před bránu a na vzdálenější levé tyči se ocital ve velké šanci Marián Hossa, slovenský útočník ale jeho pas dosáhnout nedokázal.
57:25
Blackhawks vytvořili před bránou Bostonu obrovský závar, Patrick Kane ani Ryan Hartman ale obranný val domácího celku nedokázali propálit. Tuukka Rask zasahovat nemusel.
56:37
Bruins se nepodařilo na pravé straně rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.
55:52
Arťom Anisimov si od modré čáry najel do levého kruhu pro vhazování, odkud krásnou střelou zápěstím mířil pod horní tyč, Tuukka Rask ale předvedl fantastický semafor a puk ukryl v lapačce! Zápas Originální šestky vrcholí.
55:15
David Pastrňák krásně vypálil na levém křídle od mantinelu, Scott Darling se ale překonat opět nenechal, když lapačkou jeho pokus mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu vytáhl mimo a připsal si další fantastický zákrok, který podržel svůj tým nad vodou!
54:39
Nick Schmaltz se ocitl v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
54:31
Matt Beleskey na pravém křídle napadal dobře rozehrávku Blackhakws, puk ale ukořistit nedokázal.
53:28
Patrice Bergeron rozdal puk doprava na Franka Vatrana, který z vrcholu pravého kruhu pro vhazování nádhernou střelou s příklepem mířil ke vzdálenější levé tyči, Scott Darling ale jeho pokus pravým betonem skvěle vyrazil!
52:45
Vinnie Hinostroza v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde ji Tuukka Rask hrudí dokázal zastavit a vzápětí Bruins rychle rozehráli.
51:42
Blackhawks rozjeli na levém křídle rychlý útok, po kterém byl v akci pravý beton Tuukka Raska, a po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
50:20
Ryan Spooner se před pár okamžiky vrátil na led z trestné lavice a po krásné diagonální přihrávce z pravého křídla v levém kruhu pro vhazování napřáhl k nebezpečné střele, která mířila pod horní tyč, Scott Darling ale skvěle povyjel z brány a jeho nebezpečný pokus fantasticky zlikvidoval, když ho vyrazil mimo!
49:14
Vyloučený Ryan Spooner je zpět na ledě a Chicago se během přesilové hry dostalo k jedné střele, zatímco Boston při vlastním oslabení ke dvěma.
48:45
Austin Czarnik na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a mířil dobře na přední tyč, Scott Darling ale jeho pokus skvěle vyrazil levým betonem mimo!
47:49
Artěmij Panarin nabral na pravém křídle velkou rychlost a z kruhu pro vhazování z úhlu mířil ke vzdálenější levé tyči, Tuukka Rask ale jeho pokus skvěle vyrazil pravým betonem!
47:29
Brad Marchand mohl udeřit v oslabení, Scott Darling ale jeho pokus z pravého kruhu zřejmě hrudí vyrazil!
47:14
Ryan Spooner dostal menší trest za podražení a Blackhawks si po krátké reklamní přestávce zahrají přesilovou hru. Faulovaným hráčem byl Nick Schmaltz.
46:00
Souboj brankářů v TD Garden pokračuje a dnešní utkání Originální šestky zatím gól stále nenabídlo, což je obrovské překvapení. Čekali jsme totiž spoustu gólů.
44:49
Patrick Kane na levém křídle rychle zabrzdil a po nádherné otočce v kruhu pro vhazování bekhendem mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Tuukka Rask ale jeho pokus lapačkou dokázal vytáhnout mimo!
44:00
Trevor van Riemsdyk napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla nepřesná a skončila v ochranné síti.
42:14
Jonathan Toews se po návratu z trestné lavice ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici a jeho pokus mířil mezi betony Tuukka Raska, brankář Bruins je ale včas sevřel k sobě a připsal si další zákrok!
42:00
Jonathan Toews už také naskočil na led, což znamená, že oba dva týmy hrají v plném počtu.
41:36
Vyloučený David Krejčí naskočil na led a začíná zkrácená přesilová hra Bruins, která potrvá 21 sekund.
40:45
Brent Seabrook na pravém křídle v úvodu závěrečné třetí třetiny vypálil od modré čáry, jeho tečovaná střela ale těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-14; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 57%-43%; Hity: 14-7; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 5:53.
Brent Seabrook a Patrick Kane v prostřední části nebezpečně vypálili z levého kruhu pro vhazování, oba dva si ale vylámali zuby na levém betonu skvěle chytajícího brankáře Tuukka Raska, na opačné straně mohl skórovat český útočník David Pastrňák, jehož střelu Scott Darling pro změnu skvěle vyrazil pravým betonem. Oba týmy si ve druhé třetině zahrály jednu přesilovou hru, kterou využít nedokázaly. Skóre po druhé třetině: Boston Bruins 0 Chicago Blackhawks 0.
40:00
40:00
Jonathan Toews dostal po zaznění klaksonu dvouminutový trest za hákování. Přesilová hra Blackhawks je tedy u konce a oba týmy budou vstupovat do třetí části ve hře 4 na 4.
39:36
Artěmij Panarin středem ledové plochy zavezl puk do útočného pásma, kde byl po dobrém pokrytí puku zezadu zahákován Davidem Krejčím.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:58
Duncan Keith napřáhl z vrcholu mezikruží k pěkné táhlé střele, kterou Tuukka Rask levým betonem vyrazil!
38:34
Brandon Carlo na pravém křídle napřáhl od modré čáry k jedovaté střele, kterou zablokoval Dennis Rasmussen.
38:25
David Krejčí z levého křídla přenášel hru doprava na rozjetého Davida Pastrňáka, jeden z hráčů Blackhawks ale do jeho přihrávky vložil hůl, od níž se odrazil do ochranné sítě.
37:09
Vyloučený Dominic Moore se vrátil zpět na led a Bruins odvedli v oslabení fantastickou práci, když vítěze Stanley Cupu z roku 2010, 2013 a 2015 nepustili ke střele!
36:14
Duncan Keith chtěl v levém kruhu pro vhazování vypálit bez přípravy, jenže se ocitl v obležení dvou protihráčů Bostonu a do zakončení se nakonec nedostal.
35:33
Brent Seabrook se nedostal na levém křídle k puku a Bruins vyhodili puk diagonálně do pravého rohu pásma Chicaga, které se zatím nedostalo během přesilové hry ke střele.
35:09
Dominic Moore dostal těsně před komerční přestávkou trest za sekání a také Chicago si zahraje první přesilovou hru.
34:09
A znovu David Krejčí! Český útočník opět pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Scott Darling tentokrát jeho střelu mířící ke vzdálenější levé tyči fantasticky vykopl pravým betonem! David Krejčí je při chuti.
33:44
David Krejčí na pravém křídle krásně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Scott Darling se pořádně zapotil, aby jeho střelu dokázal zřejmě hrudí vyrazit!
32:19
Riley Nash se pokoušel před bránou tečovat nahození od modré čáry a puk skončil v pravém rohu ledové plochy.
32:01
Marián Hossa na pravém křídle nabral rychlost a dobře vypálil od mantinelu, Tuukka Rask ale jeho pokus dobře vyrazil levým betonem do rohu ledové plochy!
31:45
Nutno dodat, že Tuukka Rask a Scott Darling chytají fantasticky. Jsme svědky souboje brankářů.
31:00
Dnešní utkání již nabídlo několik velice slibných brankových příležitostí a dvě tyče, stále ale čekáme na gól marně.
29:48
Torey Krug na vrcholu kruhů pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem a jeho raketa zamířila vedle pravého horního rohu brány, kterou hájí Scott Darling.
28:06
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka, po které jsme okamžitě zpět.
27:56
Riley Nash se v blízkosti pravé tyče na opačné straně ledové plochy ocitl ve skvělé šanci, jenže ani nadvakrát nebo natřikrát nedokázal z blízkosti puk propasírovat za záda dobře a bezchybně chytajícího Scotta Darlinga!
27:32
Patrick Kane na levém křídle napřáhl z kruhu pro vhazování ke krásné střele, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Tuukka Rask ji ale skvěle vyrazil levým betonem a ve druhé třetině si připsal druhý fantastický zákrok! Souboj brankářů pokračuje.
26:45
Vyloučený Duncan Keith je zpět na led a Chicago Blackhawks úspěšně přečkalo první oslabení.
25:25
Torey Krug na levém křídle naznačil prudkou střelu s příklepem a nádhernou diagonální přihrávkou našel v pravém kruhu pro vhazování Ryana Spoonera, který zamíchal s pukem a dobře mířil nad lapačku Scotta Darlinga, jeho pokus ale nakonec skončil těsně nad!
24:45
Před bránou Chicaga vznikl obrovský závar, po kterém fauloval Duncan Keith a dostal dvě minuty za sekání.
24:45
David Pastrňák nabral na pravém křídle rychlost a z blízkosti mířil dobře po ledě ke vzdálenější levé tyči, jenže Scott Darling skvěle zasáhl pravým betonem a jeho pokus vyrazil!
23:41
Brent Seabrook na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné prudké střele, která po ledě mířila ke vzdálenější pravé tyči, Tuukka Rask ji ale skvěle vyrazil levým betonem a vzápětí sledoval, jak jeho dorážka míří po ledě vedle vzdálenější levé tyče!
23:14
Patrick Kane na vrcholu pravého kruhu vystřelil zápěstím a Torey Krug jeho střelu dobře zablokoval.
23:00
Chicago se nepodařilo rozehrát a puk po pravé straně ledové plochy zamířil na zakázané uvolnění.
22:13
Austin Czarnik na pravém křídle vyrážel do rychlého protiútoku, Brian Campbell k němu ale rychle přistoupil a o puk ho připravil. Dobrý defenzivní zákrok.
21:15
Tim Schaller nabral na levém křídle velkou rychlost a v blízkosti pravé tyče rychle vypálil po objetí brány z otočky, Scott Darling ale jeho pokus levým betonem vyrazil a vzápětí si poradil i s dorážkou Davida Krejčího!
20:52
Blackhakws na levém křídle vypálili z ostrého úhlu, Tuukka Rask byl ale připravený a po podržení puku přerušil hru.
20:01
V TD Garden začala prostřední část utkání, do které vstupujeme za bezbrankového stavu poté, co v úvodu utkání orazítkoval tyč na straně Chicaga Ryan Hartman a v závěru první třetiny v dresu Bostonu Ryan Spooner.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 17-6; Zablokované střely: 8-9; Vhazování: 57%-43%; Hity: 9-5; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:02.
Chicago mělo lepší vstup do utkání, když po 55 sekundách orazítkoval na jeho straně vzdálenější pravou tyč Ryan Hartman. Oba brankáři odváděli skvělou práci a v závěru první třetiny mohl protrhnout bezbrankové skóre utkání Originální šestky na levém křídle střelou z ostrého úhlu Ryan Spooner, jeho střela ale skončila na spojnici levé a horní tyče. Skóre po první třetině: Boston Bruins 0 Chicago Blackhawks 0.
20:00
19:59
Pouhou sekundu před koncem první třetiny se ještě jednou bude vhazovat poté, co Bruins vyhodili puk na zakázané uvolnění.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:56
Ryan Spooner na levém křídle naznačil pohledem, že bude přihrávat, a nádhernou střelou zápěstím z téměř nulového úhlu orazítkoval spojnici levé a horní tyče!
18:38
David Backes na pravém křídle vypálil od mantinelu a Scott Darling jeho pokus vyrazil hrudí pouze před sebe.
18:19
Zatím sledujeme velice ofenzivní utkání, během něhož se ani jednou nevylučovalo. Hráči obou celků hrají čistě.
17:39
Brandon Carlo od modré čáry nahodil puk na vzdálenější levou tyč a Scott Darling vůbec nic neviděl, přesto ho dokázal reflexivně vyrazit špičkou pravého betonu mimo!
16:50
Frank Vatrano na levém křídle napřáhl těsně před útočné modrou čárou k prudké střele s příklepem, která zamířila daleko vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.
16:14
Frank Vatrano se snažil prosadit na pravém křídle, jenže akci Bostonu Bruins přerušilo postavení mimo hru.
16:00
Puk skončil v útočném pásmu Blackhawks v ochranné síti a přesně čtyři minuty před koncem atraktivní první třetiny nás čeká poslední krátká reklamní přestávka.
15:48
Ryan Spooner také zkoušel štěstí z levého kruhu pro vhazování, také on si ale vylámal zuby na Scottovi Darlingovi, který jeho pokus zřejmě vestoje vyrazil levým betonem. Bruins si vytvořili velký tlak.
15:19
Brad Marchand na levém křídle napřáhl ke krásné střele, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Scott Darling ji ale skvěle vyrazil mimo levým betonem!
14:52
Bruins se na pravém křídle ocitli ve dvou slibných šancích, Scott Darling ale obě jejich střely dobře vyrazil!
14:11
Jordin Tootoo na pravém křídle vypálil od mantinelu a jeho pokus zamířil vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány. Tuukka Rask střelu kontroloval pohledem.
13:40
Oba dva týmy předvádí podle očekávání krásný ofenzivně laděný hokej, zatím ale čekáme v TD Garden na gól marně.
12:36
Dominic Moore po levém křídle vyrazil do rychlého protiútoku, který zakončil pěknou střelou s příklepem, kterou mířil mezi betony Scotta Darlinga, brankář Chicaga ale předvedl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil!
12:19
Duncan Keith na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a Tuukka Rask s problém jeho pokus vyrazil před sebe! Blackhawks se vzápětí snažili dostat k dorážce marně a brankářovi Bruins pomohli spoluhráči.
11:40
Arťom Anisimov v pravém rohu útočného pásma po dlouhém nahození dokázal dojet puk, jenže vzápětí mu hitem znemožnil rozehrát Frank Vatrano.
10:36
Blackhawks na pravém křídle vypálili z úhlu a Tuukka Rask jejich pokus bez problému vyrazil pravým betonem.
10:09
Matt Beleskey, který se dnes vrátil do sestavy Bruins, nahodil puk na pravém křídle podél mantinelu za bránu Scotta Darlinga a odjel rychle společně se spoluhráči střídat.
09:18
Ryan Spooner na levém křídle zkusil vypálit z kruhu pro vhazování, Scott Darling byl ale pozorný a jeho tečované nahození ukryl ve své lapačce poté, co Vinnie Hinostroza pár okamžiků předtím dobře zablokoval střelu Johna-Michaela Lilese od modré čáry na pravém křídle.
08:45
Bruins přecházeli do útočného pásma po levém křídle, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.
08:28
Patrice Bergeron z levého rohu útočného pásma hledal zpětnou přihrávkou mezi kruhy pro vhazování Brada Marchanda, puk se ale od brusle jednoho z obránců Chicaga odrazil pod lapačku Scotta Darlinga, který ho rychle zmrazil.
07:15
David Pastrňák našel zpětnou přihrávkou zpoza brány Tima Schallera, který se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže orazítkoval pouze pravý beton Scotta Darlinga!
06:41
David Pastrňák ihned po vhazování na levém křídle vypálil bekhendem, Scott Darling ale jeho pokus vyrazil pravým ramenem do rohu ledové plochy!
06:38
Frank Vatrano zkusil prolomit bezbrankové skóre utkání Originální šestky tečí, puk se ale od něj odrazil vysoko nad a skončil v ochranné síti.
06:06
Zdeno Chára pálil vzápětí ze stejného prostoru jako John-Michael Liles na levém křídle, pokus kapitána Bostonu Bruins byl ale sražen mimo.
05:46
John-Michael Liles od modré čáry na pravém křídle nahazoval puk před bránu na teč a jeho krásné nahození nakonec bez ní zamířilo těsně vedle vzdálenější levé tyče.
05:26
Dominic Moore na levém křídle vypálil od modré čáry a Scott Darling levým betonem puk vyrazil mimo.
04:47
Chicago po levém křídle přecházelo do útočného pásma, ovšem z rozporu s pravidly. Útok domácích Bruins zastavilo postavení mimo hru, kvůli němuž byla hra přerušena.
04:00
Duncan Keith na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlý pokus příklepem zamířil zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.
03:45
Torey Krug se snažil na levém křídle vypálit z ostrého úhlu, jeho následná střela ale na Scotta Darlinga neprošla.
02:56
Michal Kempný napřahoval na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke střele, jeho následný pokus se ale od hole dobře postaveného Austina Czarnika odrazil mimo.
02:17
Austin Czarnik vzápětí pálil na pravém křídle z ostrého úhlu a Scott Darling si připsal další úspěšný zákrok.
02:13
David Backes na pravém křídle napřáhl ke střele, která byla zablokována, a po objetí brány našel krásnou diagonální přihrávkou na modré čáře Johna-Michaela Lilese. Obránce Bruins vzápětí na pravém křídle napřáhl k táhlé střele, se kterou si Scott Darling bez problému poradil.
01:38
Hokejistům Chicaga Blackhawks se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na první zakázané uvolnění v zápase.
00:55
Ryan Hartman se v blízkosti levé tyče ocitl ve velké šanci a krásnou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horní rohu brány, jeho střela se ale od pravé tyče odrazila zpět do hry!
00:01
Puk právě dopadl na led a další velké utkání dvou týmů z Originální šestky bylo právě zahájeno! Boston Bruins na svém ledě v TD Garden hostí Chicago Blackhawks.
00:01

Boston Bruins: T. Rask (McIntyre) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, Morrow, Liles – Marchand, Bergeron, Vatrano – Schaller, Krejčí, Pastrňák – Spooner, Riley Nash, Backes – Beleskey, D. Moore, Czarnik.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith, Hjalmarsson, T. van Riemsdyk, Seabrook, Kempný, B. Campbell – Hartman, Toews, Pánik – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hinostroza, Kero, Hossa – Rasmussen, Schmaltz, Tootoo..

Chicago Blackhawks:

Chicago Blackhawks se nachází před zápasem na ledě Bostonu Bruins ve skvělé formě, když vyhrálo 5 z posledních sedmi utkání. Útočníci Vinnie Hinostroza a Tanner Kero v posledním zápase proti Coloradu vstřelili oba dva góly, zatímco Nick Schmaltz jeden, a pomohli svému týmu k vítězství 6:4. Proti Bruins by měl v bráně začít Scott Darling poté, co Corey Crawford odchytal pět utkání v řadě. Obránce Brian Campbell je jeden jediný bod od dosažení jubilejního 500 bodu.
Boston Bruins:

Boston po přestřelce s Detrotem prohrál druhé utkání v řadě navzdory tomu, že dvakrát v zápase vedl o tři branky, a proti Chicagu ho čeká druhý souboj Originální šestky v řadě. Do sestavy Bruins by se měl vrátit po 23 zápach Matt Beleskey, který byl mimo hru kvůli zranění kolena. Útočník Bostonu během 24 zápasů vstřelil dva góly a zaznamenal tři asistence.
Chicago během posledních šesti let třikrát vyhrálo Stanley Cup a po jeho prvním triumfu v novodobé historii NHL v roce 2010 ho o rok později získal Boston Bruins, se kterým se v sobotu v noci střetne v TD Garden. Blackhawks vyhráli nejcennější trofej v letech 2010, 2013 a 2015. Vzájemný souboj obou týmů z Originální šestky slibuje gólové hody a nezbývá než věřit, že se jich v ostře sledovaném utkání dočkáme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.